1 H I l o I I I I I K E Skiedkindige Oanleikeningen oer SKEARNEGOUTUM samle troch S NIEUWSTIJDINGEN. n a Dit No. bestaat uit 2 Bladen. 1 - F Uihcitël Credeelle. Ti t KIEZEUBINK Co., S*. 159. «nn«x SNEEKER COURMMT «n WYMBRITSERADEEL W0EH8DAG 4 JANUARI I9S8 LI pt 't DE UITGEVERS. A. v e l r 1 1461. De Klok yn ’e toer. I ging naar den president van de rechtbank, -1 .-1 z-\ 'r c n 1 gelieve men zich onmiddellijk tot ons bureau te wenden. 44» JAARGA Abonnementper jaar f 2.50 fr k post f 3.60. Advertentieên0 ct. p. regel. Inge zonden tnededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge - plaatst m ue£»NEEKER COURANT <7 De skiednis seit, det yn dit jier Hear Piter pastoar is to Skearnegoutuni. De pastoars to Skearnegoutum hawwe nea in helpprees- ter ef vicaris by hjar hawn, lyk as to Goaij- ingea. Dêr konkludearje ik üt, det Goaijin- gea forneamder doarp west hat as Goutum, yn d y tiden, wol to forstean. Tonei mear. 147 3. Pastoar to Skearne goutum. vega zich aan corruptie heeft schuldig ge maakt. Maatregelen tegen den directeur zullen genomen worden wanneer de resultaten van het justitioneele onderzoek bekend zullen zijn. 1; 1 1 Jubileum. Den eersten Januari jl. was het 25 jaren gele ien dat de heer A. de Jong Kz. te Sneek benoemd werd tot Ontvanger van Wymbrit- seradecls c. a. Contributie Zeedijken. Deze betrekking is thans onafgebroken sedert meer dan 50 jaren door de familie De Jong bekleed. De heer K. G. de Jong werd benoemd tot ontvanger 9 Juni 1877, en bedankte op 1 Januari 1903, op welk tijdstip de heer A. de Jong in functie trad. Wij hopen dat het dezen ambtenaar ge geven moge zijn deze betrekking nog tal van jaren, met dezelfde accuratesse, tot genoe gen van het Dijksbestuur, te behartigen. Neerslag te Sneek in December 1927. Deze bedroeg slechts 42.9 m.M., welke hoeveelheid bijna geheel op rekening komt van één dag van zware regen- en één van zware sneeuwval. Voor 22 December was de hoeveelheid neerslag bijna nul. Jaaroverzicht: Januari 37.7 (49) Fe bruari 29.1 (41), Maart 51.9 (46), April 81.— (38), Mei 43.7 (44), Juni 89.— (51), Juli 53.3 (68), Augustus 201.6 (85), Sep tember 87.9 (66), October 48.1 (84), No vember 72.2 (65), December 42.9 (60). Jaar 1927 838.4 697). Yn 1461 hat Skearnegoutum syn klok yn de toer krige. De klokkejitter Steffen Bui tendijk hat him makke. Men koe der it fol- gjende opskrift op léze yn Gothyske Minus kels ef Gothyske lytse letters: „t Laudo deu veru. „Voco plebem, „Congrego cleru „t Defunctos ploro „Fugo pestem, „Festa decoro „M.C.C.C.C.L.X.l. „Steven butendiic.” Ut it Latynsk fortaeld: „Ik priizgje de wiere God, „ik rop it folts, „ik forsamlje de geastlikheid, „ik gul om de deaden, „ik fordriuw de pest, „ik forsier de feesten.” „1461 „Steffen Buitendijk.” Faek hat dizze klok klipt, as de wylde sé Fryslan oerstreamde. Ek wol, as der yn ’e roerige tiden fen ’e Skieringers ,en Fet- keapers fijannen oankamen. En den stream- den de hüsljue nei it- doarpsformidden, de tsjerke, en gongen under oanfiering fen ien ef oare eale de fijên tomjitte. In goed fiif-en-tweintich jier forlyn is dizze klok omgetten by fen Bergen to Heili- gerlee, om’t hy skfird wier. De klok hat slachte op slachte bilet en de stompe toer hat de Skearnegoutumer bi- folking ieuw nei ieuw nei ’t grêf bringen sjeaun. Einliks is hy seis ek fallen... leu- wen oanien hat de klok fen acht fire de UPCKO FEN SCHERMHEMóTRA. 1 I ff i De gasbedrijven. In een gehouden spoedeischende verga dering van den raad der gemeente West- stellingwerf is meegedeeld, dat uit een door B. en W. ingesteld onderzoek is gebleken, dat de directeur van de gasfabriek te Wol- minsken forteld, det it noch mar bitiid yn ’e moarn wier; dy fen toalve fire foarsei de measten in goed miel; dy fen fjouweren sei, det de boeren hjar ré meitsje moasten om to meltsen. En as it hjerst en winter wier, sei de klok fen acht ure jouns: Goe-nacht! Goe-nacht! Mar de tiid sparret neat. Hy wrotte yn it brünzen lichem om, sadet, do’t de koster der op in moarn by kaem, sizze moast: ,,Dou hast dyn béste tiid ek wer hawn...!” dant, de directeur van de lichtbedrijven, de heer v. Deventer, d&gemeente-archivaris de heer Drechs, namens op het middelbaar onderwijs mr. Kusters, de heer Bosschert en mr. J. P. Bosman, alle leeraren en zeer vele leerlingen der r eerst door dr. C. H. Coops, inspecteur van Wijckel ingesteld beroep wegens strijd geleden dr. Antusch voor het eerst te heb- 1 raad der gemeente Gaasterland van 21 Juli 1927, waarbij in beginsel is ingewilligd een aanvraag van den Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Wijckel om, in verband met de voorgenomen stichting aldaar van een bij zondere school tegen 1 Mei 1928 twee loka len der openbare lagere school te zijner beschikking te stellen. Bij het door Ged. Staten ingesteld onderzoek is gebleken, dat van de in de krachtens art. 73, le lid, der Lager Onderwijswet overgelegde ouderver klaring vermelde 55 kinderen 18 kinderen ten onrechte waren medegerekend, zoodat de aanvraag niet aan de vereischten van genoemd wetsartikel voldeed. No. 18 Eerste Btati llfitlni Oriui te liaiiiti Snit tnODAGSo TOWD* DSkjawre goed onderwijs. De resultaten der eind examens van de Alkmaarsche H. B. S. maakten deze school tot een der besten van ons land. Hij was streng tegenover de leer aren, maar dit werd dadelijk vergoed door zijn kostelijke humor. Als leerling van prof, van der Waals beheerschte hij zijn vak, de scheikunde, volkomen. In Alkmaar zeide spr., heeft hij zich een grooten naam ver worven. De heer Van Heyningen Nanninga, hy potheekbewaarder te Utrecht, sprak als oud-lid der commissie van toezicht op het M. O. te Sneek. Men is in Sneek aldus spr. dr. Antusch nog niet vergeten. Hij wordt daar nog hoogelijk gewaardeerd om zijn uitnemende gaven. Namens de leeraren der R. H. B. S. te Alkmaar sprak de heer Maschhaupt, die den overledene herdacht als een krachtige persoonlijkheid, die op de school een zeer eigen stem.el heeft gedrukt, maar waarbij hij niets or tnam aan de in dividualiteit van de lee...ren. Namens de leerlingen der R. H. B. S. sprak de heer Schuller tot Peursum woorden van groote waardeering tot den overleden directeur, die, zeide hij, een vriend, ja een tweede vader van alle leerlingen was. De heer Peyrot herdacht den overledene als leeraar van het Amersfoortsche gymnasium, waar hij zijn loopbaan begon en waar hij zich vele vrien den heeft verworven. Dé heer Dun, in specteur van het L. O. te Alkmaar zeide namens alle ouders der leerlingen den over ledene te willen danken vöor wat deze voor hen was geweest. Wij hebben, zeide spr., gaarne onze kinderen aan zijn leiding toe vertrouwd en de leerlingen hadden allen groote vereering voor hem. Een familielid dankte vóór de groote be langstelling. Een commissie van onderzoek uit den gemeenteraad van Leeuwarderadeel was tot de overtuiging gekomen, dat de direc teur van de gemeentegasfabriek te Huizum ruim f 3000 op onrechtmatige wijze, in den vorm van z g. retourcommissies, heeft verkregen. Op haar voorstel heeft de raad besloten, hem dit bedrag, vermeerderd met de kosten van het onderzoek, te laten terug betalen in zeven jaarlijksche te mijnen van f 500. Een voorstel van een der raadsleden om den directeur te ontslaan, werd met 8 tegen 6 stemmen verworpen. Oedep. Staten van Gelderland hebben aan den gemeenteraad van Groenloo be richt, dat zij geen gevolg kunnen geven aan het tot dit college gericht verzoek, om een onderzoek in te stellen naar de beweerde corruptie aan de gasfabriek aldaar. De Culemborgsche moordzaak. Zooals men weet, heeft De Smale, een der getuigen in dé Culemborgsche moordzaak, zijn verklaringen betreffende Sweeris in getrokken en erkend, dat hij in dezen on waarheid heeft gesproken. Het „Volk” heeft thans den brief van de Smale aan Claas Sweeris, waarin hij den veroordeelde mede deelt, dat hij zijn beschuldigingen heeft ingetrokken, gepubliceerd. De brief luidt als volgt: M. Bij deze neem ik de vrijheid om u eenigen woorden te schrijven. Daar het niet mogelijk is, om met u een oogenblik persoonlijk te spreken. Daar ik ook zelf verblijf in één kamertje, als u. Echter hoewel dit onmoge lijk is, mogelijk is het toch U per brief te bereiken, en een oogenblik met U te spreken. Maar daar ik mij niet gaarne in een brief over dingen uitlaat die een ander niet hoef te weten, dingen die ons persoonlijk aan gaan. Daarom zal ik ook maar zeggen, waarover ik u per brief even spreken wil. Als dat ik de aanklacht tegen u uitgegeven herroepen heb. Daar het mijn plicht het was de waarheid niet langer te verzwijgen tegen over u. En daar ik te laatste drie maanden veel over U en u huisgezin nagedacht heb, daar ik u en uw huisgezin steeds dag en nacht in mijn gedachten heb gehad, heeft het mij tot nadenken gebracht. En toen heb gewaar geworden als dat mijn haat die ik tegen u had u niet alleen getroffen heeft maar uw vrouw en kinderen het meest. Dat heeft mij doen besluiten als dat ik de aan klacht tegen u herroepen heb. Daar ik altijd verblind geweest ben zoo lang als u geleden hebt. Mijn haat tegen je was te groot dat ik het eerder gekend had om het te herroe pen. Daar op de Kerstdagen van 1927 de herinnering aan mijn Moeder wat zij mij altijd voorgehouden heeft om gehoorzaam heid en waarheidsliefde in het oog te hou den. Toen is het me duidelijk geworden als dat ik niet langer wachten moog, als ik nog iets goed te maken had dan was het in de eerste plaats tegen u. Daar ik net iets hoorde de morgen in de kerk van: „God, die de leugen haat, eischt van ons, dat wij de waarheid spreken, welke de gevolgen daarvan ook mogen zijn”. Dat heeft mij vast doen besluiten om de valschen verklaringen die ik tegen u uit gegeven hadt in te trekken, van die moord geschiedenis en de inbraak van geldermal- sen. Je zult je nog wel herinneren wat je voor mij uit ging strooien te Buren. En als je het je niet meer herinneren kunt zal ik je het nog wel is schrijven en persoonlijk zeggen. Verder hoopt ik je spoedig in vrij heid gesteld te zien. Nu verder hoop ik als dat je het ook vergeven en vergeten kunt wat er tusschen ons is voorgevallen is het dan ook beter, er niet meer over te spreken. Mocht het zijn dat je nog bericht terug wil sturen. Mijn adres is Veenhuizen I No. 7061 Jb. I. Onvoorzichtig. Te Hahnenklee bij Brunswijk heeft de fa brieksdirecteur Auerbach, bij een familie bijeenkomst op Oudejaarsavond op tragi sche wijze het leven verloren. Toen de klok twaalf sloeg wilde hij een donderbus afste ken, die niet onmiddellijk afging. Auerbach opende een klep om de lading na te zien, toen deze ontplofte en hem den schedel van het hoofd rukte. Hij was onmiddellijk dood. Een vader, die zijn dochter bedroog. In 1920 was mej. Beatrice Cecionesi, een pianiste in een bioscoop te Genua, getrouwd met haar landsman Angelo Stefani. Spoedig na hun huwelijk vertrokken zij naar Schot land, waar Angelo familie had wonen. Een paar maanden later werd Beatrice ziek en keerde tot herstel van gezondheid naar haar familie te Genua terug. Intusschen was haar een dochtertje geboren. Aanvankelijk schreef Angelo zijn vrouw geregeld! en zond hij haar ook geld toe, doch na eenigen tijd hoorde zij niets meer van hem, totdat haar vader haar op een goeden dag vertelde, dat haar jnan te Genua was geweest zonder haar op te zoeken. Het jonge vrouwtje waande zich nu door haar man verlaten. In 1924 werd uit de haven te Genua het lijk van een onbekende opgevischt. Het sig nalement had overeenkomst met dat van Stefani. Beatrice zag het lijk en meende er dat van haar man in te herkennen. Het werd onder dien naam begraven en men sprak niet meer van de droevige geschiedenis. Een paar maanden geleden stierf Bea trice’s vader. Achter een boekenplank vond men eenige paperassen, waaronder ook een brief aan Beatrice StefaniCecionesi uit Engeland. De brief, die haar dadelijk ter hand werd gesteld, was al van 1925 en bleek tot haar groote verbazing van haar man afkomstig, die dus niet in 1924 verdronken kon zijn. De vrouw wendde zich tot de justi tie, die een onderzoek instelde en haar wel dra kon meedeelen, dat haar man nog leefde en nog altijd in Engeland verbleef. Beatrice schreef hem een brief, waarop hij antwoord- Aan niet-abonné’a: Met klachten over het niet geregeld ontvan gen van de SNEEKER COURANT, gelieve men zich onmiddellijk tot ons bureau te wenden. Aan Adverteerders: De advertenties in de NIEUWE SNEEKER COURANT opgenomen, worden kosteloos overgenomen in de Herdenking sterfdag Éise Eisinga. Te Franeker is een conlité gevormd, dat plannen zal ontwerpen om den sterfdag (27 Augustus 1828) van Eise Eisinga, den be roemden ontwerper en vervaardiger van het alom bekende planetarium aldaar op 27 Augustus op een waardige wijze te her denken. Ofschoon alle plannen nog slechts voorloopig zijn, kan nu wel worden mede gedeeld, dat ter gelegenheid van deze her denking een geïllustreerd gedenkboek zal verschijnen over Eise Eisinga en zijn kunst werk. In deze uitgave wordt o. a. opge nomen een lijst van alle in Nederland aan wezige en vervaardigde planetaria, een ver taling van Huygens Automaton Planetarii en zal tevens worden voldaan aan een door Eisinga tijdens zijn lever, .zoo dikwijls- ge- uiten wensch, dat de door hem op schrift gestelde beschrijving van zijn planetarium nog eens zou worden gedrukt. Ook worden in dit werk opgenomen de belangrijke brie ven, welke Eise Eisinga tijdens zijn balling schap te Gronau heeft geschreven. Notariaat. De minister van justitie heeft een com missie ingesteld, aan welke is opgedragen: a. te onderzoeken of en, zoo ja, welke maatregelen moeten worden getroffen tot meerderen waarborg voor hen, die be langen toevertrouwen aan notarissen, b. van de uitkomst van dat onderzoek aan den minister van justitie verslag uit te brengen, en wel, indien de commissie tot het besluit komt, dat een wettelijke voor ziening wenschelijk is, vergezeld van een of meer ontwerpen van wet met memorie van toelichting. Tot lid en voorzitter dezer commissie is benoemd mr. dr. M. Polak, raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden; tot leden zijn benoemd: C. A. Abbing, hoofdinspecteur der regi stratie en domeinen te ’s Gravenhage; Mr. G. H. A. Grosheide, advocaat, tevens accountant te Amsterdam. Mr. Ph. B. Libamel, notaris te Delft; jhr. mr. D. J. de Marees van Swinderen, president van de arrondisséments-rechtbank te Groningen, tevens voorzitter van de ka mer van toezicht op de notarissen en can- didaat-notarissen te Groningen; mr. J. R. van Schaik, advocaat en pro cureur en lid van de Tweede Kamer te ’s Gravenhage; Th. C. L. Smit, voorzitter van de broeder schap der notarissen in Nederland te Am sterdam; tot lid en secretaris is benoemd: R. Rem- melts, algemeen secretaris van de broeder schap van candidaat-notarissen in Neder- UitgaveKIEZEBR1NK Co. geval voor den betrokken advocaat nog wel eenige gevolgen hebben. Een regemnachine. Naar Mataratn meedeelt, worden in het Klatensche (Vorstenlanden Ned. Indië) op het oogenblik proeven genomen met een machine, welke in staat is, om met gebruik making van putwater het over een bepaalden afstand van een maximum van 60 bij 60 voet te laten regenen. Met deze machine, welke op een lorrie verplaatsbaar is, kan men bepaalde com plexen van den tabaks-aanplant op deze wijze, wanneer de regens uitblijven, begieten, Zoo de proeven slagen en met de be- 'proeiïng van dit grondwater dezelfde resul- iaten worden bereikt als met regenwater, zal tot aanschaffing op groote schaal voor de tabakslanden worden overgegaan en zal door de tuinen een net van buizen worden aangelegd, waaraan de machines jp verschillende plaatsen het benoodigde water kunnen ontkenen. De tusschen haakjes geplaatste cijfers hebben betrekking op 't Friesch gemiddelde. Naar wij vernemen heeft de a.r. kiesvereeniging alhier zich in haar laatst gehouden vergadering uitgesproken tegen de oprichting van een gemeentelijk slachthuis. 1. v. A. .O. Gaarne vestigen wij de aandacht op de Kunstavond op a s. Donderdag, uitgaande van het I. v. A. O., per advertentie elders in dit blad aangekondigd. De drie uitvoerenden traden meermalen gezamenlijk op in verschillende plaatsen en wisten door hun goede kunst de hoor ders te ontroeren en te boeien. Velen zullen zich zeker de heel mooie stem van mevr. Walhout herinneren, die reeds eerder in de kerk voor ons heeft gezongen. De samenstelling van het programma, dat zoo veel te genieten belooft, zal zeker velen bewegen van deze geboden gelegenheid gebruik te maken. Men meldt ons dat het 15 Januari a.s. 25 jaar geleden zal zijn dat de heer dr. J. Hannema zich als arts te dezer stede vestigde. Een feit dat tal van oud-patienten en patiënten van dezen dokter met dank baarheid zullen gedenken. Begrafenis dr. A. C. Antusch. Onder zeer groote belangstelling heeft op Westerveld de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van dr. A. C. Antusch, directeur van de Rijks H.B.S. te Alkmaar. Onder de aanwezigen waren de burgemeester van Alkmaar, mr. W. C. Wendelaar, de president der Alkmaarsche rechtbank, mr. van Houweninge, de direc- deur van gemeentewerken, de heer Marga- dant, de directeur van de lichtbedrijven, de heer v. Deventer, d&gemeente-archivaris de heer Drechs, namens de comm, van toezicht landen zijn koloniën. In strijd met de wet. Ged. Staten van Friesland hebben naar R. H. B. S. te Alkmaar. Gesproken werd aanleiding van een door F. Visser e.a. te eerst door dr. C. H. Coops, inspecteur van Wijckel ingesteld beroep wegens strijd het middelbaar onderwijs, die zeide 15 jaar j met de wet vernietigd het besluit van den p-al n_-Ir»*-» /4 <- U raad Hor croiYiPonfü da ocforlonrl xroti 01 Tn1i ben aangetroffen in de H. B. S. te Alkmaar en dat hij hem 6 jaar als inspecteur heeft gekend. Nooit, zeide spreker, is er iets tusschen ons geweest. Vriendschappelijk mochten wij steeds omgaan. Al zijn tijd en al zijn krachten besteedde dr. Antusch aan de school. Hij zorgde niet alleen voor een groot aantal leerlingen, maar ook voor den inwendigen bloei der school. Steeds wist hij de leeraren op uitnemende wijze te kie zen. Ook de regeering wist zijn groote gaven te waardeeren dpor hem te benoemen tot officier in de orde van Oranje Nassau. Spreker herdacht dankbaar zijn 25jarig directeurschap eerst in Sneek en daarna in Alkmaar. Namens de commissie van toe zicht op het M. O. te Alkmaar sprak de heer Bosschert, die den overledene roemde als een uitstekend paedagoog en een uit nemend organisator. Hij was een man van orde en regel, welke zoo noodig zijn voor Achtend, MELIS DE SMALE. Te handig. Eenige maanden geleden kocht een dame bij een bontwerker te Rotterdam een kost baren bontmantel. Geruimen tijd was zij er mooi mee, doch op den duur beviel de jas haar niet meer en trachtte zij op allerlei manieren den bontwerker te bewegen, de jas, die reeds twee maanden gedragen was, weer terug te nemen. De bontwerker wilde hierop natuurlijk niet ingaan en de dame zon op wraak. Ze ging naar een advocaat, en inderdaad, deze bedacht een listigheidje, om den onwilligen bontwerker te dupeeren. Een van de vriendinnen van de koopster van den bontmantel vroeg bij den bontwerker twee heel dure bontjassen op zicht. De niets kwaads vermoedende man voldeed hieraan onmiddellijk, doch nauwelijks waren de beide mantels bij de dame thuis bezorgd de, dat hij blij was weer iets van haar te of er verscheen een deurwaarder met een hooien, daar hij haar niet had kunnen ver- bevelschrift van den president der recht- geten, doch alleen niet meer geschreven had, bank, om beslag,op de bontjassen te leggen, omdat zijn brieven onbeantwoord bleven, omdat de bontwerker zijn verplichtingen zoodat hij meende, dat zij hem verlaten had. tegenover de eerste dame niet zou zijn na- Klaarblijkelijk had de vader zijn dochter l> gekomen. De man, die al spoedig begreep, zich willen houden en haar daarom in dat hij het slachtoffer was geworden van de waan gebracht, dat haar man haar praktijken van een al te handig advocaat, had verlaten en vervolgens omgekomei 9) Bran y n N ij e k 1 e a s t e r. It wier yn ’e neisimmer fen 1456. Krekt skriuwde men St. Michylsdei, de 29ste Sep- timber. De lannen leinen mei in brune kleur fen droechte op reinwetter to wachtsjen. Sleatten wierne sunder wetter, diken hird en stoffich. De strietekken fen ’e huzen knapten fen droechte. As der nou ris brain kaem! Op Nijekleaster hie men ek to kwea mei de droeche neisimmer. Yn Fryslan woeden ündertwisken de re- boeljes fen ’e Skieringers en Fetkeapers. In Fetkeaper sloech in Skieringer dea; de léste syn frjeonen nammen wraek. Det dienen hja sa: in great leger waerd byinoar roppen, dat bistie fit hüsljue fit ’e doarpen, feinten fen in vale en biropskriichsfeinten. Mei sa’n trop bistoarmen hja den de stins fen ’e misdieder. Dizze waerd den, as syn stins ynnomd waerd tominsen, finzen nomd ef deade. Men kin wol bigripe, det troch sokke ge- doenten it allesbihalve feilich en rêstich wier yn ’t heitelan. Hjir kaem noch by, det de biropskriichsfeinten, hwennear hja untslein w-erne, mar bigounen to swermjen en to sweven troch de goaën. It wierne net altiid fen ’e béste minsken, hwet men ek wol bi gripe kin. In bran stiftsje, immen fen kant meitsje ef pinigje, och, dér seagen hja net tsjin oan. Sa wier der op ’e datum niisneamd to Nijekleaster ek sa’n trop untsleine feinten. Okke Scarlensis neamt hjar „moordbran- ders”. De nonnen hawwe hja noch üntsjeaun, mar de gebouwen fen Nijekleaster net, hwent it dormter ef sliepseal en it sikehüs (hospitael) gongen yn flammen op. Alhowol men prebearre to dwêsten, it joech neat, hwent alles wier korkdroech. Dit Is de ienige ramp, dy’t Nijekleaster hawn hat yn de 15de ieuw. De twa gebou wen scille fen eigen middels wol wer opboud wêze, tink ik, om’t men bisit genöch hie. SNEEKER COURANT, welk blad gratis bij niet-abonné’s op de „Nieuwe Sneeker Courant” aan huis word; bezorgd. Wij garandeeren dus een huis-aan huis-verspreiding van alle advertenties voo. deze bladen opgegeven. Wij verzoeker beleefd doch dringend vroegtijdige inzen ding van advertentiën. Aan Abonné’s op de „Nieuwe Sneeker Courant” Met klachten over het niet geregeld ontvan gen van de NIEUWE SNEEKER COURANT HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend: dat ter secretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van S. HANENBURG, handelaar in automo- bielen en garagehouder te Sneek, om vergunning tot het inrichten van een werkplaats voor het repareeren van automo bielen, motoren en rijwielen, waarbij als krachtwerktuigen zullen worden gebezigd 2 electromotoren, elk van J/2 P-K-, op het per- adastraal bekend gemeente Sneek, B r.o. 3689, gelegen aan den Singel ae> aan de Harinxmakade; dat op Woensdag, den 18 Jan. 1928- des m'ddags te 12 uur, ten gemeentehuize aldaar g-, legenheid zal worden gegeven om tegen het verzoek bezwaren in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten en dat zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben in te brengen, gene rende drie dagen voor evengemeld tijdstip ter secretarie, in de gewone bureau-uren, van de ter zake ingekomen bescheiden ken nis kunnen nemen. De aandacht wordt er inzonderheid op gevestigd, dat, volgens de heerschende op vatting, slechts tot hooger beroep gerech tigd zijn zij, die voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. SNEEK, 4 Januari 1928. De vrouw, die er naar hunkert h?' die, tóen hem de ware toedracht der zaak weer te zien, aldus meldt de N. Rt werd medegedeeld, het beslag weer onmid- zich naar Londen begeven, zoodra g. dellijk liet opheffen. Waarschijnlijk zal hetren van haar en haar dochtertje in or -f' I I I Hrwmi V rr irnrunrauii i MMiMMMMionHk j 1 V «mmi 'fwr, -lïnnnr1 wni'nirurwrr ”r^Tr>rir~'.'l»iiR»|i|‘‘r«ll <in i—iiuti JIEUWE SHEKEH COÜHAI!

Sneeker Nieuwsblad nl | 1928 | | pagina 1