Officieel orgaan der gemeente bneek Dit No. bestaal uit 2 bladen. Uit onze Raadzaal. Otficiëel Gedeelte. No. 27 Forste blad 45e Jaargang Woensdag: 9 Januari 1999 UltflAweKOMBRINK Oo. b. De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f 2.50, naar buiten fr. per post f 3.60. De SNEEKER COURANT is een ie. 2e. 3e. bij- tijdens de stemming afwezig.) BESLUIT: 1. 2. 1. 2. 1. 2. 1. 2. 1. 2. 1. 2. a. a. b. a. b. a. b. LIJST VAN INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN GEDURENDE DECEMBER 1928. INGEKOMEN: Geert Boorsma, marechaussee, van Apel doorn naar Leeuwarderweg 43; Peter Ottoma, NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT (72e Jaargang) Een schriftelijke verklaring af te geven, waaruit blijkt, dat het de bedoeling is geweest den heer Dr. G. C. Ger rits in de betrekking van hulpleeraar in de wis-, natuur- en werktuigkunde aan de gemeentelijke hoogere burger school gedurende het tijdvak van 1 September 1902 af tot en met 31 December 1902 in tijdelijken dienst werkzaam te doen zijn. Z. h. s. aldus besloten. Punt IX. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om medewerking te verleenen aan het beëindigen, met ingang van 1 Januari 1929, van de met de woningstichting „Sint Joseph" gesloten overeenkomst, waarbij aan die stichting 20 der door de gemeente aan de Willem de Zwijgerstraat gebouwde 66 woningen in exploitatie werden overgedra gen. (Bijlage 4; dossierno. X 07.351.32(34)). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nr. Het wordt z. h. s. aangenomen. Lijnbaansbuurt 6; Jacoba A. A. de Walle, z. b., van Oenkerk naar Korte Pijpsteeg 1*Jacob v. d. Horst, radio-installateur, van Surhuisterveen naar Colignystraat 11Jochum S. Brolsma, bar bier, van Workum naar Kruizebroederstraat 25; *Pieter Braaksma, timmerknecht, van Dantu- mawoude naar Rienck Bockemakade 13; Berend van Dijk, reiziger, van Kampen naar Jan van Nassaustraat 5; Johannes van Buren, slagers knecht, van Bolsward naar Kleinzand 88; Sie- bren Groenveld, banketbakkersknecht, van Stiens naar Jan van Nassaustraat 9; Froukje Straatman, echtgen. van Hatte Veensma, z. b., van Smilde naar Parkbuurt 22; Alida Maria de Vries, verpleegster, van Cornwerd i Kerkstraat 23; Pietje van der Wiel, dienstbode, van Driesum naar Kruizebroederstraat 12; Ger- ben Kingma, kruideniersbediende, van Frane- ker naar Singel 20; Tjalling H. M. H. Ament, z. b., van Alkmaar naar Singel 38; Jurjen Leeu wen, kellner, van Leeuwarden naar Parkstraat 1Neentske Stegenga, dienstbode, van Harich naar Boschstraat 5; Ruurd Beekema, slagers knecht, van Westhem naar Oosterdijk 20; Mar- rigje Huizinga, dienstbode, van ’s Gravenhage naar Kleine Palen 21; Trijntje Sijbrandi, huis houdster, van Sloten (Fr.) naar Kruizebroeder- Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nr. De heer Hoekstra vindt dat, nu er bezwaren met steek houdende argumenten binnen zijn gekomen, er even over ge sproken moet worden of er geen weg is om financiëele schade voor de eigenaars dezer bedrijven te voorkomen, schade nl. door onvrijwillige verbouwing en verbreking van een bedrijf. B. en W voelen wel zooveel voor de industrie hier ter stede. Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huls verspreid Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), II Vrijdags te Homraerts, Jutrijp, Tirns, Ooënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdutn, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannenburg. Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Rijs, Oudemirdum, Wyckel. Contröle op de oplaag toegestaan. Alle advertentiën worden in beide bladen opgenomen. Regelprijs 9 cent, abonnementen belangrijke korting. Ie categorie (ouders, voogden of verzorgers in de ge meente wonende, van alhier op een lagere school inge schreven kinderen). Jaarwedden Burgemeester, Secretaris en Ontvanger. Punt XI. Advies van Burgemeester en Wethouders naar aanleiding van de circulaire van de Gedeputeerde Staten, betreffende wijziging van de regeling der jaarwedden van den burgemeester, den secretaris en den ontvanger. (Bij lage 7; dossierno. X 07.53(2)). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nr. De heer Sijtema: Een paar vergaderingen geleden is hier behandeld de circulaire van Ged. Staten, die bedoelde door opheffing van de pensioenbijdrage voor deze ambtenaren het beletsel weg te nemen om deze salarissen zuiver vast te stellen. Bij de behandeling dier circulaire werd door B. en W. de ge legenheid aangegrepen te betoogen dat deze salarissen hier en elders in Friesland in vergelijking met andere provincies aan den lagen kant waren. B. en W. achtten toen een salaris van f 4500 tot f 5200 voor den burgemeester, f 4300 tot f 5000 voor den secretaris en f 3000 tot f 3500 voor den ontvanger hier alleszins gewenscht en bovendien bedragen die binnen de perken der redelijkheid bleven. Nu komen Ged. Staten met een circulaire, waarin een nieuwe salarisregeling is opgenomen en ook de salarissen voor Sneek daarin vastgesteld, hebben bij B. en W. geen bezwaar ontmoet. Spr. kan zich voorstellen, dat B. en W. daar maar geen argumentatie bij geven, want, waar ze in een vorige vergadering die andere bedragen redelijk noem den, moesten ze de nu voorgestelde eigenlijk als buiten de redelijke perken liggend beschouwen. In de schaal van Ged. Staten heeft Sneek zeker de juiste plaats gekregen, maar de harmonica van het heele schema is was ver uitgetrokken. Spr. vindt dat als we deze bedragen aanvaarden, deze ten opzichte der overige salarissen alhier de perken wel degelijk te buiten gaan; de geheele regeling hier rukken we dan uit haar voegen. In 1920—’21 is eenigszins een verhouding geschapen tusschen alle salarissen der ambtenaren hier en als men nu de bedragen van Ged. Staten overneemt, zou er zeker reden kunnen zijn voor de andere ambtenaren om te vinden dat de verhouding kant noch wal meer raakt en zij ook met aanvragen om verhooging moeten komen. Spr. noemt bv. de architect, die altijd iets boven den secretaris is gesalarieerd en nu f600 beneden het salaris van den secretaris komt, wat een reden tot mindere tevredenheid voor den architect kan zijn. De oorzaak van de nu voorgestelde hooge bedragen moet volgens spr. gezocht in de vrij hooge salarieering bij de bedrijven hier, een salaris, dat alle hoofd ambtenaren als maatstaf voor hun salarieering schijnen te willen beschouwen. Wanneer B. en W. nu accoord gaan met de bedragen door Ged. Staten genoemd, voelt spr. ook een onbillijkheid ontstaan tegenover den ontvanger, wien Ged. Staten f 100 meer geven dan B. en W. eenige vergaderingen geleden adviseerden, terwijl Ged. Staten voor burgemeester en secretaris f 600 en f 800 boven de toen door B. en W. genoemde salarissen uitgaan. B. en W. hadden nu in hun advies moeten wijzen op deze onbillijkheid jegens den ontvanger, die hier wel een zoodanige positie bekleedt, dat hij een salaris van f3600 wel waard is. Op dat salaris wil spr. dus niets aanmerken, maar hij acht \de andere salarissen aan den hoogen kant en spr. zou dus willen voorstellen Ged. Staten te berichten dat de raad accoord gaat met het door Ged. Staten voorgestelde salaris voor den ont vanger, doch dat die van burgemeester en secretaris dienen geregeld zooals de raad in een vorige vergadering reeds advi seerde. De heer Hoekstra kan ook niet meegaan met het voor stel van Ged. Staten en wenscht zich te houden aan het raads besluit van 22 October jl. De heer Blok: De zinsnede „binnen redelijke grenzen” is rekbaar en B. en W. vonden ook de door Ged. Staten genoemde bedragen nog binnen die perken te liggen. Wat de hoofdamb tenaren betreft, hun salarieering is een kwestie van waardeering, maar stellig zal de ambtenaar door den heer Sijtema genoemd, met deze cijfers accoord gaan; die is immers ook verhoogd; beide hebben trouwens instemming betuigd met het voorstel. De heer Sijtema: Dat gold de bedragen hier 22 October vastgesteld, maar niet nu deze weer met f 600 en f 800 worden verhoogd. Nu schept men weer een wanverhouding en een reden voor deze hoofdambtearen om eenige ontevredenheid te koesteren. De heer Blok: De Ged. Staten hebben over het salaris van den architect niets te zeggen, maar de ontvanger stemt met deze regeling in. Dat weet ik. Het voorstel-S ij t e m a komt in stemming. Tegen de leden Zuiderbaan, Boonstra, Potma, Nieveen, Sie- mensma, Van der Meulen, Boeijenga en Blok; voor de leden De Groot, Oppenhuizen, Smeding. Hoekstra, Sijtema en Breeuw- sma. (De heer Dokkum was tijdens de stemming afwezig.) Dit voorstel is dus verworpen met 86 st. De heer Breeuwsma vraagt stemming over het voorstel van B. en W. De heer Smeding: De zaak gaat toch door, daar Ged. Staten in deze beslissen. Voor het voorstel van B. en W. stemmen de leden Nieveen, Siemensma, Van der Meulen, Boeijenga, Blok, Zuiderbaan, Boonstra en Potma; tegen de leden De Groot, Oppenhuizen, Smeding, Hoekstra, Sijtema en Breeuwsma. (De iheer Dokkum was nog afwezig.) Het voorstel van B. en W. is dus aanegnomen met 86 st. Punt XII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onbewoonbaarverklaring van de woningen Oudvaart nos. 8 en 9. (Bijlage 9; dossierno. 1.778.522(4)). naar Ki. voor de benoeming van leden van de commissie tot wering van schoolverzuim (Bijlage 8; dossierno. 1.851.2.04.6(2)). B. en W. deelen mede: Op 1 Januari 1929 moeten de leden der commissie tot wering van schoolverzuim aftreden. Van de aftredende leden kunnen de heeren C. van den Dungen en D. Ferwerda niet voor herbenoeming in aan merking komen, aangezien zij geen kinderen meer hebben, die op de lagere school gaan. Alle andere leden stellen zich weer herkiesbaar. Ter voldoening aan artikel 2 van het Koninklijk besluit van 28 December 1921, S. no. 1447, bieden wij U een aanbeveling van vijf dubbeltallen aan. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend: dat ter secretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van G. J. DE VRIES, drukker te Sneek, om vergunning tot uitbreiding van zijn druk kerij in het gebouw aan de Oude Koemarkt, no. 12, en aan de Wijnkanstraat no. 2, ka dastraal bekend gemeente Sneek, Sectie B, no. 3884, door verbouwing en door bijplaat sing van 8 electromotor-en met een totale capaciteit van 10 P.K., welke zullen dienen voor het in werking brengen van diverse werktuigen; dat op Woensdag den 23 Januari 1929, des middags te 12 uur, ten gemeentehuize aldaar gelegenheid zal worden gegeven om tegen het verzoek bezwaren in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lich ten en dat zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben in te brengen, gedurende drie dagen voor evengemeld tijdstip ter se cretarie, in de gewone bureau-uren, van de ter zake ingekomen bescheiden kennis kun nen nemen. De aandacht wordt er inzonderheid op gevestigd, dat volgens de heerschende op vatting, slechts tot hooger beroep gerech tigd zijn zij, die voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. SNEEK, 9 Januari 1929. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend: dat ter secretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van de firma KIEZEBRINK en Co., uitgevers- drukkers te Sneek, om vergunning tot plaatsing van een ruw- oliemotor van 15 P.K. voor het in werking brengen van diverse werktuigen, ter ver vanging van de zuiggasmotor van 14 P.K. in haar drukkerij aan het Kleinzand no. 7, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie B no. 3725; dat op Woensdag den 23 Januari 1929, des middags te 12 uUr, ten gemeentehuize aldaar gelegenheid zal worden gegeven om tegen het verzoek bezwaren in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lich ten en dat zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben in te brengen, gedurende drie dagen voor evengemeld tijdstip ter se cretarie, in de gewone bureau-uren, van de ter zake ingekomen bescheiden kennis kun nen nemen. De aandacht wordt er inzonderheid op gevestigd, dat, volgens de heerschende op vatting, slechts tot hooger beroep gerechtigd zijn zij, die voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. SNEEK, 9 Januari 1929. VERGADERING van den RAAD der gemeente SNEEK op MAANDAG 9 JANUARI 1929, ’s avonds 7% uur. Voorzitter de heer P. J. de Hoop, burgemeester. Secretaris de heer P. Sikkes. Aanwezig alle (15) leden. Na opening vraagt en verkrijgt de heer Breeuwsma ver lof om na afhandeling der agenda eenige vragen tot B. en W. te mogen richten inzake de Centrale Radio-distributie hier ter plaatse. Punt 1. Notulen van de vergadering van 10 December 1928. Hebben ter visie gelegen en worden onveranderd vastgesteld. Punt II Ingekomen stukken: Adres van het Bestuur der Nederl. Federatie van trans portarbeiders, houdende verzoek aan de werklooze arbei ders te Sneek met de a.s. Kerstdagen of Nieuwjaarsdag een extra-uitkeering uit de gemeentekas te verstrekken. (1.842.97(2)). B. en W. stellen voor dit stuk voor kennisgeving aan te nemen aangezien het adres te laat ingekomen is om voor 1 Januari 1929 behandeld te worden en nu de gemeentelijke steunregeling is vervallen uitkeeringen als in het adres bedoeld alleen kunnen geschieden door het Burgerlijk Armbestuur. Z. h. s. aldus besloten. Punt lil. Aanbeveling van Curatoren van het Gymnasium voor de benoeming van een lid van dat College. (Bijlage 1; dossierno. 1.851.33.02.7-2(1)). De aanbeveling luidt: Het college van Curatoren bij het gymnasium te Sneek, heeft de eer, ter voldoening aan artikel 1 van het Regle ment voor dit gymnasium bij Uwen Raad de navolgende aanbevelingslijst in te dienen, ter vervulling van de op 1 Januari a.s. ontstaande vacature in dat college, wegens periodiek aftreden van Dr. D. H. Posthumus. Dr. D. H. Posthumus, aftredend lid. A. J. van der Sluis, apotheker te Sneek. De heer Dr. D. H. Posthumus wordt met algemeene (15) stemmen benoemd. Punt IV. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van twee leden der commissie van toezicht op het lager onderwijs. (Bijlage 2; dossierno. I. 851.2.02.7-2(1)). B. en W. adviseeren: Onder overlegging van een schrijven van de commissie van toezicht op het lager onderwijs, bevelen wij bij U aan voor de benoeming van twee leden van deze commissie, ter voorziening in de op 1 Januari 1929 ontstaande vaca tures tengevolge van de periodieke aftreding van de leden J. Schmidt en S. Atema (beiden 4e categorie, onderwijzers der bijzondere lagere scholen) Vacature-J. Schmidt: J. Schmidt, Hoofd R.-K. Jongensschool. S. Hortsing, Hoofd Groen van Prinstererschool. Vacature-S. Atema: S. Atema, onderwijzer Rehoböthschool. R. Asselman, onderwijzer Jan van Nassauschool. In de vacature-Schmidt wordt de aftredende herbenoemd met algemeene (15) stemmen. Ook de heer Atema wordt met het zelfde aantal stemmen in zijn vacature herbenoemd. Punt V. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een lid-werkgever, een lid-werk- man en een plaatsvervangend lid-werkman der Commissie, welke Burgemeester en Wethouders van advies dient bij de uitvoering van het „W erkloosheidsbesluit 1917” en aan welke zal zijn opgedragen het bestuur der gemeente- arbeidsbeurs. (Bijlage 6; dossierno. 1.848.44(6)). B. en W. adviseeren: In de Commissie, welke Burgemeester en Wethouders van advies dient bij de uitvoering van het „Werkloos heidsbesluit 1917” en waaraan het bestuur der gemeente- arbeidsbeurs is opgedragen, zullen op 1 Januari 1929, tengevolge van de periodieke aftreding van H. Miedema, als lid-werkgever, B. Frankena, als lid-werkman, en O. Reehoorn, als plaatsvervangend lid-werkman, drie vaca tures ontstaan. Ter voorziening in deze vacatures bevelen wij, na over leg gepleegd te hebben met „De Sneeker Schilderspa- troons-vereeniging”, „De Sint Joseph-Vereeniging” en den schippersknecht, van Pulheim (Duitschl.) naar „Christ. Besturenbond”, bij U aan: in de vacature-H. Miedema: 1. H. Miedema. 2. F. Hoekema. in de vacature-B. Frankena: 1. B. Frankena. 2. S. Draisma. in de vacature-G. Reehoorn: 1G. Reehoorn. 2. J. van der Horst. In de vacature-Miedema wordt de aftredende herbenoemd met 15 st; in de vacature-Frankena de aftredende met 15 st; in de vacature-Reehoorn de aftredende met 11 st, terwijl de heer J. v. d. Horst 4 st. had. Punt VI. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt XIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het bij raadsbesluit van 1 Juni 1926 no. 9 vastgestelde uitbreidingsplan. (Bijlage 10; dos- Punt X. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot sierno. 1.777.811(2)). intrekking van het raadsbesluit van 22 October 1923, no. 7 en tot het opnieuw onderhandsch verhuren van ver schillende gemeente-eigendommen, gelegen op den hoek van het Zomerrak en de Oudvaart, aan de Gebroeders O en K. Bergsma. (Bijlage 5; dossierno. X 07.351.11(9)). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nr. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Drie leden. H. F. Ringnalda, aftredend. A. M. Oomes. L. Bakker. W. Schuil. E. Smit. H. de Jong. Benoemd worden de hh. Ringnalda, Bakker en Smit met resp. 15, 14 en 9 st.; de heer Schuil had 1, de heer De Jong 6 st 2e categorie (meerderjarige onderwijzers aan een open bare lagere school in de gemeente werkzaam). Een lid. R. Posthumus, aftredend. H. Frankena. De heer Posthumus wordt met 15 st. herbenoemd. 3e categorie (meerderjarige onderwijzers aan een zondere lagere school in de gemeente werkzaam). Een lid. a. S. Plat, aftredend. b. J. W. Obbink. De heer Plat wordt met 15 st. herbenoemd. Punt VII. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van 3 leden van de Commissie voor lichamelijke opvoeding. (Bijl. 11; dossierno. 1.855.3(6)). De aanbeveling luidt: De Commissie voor de lichamelijke opvoeding deelde bij schrijven van 31 December 1928 mede, dat volgens rooster aan de beurt van aftreden zijn de leden A. H. Vis, J. H. Wamelink en D. Zuiderbaan. De heer Zuiderbaan stelt zich voor een eventueele her benoeming niet beschikbaar. Ter vervulling der op 1 Januari a.s. ontstaande vaca tures bevelen wij de volgende drie dubbeltallen aan: le. vacature-Vis: A. H, Vis. C. Kan. De heer Vis wordt herbenoemd met 15 st. 2e. vacature-Wamelink: J. H. Wamelink. D. W. Dikland. De heer Wamelink wordt met 15 st. herbenoemd. 3e. vacature-Zuiderbaan: S. Breeuwsma. B. Jonkmans. De heer Breeuwsma wordt met 13 st. benoemd; de heer Jonkmans had 1 st.; blanco 1 st. Punt Vlll. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om een schriftelijke verklaring af te geven, waaruit blijkt, dat het de bedoeling is geweest den heer Dr. G. C. Gerrits in de betrekking van hulpleeraar in de wis-, natuur- en werktuigkunde aan de gemeentelijke hoogere burger school gedurende het tijdvak van 1 September 1902 af tot en met 31 December 1902 in tijdelijken dienst werk zaam te doen zijn. (Bijlage 3; dossierno. 208). B. en W. adviseeren: In verband met een door den heer Dr. G. C. Gerrits tof den Pensioenraad gericht verzoek om het tijdvak van 1 September 1902 af tot en met 31 December 1902, gedu rende hetwelk hij, op grond van het besluit van ons col lege van 23 Augustus 1902, no. 3, als hulpleeraar in de wis-, natuur- en werktuigkunde aan de gemeentelijke hoo gere burgerschool alhier werkzaam was, te doen mede tellen bij zijn diensttijd, waarnaar te zijner tijd het pen sioen zal worden berekend, behoort aan dien Raad zijn aanstelling in de bedoelde betrekking te worden over gelegd. De heer Gerrits is echter gedurende het genoemde tijd vak zonder formeele, d. w. z. door den Raad aan hem ge geven, aanstelling werkzaam geweest. Ingevolge het bepaalde in artikel 133, 3e lid, der Pen sioenwet 1922, S. 240, geldt in dit geval als aanstelling een schriftelijke verklaring van de tot benoemen bevoegde autoriteit in casu van den Gemeenteraad dat het de bedoeling is geweest den betrokkene in tijdelijken dienst werkzaam te doen zijn. Met het oog hierop stellen wij U voor een zoodanige verklaring voor den heer Gerrits af te geven door daartoe het volgende besluit te nemen. De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 11 December 1928, no. 208;

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 1