MERIEL. Handels- en Marktberichten Veemarkt te Leeuwarden Uit onze Raadzaal. Avonturen van WirubrieK. FEUILLETON 0 rim en run. <8) t I r 12. I i r j P. ■■IJ 1. 2. J I Apeldoorn. geite* f tot f 8 paarden BURGERLIJKE STAND. iiiiiiiiiuti iiuiiiiiiii FINANCIEEL NIEUWS. 1 1 na- ■s HOOFDSTUK XII. ken”. nieuwstijdingen ons zoo gauw niet als nu. was Miss liever i maand Wordt vervolgd. B. en W. nebben den raad o. a de volgende voorstellen aangeboden: No. 1.851.3.02.7-2(1). Aanbeveling van Burgemeester en Wet houders voor de benoeming van een lid der commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. ken nog met vreugde terug aan de vorige keer, dat de adjudant met ons was en daar om lezer(es) verzuim niet de belangrijke samenkomsten bij te wonen. Zie ook uit naar het ingezonden stukje, dat volgende week zal verschijnen! H. 475. John was nog brutaler dan Pim. Langs de laden en de ringen der groote kast klauterde hij omhoog. Boven kroop hij tegen de helling van de klok op en ging er boven op zitten. Wat was die klok groot, nu hij zoo klein was! En wat klonk dat aardig daar beneden: tik-tak, tik-tak! Plot seling zag hij hoe moeder Konijn stom van verbazing naar hem te kijken stond. Hi keek haar eens aan en lachte. „Mijn waarde heer”, zei de dokter onge duldig, „daarnaar was hij de man niet; hij was volstrekt niet bezwaard door de schuld die op hem lag en vertrok vroolijk en wel. Als ik ’t meisje niet gekend had, zou ik hem misschien niet zoo erg veroordeelen; en bo vendien, waarom zou hij er alléén de ver antwoordelijkheid van op zich nemen? Ik geloof ook niet dat hij zijn verstand ver loor, omdat zijn vader gestorven en zijn broer verdronken was. Neen! dat lag niet in zijn aard; zou ’t mogelijk wezen dat hij zoo zeer geleden had onder de lichamelijke inspanning: en ontbering die hij ondervon den had, dat daardoor zijn geestvermogens gekrenkt werden? Ook niet. Dat zou met andere menschen ’t geval kunnen zijn, maar niet met hem; er steekt iets achter dat wij niet weten.” De dokter was zoo opgewonden, dat hij den draad van ons discours had laten glip- INOEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) De razende boer. Te Maschwitz bij Leipa in Bohemen kreeg een landbouwer een aanval van razernij, toen zijn koe wegens mond- en klauwzeer geslacht moest worden. De man sloeg zijn tweejarig kind met een bijl dood en trachtte daarna zich door ophanging het leven te benemen. Deze zelfmoord kon echter verhinderd worden de landbouwer is naar het ziekenhuis te Leipa overgebracht. H. O. en N. 25—31 Januari 1929. Geboren Ate Rein, z.v. Dirk Ettema en Marijke Zijlstra, te Warns; Wouter, z.v Willem de Boer en Antje Bijl te Koudum; Sijbren. z.v. Cornelis de Boer en Grietje Koornstra te Molkwerum. OverledenDutkjen Quarré, 76 jaar, wed. van Sako Eekma te Koudum Sibbeltje Agricola, 75 jaar, wed. van Frans Haarsma te Hemelum Wouter de Boer, 4 dagen, z.v. Willem de Boer en Antje Bijl te Koudum. YLST, van 25 Jan. tot 1 Februari Geboren Geene. Overleden Cornelia Kok, 70 jaar, echtg. van Sierk van der Meulen, eerder wed. van Heere de Jong. 2e klas A. Voor deze afd. staan 3 wedstrijden op het programma. Sneek ontvangt F. V. C. en zal er wel alles op moeten zetten om het tot een goed einde te brengen. Ook L. S. C., dat uittrekt naar de wit- hemden van Drachten, wacht o.i. geen ge makkelijke taak. Laten de Sneekers echter eens het beste beentje voorzetten, misschien dat dan ’t resultaat bevredigend wordt. Heerenveen fungeert als gastvrouwe van Friesland II en kan o.i. deze wedstrijd wel winnen. zoek krijgt, geven we een goede kans om het tot een overwinning te brengen. Voor de ontmoeting StadskanaalUpright willen we eens een draw voorspellen. 3e klasse A. In Leeuwarden spelen de plaatselijk clubs Leeuwarden III en Rood-Geel. Laatstge noemde geven we de beste kans om het tot een goed einde te brengen. Friesche Voetbalbond. De off. med. van de F. V. B. voor Zondag a.s. bevatten o.a. de navolgende wedstrij den: HARDRIJDEN. Bij de Dinsdag j.l. te Bolsward gehouden rijderij van mannen wist onze stadgenoot A. Ferwerda het niet verder te brengen dan tot de 4e prijs. Ie werd Mulder van Hindeioopen. SCHAKEN. Schaakclub „Sneek”, 29 Jan. Het bezoek op de club is wel eens grooter geweest, mogelijk een gevolg van het ijs- feest. De 2e groepswedstrijd loopt trouwens al aardig naar ’t einde, wat meebrengt dat enkele leden geen partners hebben. Ge speelde partijen zijn: Ferwerdav. d. Goot 10. Ten Catede Zwart 10. Dr. Klein—Steegstra 10. k; :l daarom een raadsel, hoe het kwam dat hij gek terugkeerde”. „Misschien knaagde het onrecht dat hij had, den man kunnen vergiftigen”. Er ïag gedaan had aan zijn geweten?” waagde ik le klasse B. L. S. C. III—F. V. C. Ill 2e klas C. H. Z. C. II—Sneek IV. Black Boys IIILemmer II. SNEEK, 15 Januari 1929. Aan den Gemeenteraad. Onder oveerlegging van een schrijven der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, bevelen wij bij U aan voor de benoeming tot lid dier Commissie ter voorziening in de vacature, welke op 1 Januari jl. is ont staan door de periodieke aftreding van het lid, den heer Mr. S. Veilenga, die voor een herbenoeming niet in aan merking ff yn BESLUIT: onder voorbehoud van de goedkeuring der Gedeputeerde SNEEK, 28 Januari 1929. Aan den Gemeenteraad. Bij raadsbesluit van 9 Juli 1928, no. 6, werden o. m. onbewoonbaar verklaard de woningen aan het Zuidend, nos. 29, 27-rechts, 27-links en 25, kadastraal bekend ge meente Sneek, Sectie B, nos. 1393, 1394, 1395 en 1396. Van deze woningen zijn nog alleen die, genummerd 29 en 27-rechts, bewoond. Den gemeente-architect .bereikte een verzoek van B. Metz, stucadoor alhier, om het genoemde 4-tal onbewoon baar verklaarde woningen van de gemeente te koopen. De heer Metz heeft bij de gevoerde onderhandelingen een koopprijs van f 1200.— geboden, welke som ons billijk voorkomt, in aanmerking genomen, dat de opstal zoo goed als waardeloos is en de kooper na afbraak der wo ningen over een terreinoppervlakte van 110 M.2 zal be schikken, zoodat de gemeente een prijs van fll.per M.2 ontvangt. Met de voorwaarden, welke de gemeente-architect bij de plaats gehad hebbende onderhandelingen heeft gesteld, 2e klasse B Voor de Noordelijke 2e klas B staan 4 wedstrijden op het programma. Forward krijgt bezoek van Be-Quick II en we ge- looven dat de studenten hier de beste kans hebben. Bato ontvangt de Groninger club Velocitas II. Hier houden we het op de Winschoter club. Ook Appingedam, dat Achilles II op be- eenkomstig het desbetreffend bestek met teekening, opge maakt door den deskundige Ir. D. J. Mink. Aldus enz. Staten tot onderhandsche aanbesteding van de opspuiting van een terrein aan de Ubbo Emmiusstraat voor den bouw van 20 woningen aan S. Krikke te Heerenveen voor den prijs van f 1.05 per M3, of in totaal voor f,2625. en onder de nader door Burgemeester en Wethouders tè stellen voorwaarden. Aldus enz. No. 1.773.12(4). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche aanbesteding van de leve ring van een koelinstallatie voor het te stich ten openbaar slachthuis aan de N. V. Ma chinefabriek J. en H. W. van der Ploeg te VOETBAL. Zou er Zondag a.s. gevoetbald kunnen worden? Deze vraag heeft menige liefheb ber van ’t voetbalspel de vorige week ge- uit, toen ’t des Woensdags scheen dat de winter ons vaarwel zou zeggen. Ook dit maal is de dooi weer ingetreden en velen zullen die vraag nu herhalen. Indien het door blijft dooien is het niet geheel onwaar schijnlijk dat hier of daar de voetbal zal rollen, reden waarom we ons maar weer hebben neergezet om het wekelijksch voet- baloverzicht voor Zondag a.s. te schrijven. Voor de le klas N. V. B. staan een viertal wedstrijden genoteerd. Friesland ontvangt Be-Quick; Leeuwarden moet naar Achilles; G. V. V. gaat op visite bij Velocitas, terwijl Alcides Veendam op visite krijgt. Als vermoedelijke uitslag voor deze afd. willen we eens overwinningen voorspellen voor Be-Quick, Achilles, Velocitas en Al cides. Handelsvereen. P. S. Bakker. LEEUWARDEN. In de gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der N. V. Han delsvereen. P. S. Bakker te Leeuwarden werd de balans met verlies- en winstrekening over het boekjaar 1928 goedgekeurd. Het netto winst-saldo bedroeg f 37.048.70 (v. j. f33.050.18). Na ruime afschrijving op gebouwen, inven taris etc. werd besloten op het preferente ka pitaal 6 (v. j. 5 en op de gewone aan- deelen 5 dividend uit te keeren. Leger des Hells. Blijdschap te Sneek over het bezoek van adj. Loois uit Ned.-Indië. A.s. Zondag hopen we het bezoek te heb ben van adj. Loois tot het houden van bij zondere samenkomsten. Om 10 uur Heiligingssamenkomst en ’s avonds om 8 uur een openbare verlos- singssamenkomst. Des middags zal daar een bijzondere lezing zijn over het werk in Ned.-Indië. De adj. heeft jarenlang onder de Javanen ge arbeid en zal nu a.s. Zondagmiddag een vertel-uurtje daarover houden. ’t Belooft iets moois te worden. We den- Wij stellen U dan ook voor, het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 28 Januari 1929, no. 1.773.12(4); BESLUIT: onder voorbehoud van de goedkeuring der Gedeputeerde i Staten tot onderhandsche aanbesteding van de levering van r slachthuis aan de N. V. Machinefabriek J. en H. ‘w. van kunnen wij ons evenzeer vereenigen, waarom wij U in overweging geven, het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 28 Januari 1929, no. X 07.351.12(72); BESLUIT: onder voorbehoud van de goedkeuring der Gedeputeerde Staten tot verkoop van de woningen aan het Zuidend nos. 29, 27-rechts en 27-links en 25, kadastraal bekend ge meente Sneek, Sectie B, nos. 1393, 1394, 1395 en 1396, aan B. Metz, stucadoor aldaar, voor de som van f 1200. en verder onder door Burgemeester en Wethouders te stellen voorwaarden. Aldus enz. No. 1.778.531(3). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche aanbesteding van de op spuiting van een terrein aan de Ubbo Em miusstraat voor den bouw van 20 woningen aan S. Krikke te Heerenveen. Melke-' en prijshoudend. Vette koeien overigens stug. Stieren en kort aanbod iets weinig aanvoer hem na dien tijd niet weer gesproken. Ik trok natuurlijk partij voor de familie van het meisje en had, als ik de kans gekregen I..*.., I ntiu a bij deze woorden een zóó boosaardige uit-1 op te merken, drukking op het gezicht van den dokter, dat ik niet op dat onderwerp durfde door gaan. „Wanneer drong het bericht tot deze plaats door?” vroeg Vanfrey. „Pas toen zij al weer werden terug ver- SNEEK, 28 Januari 1929. Aan den Gemeenteraad. Ingevolge onze mondelinge opdracht is door den ge- meente-archiect bij verscmilende tirma’s prijsopgaaf gevraagd voor de levering van een volledige koelinstal latie voor het te stichten openbaar slachthuis aan den Uppenhuizerweg. Uit het desbetreffend rapport van genoemden ambte naar, dat wij hierbij aan U overleggen, blijkt, dat het laagst is ingeschreven door de N. V. Machinefabriek J. en H. W. van der Ploeg te Apeldoorn voor de som van f 10.400.of bij het voorschrijven van buizen met koperen voering, van f 10.710. Wij hebben besloten, dat bij den aanleg der koel nstal- latie Ouizen met koperen voering moeten worden gebezigd. Waar de laagste inschrijfster gunstig bekend staat en de door haar gedane opgaaf in alle opzichten de voorkeur verdient boven de overige, naar het oordeel van den heer Ir. D. J„ Mink, den deskundige, dien wij hebben belast met het geven van adviezen en het voeren van besprekingen betreffende den bouw en de inrichting van de koelinstal latie, meenen wij, dat de levering aan haar gegund dient loof ik. dat ?Ars. Andrew liever hef bijzijn van haar zwager gemist zou hebben; hij was een losbol, die in de buurt de rol van Don Juan vervulde, en soms zelfs liet dóór schemeren, dat Mrs. Andrew heel graag Mrs. Roger had willen worden als ’t niet geweest ware om het geld en om het prestige waarop de oudste zoon aanspraak maakte. Er bestond volstrekt geen reden om zoo iets te denken, integendeel maakte hij bij anderen zijn hof en verleidde een meisje, dat maar dat heeft u wellicht al ge hoord”. „Neen, wij hebben daar nog niets van gehoord”, verzekerde ik hem, verwonderd dat hij denken zou, dat wij al die buurt- goschiedenissen nu al kenden. „Het komt er niet op aan; ik behoef geen namen te noemen. Zij was veel te goed voor hem, maar dat kon den ellende ling niet schelen. De broer van het meisje ontdekte de verhouding en zwoer wraak. Ik heb dat nooit kunnen begrijpen, want Tom leek mij niet iemand om het zich sterk aan te trekken, en was zelfs altijd zijn trouwe met,gezel in al de duivelsche streken, die Roger uithaalde. De broer was weg toen het uitlekte, maar het gerucht liep, dat hij zou komen om met Roger af te re kenen Ik weet niet, of dat gerucht algemeen wenscht te komen: W. Bos, Julianapark 1. B. van Ham, Oosterdijk 2. No. X 07.351.12(72). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van de woningen aan het Zuid end nos. 29, 27-rechts, 27-links en 25, ka dastraal bekend gemeente Sneek, Sectie B, nos. 1393, 1394, 1395 en 1396, aan B. Metz. minder omdat hij bang was, dan omdat hij een hekel had aan schandaal. Eenige maanden te voren was Andrew ziek ge weest, en ik had hem een zeereis aange raden om op zijn verhaal te komen; de oude heer maakte daarvan gebruik om den losbol te vragen de reis mee te maken; en Andrew was erg in zijn schik met dat plan, omdat hij er bezwaar in zag zijn zwager bij zijn jonge vrouw achter te laten. Zoo vertrokken de beide broers in hetzelfde j schip, dat een reis om de wereld ging ma- wacht. Achttien jaren geleden bereikten de ken”. nieuwstijdingen ons zoo gauw niet als nu. „En dat schip verging?” vroeg ik, zeker’t Eerste wat wij hoorden was dat allen dat dit volgen zou. verdronken waren; later vernamen wij dat „Ja, het schip werd door storm overval- Roger gered was”, len en op de rotsen verbrijzeld; van al de opvarenden werden er maar'twee gered”. „Roger Tretheway en „De hofmeester Trakes; ’t was een vreemd toeval dat Roger Tretheway den dood in de golven ontkwam om in gezel schap van den duivel aan land te komen. Zij konden beiden zwemmen, al beteekent dat niet veel in een ruwe zee, en hadden het geluk op een onbewoond eiland te be landen. Daar moesten zij ongeveer drie maanden geweest zijn eer een voorbijgaand schip hun noodsein in het oog kreeg en ze meenam. Het geheele geval is door Roger zelf beschreven en in de courant vermeld. Dat is alles wat ik er van weet en ik heb SNEEK, 28 Januari 1929. Aan den Gemeenteraad. Bij Uw besluit van 10 December 1928, no. 16, goed gekeurd door de Gedeputeerde Staten bij’ besluit van 16 Januari 1929, no. 101, 2e atdeeling, werd ten behoeve van een goede uitvoering der veemarktplannen besloten tot: a. overneming van 28 woningen aan de Smidsbuurt van de Vereeniging tot het bouwen van woningen; b. den bouw van 20 woningen aan de Ubbo Emmius straat en overdracht daarvan aan de onder a genoemde vereeniging; c. verkoop van perceelen bouwterrein aan de Smids buurt. Door den gemeente-architect zijn onderhandelingen gevoerd met den heer S. Krikke te Heerenveen betreffende het opspuiten met zand van het terrein aan de Ubbo Em- s te w°raJ;”; miusstraat voor den onder b bedoelden woningbouw. De j heer Krikke wenscht deze opspuiting, waarvoor een hoe veelheid van 2500 M3 zand benoodigd is, uit te voeren voor den prijs van f 1.05 per M3 en onder de voorwaarden, door dert gemeente-achitect aan ons medegedeeld. Wij achten den prijs van f 1.05 per M3 billijk en stellen U, onder overlegging van de desbetreffende stukken dan ook voor het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 28 Januari 1929, no. 1.778.531(3); 476. Vader en moeder Konijn begrepen tenslotte heelemaal niet meer, wat ze er aan hadden. Toen vond Widewik eindelijk, dat het welletjes was. Komt kinderen, riep hij! Nu is ’t uit hoor! Hij klapte in zijn kleine kleuterhandjes en van alle kanten kwamen de konijntjes aanspringen. Hip, hup, hip! van de stoel, de tafel, de kast! Eindelijk stonden ze om hem heen. een koelinstallatie voor het te stichten openbaar fhilie aan Ha l\I V M anhinof aKrinlz i U \1/ van der Ploeg te Apeldoorn voor ae som van f" 10.710.—, over- „Door hem zelf, toen hij terugkwam?” „Meen hij schreef ’t ons. Nog eer hij met i Trakes terugkwam, stierf de oude heer. Deze had zich het verlies van zijn lieve- lingszoon Andrew erg aangetrokken. Men gelooft over ’t algemeen niet aan gebroken harten, maar er is toch een toestand na een groot verdriet, waarin men de macht ver loren heeft om weerstand te bieden tegen de aanvallen van den vijand; bij hem was pleuris de vijand. Mrs. Andrew stierf een pen, waarom ik zoo vrij was hem nog'eens maand later aan longontsteking. De be- j te vragen waarin de afwijkingen van Roger zittingen waren aan de mannelijke erfge-Tretheway bestonden, namen vermaakt, doch in geval die er niet waren, aan de vrouwelijke, zoodat Roger een buitenkansje te wachten stond; ’t is 2e klasse E. L. S. C. V—Sneek V. De Kooi 111-Lemmer III. Kruiswedstrijden. Voor de zilv. kruiswedstrijden van de Friesche Voetbalbond wordt o.a. de volgende wedstrijd aangekondigd: Klasse A: Akkrum IIC. A. B. II. Bekerwedstrijden. Voor deze wedstrijden wordt voor Zondag a.s. o. a. aangekondigd de wedstrijd Rood- Geel IIDokkum I. Uit de off. med. van de N. V. B. Op verzoek van de ver. F. V. C. is de op 23 Dec. j.l. gespeelde wedstrijd Fries land IIF. V. C„ welke toen eindigde met 31 voor Friesland II, ongeldig verklaard wegens het door Friesland II laten mede- spelen van een niet daartoe gerechtigd speler. ik, „of Leeuwarden, 1 Febr. 1929. Eiereumarkt pl.m. 25000 kilo’« kipeiaroi aangeveerd 6 tot 9| ct. p. «tuk. Eendeiere» 300 K.G. 6) tot 8 ct. per ituk. 1 Febr. 1929 90 Stieren f 90 tot f 410. Owen f tot f 210 Vette koeien f 220 tot f 370 289 melke- en kalvekoeien f 170 tot I 370. 98 pinks* f80 tot f 150, 10 vette kalvere» f 45 tot f 100, 000 Graikalveren f to' f 292 iuehteren kalveren f 8 tot f 16 747 vette ichapni f 25 tot f 43, 40 weide- e» melkeiehapen f 18 tot f 28, 000 lammeren ftot f 627 vette varken» f 55 tot f 140 54 magere varkens f 26 tot I 55, 188 kleine bigges 18 tot f 14, vette biggen f tot f 6 bokken en geiten ftot f8 paarden f tot f - Te samen 2659 stuk» vee. Vette koeien per K.G. 7496 Vette Var ken» per K.G. 64—72 ct. Zouters p. kg. 66—68 OVERZICHT. kalve koeien kort aanbod en le soort goed graskalverstiertjes duurder. Vette kalveren weinig aanvoer en duur. Nucbte en prijib. Vette varkens iets duurder. Zouters iets lager. Wolvee duurder. ,,’t Is volkomen waar wat ik gezegd heb”, vervolgde Dr. Port; „Roger Tretheway is geen vriend van mij; ik ben sinds jaren niet in zijn huis geweest en heb hem niet ge sproken, noch gewenscht te spreken. Toen ik mij voor ’t eerst in Merriton vestigde was dat anders; toen leefde’de oude heer, Roger’s vader, nog en ook zijn broer An drew. De oude man was mijn eerste patiënt en ik leerde daardoor de zoons kennen. Ik werd zeer bevriend met Andrew, was bruidsjonker bij zijn huwelijk en later peet van zijn dochter”. „Meriel?” vroeg Tretheway!” Dg dokter knjkte toestemmend. „Dat zal ongeveer achttien jaar geleden zijn; twee jaren nadat ik hier kwam trouwde Andrew een allerliefst meisje en zij gingen samen bij hun vader inwonen. De oude man had alles nog heel ouderwetsch, maar de bekend was. maar in ieder geval besloot jongelui schikten zich daar in; alleen ge- de oude heer toen, Roger weg te zenden,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 4