Officieel orgaan der gemeente bneek annex SNEEKER COURANT fRheumatiek Kloosterbalsem No. 16 Eerste blad Uitgave: KIEZEBRINK Co. ‘44 VfHCIllhcr 45e Jaargang I de stad f 2.50, naar buiten fr. per post f 3.60. Louise en Jack’s vader zijn vrijheid. A Te Lutjepost (Gr.) is eergisteren de 12- jarige zoon van W. K. bij het varen ver dronken. Poging tot doodslag. Dinsdag is te Assen ter zake van poging tot doodslag in arrest gesteld Willem P., arbeider te Nieuweroord. Hij zou bij een strooptocht, door de maréchaussée achter volgd, op den maréchaussée Van Dijk een schot uit zijn jachtgeweer hebben gelost. Ouderdomspensioen op zestigjarigen leeftijd. De algemeene vergadering van de Cen trale van Vereenigingen van Personeel in ’s Rijks dienst, dezer dagen te Den Haag ge houden, sprak zich met algemeene stemmen uit voor het inzetten van een actie voor het recht op ouderdomspensioen op zestigjari gen leeftijd, zoodra het tijdstip voor derge lijke actie gunstig wordt geacht. Besloten werd een pensiqen-commissie te benoemen, die de financieele gestie van het pensioenfonds zal nagaan, o. a. in ver band met verschillende in de Centrale leven de pensioenwenschen, zooals verhooging van het weduwenpensioen en omzetting van wachtgeldpensioen in ouderdomspensioen. De Culemborgsche moordzaak. De rechtbank te Tiel deed uitspraak in De SNEEKER COURANT is een ,,Geen goud zoo goed” Naast dit lied van de Trouw, hebben we van Edens lied van den Dood in „Pauls Ontwaken”, waarin hij vertelt van de dood van zijn zwakke zoon, een dier „gewaar- schuwden”, waarvan Maeterlinck spreekt. Van Eden huiverde, als wij allen, voor den dood, omdat wij wel met de lippen geloo- ven, maar ons geloof niet met het hart be lijden. Wij zoeken wat de dood betreft, naar „een kenbaarheid naar ons verstand”, zoo als van Eden zegt. Een kenbaarheid die God degenen geeft, welke willen zien, als ze staan aan het strand der Eeuwigheid, zooals het bestaan van America eenmaal Een kort woord wijdde spr. daarna nog aan het vierde deel van Merijntje Gijzen’s Jeugd, om de behandeling waarvan spr. was verzocht. De Gijzen’s zijn nu in Rotterdam, het bruischende grootèstadsleven neemt hen op, doch voorloopig blijven zij de R.-K. kerk trouw. Merijntje vindt in een kapelaan een mensch, herinnerend aan de oude pastoor uit de voorgaande boeken, ’n priester bij de moordzaak voor het Arnhemsch? Gerechts hof, en veroordeelde J. A. Collé te Culem- borg en A. Collé te Baarn ieder tot 5 maan den gevangenisstraf. De eisch was tegen ieder 1 jaar. Melis de Smale te Veenhuizen werd tot 1 jaar en 6 maanden veroordeeld De Bioscoop bij de Waag geeft ons Sammy de matroos, waarin dat onver beterlijke tweetal Sammy Cohen en Ted Macnamara weer voor een geweldige dosis humor zorgt. Als extra nummer gaat hierbij „De doodende draad”, waarin Tom Mix op een geheel nieuw terrein lauweren oogst. Gevonden Voorwerpen. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 22 en 23 Nov. 1928: zakmesje, A. Brattinga, 3e Woudstr. 35; zilveren doekspeld, P. Brood- winder, le Frittemahovenstr. 40; staart van boa, P. Dijkstra, Looxmastraat 40; auto band op velg, S. Dijkstra, Rien bij Bozum; grijze blauwe wollen muts, G. Dijkstra, Boschgracht 7; haarkam, F. IJtsma, Prior- straat 29; heerenhandschoen met wol ge- voerdl, P. Schurer, Franekervaart 14f. Aankondigingen. 1 9 en 20 Dec. Chr. Oratorium-ver. Uit voering Bachs Weihnachts-oratorium in het gebouw v. Chr. Belangen. Mond- en klauwzeer. In de week van 1117 Nov. jl. zijn in deze provincie 75 gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd, nl. in de gemeen ten: Baarderadeel 3, Barradeel 1, het Bildt 1, Dantumadeel 1, Doniawerstal 2, Ferwer- deradeel 3, Franeker 1, Franeker'adeel 4, Gaasterland 1, Haskerland 2, Hem. Olde- phaert 3, Idaarderadeel 1, Kollumerland 10, Leeuwarden 1, Leeuwarderadecl 1, Lemster- land 2, Oostdongeradeel 2, Goststellingwerf 1, Opsterland 3, Rauwerderhem 1, Schoter- land 2, Smallingerland 2, Stavoren 1, Tie- tjerksteradeel 9, Utingeradeel 1, Weststel- lingwerf 3, Wonseradeel 6, Wcrkum 2 en Wymbritseradeel 5. HEERENVEEN, 22 Nov. De burgemees ter van Schoteriand heeft de vergunning voor bals enz. voor twee caféhouders alhier ingetrokken, wegens wanordelijkheden en ’t tappen van drank aan iemand, die op de zgn. „zwarte lijst” staat. Vrijgesproken. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft gis teren de personen te Drachten, die verdacht werden van meineed in een zaak betreffende een erfenis van f 75.000 vrijgesproken, even als de Leeuwarder rechtbank had gedaan. Te veel onderwijzers. Voor de betrekking van onderwijzer aan de o. 1. school te Lekkum hebben zich 82 sollicitanten aangemeld. Het geschenk voor de Koningin-Moeder. De Koningin-Moeder heeft er in toege stemd, bij wijze van geschenk ter gelegen heid van het feit, dat Zij 50 jaar Neder- landsch Staatsburgeres is, van het comité der Ned. Vrouwen te aanvaarden den aan leg van een volledige electrische lichtinstal latie in haar particulier paleis te Soestdijk. Met de uitvoering van ’t werk werd reeds deze week een aanvang gemaakt. De ondergang van de Noordster. De „Noordster”, die met al zijn opvaren den in den stormnacht verging, had ver leden week tezamen met de „Hendrika”, schipper Klos, op Terschelling een lading schelpen ingenomen. De „Noordster” was reeds Woensdag ge reed gekomen, doch daar de schipper zich niet op de Friesche Wadden vertrouwde, wachtte hij, totdat ook de „Hendrika’’ met De V o o r z„ de heer F. W. C. de Haas, vertolkte den spreker de dank der aanwezi gen voor de schoone rede in een hartelijk tot weerziens. Bij de opening had de voorzitter medegedeeld, dat door opheffing van de af- deeling van den Protestantenbond, de Ver. v. Vrijz. Hervormden deze lezingen zal voortzetten mits door toetreding in ruime mate als lid of begunstiger tot de Ver. en bijdragen in de collecte, welke na afloop van elke lezing zal worden gehouden, het be stuur daartoe in staat wordt gesteld. Vereeniging van Huisvrouwen. De nog jonge afdeeling Sneek van boven genoemde vereeniging, welker ledental zich reeds aardig uitbreidt, streeft er naar elk wat wils te bieden. Óp de eerste bijeen komst, aangekondigd op haar agenda van 15 Nov.15 Dec. zou mevr. Hondiusvan Haeften op 22 Nov. een causerie (met licht beelden) over Griekenland houden. De mid dag van gisteren (het zaaltje van Aere Perennius was flink bezet) kan, zoowel om wat er te hooren als om wat er te zien viel, als uitstekend geslaagd worden beschouwd. Terecht legde de presidente in haar slot woord er de nadruk op, dat de voldoening over dit welslagen des te grooter is, nu blijkt, dat door eigen krachten der afd. een middag als deze zoo volkomen naar wensch gevuld kan worden. Ook de aangekondigde Tentoonstelling van Sinterklaashandwerken; Lezing (met lichtbeelden) over „Nederlandsche Suiker industrie” en Lezing van Prof. Van Rhijn, respectievelijk 3 Dec.,. 19 Dec. en 25 Januari aangekondigd, zullen, zoo hoopt het Be stuur, bij de leden wel de gewenschte be langstelling ondervinden. Notaris Maseland te Sneek verkocht te Witmarsum bij Hofstra in „Het Tram station” publiek finaal: een burgerhuis in ’t Verlengde Oosteind, aldaar, in huur ge weest bij Johannes Bos. Kooper werd J. A. van Zandbergen, vrachtrijder te Witmarsum, voor f 2425. De minister van arbeid, handel en nij verheid heeft ingetrokken de aanwijzing van S. Alberda, IJsbrechtum, als werkgever-lid van den Raad van Arbeid alhier. Aangewe zen wordt Joh. Cnossen Jzn., Hommerts, als plaatsvervangend werkgever-lid. Bioscoopnieuws. De A m i c i t i a-B i o s c o o p brengt ons de eerste dagen „De half-back”. Richard Dix is hier Jack Stone, een student van Col ton universiteit, wiens vader ook nog aan die universiteit is, omdat hij zijn overleden vrouw beloofd heeft Colton niet te verlaten laden gereed was, om samen met JGos de voor het Colton elftal dat van de veel rijkere naburige State universiteit heeft verslagen, wat al in geen 27 jaar geschied is. Jack moet om student te blijven, een baantje hebben en brengt ’s morgens melk rond, ook bij de studenten der State universiteit, die hem het leven danig zuur maken. Hij wordt zelfs eens geblinddoekt en moet dan het eerste het beste meisje zoenen dat hij tegen komt, maar dat is niet de negerin die de studenten op het oog hadden, maar Louise Mason, een studente der staatsuniversiteit. Die kus werkt de vriendschap in de hand, het meisje geeft Jack zelfs Latijnsche les. Als het groote moment van de voetbalwed strijd nadert, weet Denny, de student, die jaloersch is, Jack te beschuldigen dat hij in een athletiekwedstrijd geld heeft aangeno men, en dus niet in een amateurmatch mee mag doen. En zoo begint de groote wed strijd zonder Jack. Het is Louise, die uitred ding brengt, die weet een getuige op te Ver. v. Vrijzinnig Hervormden. Voor deze vereeniging trad gisteravond in de Harmonie op Ds. A. Klaver van Hoorn met het onderwerp: „Het lied van de Smart, van de Trouw, van den Dood en van het Leven” van van Eden. Deze tijd staat in het teeken van de zeer kortstondige glorie van sommigen; de beste voetballer of sportman, zelfs een Josefine Baker worden door enthousiaste vereerders verheven tot helden van één dag, welk soort heldenvereering er toe leidt dat de wer- k e 1 ij k grooten onder ons, naar wier leven wij gaarne het onze zouden boetsee- ren, worden vergeten. Er is een tijd geweest dat men bewonderend opzag tot Frederik van Eden, later keerde men zich echter, sommigen zelfs met droefheid, af omdat zij hem niet meer konden begrijpen. Noch de vergoding van destijds, noch de verguizing van thans vormen de juiste waardeering van dezen man, die werken, getuigend van groote gaven, de menschheid heeft geschon ken en door wiens leven het nuttig is een gang te maken. Het was de jonge van Eden, die met z’n eigen visie op het sociale leven de menschen trachtte wakker te schudden 1 en, sterk onder den invloed van het oud Christelijk ideaal van Tolstoï staande, dat trachtte te verwerkelijken in z’n kolonisatie plannen. Plannen welke jammerlijk misluk ten, xjmdat, zooals Felix Ort terecht heeft oj^emerkt, waar van Eden te maken kreeg met heel gewone menschen ,dus met groot egoïsme behept, het broze ideaal moest stuk slaan tegen de werkelijkheid van het harde leven. Maar ondanks de mislukking er van is deze poging een heilige, grootsch en heldhaftig in haar tasten naar het ver wezenlijken van het woord „Wij zijn allen broeders”. Grootsch en heldhaftig was dit trachten, dus groot ook de teleurstelling voor van Eden over de kleinzieligheid en het egoïsme van velen zijner medewerkers. Maar slechts een als hij, die zoo langs de schaduwkant van het leven gegaan is, ver mag ons de Smart te schilderen als hij het in Ellen deed; de smart van de moeizaam en moeilijk worstelende menschenziel, die eindelijk echter de overwinning bevecht, klinkt op uit dat lied. Het vertelt van den zonnigen opgang van het leven, waarin echter het leed binnenglijdt, de rouw en de dood hun intrede doen, de blijde zang ver anderend in een klacht. Een klacht gevolgd door de opstandigheid, over welker hoog gaande golven zich echter de olie der berus ting spreidt, welke het harde leven, met al z’n smart en ontgoocheling, toch doet aan vaarden als een gave Gods. De wonder bloem der vertroosting is opengegaan, de ziel heeft haar vrede in God terug gevonden. Spr. droeg eenige gedeelten uit Ellen voor, waarna hij gelegenheid vond aan Lio- ba te demonstreeren hoe van Eden ook een lied van de Trouw heeft gezongen. De trouw, waarmede de hedendaagsche litera tuur en dramaturgie zoo vaak spot in dezen tijd waarin huwelijken zoo vaak ontbonden worden, de flirt zoo groote be koring heeft. Nooit genoeg kan in dezen tijd herhaald dat „trouw is trouw”. Als in Bea trijs, de gekooide nachtegaal, leeft in de novice Lioba de hunkering naar het volle leven, dat naar zij hoopt koning Harald, wien zij huwt, haar zal schenken. Maar haar wordt geen kind geschonken, haar hoogste wensch blijft onvervuld. Zij speurt in zich liefde voor een jong edelman, maar schendt de trouw niet, verpleegt de gewonde Harald vol opofferende liefde, ook als de verleid ster haar er toe tracht te brengen haar echt genoot aan zijn wonden te doen sterven. Ondanks haar zorg sterft Harald en haar vijanden, haar beschuldigend van trouw breuk, veroordeelen haar, met het lijk van Harald aan boord van een brandend schip gebracht, de dood tegemoet te gaan. Voor dat vonnis dankt Lioba echter God, die haar toestaat trouw aan de zijde van haar echt genoot te varen naar „tijdloos stille stran den”. scharrelen, die verklaart dat Jack geen geld heeft aangenomen; Jack verschijnt nu in het veld en als hij hoort hoe Louise hem aan- moedigt, weet hij in een schitterende wed strijd Colton te doen winnen, Jack wint reis naar Zwolle te aanvaarden.'Zoo ver lieten, vertelde de burgemeester van ’t eiland aan een verslaggever van de Tel., beide schepen Vrijdagochtend de haven van Terschelling. Op het Friesche Wad werden zij overvallen door den storm, zoodat zij in de Oostmeer achfèr het eiland Grien, bij de spitse ton no. 6, ten anker moesten gaan. Het onverwachte geschiedde. De „Hendri- ka”, die over twee ankers en twee kettingen beschikte, sloeg voor de ankers weg en ge- --- -r raakte op drift, terwijl de „Noordster”, die de vier zaken van meineed, gepleegd tijdens slechts over één anker en één ketting be- de behandeling van de Culemborgsche schikte, zich voor anker kon handhaven. Naar wij van bevoegde zijde vernemen is dit juist voor Terstegen en de zijnen nood lottig geworden. De schuit begon te hob belen, tengevolge waarvan de zwaarden los gingen en de tamelijk hooge golven vrij spoedig in het ruim binnendrongen. Daar- (de eisch was 4 jaar), terwijl Jantina Smit mede was het lot van het schip beslist. In I wed. Haveman te Assen werd vrijgesproken, korten tijd verdween het in de golven. 1 De eisch luidde 6 mnd. Inmiddels was de „Hendrika” opgedre ven naar Oosterend en geraakte daar aan den grond, ’s Morgens half acht vertrok de reddingsboot „Brandaris” van West- Ter schelling, die eerst naar de Noordster ging zoeken en daarna koers zette naar de „Hen drika”, welker opvarenden in hoogen nood verkeerden. De schipper had reeds de fok geheschen, met de bedoeling, dat vrouw en kinderen, als de nood het hoogst zou zijn, daarin zouden klimmen. Als noodsein werd in den mast een wit laken geheschen. doch juist op het allerlaatste oogenblik was de „Brandaris’ in zicht. Even nadat deze de vijf opvarenden aan boord had geno men, helde het schip over en liepen de golven over het dek en in de roef. Van de „Noordster” hadden zij niets meer gezien. Eerst aan boord vernamen zij van de ramp, die hun collega en diens gezin, waarmee zij waren uitgevaren, had getroffen. Menschen, die schipper Terstegen gekend hebben, verklaarden, dat hij een man met zeer persoonlijke opvattingen en besliste meeningen is geweest. Zoo had hij zijn schip niet verzekerd, uit hoofde van zijn godsdienstige overtuiging. Verondersteld wordt, dat toen de nood het hoogst en redding zoo goed als uitge sloten was, Terstegen zich met vrouw en kinderen naar het dek heeft begeven, waar zij zich in gebed hebben verdiept en ver volgens in gelatenheid hun lot hebben af gewacht. Hooge zeeën moeten de ongeluk- kigen overboord geworpen en uiteen ge dreven hebben. Tot nog toe is nergens een lijk gevonden, behalve dat van het knaapje, dat uit ’t bed in de roef kon worden opge haald. De andere lijken zijn nog niet gevonden. Nog een schip met man én muis vergaan? De kapitein van de Zoutkamp binnen gekomen stoomtreiler Alida rapporteerde een mast van een gezonken vaartuig gezien te hebben op ongeveer elf vademen diepte en drie a vier mijlen boven-Noorden-Halfoost van den buitenkant van het Friesche Gat. De mast is geel geverfd en gedeeltelijk af gebroken en steekt ongeveer zes voet boven water uit. Bijzonderheden omtrent het lot der be manning en de nationaliteit van het schip ontbreken nog. De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in - -- Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid BlnSu.agS w,y°UdSLnd’. ueeJ’ N?ezijl’ Pagare, Nijland Oppenhuizen Uitwellingerga, Oudega (W.), II Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Ooënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten. Tjerkgaast, Spannenburg. Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Oaastmeer, Balk, Stavoren, Rijs, Oudemirdum, Wyckel. Controle op de oplaag toegestaan. - Alle advertentiën worden in beide bladen opgenomen. - Regelprijs 9 cent, abonnementen belangrijke korting. Dit No. bestaat Uit 4 bladen. ïde scherpziende zeevaarders werd onthuld, gratie Gods; en onder zijn leiding komt hij -- t°en aan de Europeesche stranden planten tot de communie. De kennismaking met het en voorwerpen aanspoeiden, waarvan de Joodsche gezin, waaruit z’n vriend David herkomst wees op het bestaan van onbe- voortkomt, z’n liefde voor diens zuster Re- kend land. Die kenbaarheid geeft God ons becca, het lezen van verschillende boeken, werkloosheid van zijn vader, mede dus de sociale deining in het grootestadsleven be werken echter dat Merijntje en de geheele familie Gijzen, die in benarde omstandig heden verkeert, van de kerk worden afgevoerd, de vader breekt er zelfs mee. Het boek eindigt met de opheffing van de werk loosheid van den vader, wanneer tevens de fabrieksdeuren zich voor het eerst sluiten achter Merijntje. Hij is trotsch en gelukkig, dat hij nu groot géwordén is, maar wij zeg gen na, wat eens de oude pastoor van Me rijntje zei: „Wat moet er van hem worden, als het leven over hem is gegaan”. De begenadigde kunstenaar, die ons Me- rijntje’s jeugd gaf, zal ons misschien niets meer van diens verder leven vertellen, maar hij gaf ons het beeld van een ontluikende menschenziel, die ging met Windekind, met Pluizer en Cijfer en naar wij hopen aan de hand van Christus geleid zal worden naar de Vrede van Zijn Huis. i in een woord als „in het huis mijns Vaders zijn vele woningen”. Dood gaan is niet vreeselijk, het is „een ziel die vleugels krijgt”, als een vlinder uit de brekende co con, spreidt de ziel haar wieken in het licht der eeuwigheid; Gods licht, dat niet aan één zijde van den muur valt, die van het leven, maar ook aan de andere, die van I den dood, omdat Hij is een God van leven- I den en van dooden. Toen Paul stierf, ge loofde van Eden niet aan de onsterflijkheid, maar het wonder van dit stervèn gaf hem de kenbaarheid naar het verstand, toen z’n zwakke, stervende jongen de handen, die hij te voren niet had kunnen opheffen van zwakte, vouwde tot het gebed en het hoofd ophief, niet als van een die insliep, maar ais van een die ontwaakte! En ten slotte, het Lied van het Leven zong van Eden in zijn Kleine Johannes, waarin hij de mensch teekent in drie perio den van zijn leven. In de eerste ga^t hij met Windekind rond in de droomwereld, onbe wust van de harde werkelijkheid; Wistik leidt hem tot het zoeken der geheimen van dit leven, het vinden waarvan dit leven de rust van een schoonen herfstdag zou geven. In Pluizer en Cijfer zien we het tijdperk van de alles uiteenrafelende mensch, die geen eerbied meer heeft voor het mysterie, geen extase meer voor het schoone, maar in zjjn hunkering naar dat schoone en goede schiet toch in de mensch steeds weer het verlangen naar het leven met Windekind, naar boven. Daarheen terug kan hij echter niet meer, hij heeft gezien en geleerd en kiest thans den weg aan de hand van Christus naar de groote stad, tot een taak in de werkelijk heid. In Markus de schareslijp heeft v. Eden de Christusfiguur in het 2e en 3e deel uit gebeeld, boeken welke duidelijk doen zien dat de schrijver inmiddels ouder geworden is, meer heeft ervaren en verwerkt. In deze boeken stelt hij zich de vraag, hoe de mensch die het goede wil aan de hand van Christus door deze samenleving zal gaan en hoe die samenleving op hem zal inwer ken. En dan blijkt dat in deze wereld de mensch eigenlijk geen plaats voor Christus geeft, in geen kerk duldt men Hem, in geen beweging ruimt men een plaats voor Hem, steeds blijkt men bij het streven naar een ideaal te zoeken naar de fouten bij een ander, of met de leekedichter gesproken „Jan moet bij Jan beginnen, begint altijd bij Piet”. Maar als Markus tenslotte sterft als gevolg van zijn getuigen en Johannes hem beklaagt dat hij niets bereikt heeft en zelfs geen partij heeft kunnen vormen, ant woordt Markus hem met de gelijkenis van het zaad, dat uitgestrooid, voor een groot deel verloren ging, doch waarvan een klein deel ontkiemde en vrucht droeg, honderd voud. En aan het einde van dit werk teekent van Eden dan zijn hoop op de toekomst in zijn verbeelding van de Groote Kathedraal, die eens door de menschheid zal worden gesticht, waar aangebeden zal worden de eenig ware God, die ons liefheeft en die wij liefhebben gelijk onszelven. Zoo was van Edens ideaal, maar de harde werkelijkheid, die anders was, heeft den vermoeide tenslotte tot het Katholicisme ge bracht. Alles te weten, is veel te vergeven. Wie bij stormachtigen, donkeren avond wel eens verdwaald over de heide heeft gedoold en met groote vreugde en verlichting ’t lampje van een huisje zag oplichten, waar de ver doolde terecht gewezen kon en rust vinden zou, kan zich begrijpen dat de naar ziele- rust worstelende van Eden die bij het roode lampje aan het altaar heeft willen zoeken, waar hem met het aanpassingsvermogen, de R.-K. kerk eigen, zal zijn verteld dat de Groote Kathedraal, die hij de menschheid bouwen wilde, reeds bestond, immers het R.-Katholicisme was, waarin de millioenen voor één God neerknielen, Hem in één taal aanbidden. Van Eden heeft het hoofd ge bogen en vrede gevonden; dat is niet het hoogste en beste misschien, maar laat ons hopen, dat hetgeen voor ons in de sympho nic van het leven, welke v. Eden ons schonk, een dissonant schijnt, voor hem op aarde en in den hemel zich oplost in een harmo nieus slotaccoord. •I Ongelukken. VIEUWE SNEEKER COURANT (72e Jaargang) De ware oorzaak van die ellendige pijnen, die ongeschikt maken voor eiken arbeid, 1 is nog weinig bekend. Maar de ervaring heeft geleerd, dat masseeren met Akker’s Kloosterbalsem in staat is, de pijn aanmer kelijk te verzachten. Gij behoeft niet i oud te worden, voordat ge oud zijtl ■ss==a—ssgasgg"!' J»

Sneeker Nieuwsblad nl | 1928 | | pagina 1