in MORGEN I FEBRUARI enz. BRANDENBURtill S Eo. op IER, tA .36 DIRECTE RECLAME - (DIRECT ADVERTISING) - 1 442 >1 ms Dit No. bestaal uit 2 Bladen. Ofliciëel Gedeelte. Reclamekolom. Kantoor: Hoek Ged. Poortezijlen Telefoon alléén 404 K1EZE BRINK Co., JEN NiMiwstijdiagM. ies in. fiiileiiil Orgm hr luiiiti huk. f?’ UitgaveKIEZEBR1NK Co. Eerste Blati No. 38 SNEEKER COURANT, S 16, 14 4 f 12 ct. 1 cent. 20 DE UITGEVERS. geldt in het zakenleven in Engeland algemeen als de meest succesvolle wijze van reclame maken Wendt U om inlichtingen en prijsopgave tot Drukkerij gelieve men zich onmiddellijk tot ons bureau te wenden. t a Kaas 10 ct. !S 5 ct. ide 10 ct. prijs. Gevonden Voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, N. Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen ll'/z en 12’/2 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gede poneerd op 30 en 31 Jan. 1928: rijwielhand- beschermer. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 30 en 31 Jan. 1928: portemonnaie met inh., W. de Vries, Leeuwarderkade; rozenkrans in etui, J. Groenland, IJlsterkade; zilveren broche, G. Spoelstra, Eenheid 4; vulpotlood, L. Londema, Kloosterstraat 60; gebreide hand mof, H. Hollander, Peperstraat 7; porte monnaie met inh., G. Elzinga. Ged. Neltjes- haven 20. Aan Adverteerders: De advertenties in de NIEUWE SNEEKER COURANT 44» JAARGANG Abonnementper jaar f 2.50 fr. p.p post f 3.60. Advertentieên0 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst m uc SNEEKER COURANT Aan niet-abonné’s: Met klachten over het niet geregeld ontvan gen van de SNEEKER COURANT, gelieve men zich onmiddellijk tot ons bureau te wenden. 9.8b 2.98 2.18 3.90 1.34 1.44 tegen :.N. rijzen. WOENSDAG FEBRUARI 1888 —TF-nninfr 11 H fflTfiï~TiT miTHTBuil TTT II»TTITirVriTT? - 24 °/o. 45 ct. door invoerbelemmeringen vieren hoogtij. Met het vredesverdrag is een nieuw stadium inge luid van haat-politiek en roof-staatkunde zeg gen wij met Nitti. bandieten, ook al is men het met hun politiek niet eens, dan beleedigt men ze toch niet; toen men op het congres tot den heer Stenhuis zeide dat hij als hij een beter baantje kon krijgen, wel weg zou gaan, heeft spreker zich toch zeker ook wel beleedigd gevoeld? De heer Stenhuis ontgaat het nut van dit debat, dat niet verhelderend kan werken. Spr. verwaarloost de eerste vraag, hij behoeft niet op iedere zotternij te antwoorden. Spr. noemt Mussolini een bandiet, omdat hij niet door de wil der meerderheid, als bv. in Rusland de communisten, de dictatuur uitoefent, maar als een rooverhoofdman Rome binnentrok en met hulp van een gewapende bende zich daar hand haaft, dat is een bandietenstreek. De heer De Wolf constateert dat hij geen antwoord op z’n eerste vraag heeft gekregen. Spreker heeft het over de evolutie gehad, zoo- dat hij de soc.-democrate op het oog zal heb ben, maar het Russische socialisme is ook nog altijd de macht daar, men moet dus ook afwach ten wat dat wordt. Maar in ieder geval de heer Stenhuis heeft niet verklaard welk socialisme hij verdedigt. De heer Stenjhuis: Staat op de aanplak biljetten. De heer De Wolf: Een goedkoope oplos sing. De heer Stenhuis: Je bent ook niet meer waard. De voorzitter sloot hierna de vergadering na geconstateerd te hebben dat de heer Stenhuis als soc.-dem. Tweede Kamerlid en voorzitter van het N. V. V. natuurlijk de sociaal-democratie verdedigde. De verplaatsing, onder benoeming tot assistent-scheepsmeter, van den heer J. Zel- denrust alhier naar Maastricht, is op diens verzoek ingetrokken. Reclame op Rijksgebouwen. Door de Regeering is bepaald dat de daarvoor in aanmerking komende beschik bare muurruimte van de verschillende aan het rijk in eigendom toebehoorende Rijks gebouwen voor reclame-doeleinden zullen worden productief gemaakt kunnen worden. De algemeene leiding dezer reclame zal ressorteeren onder een door den Minister van Financiën aan te wijzen hoofdambte naar. 12 ct. 18 15 15 15 30 7 5 5 12 ct. 16 16 18 18 20 20 Dc belangrijkste zaak is echter de oorlog. De staatslieden drijven naar een nieuwe oorlog, en tegenover die oorlog willen we de rebellie stel len, waarvoor we in 1914 moreel en materieel nog te zwak waren. Er zijn R.-K. leiders, die onze aangenomen houding betreuren, zij mogen zich afvragen of het niet voor goed met alle oorlogen gedaan zou zijn als de Paus met ons de oorlog in de ban deed. In de Kamer heeft de minister na de rede van Van Zadelhoff een belofte gevraagd. Welnu spr. is bereid duizend eeden te zweren döch die weer te vergeten als de oorlog dreigt. Dan immers valt iedere maat staf weg en hebben wij te kiezen tusschen de gehoorzaamheidsplicht jegens den staat en die jegens de menschheid. Hopen wij dat de socia listische beweging in het vervolg sterk genoeg is de laatste te kiezen; Onze taak bestaat in het sterk maken der organisaties en het veroveren van het weten; drinkt, roept spr. de jonge arbeiders toe als de jonge Spartanen eenmaal het ossenbloed om sterk te worden het ossenbloed van het weten: leest en herleest onze lectuur. Over tuigt Uw Chr. collega's dat zij naast ons hooren en leer beseffen, dat het socialisme, dat eenmaal als een zachte veer over de aarde zal zweven, weldaden over de menschheid strooiend, voor ons is de strenge meester met tweeërlei gebod: Offer en werk. De heer S. de Wolf meldt zich aan voor 't stellen van vragen. Vrager heeft hier wel veel gehoord over het socialisme, maar niet welk socialisme spreker aanbeveelt om de wereld te redden, dat van Troelstra of Lenin, Trotsky of i een bandiet regeerde, blijkbaar doelende op Musso lini. Die was vroeger hoofdredacteur der Avanti, ’t Italiaansche „Volk”. Door de drang der om standigheden is Mussolini tot andere gedachten gekomen, en vrager had niet verwacht dat de spr., zelf een eminent man, iemand die zich ca pabel toont een deel van z’n groote plannen te verwezenlijken, maar zoo voor bandiet zou uit maken. Menschen die meenen in ’t belang van hun land te handelen, zooals bv. Kerenski, Lenin, kapitalisme zijn de trusts en kartels, die de pro ductie willen verminderen en de prijzen ver- hoogen, de Europeesche Staaltrust, die Diïitsch- land beboette omdat het teveel produceerde, levert daarvan een voorbeeld. Hoe zouden pers en bourgeoisie hier in Sneek jammeren als een metselaarsorganisatie een metselaar beboette omdat hij meer dan eem overeengekomen hoe veelheid steenen bijv. 500 per dag had gemetseld! De productiekrachten komen, zooals Marx reeds gezegd heeft, in dit stadium in botsing met de eigendomsverhoudingen en politieke grenzen, we zijn gekomen in het tijdperk ider sociale revolutie. Wij hebben te kiezen tusschen den opgang naar een nieuw productiestelsel, of de neergang tot de verschrompeling door handhaving van het oude. Het is de taak der arbeidersklasse de maatschappij de eerste weg op te dringen. de rook van een vuurspuwende berg, ze kondi gen komende uitbarstingen aan. Te midden van die onzekerheid hebben de socialistische leiders den weg te vinden om de arbeiders saam te bin den en te leiden op den weg van opgang en vooruitgang. Mant de onveranderlijke taak van het socialisme is en blijft de sociale en cultureele vooruitgang der arbeidersklasse te bewerken. Voor het socialisme hier kwam, was het met het arbeiderslot droevig gesteld, de bourgeoisie, die toen haar goede hart kon toonen zonder dat de macht der arbeiders dwang op haar uitoe fende, die bourgeoisie, die ons voor demagogen scheldt, liet 7 a 8-jarige kinderen 17 uur per dag werken, in Maastricht zelfs om de andere week dag en nacht; in 1872 verdienden de siga renmakers f 8.50 weekloon in een 72-urige werkweek en voor de regeerings-enquête-com-Maar de typische herstelorganisaties van het gaat de verlaging van het Drukwerkporto in Dat beteekent: een belangrijke bezuiniging op de kosten van directe reclame De bourgeoisie kan, ook het economisch le ven niet herstellen. Van Gijn, Colijn, mej. mr. v. Dorp vertelden ons dat geen loonsverhooging maar meer productie grootere welvaart zou brengen. Wij zijn het er mee eens dat déze door intensieven arbeid kan worden bevorderd. Trnraehfat DIMfiDA G* VBUDAG8A TAND» Snas Tekfees 150. Rede Stenhuis. Voor de afd. Sneek van de S. D. A. P. sprak Vrijdagavond in de Harmonie voor een flink be zette zaal de 1 N. V. V. Met den ouden wijsgeer mag men van dezen tijd wel zeggen: „Alles stroomt”, aldus begon spr. zijn rede; revoluties, opstan- het vredesverdrag van Versailles is de sterkste den, fascistische staatsgrepen wisselen elkaar manifestatie van de onmacht der bourgeoisie af in bonte rij, ze hebben dezelfde beteekenis als - iets opbouwends te verrichten. 15 nieuwe sta ten hebben we er bij gekregen, hand over hand nemen de invoerbelemmeringen ondanks de economische conferentie toe. Onder het kapita lisme komt de vrijhandel nimmer meer. „Klein- staaterei” en de poging regionale industrieën om in oorlogstijd zich zelf van het noodige te kunnen voorzien in het leven te houden Stalin. Dan heeft spr. gezegd dat in Italië Nachtarbeid in broodbakkerij. De BURGEMEESTER van SNEEK brengt ter openbare kennis, dat ter Secre tarie 2e Afd. ter inzage ligt een aanvrage van FEDDE RIENSTRA, om vergunning tot het verrichten van bakkersarbeid tus schen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags in zijn perceel Singel 68 alhier. Op Vrijdag 2 Maart 1928, des middags 12 uur zal in het Stadhuis ten overstaan van den Burgemeester gelegenheid bestaan, om bezwaren tegen de aanvraag in te dienen. Daarbij worden zoowel de aan vrager als zij, die bezwaren inbrengen, in de gelegenheid gesteld zich naar aanleiding van de bezwaren mondeling en schriftelijk te verklaren. Zoowel de aanvrager als zij, die bezwaren inbrengen, kunnen gedurende acht dagen voor het bovengenoemd tijdstip ter secre tarie van de terzake ingekomen schrift uren kennis nemen. SNEEK, 1 Februari 1928. missie van 1887 verscheen een zachtmoedig priester, die vertelde dat een arbeider te Maas tricht het slechter had dan de paarden en hon den van zijn meester. Dat alles hebben wij veranderd; ’t kapitalisme, dat mannen vernietigt, vrouwen sloopt, kinderen vertrapt, is niet meer, dank zij het socialisme; voort willen wij nu bouwen op de grondslagen, door het vorige geslacht gelegd, door dat ge slacht is een bende van slaven zonder hoop of geloof, veranderd in een klassebewuste massa, waarmee gerekend moet worden. Dat geeft ons hoop bij ons werk, dat wij onder zooveel betere omstandigheden kunnen verrichten, dan onze voorgangers. opgenomen, worden kosteloos overgenomen in de Omdat het kapitaal economisch niets meer kan, kan het ook sociaal niets meer. Een hu maan, Zachtmoedig man als de heer Waller, voorzitter van de Ned. Werkgeversbond, weet als sociaal program niets anders te geven dan loonsverlaging en werktijdverlenging, dat is teekenend voor het feit hoe het kapitalisme in een hoek is gedrongen. Werktijdverlenging be teekent het Musschen van het licht in de harten der arbeiders, al kunnen deze hun vrije uren als regel nog veel beter besteden dan geschiedt; loonsverlaging zou de arbeiders, die het peil van een sobere welvaart genieten, terugstoo- ten tot dat waarop geworsteld moet om het leven te houden. De werkgevers hebben nu de vakvereenigingen uitgenoodigd tot over leg om de verhoudingen te verbeteren, en de vakvereenigingsleiders zijn verplicht, alle moge lijkheden te benutten, maar groote mogelijk heden acht spr. niet aanwezig. Hicks, de Engel- sche feider heeft over een soortgelijk overleg in Engeland terecht gezegd, dat de vakvereeni gingen haar bewegingsvrijheid moeten houden en sterk genoeg moeten zijn om gereed te zijn voor den strijd. Als men ons in de conferentie vraagt hoe we gebraden willen worden: in natuurboter of margarine, zullen we antwoorden dat wij heelemaal niet gebraden willen worden. Sociale mogelijkheden zijn er a'lleen als men de evolutie dezer maatschappij tot haar socialis- tischen ombouw aanvaardt, met vreugde con- stateeren we echter dat de werkgevers hebben ingezien dat ze de arbeidersbeweging niet kun nen neerslaan, waarom ze willen overleggen. Wat wacht ons politiek? De sociale recon- structie is niet mogelijk zonder een hechte so cialistisch gezinde vakbeweging, de kern daarin moet dus gevormd door goed geschoolde socia listen. Daar ontbreekt nog wat aan, en masse zijn de arbeiders nog een stel domkoppen, ge tuige de kleine oplaag van socialistische pers en lectuur. De huidige politieke praktijk is die der dictatuur, zooals tal van landen bewijzen (in Ita lië regeert een bandiet, Hongarije, Spanje enz.). Er zijn slechts twee lichtpunten, de herleving der Engelsche vakbeweging, het verzet der R.-K. arbeiders in Duitschland tegen de huidige poli tiek van het centrum (samenwerking met de Duitsch nationalen). Het fascisme is het ont- aardingsverschijnsej, dat zich bij de burgerlijke klasse openbaart, zood'ra door 't gebruik maken der democratische staatsinstellingen, het soci alisme een acute dreiging wordt; dan staat het fascisme op om de democratie neer te slaan. Tegenover dit geweld hebben wij ons geweld te stellen; het moge een Chr. gedachte worden genoemd iemand de linkerwang toe te keeren als hij U op de rechter slaat, spr. is niet in de vakbeweging gekomen om zich op de wangen te laten slaan. We hebben de democratie te hand haven. Wij moeten weer vooruit. De moeilijkheid is dat wij nu hard om elke stap voorwaarts moeten vechten, omdat het kapitalisme als maatschap pelijk systeem op sociaal gebied alleen nog maar groote dingen doen kan als het ’t socia lisme als evolutie aanvaardt, dus gaandeweg het socialisme constructief in deze nog kapitalisti sche maatschappij wordt verwerkelijkt. Het gaat dus in de volgende 50 jaar om het ver dringen van het kapitalisme door het socialisme; iedere stap vooruit nu beteekent dus een aan tasting van de principieele grondslagen van het kapitalisme, dat geen evolutie naar het socia lisme wil aanvaarden, al voelden de kapitalisten dat in de Novemberdagen van 1918 anders. Zijn wij niet te klein en te benepen om de taak, welke de historie ons nu oplegt, te vol brengen? Twintig jaar geleden geloofde men dat ’t socialisme uit het kapitalisme zou groeien als de bloem uit een knop; dat is een nuttig geloof geweest voor hen, die toen als eenzamen in de woestijn nog spraken, maar het is een valsch geloof. Het kapitalisme kan ook weg rotten in de problemen van werkloosheid en mifitairisme; wegrotten als eenmaal de Romein- sche en Grieksche beschavingen, een wegrot- ting waaraan Lord Grey dacht toen hij in zijn memoires schreef, dat Europa de vaan van de vooruitgang aan een ander ras zou moeten over geven, als er geen nieuwe kracht opkomt, welke het saambindt. De „Untergang des Abendlan- des” is geen waanvoorstelling van een pessi mistisch fantast, doch een profetie welke zal bewaarheid worden, als de arbeidersklasse niet met kracht naar het socialisme stuurt. In zulk een wereld rust wel een zware verantwoorde lijkheid op iedere arbeider individueel. Spr. zal het daarom hebben over „De Strijd van nu”. De klassestrijd, waarvan de tegenstander het bestaan erkent als hij spreekt van het temperen er van, is geen wijsgeerig begrip maar een maatschappelijke werkelijkheid; hij is niet met de Christelijke naastenliefde in strijd, die immers een moraaltheorie is betreffende de verhouding van het individu tot het hiernamaals. Het socia lisme is een maatschappelijk doel, en heeft geen levens- of wereldbeschouwing. Daarover is veel te veel gepraat door socialisten, die hun 'levens beschouwing tot de socialistische willen maken. Dat zijn echter infame smokkelaars; het socia lisme komt op voor het lichaam, niet voor de ziel, al koestert het daarom geen sjouwermans- idealen; maar hij spreekt met de meeste min achting over een biefstuk, die er net een achter de knoopen heeft. Het socialisme is in de eerste plaats een zaak van het hoofd, maar ook het hart kan er niet in ontbreken, omdat het ge zonde menschen vrij van sociale zorg wil vor men, die tijd en lust zu'llen hebben voor den bouw aan eigen cultuur en ziel. Ziedaar het maatschappelijk doel van den strijd der proleta riërs. En wij moeten tot onze godsdienstige makkers zeggen, dat alleifaan dien strijd kun nen deelnemen; het R.-K. Werkliedenverbond heeft, getuige zijn rapport over de toestanden in de industrie in het Zuiden immers wel onder vonden dat het solidarisme niet mogelijk is in het kapitalisme. Wij hebben de Chr. groepen te lëeren dat zij eerbiedig de knie kunnen buigen voor God, maar dat zij in de wereild naast ons hooren, omdat alleen een eensgezinde arbeiders klasse Europa kan redden. De bourgeoisie is daartoe onmachtig,hoewel zij zich altijd rekende te zijn de klasse, die alleen kon besturen. Maai er is geen orde in deze door haar bestuurde maatschappij; orde is immers werk voor allen en toenemende welvaart voor het volk; de oor logstijd en daarna toonde het tegendeel daarvan, de blinde opstand der productiekrachten tegen het keurslijf hun door het kapitalisme aangelegd, is losgebroken, zooals Trotsky zeide. Afzet- en productie-problemen zijn, door de geweldige ontwikkeling der productiemiddelen ontstaan, onoplosbaar binnen het kapitalisme en de poli tieke grenzen door de bourgeoisie getrokken. In onteigening dezer productiemiddelen, in een Ver. Staten van Europa, organisatorisch verbon den met de Aziatische volken ligt de oplossing, heer Stenhuis, voorzitter van het De oorlog is door iedere staat aangegrepen om voor zich zelf die problemen op te lossen ten koste van de andere volken, dat is mislukt en f549.10 zoodat het batig saldo over 1927 is f 1090,44. Met groote meerderheid van stemmen werd herkozen het afgetreden bestuurslid K. Gaastra en in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer R. Huitema werd gekozen de heer M. Hoekstra. Woorden van sympathie en waardeering werden nog gesproken over de prettige en aangename samenwerking tusschen het bestuur en de heer Huitema en de voorzitter hoopte dat het ook in het nieuw-benoemde bestuur niet aan die goede verhouding zou ontbreken. De bestuurs voorstellen waren o.m.Over het jaar 1928 ontheffing der 5e klasse contributie, om dan over 1929 alle klassen te ontheffen. Dit punt gaf nog al aanleiding tot eenige discussie met het gevolg dat alsnog werd besloten de contributie over 1928 van de 5e klasse te heffen, maar dan over 1929 zonder eenig voorbehoud alles vrij van betaling te stellen. Verder werd nog voor gesteld, om de leden die onze dorpen metterwoon verlaten zonder dat zij hiervan aan het bestuur voor 1 Jan. voldoende kennisgeven, te schrappen, een maatregel die noodzakelijk blijkt omdat het meermalen voorkomt, dat kwitantie’s onbetaald terug komen en dit onnoodige kosten geeft. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aan genomen en de voorzitter hoopte dat een ieder hiervan goede nota zal nemen. Bij het punt rondvraag deden zich geen nieuwe besprekingen voor waarna met een woord van dank voor de trouwe opkomst en de gezellige stemming (er waren 61 leden) deze vergadering werd gesloten. Kerknieuws. Afscheid ds. Karres. Zondagmiddag nam ds. Karres, na een bijna achtjarig verblijf, afscheid van de Ned. Herv. gemeente te Oosthem, Abbega en Folsgare, wegens vertrek naar Apeldoorn. Naar aanleiding van Colossensen 2:6: „Gelijk gij dan Christus Jezus, den Heere, hebt aangenomen, wandelt alzoo in Hem”, bepaalde de dienaar des Woords de ge meente achtereenvolgens bijherinnering aan het verkondigde evangeliewaarschu wing van naderend gevaarbevestiging van blijvende trouw. Aan het einde van den dienst werden toespraken gericht tot den kerkeraad, con sulent, ring en verdere aanwezige collega’s, kerkvoogdijen, kiescollege en notabelen, schoolbestuur en onderwijzers, organist, koster en zijn vrouw, vrienden van Ijlst en Sneek, terwijl nog een laatste toespraak tot de gemeente werd gericht. Aan allen werd dank gebracht voor de goede en steeds aangename samenwerking, en de wensch werd geuit, al lag daar een be droevend besluit van een der dorpen (Abbega) de gemeente toch weer een eigen herder en leeraar mocht verkrijgen. Daarna werd namens kerkeraad en ge-_ meente het woord gevoerd door ouderling de Boer en door den consulent ds Peter te Ijlst en namens den ring Ijlst door ds. Boersma te Oudega. Allen richtten tot den scheidenden leeraar woorden van dank, waardeering, vriendschap en heil. Ds. Peter verzocht de gemeente ds. Karres en de zijnen toe te zingen Psalm 121 4. Bij deze plechtigheid vulde een groote schare het kerkgebouw. Van de ringcollega’s waren aanwezig: ds. Peter te Ijlst, ds. Hokwerda te Gaastmeer, ds. Lazonder te Oppenhuizen, ds. Boersma te Oudega, ds. de Vries te Nijland en ds. Hengst te Wolsum, terwijl verder nog werden opge merkt ds. te Winkel te Sneek en ds. Ro- mijn te Workum. L. C. welk blad gratis bij niet-abonné’s op de „Nieuwe Sneeker Courant” aan huis wordt bezorgd. Wij garandeeren dus een huis-aan- huis-verspreiding van alle advertenties voor deze bladen opgegeven. Wij verzoeken beleefd doch dringend vroegtijdige inzen ding van advertentiën. Aan Abonné’s op de „Nieuwe Sneeker Courant” Met klachten over het niet geregeld ontvan gen van de NIEUWE SNEEKER COURANT Donderdag 1 Maart a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer J. Fijlstra als kleermaker bij de Firma Gebr. Bervoets alhier in dienst trad. Het Sneeker Muziekcorps. Het Sneeker muziekcorps, directeur de heer Paul Gaillard, zal Dinsdag .7 Febr. a.s. in „Amicitia” haar jaarlijksche muziek uitvoering geven. Er zal met een zoo goed als geheel nieuw programma worden op getreden, waarvan het slot, op verzoek, de welbekende Potpourri van Friesche liederen zal zijn. In een circulaire aan de burgerij, werft deze Ver. opnieuw donateurs. Muzieklief hebbers vinden hier een goede gelegenheid ook met hun beurs hunne belangstelling voor dit corps te toonen. Aandeelhouders, donateurs en kunstlievende leden hebben vrije toegang tot de bovenbedoelde uit voering. Neerslag in Januari 192 8. De hoeveelheid neerslag bedroeg in deze maand hier ter stede 67.4 m.M. tegen 49 m.M. Friesch gemiddelde. Het aantal regen dagen was groot. Tot leerares in de lichamelijke oefe ningen aan de Kweekschool voor onder wijzeressen te Arnhem is benoemd mej. A. J. Veilenga te Sneek. JORWERD, 30 Jan. De jaarlijksche ver gadering van de Begrafenisvereeniging „De laatste eer”, was niet bijzonder druk be zocht, slechts 27 van de 190 leden waren aanwezig. Uit de verslagen bleek, dat de vereeniging in ’t afgeloopen jaar 8 maal haar diensten had moeten bewijzen, daarbij 7 maal bij de begrafenis van leden of hun huisgenooten, een aantal nog nimmer be reikt, sedert de oprichting in 1907. De rekening wees in ontvangst aan f687.14 en in uitgaaf f398.76. Het batig saldo, dat het vorige jaar f 319.96 bedroeg, was alzoo teruggeioopen tot f317.76 en zou nog meer zijn gedaald, indien de penningmeester niet had kunnen boeken 3 giften, waarvan dankbaar melding werd gemaakt. Enkele leden, daartoe door ’t bestuur aangezocht, hadden hun contributie ver hoogd. Als bestuurslid werd de heer D. Okkema herkozen. HOMMERTS, 30 Jan. 1928. Heden avond vergaderde de Begrafenisvereeniging „Draagt elkanders lasten”, in het nieuwe Lokaal. De voorzitter wees er in zijn openingswoord op dat het voor de vereeni ging een goed jaar is geweest, en hij hoopte dat waar er steeds een aangename samenwerking tusschen het bestuur was geweest, het daaraan op deze jaarvergade ring ook niet zou ontbreken. Uit het ver slag van de Secr.-Boekhouder vernamen we dat de vereeniging in het afgeloopen jaar 18 maal had dienst gedaan, 8 maal voor leden en 10 maal voor niet-leden. Verder telt de vereeniging 302 leden. De Ont- vangsten over 1927 bedroegen met saldo Trotsky enz. in Rusland, noemt men toch niet 1926 f 1639,54 terwijl de uitgaven waren 1 er ons. ons. ff ff ff OWE SKEEKBH COÜRAIT - annex SNEEKER COURANT an WYMBRITSERADEEL ff ff ff ff ff ff ff ff I 15 18 15 10 20 10 30 12 r ons. 15 -■ 20 ct. 18 ct. n X p

Sneeker Nieuwsblad nl | 1928 | | pagina 1