Officieel orjaan (ter femeente Sneek iidiiuidschi mromHiMm opgericht t® V061103111 In 1880 (vaarin opgecomen da Ksrat» Neder- laodacne f-y oth>ek briefbank te Urarenhag-) Directie Mr. M J BOS en Mr J WILKENS COURANT Dit No. bestaat oil 3 bladen (72e Jaargang) Officieel Gedeelte. il I 41/2 Pandbrieven 8 991/» °|o GELDEN BESCHIKBAAR 45 Jaargang Xnlcritnx ’iFebriiiri 11H9 Eerste blad No. 35 Uitgave KIEZEBRINK Co. M fa NATIONALE BANKVEREENIGINS alle ASSURANTIES SAFELOKETTEN. SNEEK Behand’liig van Verhuring van Alle advertentiën worden in beide bladen opgenomen. Regelprijs 9 cent, abonnementen belangrijke kotting op billijke voorwaarden. K De SNEEKER COURANT is een De NIEUWE SNEEKER COURANT’ is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsd gs en Vrijdags. Abonnementsprijs in de van i zal worden vervangen door een vaste brug. dat door leerkrachten, ouder dan 65 jaar onder- IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannenburg. Contröle op de oplaag toegestaan. de beslissing inzake een wijziging der instructie van den vee-arts, hoofd der keuringsdienst (ver mindering salaris met f500). n. Proces-verbaal van kasverificatie bij den gemeente-ontvanger. De stukken m. en n. worden voor kennisge ving aangenomen. o. Verzoek van W. Klos te Sandfirderhoek om vergoeding inzake art. 13. B. en W. zullen advies uitbrengen. p. Verzoek van het Geref. Schoolbestuur te Scharnegoutum om in verband met den brand gelden voor de eerst noodige leermiddelen be schikbaar te stellen. Hiertoe besloten. QROOTZAND 32 Punt VI. Adres van den Bond van Neder- landsche Beurtvaartvereenigingen te Am- i en de Schippersvereeniging „Een- van Burgemeester en Wethouders. B. en W. adviseeren: In verband met de door U in Uwe vergade ring van 15 November 1928 ten aanzien van de brug in het dorp Oosthem genomen beslis- w HERHALINGSOEFENINGEN 1929. De BURGEMEESTER van SNEEK vestigt de aandacht van belanghebbenden op de aan het waaggebouw aangeplakte openbare kennisgeving betreffende de rege ling van opkomst van dienstplichtigen voor herhalingsoefeningen in 1929. SNEEK, 1 Februari 1929, mocht hij tot het leggen van een vaste brug besluiten, zoo vragen"’ zij beleefd voor belang hebbenden bij de los- en laadplaats te Oost hem, een eenigszins ruime termijn van vrije opslag aldaar, bijv. 3 X 24 uren”. Wij krijgen uit dit schrijven niet den indruk, dat Dorpsbelangen” zich absoluut tegen een vaste brug verzet. Wij zijn bijna geneigd de conclusie te trekken, dat het in den aanvang van dit schrijven gedaan verzoek in het slot daarvan wordt ingetrokken. Mede in aanmer king genomen ’t feit, dat „Dorpsbelangen” geen bezwaren tegen den bouw van een vaste brug aanvoert, kunnen wij haar adres moeilijk een „Bezwaarschrift” noemen. Zij brengt o.i. slechts twee wenschen naar voren. Wordt de eerste bouw van een beweegbare brug ver vuld, dan vervalt de tweede ruime termijn voor opslag en omgekeerd. De eerste wensch is geen bezwaarschrift en of aan de tweede tegemoet zal worden ge komen, wordt ingevolge artikel 43 der Politie verordening aan ons ter beoordeeling gegeven. Volgens dit artikel toch is het verboden op gemeentelijke opslagplaatsen of andere open bare plaatsen bouwmaterialen, afbraak of andere goederen te leggen, te plaatsen óf te doen verblijven, tenzij met toestemming van Burgemeester en Wethouders. Aangezien te Oosthem een ruime opslagplaats aanwezig is, willen wij wel nu reeds verklaren, dat er o.i. tegen hetgeen adressanten aan het slot van hun schrijven vragen geen bezwaar bestaat. In verband met een en ander stellen wij U voor het schrijven van „Dorpsbelangen” te Folsgare voor kennisgeving aan te nemen. Voprts is den 8en Januari 1929 door R. T. Abma e.a. te Folsgare en Oosthem een schrij ven ingediend, dat inderdaad een bezwaarschift is. Dit is echter niet op tijd ingezonden, zoodat wij ons genoodzaakt zien, U vopr te stellen deze' adressanten in hun verzoek niet ontvanke lijk te verklaren. De door ons opgemaakte wijziging van den waterstaatslegger bieden wij U hierbij tenslotte ter voorloopige vaststelling aan. Belanghebbenden kunnen, wanneer U deze wijziging onveranderd voorloopig hebt vastge steld, zoo zij dit wenschen, hun bezwaren bij Gedeputeerde Staten en in hoogste instantie bij de Kroon indienen. De heer Abma is zeer verwonderd dat er .geen meerdere reactie is tegen het voorstel van B. en W. De Voorz.: Dat verbaast ons ook. De heer Abma: En nu’dat halfslachtige adres van Dorpsbelangen de losse brug wel met Punt III. Verzoek van H. W. Jonkman te Scharnegoutum om eene vergoeding artikel 13 L. O. Wet 1920, met voorstel van Bur gemeester en Wethouders. B. en W. adviseeren: In verband met hetgeen door een Uwer leden in de vergadering van 13 December 1928 werd opgemerkt naar aanleiding van het verzoek van H. W. Jonkman te Scharnegoutum om eene te gemoetkoming te mogen ontvangen in de kosten verbonden aan ’t bezoeken van de R.-K. School te Roodhuis door zijne drie leerplichtige kinde ren, hebben wij den Gemeente-opzichter ver zocht de lengte van het binnenpad, dat door deze kinderen wordt gevolgd, te meten. De Gemeente-opzichter deelde ons heden mede, aan ons verzoek gevolg te hebben ge geven en dat de afstand welke de kinderen af leggen, gemeten van deur tot deur, 4040 M. be draagt. Reden om deswege het verzoek af te wijzen bestaat er dus niet. Wij stellen U dan ook voor thans aan adres sant gerekend van 1 November 1928 af eene tegemoetkoming als bovenbedoeld te verleenen, in dien zin, dat aan hem de werkelijk gemaakte kosten zullen worden vergoed tot een maximum van f 15.per leerplichtig kind per jaar. Z. h. s. aangenomen. Punt IV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van eene ver ordening tot regeling van het openbaar ge woon lager onderwijs in de gemeente Wym britseradeel. B. en W. adviseeren: De tot dusver voor het openbaar lager onder wijs in onze gemeente geldende verordeningen dateeren van het jaar 1903 en zijn dientenge volge eenigermate verouderd. Wij hebben daarom een geheel nieuwe ver ordening ontworpen. Ons ontwerp deden wij aan de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, den heer Inspecteur van het Lager Onderwijs in de in spectie Sneek te Heerenveen en aan de afdeeling Wymbritseradeel van het Nederlandsch Onder wijzers Gnootschap om advies toekomen. In de uitgebrachte rapporten wordt hoofd zakelijk gehandeld over den datum van toela ting der leerlingen, het invoeren van rapporten en het ontslag aan onderwijzeressen, die in het huwelijk treden en aan leerkrachten, die den leeftijd van 65 jaar bereiken. Thans geldt als datum van toelating 1 April. Met het oog op de verhuizingen, welke veelal omstreeks 12 Mei plaats vinden, werd het wen- schelijk geacht den datum van toelating te be palen op 1 Mei. Dit is nu vastgelegd in artikel 1 van het 'hierbijgaande concept. De Commissie van Toezicht verklaarde zich algemeen tegen het invoeren van schoolrappor ten. Wij citeeren uit haar advies: „Argumenten: Moeilijk de vorderingen in cij fers weer te geven. De rapporten zijn meer voor de ouders dan voor de kinderen, die nog te jong zijn om de beteekenis goed te verstaan. Kinderen, die een goed verstand hebben en wei nig hun best doen, hebben op het Rapport een hooger cijfer dan kinderen, die weinig gaven hebben en zich voor hun werk flink inspannen. Bij het M.U.L.O. kan een Rapport een prikkel en tuchtmiddel zijn, voor de gewone lagere en dat is beslist noodig, terwijl bij rapporten de ouders zich tevreden stellen met dit schriftelijk puntenstelsel. Spr. stelt voor de bepaling te schrappen. De heer Abma is het eens met art. 14 be treffende de rapporten. De onderwijzers als op voeders zijn wel gesteld op deze rapporten; en ze kunnen een prikkel zijn de ijver aan te wak keren, ook is het rapport wel een band tusschen school en ouders. De heer Van Gooi acht het cijfers geven op het platteland uit den booze. Het contact is op het platteland zeer goed omdat de menschen als een klein groepje op elkander aangewezen zijn, en dan kunnen de onderwijzers de ouders wel‘geregeld op de hoogte houden. Cijfers zijn voor een z’n best doend kind, dat niet goed mee kan komen, inderdaad zeer neerdrukkend; als de onderwijzer de ouders mondeling op de hoogte brengt is dat niet het geval. Spr. heeft wat art. 21 betreft nog het bezwaar, dat als de onderwijzers eens een dag afwezig zijn en zij ook de voorzitter der sub-commissie daarvan kennis moeten geven, dit van het goede te veel is. Sommige onderwijzers weten niet wie die voorzitter is. De Voorz. zegt dat B. en W; van oordeel zijn dat voor de hoogste klassen en voor kinde ren die bv. overgaan naar andere inrichtingen en naar andere gemeenten, cijfers hun nut hebben. Daarom willen B. en W. rapporten invoeren voor de drie hoogste klassen. Het is noodig dat de inspecteur jngelicht wordt over de afwezigheid van den onderwijzer, en ook de schoolcommissie, anders kunnen deze bij een bezoek de school wel eens gesloten vin den. De heer R e n g e r s gelooft niet dat er hier zooveel bloode onderwijzers zijn die niet dur ven vragen wie Je voorzitter der commissie is Spr. gelooft dat de uitlating van den heer Van Gooi de onderwijzers geen goed doet en be treurt haar. Spr. wil de rapporten invoeren daar waar de onderwijzers er voor voelen, dus facultatief stel len; voor een kind dat verder gaat moet men wel een vingerwijzing hebben. Laat men hier het woord „soepele toepassing” nu eens prac- tisch gebruiken. De heer N ij d a m is voor de rapporten en wel meer voor de ouders dan de kinderen. In de praktijk komt van het contact weinig terecht, zoodat de rapporten alleen de ouders voldoende op de hoogte kunnen stellen. De meeste kennis wordt verkregen in de hoogste klassen, zoodat daarvoor alleen de cijfers noodig zijn. Spr. zou echter geen cijfers doch alleen uitdrukkingen als „voldoende, minder voldoende” enz. willen ge ven, dat voorkomt naijver Van soepele toepas sing vreest spr. dat er niets van het stelsel zal terecht komen, omdat de onderwijzers er weinig voor voelen, omdat goede samenstelling der rap porten veel zorg en moeite vereischt. Over art. 14 (rapporten) wordt gestemd. Voor de leden Abma, Atsma, Landman; Gaas tra, Bootsma, Rengers, Van der Leij, Jellema, Rijpma, Cnossen, Schilstra en Nijdam; tegen de leden Gerbrandy en Van Gooi. Met 122 st. is dit artikel dus aangenomen. De heer Van G oo 1 is het absoluut niet eens met den heer Rengers, doch verlangt geen stemming over zijn denkbeeld. De verordening wordt alsnu z. h. s. aange nomen. Punt V. Adres van „Dorpsbelangen” te Folsgare en van R. T. Abma e. a. te Fols- gare en Oosthem inzake den bouw van eene gelukken te voorkomen in verband met de na- beweegbare brug te Oosthem, met voorstel bijheid der school. Voor spr. is dit nog i grooter belang dan de doorvaart. De Voorz.: Er is zelfs gezegd dat er in die streek tijdelijk slaapziekte is geweest, omdat men zoo weinig bezwaren heeft laten hooren. De zaak komt nu bij Ged. Staten, bij welk sing, hebben wij den 17den November d.a.v. college ook bezwaren kunnen ingediend, die dan een wijziging van den Waterstaatslegger op- daarover B. en W. hooren. Z. h. s. wordt het voorstel van B. en W. stad f 2.50, naar buiten fr. per post f 3.60. Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), II Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega. II Oosthem, Deersu'm, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Rijs, Oudemirdum, Wyckel, De afdeeling „Wymbritseradeel” van het N. O. G. merkt omtrent deze kwestie op: „Onder de wijzigingen viel de aandacht het meest op het voorgestelde art. 14, dat bedoelt de invoering van rapportboekjes voor de leer lingen. „Aan dit punt werd heel wat tijd besteed. Het gebruik van rapportboekjes is niet iets onbe kends in Wymbritseradeel. Er zijn enkele scho len, waar men er reeds voor jaren mee begon nen is. De ouders waren er in ’t algemeen wel op gesteld; ze konden dan een overzicht krijgen van den stand der vorderingen van hun kinde ren. Het hoofd der school ontkende niet, dat het dikwijls moeilijk was een juist waardeerings- cijfer te geven en dat er groote bezwaren aan verbonden waren. Om de minderbegaafden niet geheel te ontmoedigen liet hij telkens uitkomen, dat voor hem de cijfers voor gedrag en vlijt het zwaarst wogen; die cijfers toch hadden ze zelf in de hand. Hij was nu eenmaal met de school rapporten begonnen en nu moest er wel mee worden doorgegaan. Er was wel een goede zijde aan het stelsel van punten geven, maar er mee dwepen deed hij niet. Enkele leden verwachtten er van, dat de belangstelling der ouders voor het onderwijs er door zou bevorderd worden. „Een ander lid was vierkant tegen het stel sel en achtte het vooral voor onze kleine scholen geheel uit den booze, waarbij de meeste leden op zijn hand waren. „Moge het puntenstelsel op groote stadsscho len zijn waarde hebben, vooral op inrichtingen van voortgezet onderwijs, waar het einddoel is het aanbrengen van parate kennis, de atmosfeer van onze scholen is een geheel andere. Met sterke prikkels behoeven wij niet te werken. Er zijn wel andere middelen orn de leerlust aan te wakkeren. Het contact met de ouders is hier veel intiemer. Deze kunnen ten allen tijde op de hoogte gesteld worden vr.n-Je vorderingen hun ner kinderen. Met belooningen en straffen moet men karig zijn, het prikkelen van het eergevoel is gevaarlijk. Kinderen, die hooge cijfers thuis brengen, worden licht over het paard getild dooi de ouders en de familie. Minder begaafden, die niet kunnen schitteren met mooie rapporten, zul len moedeloos worden. Allerlei onaangenaam heden kunnen uit het stelsel voortkomen, van de zijde der kinderen zoowel als van die der ouders, die onwillekeurig aan ’t vergelijken gaan met de cijfers van anderen. Beschuldiging van partijdigheid van den onderwijzer, waar het betreft de cijfers van kinderen van beter gesitu eerden, komt meer dan eens voor. Het punten stelsel deugt voor onze scholen niet. Deze ar gumenten werden niet weerlegd ot ontzenuwd. Men besloot dan ook te adviseeren aan B. en W. in dezen geen dwingend voorschrift te ge ven, doch de onderwijzers volle vrijheid te laten.” De Inspecteur van het Lager Onderwijs in de nspectie Sneek te Heerenveen schrijft: „Verstandig toegepast houd ik er, vooral in de hoogere klassen, wèj van. Niet te vaak in het jaar, is het wel goed te keuren, dat de leer lingen een stimulans hebben, de onderwijzers genoodzaakt zijn zich rekenschap te geven van de vorderingen der leerlingen en de ouders op de hoogte worden gebracht met die vorderingen. „De tegenstanders beroepen zich vaak op de psychische nadeelen, doch deze kunnen licht te hoog worden aangeslagen, ’t Hangt veel af van de wijze, waarop de cijfers worden gegeven en de rapporten worden uitgedeeld.” Wij deelen de door den Heer Inspecteur uit gesproken meening, waarom wij in artikel 14 van ons ontwerp het verstrekken van school rapporten hebben voorgeschreven voor de leer lingen der hoogste drie klassen. De geheele Commissie van Toezicht is van oordeel, dat artikel 30 moet luiden: „Een on derwijzeres, die in het huwelijk treedt wordt om die redenen ontslagen. Echter kunnen Burge meester en Wethouders (of Gemeenteraad) in bijzondere gevallen hiervan afwijken.” De Lager Onderwijswet 1920 heeft in 'haar artikel 38, 4e lid evenwel de grens van den 45- jarigen leeftijd zelf gesteld, zoodat de gemeen teraad geen algemeen geldend voorschrift in dezen mag geven. De door Ons voorgestelde be paling is dan ook de juiste. In het algemeenl achten wij het niet gewenscht i de genieente geschied en bovendien dat door leerkrachten, ouder dan 65 jaar onder- Leeuwarder Cou terwij| daarvan wijs wordt gegeven. Door de laatste zinsnede I van artikel 30 wordt dit standpunt echter niet streng volgehouden. O. i. is er geen enkel be zwaar, dat deze regeling, eveneens gebaseerd op artikel 38, 4e lid der wet in den weg staat. Wij hebben daarom het artikel in zijn geheel ongewijzigd gehandhaafd. De overige artikelen behoeven o. i. geen toe lichting. Wij stellen U voor de hierbij overgelegde ont- werp-verordening tot regeling van het openbaar gewoon lager onderwijs in de gemeente Wym britseradeel onveranderd vast te stellen, onder opmerking, dat de daarop betrekking hebbende adviezen voor U ter secretarie ter inzage zijn nedergelegd. De heer Gerbrandy heeft bezwaren tegen de schoolrapporten. Het contact tusschen onder wijzers en ouders wordt er niet door bevorderd NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNELKER in de aan de belanghebbenden, voor zoover mogelijk, schrif- j j het Bestuur van den Bond van Nederlandsche Beurtvaartvereenigingen gevestigd te Amster dam Uwen Raad „beleefd doch dringend de ver ordening op de heffing van waigeld in te trek ken en, zoo zulks op onoverkomelijke bezwaren mocht stuiten, de volgens deze verordening te heffen rechten aanzienlijk te verlagen en voorts, alvorens nieuwe scheepvaartrechten te heffen, dan wel bestaande verordeningen te wijzigen, adressant, als zijnde een scheepvaart-organisatie. wier leden over het geheele land zijn ver spreid, te hooren, teneinde hem in de gelegen heid te stellen eventueel zijn opmerkingen te Uwer kennis te brengen”. Het Bestuur van den Bond van „Friesche en Motorvaartbelangen” gevestigd te heeft ons bij schrijven d.d. 27 December 1928 verzocht stappen te doen opdat zal doen herleven en men te Oosthem te laat is, moet men maar bij Ged. Staten terecht ko- men. A 1 s de vaste brug er echter komt, dient deze nog lager dan de nu bestaande gelegd om on- VERGADERING van den RAAD der gemeente WYMBRHSERAÖttl, op DONDERDAG 31 JANUARI 1929, ’s voorm. 10 uur. Voorz. de heer H. M. Tromp, burgemeester Secretaris de heer H. M. Martens. Aanwezig bij den aanvang 13 leden. Afwezig de h.h. Cnossen, die later ter vergadering komt en Van der Werf, die bericht van verhindering heeft gezonden. Na opening op de gebruikelijke wijze zegt de Voorz. ongeveer het volgende: Bij den aanvang onzer werkzaamheden in dit jaar als raad dezer gemeente wensch ik U allen hartelijk geluk, ook in Uw familiekring, onder dankzegging voor Uwe bewijzen van medeleven bij de jaarwisseling ontvangen. Het afgeloopen jaar was voor Wymbritsera deel niet slecht. De financiën der gemeente ver- eischen zorg en daarom is ook hier een verlan gen naar wijziging en herziening der financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten. Met reorganisatie onzer brandweer kwamen wij in 1928 niet gereed. In Uwe eerstvolgende verga dering hopen wij U een ontwerp te kunnen aan bieden. Al moge het waar zijn dat Wymbritse radeel reeds meer uitgeeft voor deze zorg, dan menige andere plattelandsgemeente, verbetering naar de eischen des tijds zal moeten volgen. Met opgewektheid en dankbaarheid is alom in den lande herdacht het gouden jubileum van H. M. de Koningin Moeder. Zij is en blijft voor ons allen zeker een voorbeeld van trouw en plichtsbetrachting. Moge, M. H., Gods zegen ook dit jaar rusten op Uw werk. Punt 1. Notulen der vergadering van 13 December 1928. (De Commissie bestaat uit de heeren Van Gooi, Jellema en Landman.) Worden op advies der commissie onveranderd vastgesteld. Punt 11. Ingekomen stukken en mededee- lingen. a. Resolutie van Gedeputeerde Staten dd. 9 Januari 1929, 2e Afd. F., no. 78, houdende goed keuring van de gemeentebegrooting en de be- drijfsbegrooting voor den dienst van 1929. b. Idem d.d. 9 Januari 1929, 2e Afd. W., no. 74, houdende vaststelling van den suppletoiren staat van waterstaatswerken. c. Idem d.d. 19 December 1928, 2e Afd. F., no. 115, houdende mededeeling dat tot ver laging van de bijdrage voor vervangen verdeel- kabels niet kan worden overgegaan. d. Idem d.d. 19 December 1928, 2e Afd., no. 91, houdende goedkeuring van het raadsbesluit d.d. 13 December 1928, tot het aangaan van een kasgeldleening met de N.V. Kingma’s Bank, kantoor te Sneek. e. Dankbetuiging van het Hoofdbestuur van den Bond van Christelijke Politie-ambtenaren in Nederland voor de herziening van de jaarwed den voor de Gemeente-veldwachters. f. Idem van de Gemeente-veldwachters IJ. Bruinsma te Oudega en W. de Vries te Oppen huizen. g. Mededeeling van den heer S. Haagsma te Oudega, dat hij zijn benoeming tot Keu- ringsveearts, Hoofd van dienst, aanneemt. h. Idem van den heer F. van Dam te Heeg, dat hij zijn herbenoeming als lid van de Plaat selijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, aanneemt. De stukken a. t/m h. worden aangenomen voor notificatie. i. Verzoek van Auke Nolles te Oudega (H. O. N.) om de ontruimingstermijn van de on- bewoonbaarverklaarde woning te Woudsend no. 210 wederom met zes maanden te ver lengen. Het verzoek wordt, overeenkomstig het advies van de Gezondheidscommissie, ingewilligd. j. Verzoek van W. Bakker te Gaastmeer voor het exploiteeren van een radio-centrale. Dit stuk is handen gesteld van B. en W. om advies. k. Rapport inzake de administratie van het Electriciteitsbedrijf over het 3e kwartaal 1928. l. Verslag van de Commissie tot wering van schoolverzuim over het jaar 1928. De stukken k. en 1. worden ter inzage gelegd voor de leden. m. Besluit van Ged. Staten tot verdaging van achten we een Rapport niet noodig”. Oepl Maatecb Kap. f 8 7 0 0Q Hypotheken 73 000.000 Pandbrieven 70 000.000 voor eerste hypotheek een wijziging van den Waterstaatslegger op gemaakt, volgens welke de draaiburg aldaar ,.„i i j aangenomen. Deze wijziging is van 20 November 1928 ge- durende een termijn van dertig dagen voor een ieder ter secrëtarie ter inzage neder gelegd. sterdam en o. ovc, Van deze nederlegging is vooraf, op de ge-1 dracht maakt Macht” te Heeg inzake de hef- bruikelijke wijze, openbare kennisgeving binnen fing van het waigeld, met voorstel van Bur gemeester en Wethouders. B. en W. adviseeren: Bij schrijven dd. 13 December 1928 verzoekt telijk mededeeling is gedaan. Krachtens de op deze aangelegenheid betrek king hebbende voorschriften moesten eventueele bezwaren binnen dien termijn bij ons zijn in gediend, dus vóór 20 December 1928. In de kennisgeving is van den termijn melding ge maakt. Nu is den 17en December 1928 onder het hoofd „Bezwaarschrift” een schrijven ingekomen van de Vereeniging „Dorpsbelangen” te Fols gare, luidende: „Ondergeteekenden, F. Damstra, Voorzitter en B. Douma, Secretaris der Vereeniging „Dorpsbelangen” te Folsgare komen tot den i Raad der Gemeente Wymbritseradeel namens j nei hun vereeniging in het belang van het dorp Stoom- met het verzoek om de ontworpen brug te Leeuwarden Oosthem, weer beweegbaar te doen zijn,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 1