J WESTERHOF’s Roodzak Thee EL PR06RE50 /-O Zaterdag 99 September i&9& TROMP. SMEEK. per halt pond per ons ttllinl flrrjaaD ter Gemeente Sneek. G. J. ALT1NG, KLEiNZAHD 16 VRAAGT oude vriend* Geen vlieg in huis als ge sproeit met mFlandbouwei Rnim assortiment In het Artistiek Magazijn Jonsterkarte-Sneek 87|. cent 35 cent PRUIMSTER van NIEMEIJER VOOR PRUIMERS EEK HEEIIIIIHEID11 Eerste Blad No. 103 44e Jaargang üitgav®. K1EZEBR1NK Co SN EEK - Telefoon No. 150 mork ENGROS I SWMrjMD&l’ M&JM006S7 9 ct. p. regel tng. zonden mededeeHngen hooger. Abonnement belangrijke korting Ad vertenl iën worden tevens gratis ge dImUI in de SNEEKER COURANT Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Ooou acht ti&G nog euec ha te72. 6-3-J0d2J5cr. een dubbeltje per pakje :Z» Abonnementper jaar f 2.50 ft. p. post f 3.60. Advertentièn i 7 st. benoemd; de heer J. Tolsma had 1 st. 3 ambtenaren eigenlijk premievrij pensioen zou men nu NIEUWE SNEEKER COURANT annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERAOEEL De heer Cnossen zegt dat Ged. St. geen premievrij pensioen willen opleggen; zij tasten de autonomie der gemeente in dezen niet aan, maar zij willen de storende invloeden uit de regeling, door hen getroffen, door de raden er in gebracht, wegstrijken Er is inbreuk gemaakt door de gemeenten op de salarisregeling. Ged. St. hebben de verschillen in deze salarissen, in verschillende gemeenten veroorzaakt door de pensioenaftrek, niet gewild. Het is geen premie vrij pensioen als men de bedragen nu met die premie verhoogt, slechts wordt de verhouding door Ged. St. bepaald, hersteld; deze ambtena ren blijven de premie welbewust betalen. Als het hoofd der gemeente iets hooger in salaris staat dan het hoofd der school, en de secretaris daar beneden, acht spr. dat geen verhouding en spr. meent dat men met de omstandigheden, waaronder deze ambtenaren moeten leven, re kening moet houden. Daarom gelooft spr. dat men mee moet gaan met de circulaire en de salarissen zoo bepalen, dat het bedrag, door Ged. St. bepaald, zuiver wordt genoten, wat geen premievrij pensioen beteekent. Men neemt eenigszins het gevaar weg dat voor deze pro vincie gelegen is in het feit dat dit soort sala rissen hier lager is dan in andere provincies. Door deze lage salarissen toch loopt men ge- „In afwijking van de geldende regeling der jaarwedden van de burgemeesters, de secreta rissen en de ontvangers der gemeenten in de provincie worden de jaarwedden in de gemeen ten, waar pensioensverhaal wordt toegepast, vastgesteld tot zoodanige bedragen, dat na de toepassing van dat verhaal de in de geldende regeling bepaalde bedragen zuiver worden ge noten. „Dit besluit treedt in werking op den eersten dag der maand volgende op die, waarin het in het Provinciaal blad is geplaatst.’” „Lettende op de artikelen 73, 104 en 107 der Gemeentewet, verzoeken wij U hiermede, ons van Uw gevoelen omtrent dit ontwerp-besluit te doen blijken. Gaarne ontvangen wij Uw be richt vóór 1 October a.s. „Mocht vóór dien datum geen bericht van U zijn binnengekomen, dan nemen wij aan, dat het ontwerp-besluit U geen aanleiding tot opmer kingen heeft gegeven.” De bedoeling van Gedeputeerde Staten ach ten wij juist. Deze blijkt U uit hun schrijven voldoende, zoodat wij geen aanleiding vinden daaraan iets toe te voegen. Wij stellen U voor, ons te machtigen, Gede puteerde Staten mede te deelen, dat U tegen het ontwerp-besluit, zooals dat in hun schrijven is vermeld, geen bezwaar hebt. De heer G er b r a n d y zegt dat deze salaris regeling aan Ged. Staten is, de aftrek inzake pensioen aan den raad. Het oogenblikkelijk sa laris van deze functionarissen is door verschil lende pensioenaftrek in de diverse gemeenten varieerend. Ged. St. schijnen dat nu pas ont dekt te hebben, doch het wil spr. voorkomen dat door de voorgestelde maatregel weer een van Burgemeester en Wethouders. B. en W. adviseeren: In Uwe vergadering van 25 Augustus jl. werd om advies in onze handen gesteld navolgend schrijven van Gedeputeerde Staten, d.d. 15 Au gustus 1928, no. 79, 2e afdeeling: „Het is Uw College bekend, dat de jaarwed den van de burgemeesters, de secretarissen en de ontvangers der gemeenten in de provincie SPECIAAL ADRES VOOR Brillen, Veld- en Prismakijkers, Leesglazen, Loupen, Barometers, Thermometers, Staalwaren w.o.Zakmessen, Scheermessen, Haarsnijmachines enz. VerplegingsartikelenBuikgordels, Breuk banden, Elastieken kousen enz. ELECTR. SLIJP- en REPARAT1EINR1CHTINO in de salarieering dient gebracht. De heer Landman sluit zich bij beide spre kers aan, de salarisregeling is bij Ged. Staten, maar als wij nu hun advies volgen, scheppen wij ongelijkheid tusschen ambtenaren in deze gemeente. Spr. is pertinent tegen het voorstel van B. en W. De heer Van Gooi zegt dat als Ged. St. deze salarissen op peil willen brengen, dit niet zoo moet. Spr. weet dat een voorstel zijnerzijds om voor allen het premievrij, pensioen in te voe ren hier geen succes zal hebben, daarom doet hij het ook niet. Maar waar de salarissen van deze drie functionarissen stellig niet op peil zijn, zou spr. Ged. St. in overweging willen geven eenige verhooging van deze salarissen in te voeren. De heer N ij d a m vindt het eigenaardig, dat Ged. Staten deze salarissen bepalen en de ge meenten ze moeten betalen. Maar als Ged. St. denken, dat ze te laag zijn, laten ze deze dan zelf verbeteren, waartoe ze de macht hebben. Als w ij het op deze wijze doen, wordt het toch eigenlijk een kwestie van premievrij pensioen en wat wordt dan onze verhouding tot de lagere ambtenaren, die dan ook recht hebben een der- gelijke verhooging te vragen. Spr. meent ook niet dat Ged; St. een wenk moeten 'hebben over de hoegrootheid van het salaris, zij moeten zelf weten wat zij willen. De Voorz.: Dit zou een negatief advies zijn. Maar Ged. St. moeten volgens de wet den raad hooren over deze salarisregeling, er moet dus een advies gegeven. De heer Rengers: Dat advies moet gege ven, maar door de tegenwoordige gestie der openbare uitvoerende organen wordt het hoe langer hoe moeilijker. Er moet toch systeem in zoo’n regeling zijn en nu krijgen Ged. St. allemaal uiteenloopende adviezen van de ver schillende gemeenten. Gezien dit feit zou spr. het veel mooier vinden als men bij wetswijziging den raad maar uitschakelde en dus door Ged. Staten zelfstandig de lijn maar liet vaststellen. Spr. is tegen het advies van B. en W. Over de ontvanger behoeven wij niet meer te spreken, de raad heeft reeds eerder gezegd: „die man heeft te veel salaris”, wat Ged. St. echter niet vonden en wat de andere salarissen betreft, daarin spreekt de bevoegdheid een woordje mee. Staatsrechtelijk is het ’t beste, dat ieder op zijn gebied blijft. Ged. St. bepalen het grond getal dezer salarissen, maar het is niet zoo verschrikkelijk als de raad gebruik maakt van zijn wettelijke bevoegdheid en een correctie aanbrengt door verhaal van pensioenpremie. Door afschaffing van 125 onbillijkheden inzake de salarissen dezer functionarissen der Friesche gemeenten schept men 1250 nieuwe,-omdat er nu in elke gemeente een breuk in de verhouding ontstaat tusschen deze salarissen en die der andere gemeente-ambtenaren. Spr. voelt de on billijkheid der tegenwoordige salarieering dezer functionarissen ook niet; de raad heeft vooral over den burgemeester weinig te zeggen, en we kunnen dat hier in deze gemeente bij de goede verhouding tusschen raad en burgemees ter volkomen kalm behandelen zooals som mige burgemeesters hun taak opvatten acht spr. salarisverhooging niet zoozeer noodig. Iemand vertelde spr. dat een zekere burgemeester pre cies 150 dagen per jaar in zijn gemeente was, misschien was dat een belang van die gemeen te! Om ons uit te spreken over het salaris van iemand, die niet in onzen dienst is vindt spr. niet goed, daarom wil hij Ged. St. geen wenk geven inzake de salarieering van den burge meester. Wat de secretarissen betreft, hun ver houding tot den raad is eenigszins anders, maar ook 'zij hebben vrij veel vrijheid en sommigen maken daarvan ook een vrij behoorlijk gebruik. De raad heeft betrekkelijk weinig over deze ambtenaren te zeggen. Bij geschillen tusschen den raad en deze ambtenaren ziet men bij de beslissingen van hoogere colleges daarover, dat met uiterst geringe prestaties dezer ambtenaren genoegen wordt genomen, men kan vrij wat doen voor men de laan uitgaat! ’s Raads onver mogen in dezen doet spr. tot de meening over hellen dat men Ged. St. wel kan berichten dat de raad deze zaak wil laten zooals zij is. De Voorz. bewondert de wijze van het wegstrijken der onregelmatigheden thans door Ged. St. gevolgd, ook niet en zal verder niet op de zaak ingaan, en dat wel om begrijpelijke redenen. BIT df gdr btu mn marm band meenten het verhaal wordt toegepast tot de in de wet vastgestelde maximum-percentages, in andere gemeenten het verhaal wordt beperkt tot lagere percentages en in enkele gemeenten het verhaal niet wordt toegepast. „De laatstbedoelde verschillen, die dus zijn ontstaan door onderling afwijkende maatregelen, welke de gemeentebesturen treffen, kunnen wij niet juist achten. De wet draagt aan ons college de vaststelling der jaarwedden op, en de Kroon deelt blijkbaar onze meening, dat wij kunnen vaststellen de zuiver te genieten bedragen. In 1926 keurde zij goed een wijziging der Drent- sche jaarweddenregeling, waarbij zoodanige be dragen werden bepaald. In onze regeling ver storen de verschillen, ontstaan door onderling afwijkend pensioensverhaal, achteraf de grond slagen der toegepaste klassificatie, die bedoelde, uitsluitend gebaseerd te zijn deels op het zie lental, deels op de beteekenis der gemeenten als maatschappelijke en economische eenheden. Daarom dienen die verschillen te worden opge heven. Het komt ons gewenscht voor, dit te doen door het nemen van een besluit tot wijzi ging der jaarweddenregeling, waarvan wij U het ontwerp hieronder mededeelen. „Na de gegeven toelichting zal het Uw college duidelijk zijn, dat het ontwerp-besluit geen ge volg is van een wijziging van ons algemeen standpunt inzake het pensioensverhaal. De strekking is alleen, in de materie der door ons te treffen jaarweddenregeling verschillen, die buiten ons om zijn ontstaan en een storenden invloed uitoefenen, weg te nemen. „Het ontwerp-besluit luidt aldus: vaar de beste krachten te verliezen, terwijl onze gemeenten juist thans in verband met de finan- cieele moeilijkheden, le klas ambtenaren noodig hebben. Spr. voelt iets voor de idee Gerbrandij, maar zou dan hooger willen mikken. Laat ons ons echter nu eenvoudig vereenigen met het sober advies van B. en W. De heer Atsma: Onze raad heeft eerst de verschillende pensioenaftrek van resp. 3 en 6|A voor allen op 6'/2 gebracht. Het vorig jaar wou een lid 8J/2 van de salarissen boven de f2000 heffen. Daaruit blijkt wel dat onze raad niet van premievrij pensioen weten wil, ook niet voor deze drie ambtenaren, wat trouwens zeer onbillijk zou zijn. Met den heer Rengers is spr. het eens: laat elk op zijn terrein blijven. Spr. kan niet begrijpen, dat Ged. St. in 1928 eerst deze onbillijkheid ontdekken. Blijkbaar is door een organisatie pressie uitgeoefend! Dat is haar recht, maar laten Ged. St. den raad zijn recht laten. Spr. wil dus berichten dat de raad niet meegaat. De heer Rengers stelt voor Ged. St. te berichten dat de tegenwoordige toestand bij dezen raad geen bezwaar ontmoet. De heer v. d. L e ij zou nog even er op willen wijzen, dat men er ten onrechte de hoegroot heid der salarissen bijhaalt, waarover onze meening niet wordt gevraagd. Men vraagt al leen de meening over het ontwerp-besluit om de schommelingen in de salarisregeiing door Ged. St. vastgesteld, te niet te doen. Ged. St. zeggen zelf dat zij hunne regeling zeer serieus ontwierpen en om die te handhaven wenschen zij dit besluit te nemen. Wij kunnen nu die rege ling weer herstellen door of geen pensioenaftrek toe te passen of het salaris met de aftrek te ver hoogen. Spr. meent dat men voor het pensioen moet bijdragen, waar wij dit over de geheele linie hebben. Met die aftrek is trouwens reke ning gehouden toen wij hier de salarissen voor de lagere ambtenaren vaststelden. Dat hebben Ged. St. blijkbaar niet gedaan bij de regeling voor de hoogere ambtenaren. Spr. acht het daarom ’t beste, gezien deze feiten, met de cir culaire mee te gaan. De heer Van Good: Het is toch niet juist dat Ged. St. de aftrek destijds uit het oog heb ben verloren. We hebben hier voor alle amb tenaren premievrij pensioen gehad en later zijn de salarissen niet verhoogd, toen de aftrek werd ingevoerd, het was voor die ambtenaren wel degelijk een salarisverlaging. Als wij nu de sala rissen van deze drie functionarissen verhoogen, zou men voor a 11 e ambtenaren premievrij pen sioen moeten invoeren. De heer Cnossen zegt dat de heeren er op aandringen dat Ged. St. zelf maar moeten overgaan tot verhooging, maar dan wordt daarop toch weer inbreuk gemaakt doordat de gemeenten pensioenpremie aftrekken. In ge meenten waar geen aftrek is wordén de salaris sen nu niet verhoogd, waaruit blijkt dat het slechts het doel is de plooien door de gemeen ten in de regeling gebracht weg te strijken. De heer Gerbrandy zegt dat nu we ge legenheid hebben een wenk te geven, we dat kunnen doen. Het voorstel-Gerbrandy om Ged. St. te be richten dat het burgemeesterssalaris op f 4500 dient gebracht, vindt geen steun. De heer Landman zegt nog dat de wet houder Cnossen destijds wel was voor volledige pensioenaftrek, terwijl nu zijn verdediging an ders doet vermoeden. Spr. zou de raad in over weging geven zeer zelfstandig te handelen en zijn bevoegdheid te handhaven; gezien de be lastingdruk hier kan spr. volkomen meegaan met het voorstel-Rengers. De heer Cnossen is nog voor 8’/2 pre- mie-aftrek maar dan moeten de salarissen zoo zijn dat er 8*/2 af kan en dat dient nagegaan voor de ambtenaren voor wie we de volledige aftrek toepassen. Het principe van het recht op pensioen brengt voor spr. mee de volledige af trek. De heer N ij d a m zegt dat het voorstel-Ren gers, eenmaal aangenomen, niet juist weergeeft wat de raad van oordeel is. Er is een deel van den raad dat vindt dat als Ged. St. meenen dat de salarissen verhoogd moeten worden, de raad dat aan hen overlaat en dat is niet te lezen uit het voorstel-Rengers. De heer Rengers wili ieder op zijn terrein laten; willen Ged. St. de salarissen verhoogen, wij kunnen er niets tegen doen! Het voorstel van B. en W. komt in stemming. Voor de leden v. d. Leij en Cnossen; tegen de leden Gerbrandy, Rengers, Nijdam, Land man, Jellema, v. d. Werf, Schilstra, v. Gooi, Bootsma, Gaastra, Abma, Rijpma en Atsma. Dit voorstel is dus verworpen met 132 st. Nu komt in stemming het voorstel-Rengers, nl. Ged. St. te berichten dat de tegenwoordige toestand bij den raad geen bezwaar ontmoet. Voor de leden: Rengers, Nijdam, Landman, Jellema, v. d. Werf, Schilstra, v. Gooi, Bootsma, Gaastra, Abma, Rijpma en Atsma; tegen de leden Gerbrandy, v. d. Leij en Cnossen. Met 123 st. aangenomen. De heer Rengers: Een volgend jaar komt er misschien een voorstel tot compensatie van de gemeentelijke inkomstenbelasting voor deze functionarissen! i weer niet, verhaal ingevolge de Pensioenwet 1922. lm- Spr. meent dat Ged. St. kan bericht worden dat ge- I volgens het inzicht van den raad geen wijziging Instrumentmaker w Opticëa - SHEER h.h. Bootsma en Jellema verwerft de heer Jelle ma 5 en de heer Bootsma 8 st. De heer Bootsma is dus benoemd. De heer Landman wijst op de commissie voor de noodslachtplaatsen. De Voorz.: Dat is een commissie ad hoe, welke blijft functionneeren. Punt IV. Benoeming Hoofd O. L. School te Wolsum. B. en W. adviseeren: In Uwe vergadering van 16 Mei ji. is wegens benoeming elders aan den heer W. Boersma overeenkomstig zijn verzoek eervol ontslag ver leend als Hoofd der O. L. School te Wolsum. Naar wij reeds verwachtten, bleek het niet gemakkelijk de daardoor ontstane vacature naar behooren vervuld te krijgen, voornamelijk met het oog hierop, dat de gemeentebesturen wet telijk gedwongen zijn in vacatures als regel wachtgelders te benoemen op straffe van ver lies der rijksvergoeding. Pogingen om ondanks deze beperking toch tot een benoeming te komen, hadden geen re sultaat, ook al om de ongunstige ligging van Wolsum. Besloten werd toen aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen het verzoek te richten om in Wolsum met behoud der rijksvergoeding een n i e t-wachtgelder te mogen benoemen. Op dit verzoek werd gunstig beschikt, zoodat wij in staat waren den 31 Juli 1928 een oproeping van sollicitanten te plaatsen in „De Vacature”. Hierop meldden zich 5 gegadigden aan, van wie één na een bezoek aan de schoolwoning zich terugtrok, zoodat er slechts uit 4 sollicitan ten een keuze zou moeten worden gedaan. Niettemin werd besloten met de voorbereiden de maatregelen voor het samenstellen van een voordracht voort te gaan. De indrukken, ontvangen bij het bezoek van drie der sollicitanten in hun klas, hebben ons doen besluiten de volgende voordracht aan U over te leggen, welke is opgemaakt in overeen stemming met het oordeel van den Inspecteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Sneek te Heerenveen blijkens diens schrijven van 12 September 1928, no. 566, dat hij echter ten on rechte aan Uwen Raad heeft gericht. No. 1 de heer W. Hemminga, onderwijzer te Beets; No, 2 de heer J. Tolsma, onderwijzer te Rot- sterhaule; No. 3 de heer P. Hiddema, onderwijzer te Balk. Wij stellen U voor uit deze voordracht een Hoofd der Openbare Lagere school te Wolsum te benoemen met ingang van een nader door ons te bepalen datum. In verband met het bovenstaande deelen wij nog mede, dat tevens moet worden verhuurd de onderwijzerswoning te Wolsum. De huurprijs bedroeg tot dusver f 160.per jaar. Verhooging van dit bedrag lijkt ons niet ge wenscht. Wij stellen U voor deze woning aan den te benoemen onderwijzer tot wederopzegging on dershands te verhuren met ingang van den dag, waarop hij zijne betrekking aanvaardt, zulks tegen een huurprijs van f 160.per jaar en verder onder de door ons te s’tellen voor waarden. VERGADERING van den RAAD der gemeente WYMBRITSERAOEEL, op DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1928, ’s voormiddags 10 uur. Voorz. de heer H. M. Tromp, burgemeester. Secretaris de heer H. M. Martens. Aanwezig alle (15) leden. Na opening op de gebruikelijke wijze is aan de orde: Punt I. Notulen der vergadering van 25 Augustus 1928. (De Commissie bestaat uit de heeren Jellema, Landman en Nijdam). Deze notulen zijn door de commissie nagezien en worden op haar voorstel onveranderd goed gekeurd. Punt II. Ingekomen stukken en tnede- deelingen. Ingekomen zijn: a. Resolutie van Gedeputeerde Staten d.d. 1/5 September 1928, no. 28, 2e afd. F, hou dende goedkeuring van de wijziging der ge- meente-begrooting 1928, no. 4. b. Idem d.d. 1/6 September 1928, no. 26, 2e afd. F, houdende goedkeuring van het raads besluit dd. 25 Augustus 1928 tot het opnieuw vaststellen van art. 24 der verordening op het beheer van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf. c. Mededeeling van den heer J. H. G. Leisink, te Westhem, dat hij zijne benoeming tot lid der Commissie tot wering van Schoolverzuim aan neemt. Deze stukken worden aangenomen voor ken nisgeving. d. Verslag van den Armenraad te Leeuwarden over 1927. Ter inzage gelegd voor de leden. Ingekomen is nog een adres van het Bestuur der Geref. School te Gaastmeer om een nieuwe kachel. Een adres der afd. Heeg van de Friesche Mij. om lokalen voor een cursus te Heeg en te Woudsend beschikbaar te stellen. Beide verzoeken worden op voorstel van B. en W. ingewilligd. De heer Gerbrandij vraagt hoeveel ver goeding de Friesche Maatschappij, wat het laat ste verzoek betreft, moet betalen. De Voorz.: Dit is een afwijking van de usantie, we vragen geen vergoeding omdat het hier onderwijs betreft. Nog is ingekomen een verzoek van eenige in woners van Tirns om vergoeding voor vervoer hunner kinderen naar de Geref. School te Schar- negoutum. Dit stuk is in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. Punt III. Benoeming leden Raadscommis sies. In de commissie voor de strafverordeningen worden bij acclamatie herbenoemd de h.h. Ren gers, Atsma en Rijpma. In de commissie voor het Electriciteitsbedrijf worden bij acclamatie herbenoemd de h.h. Ren gers, Abma en Schilstra. In de commissie voor de reinigingsdienst wor den bij acclamatie herbenoemd de h.h. Schilstra, Atsma en van Gooi. In de commissie voor de armenzaken worden de h.h. Abma en Landman bij acclamatie her benoemd. Er is één vacature v. d. Leij. Voor deze vacature verkrijgen bij eerste stemming de h.h. Bootsma 5, Jellema 5, v. d. Werf 3, Gaastra 1 st., terwijl 1 blanco was. Bij tweede vrije stemming krijgen de h.h. Bootsma 6, Jellema 5, Na schorsing en heropening der openbare ver gadering wordt de heer W. Hemminga met 14 ongelijkheid met andere ambtenarengroepen in st. benoemd; de heer J. Tolsma had 1 st. de eigen gemeente wordt geschapen, wanneer Punt V. Missive van Gedeputeerde Staten die nu ook geen premievrij pensioen krijgen, d.d. 15 Augustus 1928, no. 79, 2e afd., om- en daarvoor voelt spr. niet. Spr. acht deze weg trent de jaarwedden der burgemeesters, dus niet de beste om de salarieering te ver- secretarissen en ontvangers, met voorstel beteren, wat Ged. Staten blijkbaar willen. Spr. vindt cjeze saiarjssen echter niet hoog en hij gelooft dat dat van den burgemeester wel f 4500 mocht zijn; cijfers betreffende de andere sala rissen wil spr. niet noemen, er is toch wel ver band tusschen die en dat van den burgemeester. Spr. wil dus de circulaire afwijzen, en Ged. Sta ten tevens doen meedeelen, dat het salaris van den burgemeester f4500 dient te zijn. De heer R ij p m a, ofschoon erkennend, dat bij de algemeene, regeling, laatstelijk vastge- door verschillende pensioenaftrek de salarisrege- steld bij Prov. blad 1920, no. 22, op verschillende ling van Ged. St. in het nauw is gebracht, heeft bedragen zijn bepaald in verband met een klas- toch tegen de circulaire bezwaar, daar deze voor sificatie der gemeenten. Nu is in de praktijk J ...TL gebleken en vooral in de'n laatsten tijd is daar- brengt. Als men consekwent was, op meer dan voorheen onze aandacht gevallen, alle salarissen van ambtenaren hier moeten ver- dat naast de verschillen, die de regeling zelve hoogen en dat is niet toe te laten. Spr. acht de stelt, andere zijn ontstaan en wel in de bedragen I gronden door Ged. St. aangevoerd onjuist, daar die de functionarissen zuiver genieten. Deze ver- de circulaire ook tegenstrijdigheden bevat. Ged. schillen vinden hun oorzaak in het pensioens- j St. willen pensioenverhaal en toch yorln cs n1 inrrdvnlrro Ha Dancinonnmt- 1 (TOO !»-»-> x J x i r»x i t :_,i_x v. d. Werf 4 st; bij herstemming tusschen demers is de toestand deze, dat in sommige ï- I volgens

Sneeker Nieuwsblad nl | 1928 | | pagina 1