Of.ficieel orgaan der gemeente Sneek 1 45e Jaargang Dit No. bestaat uit 2 bladen. Van Jonge Liefde en een Oud Feest. WoeiiMtlas ft December itD Adviezen inzake beleggingen Assuranties No. 19 Eerste blad uitgave: kiezebrink Co. Woensdag ft December De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f 2.58, naar bulten fr. per post f 3.60. De SNEEKER COURANT is een besloten bedrag een van het ginnen! jas gelukkig in het restaurant aan den kap mantel kon I GROOTZAND 32 SNEEK NATIONALE BANKVEREENIGINO ben of een gouden ketting met diamanten, alsEn Johanna zou het liefste een mooi tweepersoons-tufje gekocht hebben, in de plaats van haar man’s eerste „wagen”, wel ke hij voor hun huwelijk verkocht had, als.... Maar dit „als” was onoverkomelijk! Twee jaren lang hadden zij geleefd en gegeten en twee jaren lang huishuur betaald en belas ting en nog zooveel andere dingen. Johanna had een doosje vol met rekeningen en kwi tanties; Sint Nicolaas was een leuk feest, als men het geld kon missen. Meneer Mijer vond, dat het eigenlijk niet eens leuk was om zoo met z’n tweeën thuis te zitten, elkaar ’n geschenk te geven en dan voor de verdere avond-uren „uitgepraat” te zijn. Neen, hem leek het een pracht-idee om gezellig dien avond ergens te gaan eten, niet te duur natuurlijk; dan konden zij wer kelijk een echt leuk avondje hebben. „O,” had Johanna geantwoord, „maar wat moet ik dan Zij had nog willen zeggen „aantrekken”, maar dat hatelijke woord slikte zij gelukkig nog net in. Toch had haar man reeds half begrepen, dat het kleedingvraagstuk door haar hoofdje spookte en met een schok schoot het door hem heen, dat zij eigenlijk in die twee jaar niéts nieuws gekregen had. En dat was hard voor een jong vrouwtje! Maar Johanna praatte nu vroolijk verder. Zij wilde Hendrik niet bedroefd maken; daarvoor meende hij het te goed. Het was een leuk idee en zij moesten elkaar dan maar geen cadeautje geven; hij haar niet en zij hem niet. En Hendrik stemde er mee in, maar bij hem stond het besluit vast, dat zij dien avond ook een nieuw japonnetje zou dragen I Men maakt zich ernstig ongerust over het lot van het italiaansche stoomschip Messicano, op weg van Aguilas naar Rot terdam. Sedert de Messicano 18 November Gibraltar passeerde, heeft men niets meer van het schip vernomen. De bemanning bestaat uit ongeveer 35 personen. De Messicano (ex Montecristo, ex War Maiad) van de reederij A. D. Esposito en G. Longobarde te Napels, 4343 ton-bruto, werd in 1918 in Japan gebouwd. Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-buis verspreid Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), II Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, Ijsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannenburg. Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Rijs, Oudemirdum, Wyckel. Controle op de oplaag toegestaan. Alle advertentiën worden in beide bladen opgenomen. Regelprijs 9 cent, abonnementen belangrijke korting. Tietje Smid, z. b., van Hilversum naar 2e Frit- temahovenstraat 3; Wühelmina Maria van Scha dewijk, liefdezuster, van Den Haag naar Sta tionsweg 3; Marie Theodor Germs, z. b., van Akkerwoude naar Koopmansgracht 34; Elisa beth W. J. M. van Oost, liefdezuster, van Maas tricht naar Stationsweg 3; Ardina Verkuylen, liefdezuster, van Maastricht naar Stationsweg 3; *Jelle de Jong, machinist, van Opeinde naar Rozenstraat 24; Grietje Lamberta Meijer, huis houdster, van Harlingen naar Koopmansgracht 29; Lieuwkje Zondervan, huishoudster, van Ijs brechtum naar le Steenklipstraat 12; Grietje Siersma, eohtgen. van E. S. Arema, z. b., van Hommerts naar 2e Zomerrakbuurt 22. v Toen zij een half uur later uitgingen om gezellig „ergens te gaan eten” werd Hen- over emigratie naar Canada denken, kunnen omtrent plaatsing in het landbouwbedrijf i en de voorwaarden waarop steun in de passage-kosten kan worden verleend, in- lichtingen bekomen bij de Gemeente- Arbeidsbeurs. Een paling. Aan de „Leeuw. Crt.” wordt gemeld, I tionsweg 3 naar Maastricht, St. Servatius Te huis, Servaas klooster no. 22; Antonia Pietersen, liefdezuster, van Stationsweg 3 naar Zwolle, Bleekerstraat 16; Johanna G. Boerhof, liefde zuster, van Stationsweg 3 naar Nijmegen, St. Canisius Ziekenhuis; Foeke de Vries, winkel bediende, van le Zomerrakbuurt 29 naar Leeu warden, Groningerstraat 13; Hendrik G. A. Hessels, bankwerker, van Grootzand 74 naar Den Helder, Tuinstraat 66; Jenneke Hoogeboom, echtgen. van M. Dijkstra, z. b., van Stations straat 24 naar Oosterend 21; Daniël Kussen- drager, stoker Kon. Marine, van Willem Lode- wijkstraat 67 naar Den Helder, aan boord H. M.’s Van Speijck; Jetske Winia, dienstbode, van Marktstraat 28 naar Heeg; Petronella Bootsma, dienstbode, van Koopmansgracht 55 naar Laren (N.-H.), Mauve-zand 20; Geertje v. d. Veen, dienstbode, van Parkstraat 1 naar Makkum, aan den Dijk 54; Aaltje Harms, huis houdster, van Kleinzand 60 naar Dronrijp, p. a. M. H. Geulker; *Susanna v. d. Woude, wed. van H. Steenbeek, z. b., van Kleinzand 100 naar Bols ward, Dijkstraat 3; Petronella Middelman, liefdezuster, van Stationsweg 3 naar Maastricht, Klooster „Ónder de Bogen”; Trijntje Sijbrandi, huishoudster, van 2e Steenklipstraat 32 naar Sloten (Fr.), Lindengracht 4; *Jan Walstra, schipper, van aan boord naar Leeuwarden, Woonschepenhaven; Rinkje Piersma, z. b., van Kloosterdwarsstraat 41 naar Rotterdam, Wijn haven 86; Hiltje Kuipers, echtgen. van Willem de Jong, z. b., van Kloosterdwarsstraat 46 naar Oranjewoud; Akke Beenen, huishoudster, van Franekervaart 16 naar Ijlst, B no. 124; *Wijtze Mulder, los werkman, van aan boord naar Leeuwarden, Amelandsche straat 39; Marten de Boer, boerenarbeider, van Boschstraat 5 naar Hommerts; Jelle Riemersma, typograaf, van 2e Selfhelpstraat 11 n. Zaandam, P. L. Takstr. 62. En zoo gebeurde het dat Hendrik Mijer op den avond van den vierden December naar huis kwam met een groot pak onder den arm. Zoo stil mogelijk opende hij de voordeur en was al in de donkere gang- kelaer afgedaald, nog voor Johanna den tijd had hem tegemoet te komen. Maar ach in zijn haast en ijver om het pak te verbergen, vergat hij, dat de leuning van het trapje zoo ver naar voren uitstak, zoo- als de meeste leuningen van de meeste keldertrapjes en toen hij holderdebolder weer naar boven wilde klimmen, gebeurde het ongeluk. Met een slip van zijn overjas bleef hij aan de leuning haken ende winkelhaak was er! Johanna stond boven; zij had het licht opgedraaid. „Wat doe jij in den kelder?” vroeg zij verbaasd. „O,” zuchtte Hendrik, „ik dacht warem pel dat ik een vreemde kat zag zitten, maar ik zal me wel vergist hebben Maar, kijk eens, mijn jas... ik bleef hangen aan die ellendige leuning... Kan jij dat maken... ik heb geen anderen winterjas!” Johanna betastte den jas. De winkelhaak was zeker twintig centimeter lang kleer- makerswerk! Johanna was als de meeste vrouwen; zij kon wel naaien maar natuur-J lijk geen mannenjas. Toch zij ze dapper: „Natuurlijk! Dat is zoo gebeurd en in die wollige stof zie je het niet eens. Als jij de krant leest zal ik er direct aan be- drik getroos't door de gedachte, dat hij zijn ginnen!” jas gelukkig in het restaurant aan den kap- En zij deed het. Maar zij kon er niets stok kon hangen, terwijl Johanna zich ge- aan doen, dat ze nu ook meteen zag hoe sterkt voelde door de wetenschap, dat zij kaal de! kraag was en hoe goed of je het in het restaurant best haar naaisel van de naden zien kon, als je goed aanhouden Na den storm. Men maakt zich de laatste dagen in scheepvaartkringen ernstig ongerust over het Duitsche stoomschip Renate, dat met een lading houtstof op weg was van Orns- kjoldnik in Zweden naar Velsen. De Renate was te Cuxhaven binnengeloopen en ver trok 22 November van daar, zoodat het schip uiterlijk 24 November te Velsen had moeten zijn. Waar nu op de Noordzee- eilanden balken houtstof zijn aangespoeld, vreest men dat het schip met man en muis is vergaan. Het stoomschip Renate was 894 tons groot en in 1921 gebouwd. Het behoorde aan de reederij Johs. Thode (Eduard Becker) te Altona. Een droevig ongeval. Uit Hoogeveen meldt men aan Nleuwsbl. v. h. Noorden Zondag had op de Haar alhier een treurig ongeval plaats. De beide zoons van den arbeider St. IJmker waren aan het spelen met een buks. Een paar maal had de eene reeds ge tracht te vuren, doch zonder resultaat. Daarna legde hij spelenderwijs aan op zijn broer met het noodlottig gevolg, dat thans de buks niet weigerde en een schot afging waardoor zijn broer in het hoofd werd getroffen. Óp weg naar het ziekenhuis Bethesda is hij reeds overleden. Het waren twee broers van resp. 14 en 16 jaar oud. Onze vroegere stadgenoote mevrouw G. H. DijkstraVolkers is met ingang van 1 Januari 1929 benoemd tot geneeskundig directrice van de „Clara stichting” te Zand- voort. Excursie Stoomgemaal Tacozijl. Blijkens een advertentie in dit nummer organiseert het Instituut voor Arbeidersont wikkeling alhier Zaterdag a.s. een excursie naar het thans in werking zijnde stoomge maal te Tacozijl. Ter voorbereiding dezer excursie wordt Woensdagavond 9 uur een bijeenkomst in de „Harmonie” gehouden. Het woonhuis met twee werkplaatsen aan het Kleinzand eigen aan en bewoond door den heer F. Blok, is onderhands ver kocht aan de firma Tonnema Co., Suiker- werkenfabriek, alhier. Emigratie Canada. Landarbeiders en dergelijke werkkrachten die met het oog op het voorjaar 1929, VERTROKKEN: Christoffel Pasma, banketbakker, van Singel 8 naar Drachten, Zuid A. 165; Karel P. A. van Ishoven, colporteur, van Kloosterhof 33 naar Amsterdam, Marcusstraat 10 (1); Wietze v. Windlen, boekhouder, van Gr. Kerkstraat 8 naar Leeuwarden, v. Asbeckstraat 10; *Ida v. d. Laan, wed. P. Hofstra, z. b., van Oppenhuizer- weg 56 naar Harlingen, Voorstreek 72; Maatje v. d. Kooij, dienstbode, van Singel 38 naar Ijlst, p.a. wed H. ten Cate; Jeltje V. Wieren, dienst bode, van 2e Badhuisbuurt 11 naar Joure, Mid- straat 197; Hendrika M. Fellinger, huishoudster, van Koopmansgracht 32 naar Steenwijk, WolcL straat 49; Antonia v. d. Heij, z. b., van Leeu- warderweg 4 naar Amsterdam, Westerdokstr. 7 (1); Eeke Baanstra, echtgen. van Jan Groen land, z. b., van Verl. Westersingel 33 naar Franeker, Noord 75; *Richtje Visser, echtgen. van Klaas de Jong, z. b., aan boord naar Lang weer 33; Rinze Plantinga, kapper, van Suup- markt 9 naar Wolvega, Hoofdstr., p.a. kapper I. Poelma; Tjerk Boorsma, bankwerker, van Kloosterhof 39 naar Amsterdam, Nachtegaalst!'. 81; *Sjiik, Oswald, slager, van Lijnbaansbuurt 15 naar Amsterdam, (Oost), Boetonstr. 17 (1); Anne Fedde Veersma, stoker Kon. Marine, van 2e Zomerrakbuurt 50 naar Den Helder, a.b. H. M.’s van Speijck; Antonius C. Kaas, slager, van Oosterdijk 20 naar Lisse, Wagenstraat 23; Oentje Boot, echtgen. van Tjerk Postma, z. b., van le Steenklipstraat 39 naar Grouw, Plein; Regina Reekers, dienstbode, van Stationsweg 10 naar Den Haag, Laan v. Meerdervoort 691; Willem Marie Pruys, arts, van Hoogend 8 naar Den Haag, Tapijtweg 15; Geertje Vonk, echt gen. van Machiel; Wasseur, z. o., van Jan van Nassaustraat 42 naar Amsterdam, Haarlemmer Houttuinen 70 (lil), hoog voor; Rinsche Bosma, dienstbode, van Oosterdijk 15 naar Heerenveen, v. Cuyckstraat 706; *Aafje Bosch, wed. van Geert Bergsma, huishoudster, van Pirkbuurt 42 naar joure, ’t Zand C. 67; Antje v. d. Zee, dienstbode, van Kleinzand 46 naar Deersum, p.a. wed. H. Schaap, Hendrikje de Jong, leer- ling-telefoniste, van Kruizebroederstraat 32 naar Bolsward, Franekerstraat 13; Sjoukje de Jong, z. b., van Oude Dijk 10 naar Heemstede, Spaarnzichtlaan 25; Pieter de Jong, bouwkun dig opzichter, van Oude Dijk 10 naar Den Haag, Laakkade 80; Gerlof Venema, horlogemaker, van Grootzand 44 naar Vlaardingen, Hoogstraat 223; Renske M. Cock, apothekers-assistente, van Singel 80 naar Alkmaar, Koorstraat 47; Geertruida J. M. Kemper, liefdezuster, van Sta- Hij bedoelde eigenlijk te zeggen, dat hij nooit confectie gekocht had! Meneer Mijers’ vrouw heette Johanna. Het is een feit, dat zij in het begin tot het uiter ste verbaasd was over de zorg, welke Me neer Mijer aan zijn kleeding gaf. Zij kwam uit een gezin zonder zoons en de kleeren van haar vader schenen haar toe op een of andere geheimzinnige manier plotseling in huis te zijn gekomen om nooit weer weg te gaan. Misschien dacht zij wel, dat mannen met kleeren aan op de wereld kwamen. In ieder geval had zij lichtelijk geduizeld, toen haar man in hun bruidsdagen bij haar gekomen was met een doos vol stalen om haar te vragen welke stof hij zou kiezen voor den fantasie-broek bij zijn trouw- jacket. En haar verbazing was tot een gren- zenlooze gestegen toen hij tenslotte kwaad weggeloopen was en gezegd had, dat zij geen smaak had omdat zulk een idiote keus alleen door een vrouw gemaakt kon wor den „Ik heb nooit geweten,” zei zij later, „dat mannen zooveel om hun kleeding gaven...!” „Dat doen zij ook niet!” had Meneer Mijer toen met een stalen gezicht geantwoord En nu waren zij twee jaren getrouwd en Sint Nicolaas naderde. Het vorige jaar was er van het feest zoo goed als niets terecht gekomen, aangezien zoowel Meneer Mijer als zijn echtgenoote met een flinke „griep” te bed gebleven waren, maar dit keer zou het anders zijn. Meneer Mijer zou Johanna het liefste een prachtig parelsnoer gegeven heb- LIJST VAN INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN OVER NOVEMBER 1928. INGEKOMEN: Johannes Visser, fotograaf, van Gorinchem n. Willem de Zwijgerstraat 26; Bregje Rouwe, win keljuffrouw, van Witmarsum naar Peperstraat 13; Lamberdina Stittelaar, wed. G. J. Rengerink, z. b., van Stad Delden naar Geeuwkade 53; Aleida A. F. Rengerink, wed. G. J. Jannink, z. b., van Stad Delden naar Geeuwkade 53; Fred Foeke de Wolf, mechanicien, van Rochester, N. Y., U. S. A., naar Julianastraat 9; Anna Kuperus, dienstbode, van Castricum naar Johan Willem Frisostraat 15; Annigje Vaartjes, dienst bode, van Heerenveen naar Kleinzand 14; Dirk Posthuma de Boer, slager, van Amsterdam naar Noordersingel 2; Adrianus W. W. Nuijten, chef machinefabriek, van Hoorn naar Badhuis gracht 14; Sara Molenaar, telefoniste, van Drag- ten naar Joh. Mauritsstraat 4; Lummigje Hakze, dienstbode, van Luinjeberd naar Parkstraat 21; Trijntje Bakker, assistente huishouding, van Leeuwarden naar Stationsstraat 3; Dieuwke Jonkmans, dienstbode, van Haarlem naar Tra nendal 7; Sjoukje Riemersma, z. b., van Tilburg naar IJlsterkade 55; Minke Potma, onderwijze res, van Wons naar Grootzand 35; Anna Boon stra, dienstbode, van Dragten naar Hooiblok- straat 15; *Albert v. d. Heide, los werkman, van Mildam naar Nieuwbuurt 15; Jantje Douma, dienstbode, van Idzega naar Kleinzand 46; *Mat- theus Elsenga, winkelier, van Ijlst naar Groot zand 30; Jacob van den Bosch, z. b., van Hee renveen naar Emmastr. 27; Maaike Bethlehem, dienstbode, van Amersfoort naar Schoolstraat 38; Akke Elisabeth Eringa, z. b., van Baarn n. Oosterdijk 19; Rudolph J. Silvius, z. b., van Putten naar 2e Badhuisbuurt 13; Bernardus L. J. Woltring, auto-handelaar, van Leeuwarden naar Kleinzand 59; Jacobus Kok, molenaars knecht, van Leeuwarden naar Waterpoorts- gracht 1Cornells Feenstra, boerenknecht, van Hommerts naar Boschstraat 5; Wilhelmina G. Winkelman, liefdezuster, van Zwolle naar Sta tionsweg 3; Franciscus C. Willekes, z. b., van Drogeham naar Verl. Westersingel 6; Jelle Woudstra, loopjongen, van Oudehorne naar Lemmerweg 4, Gerrit Piest, banketbakker, van Steenwijk, naar Peperstraat 2; Judith J. de Bruijne, echtgen. van G. J. A. Nieveen, van Amsterdam naar Singel 56; Willemke Faber, onderwijzeres, van Harlingen naar Kloosterstr. 62; Margaretha Kager, liefdezuster, van Amster dam naar Stationsweg 3; Petrus J. Fennema, reiziger, van Arnhem naar Joh. Willem Frisostr. 49; Theunisje Visser, dienstbode, van Lemmer naar Grootzand 26; *Petrus Nota, verzekerings agent, van Bolsward naar Opperthuizerweg 48; Agatha letje Bijlsma, dienstbode, van Workurn naar Bloemstraat 10; Jacob Piersma, bankwer ker, van Woudsend naar Singel 67; Maaike Huisman, dienstbode, van Workurn naar Sta tionsweg 14; Gepke Scholten, dienstbode, van Amsterdam naar Parallelweg 20; *Siebren Land stra, kruidenier, van Lutkewierum naar Lijn baansbuurt 21Christina Bergsma, z. b., van Amsterdam naar Willem de Zwijgerstraat 5; dat J. Siderius aan het strand onder Oude- bildtzijl een paling heeft gevangen, die 1.90 meter lang en 41 pond zwaar is. De Leerstoel in ’t Friesch aan de universiteit te Groningen. Aan de Memorie van Antwoord van de Onderwijsbegrooting ontleenen we het volgende De Minister heeft gemeend, dat de voor stellen inzake de instelling van een leerstoel voor het onderwijs in het Friesch tegemoet kwamen aan den wensch, om dat onder wijs een plaats te geven aan een der Uni- versiteiteu. Een bepaald voorstel omtrent de voor een benoeming in aanmerking komende personen heeft den Minister op dit oogenblik nog niet bereikt. Ten onrechte wordt in het Voorloopig Verslag opgemerkt, dat er vroeger reeds een hoogleeraar is benoemd geweest. Dit is niet geschiedalleen hebben curatoren destijds medegedeeld, dat met enkele per sonen onderhandelingen zijn gevoerd. Een onbaatzuchtige redder. Men schrijft uit Hoogkerk aan Het Volk Een jongeman heeft op kranige wijze, door overboord te springen, den heer E. Apol, uit de Poffert, het leven gered. Het bleek te zijn de 20 jarige Oerrit Duiker, machinist op de motorboot „Zui derzee” van de Groningen-Lemmerboot-Mij Zijn vader, kapitein op de sleepboot „Vooruit” te Lemmer, heeft reeds 87 men- schen gered. Een som geld, den jongen Duiker aan geboden, wees hij met beslistheid van de hand. Zijn gezinnen. Physiologisch instituut te Utrecht. Trustees der Rockefeller Foundation te New-York hebben in hun zitting van 9 November f 400.000 beschikbaar te stellen voor de stichting van een nieuw Physiologisch In stituut aan de Utrechtsche Universiteit. Dit belangrijk besluit van verstrekkende beteekenis voor de Utrechtsche faculteit van geneeskunde vindt voor een goed deel zijn reden in de vooraanstaande plaats welke prof. dr. A. K. M. Noyons inneemt als physioloog en in zijn belangstelling in de vorming van meergevorderde jonge onderzoekers. De Foundation is overtuigd, dat door het ter beschikking stellen van een behoorlijk toegerust laboratorium het wetenschappelijk werk en de opvoedende taak van genoem den hoogleeraar ten zeerste gebaat worden. EEN SINT NICOLAAS-VERTELL1NG. Kleeding is een onderwerp dat in het al gemeen een voorname plaats inneemt in het leven der menschen en niet zelden zelfs is het de oorzaak van ernstige, wijsgeerige on derzoekingen in het bijzonder natuurlijk als het om de kleeding van anderen gaat. Bent U een man, dan kunt U meestal niet anders dan minachtend glimlachen over de drukte die de vrouwen maken voor haar hoe den en japonnen en als U een vrouw bent, dan zult LI zich in negentig van de honderd gevallen ten zeerste verbazen over ’t eigen aardige soort dassen, dat Uw echtvriend om zijn boordje strikt. Maar gelukkig man keert er bij de meeste menschen zelden iets aan eigen kleeding of aan eigen smaak en dit herinnert mij aan een geschiedenis van de Mijers ’t Was de trots en heerlijkheid van Meneer Hendrik Mijer, dat hij nog nooit in zijn leven confectie had gedragen, zelfs niet een con- fectie-regenjas; maar zooals doorgaans was dit slechts ten deele waar. Meneer Hendrik Mijer moest eigenlijk zeggen, dat hij minstens in de laatste tien jaren nooit confectie gedragen had, want daarvoor ging hij nog school en werd hij zooals vanzelf spreekt altijd in klaargekochte broekjes en jasjes gestoken en daarvoor was hij een zuigeling, die natuurlijk ook wel eens klaar gekochte hemdjes en dergelijke dingen „droeg”. Maar dien tijd was Meneer Hendrik Mijer vergeten, ziet U. keek, en zij vond dat Hendrik toch eigenlijk met dien jas niet meer loopen kon en toen zij eindelijk het werkje klaar had en Hen- drik’s hartelijken dank in ontvangst geno men had, ging zij stilletjes in een hoekje zitten rekenen en Het resultaat was, dat Johanna den vol genden morgen een aantal confectie-zaken afliep en tegen twaalf uur huiswaarts keer de met een groot pak onder den arm, dat zij stilletjes op de slaapkamer wegstopte. ’s Avonds kwam Hendrik binnen met zijn pak en Johanna met haar pak. Een oogen blik stonden zij elkaar met verbaasde oogen aan te staren. „Wat is dat?” „Voor jou; en dat? „Voor jou!” Het papier ritselde, vier handen betastten den inhoud en het volgende oogenblik hield Johanna het japonnetje voor zich en zagen haar oogen het hardste rood, dat er bestaat en het leelijkste dessin, dat zij zich denken kon en hield Hendrik een overjas in zijn handen, waarvan hij zeker wist, dat hij ermee voor aap zou loopen. Maar beiden riepen zij verrukt: „O, liefste, hoe kon je nu toch zoo iets doen!” >b qo Ff 1 NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT (72e Jaargang)

Sneeker Nieuwsblad nl | 1928 | | pagina 1