'DE en IN •let V. WIRING, Singel 4, Telef. 415. L4e Jaargang PAL EE1 JUT EEL KOOP IHiliil Oriiu hr luniNi link. KIEZEBRINK Co., Zaterdag 93 Juni 1938 I ■■Illi II in» •El No- Eerste biad P(|9 Dit No. beslaat uit 3 Bladen. UitgaveKIEZEBRINK Co. ettlj KEN inim per Jaar f2.50fr p.p. MIJNHARDT’s Hoofdpijn Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten75 ct. DIT IS UW VOORDEEL Tmehfat Ü1 >8DAGi ca TKWDAG8A VHJTD# SnKK Taiareca 150. Abonnement i poit f 3.60. B 1928 no. 9; voren- o. Jllijk olgi linst .'aar anda ze p ;omt syrr n u intj iiijn ma ad te koi lij: ik t lala Bij Apoth. en Drogisten vn o dc jn,” e re ze I is ude i die lurifl den; osa da voor het seizoen 1928 geen ander merk rijwiel dan StRVA, SENDERS of NED. KROON. em ad 1 n go kkel bestuur niet tijdig genomen. De V o o r z. heeft voor den raad van state hetzelfde opgemerkt, doch de rapporteur, de heer Cort v. d. Linden, gaf daarop geen ant- zelhoff niet voldoende ruimte voor een bleek veld overhoudt. Het gedeelte tuin aan den weg handeld in Uwe vorige vergadering, deelden is praktftch daarvoor niet geschikt, dat ligt te dicht aan den weg, dan wordt het linnen door het stof spoedig vuil. De Voorz. gunt de heer Hazelhoff zijn liefhebberij in kippen gaarne, doch het terrein daarvoor nu ingenomen, zou zeer geschikt voor bleekveld zijn. Overigens heeft de heer Hazel hoff reeds een overeenkomst getroffen voor het gebruik van het bleekveld van een ander. Z. h. s. wordt het voorstel van B. en W. nu aangenomen. Punt VIII. Rapport der Commissie van onderzoek der Balans en Verlies- en Winst rekening van de woningstichting „Wyrn- britseradeel” resp. per 31 December 1927 en over 1927. B. en W. adviseeren: De uit Uw midden gevormde commissie, welke in de jongste raadsvergadering werd be last met het onderzoek der Balans en Verlies- U’iffTCKi I BESLUIT: ie. de woning kadastraal bekend gemeente Woudsend, Sectie A, no. <1725 onbewoon baar te verklaren; 2e. te gelasten, dat deze woning ontruimd moet zijn zes maanden na den dag, waarop de tijd tot voorziening tegen dit besluit is verstre ken of dit besluit in beroep is gehandhaafd. Z. h. s. conform besloten. Punt Vil. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot inrichting van een speel terrein bij de o. I. school te Hommerts. B. en W. adviseeren: Meermalen is in onze vergadering be raadslaagd over de noodzakelijkheid van een speelterrein bij de o. 1. school te Hommerts. Het toenemend snelverkeer op den rijksstraat- weg maakt de inrichting van een speelterrein aldaar, beslist urgent. Een dergelijk terrein zal het meest aan zijn verwachtingen beantwoorden als het zoo dicht mogelijk bij de school ligt. Wanneer het bij de o. I. school te Hommerts behoorend erf tot speelplaats wordt ingericht, zal, wat betreft de afstand tusschen school en terrein, een ideale toestand worden geschapen. De beschikbare oppervlakte is wel niet groot, nl. 120 M.2, maar, gelet op het gering'aantal leerlingen (18), toch wel voldoende. Thans wordt het erf der school gebruikt door den heer E. Hazelhoff. Tusschen het erf der door hem van de gemeente gehuurde schoolwoning en het erf der school is geen afscheiding aan gebracht. Wordt het laatste in een speelterrein herschapen, dan houdt de heer Hazelhoff o. i. nog voldoende ruimte over voor bleekveld e. d. Enkele boomen, een hok, privaat enz. zullen dan evenwel moeten worden verplaatst. De kosten daarvan dienen billijkheidshalve door de .ge meente te worden betaald. Onze Gemeente-Op- zichter schat deze op pl. m. f 150. De kosten van inrichting van het speelterrein worden door den Gemeente-Opzichter geraamd op pl. m. f800.-—. Een situatie-teekening, waaruit blijkt, welk gedeelte naar ons oordeel tot speelterrein moet worden ingericht, ligt voor U ter secretarie ter inzage. Wij stellen U voor te besluiten om overeen komstig het vorenstaande, in de behoefte aan speelruimte voor de leerlingen der o. 1. school te Hommerts te voorzien. De heer A b m a zegt dat men hier kosten maakt voor een speelterrein mede voor kinderen van Doniawerstal, die in grooten getale deze school bezoeken en die gemeente betaalt hier- 2e. de tweede zin van het derde lid van artikel voor niets mede. Spr. is f 950 daarom kras ige- j 22 wordt geschrapt en 3e. aan 'het slot van artikel 24 wordt toege voegd: „welk bedrag hoogstens f 3000.mag bedra gen.” Aldus enz. Conform het voorstel van B. en W. besloten. Punt V. Verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Oemeente te Oudega om een gedeelte van het erf der voormalige onder- wijzerswoning aldaar te mogen koopen, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. B. en W. adviseeren: Bij schrijven van 19 April 1928, hetwelk in Uwe vergadering van 16 Mei jl. om advies in onze handen werd gesteld, verzoekt de Kerke raad der Ned. Herv. Gemeente te Oudega Uwen Raad hem een gedeelte van het erf der voor malige onderwijzerswoning aldaar, tot een op pervlakte van 27 M.2, te ^willen verkoopen. Adressant wenscht dit gedeelte te gebruiken voor rijwielstalling. De tegenwoordige huurder der woning, de heer K. de Koning, heeft tegen verkleining van zijn erf geen bezwaar. Verkoop achten wij niet gewenscht. In verband met verschillende omstandigheden komt het ons beter voor, dat wij de bevoegd- komen stukken. De notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Mededeeling wordt gedaan van de goedkeu ring door Ged. Staten van eenige raadsbeslui ten enz. Ingekomen zijn eenige verslagen, welke bij de raadsleden zullen circuleeren. Voorts het proces-verbaal van kasverificatie bij den ge- meente-ontvanger, dat voor kennisgeving wordt aangenomen. Punt 11. Ontslag en benoeming gemeente geneesheer. De heer M. H. Tromp verzoekt eervol ontslag als gemeente-geneesheer wegens zijne benoe ming tot assistent controleerend geneeskundige der Rijksverzekeringsbank. De heer T. S. Goinga, arts, thans te Ijlst, ver zoekt als gemeente-geneesheer te worden be noemd. De Voorz. stelt namens B. en W. voor het ontslag eervol te verleenen met dankzegging voor de bewezen diensten. De heer Woudstra vraagt of deze zaak is overlegd met B. en W. De Voorz.: Als B. en W. deze benoeming niet in het belang der gemeente achtten, zouden zij niet met dit voorstel gekomen zijn. De heer Woudstra: Dr. Tromp verkoopt zijn practijk en als dat buiten het D. B. omgaat, heeft de raad eigenlijk maar als gemeente-ge neesheer te accepteeren wie de praktijk koopt. De Voorz.: Dr. Tromp is met de overnemer der praktijk bij ons geweest en heeft 2ijn opvol ger aanbevolen. Waar de gemeente nu weer een dokter kan krijgen, spreekt het dat B. en W. deze nu als gemeente-geneesheer voordragen. Er is geen enkele reden om geen vertrouwen in dezen opvolger te stellen. De heer Woudstra had gedacht dat het wel anders kon. Voordat een geneesheer de praktijk kocht had feitelijk door dr. Tromp met B. en W. moeten worden overlegd. De Voorz.: Dat zijn toch private belangen. De heer Woudstra: De gemeente-belan- gen zijn er ook mee gemoeid. De Voorz.: De heer Tromp kan toch*niet eerder ontslag vragen voor hij definitief be noemd was. Als hij eerder gekomen was, zou zich hier mogelijk een concurrent hebben ge vestigd. De heer Woudstra: We zijn dus afhanke lijk van de oude geneesheer welke nieuwe we hier krijgen. De benoeming hier is feitelijk for meel. De Voorz.: De benoeming van den gemeen- heer Cort woord. Uit een mededeeling van den Secretaris blijkt nog dat een groot deel van de schTild ligt bij Ged. Staten, die bij kantbeschikking van 24 Augustus 1927 werden uitgenoodigd advies uit te brengen en dit advies is gedateerd 2 5 A p r i 1 1928. Conform het voorstel van B. en W. wordt a'lsnu besloten. Punt X. Wijziging gemeentebegrooting Dit punt staat in verband met punt IX. Voorts blijkt dat de kosten van de Geref. school te Hommerts worden bestreden uit de gewone dienst en niet uit geldleening in verband met de meevallers in de begrooting. Z. h. s. wordt het voorstel van B. en W. aan genomen. Punt XI. Vaststelling kohier faecale stof fen. Dit kohier wordt vastgesteld tot een bedrag van f 6688. De openbare zitting wordt gesloten. In beslo ten zitting wordt behandeld Punt Xll. Reclames schoolgeld. JIEUWE 3JEEEER COUBAÏT annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL heid behouden om steeds, wanneer wij zulks noodig oordeelen, over het terrein te beschikken. De kwestie van het gymnastiek-onderwijs hangt in de lucht, terwijl wij vreezen, dat bij verkoop van een gedeelte van het erf het geheele per ceel te veel in waarde zal dalen. Wij willen de kerkeraad echter wel ter wille zijn door hem een gedeelte van het erf te verhuren. Een jaar- lijksche huurprijs van f5.is voldoende. Verplaatsing van de stekkage en van het privaat dient voor rekening van adressant te geschieden. Resumeerendl stellen wij U voor aan den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Oudega met ingang van 1 Juli 1928 tot wederopzegging te verhuren een gedeelte van het terrein der voormalige onderwijzerswoning te Oudega ter oppervlakte van 27 M.2 voor een jaarfijkschen huurprijs van f5.en verder onder de dooi Burgemeester en Wethouders te stellen voor waarden. Z. h. s. conform besloten. Punt VI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onbewoonbaarverklaring van een woning te Woudsend. B. en W. adviseeren: Bij schrijven van 15 Mei 1928 adviseert de Gezondheidscommissie met den zetel Sneek de woning te Woudsend, kadastraal bekend ge meente Woudsend, Sectie A, no. 1725 en eigen aan den heer A. H. Tromp aldaar, onbewoon baar te verklaren, vermits ze niet meer door het aanbrengen van verbeteringen in bewoon baren staat kan worden gebracht. Zijn wij goed ingelicht dan heeft de heer Tromp dit pand juist aangekocht om de be woning te verhinderen. Op deze particuliere daad dient echter het wettelijk stempel te wor den gedrukt. Wij stellen U daarom voor het volgend ont- werp-besluit vast te stellen: De Raad der gemeente Wymbritseradeei; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders, d.d. 26 Mei 1928, no. 6, zoomede het advies der Gezondheidscommissie, dd. 15 Mei 1928; BESLUIT: in te trekken zijn besluit d.d. 24 Maart 1927, no. 2, tot wijziging der begrooting voor het dienstjaar 1927. Nadat de heer R e n g e r s e’nkele inlichtingen heeft verkregen, constateert hij, dat, zooals de zaken tegenwoordig loopen, het beroep bij de kroon in dergelijke gevallen practisch geen be- teekenis heeft. Spr. erkent dat van dit recht wel eens te veel gebruik gemaakt wordt, maar de regeering moet toch maatregelen nemen op dat de beroepen op tijd kunnen worden afge daan. Spr. hoopt dat Zijne Excellente minister Kan eens een incursie in zijn eigen departement zal maken, om eens na te gaan de stapels be roepen welke er liggen. Als hij er zich nog naast laat fotografeeren ook, nemen we allen onze hoed af. Het is toch bar dat in een geschil van bestuur niet tijdig een beslissing kan worden Advertentleën i 9 ct p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge - plaatst in uc SNEEKER COURANT cember 1927 vastgestelde verordening op het beheer van het £j. E. B. heeft heeren Gedepu teerde Staten aanleiding gegeven tot het maken van enkele op- en aanmerkingen. In de eerste plaats bestaan bij hen bedenkin gen tegen de bestemming, die volgens art. 21 der verordening aan de te maken winst wordt gegeven. Voor: „Van de gemaakte winst wordt 50 gereserveerd en 50 aan de gemeente uitgekeerd” willen zij lezen: „De gemaakte winst wordt gereserveerd”. Tegen een reserve tot een maximum bedrag van f75.000.zie het 4e lid van artikel 21, hebben zij geen be zwaar. Naar onze meening heeft de gemeente, die het risico van het bedrijf draagt, van nature recht op de winst, terwijl Gedeputeerde Staten ont kennen, dat de winst een schuld van het bedrijf aan de gemeente is. In de tweede plaats hebben Gedeputeerde Staten bezwaar tegen artikel’ 22, 3e lid, 2e zin, luidende: „Zoodra en zoolang de reserve f 75.000.bedraagt wordt de rente aan de ge meente uitgekeerd”. Deze zin willen zij schrap pen, waardoor de rente aan het G. E. B. ten goede komt. Wij merkten hun hieromtrent op, dat daar door de exploitatie-uitkomsten van het bedrijf niet meer zuiver zouden worden aangegeven door de rekening van baten en lasten. Indien het bedrijf in eenig jaar een winst zou maken, welke kleiner is dan de rente der reserve, be rekend volgens den geldenden rentestand, dan zou feitelijk een verlies zijn geleden en de reke ning van baten en lasten worden geflatteerd. Bovendien zou het bedrijf in de reserve een kapitaad krijgen, waarvoor het geen rente be hoeft te betalen. Waar Gedeputeerde Staten de gereserveerde winst niet beschouwen als een schuld aan de gemeente, vormt h. i. de rente van de reserve, wanneer bijschrijving daarop niet meer noodig is, een bate van het G. E. B., niet een aan de gemeente verschuldigd bedrag. In de derde plaats ontmoet art. 24 bij heeren Gedeputeerde Staten bezwaar. Aanvankelijk wenschten zij in het geheel geen bijdrage in de algemeene beheerskosten toe te laten. Later deelden zij mede, dat zij zich hiermede zouden kunnen vereenigen, indien een maximum van f 3000.in de verordening werd opgenomen en eveneens de grondslag der berekening van het telken jare uit te keeren bedrag, bijvoorbeeld een zoo nauwkeurig mogelijk berekend percen tage van de algemeene bestuurskosten der ge meente, in de verordening werd vastgelegd. Aan een vierde bezwaar zijn wij, op grond van de ons door U verstrekte machtiging om aan eventueele opmerkingen van administratie- ven aard te voldoen, tegemoet gekomen. Gedeputeerde Staten dreigen, wanneer aan hun verlangen niet wordt voldaan, nader te zul len overwegen wat. hun te doen staat, daar zij dan moeten aannemen, dat een der voorwaar den, waarop de stroomleveringsvergunning is verleend, niet wordt nagekomen. Zij plaatsen dus de stok achter de deur. Principieel handhaven wij ons standpunt. Practisch maakt het voorshands echter geen onderscheid of de redactie van heeren Gedepu teerde Staten dan wel die, welke thans in de verordening is neergelegd, wordt gevolgd. Wij zouden daarom de geopperde bezwaren uit den weg willen ruimen. Het komt ons echter niet wenschelijk voor, dat de grondslag voor de bijdrage in de alge meene beheerskosten in de verordening wordt vastgelegd. Het bepalen van het bedrag zouden wij niet willen binden bv. aan een bepaald in de verordening vast te leggen percentage, ómdat de hoegrootheid daarvan afhangt van de be- drijfsuitkomsten. Thans staat er in artikel 24, dat de Raad telken jare bij de begrooting het bedrag bepaailt. Handhaving van deze redactie achten wij gewenscht. Alleen dient het maxi mum van f 3000.in artikel 24 te worden opge nomen. Wij vertrouwen, dat Gedeputeerde Sta ten hiermede accoord zullen gaan. In verband met een en ander stellen wij U, in overeenstemming met het advies der Electri- citeitscommissie, voor het volgend besluit vast te stellen: De Raad der gemeente Wymbritseradeei; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders, d.d. 9 Juni 1928, no. 4; BESLUIT: de Verordening op het Beheer van het Ge meentelijk Electriciteitsbedrijf van Wymbritsera deei te wijzigen als volgt: ie. het tweede lid van artikel 21 wordt gele zen als volgt: „De gemaakt^-winst wordt gereserveerd”. Volledigheidshalve zij nog opgemerk't, dat op de posten voor renten, assurantie en administra tiekosten in 1927 resp. f 130.89, f30.76 en f25.29 minder werd uitgegeven dan in 1926, terwijl de belastingen daarentegen in 1927 f67.10 hooger waren. Zooals reeds werd gezegd, is bij het staande niet in aanmerking genomen de extra- bijdrage van f1400.— per jaar, welke de ge meente aan de Woningstichting heeft verleend bij raadsbesluit van 17 November 1923, teneinde haar in staat te stellen het verlies per 31 De cember 1922, ten bedrage van f6.879.10 geleide lijk te kunnen wegwerken. Zooals bekend, is deze extra-bijdrage gegeven over de jaren 1924 tot en met 1928. Aan het boekjaar 1929 zal dan nog ten (goede komen de 6e en laatste termijn van gemeld tekort, dat sedert vermeerderd is met de nog nader te berekenen rente ad 5 over 6 jaar. In verband nu met deze extra-bijdrage zij medegedeeld dat de Verlies- en Winstrekening I op 1 Januari 1927 opende met een nadeelig slot van f 3.188.31 j/2 van het vorig boekjaar (1926), terwijl het saldo-verlies per 31 December 1927 bedroeg f 1.247.45 J/2. Deze verlies-vermindering van f 1.940.86 is derhalve, zooals uit het vorenstaande blijkt, een gevolg van de extra-bijdrage van f 1400.naast het voordeelïg exploitatie-saldo van f540.86. Indien de exploitatie over 1928 ongeveer ge lijk zal zijn aan die over 1927, kan per 31 De cember 1928 een winst worden verwacht, welke natuurlijk tengevolge de êxtra-bijdrage geflat teerd is. Niettemin wil Uwe Commissie de verwachting uitspreken, dat de Woningstichting binnen af- zienbaren tijd in staat zal zijn zonder e x t r a - b ij d r a g e n uit de gemeentekas „op eigen beenen” te kunnen staan, misschien zelfs winst te kunnen maken. Overigens heeft zij ten opzichte van de ver schillende cijfers geen aanmerkingen te maken. Zij heeft den indruk gekregen, dat het beheer zoo zuinig mogelijk is gevoerd, en stelt U ten slotte voor: a. bovengenoemde bescheiden voor kennis geving aan te nemen; b. aan het bestuur der Woningstichting de gewone jaarlijksche bijdrage uit te keeren, welke op de begrooting voor den dienst 1928 is uit getrokken. De Voorz. brengt de commissie dank voor haar rapport, waarna conform haar voorstel weidt besloten. Punt IX. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot intrekking van het raads besluit d.d. 24 Maart 1927, no. 2 tot wijzi ging der gemeentebegrooting 1927. B. en W. adviseeren: dat bij dezen stand van zaken, welke wij zeet betreuren, de beslissing in geen geval vóór 30 Juni a.s. kan worden verwacht. In verband daarmede stellen wij U dan ook voor, Uw meergenoemd besluit van 24 Maart 1927 no. 2 in te trekken waardoor tevens het tegen de weigering tot goedkeuring ingestelde beroep vervalt en daartoe onderstaand con cept besluit vast te stellen. De hiervoor in de plaats tredende begrootingswijziging wordt U VERGADERING van den RAAD der gemeente WYMBRITSER ADEEL, op DONDERDAG 21 JUNI 1928, ’s voormiddags 10 uur. Voorz. de heer H. M. Tromp, burgemeester. Secretaris de heer H. M. Martens. Aanwezig 13 leden. Afwezig de h.h. Bootsma en Van der Werf. Na opening op de gebruikelijke wijze is aan de orde: Punt I. Notulen der vergadering van 16 Mei. 1928. (De commissie bestaat uit de heeren Schilstra, Abma en Atsma). Zijn door de commissie in orde bevonden en worden onveranderd vastgesteld. Punt II. Ingekomen stukken en mededee lingen. a. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten van de raadsbesluiten, dd. 16 Mei 1928, nos. 3 en 11, houdende wijziging der gemeentebegroo ting, dienst 1928 en 1927; b. Idem van het raadsbesluit, dd. 16 Mei 1928, houdende onderhandsche aanbesteding van de walbeschoeiïng te Gaastmeer aan J. W. de Jong en P. J. Beiljon, beiden te Lemmer; De stukken a. en b. worden aangenomen voor notificatie. c. Subsidie-aanvraag van de Vereeniging van Stroom-distributiebedrijven in Nederland; d. Idem van het Schoolbestuur der te ’s Her- togenbosch vanwege den Ned. R.-K. Politiebond St. Michael gevestigde Politievakschool; Op voorstel van B. en W. wordt besloten op de verzoeken c. en d. te beslissen bij de behan deling der ontwerp-gemeente-begrooting 1929. e. Verslag van de Afdeeling Friesland van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, over het jaar 1927; f. Idem van de Vereeniging Openbare Lees zaal! en Bibliotheek te Sneek, over het jaar 1927; De stukken e. en f. worden ter inzage ge legd voor de leden. g. en h. Bericht van goedkeuring van de ver ordeningen op de schoolgeldheffing en die op het walgeld. Voor kennisgeving aangenomen. i. Resolutie van Ged. Staten tot goedkeuring van het raadsbesluit tot aankoop van een riet- poel onder Gaastmeer. j. Mededeeling van den vice-president van den Raad van State betreffende den datum waarop het beroep van deze gemeente tegen de beslis sing van Ged. Staten inzake de begrooting zal worden behandeld. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. k. en m. Eenige verslagen, welke voor de leden ter visie worden gelegd. n. Mededeeling van Johs. Douma dat hij bereid is de onbewoonbaar verklaarde woning te Goënga te herstellen. De onbewoonbaar ver klaring wordt ingetrokken. dankbetuiging familie Reitsma voor het rouwbeklag bij het overlijden van wethouder Reitsma. Voor kennisgeving aangenomen. Punt 111. Benoeming van een chef-mon- teur bij het Oemeentelijk Electriciteits bedrijf. B. en W. adviseeren: Voor de betrekking van Chef-monteur bij het Electriciteitsbedrijf onzer gemeente hebben zich een 87-tall sollicitanten aangemeld. Een 5-tal daarvan is in de gelegenheid ge steld, zich ter vergadering bij ons en de Elec- triciteitscommissie te presenteeren. Van het P. E. B. werd bij de behandeling dezer aangelegenheid volledige medewerking ontvangen, hetgeen wij ten zeerste waardeeren. De heeren Machwirth en Kamphuis, Ingenieurs bij' het P. E. B., waren mede ter vergadering tegenwoordig. Op grond van de ontvangen inlichtingen en persoonlijke indrukken leggen wij U ter benoe ming de volgende alphabetische aanbeveling over: l. I. Brummeilman, fabrieksmonteur te Haaks bergen; 2. C. Gerringa, bedrijfsmonteur bij het G. E. B. te Nieuwe Pekela. Wij meenen, evenals de Electriciteitscommis- sie, dat wanneer een dezer sollicitanten wordt benoemd, een goed chef-monteur aan ons be drijf wordt verbonden. Een bepaalde voorkeur hebben wij niet. De benoeming dient te geschieden met ingang van een nader door ons te bepalen dag, op een jaarwedde van f2200.en onder verband der bestaande en nader vast te stellen verordeningen en instruction. Bovendien meenen wij, dat de benoeming voorloopig voor een proeftijd van een jaar plaats moet vinden. De heer N ij d a m vraagt of een fabrieks monteur als no. 1 zekerheid geeft voor be kwaamheid in een zoo uitgeöreid gemeentebe drijf als het onze? Gerringa is als bedrijfsmon teur bij het O. E. B. te Nieuwe Pekela misschien beter daarmee bekend. Spr. vraagt hierover de meening van B. en W. De Voorz.: Onze indruk is dat beiden alles zins geschikt zijn voor dit werk. De heer Rengers: Brummelman is maar sinds kort fabrieksmonteur en heeft vroeger al tijd dit werk gedaan. De heer N ij d a m verklaart zich bevredigd, waarna tot stemming wordt overgegaan. De heer Brummelman verkrijgt 5 stemmen, de heer Gerringa 8 st. De heer Gerringa is dus benoemd. Punt IV. Resoluties van Gedeputeerde Staten inzake de verordening op het be heer van het G. E. B., met voorstel van Burgemeester en Wethouders. B. en W. deölen mede: t De door U in Uwe vergadering van 22 De- bij punt 10 der agenda aangeboden. De Raad der gemeente Wymbritseradeei; Gelezen de voorstellen van Burgemeester en Wethouders dd. 28 April 1928 no. 6 en 9 Juni Raadsvergadering Ijlst. VERGADERING van den RAAD der gemeen te IJLST op DONDERDAG 21 JUNI 1928, ’s avonds 6% uur. Voorz. de heer H. P. Fledderus, burgemeester. Secretaris de heer R. Reitsma. Aanwezig alle (7) leden. Na opening op de gebruikelijke wijze is aan de orde Punt I. Notulen. Mededeelingen en Inge noeg. De Voorz.: Die f 950 zullen nog lager wor- j den door meerdere vereenvoudiging. De ge- I meente Doniawerstal betaalt voor haar leerfin- gen waartoe zij wettelijk verplicht is. j De heer Van Gooi zegt dat de heer Ha- 1 In ons voorstel d.d. 28 April 1928 no. 6, be treffende den stand van het dienstjaar 1927, be- wij mede, dat, indien vóór de sluiting van het dienstjaar 1927, dus vóór 30 Juni a.s., geen be slissing werd genomen op het door U ingestelde beroep tegen de weigering door Gedeputeerde Staten tot goedkeuring van de wijziging der be grooting 1927 d.d. 24 Maart 1927 no. 2, waarbij het tekort op dien dienst op f 19.000.— werd geraamd, tot intrekking van die begrootings- wijziging moest "worden overgegaan. Bij het schrijven van die woorden voedden wij nog eenige hoop, dat de Koninklijke beslis sing nog vóór genoemden datum zou worden genomen. Thans kunnen wij U echter met vrij stellige zekerheid mededeëlen, dat dit niet het geval zal zijn. Van den Vice-President van den Raad van State, Voorzitter der Afdeeling voor de Geschillen van Bestuur, ontvingen wij de mededeeling, dat in de vergadering der Afdee- ding van 13 Juni 1928 verslag inzake ons geschil zal worden uitgebracht. Uit ervaring weten wij, en Winstrekening van de Woningstichting in Wymbritseradeei over het boekjaar 1927, deelt Uwe vergadering mede, dat zij tot volbrenging van die taak op 8 Juni j.l, ten gemeentehuize heeft vergaderd. Bij het onderzoek van genoemde bescheiden is haar gebleken dat de exploitatie over 1927 aanwijst voor de verliesposten een bedrag van f 15.576.36^2, terwijl daartegenover staat een bedrag voor de winstposten (hieronder niet gerekend de extra gemeentelijke bijdrage van f 1400.van f 16.117.22*/2. Een \(pordeelig verschil dus van f540.86. Voor het boekjaar 1926 waren deze cijfers resp. f 15.337.89 en f 16.771.96, een voordeelig verschil dus van f 1.434.07. Hieruit blijkt dus, dat de exploitatie-uitkom sten over 1926 beter waren dan over 1927. De oorzaak daarvan schuilt voornamelijk hierin, dat het onderhoud der woningen in 1927 bedroeg f 1.072.62, zijnde f277.21 */2 meer dan in 1926, terwijl de huren in het afgeloopen boekjaar op brachten f 9.904.83, zijnde f 654.74 minder dan in 1926.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1928 | | pagina 1