25-jang bestaan Si. Anthonius Ziekenhuis. Dl! No. bestaat uit 3 bladen. NIEUWSTIJDINGEN. Uttel Orgaan der Gemeente Sneeh 44e Jaargang Woensdag September IMS No. 104 Eerste blad KIEZEKKINK Uitgave K1EZEBR1NK Co Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, N. die met zooveel liefde en toewijding de pa tiënten verplegen. Spr. deelt dan mede, dat het comité in den geheelen Zuid-Westhoek de som van f 3090.heeft ingezameld, welk bedrag zal worden besteed voor aanschaf fing van een radio-installatie voor het Zie- Trouwkaarten en Circulaires K1EZEBRINK Co- - Tel. 150 Abonnement: per jaar f2.5O, fr. per post f3.75. Advertentiën: 9 ct. per regel. Inge» zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT inzameling. Mocht dit bedrag daarvoor niet geheel worden verbruikt, dan zal de rest ten bate der patiënten worden besteed op een wijze door het plaatselijk comité te Sneek te bepalen. Op deze wijze heeft men gemeend de taak van de zusters misschien iets te kunnen verlichten, door daar waar zooveel leed wordt geleden, ook wat Zonneschijn te brengen. Als burgemeester van Sneek biedt spr. zusters en bestuur, naast dank voor wat in het verleden gepresteerd werd, de beste wenschen aan voor de toekomst. Mo gen allen nog lange jaren werkzaam blijven in het belang van de zieken zelve, in het belang ook van Sneek en den geheelen om trek. HET SINT ANTHONIUS ZIEKENHUIS. Cliché welwillend afgestaan door het Leeuwarder Nieuwsblad. gehandeld, een woord dat eenmaal het slot woord van God ten opzichte van deze we reld zal zijn. Er zijn vaak beletselen voor hen, bestemd om een uitzonderingspositie in de Christe lijke gemeenschap in te nemen, om zich in de wereld ten volle te geven aan God en den naaste, welnu tengevolge daarvan is de kloosterstaat ontstaan en wat in de 19 eeuwen Christendom door de kloosterlingen ten bate van de naaste is verricht is niet door den mensch te berekenen, weet God alleen. Zoo zijn wij ook dankbaar dat 25 jaar geleden onze zusters naar hier kwa men, voor wat zij deden voor de lijdende menschheid; daarvoor dankt spr. haar na mens de 10.000 reeds verpleegde patiën ten, namens de velen die thuis verpleegd werden, en namens allen die hun werk hebben gadegeslagen. De ondervonden zegen is een waarborg voor de toekomst. Moge ons St. Anthonius Ziekenhuis steeds zijn doel getrouw blijven ter eere Gods en heil der menschheid. Tot slot zong het koor het Laudate Do- minum van Alfons Vrancken, gevolgd door het Tantum ergo van Winnubst. terwijl ook de moeders Edmunda en Verona aanwezig waren. Kapelaan Verhoef, met de leiding belast, had de bijeenkomst reeds geopend, maar heette de comitéleden nog eens welkom. Eerste spreker was de burgemees ter van Sneek, mede in zijn kwaliteit als voorzitter van het eere-comité voor het inzamelen van gelden ten behoeve van het huldeblijk. Spr. had gaarne de taak op zich genomen, hier een woord van gelukwensch te spreken ook om zich daarmede van een geen stoffelijk blijk van waardeering voor al de moeite en zorg, welke gij bij dag en nacht aan de patiënten gaaft. Daarom r meende het Kerkbestuur het best te doen U I Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle een raam voor Uw schoone kapel aan te werkdagen tusschen ll/2 en 12/2 uur, de bieden, om daar tot in lengte van dagen navolgende voorwerpen als gevonden gede- getuigenis af te leggen van Uw werk. Tot poneerd op 2425 September 1928: dames- moeder Edmunda en moeder Verona, als porterrtonnaie met inhoud, vertegenwoordigsters der glorierijke con- gregatie dezer zusters, richt spr. het ver zoek de algemeene overste de betuiging van het bestuur van het St. Anthonius Zieken huis te Sneek over te brengen, dat het zeer dankbaar en tevreden is voor en over alles wat de zusters hier verrichtten. Kapelaan Verhoef voert nu het woord namens de parochianen van de parochie St. Martinus, die het een voorrecht achten, zus ters in hun midden te hebben, die zich met de ziekenverpleging belasten. Een voorrecht niet omdat zij er prijs op zouden stellen ziek te worden, maar omdat ze in haar zien een voorbeeld in de beoefening der Christelijke deugden. Er is dankbaarheid in de parochie voor dit stichtend voorbeeld en daarom hebben de parochianen gemeend iets te moe ten aanbieden, dat ook de zusters weder tot Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 24-25 Sept. 1928: geslepen gouden ring, J. de Boer, Waterpoortsgracht 22; jongenspet, T. Wil link, Groote Kerkstraat; heerenp’arapluie, Terpstra, Parkbuurt 5; gele damesschoenen, T. Wielinga, Waterpoortsgracht 4. stichting kan strekken, nl. een tweede raam voor de kapel met de voorstelling van den H. Bonifacius. Onder de vele bloemen, welke de jubilee- rende instelling waren gezonden, was ook een bloemenhulde van de Ver. tot bestrij ding der tuberculose alhier, ter receptie ver tegenwoordigd door de h.h. dr. K e h r e r, voorzitter en J. H. Doodkorte, vice- voorzitter der ver., welker bestuur zijn waardeering voor ’t werk door regenten en zusters verricht op deze wijze vertolkte. De deken van G a 1 kom brengt als voorzitter van het regentencollege thans dank voor de talrijke bewijzen van waar deering welke zijn ontvangen. In de eerste plaats tot den burgemeester van Sneek en verdere leden van het eere-comité, tot den heer Piccardt en de leden van zijn comité, dat zulk schitterend werk leverde, waardoor het Ziekenhuis een eigen radio-installatie zal krijgen, waardoor de zieken eenige af leiding zullen ontvangen. Allen die daartoe bijdroegen mede een woord van dank. Dank ook aan dr. Posthumus en de andere dokto ren. Met hen is steeds aangenaam samen gewerkt. Met een variant op een bekende spreuk zou spr. de wensch willen uitspre ken, dat de doktoren straks zullen zeggen: „Zooals de klok van het Ziekenhuis voor ons tikt, tikt hij nergens anders”. Een woord van dank maar ook van groote waardeering richt spr. tot Dr. Bouma, die zooveel tot den bloei van ons Ziekenhuis heeft bijgedragen, mede door de opleiding van de zusters, aan welke opleiding ook deel hebben de dokto ren Hannema, Hoorenman en Kingma. Dan een woord van dank tot de parochianen, die zoowel bijdroegen voor de radio-installatie als voor het raam in de kapel, dat zij als Katholieken zelf wenschten aan te bieden. De zusters, die pro Deo arbeiden, ter eere Gods, uit liefde tot den naaste en volgens Gods gebod, hebt gij iets aangeboden voor de kapel, waar de zusters bij uitnemendheid de kracht kunnen vinden voor wat haar plicht haar oplegt, moed en opgewektheid om datgene te doen waarvoor gij, zusters, heden zoo gehuldigd wordt, handelend naar het gebod van den Allerhoogste: Hebt Uw naaste lief gelijk U zelf. Het drietal ra men in de kapel is thans compleet: de voorstelling van den patroon van Uw zie kenhuis de H. Anthonius, die van den pa troon van Friesland, de H. Bonifacius, en die van onze goede stad Sneek de H. Mar tinus zijn daar nu vereenigd. Als wij denken aan degenen die ons voorgingen, en wier voorbeeld ons de moed geeft voort te gaan moge hier de naam genoemd worden van hem die ons in staat stelde dit Ziekenhuis te bouwen, nl. Edon Jans Hollander, die de koninklijke gift gaf, waardoor deken Brou wer in staat werd gesteld het woord te spre ken: „Wij zullen een Ziekenhuis in Sneek bouwen.” Waardeering en dankbaarheid koesteren wij ook jegens deken Brouwer en zijn staf van helpers, waarvan we twee hier zien: moeder Edmunda en de heer Stock mann, die bij de opening aanwezig waren. Recht op dien dank hebben ook de h.h. re genten die om gezondheids- of andere rede nen aftraden, genoemd mogen hier worden deken Velthuijzen en de heer Gregor Stock mann, en de heer Van der Werf, die om ge zondheidsreden afwezig is. Dank aan het Kerkkoor, dat de plechtigheden met zijn zang opluisterde, dank aan hen 'die auto’s voor het brengen der zusters naar de Kerk beschikbaar stelden, aan de gevers der prachtige bloemstukken en allen die nog aanspraak op dien dank mogen hebben. Spr. eindigt met de belofte dat regenten hun best zullen doen het Ziekenhuis op de hoogte te doen blijven van den tijd, zoover als de middelen dat toelaten, of een Hol lander van de toekomst ons daartoe in staat zal stellen. Het officieele gedeelte der receptie was hiermede ten einde, van de gelegenheid om regenten, oud-bestuurders en zusters te complimenteeren werd, ook door oud-pa- tiënten, een druk gebruik gemaakt. ’s Middags te twee uur verzamelde eere- comité en comité tot inzameling van gelden voor het aanbieden van een radio-installatie aan het Ziekenhuis zich op het Stadhuis, waar een oorkonde werd geteekend en de heer Piccardt de comitéleden dankte voor het verrichte werk. Daarna ging het naar het Gebouw voor Chr. Belangen, waar regenten, eerw. moe der en zusters receptie hielden, gezeten te midden van een schat van bloemen. Op het podium prijkten de portretten van eenige overleden oprichters, terwijl aan de regen tentafel eenige oud-bestuursleden mede hadden plaats genomen; we zagen oud- deken Velthuijzen, de heer C. G. Stockmann, veel pleizier van die rede heeft hij niet ge had, omdat hij twijfel had geuit of dit groote gebouw niet te kolossaal voor deze stad was, wat sommigen als een koudwaterstraal over het bestaande enthousiasme beschouw den. Nu 25 jaar later heeft spr. in de kran ten alweer naar die zinsnede in zijn rede zien verwezen. Maar spr. had toen enkel uit bescheidenheid dat voorbehoud gemaakt, hij vreesde nl. dat de krachten der Sneeker medici niet in verhouding zouden staan tot de grootschheid van dit Ziekenhuis. Op een dag als deze gaat onze bijzondere herinne ring naar de zusters, die hier vroeger zijn werkzaam geweest. Met genoegen ziet spre ker moeder Edmunda hier tegenwoor dig en andere die hier hebben gewerkt. Spr. zelf die in 1910 ernstig ziek was en vrouw en kinderen die ook als patiënten van de toewijding der zusters hebben genoten, brengen daarvoor nog eens dank op dezen dag. Maar niet bij het persoonlijke wil spr. stilstaan. Met de jaren is het aantal patiën ten hier steeds toegenomen, maar met de jaren merkten wij ook dat er nog veel ont brak. Daar was de kwestie van de water voorziening. Mede om het Ziekenhuis heeft spr. naar de mate van zijn krachten mede gewerkt om hier de waterleiding te krijgen. Al spoedig werd er ook over een Röntgen- inrichting gesproken, regenten waren altijd zeer welwillend maar de financiën lieten dure aanschaffingen wel eens niet toe; van de primitieve Röntgen-inrichting welke we hier eerst hadden tot de zeer goede welke ons Ziekenhuis thans bezit en welke in staat stelt zeer goede foto’s van alle organen te maken, was een lange weg. Bij de speciali- seering van het medische vak, werden steeds nieuwe eischen aan het Ziekenhuis gesteld, er werd ruimte gevraagd voor de tubercu lose specialist, we kregen hier’een specialist voor huidziekten, voor zenuwziekten, voor oor-, neus- en keelziekten, leder speciaal vak stelt nieuwe eischen aan het Ziekenhuis. De vooruitgang der medische wetenschap stelt steeds nieuwe eischen, en het gevaar kan ontstaan, dat le mieux ook hier l’ennemi du bien wordt. Wij, medici uit ’n vorig ge slacht, die reeds opgeleid waren in de rich ting van de antiseptische en aseptische be handeling, door Lister geïnspireerd, door Pasteur ingevoerd, een richting alleen goed toe te passen in een Ziekenhuis, zijn zoo gelukkig geweest, hier in deze inrichting de toenmalige moderne behandeling te kunnen toepassen. Moge ons Ziekenhuis ook in de toekomst in staat gesteld worden zich steeds aan te passen aan de nieuwe eischen van een steeds voortschrijdende medische weten schap, tot heil van Sneek en zijn omgeving. De heer J. H. M i e d e m a sprak als voor zitter van de federatie van vereenigingen tot Ziekenhuisverpleging in Friesland. Na poleon’s woord aan het strand van St. He lena: „Hoe verschrikkelijk geen spoor na te laten”, is niet voor de oprichters van deze inrichting van toepassing, voor hen die on der hoogere inspiratie dit Ziekenhuis tot heil der lijdende menschheid stichtten. Die daad is ook voor onze federatie van belang en daarom vieren wij gaarne met regenten en zusters dit jubileum en bieden wij U van harte onze gelukwensch aan met het succes de bij operaties, ziet dezen chirurg en zich- reeds door dit Ziekenhuis behaald. Wij ho- ten nog lang voor deze inrichting mogen werkzaam zijn, en dat als een ander ge slacht opnieuw een jubileum van deze in richting viert, het kan getuigen, evenals nu, dat daarin veel tot heil van de menschheid is verricht. Ga het Uwe inrichting ook in de toekomst onder hooger inspiratie wel. Voor Hulp in Nood sprak de heer R. N i e v e e n, voorzitter van die vereeniging, die in die kwaliteit weet dat er velen in dit Ziekenhuis worden geholpen. Spr. voelt zich daarom gedrongen hier de zusters een har telijk woord van dank te brengen voor het- geen zij voor de patiënten der vereeniging De. verloopen 25 jaar hebben bewezen deden. De zusters geven inderdaad haar ge- welk een zegen dit Ziekenhuis voor Sneek heele leven aan de zorg voor de zieken. Spr. en omgeving is geweest, er is maar één wenscht de zusters sterkte bij het volgen roep over de correctheid waarmede een harer roeping ook in de toekomst. ieder, rijk of arm of van welke godsdien- De heer Carl Stockmann, sedert stige gezindte hij ook zij, wordt ontvangen de oprichting bestuurslid van ’t Ziekenhuis, en verzorgd. Dat dit zoo zal blijven, daar- is door het regentencollege verzocht een aan twijfelt Spr. geen oogenblik. De ge- woord tot de zusters te richten. Hij doet dat neeskundige kring heeft op dezen feestdag met eenigen schroom omdat hij niet gewend uiting aan zijn waardeering willen geven is het woord in het openbaar te voeren, door het aanbieden van bloemen, het rui- maar anderzijds met genoegen, omdat hij mere comité van artsen biedt hierbij de af- gaarne een duit doet in het zakje der lof- beelding van een electrische klok voor het tuitingen dat de zusters dezen dag wordt Ziekenhuis aan, welke klok in die inrichting aangeboden. Gij zusters, verlangt van ons straks, naar Spr. hoopt, een plaats zal vin den. Wat de toekomst betreft, Spr. twijfelt niet of de volgende 25 jaar zullen een even bevredigend verloop hebben als die achter ons liggen. De politiek zal uit het Zieken huis blijven, want, zooals de Engelsche staatsman lord Curzon eens zeide: „Politics are a dirty game”, maar de dienende liefde zal in dit Ziekenhuis blijven. Dat zij de grondslag waarop ons St. Anthonius Zie kenhuis ook verder zal groeien, tot in lengtje van dagen. Dr. Bouma spreekt helaas als de oudste medicus, zelfs als emeritus, maar hij heeft het woord gevraagd omdat ook hij van den beginne de geschiedenis van het Zie kenhuis heeft medegemaakt, en ten deze kan hij zich volkomen vereenigen met wat col lega Posthumus in den aanvang van zijn rede heeft gezegd. Spr .herinnert zich dat bij de opening deken Brouwer in zijn rede de gelijkenis van den barmhartigen Samaritaan aanhaalde en welk een schitterende rede de toenmalige burgemeester Alma hield. Spr. zelf, aangèsteld als huismedicus, die advie zen bij den bouw en ook later moest geven, sprak toen namens de Sneeker medici. Maar De heer Piccardt sprak in zijn kwali teit van voorzitter van den raad van Arbeid, die na de chirurgen en bestuursleden, waar schijnlijk sedert 1920 wel de meeste bezoe ken aan het Ziekenhuis heeft gebracht. On omwonden wenscht hij te verklaren dat hij bij die bezoeken steeds met de grootst mo gelijke voorkomendheid is bejegend. Spr. verkeert gaarne in de nabijheid van zieken, omdat ook hij op zijn tijd aan het ziekbed een woord van troost kan spreken, inzon derheid als voorzitter van den raad van Arbeid. Van dien raad zijn reeds heel wat patiënten in dit Ziekenhuis opgenomen. In October 1920 kwam er de eerste, en in 8 jaar tijds zijn er nu 290 patiënten voor reke ning van den raad van Arbeid verpleegd. Van niemand hoorde spr. ooit een klacht, allen verklaarden met de meeste liefde te zijn verpleegd. En als de spreuk dat liefde gelukkig maakt waarheid bevat,-en Spr. ge looft dat, wat moeten deze zusters dan ge lukkig zijn, die zooveel liefde geven. Dat die liefde steeds blijve uitstralen van het Zie kenhuis te Sneek is Spr.’s hartelijke wensch. Dat zal tot heil strekken van Sneek, zijn omgeving qu ook den Raad van Arbeid ten goede komen. Een persoonlijk woord van dank brengt spr. voor de liefde en toewij ding van de zijde der zusters ondervonden tijdens de ziekte en het overlijden van zijn echtgenoote. Namens een onbekende kon spr. nog een prachtige collectie druiven voor de zusters en zieken aanbieden. Dr. Posthumus, voorzitter van den kring Zuidwesthoek van de Algemeene Maatschappij van Geneeskunde in Neder land, mede sprekende namens enkele niet aangesloten collega’s en namens eenige buiten dezen kring, doet het genoegen, be stuur en zusters te kunnen complimenteeren, vooral waar hij de geheele wordingsgeschie denis van dit Ziekenhuis van nabij heeft kunnen volgen. Toen Spr. zich hier in 1896 als arts vestigde, bestond er hier niets op het gebied van ziekenhuis .of ziekenverple ging. Welk een ontzettende achterstand op dit gebied dus in een stad als Sneek met hare welvarende omgeving. Nergens vond men hier geschoolde hulp en toch lag de tijd dat men in de ziekenhuizen in de groote steden genoegen nam met enkele zaal- knechts als verplegers reeds lang achter ons. In steden als*de onze werd door dit gebrek aan geschoolde hulp nog meer van onze toewijding gevraagd dan thans, nu deze hulp hier zeer behoorlijk en voldoende is geregeld. In 1902 werd hier een commissie gevormd om de inrichting der ziekenverpleging ter hand te nemen en op de eerste vergadering was ook een vertegenwoordiger van het Ka tholiek kerkbestuur aanwezig. Reeds in de tweede vergadering kon deze echter mee deden, dat van Katholieke zijde zelfstandig een Ziekenhuis zou worden gebouwd. Er is toen toch ook een gemengde vereeniging voor Ziekenverpleging tot stand gekomen, zoodat nu deze verpleging behoorlijk is ge regeld. Voor Sneek was echter de stichting van een Ziekenhuis een evenement. Spr., die in den eersten tijd van zijn praktijk den chirurg, doctor Bouma nog al eens assisteer de uij upciaues, ziet uez.cn uuiiuig en zien-iccuo uuui un zickciiiiuio uciiciaiu. vv ij nu- zelf nog bezig in bv. een éénkamerwoning, pen dat de tegenwoordige zusters en regen- waaruit eerst de andere gezinsleden waren -A- verwijderd, en nadat de tafel duchtig was schoongemaakt, de patiënt daarop uitge strekt, waarna de moeilijke ingreep kon worden verricht. En als Spr. zich zoo iets herinnert, constateert hij welk een zegen de oprichting van een Ziekenhuis vooral ook was voor de mindergegoeden alhier. Dat collega Bouma ondanks die moeilijke om standigheden zoo groot succes had, dat zijn naam als chirurg zich over Friesland ver breidde, mag ongetwijfeld worden toege schreven aan de groote zorg, welke deze heelmeester voor zijn patiënten had. Maandag werd de viering van het 25- jarig bestaan van het St. Anthonius Zieken huis geopend met een plechtige H. Mis in de parochiekerk. Deze mis werd bijgewoond doopde zusters uit het Ziekenhuis, die voor afgegaan door bloemen strooiende meisjes de kerk betraden. De mis werd gecelebreerd door deken van Galkom, bijgestaan door de pastoors Wilens van Kuinre als diaken en Elberssen van Zorgvlied als sub-diaken, beide oud-kapelaans alhier. Het parochiaal zangkoor onder leiding van kapelaan Stoverinck zong zeer schoon de zesstemmige mis van Nekes: „O, Crux j plicht der dankbaarheid te kwijten, dank- Ave” en onder de H. Mis „Haec Dies” van baarheid van deze gemeente en de andere J. A. A. van Schaick. De feestpredikatie in den Zuidwesthoek van Friesland jegens werd gehouden door kapelaan Stoverinck, een inrichting, welke zooveel nut sticht, je- die er op wees, dat terwijl 25 jaar geleden gens de eerwaarde moeder en de zusters, hier de toen opgedragen mis het karakter had van een smeekoffer, dat nu kan zijn een dankoffer, want met Paulus kunnen we zeggen „God was het die de wasdom gaf”. De 300 R.-K. Ziekenhuizen in ons vaderland getuigen er van dat de Katholieken conse- kwent zijn in de toepassing van hun Chris- kenhuié, een en ander in overleg met den telijke beginselen, getrouw willen zijn aan heer Piccardt, voorzitter van het comité van de feitelijk maar twee geboden van Chris tus: de liefde tot God en de liefde tot den naaste. Christus heeft het natuurlijk mede gevoel met de lijdenden op hooger plan ge bracht, het werd door Hem een bovenna tuurlijke deugd,een werk ter liefde Gods, en om tot die deugd te prikkelen heeft Hij ge zegd: Wat gij aan de geringste mijner doet, hebt gij aan Mij gedaan”. Zoo kan onze naastenliefde tegelijk een acte van dank baarheid jegens God worden. En de mensch met zijn centrale begeerte naar volmaakt geluk, zal dat volmaakt geluk eenmaal deel achtig kunnen worden wanneer hij hier naar dat woord: „Wat gij aan de geringste mijner doet hebt gij aan mij gedaan”, heeft In meer intiemen kring is Zondag in het St. Anthonius Ziekenhuis zelf het 25-jarig bestaan herdacht. Zondagmorgen 7 uur heeft de H.E. heer Velthuijzen, oud-deken van Sneek, in de kapel daar voor de zusters, regenten en hunne dames een gezongen H. Mis gecelebreerd. Het parochiaal zangkoor zong de driestemmige mis van H. Cuijpers „In honorem St. Alfonsi”. Te half twaalf vereenigde zich in de ontvangzaal met re genten en hunne dames de zusters, de ver tegenwoordigsters van de generaal overste der Congregatie van den H. Carolus Borro- meus, de moeders Edmunda van Siewert en Verona van Venlo, oud-deken Velthuijzen, kapelaans (Verhoef en Stoverinck en de heer C. G. Stockmann, oud-regent. De H. Eerw. deken van Galkom richtte hier woorden van gelukwensch tot den heer Carl Sto’ckmann, sedert de oprichting bestuurslid van het Ziekenhuis en bood hem namens regenten een olieverfschilderij, voorstellende een .Friesch landschap aan. Na een toespraak van een hunner zongen de Zusters den jubi laris een toepasselijk lied toe, waarna moe der Willibrord den heer Carl Stockmann een kopergravure met een voorstelling van het Ziekenhuis aanbood en een aschbak, door een der zusters met eenzelfde afbeel ding beschilderd. Ontroerd dankte de heer Stockmann voor deze hulde. Deken van Galkom richtte daarna nog woorden van gelukwensch tot mej. Anna Huitema, sedert 25 jaar inwonende leekenhulp en bood haar een enveloppe met een spaarbankboekje aan. ’s Middags celebreerde de H. E. deken van Galkom een plechtig lof in de kapel, waarbij'kapelaan Stoverinck met zijn zan gers opnieuw assisteerde. Talrijke bloemstukken Ziekenhuis bezorgd en gangen. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers: SNEEK TELEFOON No. 150. waren aan het sierden daar de Kleinzand 7 naast de heer J. v. d. Feer. NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL -

Sneeker Nieuwsblad nl | 1928 | | pagina 1