Uit onze Raadzaal No. 82 Oil No. bestaal oil. 3 Bladen. NIEUWSTIJDINGEN 44e Jaargang ansamuirm :.v 5 llflcliil Oriui hr liaiiiti Sint ▼uMk|ai KIEZE BRINK Co.. Woensdag ftft Juli 1998 Jim SIEEKEH COURABT annex SHEERER COURAHT en WYMBRITSERADEEL Eerste biad UitgaveKIEZEBR1NK Co. op BESLUIT: per jaar I2.50frp.p Psychotechnisch onderzoek. Het „Weekbl. ,voor gymn. en middelb. On- derw.” deelt mede, dat in October aan alle scholen in Friesland een psychotechnisch onderzoek naar de leerlingen zal worden ingesteld. Dit gaat uit van de Provinciale Vereeniging van Leeraren bij het algemeen vormend M. O., in samenwerking met de dr. Bosch-stichting te Groningen. Kerknieuws. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Sneek ds. P. Swier te Papendrecht. Te lage belastingaangifte. De rechtbank te Zutphen veroordeelde O. W. H., molenaar en landbouwer te Epe, wegens overtreding der Wet op de Rijksinkomstenbelasting (te lage belasting aangifte) tot f 4000 boete subs, één maand hechtenisA. Z. en H. S., kooplieden te Deventer, werden wegens eenzelfde feit veroordeeld ieder tot 3 weken gevangenis straf. onder voorbehoud der goedkeuring van de Gedeputeerde Staten den bij raadsbesluit van 12 December 1927, no. 18, gestelden termijn van. ontruiming voor de woningen Kot te Pijpsteeg no. 7 rechts-voor en Wijnkanstraat no. 10 te verlengen tot 18 October 1928. Z. h. s. aangenomen. Punt XII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlaging van den prijs van het gas. (Bijl. 61; dossierno. II 07.353.8(5g)). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nr. Z. h. s. aangenomen. Punt Xlll. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlaging der tarieven voor de levering van electrischen stroom door het gemeentelijk electriciteitsbedrijf. (Bijl. 62; dossierno. II 07.353.8 (3e)), Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nr. Z. h. s. aangenomen. Punt XIV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aanvulling van het Reglement voor de bewoning van de huizen, behoorende aan de gemeente Sneek. (Bijl. C dossierno. X 07.351.32(33)). B. en W. adviseeren: In den laatsten tijd komt er bij verschillende huurders van gemeente-woningen huurachterstand voor. Ook wor den dikwijls woningen verlaten, zonder dat beschadigingen als gebroken ruiten e. d. zijn hersteld. Om huurverlies, dat op deze wijze kan ontstaan, te voorkomen en er een waarborg tegen te hebben, dat de kosten, gemoeid met het herstellen van vorenbedoelde beschadigingen, niet of slechts met veel moeite ingevorderd kunnen worden, geeft de commissie voor de gemeente- woningen in het hierbij overgelegd schrijven in overweging in het vervolg van iederen nieuwen huurder een waarborg som van f 10.te eischen. Bij het verlaten der woning kunnen van deze waarborg som dan de nog verschuldigde huur en de genoemde her- Gelezen het adres d.d. 22 Mei 1928 van de firma W. Borneman’s vernis- en verffabrieken, gevestigd te Sneek, en van J. Langeraap, fouragehandelaar, aldaar, houdende verzoek om de huur van de perceelen, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie C, nos. 2227 en 2468, liggende VERGADERING van den RAAD der gemeente SNEEK MAANDAG 9 JULI 1928, 's avonds 7% uur. Voorzitter de heer P. J. de Hoop, burgemeester. Secretaris de heer P. Sikkes. Bij de opening aanwezig 14 leden. Afwezig de heer Dokkum. Aan de orde is: Punt 1. Notutkn van de vergadering van 21 Mei 1928. Hebben ter visie gelegen en worden onveranderd vastgesteld. Punt II. Ingekomen stukken: a. Adres van het schoolbestuur der te ’s Hertogenbosch vanwege den Ned. R.-K. Politiebond St. Michael geves tigde politie-vakschool, houdende verzoek om subsidie voor 1929 en volgende jaren. (V 08.86(1)). Op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt, omdat dit ook is geschied- op een aanvraag van den Nederl. Politiebond. b. Proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger op 25 Mei 1928. (X 07.352. 651(2)). Voor kennisneming aangenomen. c. Rekening en verantwoording van het beheer en onder houd van den „Macadamweg SneekBolsward” over 1927, met verzoek over te gaan tot storting van het aandeel der gemeente in het tekort dier rekening. (1.811.111(1)). Besloten tot storting van dit aandeel ad f917.92. d. Adres van Mej. A. C. Bakker, houdende verzoek om eervol ontslag als onderwijzeres aan de openbare lagere school no. 4. (208). i Het gevraagde ontslag wordt eervol verleend met ingang van een door B. en W. te bepalen datum. e. Adres van S. Wijnberg, houdende verzoek om eervol ontslag als leeraar aan het Gymnasium, met ingang van I. In afwijking van de geldende huurcontracten met in gang van 1 Augustus 1928 aan de firma W. Borneman’s vernis- en verffabrieken, gevestigd te Sneek, de huur op te zeggen van de perceelen, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie C, nos. 2227 en 2468; II. Behoudens goedkeuring van de Gedeputeerde Staten met ingang van 1 Augustus 1928 de sub I bedoelde per ceelen onderhands te verhuren aan J. Langeraap, fourage handelaar, te Sneek, voor den huurprijs van f 128.per jaar en verder onder de volgende voorwaarden: le. de verhuring geschiedt voor den termijn van 1 Augustus 1928 af tot 1 Januari 1929, onder bepaling, dat de huur daarna telkens stilzwijgend met een jaar wordt verlengd, zoolang niet door één der partijen op zegging heeft plaats gehad; 2e. wanneer één der partijen de huur wil doen eindigen, moet daarvan bij eenvoudige schriftelijke kennisgeving opzegging geschieden ten minste drie maanden voor het eindigen van het dan loopende huurjaar; 3e. de jaarlijksche huursom moet in één termijn vóór den Isten Februari worden betaald ten kantore van den ge meente-ontvanger; met afwijking hiervan moet de betaling der huursom voor het tijdvak van 1 Augustus 1928 af tot 1 Januari 1929, bedragende f53.33, vóór 1 September 1928 ten kantore van den gemeente-ontvanger worden betaald; 4e. de huurder mag op het gehuurde terrein een opstal voor het opslaan van fourage-artikelen houden; wijziging in de inrichting van den thans bestaanden opstal behoeft de goedkeuring van Burgemeester en Wethouders; 5e. de aan- en afvoer van goederen naar en van het op de te verhuren perceelen staande gebouw mag niet anders plaats hebben dan met inachtneming der door Burge meester en Wethouders te geven voorschriften; 6e. binnen een jaar na het eindigen van den huurtijd moet het sub 5e. bedoelde gebouw en verder alles, wat aan den huurder behoort, door en op zijn kosten zijn ver wijderd, bij gebreke waarvan een en ander onmiddellijk na het verstrijken van den gestelden termijn het eigendom der gemeente Sneek wordt; 7e. de kosten, die op de te sluiten overeenkomst vallen, zijn evenals de grondbelasting en andere op den opstal rustende lasten van 1 Augustus 1928 af voor rekening van den huurder. Z. h. s. conform besloten. Punt XI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlenging van den termijn van ontruiming van de onbe woonbaar verklaarde woningen Korte Pijpsteeg no. 7 rechtsvoor en Wijnkanstraat no. 10. (Bijl. 60; dossierno. 1.778.522(4)). B. en W. adviseeren: Bij raadsbesluit van 12 December 1927, no. 18, werden onbewoonbaar verklaard de woningen Korte Pijpsteeg nos. 7 links-achter, 7 rechts-achter en 7 rechts-voor, Wijnkanstraat nos. 8 en 10 en Truffelsteeg no. 1. Van deze woningen waren er vier reeds op het tijdstip der onbewoonbaarverklaring niet meer bewoond. De beide overige, nl. de woningen Korte Pijpsteeg 7 rechts-voor en Wijnkanstraat 10, zijn echter nog niet ontruimd, dftar de bewoners" nog geen andere, voor hen passende woning hebben kunnen vinden. Waar de voor de ontruiming dezer woningen gestelde termijn op 18 Juli a.s. zal zijn verstreken, de bewoners nog geen uitzicht op een andere woning hebben, terwijl ook de gemeente voorshands nog geen passende woning voor hen beschikbaar heeft, is het niet wel doenlijk artikel 23, le lid der Woningwet toe te passen, waardoor twee gezinnen op straat zouden worden gezet. Door ons zal evenwel zooveel mogelijk worden bevor derd, dat de onderwerpelijke perceelen niet langer dan strikt noodzakelijk is, worden bewoond en iedere gelegen heid worden aangegrepen, om tot ontruiming dier wonin gen te geraken, opdat het raadsbesluit van 12 December 1927, no. 18 volledig effect kan hebben. Op grond van het vorenstaande adviseeren wij U den termijn van ontruiming van de beide hiervoor bedoelde woningen met drie maanden te verlengen en daartoe te nemen het volgende besluit: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders dd. 19 Juni 1928, no. 1.778.522(4); Gelet op het advies der Gezondheidscommissie met den zetel Sneek, d.d. 13 Juni 1928; Abonnement i poit f 3.60. Advertentieën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in uc SNEEKER COURANT op het terrein der gemeente-reiniging, voor de genoemde firma te doen eindigen en die perceelen aan J. Langeraap te verhuren; Gelet op het advies van Burgemeester en Wethouders d.d. 12 Juni 1928, no. X 07.351.34(3); BESLUIT: Ook bevonden zich onder de in de beide laatste groepen opgenomen woningen mogelijk nog wel enkele, die door het aanbrengen van verbeteringen in bewoonbaren staat konden worden gebracht. Van de meeste der in de eerste groep opgenomen wo ningen werd inmiddels bij raadsbesluit van 19 Mei 1924, no. 21, de onbewoonbaarverklaring uitgesproken. In ons voorstel, dat leidde tot het nemen van dit besluit, gaven wij uiting aan ons voornemen, aan welk voornemen wij thans uitvoering geven om zoodra het onderzoek naar de andere woningen geheel beëindigd zou zijn en de woningruimte dit eenigszins zou veroorlooven, met nadere voorstellen tot onbewoonbaarverklaring tot U te komen. Van de hier bedoelde „andere” woningen zijn middeler wijl enkele om dringende redenen bij afzonderlijk raads besluit onbewoonbaarverklaard. (Raadsbesluit d.d. 10 Mei 1926, no. 14, 1 Maart 1927, no. 12 en 12 December 1927, no. 18). E'kele andere bleken bij nader onderzoek nog niet voor onbewoonbaarverklaring in aanmerking te ko men, óf inmiddels zoodanig verbeterd te zijn, dat zij thans weer in bewoonbaren staat verkeeren. Ten aanzien var een vrij groot aantal woningen in de Steenklipstraten zijn door ons verbeteringen voorgeschre ven, welke thans alle zijn aangebracht. Een ander stads deel is thans in onderzoek. Eerlang zullen ook aan tal van daar staande huizen verbeteringen moeten worden aangebracht. De woningen, die thans nog als volstrekt onbewoon baar zijn overgebleven, zijn op bijgevoegde opgave van den gemeente-architect aangegeven. Twee der op die lijst vermelde woningen zijn daaraan nader toegevoegd, nl. de woningen le Steenklipstraat no. 120 en Alidasteeg no. 1, de eerste naar aanleiding van het hierbij gevoegd advies der Gezondheidscommissie d.d. 7 Mei 1928. Op één punt, nl. wat betreft het geadviseerde omtrent de woning Kleinzand no. 84, hebben wij ons met dit advies der Gezondheidscommissie niet kunnen vereenigen, omdai wij van oordeel zijn, dat te kleine, zonlooze woningen in stegen behooren te verdwijnen. Alle in de opgave van den gemeente-architect aange geven woningen verkeeren in zoodanigen staat, dat zij ter bewoning ongeschikt zijn en niet door het aanbrengen van verbeteringen in bewoonbaren staat kunnen worden gebracht. O. i. kan, nu de woningschaarschte hier thans niet zoo nijpend meer is, zonder bezwaar tot onbewoonbaarverkla ring dezer woningen worden overgegaan. B. en W. stellen daarom voor 28 woningen onbewoonbaar te verklaren. Conform het voorstel van B. en W. besloten. (De heer Dokkum komt ter vergadering.) Punt VII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de verordening op het beheer van de ge meentebedrijven. (Bijl. 56; dossierno. II 07.352(3)). Het voorstel van B. en W. vindt men in een onzer vorige nrs. Z. h*. s. wordt het aangenomen. Punt VIII. Rapport van de Commissie voor rekeningen en begrootingen betreffende de verlies- en winstrekening over 1927 en de balans per 31 December 1927 van het Old Burger Weeshuis. (Bijl. 57; dossierno. 1.842.73(13)). Het rapport vindt men in één onzer vorige nrs. Z. h. s. wordt dit rapport goedgekeurd. Punt IX. Rapport van de Commissie voor rekeningen en begrootingen inzake onderzoek van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1927. (Bijl. 58; dossierno. VI 07.352.1(1)). Dit rapport is opgenomen in één onzer vorige nrs. Z. h. s. /aangenomen. Punt X. Advies van Burgemeester en Wethouders om trent het adres van de firma W. Borneman's vernis- en verffabrieken en van J. Langeraap, houdende verzoek om de huur van de perceelen, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie C nos. 2227 en 2468, liggende op het terrein der gemeente-reiniging, voor de genoemde firma te doen eindigen en die perceelen aan J. Langeraap te verhuren. (Bijl. 59; dossierno. X 07.351.34(3)). B. en W. adviseeren: In het hierbij gevoegde adres wordt door de firma W. Borneman’s vernis- en verffabrieken, gevestigd te Sneek, en door J. Langeraap, fouragehandelaar, alhier, verzocht om de huur van de perceelen, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie C, nos. 2227 en 2468, liggende op het terrein der gemeente-reiniging, voor de genoemde firma te doen eindigen en die perceelen onder dezelfde voorwaarden als thans voor de firma gelden te verhuren aan J. Langeraap. Het perceel, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie C, no. 2227 (oorspronkelijk nos. 1818 en 1819) werd inge volge het raadsbesluit van 27 April 1906, no. 8, voor f 50.— per jaar, en het perceel, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie C, no. 2468 (oorspronkelijk nos. 1817 en 2331 ged.) ingevolge het raadsbesluit van 30 Maart 1920, no. 9, voor f 78.per jaar aan de genoemde firma ver huurd. Op de beide perceelen is thans één gebouw ge plaatst. Krachtens de huurcontracten kan de huur van het per ceel, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie C, nb. 2227, na opzegging slechts eindigen met ingang van 1 Juli, en de huur van het andere perceel slechts met ingang van 1 Januari. Inwilliging van het verzoek brengt mede, dat van deze bepalingen omtrent de huureindiging zal moeten worden afgeweken. Wij zijn van meening, dat in dit geval daar tegen geen bezwaren zijn aan te voeren. Aangezien bij ons ook overigens geen bedenkingen tegen de inwilliging van het verzoek bestaan, stellen wij U voor de huur van de genoemde perceelen met ingang van 1 Augustus e.k. dus in afwijking van de contractueele bepalingen aan de firma W. Borneman’s vernis- en verffabrieken op te zeggen en die perceelen met ingang van denzelfden datum in huur toe te wijzen aan den heer Langeraap. De voorwaarden, die thans voor de firma gelden, zouden wij zooveel mogelijk ook aan den heer Langeraap willen opleggen. Aangezien de bepalingen in de beide huurcon tracten niet volkomen gelijkluidend zijn, hebben wij de te stellen bedingen geformuleerd als in het hierbijbehoorende concept-besluit is aangegeven. Bij de commissie voor de gemeente-reiniging, wier advies omtrent het adres wij hierbij overleggen, bestaan tegen de opzegging der huur aan de firma en de verhuring van de beide bedoelde perceelen aan J. Langeraap geen bedenkingen. Wij geven U in overweging het'volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; UJJfRDAGB ea VRRDS Smbsk lolleek S*. 154Ü 40-jarig jubileum R. Gerbensma als secretaris ontvanger van den Trijegaster Veenpolder. Gisteren 9 Juli was de heer R. Gerbensma alhier, 40 jaar lang secretaris-ontvanger ge weest van den Trijegaster Veenpolder in Doniawerstal. De heer Gerbensma, geboren te Langweer in 1864 en opgeleid aan de toenmalige Rijks- normaalschool te Sneek, werd in 1882 on derwijzer, doch reeds in 1883 ging hij van de school naar het notariskantoor. In 1885 werd hij candidaat-notaris en als zoodanig bleef hij tot 1898 te Langweer, en tot en met 1908 te Sneek werkzaam. Op 1 Jan. 1909 werd hij notaris te Sneek, uit welk ambt hij, in het belang zijner sedert weer zeer veel verbeterde gezondheid, met in gang van 15 April 1920 op zijn verzoek eervol werd ontslagen. Niettegenstaande verandering van woon plaats en positie bleef hij, voldoende aan den wensch der betrokken autoriteiten, steeds secretaris-ontvanger van den Trije gaster Veenpolder in Doniawerstal, welke lunctie hij op 9 Juli 1888 had aanvaard en nu nog steeds uitoefent. In 1924 nam hij, op verzoek van het Bestuur van het water schap HommertsSneek, ook de functie van ontvanger van dat waterschap op zich, aldus meldt het L. N. In den loop der 40 jaren zijner werkzaam heden bij den Trijegaster Veenpoider heeft de metamorphose van dien veenpolder, door den volksmond meestal De Ouwster Polder genoemd, zich bijna geheel voltrokken. Op gericht in 1883, werd ongeveer 2/3 gedeelte der geheele oppervlakte van ongeveer 400 Hectare van dezen polder verveend. De turf- industrie heeft hier tijden van grooten bloei gekend, en een slikgeldfonds kunnen vor men van ruim f 200.000 nominaal, inge schreven op het Grootboek der 2Vï Natio nale schuld. Niettegenstaande de tegensla gen, tengevolge der wereldberoeringen se dert 1914, (tegenslagen althans van het kos- ten-bestrijdingsstandpunt uit gezien), be staande in de groote koersdaling der Groot- boek-inschrijvingen, die zich later wel weer eenigszins herstelde, maar toch op een vrij belangrijk kapitaalverlies uitliep, en in de verhoogde loonen en materialen-kosten, is dit kapitaal toch voldoende gebleken ter bestrijding der kosten van de werken, welke voor de drooglegging der uitgeveende en tijdelijk aan hun lot overgelaten plassen noodig waren. Wel echter zijn deze werken eenigszins eenvoudiger geworden dan oor spronkelijk de bedoeling was. Ongeveer 40 Hectare werd drooggelegd in 1917, ruim 200 Hectare in 1926. Een 15-tal grootere en kleinere boerenhuizen zijn daar reeds op dezen nieuw aangemaakten grond verrezen. Al moge er veel zijn gemopperd over de heffing van slik- en turfgelden, een woord van erkentelijkheid mag hier worden’gewijd aan de vroede mannen uit het grijs verleden, die de heffing in het leven hebben geroe pen; en een gelijk woord van erkentelijkheid moge worden 'gericht tot het Provinciaal Toezicht en zijn Ambtenaren, die ten goede hebben medegewerkt, en tot de uitvoerders en de aannemers en de werklieden, die, ieder op zijn plaats, men zou haast kunnen zeg gen, in volkomen harmonie, het hunne heb ben bijgedragen tot dit mooie werk, waar- dooï ontegenzeggelijk ook een klein steentje is bijgedragen tot het groote bouwwerk der algemeene welvaart. Veel van de aangebrachte verbeteringen is voor 'n groot deel ’t werk geweest van den jubileerenden secretaris-ontvanger, den heer Gerbensma, die steeds was de leidsman van het geheele bestuur. Door zijn zuinig en ac curaat beheer heeft de polder zeer veel aan hem te danken. Hij was en is een zeer ge zien ambtenaar, en toonde zich steeds wel willend en tegemoetkomend voor ieder, die met hem in aanraking kwam. L. N. Koninklijke onderscheiding. Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau de heer R. Gerbensma te Sneek, secretaris-ontvanger van den Trijegaster Veenpolder in de gemeente Doniawerstal. 1 September 1928. (208). (Met adviezen van Curatoren van het Gymnasium en den Inspecteur der Gymnasia.) Het gevraagde ontslag wordt eervol verleend. f. Verslag van de Vereeniging van Nederlandsche ge meenten over 1927. (X 07.571.1(1)). g. Verslag van de N. V. Centrale Ammoniakfabriek over 1927. (II 07.353.8(3g)). h. Verslag van het Old Burger Weeshuis over 1927. (1.842.73(1)). i. Verslag van de „Provinciale Friesche Vereeniging „Het Groene Kruis” over 1927. (1.842.1(2)). j. Verslag van den Provincialen keuringsdienst over 1927. (1.773.11-3(1)). Al deze verslagen worden voor kennisgeving aangenomen. k. Verslag van de Vereeniging „Openbare leeszaal en bibliotheek” over 1927. (1.852.11(1)). l. Verslag van de Commissie voor de lichamelijke op voeding over 1927. (1.855.3(7)). Worden gedeeltelijk opgenomen in het gemeenteverslag. Ingekomen is nog: m. Adres van A. Boot e. a., houdende verzoek niet te besluiten overeenkomstig het advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van de hengelaarsvereenigingen „De Baars” en „De Vriendschap” te Sneek. (Bijlage 54; dossierno. X 07.351.33(3)). Dit adres wordt behandeld bij punt 5 der agenda. Punt III. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om hen te machtigen aan melkvefkoopers, die geen huurders zijn van landerijen van het Old Burger Weeshuis of van de gemeente, vergunning te verleenen tot het voeren van het kenmerk, door de gemeente en het O. B. W. aan de melkverkoopers uitgereikt. (Bijl. 52; dossierno. 1.773.11 (7)). Het voorstel van B. en W. vindt men in één onzer vorige no.’s. Z. h. s. aangenomen als voorgesieid. Punt IV. Advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van het bestuur der Vereeniging voor Chris telijk Schoolonderwijs, om gelden uit de gemeentekas te ontvangen voor het doen vervangen van de in de Reho- bothschool aanwezige gasverlichting door electrische ver lichting. (Bijl. 53; dossierno. 1.851.2.06 B(10)). Het voorstel van B. en W. vindt men, in één onzer vorige nrs. Conform het voorstel van Bi. en W. besloten. Punt V. Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van de hengelaarsvereenigingen „De Baars” en „De Vriendschap” te Sneek, houdende verzoek om het gedeelte van de Leeuwardertrekvaart van Sneek tot Schar- negoutum uitsluitend beschikbaar te stellen voor het vis- schen met hengels. (Bijl. 54; dossierno. X 07.351.33(3)). Het voorstel van B. en W. vindt men in één onzer vorige nrs. Den heer Smeding gaat dit voorstel te ver. Zou men het niet kunnen halveeren, door alleen hengelaars toe te laten in het vischwater van Sneek tot de derde Wandelweg, terwijl het verdere gedeelte ook voor de beroepsvisschers beschikbaar blijft? Onder deze beroepsvisschers is een oude man, die uit sluitend hier vischt, omdat hij niet verder kan varen, en nu daar een stuk brood verdient. Spr. maakt van zijn denkbeeld een voorstel. De V o o r z. zegt dat deze zaak al eens eerder hier ter tafel is geweest en B. en W. wilden toen ook voor de hengelsport dit stuk reserveeren, dat anders door beroepsvisschers vrijwel wordt schoongevischt. We hebben den laatsten tijd nog al wat moeite gedaan hier den vischstand te verbeteren, en allicht worden de resultaten van het visschen daardoor beter, er zijn o. a. karpers uitgezet. De heer Smeding wil feitelijk voor één oude beroepsvisscher dit water reserveeren, doch dan krijgt men straks weer een andere oude man, voor wie een stuk vischwater beschikbaar moet gesteld; dat schept gevaarlijke precedenten. De heer Blok voelt wel wat voor het voorstel-Smeding. De heer Smeding komt niet alleen voor die ééne oude man op, maar voor alle beroepsvisschers; deze oude man kan echter niet verder komen dan dit gedeelte van de Trekvaart. Z. h. s. wordt het voorstel-Smeding, dat gesteund wordt door den heer Blok, aangenomen. Punt VI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onbewoonbaarverklaring van enkele woningen aan het Zuiden’d, de Iflsterkade, de le Steenklipstraat, de Brou- wersteeg, het Kleinzand, de Knibbelsteeg en de Water- poortsgracht. (Bijl. 55; dossierno. 1.778.522(4)). B. en W. adviseeren: In het laatst van 1923 deed de gemeente-architect ons naar aanleiding van onze daartoe strekkende opdracht toekomen een opgave van de woningen, die z.L binnen korteren of langeren tijd voor onbewoonbaarverklaring in aanmerking zouden komen. Deze opgave was gesplitst in drie groepen. De eerste groep omvatte de woningen, die voor onmiddellijke onbe woonbaarverklaring waren aangewezen, de tweede en de derde groep die, welke in eenigszins beteren staat verkeer den en waarvan de onbewoonbaaryerklariug dus jiiet direct noodzakelijk was. o> I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1928 | | pagina 1