tir H De geheimzinnige Talisman. EN ach- j c. Dit No. bestaat uit 3 Bladen. BUITENLAND. Iffltliil Druil hr liainti hut Tuaehl111 Eerste blad Woensdag? April 1998 nd, te. 44e Jaargang N” KIEZEBKINK Co., No. 60 UitgaveKIEZEBR1NK Co. NI*UWSTI10>NHtN ende gekeurd. nieuwe constellatie in Egypte, die beheerscht wordt 50. Gewetensgeld. Bij den inspecteur der directe belastingen 2e afdeeling alhier is van een onbekende f300 gewetensgeld ontvangen, wegens te weinig betaalde belastingen over vorige jaren. Aanwezig aan het bureau van politie, Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen ID/2 en 12/2 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd: streng witte parels. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 23 en 24 April 1928: rijwielbelastingmerk, fa. De Groot Boersma, Grootzand; portemonnaie met inhoud, H. v. d. Werf, Galigastraat 3; witte kinderboa, S. Speelman, 3e Selfhelp- straat 13; gaspenningen, T. Loijenga, 3e Zomerrakbuurt 15; rijwielbelastingmerk, R. de Vries, J. van Nassaustraat 40. Jan, eig. S. H. Buiteveld, Poppingawier, 74 pnt. K.G. 2.207.532 De Spoorboekjes der Nederl. Spoorwegen. Om aan het verlangen van het publiek en van den boekhandel tegemoet te komen, welk verlangen zoowel door de pers als door particulieren en boekhandelaars is kenbaar gemaakt, hebben de Nederlandsche Spoor wegen thans besloten den nieuwen reisgids van 15 Mei e.k. (zomerdienstregeling) ver krijgbaar te stellen bij den boekhandel tegen 30 cents en bij de stationsloketten tegen 25 cents. Koeien van koude gestorven. Bij verschillende veehouders te Zoete: meer-Zegwaart«zijn koeien, die in de weide liepen, tengevolge van het koude weer der laatste weken gestorven. makkelijker in zijn stoel ziften en begon na te denken. Wordt vervólgd. >k mat door het overwicht van de nationalistische partij in regeering en vertegenwoordiging, bestaat geen vooruitzicht op een construc tieve politiek welke de goede betrekkingen met Engeland zou kunnen herstellen, aldus de N. R. Crt. inwe LAK- I iljn baar, id. AHvertentiên worden tevens gratis ge plaatst in ac SNEEKER COURANT Alk- st NG 2 kant nog met de hoop dat de nationalistische f gftii'^rste-minister Moestapha Nahas-pasja de te sporen? Nu, dit was nu ook weer het geval, en het was zijn eerste schot ont houd dat goed. Kimber was zeker, dat er maar eens geschoten was. Maar dezen keer was de haas in het dichte kreupelhout ge vlucht en er was geen mogelijkheid om hem te krijgen, want hij was, zooals Kimber gezien had, maar aan één poot geraakt. Nu, Geoff, nu moet je heel aandachtig luisteren, het is een echt detectiveverhaal. Terwijl zij daar stonden zag Kimber, dat oom Francis de afgeschoten huls uit den rechtschen loop nam en de ongebruikte patroon van den lin kerloop daarin deed. Nu, dat klinkt al heel geloofwaardig; ik heb dat oom Francis wel honderd keer zien doen, als hij een patroon had afgeschoten en niet dadelijk daarop een tweede schot verwachtte. Maar om verder te gaan: toen nam hij nog een patroon uit zijn zak, maar zei toen opeens: „ik kan niet schieten, zoolang dat arme gewonde beest niet gevonden is.” En hij klapte het geweer toe en ging naar huis. Begrijp je het nu?” „Maar heeft Kimber daarna het geweer niet meer schoongemaakt?” „Neen,” zeide Harry, „de knecht van oom Francis maakt altijd zijn geweer schoon, en waarschijnlijk, daar hij hem bijna onmiddel lijk nadat hij uit was gegaan, weer heeft zien thuiskomen en in den tuin heeft zien gaan, heeft hij natuurlijk gedacht, dat hij besloten had niet te jagen en heeft daarom het geweer niet schoongemaakt. Zoo komt het, dat de tweede loop schoon was; er was geen schot mee gedaan en oom Francis heeft gewoon vergeten, dat hij die eene pa troon er in gelaten had. Het is alles zoo verklaarbaar mogelijk. Toen kwam ik, nam haastig het geweer uit het rek en heb zeker met den trekker ergens tegen aangestooten en vandaar dat gat in het plafond.” Weer dacht Geoffrey aan den katoenen van Marine een woord van afscheid sprak. Maar ook voor deze opdracht had spreker reeds maatregelen genomen om te voldoen aan den wensch der marine, hier tegen woordig te zijn. Het ligt niet op sprekers weg de daden van Rijkers te releveeren, maar wij van de marine danken hem voor zijn groote voorbeeld, dat hij ons gaf door zijn moed, volharding en, niet het minst, zijn kennis van de zee. Houdt de herinne ring aan deze persoonlijke eigenschappen van Rijkers voor oogen, zeide spreker tot tijdens zijn leven de herinnering aan hem zal voortleven in het nageslacht. Laten wij begrijpen, dat wij veel van hem kunnen leeren. De heer Ter Hall sprak vervolgens namens het Dorus Rijkers-fonds, de heer Booy namens de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij, voorts de tegenwoor dige schipper der reddingboot welke naar Dood door verstikking. Toen Zondagavond de heer Jonk te Pur- merend naar bed wou gaan, zag hij door de naden van de bovenverdieping rook komen. Hij snelde naar boven en vond daar het bedje van zijn kind verbrand. Dadelijk ging hij naar een aangrenzende kamer om er de ramen open te werpen. Hier vond hij zijn zoontje dwars over een ander bed liggen. Het kind was reeds gestorven. Men vermoedt, dat het jongetje door hei spelen met lucifers den brand in het bedje veroorzaakt heeft. of andere manier weer op het spel stond - vaag misschien, maar gemakkelijk om na te gaan de regen het werktuig zou zijn. Hier was ten myiste iets wat hem als leid draad kon dienen. Zich tegen regen te be schermen, was weliswaar, een uitgestrekt en moeilijk te bepalen plan, want zulk een werktuig omvatte vele vormen om den dood te veroorzaken, van verdrinken af tot aan longontsteking toe; maar hier was hij zeker van, dat het door den vermeenden invloed van den Talisman was dat mr. Francis hem treffen zou. Zij hadden die namiddag een bijzonder Naar het Engelse) van F. BENSON Nadat op het Havenplein namens de marine een krans aan den wagen was ge hecht een klein meisje, dochter van de weduwe van den ouden redder, bracht hier ging het verder langs de Buitenhaven, de stad door. Voor het wachtschip stond em eere- wacht van 20 manschappen onder 'een on derofficier, welke bij het voorbijtrekken Let geweer presenteerdeaan boord der schepen stonden de manschappen aangetreden. Voo de marinekazerne stonden alle daar inge- kwartierde manschappen geschaard. Tijdens het voorbijtrekken cirkelde een escadrille vliegtuigen onder bevel van den officier-vlieger Everd boven den stoet. Om kwart voor vier arriveerde de lange (116.175). I De onkosten bedroegen f 8.394.083.92 of 1.49 cent per K.G. melk (1.534), waarvan aan loonen f 2.724.861.76!/> op 0.48 cent per K.G. melk (0.509) en aan melkvervoer f 1.174.492.46 of 0.21 cent per K.G. melk (0.215). De brutoprijs bedroeg 9.67 cents per K.G. melk (11.756) of 2.89 cent per pet. vet (3.468); de netteoprijs 8.I8V2 cent per K.G. (10.212) of 2.44 cent per pet vet (3.015). De gemiddelde boterprijs. was f 1.95 per K.G. (f2.231); het gemiddelde draad en weer besloot hij er Harry niets van te zeggen. Het had geen nut, nu mr. Francis er toch niet was, om hem zoo iets onheil spellends te vertellen. „Dat verklaart zeker een heelen boel,” zeide hij, bewust van de vreeselijke dubbele beteekenis van zijn woorden. „Het verklaart alles,” zeide Harry, „en nu moet ik je bekennen, dat het mij den geheelen morgen een alleronaangenaamst gevoel gegeven heeft, ofschoon ik niet ge schrokken ben. Het was natuurlijk ver schrikkelijk onvoorzichtig van oom Francis om die patroon er in te laten en schandelijk zorgeloos van den knecht om het geweer niet na te zien. Hij dacht, dat oom Francis niet was gaan jagen, omdat hij nog geen kwar tier, nadat hij was uitgegaan, weer thuis kwam; maar het zou wat hout en pleister gespaard hebben, als hij het wel gedaan had. Maar hier zijn wij er; kom, nu flink aan den gang.” Geoffrey was er nu vast van overtuigd, dat mr. Francis even verantwoordelijk was voor dit schot in de jachtkamer, als voor de vergissing van den ijskelder, en Harry’s verhaal, dat hem overtuigde, dat hij in het laatste de hand had gehad, was aan één kant een opluchting voor hem. Den gehee- ien morgen was hij bang geweest en had hij gevreesd voor de tegenwoordigheid van een handlanger van een jachtopziener, die in zijn plannen was ingewijd, of van een omgekochten bediende; en voornamelijk had hij achterdocht gekoesterd tegen dien zwar ten knecht van oom Francis, met zijn sluw gezicht en sluipenden gang. Er was iets sluipends en geheimzinnigs in hem, zoo ver beeldde hij zich, opgewonden door de vree selijke gebeurtenissen van deze laatste twee dagen; maar toch waren zijn geheimzinnig heid en sluiperigheid nog minder weerzin- en m. a. Nadat nog de zangvereeniging „Helders Mannenkoor” een lied gezongen had, was de plechtigheid geëindigd. Onze verhouding tot Belgie. In de vergadering der Eerste Kamer van gisteravond heeft de minister van buiten- landsche zaken de sprekers beantwoord en daarbij o.a. gezegd, met betrekking tot onze verhouding tot België, dat dit land buiten hetgeen in de vigeerende tractaten is vast gelegd, tegen Nederland geen eischen ka.i doen gelden. Het groote politieke en economische belang eischt echter dat beide landen in onderling overleg de aanhangig gebleven kwestie tot een voor beide landen bevredigende oplossing brengen. Uit den onverwacht langen duur van het onderzoek noodig om den grondslag te vinden voor een nieuw verdrag mag niet worden afgeleid dat er weinig hoop bestaat, dat een nieuw tractaat voor de verkiezingen van 1929 zijn weg naar het Staatsblad zal vinden. Integendeel vleit de minister rich met de hoop, dat dit mogelijk zal blijken. JIRSDAGS VRIJDAGS A T««W Engeland en Egypte. De bijzonderheden die in Engeland over de nieuwe wetsontwerpen van de Egyptische regeering bekend zijn geworden, hebben er de ongerustheid over de omstandigheden waarin de vreemdelingen in Egypte, na hun aanneming en invoering, zouden verkeeren, nog vermeerderd. De nieuwe maatregelen Izijn drieledig: zij verplaatsen de verant woordelijkheid voor de handhaving van rust ien orde van de centrale regeering naar de „plaatselijke overheid; zij verhinderen de liplaatselijke politie voorzorgen te treffen '[tegen de verstoring van de orde in open bare vergaderingen en bedreigen haar met boeten tot 360 gulden toe, indien zij door (ontbinding van vergaderingen enz. buiten haar boekje gaat; en zij verleenen feitelijk aan Jan en alleman het recht, om wapens te dragen. De verkiezingen in Frankrijk. Zondag hebben in Frankrijk de Kamer verkiezingen plaats gehad. Er waren voor de ruim 600 zetels ruim 3700 candidaten. pe uitslag is nog vrij onzeker omdat er [wel een 400 herstemmingen moeten plaats hebben op Zondag a.s. Het lijkt er echter op dat de groepen welke Poincaré steunen [versterkt zullen worden. „Eerst vroeg ik hem,” zeide hij, „zonder hem te zeggen wat er gebeurd was, wie die twee geweren, dat van jou en dat van mijn oom on tafel had gelegd, maar dat wist hij niet. Hij was vroeg gekomen om patronen te halen en de geweren klaar te leggen en toen lagen zij daar al. Toen heeft hij alleen de patronen genomen en is weggegaan. Nu had ik tot vanmorgen niet meer geschoten sinds den laatsten Februari en ik had het geweer dat dat zoo ontijdig afging niet mee naar Schotland genomen. Daarom vroeg ik hem of soms iemand anders het gebruikt had tijdens mijn afwezigheid en nu blijkt het, dat oom Francis dit dikwijls gedaan heeft; want zijn eigen geweer, dat namelijk, zonder ha nen, dat op de tafel lag, was naar den ge weermaker om er een roestvlek uit te maken. Luister je?” „Ja, zeker.” „Nu, twee dagen geleden, denzelfden dag, dat wij hier kwamen, was Kimber aan het voeren van de faisanten en toen hoorde hij dichtbij een schot, en een oogenblik later liep er een aangeschoten haas over het ont gonnen land, onmiddellijk gevolgd door oom Francis. Hij huilde bijna, zeide Kimber. Her inner je je nog, hoe hij verleden jaar met Kerstmis een haas had aangeschoten en dat hij wel een uur bezig is geweest om hem op betaald f 8.394.083.92 totaal f 54.561.607 (f 62.077.370.43'/p. Ontvangen voor boter (f28.782.579.821/,), voor I kaas f23.906.122.10 (f28.925.593.29), voor 1 11 -C o A C\r* rsr* c\ a 1 C r\ r-r a rr er* a r\ i (J I J voor andere melkproducten f 584.985.08 Geproduceerd werd o.a.: was louter toeval geweest, dat Geoffrey dien te denken, en hij was nog niet bij zichzelt kleinen tegenstand had ontdekt bij het uit- besloten wat hij doen zou. Hoe duidelijk hem nemen van het geweer uit het rek geheel de bewijzen ook waren, wist hij toch z/Ifer. bij toeval had hij dien vastgebonden draad dat Harry er niet naar zou willen luisteren; gevonden; maar afgescheiden van dit, als om Harry te zeggen wat hij geloofde, zou een van de twee pogingen gelukt was, dan gewoon beteekenen, dat hij het huis zou was er geen enkel bewijs, dat iemand gr bij moeten verlaten. Er moest heel wat meer af betrokken was geweest, overgebleven. Niet doends gebeuren, vóór dat hij het Harry ver hef minst kwam zijn slimheid uit in de ma- tellen zou, en Geoffrey bad in stilte, dat er nier, waarop hij partij trok van Harry’s bij- nooit meer zoo iets afdoends gebeuren zou; geloof in de macht van den Talisman. Door hij was heel tevreden met de gebeurtenissen vorst en door vuur had hij zijn dood be- zooals zij nu waren. Hij ging nog wat ge raamd en Geoffrey was er vast van over tuigd, dat wanneer, hetzij bij dag, of mid den in den nacht Harry’s leven op de een 65) hadden gemiddeld meer dan 66 punten. Van de fabrieken gelegen op den zandgrond was het jaargemiddelde 66.36, tegen 67.93 van de overige fabrieken. Het gemiddelde van alle bondsfabrieken werd behaald door 44 pct. van de fabrieken van den zandgrond en door 57 pet. der andere fabrieken. Ge middeld is de boter op de lichte gronden dus iets minder van kwaliteit, de verhou ding tot de andere fabrieken is dit jaar evenwel gunstiger dan in voorgaande jaren. de overledene genoemd is, de heer C. Bot, Er werden 11 kaaskeuringen gehouden. De bijeenkomsten van kaasmakers onder vonden weer veel belangstelling. Vele fabrieken zijn dit jaar overgegaan tot uitbreiding en vernieuwing van den in ventaris. De aanschaffingen stonden „in het teeken” van machinale kaasbereiding en de kaasmelkpasteurisatie. De begrafenis van Dorus Rijkers. Op het kerkhof te Huisduinen bij den Helder is Zaterdagmiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van Dorus Rijkers. De lange stoet werd voorafgegaan door het Stedelijk Muziekcorps. De kist was ge dekt door de vlag van de vereeniging „Moed, Volharding en Zelfopoffering”. Om beurten werd treurmuziek gespeeld door het Stedelijk Muziekcorps en het Hel- brechtum, 74 pnt. Twenterstieren. Pel Rooske Ill, eig. Sije S. Kooistra, Fols- deze gare, (vorige maal 79) nu 83 pnt., eervol en (f 8.100.487.42!/2), aan i.„ ;ndel te behouden. Bij de tegenwoordige politieke De stoet werd aan den ingang opgewacht Anneke’s Piet II, eig. Wed. S. S. Jansma, siekazen (311.597), en 369.267 broodkazen door het gemeentebestuur van Helder, den Sijbrandaburen, 72 pnt. Enterstieren. Romke, eig. D. K. Bakker, Bozum, 70 pnt. Bonne, eig. D. K. Bakker, Bozum, 72 pnt. Roland Jan, eig. J. H. Bootsma, Nijland, 73 pnt. Talsma XXVI, eig. B. W. Bosnia, Schar- negoutum, afwezig. Janna’s Hans, eig. B. W. Bosma, Schar- negoutum, 69 pnt. Pel Frans, eig. K. C. Hoekstra, Lutke- wierum, afwezig. Districtskeuring. De gisteren alhier gehouden districts keuring had den volgenden uitslag: Driejarige en oudere stieren. Janke’s Rooske, eig. B. W. Bosma en K. IJ. Veilenga, Scharnegoutum, (vorige maal 78 punten) nu 82 pnt., eervol en premie waardig. Jopie, eig. D. K. Bakker, Bozum, (vorige maal 78) nu 84 pnt., eervol en premiewaar dig. Rintje’s Marius VI, eig. Th. F. de Boer, Coöp. Zuivelfabrieken in Friesland over Sneek, 74 pnt. I i Klaas, eig. T. P. Hoekstra, Loënga, 72 vetgehalte 3.35 pet. (3.39). pnt. I Vanwege den bond werden cursussen voor Wiebe, eig. J, W. Hoogterp, Deersum, af- botermakers en voor kaasmakers gegeven wezig. I te Leeuwarden en te Gorredijk. Voorts een Meine, eig. P. S. Jansma, Lutkewierum, cursus voor melkcontroleurs te Leeuwarden 66_pnt. jen een voor machinisten te Heerenveen. I De boterkeuringen hadden geregeld l plaats; dit jaar ontvingen 47 fabrieken een diploma (v. j. 46). De kwaliteit der boter was op de keuringen vrijwel gelijk aan die in het vorig jaar. Een extra-diploma ont vingen 4 fabrieken (Ried, Akkrum, Marssum en Leeuwarden). Het jaargemiddelde over 1927 was 67.26 (67.11). 61 Fabrieken (v. j. de marine. Wij hebben gezien, dat reeds schout-bij-nacht, commandant der marine te Helder en den garnizoenscommandant, kolonel Seyn, met hun adjudant en den chef der zeemacht. De minister van Water staat was vertegenwoordigd door den heer Boom, inspecteur van de scheepvaart. Onder het spelen van een Psalm daalde de kist langzaam in de groeve, onder doodsche stilte van de aanwezigen. Eerste spreker was de schout-bij-nacht de heer Quant, die namens den minister wekkend, dan het glimlachen van zijn mees ter, diens zonnige opgeruimdheid en zijn be spelen van de fluit. Dezen morgen nog had Geoffrey gelachen, toen hij aan die fluit dacht; een fluit in verband met witte haren en op hoogen leeftijd had hem vermakelijk en wat belachelijk toegeschenen. Maar nu verbaasde hij zich bij de herinnering aan deze vroolijkheid; er waren geen tranen bit ter genoeg bij het overdenken van het gruw zame van deze schijnheiligheid en haat, en met een rilling van afschuw dacht hij aan de Italiaansche danswijzen en de trippelpasjes van den speler. Hij kon zich niet begrijpen, dat er zoo iets volmaakts kon komen uit de voordeelige jacht, en den avond brachten zij, werkplaats van Satan. wat het voorrecht van jagers is, in lui en Maar de opluchting, die hij gevoelde bij slaperig nietsdoen door. Na een partijtje de afwezigheid van mr. Francis, stemde aan- biljard gespeeld te hebben, hadden zij de genaam. Het was waar, deze laatste aan- couranten ingekeken en om elf uur was Har- slag was gebeurd, terwijl de oude man feite- rij naar bed gegaan, zoo gapende, dat als lijk niet in huis was, maar zoolang als hij zijn kaak niet zoo goed had vastgezeten, weg was, vreesde Geoffrey ten minste niet hij hem stellig uit het lid gegaapt zou heb- voor een nieuwe hinderlaag. Het was niets ben; maar Geoffrey, onder het excuus, dat voor een man met zulk een duivelsche slim- hij nog te lekker in dien gemakkelijken stoel heid, zoo maar valstrikken neer te leggen, zat om zich te verplaatsen, was in de hal waarin iedereen vallen kon; zoover overtrof blijven zitten, niet rouwig dat hij even alleen zijn verlangen zijn voorzichtigheid niet. Het was, want hij had vele dingen om over na Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oosterend ds. J. Schweitzer te Workum. Bond van Coöp. Zuivelfabrieken in Friesland.der’s Fanfartkorp. Op het Havenplein, langs Blijkens het verslag van den Bond van ^et iparitieme geueelle der gemeente, werd de stoet voorafgegaan door de marinekapel .T r.,.. Jaar' 1927 bleef het aantal aangesloten fa-f welke tot in het Ankerpark aan hel hoofd Jonge Lux, eig. H. S. Elgersma en A. S. brieken in het verslagjaar gelijk, nl. 84. Per ging. Langs den geheelen weg stonden Zantema, Speers bij Scharnegoutum, 74 pntd 12 Mei 1927 werd aan de bondsfabrieken de menschen geschaard, zeer velen ont- Jan, eig. S. H. Buiteveld, Poppingawier, geleverd de melk van 149.321 koeien blootten het hoofd toen de stoet passeerde. (146.694), eigen aan 15.565 (15.731) vee-NI--u-‘ -- -4~ Hinke’s Gerard, eig. J. Speerstra, Ijs- houders. De hoeveelheid melk, verwerkt van 12 Mei 1926—12 Mei 1927 bedroeg 564.022.193 K.G. (528.007.839 K.G.). Voor i melk werd betaald f8.394.083.92 een tuiltje eenvoudige bloemen Het zal nog eenigen tijd duren vóór deze maatregelen bij den Senaat in behandeling komen en men vleit zich aan Engelsche kant nog met de hoop dat de nationalistische l| IA.1OIV-1UUI1OU.1 JUVJVO IC4 pixel X CXOJ tl vxC '^gevolgen van de invoering van zulke wet- ten nog eens kalm zal overdenken, vóór hij 4' ze bij den Senaat indient. Maar het is met i, dat al een ernstig verschijnsel dat de nieuwe -gyptische regeering zulk een uitdagende 1.75 gezindheid tegenover Engeland laat blijken. 3.75 'Gj is aan het bewind gekomen met het luidelijke voornemen om op te komen voor 88S Ge volledige onafhankelijkheid van het land en zich schrap te zetten tegen de pun- ten van voorbehoud, die Engeland opgesteld heeft. Een tractaat, gelijk reeds de vorige regeering van Sarwat-pasja onder den druk van de nationalisten verworpen heeft, heeft jaar. I °P ^et oogenblik niet de minste kans. De nieuwe wetten van Moestapha Nahas- pasja’s regeering zijn zulk een sterke ui ting van den Egyptischen onafhankelijk heidszin dat zij gelijk staan met een slag in het gezicht van Engeland. Dit moet op den duur, ook al zou er van deze wetten niets komen, tot nieuwe conflicten met Engeland in de toekomst leiden, waarin dit ten slotte niet langer lankmoedig zal blijven en zal antwoorden met een gebaar hetwelk den Egyptenaren duidelijk maakt dat Groot- Brittannië in het Nijldal, in Soedan en aan het kanaal van Suez de hegemonie wenscht premiewaardig. Julius, eig. B. P. IJntema, Lutkewierum, f 26.583.702.98 75 pnt., eervol. I Jeltje’s Roland, eig. H. M. Hijlkema, Bo- melk f 3.486.796.84/2 (f 3.747.651.21) zum, 73 pnt. yXnna’s Rooske, eig. W. S. Andringa, (f 421.540.11 Tirns, (vorige maal 78) nu 80 pnt., eervol 13.634.240 K.G. boter (12.901.136 K.G.), en premiewaardig. j 1.367.237 K.G. melkproducten (559.575 Bertus, eig. H. J. Bouma, Scharnegoutum, K.G.), 2.207.532 Edammers 40 plus - 76 pnt., eervol. (2.171.803), 832.106 Edammers 30 plus 1 Karel, eig. H. H. Zijlstra, Uitwellingerga, (875.575), 5.045.426 Edammers 20 plus 74 pnt. f(4.925.989), 71.750 Goudsche kazen volvet Piet, eig. R. K. v. d. Kooi, Bozum, niet (123.574), 833.112 idem 40 plus (702.756), v t gekeurd. 367.406 idem 30 plus (367.871) en 986.390 stoet °P het kerkhof, opgewacht door een Tolsma’s Frans, eig. K. C. Hoekstra, Lut- idem 20 plus (1.003.100), 334.796 Leidsche groote menigte. kewierum, 70 pnt. kazen 20 plus (326.261), 265.750 commis- Destoet werd aan den ingang opgewacht Vanwege den bond werden cursussen voor te Leeuwarden en te Gorredijk. Voorts een Rintje’s Marius, eig. Wed. S. S. Jansma, Sijbrandaburen, 75 pnt., eervol. Lodewijk, eig. G. J. de Jong, Scharnegou tum, 69 pnt. Wikje’-s Geert, eig. J. S. de Jong, Tirns, 70 pnt. De Verwachting, eig. B. P. de Jong, Qoënga, 70 pnt. Piet Hein, eig. R. B. de Jong, Speers bij Scharnegoutum, 72 pnt. Kathe’s Marius, eig. P. A. Lemstra, Sij brandaburen, 76 pnt, eervol. Pel Roland II, eig. S. U. Lemstra, Schar negoutum, 73 pnt. Catharina’s Nico, eig. S. U. Lemstra, Scharnegoutum, 73 pnt. Bertus, eig. Joh. Postma, Sneek, 68 pnt. IJmkje’s Wodan Jan, eig. Firma Schaap, Deersum, 76 pnt., eervol. Willem XVI, eig. Firma Schaap, Deersum, 77 pnt, eervol. Lodewijk Rintje II, eig. Firma Schaap, Deersum, 74 pnt. Ijlster Gerard, eig. IJ. J. Sijbrandij, Speers bij Scharnegoutum, afwezig. Pel Rooske II, eig. K. IJ. Veilenga, Schar negoutum, 70 pnt. Friso XXX J. P. R., eig. J. H. de Waard, Bozum, afwezig. Eelkje’s Sam, eig. J. B. Wiersma, Nij land, afwezig. Wilson Witzijde, eig. Sj. A. de Witte, Bo zum, 74 pnt. Bravo, eig. J. S. v. d. Wonde, Deersum, afwezig. A a o t 74 pnt. wetten ireeti Ford een -=[o]=— 0.11. Gevonden Voorwerpen. kost, Zich ICE. Ma«sar iu»*i Abonnementper {aar f 2.50 fr p.p post f 3.60, Advertentieën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen booger, bij Abonnement belangrijke korting - „Het 1. nm SHEEKER COURANT annax SHEERER COURANT *n WYMBRITSERADEEL pi^^oth en Drogisten Prijs 75,40en &5ct| uvici inuiwi O Vil ix ct ci o 111 ciix v 1 o ^v^vvvii pm.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1928 | | pagina 1