AMERIKA D. F. J. HOFSTEDE Sneek GROOTZAND 18 - Telefoon 332 BRANDENBURG» Co. I Dit No. bestaat uit 4 Bladen Nieuwstijdingen. Skiedkindige Oanteikenlngen oer 44e Jaargang Zaterdag £6 HeiJiOtS Eerste biad No. 69 n PRISMAKIJKER INilnl Duin lumti tink. KIEZE BRINK Co., K fHFLANÜBOIIWEI UitgaveKIEZEBR1NK Co. Uw van ZEISS of BUSCH i Touristen en Watersportliefhebbers verhoogt genot door het bezit van een prima WogWlWlFWM’iS 5NEEK-O.KOEHAPKT35 HET LAND VAN ZAKEN HET LAND VAN RECLAME r. w L. Ct. T 19. >k Pastor ij lannen. je- feit, dat een door hem opgemaakte acte niet den verdachte heeft vrijgesproken. Amen! Wirdt forfettet. Lessen in zelfverdediging. Voor een aantal manschappen Te se ra m r Q 1 S K E ARNEG OU T U M samle troch UPCKO FEN SCHERNHEMSTRA. 3 it ir n Vuaehgil unrSDA&S n VRIJDAfiH A. TOWDB Inn IslntMs S* t5ö 1- ls we lK- ijn ar. I. Een slimmigheidje bedacht. Een jongmensch uit Amsterdam, zonder vaste woonplaats, was eenige dagen in Den Haag geweest en wou toen weer naar Am sterdam terug. Zijn financiën lieten echter niet toe een spoorkaartje te koopen, en in wandelen had hij weinig zin; dit zou hem ook te lang duren. Vrienden en kennissen, die hem ’t benoo- digde bedrag konden voorschieten, had hij in Den Haag niet. De jongeling bedacht een slimmigheidje. Hij ging naar het hoofd bureau van politie en beweerde daar, dat hij gezocht werd terzake van een in Amster dam gepleegde verduistering. Toen een des inspecteurs der Haagsche politie hem een voorloopig verhoor afnam, hield hij stijf en strak vol, zich in Amsterdam aan ernstige verduistering te hebben schuldig gemaakt en naar Den Haag gevlucht te zijn. Hij had echter nu groot berouw over zijn daad, zoo- dat hij zich maar kwam aanmelden. De politie besloot, hem op transport te stellen naar Amsterdam, En zoo gebeurde het, dat de jongeling door een rechercheur naar Amsterdam werd overgebracht met den trein, waarvoor hij nu zelf geen kaartje behoefde te koopen. Het jongmensch was bijzonder opgeruimd toen hij in de hoofdstad aankwam. Zijn on- Eigenaerdich is de slotsin, mar dochs sa gewoan foar dy tiden. 4. Indien de minister oordeelt, dat hier gehandeld is in strijd met bovengemeld arti kel, is hij dan bereid, den desbetreffenden ambtenaar zijn meening te dien aanzien kenbaar te maken? 5. Is het den minister bekend, dat dezelfde hulpofficier van justitie den verdachte vóór het raadhuis in het openbaar, ten aan- schouwe van een menigte dorpsbewoners, heeft doen photografeeren? 6. Zou de minister willen mededeelen, of deze wijze van doen in het belang van het onderzoek bepaaldelijk geboden was, en, zoo ja, op welke gronden? 7. Zoo neen, acht de minister dan een dergelijke publieke verrichting toelaatbaar, althans in overeenstemming met den geest en de bedoeling van het Wetboek van Straf vordering? De uit Scheveningen ontvluchte gevangenen. Woensdagvond laat kreeg de Haagsche politie uit Amsterdam bericht, dat zich daar aan het hoofdcommissariaat van politie had gemeld de meubelmaker C. Gr., die een paar maanden geleden met een kameraad, zeke ren G., uit de strafgevangenis te Schevenin gen is ontvlucht. Gr. is naar Den Haag overgebracht en na door den commissaris van politie, den heer Kramer, te zijn ge hoord, weer naar de strafgevangenis ge bracht. Hij liet zich niet uit omtrent de ver blijfplaats van zijn mede-ontvluchten kame raad. Misschien wordt nergens de waarde van Reclame beter begrepen dan in Amerika. Zeker wordt nergens beter begrepen dat GOED DRUKWERK een eerste stap is op den weg naar succes. Gaarne toonen wij U modellen van Amerikaanse!) Drukwerk GED. POORTEZIJLEN TEL. 404 van Frederik Raap, wederrechtelijk vertoefd zou hebben en zich niet op vordering van gemelde rechthebbende aanstonds zou ver wijderd hebben. Eisch, bij verstek, 1 maand gevangenis straf. eedigd als ambtenaar van den burgerlijken stand van Rauwerderhem de heer S. S. Dijk stra te Terzool. WYMBRITSERADEEL, 25 Mei. De col lecte voor het huldeblijk aan H. M. de Ko- ningin-Moeder bedroeg in deze gemeente: voor Oppenhuizen-Uitwellingerga f76.11, Gauw f 17.62, Scharnegoutum en Loënga f66.83, Tirns f 16.71, Nijland f44.65, Fols- gare f 18.IJsbrechtum en Tjalhuizum f 27.93, Oosthem, Nijezijl en Draaisterhuizen f 35.25, Abbega f II.O6/2, Wolsum f lI.23'/2, Westhem en Blauwhuis f23.Oudega, Sandfirden en Idzega f54.45, Nijhuizum (kom) f 8.31, Woudsend, Smallebrugge, IJpecolsga en Indijk f56.35, Hommerts en Jutrijp f47.38, Gaastmeer en Nijhuizum (tot de Grons) f27.—, Heeg f66.84. Totaal f 608.73. Alleen van het comité te Goënga c. a. werd nog geen opgave ontvangen. Verdronken. ORANJEWOUD, 24 Mei. Heden verdronk hier het 12-jarig zoontje van den heer A. J. GERECHTSHOF TE LEEUWARDEN. Zitting van Donderdag 24 Mei. D. S., 22 jaar, schipper, gedomicilieerd te Meppel, werd door den politierechter te Leeuwarden veroordeeld tot 1 maand ge vangenisstraf. Verdachte stond terecht, dat hij omstreeks 9 Januari 1928 te Sneek in de woning van Geertje Anna Blokstra, vrouw brengen. De moord te Maartensdijk. Het Eerste Kamerlid de heer Mendels heeft den minister van justitie gevraagd: 1. Is het den minister bekend, dat de bur gemeester van Maartensdijk aan vertegen woordigers van dagbladen uitvoerige mede- deelingen heeft gedaan van zijn verrichtin gen als hulp-officier van justitie ter zake van het opsporingsonderzoek in de recente moordzaak te Maartensdijk, en dat hij vol gens die mededeelingen o. a. den verdachte onmiddellijk na diens aanhouding een ver hoor heeft afgenomen, dat onafgebroken heeft geduurd van ’s avonds 11 uur tot den volgenden ochtend 5 uur, ten einde te trach ten dien verdachte tot bekentenis te bren gen? 2. Js het den minister bekend, of deze mededeelingen juist zijn? 3. Indien zij juist zijn, acht de minïster dan een dusdanig verhoor van zes uren ach tereen in d.en voor nachtrust bestemden tijd in overeenstemming met het bepaalde bij art. 29 van het Nederlandsche Wetboek v,an Strafvordering? Abonnement 1 per jaar f 2.50 fr. p.p post f 3.60. Advertentleën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in uc SNEEKER COURAN1 moest men hem weer vrijlaten. Maar de Amsterdamsche politie dacht er anders over. Al‘spoedig bleek, dat van ver duistering geen sprake kon zijn, maar wel had hij zich schuldig gemaakt aan valsche aangifte bij de Haagsche politie. En zoo werd de jongeling tot zijn groote ontsteltenis weer, nu onder het geleide van een Amsterdamschen rechercheur, naar Den Haag overgebracht om zich daar voor de valsche aangifte te verantwoorden. Nadat tegen hem proces-verbaal was op gemaakt, liet de politie hem vrij. Hij was nu echter nog even ver als bij het begin van de uitvoering van zijn plan en is toen maar gaan wandelen. NederlandUruguay. De N.R.Crt. schrijft De heer P. W. Waller, de penningmees ter van het Comité ’28, de man, die met de distributie der plaatskaarten is belast, zat van avond na een dagtaak van vanoch tend acht tot vanavond zeven uur even op de Groote Club om op adem te komen en een stukje te eten. Om acht uur moest hij weer in de Spiegelstraat zijn tot, ja tot hoe laat, tot lang na middernacht mogelijk. En in dien korten, nauw-afgemeten rust tijd kwamen er nog telefoontjes en belang stellende menschen. Iedereen wilde naar NederlandUruguay. Menschen, die men nooit bij voetbal ziet, die ’t spel nooit de moeite waard hebben gevonden om er naar om te kijken, zijn nu ineens enthousiast. We zouden een Stadion kunnen vullen met wel 150.000 menschen. Maar waarom heeft het N. O. C. dan zoo’n Stadion niet gebouwd vraagt een lichtelijk getikte, die met zijn plaatskaarten achter het net heeft gevischt en nu wat sP>jtig geworden is. Omdat zoo’n Stadion na de spelen niet te exploiteeren zou zijn natuurlijk. Wat zou het meer gekost hebben aan bouw, meer kosten in de toekomst aan onderhoud De heer Waller gaat rustig zijn weg, den weg, dien het Comité in zake de kaartendistributie heeft ingeslagen en die door de meeste sportbonden als de juiste wordt genoemd. Verkoop bouwterreinen. Burg, en Weth. van Sneek verkochten de volgende terreinen: 476 M.2 aan de le Oosterkade (Oudvaart) voor den bouw van woonhuizen aan den heer B. Nijdam, bouwondernemer alhier; 687 M.2 aan den Leeuwarderweg, hoek Jachthavenstraat, voor den bouw van een woonhuis aan den heer F. Tromp; 848 M.2 aan de Johan Willem Frisostraat, hoek Willem de Zwijgerstraat, voor den bouw van een vereenigingsgebouw aan de Hersteld Apostolische Zendingsgemeente in de eenheid der Apostelen in Nederland en Koloniën te Amsterdam. Demonstratie Michelin-band. Woensdagmiddag werd hier op het Sta tionsplein de Contort Bibendum”-auto- band van de Michelinfabrieken gedemon streerd. De Contort Bibendum-band is volgens ’n nieuw systeem gemaakt en wordt met spe ciale bevestiging van den binnenband en bijzondere velg of rad geleverd. Het bijzon dere is, dat de band, wanneer deze leegloopt of plotseling springt niet van het rad af vliegt. De demonstraties hadden ten doel dit te bewijzen. Daartoe liet men eerst den achterband springen met een vaart van 70 K.M., waarna de chauffeur den wagen deed stoppen, zonder dat deze uit de rechte lijn week. Merkwaardig waren nog de proeven met een geheel en een bijna geheel leegen band. De auto, die ongeveer 50 K.M. vaart had, werd door den bekwamen chauffeur in volle vaart omgegooid, zoodat de wagen op den band aan den buitenkant gemonteerd achterste voren slingerde en er duS een enorme wrijving ontstond. In geen van beide gevallen ging de band ook maar voor ’n deel'van de velg. Deze tours de force gaven wel het overtuigend bewijs, dat inderdaad bij goede montage, die heel gemakkelijk is, de band rotsvast bevestigd is. Dit beteekent dus een belangrijke verhoo- ging der veiligheid, daar juist het wegvlie gen van een band een auto zoo goed als onbestuurbaar maakt. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Wer kendam c. a. door Ds. J. Lazonder te Op penhuizen c. a. Beëediging. Voor de rechtbank te Leeuwarden is be- W. H., slagersknecht te Sneek, was op Nieuwjaarsdag van dit jaar in kennelijken staat. De agent van politie W. Stilma wilde hem arresteeren, maar H. was het hiermee niet eens. Hij verzette zich uit alle macht. De politierechter te Leeuwarden veroor deelde hem deswege tot 1 maand gevange nisstraf. Verdachte kwam in hooger beroep omdat hij gaarne een geldboete of een voorwaarde lijke straf zou hebben. Waar H. echter al 8 maal veroordeeld is, acht de advocaat-generaal hiervoor geen termen aanwezig. Eisch: bevestiging. Aanbesteding. Perceel I van het afbreken van een tabaks loods en het weder opbouwen daarvan voor rekening van de firma wed. Douwe Egberts, tabaksfabrieken te Joure. Inschrijvers: Gebr. Velsing te Sneek f9277, firma Wijbenga te Leeuwarden f8870, Joh. Olij en Co. te Sneek f 8400, L. v. d. Meulen te Hee- renveen f8260, firma Veidstra te Terhorne f7800, firma Riemersma te Terkaple f7770, fir ma v. d. Velde en Dijkstra te Lippenhuizen f7685, R. van Gelderop Jz. te Joure f7310, H. P. Ringnalda te Sneek f7287, K. U. Koopmans te Oosterzee f 7249, H. Hoekstra te St. Nico- laasga f 6998, Joh. v. d. Werf te Echten f 6998, Gebrs. Steneker te St. Nicolaasga f 6789, J. S. Veltman te St. Nicolaasga f6768, T. van Hout te Balk f 6735, P. van der Kerk te Joure f 6666, firma de Groot te Heerenveen f 6600, firma van Dijk te Heerenveen f6580, R. J. de Vries te Nijehaske f6576, M. Cornel Jzn. te Joure f6553, S. Straatsma te Sloten f 6435. Begrooting f 6300. Perceel II. Van het bouwen van een nieuwe loods met betonfundeering voor dezelfde firma. Inschrijvers: firma Wijbenga te Leeuwarden f 13.140, L. van der Meulen te Heerenveen f 13.070, Johs. Olij en Co. te Sneek f 12.500 of f 13.100, R. van Gelderop Jzn. te Joure f 11.970, firma Veidstra te Terhorne f 11.810, H. P. Ring nalda te Sneek f 11.768, firma Riemersma te Terkaple f 11.722, Johs. van Gelderop Jr. te Joure f 11.720, firma van der Velde en Dijkstra te Lippenhuizen f 11.635 of f 11.835, Johs. van der Werf te Echten f 11.617, M. Cornel Jzn. te Joure f 11.421, S. Haarsma te Bakhuizen f 11.299 of f 11.699, T. van Hout te Balk f 11.100 of f 11.500, K. U. Koopmans te Oosterzee f 10.980, S. Straatsma te Sloten f 10.235 of f 10.532, firma de Groot te Heerenveen f9900, Gebrs. Steneker te St. Nicolaasga f9890 of f 10.200, H. Hoekstra te St. Nicolaasga f 9793 of f 9993, R. J. de Vries te Nijehaske f9787, firma van Dijk te Heeren veen f 9780. Begrooting f 11.400, bij oplevering op 15 Augustus a.s. Waar twee cijfers genoemd worden is het eerste cijfer het bedrag bij oplevering op 1 Sep tember, het tweede bij oplevering op 15 Aug. a.s. Perceelen I en II in massa: Johs. Olij en Co. te Sneek f20.700 of f21.300, firma van der Velde en Dijkstra te Lippenhuizen f19.150 of f 19.350, H. P. Ringnalda te Sneek f 19.055, K. U. Koop mans te Oosterzee f18.129, Johs. de Haan te Heerenveen f 16.685, S. Straatsma te Sloten f 16.670, firma de Groot te Heerenveen f 16.500, gebrs. Steneker te St. Nicolaasga f 16.480 L. Ct. De schoolkwestie te Murmerwoude. Men herinnert zich misschien de school kwestie te Murmerwoude. Aldaar ontstond indertijd tusschen het bestuur der chr. u. 1. school en het hoofd dier school, den heer Evenhuis, een geschil, dat leidde tot schor sing en ontslag van den heer Evenhuis. Gevolg waren verschillende processen in een paar waarvan de rechtbank te Leeu warden nu vonnis gewezen heeft. De heer Evenhuis inmiddels elders be noemd en uit Murmerwoude vertrokken vorderde van het schoolbestuur een salaris bedrag van f2348.87, en stelde bovendien nog een verdere salarisvordering in. Beide vorderingen werden in eerste instantie door den Kantonrechter te Dokkum ontzegd, doch in beroep voor de Rechtbank, heeft dit col lege beide vonnissen van den Dokkumer Kantonrechter vernietigd. Ten aanzien van de eerste vordering wees de rechtbank de vordering van den heer Evenhuis, tot betaling door het school bestuur van een bedrag aan achterstallig salaris van f 2348.87 volledig toe, met ver- oordeeling van het schoolbestuur in de kosten, terwijl in de tweede zaak de vor dering gedeeltelijk werd toegewezen en wel tot een bedrag van f 1357.17/2; in deze laat ste zaak werden de kosten gecompenseerd. Beide vonnissen werden uitvoerbaar ver klaard bij voorraad en zonder borgtocht. L. N. De nieuwe salonboot „Jan Nieveen” in de dienst LemmerAmsterdam. Men schrijft ons: Waar het passagiersvervoer met hare booten in de laatste jaren een zoo groote omvang heeft aangenomen, is door de Gro- ninger-Lemmer Stoomboot Maatschappij, teneinde ook aan de steeds hooger gestelde eischen te kunnen voldoen, een nieuw pas sagiersschip voor haar dienst Lemmer-Am- sterdam v.v. in de vaart gebracht. „Een prachtig schip”, was de algemeene opinie, toen de „Jan Nieveen” eenigen tijd geleden voor het eerst de haven van Lemmer binnenvoer, en inderdaad, het schip mag er zijn. P a s t o r ij 1 a n n e n: Foarst: 13/2 p.m. Noardelike nêstlizzer in stik fen Nijekleas- ter, sudelike de hearwei. Twad: 19 p.m. miedlan. It leit efter it hüs fen ’e pastoar. Noardelik leit de heirwei, sudelik it „Heerenfeer”Hwa jowt my an- dert op de fragen: Stie de pasterije do krekt sa as nou? Lei hy op itselde sté? Is de hearwei hjir de tsjinwirdige Alddyk? Hwet bidoelt men mei it Heerenfeer? Hjir kin men düdlik üt sjen, ho slim it is, de lizzing fen in stik lan presys oan to jaen. Tred: In terp ef in stik boulan, det yn dit gefal itselde is, fen 5 p.m. Noardelik leit it tsjerkhóf en de pastorij en sudelik de pas- terijmieden, n.n. Dit is itselde stik fen 4 p.m., neamd yn ’t Reg. van Aanbr. It lei, dêr’t noutiids de folkstüntsjes binne. De lizzing fen ’e pastorijmieden wird üs nou ek hwet klearder. Hja leinen der ten suden fen. Fjird. Nx\'„Vormflieters grooter goet” lizze noch 4 p.m. Ik tink, det dit in forsin is fen ’e oerskriuwer, it bititeljen fen „Vormflieters grooten goet” nl. Yn ’t Reg. fen 1511 wirdt in stik lan fenje pastorij neamd by Wern- fliet. Müchlik hat de pastoar fen 1543 dizze namme hwet ündüdlik skreaun, sadet de misfoarmde namme „Vormfliet” üntstie. Is dit forsin yndied sa, den witte wy ek, det dit perceel by Ate de Boer op Warringjliet lei. De Beneficiaelboeken fortelle it folgjende oer dit stik:„om welcker i i i j pondes- maeten hier voermaels groote questie is ge weest ende noch niet al cesseert (ophald); die Pastoor, met die ganse Gemeente zeght, hem die landen thoe te komen; ende die Meyers (hierders) ofte handsaten, hier foer- maels ende 00c nu genaempt Melis Egberts- zoon, zeggen fan hoerme (hjar) Grondtheer Oldecloosters weghen, datse die fan Olde- clooster toekoemen, mer datter vier arents- gulden (f2.renten tot proffyt des Pas toors vruytgaen, alsoo dat die fan Olde- clooster synt, omme alle schort (skeel) ne der te legghen” ensfh. Aldekleaster hie mei pastoar Simen (sjuch jiertal 1523) ófspritsen, det hy derfor 4 Ca- roligounen hawwe seoe. Syn opfolger hear Aebele foun it goed det hy twa gouden flo- reenen yn ’t jier krije seoe. Hierder fen ’e pastorijlannen is net mear de pastoar (lyk as yn 1511), mar Ipe Feikes („Eepe Feyckesz.”), dy’t for 41/2 p.m. 40 gouden floreenen joech f 56.— De pastoar krijt üt 23 pleatsen 161 blan ken as pachten. Hear Evert, dy yn 1543 pastoar to Skear- negoutum wier, seit, det hy lykwols lang net 161 blanken krijt, om’t dit komt èf troch ünachtsummens fen syn foargongers èf troch it feit, det Skearnegoutum syn eigen pastoar net kieze mei. Sa as wy witte, krige Goutum syn geast- like harders fen Aldekleaster. Hear Evert forfettet yn syn geskrift: det op de pasterijlannen swiere lésten lizze. Der moatte ek lannen en rinten west hawwe, dy’t oan in Vikarisskip hearden. Mar hear Evert is der net mear oer to witten komt, as yn ’t testemint fen Hille Aukes stie, op- makke anno 1523 de 7de Juny. Dizze per- soan joech al syn lannen, rinten en huzen „thoe Ghenis in Wommels, thoe Offingha- wyer, binnen Sneeck” ta eare fen God, opdet der in Vikarie üt bistean seoe. (De Vicarie syn ynkoansten wiemen for de vicaris, in pastoar, dy’t de oare geastlike holp, ef tor stedearjende preesters). Müchlik is det Vikarisskip wol itselde, as det neamd wirdt yn „Oudheden en Gestich ten” en dêr’t by oanteikene stiet, det it Vi karisskip 80 goutgounen opbringe moast. It rjuchte skynt hear Evert der noch net fen to witten, hwent hy einjet mei de wir- den: „Meerdere kennisse ende wetenschap heb ick hier nyet aff cunnen gecryghen, wairomme ick op myn Genaedighe Heeren bygheer, dat zy nu foertaen zulffs willen neerstige inquisitie doen, omme dit zulffste tot een goet effect te brenghen. Syt Godt Almachtich bevolen, den ic voor u neerstich wil bidden.” doorn is door den heer Kasulakow, instruc teur bij de Parijsche politie, een cursus gehouden in zelfverdediging. Het systeem van den heer Kasulakow berust op een aan tal grepen, waardoor het mogelijk is dat elk politie-man, zonder gebruikmaking van wapens, in bijna alle gevallen, dat hij on verhoeds wordt aangegrepen, een veel sterkeren of gewapenden tegenstander over meestert, zonder hem ernstig letsel toe te Voor een aantal manschappen van ’t depot der Koninklijke Marechaussee te Apel- JIBm SUEEKER COÜHAIÏ nnax SHEERER COURANT an WYMBRITSERADEEL Niets is gespaard om de passagiersver- blijven zoo comfortabel mogelijk te maken, en de inrichting van het schip is alles even royaal en luxueus. Dit valt al direct op, als men vanuit de breede zijgangen de keurige deksalon binnentreedt. Hier vindt men een uitstekend geoutilleerd buffet, alsmede de toegangen tot de verschillende comparti menten, o. m. die met de toilets enz., alles zeer hygiënisch en modern. Langs een breede trap daalt men af in de ruime kajuit. De betimmering is hier uitge voerd in kostbaar mahoniehout, en ook de stoffeering is keurig afgewerkt. Deze kajuit is zeer gezellig ingedeeld in verschillende afdeelingen, terwijl men achterin een aparte damessalon heeft ingericht. Dit laatste is iets wat speciaal door de dames, die alleen reizen, bijzonder geapprecieerd zal worden. De stoffeering hiervan is in wat andere trant dan die der kajuit, het lijkt een uiterst gezellig dames-boudoir. Niet alleen echter is aan de eerste klas verblijven de meeste zorg besteed, ook de tweede klasse laat niets te wenschen over. Ook hier is alles zeer netjes ingericht, en ontbreekt het niet aan comfort. Ten gerieve van de eerste klas passagiers is er op het schip een groot promenadedek aangebracht, hetwelk aan de voorzijde, ge deeltelijk door de stuurhut, en verder met glas is afgeschut. Volgens de opmetingen door de technische havendienst der gemeente Amsterdam, biedt het schip plaats aan 660 passagiers. Het schip heeft een schitterende electri- sche verlichting en wordt in den winter cen traal verwarmd. Voor de veiligheid van de passagiers zijn een paar flinke reddingssloepen aan boord alsmede een aantal zwemvesten. Kortom de inrichting van het schip is zoo danig, dat het met glans elke vergelijking met die van welk passagiersschip van de Zuiderzee ook, kan doorstaan. Het schip is gebouwd bij de N. V. Arn- hemsche Stoomsleephelling Mij. Het heeft een lengte van 45.34 M. en een breedte van 6.73 M. Het wordt voortbewogen door mid del van een vereenvoudigde quadruple ex pansie machine met een oppervlakte conden satie 10 X 14 X 20 X 28%", voorzien van een centrale smering, welke machine een kracht van 305 I. P.K. kan ontwikkelen. De benoodigde stoom wordt geleverd door een cylindrische ketel van 90 vierk. M. V. O. met 2 Leeds Forge vuurgangen. Het is een schip waarop de Groninger- Lemmer Stoomboot Mij. met recht trotsch kan zijn, en ongetwijfeld zal dan ook het passagiersvervoer toenemen, mede in acht genomen de zeer lage tarieven, welke deze maatschappij in combinatie met verschillen de luxe autobuslijnen, noteert, en de snelle verbindingen op en van Amsterdam, de welke degenen, die vooral met het oog op de Olympische Spelen Amsterdam willen be zoeken, zeer goed van pas zullen komen. Zakkenrollers aan het werk. De zakkenrollers, die met ’t oog op de a.s. Olympiade, naar Amsterdam zijn ge trokken, houden voor-oefeningen, schrijft de Tel. In een tramwagen is een Amsterdammer een portefeuille, inhoudende f300 gerold, schuld zou nu wel spoedig blijken en dan Verder is in een winkel in de Kalverstraat ten nadeele van een dame ontvreemd een tasch, inhoudende f 70 en ten nadeele van een andere dame een bedrag van f 50. Vrijgesproken. Notaris H. A. van D. te Hulst, was door de rechtbank te Middelburg, wegens het mui VVH CILLC 111LL inhield de voornamen van ieder der ver schijnende partijen, veroordeeld tot f 3 boete subs. 3 dagen hechtenis. De Hooge Raad casseerde dit vonnis en verwees de zaak naar het hof te ’s Hage, welk college thans

Sneeker Nieuwsblad nl | 1928 | | pagina 1