Opening Sportpark. I Dü No. bestaat uit 2 bladen. olliEieel Orgaan der Geaieeole Sneek No. 100 Eerste blad annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL Nieuwstijdinges KEEZEBBINK Co., ITaensdax 1« September 19«S 44e Jaargang Uitgave KIEZEBR1NK Co. was was 4 o De De Douwe Egbertsfeesten te Joure. Onder groote belangstelling zijn Vrijdag te Joure de herdenkingsfeestelijkheden ter gelegenheid van het 175-jarig, bestaan der firma Douwe Egberts^ tabaksfabrieken, kof fiebranderijen en theehandel, gevierd. Het begon ’s morgens met een plechtig gezongen H. Mis in de Parochiekerk welke geheel gevuld was. Daarna had de aanbieding van een hulde blijk, bestaande uit een door de Zuid-Hol- Muziekuitvoering te geven door Het Sneeker Muziekcorps, directeur Paul Gaillard, op Donderdag 13 Sept, a.s., ’s avonds 8 uur, op het Schaap- marktplein. Een ernstige brand te Londen. Zaterdagochtend om één uur is in t'en houtopslagplaats te Lambeth een brand uitgebroken, die de felste in Londen was sedert vele jaren. De vlammen waren mijlen ver te zien en de brand kreeg zulk een uit breiding, dat 1500 gezinnen in nachtgewaad hun huizen moesten ontruimen. De brand werd snel gebluscht, maar niet voordat een aantal huizen vlam hadden ge vat. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers: SNEEK TELEFOON No. 150. Sffinax SUF..KI-‘Sh OORiKKBSST' mm MWMmmTSE'KtaincrHra tingen door de commissarissen er van ge koesterd. Met deze wensch verklaart spr. het Sportpark Sneek geopend. De inspecteur van het L. O., de heer P. K. D a m, is er niet rouwig om dat hij, bij afwezigheid van den inspecteur voor de lichamelijke opvoeding, even gelegenheid krijgt een woordje te zeggen. Uit de uitnoo- diging tot spr. gericht blijkt dat het bestuur in hem iemand ziet die als vertegenwoordi ger van het rijksschooltoezicht ook met deze instelling eenig contact kan krijgen. Hulde brengt spr. aan hen die doorgezet hebben, zoodat thans een sportterrein is verkregen, Sneek waardig. De lichamelijke opvoeding krijgt meer en meer ingang bij het L. O., wordt straks zelfs verplicht, en met moed kan men te Sneek op dit gebied voortgaan, nu ’n zoo mooie gelegenheid voor lichaams oefening is verkregen. En niet alleen voor- de kinderen der L. O. inrichtingen kan dit terrein van nut zijn, maar als ze ouder ge worden, de school achter de rug hebben, be hoeven ze nu niet meer te vragen waar ze hun lichamelijke opvoeding kunnen vol tooien, want voortgezet moeten die oefe ningen willen ze nut afwerpen. En daarom Sneeker Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Sneeker Zweminrichting was heden 19 De eerste dag, Zaterdag, stonden de fees telijkheden onder de auspiciën van de ge meentelijke commissie voor de Lichamelijke Opvoeding alhier, ’s Morgens had zij onder linge wedstrijden onder de leerlingen der Openbare en Katholieke scholen georgani seerd, de Turnkring Sneek, van het K. N. G. V. en de Chr. gymnastiekver. Advendo alhier zorgden ’s morgens en ’s middags voor gymnastiek-wedstrijden en demonstra ties, terwijl ’s middags onder leiding van den Frieschen Athletiekbond Athletiek-wed- strijden plaats hadden. Eerst echter een en ander over Abonnement: per jaar f2.50, fr. per post f3.75. Advertentiën: 9 ct. per regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT Gymnastiek. Adspiranten meisjes. Driekamp S. G. V. te Sneek, 30-tal, eereprijs, 662 punten: le prijzen, 12-tallen Wilhelmina te Bolsward 297; V. en O. te Witmarsum 296'/2; Sparta te Arum 270 punten. Adspiranten Jongens, 18-tal, le pr. S. G. V. te Sneek 415>/2 punt. Estafetteloop Jongens, le pr. S. G. V. te Sneek 39 sec.; 2e pr. V. en K. te Joure 40.7 scc. AAeisjes. le pr. S. G. V. 1 te Sneek 39.4 sec.; 2e prijs Sparta te Arum 39.7 sec.; 3e prijs S. G. V. II 40.1 sec. De heer Zuiderbaan, voorzitter der commissie voor de lichamelijke opvoeding, reikte met een toepasselijk en hartelijk woord voor iedere prijswinnaar, de eere- teekenen uit. De mooie wisselbekers voor de estafette gaan dit jaar resp. naar Her cules Drachten (heeren) en Quick Huizum (dames). Er werd schitterend op tijd gewerkt, de leiders van de gymnastiek- en athletiek- wedstrijden alle lof voor de prachtige orga nisatie. Voor het verslag der voetbalwedstrijden op Zondag verwijzen wij naar de sport- rubriek. Piet Hein en de Zilvervloot. Het was Zaterdag 3 eeuwen geleden dat de befaamde admiraal Piet Hein de veel- bezongen Zilvervloot veroverde, de vloot die telken jare uit Cuba naar Spanje zeilde. Deze vloot te onderscheppen, schrijft de „Haagsche Post”, had Piet Hein zich in 1628 ten doel gesteld. Dit was jaren lang de droom, de illusie van menig schipper, kapitein en admiraal. De fabelachtige rijk dommen aan goud, zilver, edelgesteenten, specerijen, door de Spaansche galjoenen uit de overzeesche bezittingen aangevoerd, waarden als fata morgana voor de oogen der koene Hollandsche zeevaarders. Piet Hein’s vloot was 31 schepen sterk, bemand met bijna 4000 koppen en bewapend met 700 vuurmonden. Op den 8en September liep de lang gezochte en begeerde Spaansche vloot van 15 schepen in de val in de buurt van Cuba. Een deel werd onmiddellijk door de Hollandsche bewapende sloepen overmees terd; het andere deel, dat alle zeilen bijzette om een goed heenkomen te zoeken, viel in de baai van Matezas den Hollanders in handen. De vreugde in de Provinciën over den fabelachtigen buit, zoo gemakCèlijk ver worven, was uitbundig, zóó overdreven zelfs dat een eenvoudige, ronde zeeman, die Piet Hein was, zich ergerde over de bovenmatige loftuitingen hem gebracht over zijn niet moeilijke zege. Maar nóg leeft in den volks mond de lof voort van de gebeurtenis, die op 8 Sept. 1628 de beurzen vulde en schat ten rondstrooide en uitdeelde aan velen die ze verdienden te ontvangen, maar ook aan menigeen die er geen hand voor had uitge stoken. Voor Piet Hein moet het zeker een droeve gewaarwording zijn geweest, dat men zijn vroegere heldendaden, ten toon gespreid bij de verovering van landstreken in Brazilië, minder had gewaardeerd dan deze schatten brengende overwinning, hem door het toeval in den schoot geworpen. Een officieele er kenning zijner verdiensten viel hem evenwel te beurt, toen hij in 1629 tot luitenant- admiraal van Holland werd verheven. Reeds twee maanden na zijn verheffing vond hij op de Vlaamsche kust den dood in een ge vecht tegen de Duinkerker kapers. Rotter dam ontving zijn stoffelijk overschot binnen zijn muren en heel het Nederlandsche volk zingt nóg steeds van den man wiens naam klein was, maar wiens groote daden zijn roem deden standhouden. Driedaagsche feestelijkheden hebben de inwijding gevormd van het Sportpark Sneek, het schitterend ingerichte terrein aan den Leeuwarder weg, waarvan wij in een vorig nummer reeds een uitvoerige beschrijving gaven. Feestelijkheden, waaraan de Sneeker jeugd heeft deelgenomen, de Friesche ath- leten en gymnasten, voetballers van Fries land en daarbuiten, feestelijkheden waaraan heden Dinsdag ook de plattelandsbevolking haar deel heeft door het concours hippique, terwijl dit ook voorts wel bijzonder zal ge nieten van het kunstrijden der Djiguiten kozakken. Zoo hebben allen voor wie dit sportterrein is aangelegd: de Sneeker jeugd, de gym nasten en athleten, voetballers van hier en elders en de bewonderaars van dit alles, voorts onze plattelandsbevolking hun deel gekregen van hetgeen de opening te genie ten bood. Mogen allen daarbij de overtui ging gekregen hebben dat thans iets tot stand is gekomen, dat zij met alle macht en kracht hebben te steunen. Allen! Want wat thans tot stand is gebracht is tenslotte ook niet het werk van één man of van enkele mannen, maar de vrucht van een gelukkige en harmonieuse samenwerking van tal van groepen, en personen, van allen mogen we haast zeggen. De heer Sikkes heeft in zijn inleidend woord bij de officieele opening daarop sterk den nadruk gelegd en juist ter- wille van die nadruk zich er van onthouden stil te staan bij het aandeel dat bepaalde personen en groepen in het verkregen resul taat hadden. Ware het de bedoeling geweest in dit inleidend woord op te sommen het aandeel van iedere groep of persoon afzon derlijk, dan zouden daarin met bijzondere onderscheiding twee namen zeker zijn ver meld, zooals de heer Sikkes ons verzekerde, nl. in de eerste plaats die van het bestuur der Ver. voor Vree mdelingenver- k e e r alhier, welks initiatief ten slotte toch de stoot tot de stichting van het Sportpark heeft gegeven en dat een voor de Ver. be langrijke bijdrage beschikbaar stelde; in de tweede plaats die van onzen gemeente-archi- tect den heer D e K o k, die, toen ’t denkbeeld in een plan moest vastgelegd, zijn gaven ter beschikking heeft gesteld, welke zich op zoo gelukkige wijze hebben geuit in een zoo prachtig ontwerp. Zonder afbreuk te doen aan de verdiensten van anderen moge dit hier even gezegd. waren 3 muziekcorpsen op de diverse boo ten. De tocht ging naar het mooie oude stedeke Sloten, waar de Burgemeester, de heer Verkouteren, allen zeer vriendelijk ont ving. De boottocht duurde van 1 oy25 uur, waarna een afscheidsmaal plaats vond, waaronder de jongste directeur de heer J. ,H. de Jong allen dankte, die tot het welslagen van dit feest hadden medege werkt. De héér De Jong wees op het feit, dat gedurende 175 jaren ononderbroken een goede verstandhouding, tusschen de opeen volgende patroons en. haar personeel had bestaan. Hij eindigde met den wensch uit te spreken; dat dit steeds zoo zal blijven en dat het onder Gods onmisbaren zegen door eendrachtig samenwerken moge geluk ken, de zaak, waaraan allen hun beste krachten geven, tot steeds hooger bloei te brengen. Verder mag misschien nog vermeld wor den, dat de fraaie, oude Jouster toren, door bijdragen van de ingezetenen van Joure, schitterend geïllumineerd was. Een 600-tal winkeliers uit Den Haag zon den een gelukwensch in den vorm van een album met hunne handteekeningen. De bur gemeester van Utrecht zond een persoonlijk geschreven felicitatie. De oudste directeur, de heer C. J. de Jong, te Hilversum, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau, terwijl aan den heer D. Ligthart, meesterknecht van de koffie-afdeeling, te Joure, de eere-medaille in zilver van deze orde is verleend. landsche Plateelbakkerij vervaardigd tegel tableau, voorstellende de fabrieksgebouwen te Joure, namens het personeel plaats. De oudste firmant, de heer C. J. de Jong, dankte voor deze hulde. ’s Middags werd gerecipieerd. O. m. ver scheen hier het gemeentebestuur, terwijl de burgemeester, jhr. Vegelin van Claerbergen, de beteekenis van de firma voor Joure uit eenzette. Terzelfdertijd had in de Midstraat, die voor dit doel fraai versierd was, een ring- rijderij plaats, waaraan door 101 sjeezen en andere voertuigen werd deelgenomen. ’s Avonds vereenigden patroons en per soneel zich aan een feestmaaltijd in een tot feestlokaliteit ingerichte loods. Hier ging het recht gezellig toe en werd menig, goed woord gesproken. Het slot van den dag vormde een vuur werk, dat door duizenden werd gadegesla gen. Men meldt ons nog: Zaterdag werd een groote tocht over de Friesche meren gemaakt. Deze boottocht welke te 11 uur plaats had. De heer P. Sikkes, voorzitter van den raad van commissarissen, riep allen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder de vertegenwoordigers van ’t gemeentebestuur en het O. B. W., de inspecteur van het Lager Onderwijs in deze inspectie (de heer Graaf land, inspecteur voor de lichamelijke opvoe ding, kwam na de officieele opening op het terrein; Red.), de vertegenwoordigers van de verschillende sportvereenigingen, met wie in de toekomst op een zeer vriendschap pelijk contact gerekend wordt. Dan een woord van welkom tot de heeren De Kok, Hers, Poelman en Koetzier en al degenen meer die bijstand verleenden of van hunne belangstelling blijk gaven. Spr. richt geen ..._o o--a- woord van welkom tot de aandeelhouders,burgerij, zal beantwoorden aan de verwach- die immers hier niet ontvangen worden, maar gastheeren zijn, zij vormen de spil, waarom de zaak draaide, het is namens hen dat spr. hier het woord voert. Er is een bepaalde verleiding om even terug te vallen op het verleden, zij is zelfs bijzonder groot, maar spr. meent die verlei ding te moeten weerstaan omdat we thans naar de toekomst moeten zien en daarbij geen plaats is voor pessimistische beschou wingen. Als wij met eenige taaiheid in te genspoed volgehouden hebben bij de vol brenging van dit tamelijk omvangrijke werk, dan is dat omdat wij door twee belangen gedreven werden, nl. die van de sport en die van onze gemeente. Er is een tijd ge weest waarin de sport in het maatschappe lijk leven weinig had in te brengen, de be langstelling zich vooral spitste op de gees telijke ontwikkeling. De tijd van dat zuiver intellectualisme ligt achter ons, ook de ont wikkeling van het lichaam is weer meer in tel geraakt. Er zijn er, die vinden dat dit zelfs in overdreven mate het geval is, en in bepaalde gevallen schijnt voor die meening ook wel eenige reden. Spr. is zelf een groote bewonderaar van de sport, maar niet van Gevonden Voorwerpen. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 10 Sept. 1928: kinderhandtaschje, R. Tuinstra, 2e Oosterkade 15; rijwielbelastingmerk, R. v. d. Sluis, Koopmansgracht 47; rijwielbelas tingmerk, P. Douma, Deersum; leeren riem, F. Fleur, Smidsbuurt 24; koralen collier met gouden slot, J. Plantinga, Suupmarkt 9; rijwielbelastingmerk, H. Sevensma, Willem de Zwijgerstraat 95; haargesp, P. Brood- winder, le Frittemahoven 40; rijwielbelas tingmerk in étui, P. de Vries, Koopmans gracht 67. Postma 26.4; 2e demi-finale: 1. R. Jaarsma 25.4; 2. C. Ras 25.4; 3e demi-finale: 1 M. Eerligh; 2. J. Dijkstra. Finale: 1. R. Jaarsma van S.G.V. te Sneek 23 sec.; 2. C. Ras idem 23.2 sec.; 3. A. Post ma van Quick, Huizum 23.4 sec. ’t Polsstokhoogspringen hee ren bracht ook al een Sneeker naar voren, al moest hij de eerste prijs laten aan een Leeuwarder. Daan van Delden, donderend toegejuicht door het publiek, plaatste zich met een sprong van 3.20 M. no. 2, een feit dat grootere verwachtingen omtrent dezen athleet doet koesteren. 1. J. Rutgers, van Leeuwarden te Leeu warden 3.25 M.; 2. D. v. Delden van S. G. i V. te Sneek 3.20 M.3. L. Drost van Thor' vond pfaats op een 7-Tal stoombooten "Ér te Harlingen 3.10 M. - In het nummer hinkstapsprong heeren brachten alle prijswinnaars het bo ven de 13 M.1. A. Schuite van Hercules te Drachten 13.27 M.; 2. G. de Haan van Quick te Huizum 13.22'/2 M.; 3. Th. Heeg van Sparta te Dronrijp 13.19 M. De bekende athleet Heeg; was hierin no. 3, maar was prachtig no. 1 in het s p e e r- werpen. 1. Th. Heeg van Sparta te Dron rijp 44.65 M.; 2. B. Walstra van F. T. C. te Heerenveen 43.13 M.; 3. L. Drost van Vlug heid en Kracht te Harlingen 42.35 M. In dit nummer blijven de dames toch wel aanmerkelijk beneden de prestaties der hee ren; de prijswinster wierp 24.35 M., de prijswinnaar 44.65 M. 1 Het nummer Estafette H ee r e n 4 X 100 M. bracht twee Drachtster clubs en de Maréchaussée uit Leeuwarden in den eind strijd. Door Ras en Jaarsma hadden we hoop op een overwinning van S. G. V., maar wegens te ver doorloopen werd deze ploeg gediskwalificeerd. Jammer! le serie: 1. Hercules 48.8; 2. Frisia; 2e serie: 1. Advendo 50, 2. Durate-Tonevido; 3e serie: 1. Kon. Maréchaussée 49.2, 2. U. D. I. te Drachten 49.6. Finale: 1. Hercules te Drachten 46.7; 2. U. D. I. te Drachten 47; 3. Kon. Maréchaus sée 47.6. 3. I. Wiersma van Lycurgus te Bolsward 10 min. 35 sec. Ook Wiersma nam naar we meenen voor het eerst aan dit nummer deel. De 200 M. snelloop heeren niet voor den favoriet C. Ras maar voor een andere Sneeker R. Jaarsma; Ras een goede tweede. le demi-finale: 1. R. de Jong 25.8; 2. A. die welke er zich speciaal op toelegt het individu in wedstrijden no. 1 te doen zijn, dat moet het bijkomstige niet het essentiëele in de sportbeoefening zijn. Maar de remedie wijst zich zelf aan. De sport neemt immers een zoo overheerschende positie in de maat schappij in, dat men haar met afkeuring al leen niet in goede banen leidt. Welnu een der redenen waarop dit sportterrein werd aangelegd is dat men door'de omstandig- heden waaronder zij kan worden beoefend, te verbeteren, wil trachten haar in goede banen te leiden en te houden, opdat het essentieele er in tot haar recht kome, het essentieele, dat spr. ziet in het streven om zich met inachtneming van volkomen eerlijk heid en loyauteit op de eerste plaats te brengen. Dit wat het belang van de sport betreft. Nu nog iets over dat van de gemeente. Sneek is nog een bloeiend centrum van een welvarende omgeving. Dat legt de gemeen tenaren en het gemeentebestuur de plicht op te trachten Sneek die plaats te doen behou den, ja die plaats zelfs nog te doen verbete ren. Ook in dit opzicht heeft Sneek al te lang ontbeerd een goed sportterrein en wij voelen ons gelukkig dit thans te kunnen aanbieden. De feestelijkheden inzonderheid Dinsdag te houden bewijzen dat wij willen trachten het contact met het platteland op te doen leven. De stad vervult in het leven van het platteland een bepaalde functie en alleen als de wederzijdsche voordeelen van beide ook elkaar ten goede komen, bestaat er een goede verhouding. Spr. hoopt dat de landbouwvereenigingen ten deze hun hulp zullen willen verleenen. Zich richtend tot de vertegenwoordigers van het gemeentebestuur en het O. B. W., constateert spr. dat heel wat financieele zor gen moesten worden overwonnen; zelfs als aandeelhouders nog meer hadden gedaan, dan zij reeds hebben gepresteerd, ware zon der de loyale en groote medewerking der gemeente en van het O. B. W. deze stichting onmogelijk geweest. Jegens beide corpora ties uit spr. dan ook de groote erkentelijk heid van den raad van commissarissen, het O. B. W. heeft opnieuw getoond een open oog te hebben voor de belangen der ge meente. Tegenover den inspecteur van het L. O. uit spr. de verwachting, dat dit terrein ook zijn diensten zal kunnen bewijzen bij de lichamelijke opvoeding van de schooljeugd en spr. zal het op grooten prijs stellen wan neer de inspecteur ten deze zoover zijn in vloed reikt, die wel zal willen verleenen. Nog een kort woord van dank tot allen die hielpen met leiding en raadgeving. Dank zij veler samenwerking is dit terrein thans tot stand gekomen, daarmede is inderdaad een belangrijke schrede gezet in de goede richting, maar het succes der onderneming zal, wat de toekomst betreft, niet verzekerd zijn als het bestuur niet dezelfde loyale me dewerking geniet waarvan het tot dusver profiteerde. Als allen de handen ineenslaan dan alleen zal van deze onderneming van allen het meeste profijt zijn te trekken. Spr. verzoekt alsnu den burgemeester tot de offi cieele opening over te gaan. De burgemeester, de heer P. J. de Hoop, uit allereerst zijn bewondering, die door velen gedeeld zal worden, voor wat hier met dit Sportpark is tot stand gebracht door den raad van commissarissen en dat in zoo betrekkelijk korten tijd. Spr. wenscht toch nog een oogenblik stil te staan bij het verleden, en wel bij het onzichtbare werk der voorbereiding. Rechts van spr. staat nu de raad van commissarissen zoo vreedzaam bij elkaar, maar spr. is overtuigd dat in dien raad toch ook wel verschil van meening zal hebben geheerscht en dat die verschillende ideeën ten slotte toch tot één plan hebben geleid getuigt van een goede leider en zin voor samenwerking. En als de voorbereiding dan zoover gevorderd is dat het wagentje kan rollen, als dan anderen echter een spaak in het wiel steken, moet men alweer bewon deren de moed en wilskracht, waarmede een nieuwe formule gezocht en gevonden werd, andere athleten in dit nummer een prijs. verblijdt spr. de totstandkoming van dit terrein zoo zeer, we hadden hier weinig ge legenheid voor terreinspelen, er was dézen zomer zelfs geen gelegenheid de leerlingen der bijz. kweekschool examen in deze ter reinspelen af te nemen; nu is dat anders en ’t zal niet aan spr. liggen als het ten deze aan medewerking van de zijde van het L. O. ontbreekt, opdat hier hart, zin en lust ge kweekt worde voor de beoefening van een in goede banen geleide sport. De heer R. N i e v e e n, voorzitter van het college van regenten van het O. B. W. dankt voor de woorden tot dit college ge richt. Maar het is een eigenaardig geval dat die dank aan het tegenwoordig college gebracht eigenlijk daar niet thuis hoort. Want de persoon, die destijds in het college voor deze steun het initiatief nam, is de man die thans regenten dank bracht en toen lid van dat college was maar nu is afgetreden. Hij heeft recht op dien dank. Hij is het ook die, toen hoogere autoriteiten hun goedkeuring aan de eerste plannen onthiel den, zeer vindingrijk was in het opstellen van de formule, welke toch het totstand komen van dit prachtige terrein mogelijk maakte. Het O. B. W. heeft reeds vaak steun verleend aan zaken welke onze stad ten goede kwamen wat zou Sneek bijv, zonder het park zijn en met al die zaken is het goed gegaan, dat doet spr. de ver wachting koesteren dat ook deze zaak een succes zal worden, wat dan vooral de ver dienste zal zijn van den man die thans regenten dank bracht. De voorzitter dankte daarna allen voor het gesprokene en spr. sprak de wensch uit dat hun verwachtingen in vervulling zouden mogen gaan. Hierna begaven zich de genoodigden naar het ververschingslokaal. Dewedstrijden. Op het voetbaloefenterrein waren intus- schen de wedstrijden der schoolkinderen onder leiding van onderwijzend- en gym- nastiekonderwijzers al begonnen, evenals de driekampen der adspiranten Turnkring Sneek, die elkaar in 2 vrije oefeningen, 1 brugoefening in 2 graden en 2 sprongen in 2 graden bestreden. Na de pauze, welke gevolgd werd door een prachtoptocht, lieten de h.h. Jongejans en Kan nog een serie vrije, stok en knotsoefeningen demonstree- ren door scholieren en adspiranten, terwijl de adspiranten ten slotte deelnamen aan een estafetteloop met keerpunten. De athletiek vormde echter zooals van zelf spreekt de clou van den dag. En onder de athleten trok a'weer bijzondere belangstelling Annie Zondervan, van Quick te Huizum, die het aantal door haar op wedstrijden veroverde medailles en eere- teekens door een aantal overwinningen op 42 bracht. Zij won de 100 M. snelloop, 80 M. Hordenloop en vèrspringen met aanloop. Schitterend was zij in de hordenloop. Zooals men echter uit onderstaande uit slag ziet zat de kleine J. Mulder, van Sparta Dronrijp, haar in de 100 M. snelloop dames dicht op de hielen: le Demi-finale: 1. T. Oosterhuis 14.6, 2 K. Looinga 14.6; 2e demi-finale: 1. A. Zon dervan 14.4, 2. E. Donath 14.8; 3e demi»- finale: J. D. Donath 14, 2. A. Sieswerda 15; 4e demi-finale: 1. A. Ferwerda 14, 2. J. Mul der 14.2. Finale: 1. A. Zondervan van Quick te Hui zum 13.7; 2. J. Mulder van Sparta te Dron rijp 13.8; 3. A. Ferwerda van Quick te Hui zum 13.9. 80 M. hordenloop dames. Dit nummer won Annie Zondervan ge- makkelijk. le Demi-finale: 1 A. Zondervan 13.4, 2 K. Looienga 14.8; 2e Demi-finale: 1. A. Sies werda 15.6, 2. G. Brandsma 15.8; 3e Demi- finale: 1. C. Ates 16.2 2. G. Postma 16.4. Finale; 1. A. Zondervan van Quick te Hui zum 13.6; 2. Looienga, id. 15; 3. A. Sies werda id. 15.2. De dames van Quick lieteruaan geen der Verspringen met aanloop Da mes: 1. A. Zondervan van Quick te Hui zum 4.91 M.; 2. A. Hilarides van V. en O. te Witmarsum 4.55 M.; 3. A. Ferwerda van Quick te Huizum 4.26 M. In het nummer: speerwerpen da mes kwam een Sneeker zegevierend uit den strijd mej. S. Norbruis. Speerwerpen Dames: 1. S. Norbruis van’ S. G. V. van Sneek 24.35 M.; 2. J. v. d. Zee van V. en O. te Witmarsum 23.25 M.; 3. T. Tekelenburg van S. G. V. te Sneek 22.90 M. Dat het dames estafettenummer 4 X 80 M. voor Quick zou zijn was te ver wachten. 1. Quick, Huizum 43.8; 2. Brinio, Leeu warden 45.4; 3. Sparta, Dronrijp. Wat de heeren betreft, h e t nummer dat de belangstelling van het publiek trok was de 3000 M. d u u r 1 o o p, waarin zich ten slotte een outsider, J. Jorritsma van Oppen huizen, tot aller verwondering als no. 1 plaatste. Bij de start nam de bekende lange afstandlooper H. v. Guldener, van het corps maréchaussée, de leiding, die echter in de laatste ronde op gaf, toen J. Jorritsma, als een El Ouafi in de Marathon, de leiding nam en nog frisch met ruim 5 seconden verschil op zijn opvolger de maréchaussée D. de Groote de finish passeerde. Alle loopers waren tevoren door dr. Klein me disch onderzocht en goedgekeurd voor de duurloop. 3000 M. hardloopen Heeren: 1. J. Jorrit sma van S.S.S. te Oppenhuizen 10 min. 23.6 sec.; 2. D. de Groote van de Kon. Ma rechaussee te Leeuwarden 10 min. 29 sec.; officieele opening, waardoor de spaak uit het wiel verwijderd kon worden en dit weer aan het rollen ge bracht. Wat de sport moet zijn is door den vori- gen spreker zoo uitstekend uiteengezet, dat spr. daarmede volkomen sympathiseert. Spr. meent ook geen betere wensch voor de toe komst te kunnen uiten dan dat deze stich ting geheel, mede door de steun der geheele vaaicii Ullin- •-1 JIEIJW SÏEEZEE CODEAI! weiKc üc

Sneeker Nieuwsblad nl | 1928 | | pagina 1