der gemeente Sneek Officieel orgaan Graan idvoer lef. lïïl Zaterdag 19 November annex SNEEKER COURANT Dl! No. bestaat uit 4 bladen. IM 45e Jaargang a erste 5^1 rnt 60 i 8( 5( Uitgave: KIEZEBRINK Co. i NATIONALE BANKVEREENIGING bij aan) en 10 Handelscredieten. Alle Assurantiën. g met SNEEK 1 PK. sing. O. De SNEEKER COURANT is een 1. ok) voor I stenaars, spr. noemt Rembrandt en Thor- Hij weet dat bij Hem vrede is, want verge- wereld en kunnen wij nooit van Hem afko- Gezang 50. Het is de vraag, die u voor de keus stelt: ■V1' GROOTZAND 32 het verk ken. toch iken eren Wijdingssamenkomst C. J. M. V. Timotheus. =toJ=- '4 3. In verband met dit ontslag verdient het aanbeveling, de ressortverdeeling te wijzigen. De Gemeente-opzichter heeft ons daarbij van advies gediend. Met de ressort-verdeeling hangt weer samen de aanwijzing van de dorpen waai de wegwerkers moeten wonen. De ressort-verdeeling is eene bevoegdheid, welke artikel 6 der instructie aan ons College heeft toegekend, terwijl artikel 12 der instructie U aanwijst als het orgaan, hetwelk bepaalt waar de wegwerkers moeten wonen. Ons College is daarbij de bevoegdheid gegeven in bijzondere gevallen van Uwe aanwijzing tijdelijk onthef fing te geven. Wij zijn met de ressortverdeeling, waartoe de Gemeente-opzichter bij zijn rapport van 20 October 1928 adviseert, accoord gegaan. Dit rapport ligt voor U ter secretarie ter inzage. Honders. De. Te Winkel zegt dat de gebeds week door de Wereldbond van Jonge Man nen uitgeschreven voor de rijpere jeugd, welke zich nog schaart om het kruis van Christus, opwekt tot innerlijke concentratie op God. Het gebed is immers de levenwek kende bron, zonder welke de putten en ka nalen, door menschenhand gegraven, leeg blijven. Het leidend woord voor deze week is dat van onzen Zaligmaker: „Komt allen „Christus of deze wereld, Christus of eigen wil en eigen eer, Christus en de grootheid des levens”, dit laatste bv. als gij hebt te kiezen tusschen de weg gaan die Christus u wijst of de weg zonder Christus, maar welke naar een „goede’ positie of „goed” huwelijk leidt. Wat hebben velen, ook in onze kringen, vaak de verkeerde keus ge daan. Als gij tot Jezus komt, zult gij het onvoorwaardelijk moeten doen en, daar het er eens toch van zal moeten komen, moet toeroept: „Komt tot Mij”. Welk antwoord hebben wij op die uitnoo- diging te geven? Ook gij leden van de Chr. jeugdvereenigingen voelt het beklemmende g? van de vraag: „Zijt gij tot Jezus gekomen?” de stad f 2.50, naar buiten fr. per post f 3.60. bovendien huis-aan-huis verspreid Vrijdags te Hommerts, Jutrijp,“ Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega. VIEUWE SNEEKER COURANT (72e Jaargang) Bozum, op eene jaarwedde van f250. 4e ressort, den heer W. J. Nieuwenhuis, arts te Nijland, op eene jaarwedde van f 1500. 5e ressort, den heer D. J. de Witte, arts te Heeg, op eene jaarwedde van f250. 6e ressort, den heer G. Bruins, arts te Heeg, op eene jaarwedde van f450. 7e ressort, den heer W. Blijleven, arts te Woudsend, op eene jaarwedde van f 400. met dien verstande, dat aan de heeren De Witte en Bruins de verplichting» wordt opgelegd, jaar lijks van ressort te verwisselen. Wij doen U hierbij opmerken, dat de Com missie voor het Armwezen zich met dit voorstel geheel kan vereenigen. Bij acclamatie worden de gemeente-genees- heeren herbenoemd. De heer A b m a zegt dat ook in de commissie de opmerking is gemaakt, dat voor een vol gende periode eens kan gelet op de belooning in verband met de prestatie, welke verlicht is doordat tal van diaconieën de zorg voor de zieken zelf op zich nemen en ook de Ver', voor Ziekenhuisverpleging in dezen belangrijk werk verrichten. De Voofz. gaat wel met deze opmerking accoord. Punt V. Verzoek van J. Douma e. a. om herbenoeming als wegwerkers, verzoek van Q. Wiersma te Heeg om eervol ontslag als zoodanig, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. B. en W. adviseeren: 1. Bij schrijven van 26 September 1928 heb- be Johs. Douma te Ypecolsga, G. Wiersma te Heeg, A. Wiarda te Tirns, F. Roorda te Oudega, F. J. Kuipers te Westhem, J. Jansen te Oudega, H. Stallinga te Oosthem, H. Hofstra te Nijland en Tj. Hiemstra te Scharnegoutum verzocht hen opnieuw als wegwerker te benoemen. In Uwe vergadering van 4 October 1928 werd dit adres in onze handen gesteld om advies. Tegen herbenoeming van adressanten hebben wij| in het algemeen genomen geen bezwaar. Bij1 het uitbrengen van ons advies hebben wij echter rekening te houden met de in Uwe ver gadering van 16 Mei 1928 vastgestelde „Instruc tie voor de Gemeentewerklieden in Wymbritse- radeel”. Volgens deze instructie toch worden de gemeentewerklieden onderscheiden in wegwer kers en ploegbazen. Uit de adressanten moet dus nu officieel een kejize worden gedaan. Wie zal ploegbaas wor den en wie blijft wegwerker? Deze keuze viel ons niet moeilijk. Roorda en Kuipers, tot dusver werkzaam respectievelijk bij de wals en de teer- sproeimachine, hebben bewezen de kwaliteiten voor een ploegbaas te bezitten. Wij stellen U daarom voor met ingang van 1 Januari 1929: a. te benoemen tot ploegbaas bij het walsen van wegen: F. Roorda te Oudega; b. te benoemen tot ploegbaas bij het teren n is ge- eet- sring HI-15 s schenziel is als een radio-ontvangtoestel gereed om alle booze en goede invloeden op te vangen, die der jongeren is wel zoo sterk als een vijflampstoestel, dat de invloeden van heel ver weet op te vangen. En in de jeugd, van zoo’n 15 tot 25 jaar, valt het beslissend oogenblik voor het verdere leven, na dien tijd heeft de bloem, welke de ziel is, zich vaak gesloten, men is dan al zoo vaak met het leven in botsing gekomen, dat men dikwijls verzuurt, verbittert. De jonge ziel is echter nog gestemd tot wat wel luidt. Niet alleen bedoelt de apostel hiermede zang en klank, hoewel het lied de ziel tot een zegen kan zijn, denk maar eens aan Luther! De macht van het lied is groot en het liederlijke lied kan de ziel dan ook danig besmeuren; te vaak ontbreekt het op fees ten, ook op onze Chr. feesten, aan dat wat welluidt. Maar het gaat den apostel om meer dan zang en klank, nl. om de zui verheid van de ziel, de zuiverheid Gods vindt niet zoo maar weerklank in onze door de zonde ontstemde ziel. Zij moet eerst in het vuur van Gods Heiligen Geest worden week gemaakt en daarna gehard, om ge stemd te worden op watwèl luidt. Ont stemd wordt de ziel door verdorven grap pen, kwade samensprekingen, het markt- rumoer van het dagelijksche leven overstemt te vaak de zuivere klanken Gods. We moe ten terug in de stilte van de binnenkamer. Daar met God alleen, de ziel omgegoten in de vuurgloed des geestes, maakt God u eerst week en dan weer sterk om zijn wel luidendheid op te vangen en weer door te geven, met hart, hoofd en hand. Dat zij zoo. Orgelspel van den heer P. GaillaTti, be geleid door bazuinen, en zuivere zang van het Jeugdkoor onder leiding «van den heer Ds. Honders bepaalde het gehoor bij het woord: „Al wat wèl luidt, bedenk dat!” De ouderen denken tegenwoordig van de jongeren, dat ze nergens meer aan denken, en deze van de ouderen, dat ze overal aan denken! De rijpende jeugd denkt echter wel, maar anders als de ouderen. Velen laten ook voor zich denken, anderen denken hoog stens aan eten, drinken en wereldsche pret, ze denken hoogstens dat ze denken. De echte denkers onzer natie kunnen we vin den zoowel achter de ploeg, als met de actetasch in de hand, met de knieën onder c. de schrijftafel. Hoofdwijsheid alleen leidt tot schijn-wetenschap, hartwijsheid al leen tot schijngeloof, hoofd en hart te samen dienen als gaven Gods gebruikt. De men- IJ. Rusticus, verhoogden de wijding van den J avond, welke werd gesloten met het door de koeien zoowel als met de knieën onder alle aanwezigen staande gezongen laatste vers van Gezang 50. bezieling, Hij geeft rust. Wat doen wij nu met dit woord in ons vereenigingsleven? Om dit woord te ver werkelijken, willen wij de zielen winnen. Hun, die vragen: waar is dan deze Christus, antwoorden wij met Zijn woord: „Ik ben met Ulieden al de dagen”; daar waar de zondaar gered wordt uit de banden des doods is Christus en klinkt zijn noodend woord. Tot allen die het geestelijke boven het stoffelijke stellen, die hun vreugde niet vinden in de ijdele dingen van de wereld, maar het zwaartepunt zoeken in het eeuwi ge, richt zich het woord: „Komt tot Mij”. Door ons woord en onze daad moet Christus ook komen tot anderen, wij moe ten levende brieven zijn, waarin Zijn woord geschreven staat. Dat is de vervulling van de groote zendingsarbeid, deel van die be weging der eeuwen, die heenleidt naai Christus’ zege. Komt gijzelf, en als gijzelf komt, noodigt gij anderen tot Hem. Weest gezegend en wees een zegen, laat dat de heilige ernst, de bezielende kracht van uw leven zijn. vooral lief te hebben ook en trachten dicht bij Christus te blijven. Een mensch moet om zoo te kunnen zijn, leeren bidden, kinder lijk en waarachtig bidden, op het belang waarvan de Wereldbond de aandacht ves tigt. Als onze 2 millioen leden werkelijk baden zou het er al heel anders uitzien! Spr. roept de jongeren toe: Gaat naar huis en bidt voor U zelf, voor de heidenen, voor de zwarten in Afrika en de gelen in China, bidt ook voor de jongen in uw eigen straat, die u niet fatsoenlijk genoeg of te fatsoen lijk is! Kiest de weg van Christus te midden der verleidingen des levens, zooals George Williams het eens deed, bidt als hij, uwe makkers tot u over, vraag in alles wat Christus er van denkt en vang Uw taak in gebed aan! 2. G. Wiersma te Heeg deelt echter in een later onder dagteekening van 5 October 1928 ingekomen schrijven mede, dat hij door voort durende ongesteldheid zich genoodzaakt ziet eervol ontslag te vragen als wegwerker en wel met ingang van 1 April 1929. Voorts verzoekt hij daarbij aan het hem even tueel door den Pensioenraad te verleenen pen sioen een jaarlijksch bedrag uit de gemeente kas toe te voegen. Zijn pensioen zal, in aan merking genomen zijn gering aantal dienstjaren, niet voldoende zijn om hem en zijne echtge- noote, een zeer matig levensonderhoud te ver strekken. Vandaar zijn verzoek om een bijslag te mogen ontvangen. Zijn verzoek om ontslag is niet afhankelijk van de inwilliging van zijn verzoek om bijslag. Wij kunnen beide verzoeken dan ook afzonder lijk behandelen. Tegen het eerste verzoek hebben wij geen bezwaar. Op zijn verzoek om een bijslag uit de ge meentekas te mogen ontvangen kan ons advies evenwel niet gunstig zijn. De Rijkswetgever heeft de regeling der pensioenen van de ge- meente-ambtenaren aan zich getrokken. Op grond van artikel 150 der Gemeentewet is het daarom niet geoorloofd, dat de gemeentelijke wetgever dezelfde materie regelt. Wij stellen U daarom voor G. Wiersma te Heeg met ingang van 1 April 1929 eervol ont slag te verleenen als wegwerker te Heeg, doch op zijn verzoek om hem een bijslag te verleenen afwijzend te beschikken. het koningschap, we moeten leeren begrij pen, dat elk ras zijn eigen denkvorm heeft en eerbied daarvoor hebben, het moet uit zijn met de klacht der Chineezen dat „als je Christen wordt je geen Chinees meer mag zijn”. Er zit hier menige jongen, die nooit een Chinees zal zien, niet op de wijze der zendelingen Christus zal dienen. Maar als hij Jezus gevonden heeft, laat ook hem pro- van wegen: F. J. Kuipers te Westhem; c. te benoemen tot wegwerkers: J. Douma te Ypecolsga, G. Wiersma te Heeg, A. Wiarda te Tirns, J. Jansen te Oudega, H. Stallinga te Oost hem, H. Hofstra te Nijland en Tj. Hiemstra te Scharnegoutum; een en ander onder, verband der bestaande en nader vast te stellen instruction en verordenin gen. Wij vestigen er Uwe aandacht op, dat bij deze ressortverdeeling rekening is gehouden met de bepaling van artikel 2 der instructie, dat er zes wegwerkers zullen zijn. Hierbij zijn wij uit gegaan van de meening, eveneens aan de in structie ten grondslag liggend, dat zes vaste wegwerkers voor, onze gemeente voldoende zijn. In de vacature-Wiersma wordt dan ook niet voorzien. In verband met de ressortverdeeling stellen wij U voor te bepalen als dorp van inwoning voor den wegwerker: Douma: Ypecolsga; Jansen: Oudega; Stallinga: Oosthem; Hofstra: Goënga; Hiemstra: Scharnegoutum; Wiarda: Tirns. Behalve Hofstra kunnen alle wegwerkers dan blijven wonen waar zij thans gevestigd zijn. Alleen Hofstra wordt overgeplaatst en wel van Nijland naar Goënga. Aangezien het aanbeveling verdient den voor verhuizing aangewezen tijd 12 Mei 1929 af te wachten, vóórdat Uw besluit voor Hof stra van kracht wordt, zijn wij voornemens, wanneer U met ons voorstel accoord gaat, hem in dit bijzonder geval te vergunnen tot dien datum in Nijland te blijven wonen. Z. h. s. wordt dit voorstel aangenomen. Punt VI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot conversie van geldleenin- gen en tot het aangaan van een nieuwe geldleening. Twee 5'/2 geldleeningen pro resto groot totaal f81.000 worden geconverteerd in 4% a pari, f42.000 wordt daarvan geplaatst bij de Alg. Friesche Levensverzekeringsmij., f39.000 blijft geplaatst bij de Spaarbank te Bolsward. Een nieuwe geldleening ad f 10.000 wordt a pari tegen 4% door bemiddeling van de In- cassobank genomen door de Alg. Coöp. Voor schotbank te Berlikum. 1 Z. h. s. aangenomen. Punt Vil. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om met den heer B. W. Okma Dinsdagavond werd deze wijdingssamen komst in de Groote Kerk, die bijna geheel bezet was, gehouden. Als sprekers traden op ds. Te Winkel, de heer Gordeau en ds. HT VERGADERING van den RAAD der gemeente WYMBRITSER ADEEL, op DONDERDAG 15 NOVEMBER 1928, ’s voormiddags 9 uur. Voorz. de heer H. M. Tromp, burgemeester Secretaris de heer H. M. Martens. Aanwezig alle (15) leden. Na opening op de gebruikelijke wijze is aan de orde: Punt 1. Notulen der vergadering van 4 October 1928. (De Commissie bestaat uit de heeren Van der Werf, Abma en Atsma). Zijn door de commissie nagezien en in orde bevonden en worden vastgesteld. Punt 11. Ingekomen stukken en mededee- Hngen. a. Resolutie van Gedeputeerde Staten dd. 17 October 1928, 2e afd. no. 86, houdende goed keuring van het raadsbesluit dd. 4 October 1928, tot ruiling van het voormalige openbare schoolgebouw te Heeg tegen het consistorie- gebouw der Ned. Herv. gemeente aldaar. b. Idem dd. 3 October 1928, 2e afd. no. 4, houdende goedkeuring van het raadsbesluit dd. 20 September 1928 tot onderhandsche verhuring van de onderwijzerswoning te Wolsum aan den heer W. Hemminga te Beets. c. Idem dd. 10 October 1928, 2e afd. no. 7, f houdende bericht van ontvangst van het raads besluit dd. 4 October 1928, tot wijziging van de i verkeersverordening. Bovengenoemde stukken aangenomen notificatie d. Verzoek van A. Kooistra te Heeg om het consistoriegebouw aldaar te mogen koopen. e. Verzoek van H. W. Jonkman te Scharne goutum om eene vergoeding art. 13 L. O. wet 1920 bezoek kinderen R.-K. School te Roodhuis. f. Verzoek van het Bestuur der Chr. School te Folsgare om gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van schoolmeubelen. g. Verzoek van W. Emmens e. a. bewoners van de woningen van de „Woningstichting Wymbritseradeel” te Woudsend om een lan taarn te plaatsen tusschen de achterhuizen van deze woningen. De stukken d. t/m g, in handen gesteld van B. en W. om advies. h. Verzoek van H. S. Ydema e. a. te Abbega om verbetering van het steenen voetpad van Abbega naar de Abbegasterrijge. Dit stuk wordt in handen gesteld van B. en W. ter afdoening. i. Voorloopige vaststelling van eene wijzi ging in de waterstaatslegger. Hiertoe besloten. Punt III. Verzoek van Mej. W. J. Bijl te Sneek om eervol ontslag als onderwijzeres in vak K. aan de O. L. School te Hommerts, met voorstel van Burgemeester en Wethou- De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), II o IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannenburg. Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Rijs, Oudemirdum, Wyckel, Controle op de oplaag toegestaan. Alle advertentiën^worden in beide bladen opgenomen. Regelprijs 9 cent, abonnementen belangrijke korting. Trekt naar Hem de kompasnaald van uw zieleleven? Wie zich zelf kent zal mogelijk zeggen: Wie doet als ik, denkt als ik, kan tot Jezus niet komen. En toch zullen we wijs doen en als Petrus maar komen, zeg- génd: „Heer, Gij weet alle dingen en ook dat ik U lief heb”. Misschien denkt gij ech ter het ook wel zonder Hem te kunnen red den. Maar dat is een schromelijke en onver geeflijke vergissing. Reeds Augustinus zei: beeren ruim te denken en ruim te doen, - - - -- „Gij hebt ons tot U geschapen, o God, en gij het nu doen, bij Hem is heiliging en ons hart is onrustig in ons, totdat het rust vindt in U”. Het schrikkelijke van den mid delbaren leeftijd is, dat de ziel zoo vereelt wordt, niet meer „empfindet”. Laat ons daarom jong kiezen. Napoleon koos op z’n 16e jaar den weg naar menscheneer, Sint Helena en een vreeselijke dood, David Li vingstone op z’n 15e voor Christus. Bij Christus is rust, vergeving, heerlijkheid en een taak. Er is thans een leer, die u toe roept: „Leef je uit”, welke zich openbaart in kleedij, echtbreuk, misdaad, moord en de felgekleurde bioscoop-biljetten. Een an dere leer is deze, dat de menschheid bezeten is, en alleen geholpen kan door een Musso lini; „de man die het weet, moet het maar uitvoeren”. Massa’s jongelui zitten op die dwang te wachten; die stemming is te ver klaren, er staat immers haast niets meer vast. Profeten als een Einstein, die zegt dat alles relatief is, zijn er ook op geestelijk gebied; dat brengt de jongelui tot de ge dachte: „laat mij mijn gang gaan of dwing mij”. Goddank is er nog de derde stroo- ming, die van Christus, Die zegt: „Wie van u de meeste wil zijn, worde aller dienaar”. De tegenwoordige jeugd heeft een hekel aan dienen, waarvoor men immers zich zelf moet overwinnen. De weg van Jezus is ech ter aller dienaar te zijn. Maar God heeft noodig koninklijke dienaars, onder de jeugd vooral, om Christus wil moeten we de we- reldjeugd dienen, de wereldjeugd, waarvan een groot deel leeft rond den Grooten Oce aan. Azië is thans een kokende wereld, die afdoet met het heidendom, maar ook met De heer Gordeau, secretaris van het Ned. Jong. Verbond, besteeg daarna den kansel, om te spreken over „Christus en de wereldjeugd”, wat in de eerste plaats be- teekent Christus en gij, hier aanwezige jon geren. Hoe staat gij, deel van de 150 mil lioen jongeren ter wereld, ten opzichte van den Christus? Als gij wilt, kan dit een keer punt in uw leven zijn, maar zijt gij gewillig? jzen per (JO tot Mij”, welk woord spr. aanleiding geeft k een drietal opmerkingen. In de eerste yil plaats: Wie is Hij, die dat woord sprak? In geen gestalte staat Jezus zoo duidelijk voor ons als in die van de noodende Hei- land, welke gestalte tal der grootste kun- stenaars, spr. noemt Rembrandt en Thor- 55 waldsen, tot kunstwerken geïnspireerd heeft. - Een dieper blik in wereld en leven dan een mensch vermag, heeft Jezus geslagen, met grooter erbarmen stond Hij tegenover de schuld der menschen, met door niemand anders te bereiken volharding heeft Hij, die aan het kruis genageld werd, den weer- spannige trachten te trekken. En achter dit 40 goddelijk medelijden stond Zijn macht als sri Verlosser, Wiens Goddelijke majesteit als Otl de gezondene des Vaders uitstraalt in dat of woord: Komt tot MijHij opent Zijn hart, Hij weet dat bij Hem vrede is, want verge- 5^ ving van schuld. Door dat woord kan de wereld en kunnen wij nooit van Hem afko- 7( men, Hij is de Zaligmaker, die ook U allen ders en voordracht voor de vervulling der vacature. B. en W. adviseeren: Bij schrijven dd. 17 October 1928 verzoekt Mej. W. J. Bijl te Sneek haar eervol ontslag te verleenen als onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de Openbare Lagere School te Hommerts. Wij stellen U voor het gevraagde ontslag te verleenen met ingang van den nader door ons te bepalen dag. In verband met deze aanvraag om ontslag hebben wij eene oproeping van sollicitanten ge plaatst, waarop een viertal gegadigden zich hebben aangemeld. Na ingewonnen bericht van het Hoofd der School en na overleg met den Inspecteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Sneek te Heerenveen leggen wij hierbij ter vervulling der vacature de volgende voordracht aan U over: Mej. E. Pino, 2. Mej. E. Eldering, 3. Mej. J. de Swart, allen te Sneek. Wij stellen U voor de benoeming te laten in gaan op een nader door ons te bepalen dag, zulks onder verband der bestaande of nog nader vast te stellen verordeningen en instructiën. De vergadering wordt een oogenblik ge schorst op verzoek van den heer Van Gooi. Na heropening verkrijgt mej. E. Pino 7, mej. E. Eldering 3, mej. J. de Swart 5 st. Bij tweede vrije stemming wordt mej. J. de Swart met 8 st. benoemd, mej. Pino 'had 5 st., mej. Eldering 2 st. Punt IV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot herbenoeming der genees- heeren belast met de armenpraktijk enz. B. en W. adviseeren: Den len Januari a.s. eindigt de termijn voor welken de gemeentegeneesheeren in Uwe ver gadering van 3 October 1925 zijn herbenoemd. Waar er voor ons geen redenen bestonden welke wijziging van de in Uwe vergadering van 30 September 1922 vastgestelde ressort-verdee- ling en regeling der jaarwedden noodig maak ten, hebben wij de tegenwoordige functionaris sen gevraagd of zij, onder de thans geldende voorwaarden en jaarwedde, voor een eventueele herbenoeming in aanmerking wenschten te ko men. Zonder uitzondering werd onze vraag be vestigend beantwoord. Ingevolge artikel 3 van de desbetreffende In structie steilten wij U mitsdien voor, met ingang van 1 Januari 1929 voor den tijd van drie jaren opnieuw te benoemen tot geneeskundige, balast met de armenpractijk, vaccinatie en het genees kundig onderzoek der schoolkinderen in het le ressort, den heer J. Hannema, arts te Sneek, op eene jaarwedde van f345. 2e ressort, den heer H. Th. F. Beekhuis, arts te Sijbrandaburen, op eene jaarwedde van f 400.—; 3e ressort, den heer A. F. Rijsbosch, arts te

Sneeker Nieuwsblad nl | 1928 | | pagina 1