H I Dit No. bestaat uit Z bladen. Olympiade Brief. I Hel Orgaan der Gemeenle Sneed NIEUWSTIJDINGEN. - annex SMEEKER£COURAHT on WYMBRITSERADEEL Officieel gedeelte. i KIEZE BRINK Co., 44e Jaargang 1 1 Verste blad No. 90 11. L. CL Kerknieuws. Zeilen. De wielerwedstrijden. I was f66.499.85. waarop Mannle bedraagt f 13.539.90. Oevonaen Voorwerpen. Moord. Gastmaal. o De Marathon. In de Gisteravond heeft in de Burgerzaal ten Paleize te Amsterdam de Koningin een gast maal aangeboden aan verschillende autori teiten, betrokken bij de Olympische Spelen. Er waren 220 genoodigden. De verlichting van de zaal geschiedde op de historische wijze: kaarslicht en patentolielampjes. Sneeker Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Sneeker Zweminrichting was heden 19 Verslag toestand der gemeente Sneek over 1927. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd Mannie die gunstig bekend staat, door de politie gearresteerd. Stopgezet? De directie van de Kon. weefgoederen- fabriek voorheen C. T. Stork en Co. te Hengelo heeft bekend gemaakt, dat indien de staking der klossenspoelsters vóór 11 Augustus niet geëindigd is, het geheele bedrijf met een personeel van ongeveer 1300 personen zal worden stopgezet. I I Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers: SNEEK TELEFOON No. 150. Abonnement: per jaar f2.50, fr. per post f 3.75. Advertentiën: 9 ct. per regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT Antenne verloren. Een veehouder te Durgerdam vond op zijn land een koperen kabel van 60 meter lengte, waarvan het eene eind in den grond stak. Toen hij dit er uit trok, zat er een looden kogel aan van drie pond zwaar. Het geheel bleek de radio-antenne van een vliegmachine te zijn en vermoedelijk van groote hoogte neergevallen, want de lood hal zat 60 cM. diep in den grond Gisteren hebben de Nederlandsche wiel rijders weer een prachtige dag gehad. Nadat jhr. G. Bosch van Drakenstein Zondag een tweeden prijs had gewonnen, wonnen de Nederlanders nu twee tweede prijzen en een eersten prijs. De Nederlandsche vlag kwam door de wielrenners dus vier maal aan de mast, waarvan eenmaal aan de middelste. De Nederlandsche resultaten zijn: Mazai- rac tweede in den sprint; de Nederlandsche ploeg Maas-v. d. Horst-Pijnenburg-Bras- penninx tweede in den achtervolgingswed- strijd. D. v. DijkB. Leene eerste in het tandem nummer. men om aan de Marathonloop te kunnen deelnemen een certificaat van een arts moet overleggen, waar zonder men niet mag starten. Enkele deelnemers hadden een ver klaring van een sportarts uit hun eigen land meegebracht, doch verreweg de mees ten hebben zich op het laboratorium, dat zich op het stadion zelf bevindt, laten keu ren. Op verzoek van de onderzoekers hebben verschillende van de deelnemende athleten direct na hun aankomst zich nog een keer naar het laboratorium begeven en hebben zich laten onderzoeken, waarbij bleek, dat al waren er natuurlijk symptomen te over, die wezen op een zware lichaamsprestatie, toch de lichamelijke conditie van allen een zeer behoorlijke was, en niets er op wees dat iemand een blijvende stoornis er van over zou houden. De Olympiade kan zich zeker niet be klagen over onvoldoende belangstelling van Z.K.H. de Prins. Meerdere malen was hij aanwezig in de Koningsloge en ook bracht hij reeds een bezoek aan het laboratorium. Het was een incognito bezoek. Op een ge geven moment, toen een aantal Mexicaan- sche athleten onderzocht werd, verscheen plotseling een der leden van het N. O. C. met dé tijding dat Z.K.H. het laboratorium wenschte te bezichtigen. Bij afwezigheid van de directeur van het Laboratorium-, prof. Buytendijk, werd Z. K.H. rondgeleid door een der assistenten van genoemde hoogleeraar en de Prins gaf daarbij blijk van zeer veel interesse in de onderzoekingen die er verricht werden. Met vele van de on derzoekers onderhield hij zich persoonlijk, liet zich zelfs overhalen om met een der op gestelde krachtmeters zijn spierkracht te laten onderzoeken. Zaterdag slaagde te Leeuwarden voor de hoofdakte de heer R. F. Dijkstra te Sneek. schroevendraaier, L. Lampe, Stationsweg 4; nikkelen horlogeketting, A. Boomsma, W. c. z..:JO Kleinzand 69; blauwe das, H. Schuil, 2e Zaterdagavond om ongeveer half elf Oppenhuizerdwarsstraat 21. De kommiezen der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen H. Ritzema en L. Stoelwinder alhier zijn geslaagd voor het examen B voor assistent bij den dienst der directe belastingen. Zekere V. uit Stadskanaal, als bakkers- de Zwijgerstraat 78; huissleutel, R. Nijholt, Jcnec^ werkzaam Je Hengelo, heeft te Hol- zijn vroegere verloofde, de 26 jarige J. M. uit Elsenerbroek met twee revolverschoten gedood. Hij had al meermalen het meisje bedreigd, maar zij had, vermoedelijk wegens zijn slecht gedrag, de betrekking verbroken. Na den aanslag richtte hij eenige schoten op zichzelf, waardoor hij niet levensgevaar lijk werd gewond. Beiden zijn naar h t ziekenhuis te Almelo overgebracht. HEERENVEEN. Alhier is onverwacht overleden, 53 jaar oud, mr. Tj. Binnerts, oud-wethouder van Leeuwarden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oyen ds. J. L. Snethlage te Hylaard. Aangenomen (toez.) naar Zweeloo de heer A. Burger, candidaat te Oosterwierum. De BURGEMEESTER van SNEEK brengt ter algemeene kennis, dat van heden af ter secretarie 2e afd. ter inzage ligt de ministerieele beschikking van 31 Juli 1928, VIIe afd. no. 170 H waarbij LODEW1JK OPPENHUIS, buitengewoon dienstplichtige der lichting 1923 uit deze gemeente, van den dienst is uitgesloten. Tegen deze uitspraak kan binnen tien dagen in beroep worden gekomen. SNEEK, 7 Augustus 1928. De laatste dagen hebben de Nederland sche dames de eer der natie te Amsterdam hoog gehouden. De Nederlandsche ploeg biacht het tot de finale in de 4 X 100 M. estafetteloop voor dames en wel in 50.2 sec. een nieuw Nederlandsch record. In de finale werd Nederland vijfde. Canada was 1 in 48.4 sec. De heeren kunnen het nog altijd wat sneller, de Amerikanen liepen nl. dit heerennummer in 41 seconden. Dan was er het nummer hoogspringen voor dames; mej. C. Gisolf, een Nederland sche, hield het wereldrecord met 1.576 M Maar ditmaal werd zij geslagen door de Canadeesche mej. Catherwood, die 1.59 M. sprong. Mej. Gisolf was no. 2. Uit de totaal klassificatie van het athle- tiektournooi blijkt, dat Nederland in totaal acht punten veroverd heeft. Hiervan verza melden de heeren in totaal één punt, (zesde plaats Hannes de Boer, bij het verspringen). De dames daarentegen veroverden zeven punten (tweede plaats hoogspringen met aanloop, mej. Gisolf 5 punten; vijfde plaats in de estafette 4 X 100 M. 2 punten). Het is een typeerende bijzonderheid, dat aan de opleiding der heeren-athleten in totaal minstens f30.000 is besteed, terwijl voor de dames-traimng in totaalf 1000 beschikbaar kon worden gesteld! We zullen het nu maar niet meer hebben over die Nederlandsche athletische leiders, die vroeger vonden, dat Nederland geen enkele dames-athleet bezat, die eenig resul taat zou kunnen breiken. Indien in dezen korten tijd reeds een zoo fraai resultaat ge noteerd kon worden, dan bestaat reden tot optimisme inzake verdere successen aldus het N. v. h. N. Een andere Nederlandsche, welke de eer van ons land hooghield was Zus Braun, die zich in de finale plaatste voor de 400 M. zwemmen vrije slag, een jolig kind van een Rotterdamsche U. L. O.-school. Ze zwom de ,400 M. een heel stuk beneden de 6 min., doch in de finale bleek de Ameri- kaansche miss Norelius haar de baas, die maakte een tijd van 5 min. 42 ’/s sec., Zus Braun werd no. 2 in 5 min. 57*/t> sec., in de demi-finale had ze er 5 min 534/0 sec. over gedaan. Op de 1500 M. vrije slag heeren werd de Zweed Arne Borg Olympisch kampioen in 19 min. 51’/6 sec. De Finnen kunnen in de athletiekwed- strijden weder op geweldige resultaten bogen. Nurmi liet in de 5000 M. de over winning aan zijn landgenoot Ritola, hijzelf won de 10000 M., op de 1500 M. won Larva, de tienkamp won een andere Fin, en in de 3000 M. hindernisloop werden resp. Ie, 2e en 3e de Finnen Loukola, Nurmi en Anderson, de drie vlaggen met het witte kruis op het blauwe frond kwamen toen tegelijk aan de Olympische masten. Deze groote overwinning was het gevolg van een Nu al de zomer geëindigd? De corr.J van de „Tel.” Ie Ridderkerk meldt als bijzonderheid, dat Vrijdagavond op de afrastering van den kerktoren aldaar zes en dertig ooievaars zijn gezien. Na veel geklepper vlogen ze in Zuidelijke richting. In de wielerwedstrijden hebben de Neder landers tot nog toe succes. Jhr. G. Bosch van Drakestein was twee de in den K.M. tegen het horloge. Mazairac in den sprint, D. v. DijkB. Leene op tan dem en onze ploeg Maas, jhr. G. Bosch van Drakestein, v. d. Horst en Pijnenburg plaat sen zich in de eindstrijden. Zeilwedstrijd te Akkrum. AKKRUM, 5 Augustus. De eerste Zondag in Augustus staat sedert jaren her, hier in het teeken van de watersport en is dan ook onder de zeilers wijd en zijd bekend. De deelname aan den zeilwedstrijd was, gezien het ongunstige weer, vrij goed en in de verschillende klassen heeft men letterlijk en figuurlijk weer alle zeilen bijgezet om den voorrang. De uitslag van den wedstrijd is als volgt klasse 1, scherpe midden- zwaardjachten en kielbooten, prijs „Storm vogel” van S. J. Wiersma te Leeuwarden. Klasse 2, regenboogjachten, te weinig deel- Noodweer in Limburg. Omtrent het noodweer, dat Zaterdag in Zuid-Limburg heeft gewoed, valt nog het volgende te vermelden Te Heithuyzen werd de zware as in den graanmolen van den heer Coenen over een breedte van 15 cM. verschoven. Ook de woning werd ernstig beschadigd. Twee gemeentewerklieden die zich per fiets huiswaarts begaven, werden opgenomen en tien Meter het veld ingeslingerd. Zij kregen geen letsel. De veranda van het hotel Het Anker werd losgerukt en meters ver over de straat gesleurd. Ook het dak van het hotel en de beplanting in den tuin moest het ontgelden. Van een groot aantal woningen werden de pai.'nen afgerukt. Te Baexem werden honderd zware populieren als lucifers afgeknapt. In ver schillende woningen werden deuren uit hun hengsels gelicht en ruiten vernield. De zoon van den landbouwer D. werd met twee paarden, waarmede hij uit het veld kwam, onderste boven geworpen. Ook hier werd veel schade aangericht aan de te velde staande roggemijten, die uit elkander woeien en over wijden omtrek werden verspreid. Te Roggel stortte een nieuwe, pas onder dak gekomen, woning in. Van de graanmolen aldaar werden de wieken afgerukt. Oogst- mijten en korenschoven werden uit elkander gesmeten en over het veld verspreid. Te Neer werden de daken van talrijke huizen beschadigd. Ook hier werd de op het veld verzamelde roggeoogst beschadigd. Na de voorwedstrijden zijn nog in de zesmeters aangebleven Estland, Noorwegen, Nederland, Amerika, België, Denemarken en Zweden, in de achtmeters Frankrijk, Zweden, Amerika, Nederland, Italië en Noorwegen. In de zesmeters heeft Noor wegen de beste kans, het heeft in de voor wedstrijden 3 overwinningen behaald, in de achtmeters staat Nederland boven aan met de beste kansen, het behaalde in de voor wedstrijden 2 overwinningen. Ook in de Jollenwedstrijd •komt de Vries Lentsch voor Nederland, met hem zijn aangebleven Duitschland, Zweden Noorwegen, Dene marken, Finland, Italië, Amerika, Engeland en Letland. name. Klasse 3, vrijbuiters, le prijs „Piet Hein” van G. S. Hofstra te Sneek; 2e „Lumey” van A. van^Dijk te Hommerts; 3e „Kievit” van C. v. d. Werf te Sneek; 4e „Tram” van L. J. v. d. Veen te Sneek. Klasse 4, schouwen, le prijs „De Poel” van A. Oosterbaan te Akkrum. 2e „Swalker” van J. Postma te Terhorne3e „De Jonge Jentje” van H. Zeemans te Akkrum; 4e 4e „Wetterrot” van B. Grasso te Akkrum. Klasse 5, tjotters, le prijs „Cornelia” van J. Hazelhoff te Goïngarijp2e „Tine” van P. Hinzinga te Akkrum; 3e „Stormvogel” van E. Wijnstra te Akkrum. race te volbrengen. Maar nog spannender krijgen. Nurmi was! "i 'L‘“' Z j.r Tot betrekkelijk kort voor de finish hebben spurtjes alle aanvallen af te slaan, voor, f J J~ als men tenminste bij een dergelijke race t Loukola van een J Franschman, tenminste iemand uit de Fran sche koloniën, aan den kop komen. Geweldig was het enthousiasme waarmee de winnaar ontvangen werd, doch ook de anderen, die zoo zoetjes aan binnen kwamen, werden met veel applaus ingehaald. De vermoeienissen waaraan de deelne mers aan ’n dergelijke wedstrijd bloot staan zijn geweldig en menigeen zal zich af vragen of het mogelijk is aan zijn lichaam dergelijke eischen te stellen. Doch in de eerste plaats moet men niet vergeten dat pische Spelen heeft Frankrijk maar één nummer gewonnen, maar dan ook een zeer belangrijk. Het slotnummer en tevens hoofdnummer: de Marathon. Als volmaakte outsider was de inboorling van Algiers de race begonnen, wel wist men van hem, dat hij in Frankrijk een paar keer goed geloopen had, doch nie mand; gaf den donkerhuidigen El Ouafi eenige kans. Zelfs enkele kilometers voor het einde nog niet; toen scheen het te gaan tusschcn Japan en Amerika en de tienduizenden in het Stadion verbeidden met ongeduld het binnenkomen van den winnaar: óf Yamada of Joie Ray. Klaroengeschal kondigde het naderen van den triomfator aan, de Marathonpoort ging open, de toeschouwers verhieven zich van hun plaatsen en daar kwam binnen geen witgehemde Japanner, geen Amerikaan met het roodwitte lint der Yankees over de borst, maar ’n tenger kereltje, geheel in het blauw gehuld: 'n Italiaan of ’n Franschman, naar het costuum te oordeelen. In koortsachtigen haast zocht men naar zijn rugnummer: 71, men vloog de deelne merslijst in het programma door en toen ging het van mond tot mond: El Ouafi uit Algiers! Geweldig was de ovatie die hem ten deel viel, de Franschen waren buiten zich zelf van vreugde over dit onverwachte suc ces en toen eenigen tijd later de Fransche driekleur aan de hoogste mast prijkte en het muziekcorps de machtige Marseillaise inzette, waren er velen in het Fransche kamp, die hun ontroering niet meester kon den blijven. Het was Frankrijk’s eerste en eenige zege in het Athletiektournooi, maar welk een zege! De naam Marathon is, zooals men mis schien weet ontleend aan die van het vlek Marathon, aan de Oostkust van Attika, niet ver van het hedendaagsche Vrana, bekend door de roemrijke overwinning aldaar in 490 v. Chr. door de Grieken onder Miltiades op de Perzen behaald. Volgens de over levering bracht een Grieksche soldaat het bericht in één ononderbroken loop naar het 42 K.M. ver gelegen Athene over, en stierf daar aangekomen, na het uitstooten van de blijde tijding, tengevolge van de inspanning. Ook in dezen modernen Marathonloop worden ruim 42 K.M. afgelegd. El Ouafi deed er 2 uur 32 min. 57 sec. over de Chi leen Plaza was 2e in 2.33.23, de Fin Marthelin 3e in 2.35.2. Yamada (Japan) volgde dan in 2.35.29, de Amerikaan Ray was 5e in -2.36.4, De emste Nederlander Landheer was no. 30 in 2.51.59. Voor ons openbaar gewoon lager onder wijs werd in 1927 uitgegeven 178.212.—, terug ontvangen f 60.229, voor het openbaar vervolgonderwijs f2044.70 uitgegeven, ont vangen f 18.75. Het openbaar U.L.O. eischte aan uitgaven f 26.800, ontvangen werd f 20.242.voor ’t openbaar voorbereidend onderwijs werd uitgegeven f 6250, aan schoolgelden werd ontvangen f 305.-. Voor het bijzonder gewoon lager onder wijs werd uitgegeven f47.074, ontvangen werd f9.818. Voor het bijzonder vervolg onderwijs werd uitgegeven f3079, ontvan gen f34.60. Voor het bijzonder U.L.O. werd door de gemeente uitgekeerd f 10.316, ont vangen werd f 6.735. Het totaal aantal leerlingen van het open baar L. O. bedroeg 942 tegen 957 in 1926, van het bijzonder onderwijs 1112 tegen 1124. De uitgaven voor het gymnasium bedroe gen bijna f 46.400, ontvangen werd aan rijkssubsidie f 6000, bijdragen buitenge meenten f 13.030.29, schoolgelden f6.225.67, totaal f25.300. Op het eind van 1927 waren alhier ge vestigd: 6 ondernemers van stoombootdien- sten, die in gebruik hebben 7 stoombooten; 5 ondernemers van motorbootdiensten, die in gebruik hebben 6 motorbooten. Uit andere plaatsen varen in geregelden dienst op Sneek 50 stoombooten en 72 motorbooten en motorschepen, zoomede 10 beurtschepen. Op het eind van 1927 waren alhier geves tigd: 41 vaste autobusdiensten, waarbij 58 wagens worden gebruikt, zoomede 5 auto busdiensten, waarmede des Dinsdags gere geld personen worden vervoerd naar de veemarkt alhier. Van eerstgenoemde auto busdiensten zijn 2 der ondernemers te Sneek gevestigd met 3 motorrijtuigen. Goederenvervoer geschiedt door 51 vracht auto’s en 46 vrachtwagens, waarvan 2 der ondernemers te Sneek zijn gevestigd, met 2 vrachtauto’s. Het vervoer per spoor bedroeg totaal 111.163 personen vertrek, 127.892 aankomst, per tram op de lijn HarlingenSneek 352.940, SneekHeerenveen en Lemmer 370.012. Aan het postkantoor werden be handeld 26.041 telegrammen, 106.700 tele foongesprekken. De groei van ons gasbedrijf blijkt uit het feit dat in 1927 geproduceerd werd 2.751.800 M.3, tegen 2.491.950 M.3 in 1926. In 1920 bedroeg de productie 1.420.405, sedert dien is dus bijna een verdubbeling te constatee- ren. ’t Gasbedrijf maakte, nadat f20.825.62 op de bezittingen was afgeschreven, een netto winst van f 35.919.83*/2- Door ons waterleidingbedrijf werd totaal opgepompt 296.622 M.3, een netto winst van f 13.314.53 werd gemaakt na afschrijving van f 13.745.69. Het êlectriciteitsbedrijf kocht in van het P. E. B. 301.543 K.W.U., zijnde bijna 40.000 K.W.U. meer dan in 1926. De exploi tatie van dit bedrijf over 1927 mag zeer gunstig genoemd worden. De verlies en winstrekening sluit nl., nadat f 10.004.68 op de bezittingen is afgeschreven, met een voordeelig saldo van f 13.403.63 J/2, waaruit de oude verliezen, totaal nog groot f 13.134.18, kunnen worden gedekt. Wat de gemeentereiniging betreft mag met voldoening worden geconstateerd dat het nadeelig saldo dit jaar f7.151.65 bene- den de begrooting bleef. Het nadeelig saldo ‘aan de Willemstraat te Heerlen. Laatstge- w. ivw.w. noemde sarde zijn gezel, Waaiujj nimnnc Het nadeelig slot van het woningbedrijf zijn broodmes nam en daarmee Bakker in Uitgave: K1EZEBR1NK Co Tt 8 AugllStUS ItltS Nu Amsterdam in verschillende hotels, pensions en niet te vergeten in de verschil lende hotelschepen, die op het IJ en in de havens liggen, een groot aantal vreemde lingen herbergt, is men vaak in de gelegen heid ervaringen op te doen, die men slechts ondervindt wanneer men over tijd en geld beschikt om groote reizen te maken. Dat vreemde volkeren vreemde zeden hebben en sommige voor onze begrippen ideeën huldi gen, die voor onze levensomstandigheden totaal onbegrijpelijk zijn, hoeft geen betoog, doch toch ontmoet men soms dingen, die voor ons wel heel vreemd lijken. Een van de eigenaardigste dingen die ik in de afge- loopen dagen ben te weten gekomen, is het feit, dat de Amerikaansche toschouwers hun eigen ringleader hebben meegenomen. Dit woord zal voor de meesten van U wel een raadsel zijn, maar wanneer gij evenals ik, een middag op de eeretribune had door gebracht en een ringleader in functie had gezien, dan zoudt gij het ongetwijfeld met mij eens zijn dat het een beroep is, waarvan wij misschien het nut en de beteekenis niet volkomen op de juiste waarde schatten, maar waarvoor men over zeer speciale capaciteiten moet beschikken om het met succes uit te oefenen. Verplaats U daarom in Uwe verbeelding op de eeretribune van het Stadion. Het voorste gedeelte van de enorme tribune is gereserveerd voor offi- cieele personen, de rest van de plaatsen, de duurste van het heele Stadion, zijn voor het grootste gedeelte ingenomen door Ameri kanen. Voor ons ligt het strijdperk, waar, laten we zeggen een serie van de 200 meter heeren gaat beginnen. Het waarschuwings- sein voor de start is nog niet gegeven en de deelnemende athleten zijn nog bezig de kleeren, die ze over hun sporttenu aan heb ben, af te leggen. Onder de deelnemers is een Amerikaan. Plotseling hoort gij achter U een geweldig schel gefluit, en wanneer ge U omdraait, ziet gij een man, in de onvol prezen sportkleeding van een plus four, die als een acrobaat van de eene zijde der tri bune naar de andere vliegt, onderwijl flui tend op zijn vingers. Dit is slechts het voor spel, want wanneer hij op deze wijze, als een koordirigent die om de aandacht van zijn discipelen vraagt, zijn menschen heeft gewaarschuwd, rent hij naar het midden van de tribune en op een sein van hem brullen al de Amerikanen het volgende: USA USA America (dit laatste letter voor letter) en de slot regel van het vers wordt gevormd door de naam van de deelnemende athleet drie maal achter elkaar zoo luid mogelijk te brullen. Zoo gij ziet is het lied zeer eenvoudig en een melodie hoeft men er heelemaal niet voor te kennen, doch om het in de maat en met voldoende élan uit te voeren vereischt schijnbaar nog meer virtuositeit dan men zoo oppervlakkig zou verwachten, zoodat men er de hulp van een dirigent voor noodig heeft. Deze dirigent nu is de ringleader en wat voor ons wel het meest vreemde is, het is een betaalde en naar men mij vertelde een zeer goed betaalde betrekking. Dat de ringleader niet alleen zijn manne tjes aan het werk zet wanneer het noodig is Amerikaansche athleten aan te vuren, doch bij een Amerikaansche overwinning tevens groote eischen aan ’s mans fluit- en brul- capaciteiten worden gesteld, behoeft geen betoog. Zondag is de groote dag geweest voor de Marathonloopers. Het was een spannend öogenblik, toen alle loopers hun eerste ronde Hstigheidje der Finnen, op het Stadion aanvingen en dan door de ze stuurden na 2000 M. Loukola vooruit Marathontoren vertrokken om de geweldige om ’n zoo groot mogeltjken voorsprong te te volbrengen. Maar nog spannender krijgen. Nurmi „drukte” ’t tempo van het het, toen de eerste terug verwacht werd, hoofdpeleton en zorgde er door met korte twee Japanners geleid, doch^ de eindspurt, jat hij Op de tweede plaats bleef, totdat LL L” ^uun-ula ver genoeg voor was. Toen ver- eindspurt kan spreken, deed een 'snelde hij ineens het tempo, de twee Fran- schen en de Amerikaan, die zich met aan houdende aanvallen op Nurmi vermoeid hadden, konden hem niet meer bijhouden en de derde Fin, Anderson, was frisch genoeg om hen voorbij te spurten. Ritola was „re serve” en staakte daarom, ook al volgens plan, de race, toen de driedubbele zege verzekerd was. Doodslag. Zaterdagavond zaten de los-remmer Man nie en de 40 jarige Bakker in een logement noemde sarde zijn gezel de rechterlong stak. Deze overleed eenige oogenblikken hierna. Aanwezig en te bevragen bij de navol- gende ingezetenen onderstaande voorwer- I pen als gevonden gedeponeerd op 6 en 7 Aug. 1928: dames handschoenen en zak- i doek, H. J. Rienstra, Hommerts; rijwiel- i .«KTW i mtr nmj^rrir. nriiiii M—a i i Til ■mini lil i—in|ii mljiiimluu- -tuiWHOKttüJLX OTIE SIEBKER CQURAHI

Sneeker Nieuwsblad nl | 1928 | | pagina 1