Opruiming Brilleo.BreukbandeoBnBiiikiioriels D.F.J. HOFSTEDE, Opticien, Sneek J, A. Huizinga Firma H. WESTERHOF LEEUWENBURG I I KINKHOEST sloopt het gestel MDtOSOOP Hst Beste Ter Wereld I BISCUITS de bekende prima fabrikaten Verkade - Doesburg Helder - Sluis - Patria Victoria e a. I 1 n K I KNAPPERTJES Een soiled adres voor G. J. ALTING, i r 1 I Cnöp Veevoedorfabrlek „Eolsward Sneer” Speciaal vakkundig adres voor BRILLEN DE VRIES, Opticiëa - HERPEL van Men h"' s,"!S°horr F aan eugemca, mend^hsme en ^erfelijkheids F.OZINGA - SMEEK Nienwstijdiiigea HUTQ.VERHUUR ld D 1 Derde blad NIEUWE SNEtKER COURANT Winterhanden No. 35 Zaterdag 2 Februari 1929. 0 0 ZcEJOXj-^IsZE® SOTjOIsZE i graanmaten) bevonden, bleek dat Vrouwen: 1 winkelbediende Kostelooze bemiddeling voor Werkgevers en Werkzoekenden. Gevraagd personeel. wordt der jaren zijn gaan aankleven, het gelaat. h iet vijf ophouden dit pantser van zeer korten .afstrund vuurd. heeft reeds zoo’n pantser voor het politieper soneel aangekocht. Misnoegen met dezen toestand kon op den duur niet uitblijven, evenmin als mis noegen met de vestiging der Booth dynastie die de macht deed overgaan van den vader- OOSTERSCHE GEHEIMEN ON VEDGE LIJKE LIJK LEKKER BEREID VOLGENS OOSTERSCH RECEPT 20 ets. per ons GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Paleis v. Justitie, Marktstraat, Telefoon no. 231, Iets Nieuws! Iets Goeds! en Spotgoedkoop ZIJN ONZE 30 ct. per half pond Schaap Vrohjkr KLEIKZAND GROOTZAND In de kleeding, die U draagt, weerspie gelt zich Uw persoonlijkheid. Indien U als heer wenscht gekleed te gaan, moet U aan Uw costuum de hoogste eischen stellen en nagaan, waardoor eerste klas kleeding zich onderscheidt. In het gebruik zult U de voordeelen daar van ondervinden. Maatkleeding wordt door vaklieden in vijf verschillende klassen ingédeeld. Bij P. S. BAKKER, Leeuwarden, wordt echter uitslui tend eerste klas kleeding vervaardigd. Bekwame coupeurs en goed geschoolde kleermakers stellen ons in staat, U een klee- dingstuk te maken, dat volkomen harmo nieert met Uw persoonlijkheid. Het doelmatige en practische paart zich daarbij aan het aesthetische. Teneinde onze groote ateliers ook in den stillen tijd van werk te voorzien, geven wij tijdelijk 1015 korting. Uit meer dan 125 dessins van de nieuwe Kamgarens, Engelsche Cheviots, Tweeds, Fresco’s en Thornproofs kunt U keuze ma ken in prijzen van 58.— 63.— Nieuwe stoffen. Nieuwe modellen. Luxe Wagens Met en zonder chauffeur Groote ritten speciale prijs! Zaterdag 2 Febr. t/m Zaterdag 9 Febr. ia IS - ks st. ks Groningen Weefersingel Steeds versch en croquant Gesorteerde BISCUITS Prima Me'ange 10 ct per ons geregelde aanvulling van nieuwe soorten -Opticlën, - J I -1 Voorde Borst Het Leger des Heil s. Op het sociale werk van het Leger des Heils, zegt de H. P., hebben wij nooit aan merking gemaaktintegendeel, wij hebben het, met de rest van het menschdom, hooge lijk bewonderd. Maar op zijn financieele sestie, en vooral ook op zijn leiding, hebben staal af. Het pantser, wegende ongeveer 3 K.G.,rbleek uitstekend tegen de scherpe kogels bestand De gemeente Veenendaal nige jaren geleden lieten wij door een ac countant onze bewering bevestigen dat van eiken gulden, dien het publiek aan het Leger geeft, slechts één stuiver terecht komt bij de armen wiens lot het zich aantrekt. Er werd indertijd geprotesteerd tegen die bewering, doch zij werd onomstootelijk vast gesteld, en daarmede het feit dat de „alge- meene onkosten” veel te hoog zijn. Wij spraken bij die gelegenheid de mee- ning uit, dat een liefdadigheids instelling, die gestadig bij het publiek om geld aan- Klopt, moreel verplicht is van de ontvangen en uitgegeven gelden rekenschap en verant woording te geven, hetgeen de Leiders van net Leger zoolang het bestaat steeds hebben geweigerd. Dank zij de thans bij de opper ste leiding uitgebroken ruzie krijgen wij een soort aanwijzing van de redenen die het Leger, wa zijn boekhouding betreft, tot zulke terughoudendheid aanleiding gaven. Het Leger heeft een poje gemaakt, en geen gering potje ook. „Generaal” Bramwell Booth is éénig Trustee van gelden en be zittingen ter waarde van niet minder dan 240 millioen gulden. Elke bankrekening in net Britsche Rijk staat ten name van den Oeneraal, die dus „op de duiten blijft zitten”, ook al zet men hem af. Openbare leeszaal en bibliotheek Sneek. In de afgeloopen maand werden uitge leend 3233 banden en bedroeg het aantal bezoekers 2407. ade’dom verplicht: Mannen: 1 behanger (Dordrecht), 1 broodbakker (Tlburg), carosseriebouwers (Heerlen), crasseurs (Utrecht), 1 drukker (Dordrecht), electriciens (’s Hertogen- bosch, Tilburg), graveurs (Breda, Deven ter), kappers (Enschede, Venray), kleer makers (Heerlen, Terneuzen), koperslagers (Deventer, Leeuwarden), monteurs (Mid delburg), wagenmakers (Den Haag). Vrouwen: kapster (Zwolle) stiksters (Tilburg), personeel voor huiselijke dien sten. Geopend: alle werkdagen van 1012 en van 24 uur. Maandags, Dinsdags en Vrijdags bovendien van 58 uur 's avonds. Zaterdags van 1012 uur. ten ongeveer drie dagen lang hebben ge werkt, voor zij zich toegang tot de safes hebben kunnen verschaffen. Wolff meldt nader, dat de inbrekers door een ondergrondsche gang, die zij gegraven moeten hebben, in een lichtkoker zijn geko men. Daar hebben ze zware ijzeren tralies doorgebrand en een koker voor luchttoevoer verwijd. Zoo konden ze in de kluis binnen dringen, nadat zij in een daarnaast gelegen ruimte nog een aantal zware ijzeren staven doorgebrand hadden. De deur van de kluis was door de inbrekers van binnen zoo ont zet, dat men haar van buiten af niet kon openen. Dit leidde tot de onjuiste meening, dat het mechanische slot niet in orde was, temeer, omdat men aan die zijde geen spo ren van inbraak vond. Nadat men 15 uur met een snijbrander gewerkt had, kreeg men een klein gat, waar door men in de kluis kon zien. Toen pas werd de inbraak ontdekt. De dieven moeten eenige weken voor d karweitje noodig gehad hebben. Er zijn al leen baar geld en sieraden gestolen. Ze heb ben een groote hoeveelheid effecten laten liggen. De schade bij de inbraak in de safes van de Discontogesellschaft in de Kleiststrasse wordt op eenige millioenen mark geschat, dus stellig een millioen gulden. De zaak LoboH. IJ. S. M. De officier van justitie bij de rechtbank te Utrecht, mr. P. Oosting, heeft conclusie genomen in de zaak van den heer Benjamin Richard, zoon van mevrouw Lobo uit haar eerste huwelijk, ingesteld tegen de H. IJ. S. M. ter zake van het het echtpaar Lobo bij de Vink overkomen spoorwegongeluk. Hij concludeerde: A. in de zaak Lobo, q.q. contra H. IJ. S. M., dat het der rechtbank behage aan eischer q.q. gedurende 6 jaren lang, ingaan de 9 September 1926 en eindigende 9 Sep tember 1932 of bij eerder overlijden van Benjamin Richard, een bedrag van f 1500 aan levensonderhoud jaarlijks toe te kennen en met niet-ontvankelijkverklaring van eischer q.q. in diens verdere gestelde eischen, en met last tot compensatie van proceskosten. B. in de zaak N. V. Verzekeringsbank De Nieuwe Eerste Nederlandsche contra de H. D,„ IJ. S. M., dat het der rechtbank behage de W'J herhaaldelijk cri iek geoefend. Pas wei- H. IJ. S. M. te verdordeelen tót betaling van f 2500 met veroordeeling van deze maat schappij in de proceskosten; C. in de zaak N. V. Verzekeringsbank De Nieuwe Eerste Nederlandsche contra H. IJ. S. M., waarin M. J. Lobo q.q. intervenieerde; dat het der rechtbank behage de vordering van den interveniënt te ontzeggen met ver oordeeling van den interveniënt jn de kosten op de interventie gevallen. B man die niet rekenplichtig is, en boven alle controle staat. En het moet geregeld reke ning en verantwoording doen van de ont vangsten en uitgaven. Blijft het op. deze punten in gebreke dan is het aileen maar een kwestie van tijd dat de mooie en nut tige instelling ondergaat. Hetgeen meer dan jammer zoude zijn. Het warenhuis Tietz afgebrand. ’t Bekende warenhuis Tietz in de Chaus- seestrasse te Berlijn is Woensdagavond ge heel door brand verwoest. Niet minder dan 24 stoomspuiten namen aan ’t blusschings- werk deel. De brandweer was spoedig ter plaatse, maar moest zich beperken tot het beschermen der omliggende huizen. Twee brandweermannen werden bij het blusschen zwaar gewond. Om tien uur ’s avonds werd het warenhuis door de brandweer als totaal verloren beschouwd. Op dezen tijd ongeveer stortte het gebouw in. De schade wordt op 6 millioen gulden geschat. Een enorme me nigte was ter plaatse en eenige honderden agenten moesten de omliggende straten af zetten. Het warenhuis Tietz was één vuurzuil. De vlammen sloegen tot 15 meter boven het dak uit. Alle verdiepingen stonden in brand. Nader wordt gemeld: Voorzoover op het oogenblik vastgesteld kan worden is de brand omstreeks 8 uur in de parterre-verdieping ontstaan. Een aantal bedienden, die daar op dezen tijd bezig wa ren, bemerkten plotseling, dat bij ’t plafond de electrische leiding van het licht en een hoeveelheid stoffen en papier in biand wa ren geraakt. De brand breidde zich zoo snel uit, dat de bedienden zoo haastig mogelijk moesten vluchten. Er waren Dinsdagavond aan den buitenkant van ’t gebouw reusachtige licht reclames voor de „witte week” aangebracht, die Woensdagavond voor het eerst brand den. Daardoor is de electrische leiding waarschijnlijk sterk overbelast, wat kortslui ting ten gevolge had. Dat het heele gebouw in zoo korten tijd in brand stond is het gevolg van het feit, dat het trappenhuis tot aan het dak met houten stellages volgebouwd was, die met stoffen en reclames versierd waren. Verder droeg de aanwezigheid van groote hoeveel heden witte goederen en wol voor de witte week in belangrijke mate tot de snelle uit breiding bij. Men hoorde tijdens den brand aldoor ont ploffingen in het gebouw. Alle ruiten en reclames in de buurt van den brand zijn door de hitte gesprongen. Er zijn 5 brandweerlieden door splinters ge wond. Aan de achterzijde van ’t brandende wa renhuis ligt een groot pand, dat in aanbouw is. Hiervan is om 10 uur 30 met veel geraas het dak ingestort. Een oogenblik tevoren slechts waren de brandweerlieden, die daar aan het werk waren, teruggetrokken. Zij zouden onvermijdelijk onder het instortende dak begraven zijn. Tegen 11 uur was het vuur ook overgeslagen naar het oude ge bouw achter de binnenplaats, dat tot nu toe gespaard was gebleven. De groote hitte door den brand veroorzaakt, had tot gevolg, dat plotseling de balcons van de huizen aan den overkant van de straat bezweken en naar beneden stortten. Het straatgedeelte voor deze huizen werd daarop geheel ont ruimd. In één der naast Tietz liggende huizen vatten de gordijnen vlam. Men kon de meu bels echter niet in veiligheid brengen, daar ze te heet waren om beet te pakken. De brandweer dacht, dat de brand wel tot Donderdagochtend zou voortduren, daar het vuur in de kelders nog rijkelijk voedsel vond. Het warenhuis, dat nu afgebrand is, zou binnenkort heelemaal verbouwd zijn. Werkzoekenden. Mannen: 1 bankwerker, 1 banketbak ker, 2 betonwerkers, 1 boekbinder, 1 boeren arbeider, 2 broodbakkers, 1 chauffeur, 1 glas in loodzetter, 36 grondwerkers, 1 kan- toorbediende-reiziger, 1 kellner, 1 klinker, 1 koffermaker, 13 landarbeiders, 1 letterzet ter, 1 loodgieter, 1 metaaldraaier, 2 metaal- slijpers, 17 metselaars, 26 opperlieden, 1 op- perman-straatmaker, 1 pakhuisknecht, 19 schilders, 1 scheepstimmerman, 1 steendruk ker, 1 stoker, 5 straatmakers, 8 stucadoors, 5 schippersknechten, 22 timmerlieden, 3 tuinlieden, 1 touwslager, 2 varensgezellen, 1 winkelbediende, 1 ijzerwerker, 1 zeilma- ker, 1 zilversmid, 1 zuivelarbeider, 86 zon constitueerden raad. Zijn bezittingen mogen sjofen zouden worden, bleek, dat verschil- i ^er bepaalde vakkennis. In tere. Telefoon 215. i« a.o. Dinsdag 5 Februari in ’t Hote1 LEEUWEN v/h 8UHRAAI te Sikik te opreken en te ontbieden voor de levering va» BRILLEN van 10% *ot 3 uur. De ijzel De weerkundige medewerker van Het Vaderland schrijft: Het is de derde keer in dezen winter, dat de ijzel sterk geweest is. De beide vorige keeren kwamen voor in de nachten van 14 en 16 December. Ditmaal was de algemeene weerstoestand zeer gunstig voor ijzel. In het Westen een depressie met vrij hooge temperatuur, in het Oosten een gebied van strenge verst en bij ons de grens tusschen dooi en vorst, waar door de temperatuur, ook in de hoogere luchtlagen, het gunstigst was voor het ont staan van dit vrij zeldzame verschijnsel. Waarschijnlijk lag boven de koude Zuide lijke luchtstrooming in de onderste luchtla gen een warmere, zeer vochtige luchk'troorn uit het Westen, waaruit regen viel. De vallende regendruppels konden in de onderste luchtlagen tot beneden het vries punt afkoelen, zonder daarbij te bevriezen en eerst wanneer zij tegen den grond of tegen vaste voorwerpen sloegen, konden zij door den schok plotseling in ijs overgaan. Het is wel zeer waarschijnlijk, dat wij in dit geval met dezen vorm van ijzel te doen heb ben, daar voor den tweeden vorm, nl. het bevriezen van gewone regendruppels öp den bevroren grond, de voorwaarden niet vervuld werden, in dat geval nl. moet de ijzel onmiddellijk volgen op vrij sterke vorst, waarbij niet alleen de grond, maar ook vaste voorwerpen een temperatuur on der nul hebben. Dit kon nu niet het geval zijn, nadat de temperatuur den geheelen vorigen dag bo ven het vriespunt is geweest. Ook kan men niet aannemen, dat de vensterruiten van een warm gestookte kamer bij een positieve bui- U1C Ue nuuu uccu u.cls»«u v. tentemperatuur zelf onder nul zijn. Zij kon- S stichter eere zijn aandenken op de Sn ±/StenpmreVenjjSk0?tbedekt wor- kinderen, en van de kinderen op de klein- ctheorieën, om te kunnen aannemen dat Stalen pantsers voor de politie, ideale bestuurders van het Leger alleen zijn Maandagavond heeft te Veenendaal een demonstratie plaats gehad met een dalen beschermingspantser. De fa. Visser uit Rijsenburg toonde een stalen puntser, dat een poliiUdienaar op het bovenlijf gegespt kan worden, voorzien van een stalen, klep met twee ooggaten, welke opge zet ter bescherming van Met f 36.000 er vandoor. Een commissionnair In effecten in de Vossiusstraat te Amsterdam had een bank- looper, zekere v. L, voor een waarde van f 36 000 aan effecten meegegeven om deze aan verschillende bankinstellingen af te geven en daarvoor contanten te innen. Zijn boodschappen heeft hij gedaan, maar de contanten is hij niet komen afdragen. Verdronken. Gistermorgen is de ruim 40-jarige spie- ringvisscher H. uit Huizen in een bijt van het ijs, dat voor de haven in de Zuiderzee drijft, gevallen en verdronken. De Doetinchemsche gasdirecteur- In de gehouden spoedeischende vergade ring van den Raad der gemeente Doetin- chem werd met zeven tegen zes stemmen en twee onthoudingen besloten niet in te I gaan op het verzoek van den minister van Binnenlandsche Zaken, om het d.d. 9 Febr. 1928 aan den heer G. P. gegeven oneer- vol ontslag alsnog in te trekken, welk be sluit zooals bekend ter vernietiging bij de Kroon was voorgedragen. De onregelmatigheden aan de zuivelfabriek te Peize. Er is een nieuw tekort ontdekt hij de Coöperatieve Zuiveiiabriek te Peize. Bij het opmaken van voorraden, welke zich in de graanmalerij bevonden, bleek dat er een bedrag van f 2425 op veekoeken ontbrak, terwijl er een tekort van f 3100 was op een partij boonen. Het geheele tekort be draagt thans pi. m. f 18 500. theorieën, te vinden in de Booth-familie, en niet buiten haar. En om maar rondweg te zeggen waat het op staat, het wordt de hoogste tijd da het op zichzelf zoo bewonderenswaardigi en prijzenswaardige Leger wordt gezuiverd van de beide smetten die het in den loop oto Het moei ter bescherming van het gelaat. A iet vijf ophouden een familiezaak te zijn. Het moet revolvers van verschillend caliber werd op worden beheerd door een behoorlijk ge- ge I' Belangrijke inbraak te Berlijn. In het filiaal van de Discontogesellschaft in de Kleiststrasse in het Westen van Ber lijn is Woensdag een belangrijke inbraak gepleegd. Toen de safes van het filiaal ge- Telkens ketste de patroon, op heilniet langer op naam staan van één enkelen lende leeggeplunderd waren. De dieven moe- INGEZONDEN MEDEDEELINOEN. ver- Per koker: f 1.50, f 2.75, f <50 68 73.- (33) L. 1 WETTIG GEDEPCNFL'-'D »-p-l - OFFICIAL FORD DEALER ia ia ia ia GROOTZAND 18 Telefoon 332 9 KLKINZV’D U-bNKEK. I HET WATER WAARSCHUWT U. Als gij last hebt van een brandende, snaar teln»e pijn bij de looting, of de urine dik i- en tio'bel. met een eeberpen g'nr, s.nderigo! met blo-ddeeltjes, bestaat er u«ea twcfel ol os nieren s<jn verswakt. Na«m Foster’s Rngpi n Nieren Pillen, want uw nieren hebban behj.lt> av.n een spec fiek niermidiel. Let ook op de hoeveelheid geloosde nrine Al< gij zeer groote ot zeer kleine boeveelhed'i loost, als gij te vaak of te weinig aandranp krijgt, wiist dit vrij zeker op nlerzwakte. Ei dat is ernstig genoeg: er bestaat gevaarvoo< bloedvergiftiging en de schadelijke gevolgei Op ieder-z maw, spier of weefeel van uwlicha.m stel bet niet nit neem Foster’s Rugpijn Nieren Pdl-n Verwaarlood >g kan ernstig-ge volgen met z oh brengen. Foster’s Pillen woid-p in Holland sinds veie jaren g-brnikt ea zijn alom bekend om hnone goede resultaten Men kent geen beter middel tegen nierzwakte, biss en nrinestoornissen rngpijn, spit, waterzocb tige zwellingen, rhenmatlek en andere gevol geo van schadelijke ei off sn, die bij trage wer kit p dir nieren in het bloed achtei blijven. Las’ Fittere Rugpijn Nieren Pillen n gezond maken en honden. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken e- drngtsi-en k f I 75 per flacon 82 Moeders, laat U toch niet wijsmaken, dat de kinkhoest drie tot vijf maanden lang de verzwakte lichaampjes van Uw kinderen moet teisteren. Al vertelt men U. dat de .ervaring" de nood zakelijkheid van dien langen duur heeft bewezen, diezelfde ervaring heeft aangetoond, dat Akker's Abdijsiroop, bereid uit versche plantensappen, dien duur belangrijk kan verkorten. Akker's Abdijsiroop lost het vastzittende slijm op. zoodat dit gemakkelijk wordt op gegeven en tempert den hoest: zij versterkt het ademhalingsorgaan en verbetert het algemeen gestel door den eetlust te prikkelen. Bewaart Uw kinderen voor kinkhoest en de gevol gen daarvan. Geef hun onmlddeilijk Ons lij-imeel, dat onder bovengenoemde naam verkocht wordt, verplicht ons het allerbeste te leveren. En dat het aller beste door ons geleverd word', bewijst onze dagelijks toenemende omzet Eenmaal gebruikt, blijft U gebruiken. Hoog gehalte en het meest dijend. De prijs is in verhouding laag. Overal verkrijgbaar. Maar let op ons loodje en de label met ons wettig gedeponeerd handelsmerk - TE SMEEML- K tra pijnlijke kloven en wintervoeten zacht men direct en geneest men snel door deze goed in te wrijven met Doos 30-60-90, Tube 80 ct. PUROL

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 9