Purol bij Ruwe Huid en Schrale Lippen. UITVERKOOP Irilten.BreukbandenanBiiiltgor'lils D.F. J. HOFSTEDE, Opticien, Sneek NIEME1J ER s TABAK een groot deel Men ziet ze overal! Men rookt ze overal! Firma JOHs. 180MP, Snaak Opruiming Schaatsen Fa. Jihs. Tramp. Sneek tittel Orgaan der teute M. Een soiled adres voor Fa JOHs. TROMP, Sneek Ho 28 Woen&tlat^ B «Januari if** 9 W. WIRING Sisrel 4 - TEL 415 N1Ë0WSTIJ0INGEN. S« ABOARD P« UIMS1 ER van NIEMEIJER 10 cent per pakje is de beste Pruimtabak F.OZIftG* - «KtEK Firm* JOH». TROMF, ^neek - annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL DE TIJDEN VERANDEREN, b, DE HEILZAME WERKING en de lekkere smaak hebben bewerkstelligd, dat thans iedereen bij ver koudheid Italiano neemt. ABDU5IR00P 4 Üw Zenuwen Twe°de Blad 45a Jaargang lEöIKOIL-^IMIJH] KOLOM VOORDEELEN.’ KINKHOEST wordt verzacht IA-vanVALKEHBURG'S'- >-|LEV£RTRW I a AUTO-VE.RHUUR Uitga»*: KiEZfiBRINK Co SNEEK - Telefoon Na IM 1 Ze is ook voortreffelijk! TTlEEUWARDE^ Ottieiftel gedeelte. sees Liebermann. laten. De politie stelt een onderzoek in. 1 in I sa^ss&.’saa Sigaretten worden het heele jaar door gerookt door de zelfde liefhebbers, wat pleit voor de kwaliteit Benoemd tot opzichter bij de verbete- ringswerken aan de Rijkswegen in Friesland G^ref. Kerken. Bedankt voor Surhuister- veen ds. W. Tom te Warns. Prot. Chr. Kweekscholen. Het bestuur der Ver. van onderwijzend personeel aan Prot.-Chr. Kweekscholen is thans samengesteld als volgt: de heeren H. J. van Wijlen te Rotterdam, voorzitter; C. Groen te Gorinchem, vice-voorzitter; W. J. Visser te ’s Gravenhage, secretaris; A. L. J. Wijtzes te Sneek, penningmeester en W. F. C. van den Broek te Zwolle. voorzitter van den Nederlandschen Aanne- mersbond deelde mee, dat er wel 30 inschrij vingen zouden zijn geweest, indien een be paling betreffende arbitrage in het bestek was opgenomen. Hoofd-ingenieur Walland merkte op, dat het gouvernementsgebouw te Zwolle geen plaats is voor een propagandarede. De voorzitter vroeg, of de hoofd-inge- nieuf er bij den minister op wilde aandrin gen, dat in de besteksbepalingen arbitrage bij geschillen wordt opgenomen. Groot verlof. Een ontrouw filiaalhouder. De manufacturenhandelaar J. de G. uit Groningen heeft bij de politie te Rotterdam aangifte gedaan, dat de filiaalhouder A. J. A. uit de Tuinderstraat aldaar voor f 10.000 aan manufacturen heeft verduisterd Voor den handel bij Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Luxe Wagens :-t Met en zonder chauffeur Groote ritten speciale prijs! De Vrijzinnig-Democraat meldt: Het referendum voor de vaststelling van de eerste acht plaatsen der candidaten- maatregelen en groote oplettendheid zullen noodig zijn, want mevrouw Liebermann schijnt nog over veel geld te beschikken. En met geld is in sommige landen nog veel te beginnen, zoo merkt de N. Crt. op. Als verdediger van Liebermann wordt een bekend Haagsch advocaat genoemd. Defini tief schijnt er echter daaromtrent nog niets vast te staan. In verband met het thans vaststaande feit, dat Liebermann uitgeleverd zal wor den, zullen dezer dagen twee inspecteurs der Haagsche recherche, de heeren Van der Mark en Hoekstra, naar Helsingfors ver trekken, ten einde den arrestant naar Am sterdam over te brengen. In jaren is door de politie niet zulk een werk gemaakt voor de inhechtenisneming van een voortvluchtige verdachte. De op roep tot aanhouding is in 26 talen ver spreid. De reis met den arrestant zal grooten- A., dat hij nog geen geld van zijn klanten had ontvangen. Na verloop van tijd vroeg de G. opnieuw om een afrekening. A. ant woordde toen, dat hij de goederen niet verkocht, maar beleend had. De G. is daar na naar Rotterdam gereisd, om de zaak te regelen. Toen hij Zaterdag bij het filiaal GROOTZAND 18 - - Telefoon 332 Er wordt héél vee! tabak gerookt, en van dat vele krijgt twyvn {'••Mót ITALIANO wordt verkocht in rollen a 10 ct. en in speciale zakjes a 20 ct. per ons. geweest, dat vooral vele Heeren het eenigszins beneden hun waardigheid achtten om een middel tegen verkoudheid aan te wenden. Het nieuwe hoest middel Italiano heeft hierin een groote veran dering gebracht. kwam, bleek de winkel leeg en gesloten te zijn. A. was vertrokken zonder adres achter te I Huwelijksinzegening in het Friesch. HEERENVEEN, 2 Jan. Bij een huwelijks inzegening in de Geref. Kerk alhier, bedien de Ds. Bouma zich, met uitzondering van het huwelijksformulier, van de Friesche taal. Naar wij vernemen is dit de eerste maal in ons land, dat in de Geref. Kerk een der gelijke plechtigheid in het Friesch is ge houden. L. N. H' Engros bij Moord of ongeluk? De onderwachtmeesters Recklies en Adler te Pilsitz (Duitschland) keerden Zaterdag nacht tegen twee uur van hun ronde door de stad naar de kazerne terug en gingen naar een onder-officierskamer. Kort daarop haalde Recklies uit een andere kamer een pistool, ging naar Adler en riep uit: „Ik schiet je dood”. Adler wees op zijn borst en antwoordde: „Schiet dan goed”. Recklies schoot en Adler viel doodelijk getroffen neer. Het onderzoek zal moeten uitmaken of er opzet of achteloosheid in het spel is ge weest. f45.243 boete. De Rechtbank te Assen veroordeelde J. G. H. de J„ koopman te Groningen, thans te Sittard, wegens het uitlokken van ver voer van een groote hoeveelheid gedistil leerd tot een geldboete van f 45.243, te vervangen door 6 maanden hechtenis, met verbeurdverklaring van het in beslag ge nomen gedistilleerd en het vaartuig, waar mede het gedistilleerd vervoerd is. ARBEIDSWET 1919. BAKKERSNACHT ARBEID. De BURGEMEESTER van SNEEK brengt ter openbare kennis, dat door hem bij besluit van 4 Januari 1929 voor een tijd vak van drie jaren vergunning is verleend aan BAUKE DE HAAN, broodbakker al daar, to*, het verrichten van bakkersarbeid tusschen 8 üui de«.namiddags en 6 uur des voormiddags in het peTCeel Hoogend 15, in gaande met den dag, waarop de termijn van beroep tegen genoemd besluit zal zijn ver streken of, indien beroep mocht worden in gesteld, dat besluit zal zijn gehandhaafd. SNEEK, 4 Januari 1929. De Burgemeester van Sneek, P. J. DE HOOP. De eerstvolgende Legerorders zullen een ministerieele beschikking bevatten inzake ’t vertrek met groot verlof. Behoudens on voorziene omstandigheden worden de hierna vermelde groepen van dienstplichtigen na het beëindigen van de eerste oefening in het genot van groot verlof gesteld op de daarbij vermelde data. De groep infanterie en wiel rijders, aangewezen voor de onderofficiers- opleiding (voor eerste oefening in werke- lijken dienst gekomen van 18 tot 22 Juni 1928), op 15 Maart 1929; de groep cavale rie (voor eerste oefening in werkelijken dienst gekomen van 2 tot 6 Januari 1928) op 28 Maart 1929; de groep beredenen van de IVe artillerie-brigade (voor eerste oefe ning in werkelijken dienst gekomen van 2 tot 6 April 1928) op 28 Maart 1929; de groepen van het 2e reg. onbereden artillerie, van het regiment kustartillerie en de onbe- redenen van het 2e reg. veldartillerie, allen aangewezen voor de onderofficiersopleiding (voor eerste oefening in werkelijken dienst gekomen van 2 tot 6 Juli 1928) op 28 Maart 1929 en de groepen van het 2e regiment onbereden artillerie, het regiment kustartil lerie, dé onberedenen der IVe artillerie-bri gade en de pontonniers (voor eerste oefe- ning in werkelijken dienst gekomen van 16 —20 October 1928) op 28 Maart 1929. Drankbestrijding in ’t leger. Blijkens een thans verschenen legerorder is de regeling tot den verkoop van sterken drank in legerplaatsen en kampementen, welke het vorig jaar bij wijze van proef werd ingevoerd, ingetrokken. Verkoop van sterken drank mag dus niet meer plaats hebben. Loop der bevolking. WYMBRITSERADEEL, 4 Jan. Op 1 Ja nuari 1928 bestond de bevolking uit 6035 mannen en 5926 vrouwen, totaal 11961 in woners. Zij vermeerderde door geboorte met 183 mannen en 154 vrouwen, door vestiging met 303 mannen en 285 vrouwen, totaal 486 mannen en 439 vrouwen. Zij verminderde door overlijden met 68 mannen en 47 vrouwen, door vertrek met 403 mannen en 443 vrouwen, totaal 471 mannen en 490 vrouwen. De bevolking vermeerderde in 1928 dus met 15 mannen en verminderde met 51 vrouwen, zoodat het aantal inwoners op 1 Januari 1929 bestond uit 6050 mannen en 5875 vrou wen, totaal 11925 inwoners. Aantal huwelijken 78. Levenloos aangegeven: 6 mannelijke en 3 vrouwelijke, totaal 9. HEM. OLDEPHAERT c. a. De bevolking dezer gemeente bestond op 1 Jan. 1928 uit 2616 m. en 2694 vr., totaal 5310 inwoners. Zij vermeerderde door geboorte met 61 m. en 66 vr., door vestiging met 164 m. en 137 vr. Zij verminderde door overlijden met 21 m. en 26 vr., door vertrek met 225 m. en 193 vr., zoodat de bevolking dezer ge meente is verminderd met 21 m. en 16 vr. en dus op 1 Jan. 1929 bestond uit 2595 m. en 2678 vr. totaal 5273 inwoners. Er werden 47 huwelijken voltrokken. Het aantal levenloos aangegeven bedroeg 3. Scheepsvaarwater SneekStavoren. WARNS, 3 Jan. De laatste jaren neemt de scheepvaart langs de Warnservaart Sneek- Stavoren enorm toe. Beliep deze toename de laatste jaren per jaar ongeveer duizend schepen, in 1928 viel een toename van bijna 1600 vaartuigen waar te nemen. In 1928 toch passeerden de draaibrug alhier 10661 (9084) vaartuigen met een totalen tonnen inhoud van 1 032.138 (876.905). De tusschen haakjes geplaatste cijfers ge ven de doorvaart van 1927 weer. L. Ct. Naar alle waarschijnlijkheid hebben de na Gebrek aan eetlust Poster’s Maagpillen 4* bericht de ontvangst van f* verschillende nieuwe 4* soorten koekjes, verpakt voor wederverkoopers halve blikken-- lijsten, die in alle kieskringen door dezelfde personen in dezelfde volgorde zullen wor den bezet, heeft den navolgenden uitslag opgeleverd: 1. Mr. H. P. Marchant te Sche- veningen; 2. Mr. P. J. Oud te ’s Gravenhage; 3. Mevrouw mr. B. BakkerNort te Gro ningen; 4. Th. M. Ketelaar te Amsterdam; 5. F. E. H. Ebels te Nieuw-Beerta; 6. Mr. A. M. Joekes te ’s Gravenhage; 7. Me vrouw H. W. B. van Itallie—van Embden te Leiden; 8. Klaas de Vries te Amsterdam. AKKER’* Voorde Borst Er waren veel belangstellenden en ’de Arm kereltje! Het dertienjarig zoontje van den beheer der van ’t Hilmahuis, den heer Sittrop te Batavia, dat vuurwerk in den zak van zijn broek meedroeg, werd, door het ontbranden van dit gevaarlijk speelgoed, met brandwon den overdekt, zoodat hij aan de gevolgen overleden is. Onder curateelestelling van drankzuchtigen. Naar de Res.bode verneemt, is aan den Raad van State toegezonden een ontwerp van wet, die het mogelijk zou maken, drank zuchtigen onder curateele te stellen. De ramp in de Ourthe. Uit de niet zeer uitvoerige berichten, welke slechts enkele «Belgische bladen over het gruwelijk ongeluk bij Comblain-au-Pont, waarbij veertien arbeiders den dood hebben gevonden, bevatten, blijkt dat deze arbeiders Donderdagmiddag uit de steengroeven van het bosch van Anthisnes, gelijk alle dagen, na hun werk per vrachtauto huiswaarts keerden. Zij hoorden allen thuis in ’t dorpje Dieupart-Aywaille. Bij de brug van Scay over de Ourthe ge- komen tot rust en worden gesterkt door Mijnhnrdt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten komen, reed de auto door onbekende oor zaak men vermoedt, dat de stuurinrich ting onklaar werd, tsgen de balustrade langs den weg. Deze brak en de wagen stortte in de diepte, in het water van het in den regel onschuldige riviertje, dat echter in de wintermaanden zeer woest en diep is. De eenige getuige van de ramp bevond zich op eenige honderden meters afstand. Hij snelde naar de plek des onheils, doch zaS geen enkel slachtoffer. Alleen de auto stak nog een weinig boven het water uit. Hij waarschuwde eenige bewoners, die red dingspogingen in het werk stelden, maar zonder resultaat. Pas toen de brandweer uit Luik was aangekomen en genietroepen wa ren gerequireerd, kon het zoeken naar de slachtoffers doeltreffend geschieden, of schoon toen de ingevallen duisternis het werk belemmerde. Geen der inzittenden in de^auto heeft het leven er af gebracht, slachtoffers, ook door de bittere koude, den val niet lang meer geleefd. Op één na werden allen in zittende houding aangetrof fen; enkelen hadden nog de handen in de zakken. A. heeft in den loop van den tijd voor dit bedrag goederen ontvangen van de G. Toen deze hem om afrekening vroeg, antwoordde Abonnement per jaar f 2.50 fr. p post I 3.60. Advertcoliën 9 ct. p. regel Ing ronden mededeellngen hooger. Abonnement belangrijke korting Adverlealiën worden tevens gratis ge plutei in de SNEEKER COURANT De Leeuwarder Watersport-Tentoonstelling. Het comité voor de Leeuwarder Water sport-Tentoonstelling, waarvan de Commis saris der Koningin in Friesland, mr. P. A. V. baron van Harinxma thoe Slooten het eere-voorzitterschap heeft aanvaard, heeft besloten deze tentoonstelling van Maandag 22 April tot en met Zondag 28 April, in de „Harmonie” te Leeuwarden te doen houden. De officieele opening zal plaats hebben ^eels te water gaan. Uitgebreide voorzorgs- des Maandagsmiddags om halftwee, waarna xx„ om drie uur de tentoonstelling voor het pu bliek wordt geopend. De heer A. Velsink, leeraar in het teeke- nen aan de R. H. B. S. te Leeuwarden heeft een sprekende reclameplaat voor deze ten toonstelling ontworpen. Het conflict tusschen aannemers-organisaties en het Rijk. Men schrijft uit Zwolle aan de N. R. Ct.: Vrijdag is hier aanbesteed het maken van den oprit naar de nieuwe IJselbrug aan het Katerveer. Het was de eerste aanbeste ding van het Rijk in 1929, nadat de Ne- derlandsche Aannemersbond en de Nederl. R.K. bond van bouwpatroons besloten had den, dat het met ingang van 1 Januari den leden verboden is, in te schrijven naar wer ken, waarvoor borgstelling wordt geëischt en waarbij niet is bepaald, dat alle geschil len door arbitrage zullen worden beslecht. Slechts twee inschrijvingsbiljetten werden ingeleverd, n.l. door J. F. Schaufele te Bus- sum met f 106.700 en N. Mabuad te Willem- ter standplaats Sneek, de heer L. de Vries stad met f 125.768. Raming f 100.000. te Vlissingen. Liebermann B 5' BM Kerknieuws. - OFFICIAL FORD’ DEALER - Voor den handel bij Groothandel Opgericht 1901 Sigaren - Sigaretten - Tabak De Kamerverkiezingen. - IS - NIEUWE smm courant slechte spijsvertering, schele hoofdpijn, prikkelbaarheid, ver- JN. stopping, maagpijn en hartwater. genezen spoedig na gebruik J van Foster s Maag- pillen. het tonische laxeermiddel Alom verkrijgbaar 3 f 0.65 per flacon Verzacht de hoestbuien, waaraan de kinkhoest de ver zwakte lichaampjes Uwer kinderen blootstelt, ver kort den duur der sloopende ziekte en vermijd het gevaar voor ergere ge volgen met de steeds lekker smakende

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 5