Sigarenmagazijn F- G08TEB - Mauwt Burgstr. - Sneek Opgedicht 1901 -i- Telefoon 74 Skiedkindige Oanteikeningen oer /2 *1. KIEZEBRINK Co., Dit No. bestaat uit 2 Bladen. o. SO Officiéél Gedeelte. Hfliliil ttiiH ImhM Snik. BUITENLAND. MIWW81WrfltO. Eerste Siad Uitgave: KIEZEBRINK Co. WOEGSDAG II JANUARI I^SS >rd en ir dun DEN. 10) 148 7. Abt Mattias Poortvliet ten Blomkamp nei Aula Dei as rêstplak. 14 92. Biwiis, det Skearne- goutum Skieringskwier. Yn Jannewaris 1492 foroveren de Fetkea- 149 2. Nijekleaster neamd yn in fordrach. van arbeid), buiten vervolging gesteld, met last van zijn plaatsing in een krankzinnigen gesticht gedurende één jaar. een en DRANKWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend, dat bij hen is ingekomen een verzoek van A. TUINIER, vischhandelaar te Lemmer, om verlof voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank in de benedenlokaliteit voor aan de straat van het perceel Kruizebroederstraat no. 55. Tegen het verleenen van dat verlof kun nen binnen twee weken schriftelijk bezwa ren bij hun college worden ingebracht. SNEEK, 11 Januari 1928. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend: dat ter secretarie ter inzage liggen ver zoeken met bijlagen van I. de N. V. Machinefabriek „Industria” alhier om vergunning tot uitbreiding der smederij met werkplaats in het gebouw aan ugft imt” even SK E ARNEG OUT U M samle troch UPCKO FEN SCHERNHEMSTRA. Levert steeds de BESTE MÉRKEN uit de meest vooraanstaande fabrieken Bij kwantum reductie op den prijs SIGARETTEN de meest gevraagde merken Beleefd aanbevelend, ZE3 G-OEbTKIK Ruim maar op. De commissie van beheer der openbare parken in Manchester heeft den gemeente raad geadviseerd alle oorlogsherinneringen kanonnen, helmen, aangespoelde mijnen enz. uit die parken te verwijderen en ze als oud roest te verkoopen. De commissie was van oordeel, dat in een tijd waarin de gedachte aan ontwapening steeds meer veld wint, deze tropheeën misplaatst zijn en vooral op de jeugd een or.gewenschte indruk moesten maken en de zucht naar oorlog en avontuur aanwakkeren. Waar schijnlijk zal in den gemeenteraad een meerderheid voor het voorstel gevonden worden. De Portugeesche bankbiljetten-affaire. Zooals bekend is een bevel tot opsporing uitgevaardigd tegen Marang van IJssel- veere, die wegens heling in de zaak der Portugeesche bankbiljetten-affaire tot twee jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. Het Hof had echter, schrijft Hei Volk, de groote welwillendheid om Marang niet onmiddel lijk in hechtenis te doen nemen. Hij verliet dus als vrij man het Paleis van Justitie. Zijn insluiting kon eerst geschieden, nadat het vonnis „in kracht van gewijsde” was ge komen, dus nadat het door den verdediger ingestelde cassatieverzoek door den Hoogen Raad behandeld was. Eigenlijk kwam het vonnis van het Hof dus hier op neer: „Je krijgt twee jaar, maar ruk nu maar gauw uit naar hqj buitenland!” Marang moest „voor zijn gezondheid” naar ’t Zuiden tot herstel van zijn geschokte zenuwen. Hij is blijkbaar nog niet over den schok heen: op dit oogenblik althans ver toeft de heler Marang van IJsselveere te Brussel. Het is aan de politie zelfs bekend in welk hotel hij zich ophoudt. Zoolang hij zich evenwel niet in ons land vertoont, is de Justitie niet in staat om hem zijn straf te doen ondergaan, daar er tus- schen België en Holland geen uitleverings- overeenkomst bestaat, die toepasselijk is op gevallen van heling. Thans heeft de Hooge Raad het cassatieverzoek verworpen en is er een bevel tot opsporing uitgevaardigd. Dit is niet meer dan een vormkwestie, nood zakelijk om Marangs aanhouding, voor het geval, dat hij zich te eeniger tijd weer in ons land zal ophouden, mogelijk te maken. De heer Marang zal echter wel wijzer wezen. Hij woont veilig en wel te Brussel en lacht daar in zijn vuistje om de brave Holland- sche justitie. STAVOREN, 7 Jan. Met inbegrip van de schepen met een inhoud van minder dan 5 M.3, zijn in het afgeloopen jaar de zeesluis alhier gepasseerd 9341 schepen met een totalen inhoud van 860.041 M.3 Hieronder volgt een overzicht van het aantal gepasseerde schepen en den tonnen inhoud over de laatste 5 jaren. 1923 aantal 3597, inhoud 330.179; 1924 aantal 4884, inhoud 492.699; 1925 aantal 4746, inhoud 487.744; 1926 aantal 7665, in houd 714.379; 1927 aantal 9341, inhoud 860.041. Zooals bekend nemen vooral de motor schepen in de laatste jaren hun route over Stavoren. Door ijs was de scheepvaart over het afgeloopen jaar 15 dagen gestremd. 0—, TerMh|Bl OUTIDAGS cb YBUDAG8A TNMIM Om diztiid prebearret Grins syn ynfloed lyn Fryslan to festigjen, brükme meitsjend Ifen it underling skeel. Hy krijt de Fetkea- ipers aerich op ’e han, mar mei de Skierin- Lgers, dy mear nationael binne, slagget it Inet. De Skieringers wirde Oktober 1492 Iforslein troch de Grinzers en Fetkeapers yn re bloedrige slach by Barrahüs. Den wirdt in Ifordrach sletten twisken de Skieringers en iGrinzers. Nijekleaster, det de Skieringer partije oanhong, wirdt ek yn it fordrach neamd. jWünder is ’t, det seis in wijd frouljuesstift ■partije kieze moast. Fen ’e müntsen kin men lyen det wol yntinke, mar fen nonnen net. [Komt it misskien fen it folgjende? lo. Alde- Ikleaster hong ek de Skieringers oan, det hy bnei de died stavere: Fochten de müntsen 'sims net lyk Huwen? 2o. Nijekleaster lei net ifier fen Snits, det in sintrum wier fen ’e jSkieringer partije. I Goutum seis hong ek de Skieringer partije foan, en stie under it bifel fen ’e Harinxma’s, mearskippen to Snits. I It krekt biwearde wol ik mei in foarbyld pantoane. Doarpen lyk as: Terhinne, Terkaple, ensfh. Krankzinnig verklaard. De Haagsche rechtbank heeft den koster van een katholieke kerk aldaar, die eenige maanden geleden gearresteerd werd, ver dacht van onderscheidene zedenmisdrijven (zooals men zich zal herinneren deed hij zich voor bij families waar een dienstbode aanwezig was als geneesheer van den raad De Ver. Staten en Latijnsch Amerika. Het gebeurt niet vaak dat een president der Vereenigde Staten zijn land verlaat. Een bekend precedent is president Wilson’s reis naar Europa voor de vredes-conferentie geweest. Er moest in elk geval een gewich tige aanleiding voor zijn en de tegenwoor dige president Coolidge ziet deze in de ope ning van ’t 6e Pan-Amerikaansche Congres op Cuba. Hij gaat daarheen met ’n uitgele zen staf van raadslieden, als Kellogg, de se cretaris van Staat (buitenlandsche zaken), Charles Evans Hughes, Dwight Morrow, de nieuwe gezant in Mexico, Sheffield, de ge zant in Italië, die ook posten bekleed heeft in Chili, Cuba en Mexico, dr. Leo Rowe, directeur-generaal van de Pan-Amerikaan sche Unie, en zal de openingsrede houden. De Vereenigde Staten zullen op dit Congres wel genoopt worden hun politiek in Nica ragua te rechtvaardigen, omdat ook de door Washington beoorloogde generaal Sandino De ter dood veroordeelde en de lijster. Een man, die in de gevangenis te Durham (Engeland) zat te wachten tot hij ter dood zou worden gebracht, omdat hij zijn vrouw had vermoord, heeft één van de laatste weken van zijn leven besteed om een ge wonde lijster te verzorgen. Toen hij in de cel der veroordeelden zat, viel er op een middag een vogel door het raam naar binnen. Hij merkte, dat het dier een gebroken vleugel had en verzorgde het trouw gedurende een week. Toen was de vleugel genezen en op een morgen vloog de vogel weg. Nog nooit in zijn leven had hij zich zoo eenzaam gevoeld als dien morgen, toen zijn laatste kameraad, dit beest, waar aan hij zich gehecht had, hem verliet. Toen zijn bloedverwanten afscheid van hem kwamen nemen, was hij opgewekt en vertelde hen het verhaal van den vogel.„Ik wil liever sterven, dan levenslang gevangen zitten,” zeide hij. 44» JAARGANG Abonnementper jaar f 2,50 fr. p.p. post t 3.60. Advertentieën9 ct. p. regel. Inge zonden tnededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in ac SNEEKER COURANT Wirdt forfette. De Ver. Staten en Frankrijk. Het antwoord van de Fransche regeering op de uitnoodiging van de Amerikaansche om de onderhandelingen te beginnen over een verdrag waarbij de oorlog buiten de wet zou worden gesteld heeft eenige ont stemming in Washington veroorzaakt. Deze ontsteming is al evenzeer te begrij pen als de opmerkingen welke Briand, de Fransche minister van Buitenlandsche Za ken, gemeend heeft te moeten maken over de Amerikaansche voorstellen. De Ameri kaansche regeering wilde elke oorlog bui ten de wet stellen, maar Frankrijk wil dit beperken tot den aanvalsoorlog, zooals de Volkenbond dat ook doet. Men kan zich dit Fransche standpunt begrijpen omdat het lid van den Volkenbond is en met een bui ten dien bond staande natie toch geen over eenkomsten kan aangaan die verder strek ken dan de statuten van dien Bond, welke de verdedigingsoorlog toelaten. Ging Frankrijk zoo’n overeenkomst aan dan zou het zelfs op een gegeven oogenblik verhinderd kun nen worden zijn plichten tegenover den Bond te vervullen of zijn aangevallen bond- genooten als Polen en Zuid-Slavië te hulp te snellen. De Amerikanen zijn onstemd dat Frankrijk nu pas met deze bezwaren komt en inderdaad had Briand door aanvankelijk de puntjes meer op de i te zetten Amerika kunnen laten merken wat eigenlijk de bedoeling was. Die schijnt namelijk geweest te zijn de Ver. Staten een verdrag te doen teekenen van ongeveer dezelfde inhoud als het Volkenbondsverdrag, om zoo langs een achterdeurtje dit rijk aan dien bond te ver binden. Een rusthuis voor Journalisten. In een circulaire onder den titel „Een hulde aan de Nederlandsche Pers”, wordt ons volk opgewekt tot medewerking aan fonds, dat dienen zal tot exploitatie instandhouding van een rusthuis voor journalisten te Laren in het Gooi, hetwelk trouwens reeds in wording is. De onder- teekenaars wenschen op deze wijze inge nomenheid te betuigen met het bezit van een onafhankelijke en onomkoopbare pers, welke, bij alle verdeeldheid op politiek en godsdienstig terrein, eensgezind is ten aan zien van de algemeene volksbelangen en steeds uitdrukking heeft gegeven aan een der beste vaderlandsche eigenschappen het lenigen van de nooden des volks en het opwekken tot daadwerkelijke hulp in nood. Tot de velen, die de circulaire hebben onderteekend, behooren hooge autoriteiten, staatslieden, mannen der wetenschap, leiders van instellingen op zeer verschillend ge bied en groote industrieeien. De lange lijst der onderteekenaars wordt geopend door mr. J. B. Kan, minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, ad interim. Het rusthuis is feitelijk reeds gesticht. De heer N. van Harpen, oud-journalist, thans directeur van de Maatschappij voor Beeldende Kunsten, heeft, bij de nadering van den 70 jarigen leeftijd op 15 Januari 1928, zijn villa te Laren (N.-H.) overge dragen aan een stichting, welke beheerd zal worden door vertegenwoordigers der pers van uileenloopende politieke en geestes richting. Ook dit bestuur is reeds saam gesteld. De heer Van Harpen heeft niet alleen zijn woning bij voorbaat aan de stichting overgedragen, hij heeft ook den grondslag willen leggen voor een fonds. De opbrengst van zijn spoedig bij W. L. en J. Brusse’s Uitgevers-Maatschappij te Rotterdam te verschijnen boek „Menschen die ik gekend heb”, in waarheid een auto-biografie, wordt geheel voor het fonds bestemd. De uit gevers en allen, die in technischen zin aan dit geschrift medewerkten, hebben dit be langloos willen verrichten, als blijk dat het denkbeeld van de stichting ook in dezen kring waardeerende instemming heeft ge vonden. Het rusthuis is bestemd voor journalis ten, die door ziekte of door overspanning rust behoeven. Degenen, die daartoe in staat zijn, zullen de kosten van verblijf en ver pleging in de rustige omgeving van het Gooi geheel of gedeeltelijk vergoeden. Voor hen, die daartoe niet bij machte zijn, wordt het fonds gesticht, n.l. om de exploitatie het rusthuis blijvend mogelijk te maken noodig de instelling nog uit te van en zoo breiden. Prins Hendrik is allen voorgegaan door het toezeggen van een gift. Herhalingsoefeningen. De herhalingsoefeningen zullen dit jaar plaats hebben voor wat de verschillen de regimenten-infanterie betreft in de maanden Augustus en September. werden van talrijke huizen in de omgeving de ruiten verbrijzeld volgens bericht aan „de Crt.”, terwijl steenen van de villa over een muur vlogen, die op 50 M. afstand is gelegen. Voorts hingen bedden, kleeding- stukken en huisraad in de bovenste takk> n der hooge boomen van den tuin. Een ooggetuige geeft het volgend relaas Ik reed juist op mijn fiets door de Park- strasse. Plotseling voelde ik een krachtigen luchtdruk, waardoor ik van mijn rijwiel werd geslingerd en verscheidene meters verderop tegen den grond sloeg. Op het zelfde oogenblik hoorde ik een geduchten knal. Het dak der garage vloog in de lucht en kwam met donderend geraas op den grond neer. Daarop vlogen bedden en huisraad in het rond, terwijl een groot aantal sieenen vlak bij mij neerkletterde. Uit de deur der villa kwam een man naar buiten stuiven, die van onder tot boven met kaikgruis was bedekt. Hij greep mij bij den arm en schreeuwde mij in grootste verwarring toe: „Heeft Stammer proeven genomen Deze man was de koopman Weingartner. De brandweer, die na het hoeren van den slag direct was uitgerukt, was bijna onmiddellijk ter plaatse. Het lichaam van Stammer was geheel uit elkaar gereten, ter wijl ook de dienstbode omgekomen bleek te zijn. De overige slachtoffers konden na een half uur ingespannen arbeid uit de puinhoopen te voorschijn worden gehaald, met uitzondering van de portiersvrouw, die ziek te bed had gelegen en aldus onder de steenmassa’s was bedolven. Zij zat zóó danig tusschen de balken en steenen be klemd, dat het twee uur duurde, alvorens men er in geslaagd was, haar te bevrijden. Zij riep voortdurend om haar man en kin deren Geconstateerd is, dat de explosie door een sterk ontplofbare stof is teweeg ge bracht. Met welke stoffen Stammer heeft gewerkt, ken niet worden nagegaan, dsar alles is vernield. Zeer waarschijnlijk zal het echter knalkwik zijn geweest. Niemand in het geteisterde huis wist, wat de beide heeren eigenlijk vervaardig den. Zij hadden slechts verteld, dat zij schoonheidsmiddelen fabriceerden. In elk geval was niet aan de politic medegedeeld, dat in het perceel ontplofbare stoffen waren opgeslagen. G a s v e r s t i k k i n g. Te Arnsfelden (Duitschland), nabij de Oostenrijksche grens, zijn in een armen huis vier mannen gestikt door koolmonoxyde dat door een defect aan de kachel was ontsnapt. Als onder den Czaar Volgens onbevestigde berichten uit Mes kou zouden Trotski, Zinowjef, Rakofski, Kamenjef, Radek en andere oppositieleiders naar afgelegen provincies van Siberië ge zonden worden. er zijn gedelegeerden heenzendt en dezen er hun grieven zullen luchten. In het voorjaar had reeds te Rio de Janeiro de Pan-Amerikaansche juridische commissie vergaderd en een aantal voor stellen en moties, welke zij te netelig voor afdoening achtten, tot het Congres aange houden. Komen zij nu in behandeling, dan zal Amerika voor heete vuren staan. Een ervan, uitgaande van San Domingo en Mexico, verklaart zich tegen tusschenkomst in eiken vorm van het ëene land in het andere en zegt verder dat zelfs indien om zulk een tusschenljomst is verzocht, zij nog geen bezetting rechtvaardigt. Een andere motie heeft tot strekking het bestuur van de Pan-Amerikaansche Unie als verzoe- ningsraad te laten optreden in alle kwesties die den vrede in gevaar brengen. Zij rich ten zich vanzelf tegen de bijzondere positie der Unie tegenover Panama, San Domingo, Haïti en de Landengte en maken propa ganda voor Geneefsche beginselen, waar mee de Zuid-Amerikaansche Staten als le den van den Volkenbond goed vertrouwd zijn. Stellen de Vereenigde Staten er zich tegen te weer, dan geven zij voet aan de reeds naarstig geventileerde beschuldigin gen dat zij, ondanks alle fraaie gebaren tegenover de overige wereld in den vorm van voorstellen betreffende vlootbeperking en buiten-de-wet-stelling van den oorlog, in hun eigen werelddeel een imperialistische politiek volgen. Er zal van de Noord-Amerikaansche staatsmans- en stuurmanskunst veel ge vergd worden, om tusschen de klippen en stroomingen heen te boegseeren, en Coo lidge staat al dadelijk voor de zware taak zijn openingsrede tot een steekhoudende apologie te maken, aldus de N. Rt. Ct. Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 9 Januari 1928: heerenrijwiel, van Noort, Marechaus seekazerne; nikkelen horlogeketting, L. v. d. Werf, Koopmansgracht; haarkam in étui, T. de Jong, 4e Frittemahovenstraat 4; jon- gensjekkertje, W. Jansen, Zuidend 12; duimstok, Tjallema, Lemmerweg 1; koek in papier, Marechausseekazerne, Leeuwarder- weg; gestreepte strik, Hemmes, 3e Selfhelp- straat 9; elastieken kousenband, W. Gor ter, le Woüdstraat 34; paar zwarte sokken, A. Rienstra, Looxmastraat 11. De kronyk fen abt Thomas fen Aldekleas- ter bifettet folie oer Aula Dei, Dit is ek gjin wünder; kaem Nijekleaster net üt Blom kamp foart? De nauwe relatys bliuwden bi- stean; det blykt düdlik üt it bande yn 1487. Do gong abt Mattias Poortvliet, nei’t hy [syn stêf dellein hie, üt Aldekleaster nei Aula [Dei. De kronyk, niisneamd, seit dêr it fol gjende oer: residuumque vitae suae egit in Aula Dei ubi et obiit anno Domini |MD11.” Oerset: „Hy libbet (fjirder) yn Aula Dei, dêr’t hy ek forstoarn is yn 1502.” In oar birjucht forhellet, det hy de 24ste Maert fen dat jier syn libben forlear. Dit is de twadde abt fen Aldekleaster al, dêr’t wy fen witte, det er nei syn regear [him to Nijekleaster deljoech. per ealen Zije Galama en Juw Jongema en Tsjerk Walta Workum, det foar dy tiid yn ’e hannen fen ’e Skieringer eale Sjerp Lieu- wes Beyma wier. Dizze liet it der sa net by sitte, mar helle help üt Arum, Pingjum, Wommels, hiel Wymbritseradiel en Snitser Fiifgea. Nou scil 'der frege wirde: „Hwet bidoeld men mei Snitser Fiifgea?” Wol, det binne de doarpen Skearnegoutum, Goaijingea, Loaijingea, Offenwier, Gau. Ut al dizze doarpen waerden 800 man oproppen troch it brünzen lüd, det hong yn ’e fen graue friezen opmitsele toer. It forrin fen de striid wier: Zije waerd deaslein en syn leger op ’t flecht jage. Syn broer Douwe hearde, det hy yn grea- te need sief en kaem mei in trop frjeonen üt Akkrom, Aldeboarn en de Lege Walden en inkelde Ljouwerters. 26 Jannewaris gong er dêrmei troch Snitser fiifgea (dos ek troch Skearnegoutum). It wier al tsjuster, do’t hy troch Skearnegoutum gong en pür- nacht, do’t hy to Bolsert kaem. Dêr hearde hy lykwols, det syn help net mear nedich wier, hwent Zije wier al dea. De oare moarns woe hy yn ’t geniep mei de Ljouwer ters öfreisgje by Wommels lans, mar de boeren dêrre letten de klokken. Garen hear- den it alarm en bigounen ek, ja, op ’t lést klipte de klok ek al to IJsbrechtum en yn alle doarpen fen Snitser Fiifgea! Snits rekke ek mei yn great opskoer. Hüsljue draefden by hjar wirk wei en mei primitive wapens gongen hja under oanfiering fen Bokke Harinxma fen Snits de fijan tomjitte. It wier healwei tsienen, do’t hja Douwe Galama en de Ljouwerters metten op de dyk by Boa sum. Ungriselik waerd dêr fochten, mar op ’t lést moasten de Fetkeapers it forlieze. Galama flechtte mei in soart fen syn man nen, mar ek folie ealen fen syn partije waer den finzen nomt, lyk as Wibe Tjepkes fen Terkaple, syn broer Keimpe fen Terhinne, Popke Jaerla en Abe, de léste twa ek fen Terhinne. De haedman fen ’e Ljouwerters kaem ek oan ’t tou. Hy hie de ünfryske namme fen Simon Reecalf! De oerwinning hie noch greater wêze kinnen, as in Snitser mar net sa jildbigearich west wier. Douwe Galama nl. wier troch him finzen nomt, mar dizze bear him in slompe jild, as de Snitser him flechtsje liet. Det gong oan, mar Ha rinxma kaem der efter, det 'de Snitser him gean liften hie, en bidrige de boarger mei de dea. Dizze doarst dêrom nea wer yn Snits komme. Alhowol it net sokke rare greate legers wieme, dy’t hjir tsjin elkoar fochten, dochs scoe men sprekke kinne fen: de slach by Boasum! Een nieuwe ramp te Berlijn. Zondag heeft wederom een ernstige ont- plolfingsramp plaats gevonden, die twee dooden en acht zwaar gewonden heeft geëischt. Des morgens vloog namelijk met een vervaarlijken slag een vleugel van een villa in de Berlijnsche voorstad Dahlem met de daarnaast staande garage in de lucht. De eigenaar der villa, de koopman Weingartner had daar te zamen met zijn zwager, den koopman Stammer, een chemische fabriek, waar diverse soorten essences werden ge fabriceerd. Bovendien echter werden, naar thans gebleken is, ook z g. knalpatronen ge maakt, die bij mistig weer als waarschuwings- signalen op de spoorwegrails worden gelegd. Deze knalpatronen nu schijnen ontploft te zijn. De 50-jarige heer Stammer en de dienst bode Martha Schönfelder werden gedood, terwijl het portiersechtpaar, hun drie doch ters en drie andere huisbedienden zwaar werden gewond. Stammer had zich een uur voordat de explosie plaats vond, naar de opslagkelder begeven en heeft daar klaarblijkelijk proeven ge omen. De ontploffing was zóó hevig, dat zij overal in de Westelijke en Zu delijke voor steden werd gehoord. Door den luchtdruk gast, de Prins Hendrikkade no. 6, kadastraal be- sehjeB; kend gemeente Sneek, Sectie B, no. 3171, lectnuï voor de oprichting waarvan vergunning iionder wer<^ verleend aan „Het Landbouwhuis” te ■kalbk Sneek bij besluit van 18 Augustus 1917 no. 10, door bijplaatsing van een groote schaaf- aöeelB. tank, een caroussel draaibank, een frais- lldtjs® bank, een groote draaibank, een kopdraai- bank en een groote boormachine. II. F. D. Cock, grossier te Sneek, om ver gunning tot het hebben van een opslag plaats van petroleum op het achtererf van het perceel, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie A, no. 2373, gelegen aan de Parkbuurt no. 1; dat op Woensdag, den 25 Januari 1928, des middags te 12 uur, ten gemeentehuize aldaar gelegenheid zal worden gegeven om tegen de verzoeken bezwaren in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lich ten en dat zoowel de verzoekers, als zij die bezwaren hebben in te brengen, gedurende drie dagen voor evengemeld tijdstip ter se cretarie, in de gewone bureau-uren, van de ter zake ingekomen bescheiden kennis kun nen nemen. De aandacht wordt'er inzonderheid op gevestigd, dat volgens de heerschende op vatting, slechts tot hooger beroep gerech tigd zijn zij, die voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. SNEEK, den 11 Januari 1928. SS? U’igswg i in i iiiiiiniwi—iirn1 m 1 r""« -Moe ÏIERWESHEERER COURAUT annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL Oveial

Sneeker Nieuwsblad nl | 1928 | | pagina 1