k Oe geheimzinnige Talisman. bekroop hem, bij ’t zien van Harry’s gelaat, Naar het Engelse! van E. F. BENSOh =[o]=— r e ®Dit No. bestaat uit 2 Bladen. NIEUWSTUDWSEN. 2 INiliil Organ iir luinti link. VuMh|>i Woensdag O^Junl A99S Officiéél Gedeelte. g74. Eerste "’blad. uitgavekiezebrink Co. ©KIEZEBRINK Co., Bnxx TclalM» ^50. 44e Jaargang h e n 0 hem de gevolgen van zijn gruwelijke mis- Harry hem te hulp. Wordt vervolgd n e het verste verschiet de mogelijkheid daar voor bestond, hoe verachtelijk zou het dan Geen zoeken meer naar plaatsen in Engelsche spoorwegcoupé’s. Te beginnen met Zaterdag zal de Great Western Railway de proef nemen met een nieuwigheid. Aan het Paddington Station te Londen zal dan een beambte met een bijzonder onderscheidingsteeken aanwezig zijn wiens uitsluitende taak het is de pas sagiers aan een plaats te helpen. Het ze nuwachtig heen en weer loopen van plaats- zoekende reizigers langs den trein zal dan overbodig worden. V [Een ultimatum b ij Van Gend i Loos. 1 In het N.V.-huis te Utrecht zijn Zondag de gedelegeerden van het Van Gend en i Loos-personeel, georganiseerd in den Cen- I tralen- en R. K. Bond van Transportar beiders, in vergadering bijeen geweest. Na een kort openingswoord van den hr. Sie- verink, trad de heer Lindsen iu bijzonder - heden over de moeilijkheden, waarin het personeel van Van Gend en Loos is komen te verkeeren. Hij herinnerde aan de mede- |,deeling der hoofdinspectie van Van Gend jen Loos, die hierop neerkomt, dat de N.V., bdie het bedrijf na 1 juli zal exploiteeren, Lgeen enkele verplichting jegens het personeel Is aanvaardt ten opzichte der dienstjaren bij I de tegenwoordige onderneming doorge- J bracht. Volgens den heer Lindsen blijft er niets .sanders over, dan deze hoofdinspectie te «dwingen de benoodigde gelden voor het j pensioenfonds ad. ruim f 130.000 bij de j spoorwegen te deponeeren. Ten slotte werd, naar de „Crt.” meldt, I in een motie de eisch uitgesproken, dat I de hoofdinspectie uiterlijk Donderdag a.s. I het bedrag van ruim f 130.000 ter beschik king der S.S. moet hebben gesteld. Mocht I hieraan niet worden voldaan, dan vereenigen I de gedelegeerden zich met het advies van I de bondsbesturen om tot scherpe maat- I regelen over te gaan. Aan de leiding were De buurvrouw, die slechts even ruzie met verdachte had gehad, deelde mede, nadat ze water had geput, er een vreemden smaak aan had gevonden en den veldwachter had gewaarschuwd, die een monster had opgezonden naar den Waterkeuringsdienst. Het O. M. eischte tegen verdachte twee jaar gevangenisstraf. De D-trein van Triest naar Nederland bij Neurenburg ontspoord. Zondagnacht om 2 uur 20 is de D-trein, die van Triest via MünchenFrankfort met eindbestemming naar Nederland gaat, kort na het passeeren van het station Sie- gelsdorf (bij Neurenberg) ontspoord. De locomotief, die in de daar liggende bocht uit de rails sprong, sleurde zeven wagons met zich mede, stortte den 3 M hoogen spoordijk af en kwam door om slaan met de kop in de richting van de ontspoorde en in elkaar geschoven wagons derde klasse te liggen, zoodat de ontsnap- schoon deze klagende uitroep, deze harts tochtelijke inconsequentie hem niets deden, Het aantal licht gewonden, die nog ter observatie in de ziekenhuizen blijven, be draagt zes. De officieele verklaring, die omtrent het spoorwegongeluk bij Neurenberg wordt gepubliceerd, zegt dat van een aanslag geen sprake kan zijn, omdat in dit opzicht niets verdachts gevonden is. Wat dan wel de oorzaak van het ongeluk zijn kan, laat de verklaring in het midden. Alleen is duidelijk, dat de locomotief reeds ongeveer honderd meter voor de plaats des onheils aan het slingeren geraakt moet zijn. Het is niet onmogelijk dat het een of ander defect aan een radstel, bv. de breuk van een as of een dergelijke beschadiging den loop van de machine onzeker heeft gemaakt en dat dit ongeveer honderd meter verder tot het ongeluk heeft gevoerd. Hierop wijst de verklaring van een wisselwachter, die gezien heeft dat de locomotief plot seling het voorste stel wielen verloor. DIENSTPLICHT. Inschrijvings- en Alphabetisch register. De BURGEMEESTER van SNEEK maakt bekend dat het inschrijvings- en het alphabetisch register voor de lichting 1929 van 13 Juni tot en met 22 Juni a.s. ter se cretarie 2e afd. voor een ieder ter inzage liggen. Tegen deze registers kan binnen dien tijd bij een met redenen omkleed verzoekschrift, bezwaar worden ingébracht. Het verzoek schrift moet worden ingediend bij den Bur gemeester. SNEEK, 12 Juni 1928. 37 jaar in de gevangenis. Charles Ward is Zaterdag te Truro (En geland) wegens zakkenrollen tot 3 maan den gevangenisstraf veroordeeld. Uit zijn strafregister bleek dat hij 37 jaar van zijn leven in de gevangenis had doorgebracht. tuige a charge in dit proces, Hannes No- gens. Volgens Asschaffenburg is deze Han nes Nogens een volslagen idioot, wiens verstandelijke ontwikkeling sedert zijn tweede jaar heeft stilgestaan. Hij heeft ter recht zitting in antwoord op de vraag of Jaku bowski de man was, die hem had wegge stuurd om bij de moord op het kind zon der getuige te zijn, geantwoord: „Djae”. Volgens Asschaffenburg was dit niets an ders dan een ongearticuleerde uiting van vreugde over het weerzien van Jakubowski en had Hannes Nogens volstrekt niet den inhoud, laat staan de strekking van de vraag, begrepen. Hij kan alleen zijn eigen voornaam Hannes zeggen. Zijn achternaam Nogens kent hij niet en hij drukt voor het overige slechts ongearticuleerde klanken uit. Nochtans is het doodvonnis tegen Ja kubowski op dit „Djae” van den idioten Hannes Nogens, wiens sterkste prestatie op geestelijk gebied in het spelen met blok ken van bouwdoozen bestaat, gebaseerd en aan toe. „Binnen een half uur ben ik vertrok ken.” Harry sprong op alsof hij gestoken was. „Dat verdien ik niet aan je, Geoff,” zeide hij, „je denkt toch niet, dat ik je kwijt wil zijn? Denk je soms, dat ik het prettig vind om je te zeggen, dat je gaan moet? Ik zie er het plezier niet van in.” „Neen, het spijt mij, Harry,” zeide Geof- Nu stond hij dadelijk op; dit was hem genoeg. Harry was toch nog bereid hem aan te hooren; nu, of later, dat kwam er niet op aan. Het eenige wat hij verlangde was, dat Harry hem tot op het eind zou aanhooren en dan was zijn rol afgeloopen. Onthullin gen! Er was geen aardigheid in om dit te doen; hij wenschte wel, dat het al gedaan was. Het was waar, de man was verachtelijk en een vijand, maar het lag niet in zijn be doeling om de rol van beul te vervullen. Het is waar, deze liet het recht gelden; de moor denaar, wiens tegenwoordigheid onvereenig- baar is met het welzijn van de wereld, wordt daaruit verwijderd; maar wie beefde reeds niet als hij maar de schaduw van den beul zag? Dat droge, sprakelooze snikken, waar van hij overtuigd was, dat het slechts nage- telkens heeft hij het weer herhaald wie maakt verdriet was, had toch den schijn, als- van de twee weg moet gaan? Hij zegt, dat of hij door verdriet overmand was. En ook, hij geen dag langer hier wil blijven, zoo als mr. Francis nu eens waarlijk berouw lang als jij hier blijft. De hemel mag weten, had? Als het dreigende van zijn onthullingen of ik goed gekozen heb.” hem de gevolgen van zijn gruwelijke mis- „Je bedoelt zeker, dat ik gaan moet?” daad eens duidelijk had gemaakt? Als in zeide Geoffrey. „Ja, jij moet gaan.” Harry liet zich op een stoel vallen, alsof van zijn kant zijn, als hij dingen onthulde, hij doodop was. En zoo voelde hij zich ook: waarvoor al geboet was! Alles wat edel- hij was op naar lichaam en naar ziel, moedig in hem was en dat was veel kwam tegen zulk een verachtelijke rol in op stand. De za ak - J a k u bo w sk i. Het „Berliner Tageblatt” publiceert een uittreksel van het rapport, dat prof. dr. Paul Asschaffenburg, hoogleeraar in de psychia trie aan de universiteit te Keulen, in zijn hoedanigheid van deskundige in het revisie- proces-Jakubowski heeft uitgebracht over Abonnement i per jaar f 2.50 fr. p.p post f 3.60. Advertentieën0 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiên worden tevens gratis ge plaatst in uc SNEEKER COURANT opgedragen een eventueel stakingsparool uit te vaardigen op het gunstige tijdstip. Ongelukken. Dezer dagen kreeg M. Bijker, bij het zagen op de stoomhoutzagerij van de firma Wicherson te Steenwijk een slag van een blok hout tegen de maagstreek. De man, die direct per ziekenauto naar een zieken huis te Zwolle vervoerd werd, is daar thans aan de gevolgen overleden. Te MSÜstricht is gistermorgen bij een in aanbouw zijnd huis, waar bij het af breken van een schoorsteen een groot stuk naar beneden stortte de metselaar Vrenchen uit Hees, mede gevallen en levensgevaarlijk gewond naar het ziekenhuis gebracht. Op de hofstede van den landbouwer Risseeuw te Schoondijke is de 19-jarige ssss dienstbode met de electrische geleidings- draad in aanraking gekomen en gedood. Op den Rotterdamschen straatweg in de bocht nabij de Zweth is Zondagmiddag omstreeks 121/4 uur de 22-jarige motor rijder J. Debert, wonende Nootdorpsche straat te Rotterdam, komende van daar, met een snelheid van ongeveer 100 K.M. geleden op een vrachtauto van den melk rijder Lexmond uit Zoetermeer, die van de richting Delft kwam. De botsing was zoo hevig dat de motorfiets nagenoeg ge heel aan stukken vloog. Van den motor rijder werd een been versplinterd terwijl het andere been op verschillende plaatsen is gebrokt t>. In hopeloozen het Ziekenhuis te De vrachtauto zoo zwaar beschadigd - voor-as geheel verbogen pende heete stoom het aantal slachtoffers aanmerkelijk heeft vermeerderd. De vernielde wagons zijn alle derde klasse, de laatste drie wagons van den trein, eer ste en tweede klas, zijn vrijwel onbescha digd gebleven. Na het ongeval, dat door de groote vaart van den trein, 80 K.M., metingen heeft aangenomen was snel hulp aanwezig. Uit Neurenberg en Führt wer den aanstonds hulptreinen gezonden en uit de omliggende dorpen kwamen brandweer, gendarmerie en politie aan het reddings werk deelnemen. De redding ging echter uiterst moeilijk daar de vernielde wagens één groote wrak- hoop waren en eenige gewonden zoo be klemd zaten, dat men ze pas na eenige uren kon bevrijden. Van de 22 dooden zijn op 4 na allen geïndentificeerd. Er zijn geen Nederlanders onder. De voorloopige lijst, welke de Duitsche bladen geven, bevat onder de van Duitschers en tuig, waarin een dokter en zijn gezin had den plaats genomen, speelde zich een tra gisch voorval af. De dokter wilde juist uit den trein springen, toen een tweede schok hem tegen de deur slingerde, waardoor zijn hoofd werd verbrijzeld. Hij had zijn sigaar nog in de hand. Een zestigjarige man, die zoo groote af tusschen de puinhoopen van een wagon zat beklemd, kon eerst bevrijd worden, toen men een doode, die zich in dezelfde coupé oevond, een been had afgezaagd. Onder de wagons zoekt men nog naar een spoor- wegassistent, die vermist wordt. Tal van slachtoffers zijn overleden of gewond door den stoom van de locomotief een dame die tusschen dooden was inge klemd bleek toen ze bevrijd, werd volkomen ongedeerd. Een referendaris die zich in veiligheid wilde brengen werd toen hij uit den wagen gekomen was door een opsprin gende plank van een anderen wagen gedood. De passagiers eerste klasse die in het achterste gedeelte van den trein zaten hadden aanvankelijk geen vermoeden wat er was er gebeurd en vroegen waarom de trein stilstond, eerst toen ze zagen wat er ge beurd w as namen ze deel aan de redding Dat er onder de dooden veel beambten van den spoorweg zijn is daardoor te ver klaren dat deze aan een cursui hadden deelgenomen te München en daar vandaan naar huis terugkeerden. De trein bestond uit twee bagagewagens, vier wagens derde klasse, twee wagens eerste, twee tweede klasse, twee slaapwagens en twee post wagens. De slaapwagens en de postwagens zijn in het geheel niet beschadigd. Aan een telegram van V. D. ontleenen wij nog dat de stoker van de verongelukte trein de machinist is om het leven ge komen op het laatste oogenblik van de machine is gesprongen. Onmiddellijk na het bekend worden van het ongeluk heeft de directie van de Reichsbahn vertegenwoordigers naar de plaats des onheils gezonden. Ook hetrijks- ministerie van verkeer zond een vertegen woordiger. Het terrein van de ramp levert een ont zettend beeld van verwoesting op. De politie heeft het terrein afgezethet wordt belegerd door duizenden personen, die de D.-trein-wagens die in elkaar zijn geschoven, /an ^00^Se' worden in stukken gezaagd, om de baan weer vrij te maken. frey, „ik had het recht niet om dat te zeggen of zelfs te denken. Maar, o Harry, luister in vredesnaam eerst naar mij, voordat ik weg ga! Ik heb niet zoo maar op lossen grond gesproken. Geloof je, dat van mijn kant het prettig is om zulke vreeselijke beschuldigin gen tegen je oom uit te spreken?” „Neen, dat weet ik ook wel. Maar voor het oogenblik moet ik partij kiezen. Oom Francis wil niet in huis blijven, zoolang jij hier bent, en ik kan hem niet laten gaan, al mocht hij schuld hebben, in den toestand waarin hij zich bevindt. Ik was ieder oogen blik bang, dat hij weer zoo’n toeval zou krijgen. Bovendien, hij is een oude man, en hij is mijn oom. Op het oogenblik dus staai het zoo: ik zeg niet, dat ik geloof wat je zegt, maar ik zeg ook niet, dat ik het niet geloof. Ik denk er nu niet over, ofschoon ik, zoo gauw als mijn oom hersteld is, het een of het ander zal moeten doen. Of ik zal ge- looven en overtuigd zijn geworden, dat je gelijk hebt en wie weet wat ik dan doen f zal! of ift zal uitgevonden hebben, dat t je beschuldigingen onredelijk en overdreven zijn, en te min om er woorden over vuil te maken; maar,” voegde hij er opeens bij, „ook dan weet God wat ik doen zal. Maar voor het oogenblik, zooals ik je gezegd heb, is daar nog geen sprake van. Mijn eenige plicht is nu voor oom Francis te zorgen.” „Dan vraag ik je nog eens,” zeide Geof frey, „mij eerst te laten zeggen wat ik je te vertellen heb.” „Zeker; maar weet wel, dat wat je mij o<jk vertelt, ik er op het oogenblik geen oordeel over vellen zal. Je was juist aan het spreken over de vergissing, die er schijnt plaats ge grepen te hebben met den ijskelder en het zomerhuis.” toestand werd hij naar Rotterdam vervoerd. werd aan de voorzijde o.a. werd de - dat verder rijden niet mogelijk was. Met een bergings- wagen van den heer J. de Graaf werd hij weggeslcept. Put vergiftigd. Voor de arr.-rechtbank te Maastricht werd behandeld de zaak tegen een vrouw uit Susteren, ter zake van het werpen van vergiftige stoffen in een drinkwaterput, die alleen door verdachte en haar buurvrouw gebruikt word’. Verdachte beweerde carbid er in te hebben geworpen. De deskundige, de heer Van Waegeningh, had echter, Gruwelijke tooneelen. Na de ontsporing speelden zich verschrik kelijke tooneelen af. De ongedeerd gebleven reizigers snelden uit den trein, al schreeu wend en jammerend, op enkelen na, die hun tegenwoordigheid van geest bewaarden en de passagiers, die zich onder de puin hoopen bevonden, trachtten te helpen. Een spoorwegarbeider, die kort na het ongeluk hulp kwam verleenen, verklaarde dat hij uit de vernielde wagons slechts drie kinderen geheel ongedeerd had kunnen redden. Alle overige inzittenden waren ge dood of ernstig gewond. In het eerste rij 5 DI>lDAG^«YBIJDA.G8A.VtKDS M Ultgewa Het offcieele onderzoek. De machinist van den verongelukten trein, die tot de zwaar gewonden behoorde, is gistermorgen in het ziekenhuis te Neurenberg overleden zonder dat hem eenig verhoor kon afgenomen worden. Een technische commissie uit het spoor- wegdistrict Neurenberg is te Siegelsdorf aangekomen en heeft het officieele onder zoek naar de oorzaak van de ramp aange vangen met de bezichtiging der rails, dwars liggers, bouten enz. Van het resultaat van dit onderzoek zal afhangen of de justitieele dienst zich met het ongeluk bemoeien zal. Het aantal dooden is thans tot 27 gestegen, van welke zich 19 te Siegelsdorf en 3 in de ziekenhuizen te Neurenberg bevinden Er zijn nog 11 zwaargewonden van welke 8 in levensgevaar verkeeren. voltroken sloeg de weegschaal weer over. Was het dan ook niet duidelijk, dat het zijn plicht was om dezen sluwen ouden man nu maar dadelijk verder te ontmaskeren? Maar toch, hij zat daar te snikken. Zonder verder nog een woord te zeggen, keerde Geoffrey zich om en ging heen, oom en neef samen achter latend. Het duurde niet lang of Harry kwam bij hem in de rookkamer.' „Oom Francis is naar zijn kamer gegaan,” zeide hij, „hij is weer wat kalmer; ik kon hem nu gerust alleen laten; maar ik heb om den dokter getelegrafeerd; ik durfde de verantwoordelijkheid niet op mij nemen van hem niet te laten komen. Maar, Geoff, dit ee’ne bleef hij mij maar vragen, telkens en Gevonden Voorwei pen. Aanwezig en te bevragen bij de navol- A gende ingezetenen onderstaande voorwer- ,2 pen, als gevonden aangegeven op 11 en 12 Juni 1928: zakmes, J. Bakker, Singel 44; koperen gewichtje /zH.G., A. de Ree, le sin Frittemahovenstraat 15; imitatie paarlen ■B halssnoer, S. Terpstra, Singel 79; 5 witte M kussensloopen, T. Terpstra, Vv. de Zwij- L Heerstraat 73; rijwielbelastingmedc in étui, I II J- Blesma, le Frittemahovenstra; t 1; gum- H mibal, R. Koster, Swartsbuurt 28; zakkam- 2 metje in étui, J. Siemonsma, Parkstraat 2; bankbiljet van f20.J. Schaaf, Harlingen. Sneeker Zweminrichting. De temperatuur van het water bedroeg heden in de Zweminrichting 17°. Kerknieuws. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Sneek ds. Van der Ven te Arnhem. dooden alleen namen van één Hongaar. Misdaad in het spel De Berlijnsche correspondent meldt aan de N.Rt.Crt. De vreeselijke ramp met den D-trein van Triest nabij Neurenberg heeft te Berlijn diepe verslagenheid teweeg gebracht, niet alleen om het groot aantal slachtoffers en de ontzettende bijzonderheden die de bladen melden, maar ook omdat men omtrent de oorzaak nog volkomen in het duister tast en velen in de meening verkeeren dat deze wel een misdadige aanslag zou kunnen zijn. Omtrent deze oorzaak is intusschen nog niets met stelligheid bekend geworden. Onder de namen der slachtoffers zooals ze tot dusver zijn gepubliceerd, zijn geen Nederlandscheop het oogenblik zijn vier nog niet geïdentificeerd. De trein had op het oogenblik dat het ongeluk plaatsgreep een snelheid van tachtig kilometer per uur; de spoordijk is op de plaats des onheils in afwijking van de eerste berichten drie meter hoog, op 150 meter afstand is een brug over een klein riviertje en eerst daar is de dijk acht meter hoogde locomotief is ook niet van den dijk afgerold maar heeft zich diep in den grond ingegraven, ^woestinffen "wiben behalve carbid, ook rattenkruit gevonden. Het voorste onderstel is afgerukt en ach- 8 terste voren komen te liggen, de rest van de locomotief ligt in de richting waarin gereden is, de tender is over de locomo tief heengevlogen en ligt met de wielen naar boven eveneens achterste voren, de ontspoorde wagens hebben den dijk stuk- gereden en verscheidene telegraafpalen zijn gebroken. i 64. „Neen, neen,” zeide hij, „niet de linker- ihand, niet de linkerhand. Dat kan ik niet gezegd hebben. O, die Talisman, die drie dubbel vervloekte Talisman! Ik kan niet neen, het is niet mogelijk ik kan niet gezegd hebben aan je linkerhand. Ga niet bij vergissing links, dat heb ik gezegd; ik hoor het mij nog zeggen. O, vreeselijke, vreeselijke dag! En ging je daarheen, ging je naar den ijskelder inplaats van naar het htuinhuis; ging je van uit de helderheid van 'de zonneschijn in de duisternis, naar den Irand, naar den rand van de put? O, hoe vreeselijk! hoe vreeselijk!” en de kreet werd uit hem geperst als water uit een gewrongen doek. i De oude man verborg zijn gelaat in zijn handen, in elkaar zakkend als een pop, die gebroken is. Hij keek noch Harry, noch zijn Beschuldiger aan; de zielsangst overweldig de hem als een vloedgolf en hij verzonk er Ri, zonder zich te verweren, alleen slechts ‘ie klagende snik; een aanblik en een geluid jn zelfs een ongeloovige aan het wankelen Ijé brengen. En Harry die geen ongeloo- □ge was, maar een jonge man met een goed ifert en een edelmoedige inborst, gaarne be- Kid om het goede te gelooven, steeds bang „VJtl WCg, om iemand leed te doen kon niet anders fluisterde hij ®n hierdoor geroerd worden. j IB Geoffrey keek niet naar deze gebogen ge- niet zeggen”"zie zelf maar' eens^Hef zou Ealte, en liet zich niet van zijn stuk bren- hem den dood kunnen aandoen. Toe, ga ^en; zijn gezicht was als van staal. Doch of- weg, dan ben je een beste kerel!” Geoffrey stond op. „Als dat dan zoo is,” zeide hij, „dan vraag ik je om mij nog eerst de rest van de Maar als dit nu eens niet het geval was, geschiedenis te laten vertellen; ik moet het hoe groot en dichtbij doemde dan de moge- je vertellen; dan heb ik ten minste gedaan lijkheid voor hem op, dat deze kruipende wat ik doen kon. O, ik zal je niet lang angst van hetzelfde maaksel was als de ophouden,” voegde hij er opeens met een rest! Neen, hij liet zich niet beetnemen. In plotselinge onverklaarbare bitterheid wcviviijn opitiwn. vpccno, iciwiji hij z.iciiz.en zijh hart was hij volkomen overtuigd, dat verwenschte om zijn eigen zwakheid, kwam 1 mr. Francis nog dezelfde was, want er was Harry hem te hulp. L, -- - 1.. Ga weg, Geoffrey, ik smeek je, ga weg,” afschuw weer te geven, welken die j, „laat mij alleen met hem. Wat je ook te zeggen hebt, je kan en mag het nu 1 zou waarop angst en verdriet te lezen stonden, een plotselinge vrees. In Geoffrey’s oogen was dat gebogen en eerwaardige hoofd een bedriegelijke nabootsing van verdriet, een weloverwogen en goed uitgedacht bedrog, en hij was veel banger voor de verdeelde ge voelens van Harry, waarmee mr. Francis als met een muziekinstrument speelde, dan voor dat boosaardige en verschrikte gezicht, dat nu tien dagen geleden uit de jachtkamer was gekomen, toen hij daar achter het gordijn verscholen stond in dat nachtelijk uur. Mr. Francis zat in zijn stoel ineengedoken, zijn gelaat was onzichtbaar, zijn vingers woelden door zijn witte haren, en lange, droge snikken schokten zijn lichaam op en neer. En ofschoon Geoffrey, nog geen paar minuten geleden, zich zoo sterk als ijzer had gevoeld, kon hij toch niet voortgaan met spreken, met die stille, in elkaar gedoken gestalte daar voor hem. Dat fluisterende, hartroerende gemompel, die onderdrukte snikken brachten hem aan het wankelen. Een paar maal begon hij te spreken, maar er kwam geen geluid over zijn lippen. Tel kens zeide hij weer tot zich zelf, dat hij door moest gaan, dat hij wist, dat deze geveinsde angst iemand alleen maar schrik kon aan jagen of belachelijk voorkomen, maar nooit medelijden kon opwekken. Toch trof het hem, zooals een tooneel in de comedie de toeschouwers treft. Het was alles onecht, hij wist, dat het onecht was, toch kon hij niet dadelijk spreken. Opeens, terwijl hij zichzelf I 2 2 ÏIBÜWE SHEEKER COURANT - annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL W j v.vLauutvn aanschouwen. De W? --1--- iifiii-ii<i^MiiMiiiMiiiiiiiiMO. iwiiHi’r i nrirTrnwrr nriTW rr~ r~---i—nri~-T~riiinriiini',rTrT^~"*T>Twii urnj.TDr..r~rTi~TT«i uur X 1C4.11V1O liug, UUZ/VUUV VV GlO, vvaill tl vvao i geen woord verachtelijk genoeg om half den naam hem inboezemde. Maar Harry was hem niet afgevallen, hij had hem gevraagd, niet be volen om weg te gaan. Dat was hem genoeg, •maar bijna op hetzelfde oogenblik, dat hij bij zichzelf zeide, dat dit hem genoeg was,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1928 | | pagina 1