ia H Drukkerij brandenbu rgh c°. Dit No. bestaal uit 4 Bladen Nieuwstijdingen. „VtKTtL HET MET PLAATJES” zegt de Kodak geregeld in zijn Reclame. Hij heeft gelijk, de menschen ZIEN GRAAG PLAATJES. Bedenk dit als ge reclame maakt 44e Jaargang Zaterdag 12 Mei 199S No. 65 Officiéél gedeelte. P. BUITENLAND. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een po Sprutol. Bij alle Drogisten Eerste biad Ifliliil Orgiai hr liamti huk. KIEZEBRINK Co., UitgaveKIEZEBR1NK Co. Uk s an te 'P- Ongelukken. el- au en 57 K-icu, war er Roemenië. Prins Karei van Roemenië, de vroegere 17 ur. «n in [en fst Artikel 2. Deze verordening wordt geacht in werking te zijn getreden den len Mei 1928. Aldus enz. De veenbranden. De veenbranden leveren thans geen ge vaar meer op. VERORDENING tot wijziging der ver ordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting in de gemeente Wymbritseradeel. In de gehouden vergadering van den ge meenteraad van Emmen heeft de burge meester, mr. Bouma, woorden van deelne ming gesproken met de door de veenbran den getroffenen en hulde gebracht aan de genen, die hulp verleenden bij de blussching, inzonderheid aan de brandweren uit de an dere gemeenten. Naar aanleiding van vragen van ’t raads lid Portugies werden de branden uitvoerig besproken. B. en W. kwamen tot de con clusie, dat een onderzoek naar de oorzaken van de branden gewenscht is, doch dat ze voorloopig moeten worden toegeschreven aan onvoorzichtigheid en de verdere ont wikkeling deels aan de onverschilligheid van de bevolking. B. en W. zullen maatregelen ter voorkoming van latere branden beramen en overleg plegen met de assurantiemaat- schappijen en verveners. De raad verleende machtiging, wanneer de gelden kunnen gevonden worden, vijf kleine spuiten te laten komen. Een 46-jarige vrouw is aan het Ooster- park te Amsterdam door een auto overreden. Bij aankomst in het O.L.V. gasthuis bleek de vrouw reeds te zijn overleden. Abonnement i per jaar f 2.50 fr. p.p post f 3.60. Advertentieên9 ct. p. regel. Inge zonden mededeellngen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiên worden tevens gratis ge plaatst in ac óNEEKER COURANT in uw EL a >e- or de te n., iur IN. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend, dat door hen vergunning is verleend aan: 1. H. VROLIJK en zijn rechtverkrijgen den tot uitbreiding van de koper- en metaal- gieterij, slijperij, draaierij en metaalkloppe- rij in het gebouw aan de Prins Hendrikkade no. 35, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie B, no. 3539, door bijplaatsing van een ruw-oliemotor van 15 P.K. op de plaats van en ter vervanging van de ruw-oliemotor van 8 P.K., welke motor zal dienen voor het inwerking brengen van diverse werk tuigen en machines. 2. Wed. S. U. VAN DER WAL en haar rechtverkrijgenden tot uitbreiding van de smederij aan de Wijde Noorderhorne no. 23, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie B, no. 1518, door bijplaatsing van een electromotor van 2 P.K. voor het in werking brengen van een boormachine. SNEEK, 12 Mei 1928. tL- er- <8- ran üs- •*r. K8 ars ET M Len IN". ijk oi, en, N- on len ien d, en. 10. sn ee, gat EL- ,E SM rt- »r- IE, nd- :els 40, te- N”, ▼anek|m DIKSDAGI u VBIJDA&8 A f 1WS8B TfllefMM was. Fr. D Vermenigvuldigingscijfer Wymbritseradeel. B. en W. van Wymbritseradeel bieden den raad dier gemeente o. a. het volgende voor openbaren. De Voorz. sloot hierna met een woord van -oo dank de vergadering, die zeer goed bezocht een ander deel is het een gevolg geweest van de economische malaise. Uit de historie der laatste jaren dient de les te worden getrokken, dat een zeer voorzichtige belastingpolitiek dient te worden gevolgd, dat vooral de weg naar voor voetje moet worden betreden, wil men voorkomen, dat de Voor geïllustreerde Drukwerken is een uitstekend adres Ged. Poortezijlen hoek Kleinzend - Telefoon 404 dat inkomen minder bedroeg dan het hiervoren aangeduide verlies. Onder verlies sub a en b genoemd, moet worden verstaan hetgeen het inkomen uit alle bronnen van inkomen gezamenlijk minder be draagt dan 0. Indien een belastingplichtige op een bepaalde bron van inkomen, bv. de vee houderij, verlies heeft geleden en dit verlies kan worden gecompenseerd met de winsten uit an dere bronnen van inkomsten, bv. huur van lan derijen of renten van kapitaal, verkregen, dan kan niet worden gesproken van verlies in den zin van de hiervoren aangehaalde wetsbepaling. Het is thans niet doenlijk de gevolgen van deze wetsbepaling voor de opbrengst der be lasting te benaderen. In de tweede plaats dient een belastingver- hooging in de toekomst zoo mogelijk te worden voorkomen. De laatste jaren hebben zich ge kenmerkt door een reeks van belastingverhoo- gingen. Wij brengen hierbij in herinnering de verhoogingen van het schoolgeld, van de retri butie voor het tonnenstelsel, van het vermenig- Artikel 1. Het getal „100” in artikel 1 der bovenver melde verordening wordt vervangen door het getal „90”. Aan het dienstjaar 1928 dient van de opbrengst van gemeld belastingjaar ten goede komen f 129.000 (zie volgnummer 69 der begrooting). Ingevolge artikel 9 sub a der Rekeningsvoor- schriften 1924 mag ten behoeve van het dienst jaar, waarin het belastingjaar aanvangt, niet meer worden geboekt dan 2/3 der bij het vast stellen van het vermenigvuldigingscijfer geraam de opbrengst. De opbrengst van het Belasting jaar 1928/’29 moet dus worden gesteld op s/2 maal f 129.000.— is f 193.500.—. Zooals1 U bekend is, oefenen de financieele uitkomsten van de veehouderij in deze gemeente een overwegenden invloed uit op de opbrengst der inkomsten-belasting. Over het belastingjaar 1928/’29 zullen de veehouders in hoofdzaak wor den aangeslagen naar het inkomen over het boekjaaar Mei 1927 tot Mei 1928. Nu is o. i. het boekjaar 1927/’28 beter ge weest dan het onmiddellijk daaraan vooraf gaande. De melkprijzen- waren over de eerste maanden lager, maar daarna zijn zij bijna steeds hooger geweest dan over het vorige jaar. Het zgn. „potgeld” is over het algemeen hooger dan over het vorige jaar. Weliswaar is er hier en daar meer hooi gewonnen, maar de kwaliteit liet dikwijls te wenschen over. De prijzen van het veevoeder waren pl. m. 20 hooger. De veeprijzen waren beter, speciaal wat betreft die van zgn. „landkalveren”. De varkensmesterij was over het algemeen minder rendabel. Het wolvee heeft door elkaar genomen, niet minder opgebracht, al is er veel gestorven. De huren en arbeidsloonen waren niet hooger. Uit het vorenstaande durven wij met gerust heid de conclusie te trekken, dat het boekjaar 1927/’28 voor de veehouders over het algemeen iets beter is geweest dan het daaraan vooraf gaande jaar. Voorzoover wij kunnen nagaan, hebben de inkomens van de overige belastingplichtigen geen groote wijzigingen ondergaan. Bij een vermenigvuldigingscijfer van 1.3 zal het belastngjaar 1927/’28 opbrengen bruto f 207.000.(Op de kohieren is tot heden uit getrokken f 206.976.een paar aanslagen moe ten nog worden vastgesteld.) Zooals wij hiervoren reeds opmerkten, moet het belastingjaar 1928/’29 f 193.500.opbren gen. Bij een vermenigvuldigingscijfer van 1.215 zou over het belastingjaar 1927/’28 ongeveer een opbrengst tot zoodanig bedrag zijn verkre gen. Behalve met de eenigszins betere uitkom sten der veehouderij meenen wij, dat thans bij de vaststelling van het vermenigvuldigingscijfer met andere factoren rekening moet worden ge houden. Wij wijzen dan eerst op de wet van 28 April 1927 (Stbl. no. 99), waarbij aan artikel 17 der wet op de inkomstenbelasting een tweede lid is toegevoegd, luidende: „Indien en voorzoover verrekening van een verlies volgens het eerste lid niet mogelijk is, heeft verrekening plaats bij de vaststelling van het inkomen voor het volgend belastingjaar en indien en voqrzoover zij ook dan niet kan plaats vinden, bij de vaststelling van het inkomen in het daarop volgende belastingjaar.” Deze bepaling komt ten aanzien van het be lastingjaar 1928/’29 hierop neer, dat: a. in mindering van het inkomen, waarnaar de aanslag voor dat belastingjaar moet worden berekend, kan worden gebracht het verlies over het vorige jaar; b. daarna kan nog in mindering worden ge bracht dat deel van het verlies van het vóórvorige jaar, dat niet van het inkomen over het vorige jaar kon worden afgetrokken, omdat Groote schepen uit de vaart. Naar het persbureau V. D. verneemt, maakt het s.s. „Orotius” van de Stoom vaartmaatschappij „Nederland” thans voor de laatste maal onder de vlag van deze maatschappij een reis naar Indië. Na den terugkeer te Amsterdam zal het schip uit de vaart worden genomen Het zal tijdens de Olympische Spelen worden geëxploi- i. teerd als hotelschip in de Amsterdamsche haven. De „Grotius” is een passagiersschip, metende 5867 ton bruto en werd in 1907 gebouwd. Het zal na de Olympische Spelen zeer waarschijnlijk verkocht worden. Het s.s. „Rembrandt” van dezelfde maat schappij is reeds eenigen tijd uit de vaart genomen. Ook dit passagiersschip groot 5876 ton bruto en gebouwd in 1906, zal worden verkocht. Naar men weet heeft de Stoomvaart maatschappij „Nederland” gedurende het afgeloopen jaar twee nieuwe moderne motorpassagiersschepen, n.l. de „P. C. Hooft” en de „Christiaan Huygens”, n de vaart gebracht. Ken u zelf. Het raadslid van de anti-stemdwangpar- tij te Haarlem is van een phenomenale productiviteit wat betrefthet indienen van voorstellen. Maar zijn mede-edelacht- baren stellen deze capiciteiten geenszins op prijs. Gistermorgen kwam dat lid met ’n nieuw voorstel, dat hij ter bevoegder plaatse heeft gedeponeerd. Het luidt „Óndergeteekende stelt voor om den titel van „Edelachtbare”, die tot nog toe gebruikelijk is tegenover de heeren en dames die den Raad vormen, ten spoedig ste te laten vervallen en dit te doen ver vangen door „Mijnheer”, „Mevrouw” of ..Mejuffrouw” naar gelang een lid voor één dezer drie benamingen In aanmerking komt.” Ditmaal is er ook nog een toelichting bij. Nog nimmer, zegde voorsteller, is het hem gebleken, dat noch het hoofd, noch één der raadsleden in geestelijk en moreel opzicht uitblinkt boven een middelmatigen burger. Uit de praktijk is hem wel gebleken, dat de meeste leden noch edel noch acht baar zijn en hij vindt daarom dat de titel van „Edelachtbare” niets anders is dan een minderwaardige sarcastische bespotting tegenover de raadsleden zelve.” Waarlijk aldus de „Haarl. Crt.”, de oude Grieken schreven niet voor niets boven hun tempel: „Ken u zelven.” Doch we betwijfelen of burger Over- steegen met zijn oud-Helleensche wijsheid te Haarlem succes zal -beleven Japan en China. De twee Aziatische leden van den Volken bond, Japan en China, zijn elkaar aan het bestrijden en de raad van den Volkenbond doet er niets tegen. Dat kan deze eenvoudig niet, omdat hij in het verre Oosten over geen machtsmiddelen beschikt om tusschen beide te komen. Liever dan zijn machteloosheid in deze kwestie door een nuttelooze poging tot interventie te demonstreeren, ziet hij daar om werkeloos toe. Trouwens men zal zich te Genève misschien zelfs lekker gevoelen dat tnen niets doejj, kan, want in een buitenge woon netelig vraagstuk zou men zich steken als men zich met deze kwestie inliet, door de velerlei belangen welke erbij betrokken zijn. Een der groepen in China groepen, welke elkaar tot nog toe bestreden, maar welke zooals het schijnt, zich thans voor loopig met elkaar zullen verstaan om tegen Japan' front te maken heeft zich wel tot den Volkenbond gewend om tusschen beide te komen, maar te Genève zal men daar stellig niet zonder meer op ingaan. Mis schien dat de Europeesche diplomatie aan het werk is om. de Vereenigde Staten er toe te brengen te bemiddelen tusschen de twee gele volken. Het zou voor Europa prettig zijn als Amerika nu maar eens de kastanjes uit het vuur haalde, en misschien hebben de Ver. Staten ook nog de meeste invloed, ten minste bij Japan, Niet omdat men te Tokio de Amerikanen zoo heel graag mag, maar wel omdat men daar weet dat de Vereenig de Staten militair heel wat presteeren kun nen, dat land bovendien zijn militaire en maritieme organisatie geheel gebaseerd heeft op een eventueelen oorlog met Japan en het door zijn belangen in China toch niet zal dulden dat de Japanneezen weder een groot deel van China opslokken. De Japansche gezant te Washington heeft dan ook reeds een belangrijk onderhoud met den Amerikaanschen minister van bui- •tenlandsche zaken gehad, waarin de laatste waarschijnlijk wel op matiging in het Ja pansche optreden tegenover China heeft aangedrongen. De eerstvolgende dagen zul len moeten leeren in hoeverre Japan een der gelijke raad zal volgen. Dit staat wel vast dat de actie welke Japan thans in China is begonnen zeer breed is opgevat en wel de gelijk schijnt bedoeld geheel Sjantoeng mili tair te bezetten, waarna een annexatie na tuurlijk slechts een kwestie van tijd is. Mis- Gevonden Voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11J/2 en 12'/2 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd op 10 Mei 1928: notablok. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 10 Mei 1928: rijwielbelastingmerk, H. Westerhof, le Steenklipstraat 70; portemonnaie met in houd, R. Kussendrager, W. Lodewijkstraat 67; roode baret, H. de Boer, 3e Frittema- hovenstraat 4; hemd, B. Jonkmans, Park straat 10. 4 April 1928. (De Commissie bestaat uit de heeren Nijdam, Rengers en Rijpma.) Punt 11. Ingekomen stukken en mededee- lingen. Punt 111. Verzoek van J. Eshuis te IJs- brechtum om eervol ontslag als chef-mon- teur bij het Electriciteitsbedrijf, met voorstel van Burg, en Weth. Punt IV. Verzoek van W. Boersma te Wolsum om eervol ontslag als Hoofd der O L. School aldaar, met voorstel van Burg, en Weth. Punt V. Voorstel van Burg, en Weth. in zake de financieele verhouding tusschen het rijk en de gemeenten. Punt VI. Uiteenzetting van den stand der gemeentebegrooting 1927. Punt Vil. Voorstel van Burg, en Weth. tot vaststelling vermenigvuldigingscijfer plaat selijke inkomstenbelasting enz. Punt VIII. Voorstel van Burg, en Weth. tot onderhandsche aanbesteding van de ver nieuwing van de wal te Oaastmeer en ver dere werken. Punt IX. Voorstel van Burg, en Weth. tot vaststelling van éen nieuwe instructie voor de gemeente-werklieden. Punt X. Voorstel van Burg, en Weth. tot vaststelling van een „corruptie-verorde- ning”. Punt XI. Vaststelling Balans en Verlies- en Winstrekening O. E. B. resp. per 31 De cember 1927 en over 1927. Punt XII. Goedkeuring rekening 1927 Burgerlijk Armbestuur. Punt XIII. Wijziging gemeentebegrotin gen, dienst 1927 en 1928. Punt XIV. Reclames Wegenbelasting. Punt XV. Reclames Schoolgeld. Wel beschouwen wij de inkomstenbelasting als de belasting, welke momentelijk het zwaarst UEÜWE S5EEKER CDnRANT annex SNEEKER COURANT en WTMBRITSERADEEL stel aan- - -- .belastingverlaging voetje ymvrlnn 4 »-/-» z4 »-i xxril mm VVUlULll UVUC.UV11) VV 11 Voor het belastingjaar 1928/1929 der plaat- historie zich repeteert, selijke inkomstenbelasting moet door U een ver menigvuldigingscijfer worden vastgesteld. - Tegenover de verlaging van de wegenbelas ting en de opcenten op de hoofdsom der ver mogensbelasting dienen eveneens enkele uitgaaf posten der begrooting 1928 te worden verlaagd. Wij veroorloven ons de vrijheid U ten dezen te verwijzen naar ons voorstel dd. 6 Mei 1928, no. 6. LEEUWARDEN. Bij de gehouden aan besteding voor het afbreken van 10 wo ningen en het verbouwen en uitbreiden van het ziekenhuis van het St. Anthony-gasthuis, werd het laagst ingeschreven door O. de Vries te Sneek met f 19050. Begrooting was f 19.332. Gunning volgt. Corruptie. B. en W. van De Bilt hebben den ge- meente-architect wegens ernstig vermoeden van corruptieve handelingen van de waar neming zijner betrekking ontheven, voor loopig met behoud van salaris. De zaak is in handen van de justitie gesteld voor verder onderzoek. schien dat, als de Vereenigde Staten de tanden laten zien, men te Tokio nog tot in keer komt. Zoo niet dan zou er gevaar voor zeer ernstige gebeurtenissen in de landen VERGADERING van den RAAD der ge- om c|e Pacific kunnen ontstaan. meente WYMBRITSERADEEL, op WOENSDAG 16 MEI 1928, des voormid- dags te 10 uur (N. T.). I Punten van behandeling- ’kroonprins, die eenige jaren’geleden, toen i zijn vader nog leefde, afstand van zijn rech- Punt 1. Notulen der raadsvergadering van ten op den troon heeft moeten doen, omdat hij een morganatisch huwelijk had gesloten, en sedert dien als een banneling in Frank rijk leefde, heeft zich de vorige week naar Engeland begeven en van daaruit getracht naar Roemenië te vliegen om er met behulp van de boerenpartij een staatsgreep uit te voeren. De toeleg is echter mislukt, doordat de Engelsche regeering de lucht van de zaak kreeg en het vertrek per vliegtuig verhin derde. De prins heeft nu van de Engelsche regeering bericht gekregen dat zijn verblijf in Engeland, waar hij tegen de regeering van een bevriend land stookt, niet meer ge wenscht wordt en dat hij over de grens zal worden gezet als hij niet eigener beweging maakt dat hij weg komt. drukf, maar wij willen niet uit het oog verliezen, dat ook de wegenbelasting van verschillende be lastingplichtigen offers vraagt, welke niet ge makkelijk worden gedragen. In de derde plaats wenschen wij daarom, in dien mogelijk, de wegenbelasting te verlagen. Artikel 4 van de verordening op de heffing van een wegenbelasting luidt: „De belasting bedraagt jaarlijks ten hoogste zes ten honderd van de belastbare opbrengst bedoeld in artikel 3, met dien verstande, dat nimmer meer wordt geheven als noodig is om daarmede te dekken ten hoogste veertig ten honderd van het bedrag, door de gemeente over het laatstverloopen dienstjaar uitgegeven we gens onderhoud van openbare verharde land wegen, voor hunne verlichting en voor afvoer van water en vuil.” Blijkens de memorie van toelichting van de begrooting der inkomsten en uitgaven voor den dienst van 1928 (zie bij volgnummer 32) hebben de kosten van onderhoud, enz. van openbare landwegen over 1926 (het laatstverloopen dienstjaar) bedragen in totaal f 102.852.67 40 hiervan bedraagt f41.141.07. Bij een vermenigvuldigingscijfer van 3.3 is voor het belastingjaar 1927/1928 op de kohieren der wegenbelasting uitgetrokken f37.564.48. Na aftrek van de kwade posten zal de opbrengst pl. m. f37.000.— bedragen. Bij de begrooting voor 1928 is aan wegenbelasting geraamd f 36.000.—. In de vierde plaats zouden wij de opcenten op de hoofdsom der Vermogensbelasting willen verlagen. Deze opcenten drukken op een belang rijke groep onzer bevolking. Nu er eenige ver betering in den financieelen toestand valt te verwachten, meenen wij dat het billijk is, dat deze groep daarvan ook profiteert. Op de begrooting van 1928 is wegens op brengst van 100 opcenten op de hoofdsom der Vermogensbelasting een ontvangst geraamd van. f 26.000.—. Gelet op hetgeen wij in de eerste en tweede plaats aanvoerden is voorzichtigheid bij het inslaan van den weg, die naar verlaging voert, geboden. Rekening houdend met de, in het algemeen gesproken, betere rentabiliteit van het veehou- dersbedrijf en de stand onzer financiën, welke U duidelijk zal zijn geworden uit ons voorstel van heden, no. 6, meenen wij, dat een alge- meene verlaging van de hoofdbronnen van ontvangsten met pl. in. 10 mogelijk is. Voor deze verlaging zouden wij, zooals U uit het vorenstaande reeds zal zijn gebleken, in aanmerking willen laten komen: de plaatse lijke inkomstenbelasting, de wegenbelasting en de opcenten op de hoofdsom der vermogens belasting. Wordt hiertoe besloten, dan zullen daarbij alle onderscheiden groepen onzer bevolking worden gebaat. Het behoeft geen betoog, dat ons voorstel als één geheel moet worden beschouwd. De gemeente-financiën gaan zich gelukkig herstellen. Wij meenen te kunnen zeggen, dat de crisis is doorstaan. De koorts is echter nog niet geheel geweken. Eenheid van handelen is daarom geboden. Wij vertrouwen dan ook, dat U met het door ons voorgeschreven recept accoord zult gaan. Resumeerend stellen wij U voor het volgend ontwerp-besluit vast te stellen: De Raad der gemeente Wymbritseradeel; Gelezen het voorstel van Burgemeester Wethouders d.d. 28 April 1928, no. 7; BESLUIT: le. het vermenigvuldigingscijfer voor het l belastingjaar 1928/1929 der plaatselijke inkom stenbelasting te bepalen op 1.15 (een en vijftien honderstë) 2e. het vermenigvuldigingscijfer voor het be- lastingjaar 1928/1929 der wegenbelasting te bepalen op 3 (drie); 3e. vast te stellen navolgende verordening: Woensdagavond kwamen in de Har monie bijeen vertegenwoordigers van onder scheidene organisaties, daartoe uitgenoo- digd door den Heer Piccardt, voorz. van den Raad van Arbeid alhier. In zijn openingswoord deelde de voorz. mede, hoe hij er toe kwam om deze verga dering uit te schrijven. Er moest geklaagd worden over gebrek aan medewerking, in zonderheid wat betreft het plakken der zegels en dat zoowel bij patroons als ge zellen, en de ofganisaties zouden ook veel meer kunnen doen dan tot hiertoe, door bij hunne leden aan te dringen op geregeld plakken der zegels en zich te overtuigen dat dit geschiedt. In ’t kort werd de werking der Invali diteitswet nagegaan en de voordeelen die deze wet biedt, aangetoond: voordeelen die men ontgaat door niet of niet geregeld te plakken, wat vooral van beteekenis wordt, nu met 1 Juli a.s. terdege wordt rekening gehouden met de weken waarin niet geplakt wordt; dit brengt mede verlaging der uit- keering, ook Van de weduwe-rente. Tal van voorbeelden werden gegeven van de gunstige werking der wet, maar helaas ook van het niet in aanmerking komen voor hulp, omdat men, om welke reden dan ook, niet of niet voldoende zegels in zijn boekje heeft. Eén voorbeeld uit vele: Een meisje was 4 Aug. ’25 in loondienst gegaan, doch kreeg pas Jan. ’27 haar rentekaart. Voor eenigen tijd werd ze ongesteld, moest sana- toriumbehandeling hebben met veel hoop op herstel, doch had geen recht op koste- looze behandeling, omdat te laat was be gonnen mët plakken. De Raad van Arbeid kon nog 1 jaar navorderen bij de patroon, doch ook dan nog was er niet voldoende. De aandacht werd er voorts op gevestigd dat juist door die navordering het bedrag der onkosten veel te hoog wordt. Duizenden guldens alleen voor den R. v. A. te Sneek. Op 1 April waren in dit district 327 invali- D diteitsrenten, 1452 ouderdomsrenten, 234 vuldigingscijfer voor de inkomstenbelasting, dat weduwenrenten en 143 weezenrenten. over het belastingjaar 1925/’26 nog 1.be- Uit de vergadering werden tal van vra- droeg en óver het belastingjaar 1927/’28 is ge- gen gedaan, die door den spr. werden beant- stegen tot 1.3; verder zijn ingevoerd de heffing woord. Er bleek’ook wel hieruit, hoe er nog van opcenten op de vermogensbelasting en de tal van misvattingen zijn, hoe er vooroor- wegenbelasting. Deze verhooging van bestaande deel moet worden overwonnen en hoe meer en de invoering van nieuwe belastingen is dit ten goede zich wijzigt, hoe meer de voor een deel veroorzaakt doordat over ver zegenrijke gevolgen der wet zich zullen schillende jaren te weinig belasting is geheven en, toen een aanmerkelijk bedrag te veel was ingekomen, het meerdere is gerestitueerd; voor

Sneeker Nieuwsblad nl | 1928 | | pagina 1