DE KOUDE. i 'I Maandagavond is in de congreszaal te Aan nlet-abonné’a: va s. w Hit Voor alles hoop ik, verklaarde hij toen deelneming verwekt. f Nieuwe SNEEKER COURANT, werker van Polygoon. naar Beide hand en bevroren. Bal Harmonie. Slachtoffers van brand. te rijden. ge gesprek ingetreden, dan dat eenig resultaat te wach- oorsteenen gevallen. Het tragisch ongeluk heeft te Parijs groote be het woord krijgende, deelt mede dat het ba- verloop gaat dooien. al veel eerder moeten doen. Het Leger des Heils. relieve men zich onmiddellijk tot ons bureaa c wenden. De steun in Schoterland. HEERENVEEN, 22 Febr. Burgemeester en Wethouders van Schoterland hebben in overleg met het Burg. Armbestuur besloten: le. De uitkeering voor uitgetrokken arbei ders, die reeds met 100 verhoogd was, nogmaals met circa 20 te verhoogen en tevens kindertoeslag toe te kennen; 2e. aan niet uitgetrokken arbeiders boven hun reglementaire uitkeering een toeslag en een kindertoeslag toe te kennen; 3e. de uitkeering aan ongeorganiseerde arbeiders met 20 te verhoogen; 4e. de hoofden van scholen te machtigen, waar noodig, aan de leerlingen warme melk met boterhammen en kleeding te verstrek ken. De arbeider C. v. B., te Heemskerk, begaf zich de vorige week per fiets naar zijn werk te Krommenie. I oor de hevige koude zsjn toen zijn beide handen bevroren. Had de verplegende geneesheer eerst nog hoop ze te kunnen behouden, thans is het zoo goed als zeker, dat ze moeten worden afgezet De man is dan ook naar een ziekenhuis overgebracht. De tragedie in het nachtasyl. Over het ontzettend ongeluk in het Parij- sche nachtasyl, wordt nader gemeld, dat Te Fbersburg en Hillsboro (West Penn- sylvanië Ver. Staten) zijn twee huizen door het te ha’d stoken van de kachel in brand gevlogentwee vrouwen en acht kinderen zijn verbrand. Te Lansing (Illinois) zijn bij een dergelijken brand vijf kinderen omge komen. Landbouwers die op het veld werkten, zagen de steenen in een zwerm uit de wol ken neerkomen. De steenen boorden zich in den grond en verscheidene ervan zijn voor nader onderzoek aan ’t geologische bureau van de regeering opgestuurd. Met klachten over het niet geregeld ontvan gen van de SNEEKER COURANT, ■pgenomen, worden kosteloos overgenomen o de bo 8 i ov du nu vit wc op ho nu wt on in ve vai en ina ziji rij oh St vo be vai enl M< houdj past, de bi dinge ten ruimt deure de c word de hc perat On in de kraai neert wezi, van ervai slech oorz; brui! vord baar de o wan wore gein; den aan opde schit Zt heer lekk. weer dat gesli W de s de 1 met M best teve mog weei krar slott daai als H onm meti neet doo het dat thoÉ opg lanj lanj heb dat ove li bij pen fum stat ken aan te c pek teg, ont zou I get val Vai der leei de gel zoc der we ten zoc wo mo dot zijr kui det wo kré Tengevolge van de koude en het gebrek aan kolen hebben de Weensche winkeliers groote verliezen geleden. Zij hebben daar om bij de regeering en het gemeentebe stuur een verzoek ingediend om een voor loopig uitstel van de verplichting van be lastingbetaling tot half April. Hak tusschen de rails. Aan den overweg te Zutphen is tijdens het rangeeren van goederentreinen de ran geerder J. A. Weimers met den hak van zijn schoen tusschen de rails vast komen te zitten en daa-op, door een hem achterop komende machine, aangereden. De linkerarm wer hem daarop afgereden en zijn linkervoet zeer ernstig gekwetst. In het ziekenhuis, waarheen hij onmiddellijk vervoerd werd, werd de arm geheel weg genomen. Spoorwegramp in Japan. In de nabijheid van Jokosoeka heeft een ernstig spoorwegongeval plaatsgehad. Ten gevolge van een verkeerden wisselstand re den twee sneltreinen op elkaar. De trein vloog in brand en elf wagens, waaronder de beide slaapwagens, brandden geheel af. Elf passagiers werden gedood en 27 zwaar gewond. Een regen van meteoorsteenen. Bij Senderabad, in de Britsch Indische Dekens. Het hoofdbestuur van het Nederl. Roode Kruis heeft aan het Haagscti comité loL leniging van den nood door de koude 25U dekens gezonden. Voorts heeft het 00 dekens aan dm burgemeester van Zweelo (uienie) en 50 dekens aan den burgmeester van Hoogevcen gezonden. Ondeugdelijke motorr ij tuigen, De minister van Waterstaat heeft aan de Een merkwaardig ongeluk. Toen een 49-jarige vrouw Maandagavond te Genua door de Fossateliostraat liep, werd zij getroffen door een zwaar stuk ijs, da' aan een dakgoot gehangen had n plotse ini losliet De vrouw werd zwaar gewond aar het hoofd naar een ziekenhuis gebracht. Men vreest voor haar leven. Fen booswicht heef' van haar ongeluk geb'U'k gemaakt om d vrouw te berooven van haar gouden hor loge en haar beursje, dat ongeveer 100 li re bevatte. De elfstedentocht vanuit Sneek. Woensdagmorgen te 5'/< uur zijn vanuit Sneek vier heeren n.l.: C. H. Blom; I. Zaman; H Buitkamp, allen vanhier en W. de Boer van Ijlst, vertrokken per schaats en hebben de elfstedentocht tot een goed einde gebracht. Aanvankelijk zou een veel grooter gezel schap deze tocht ondernemen, doch te elfder ure hebben deze blijkbaar tengevolge de koude, van de reis afgezien. Om 6.50 uur arriveerde men te Leeuwardenin Dokkum was men te 8.10. Te 10 40 was Franeker bereikt. In Harlingen was het gezelschap te 12 uur. Vand’ar ging het naar Bolsward waar men te 1.15 aankwam. Hier en daar werd een flinke rustpoos genomen. Workum werd bereikt te 2.20. Te Hindeloopen was men te 3 15. Naar stavoren was het prachtig ijs. Te 4 15 kwam men aldaar aan. Vandaar ging het naar Sloten waar men te 7.10 de kaart liet afteekenen. In Ijlst was men te 8.20 en over het laatste traject deed men 20 minuten zoodat het gezelschap In Sneek arriveerde te 8.40. Men was in uitstekende conditie. volte, ’n zwaai ach eruit.... Een aantrekkelijk 'ooneeltje, zeiden wij. Ja aantrekkelijk vanwege de g zonde, be- deed, de leven-geesten der slachtoffers En te wekken, was de verstikking reeds te langresidentie Calcutta, is eert regen van mete- beide groote voorgangers bezeten, deed het hem zichzelf afvragen, hoe hij tegen die taak opgewassen kon zijn; maar in ieder geval kon hij hun evenaren door alles voor het leger te geven. gelieve men zich oomiddellijk tot ons bureaa re wenden. Aan Adverteerders: □e advertenties in de NIEUWE SNEEKER COURANT Departement Sneek van Het Nut. Donderdag a.s. zal in de Harmonie onder auspiciën van bovengenoemd departement de film „Tropisch Toerisme” vertoond wor den, waarin met de K. P. M. een reis door geheel Insulinde gemaakt wordt en een be- zoek gebracht aan Sumatra, Borneo, Cele- nenj Zaken en Landbouw) der Rijksbegroo- Een nieuwe vliegtocht over den Oceaan. De lersche vlieger Fitzmaurice, die uit den militairen dienst is getreden, om zich aan de burgerlijke luchtvaart te wijden, is, volgens de Berl. Zeitung am Mittag, voor nemens in Juni van Duitschland uit een vliegtocht over den Oceaan van Oost naar West te ondernemen. Fitzmaurice denkt gebruik te maken van de ondervindingen, die men met het Ameri- kaansche legervliegtuig Question Mark heeft opgedaan, om zijn viegtmg in de lucht door andere vliegtuigen van brandstof te laten voorzien. Nabij Ierland en zoo noodig ook bij New Foundiand zal Fitzmaurice de brandstof voor zijn vliegtuig in de lucht laten aanvul len. IJLST, 21 Febr. De afd. van het Groene Kruis alhier vierde hedenavond haar 25- jarig jubileum. De voorzitter de heer P. van Dijk opende de vergadering en heette het klein getal opgekomen leden welkom. De secretaris ds. Rudolphi was wegens ziekte verhinderd, terwijl ds. Peter afwezig was met kennisgeving. De voorzitter las hierna de notulen der laatstgehouden vergadering, welke onveranderd werden vastgesteld. Hierna bracht de financieele commissie bij monde van A. Klijnsma rapport uit en ver klaarde dat boeken en bescheiden in de De ex-keizer. Blijkens het Voorloopig Verslag der Eer ste Kamer over Hoofdstuk V (dep. van Bin- o bes, Bali en Nieuw Guinea. Toelichting geeft ting voor 1929 vestigden enkele leden er de de heer H. E. Temme, paedagogisch mede- aandacht op, dat de hier te lande gastvrij heid genietende gewezen keizer van Duitsch land zich in Juli 1928 in het openbaar uitin gen heeft veroorloofd zij zijn althans openbaar geworden die een militaristi sche en monarchale propaganda inhielden, zooals ook vroeger reeds meer dan eens het geval is geweest. Bedoelde uitingen ge waagden van de „wapendaden van mijn Koninklijk Beiersch zesde infanterie-regi- ment”, het „bevrijden van het Duitsche Va derland”, en het „weer oprichten daarvan onder zijn Keizer en erfelijken vorst”. In het midden gelaten, of deze en dergelijke mani festaties in Duitschland politieken invloed oefenen, achtten deze leden die lijnrecht in strijd met de door den gewezen keizer ge geven belofte, dat hij zich van alle politieke actie zou onthouden. En in elk geval zijn zij volgens hen in strijd met hetgeen iemand in deze positie jegens ons land past, en ver schillen zij wel zeer van de terughouding, die andere gewezen vorsten zich plachten en plegen op te leggen. De leden hier aan het woord, verzochten daarom, dat den ge wezen keizer zou worden medegedeeld, dat een zoodanig misbruik onzer gastvrijheid niet te aanvaarden is. Gevolgen van de koude te Weenen. Elf recruten door wolven verscheurd. Naar de Pester Lloyd uit Tirana ver neemt, is in Albanië eene afdeeling recru ten, die door gendarmes werd begeleid, dom 12 wolven aangevallen. De roofdieren ver scheurden elf soldaten. De overigen redden zich in de boomen. Aan Ahonné’a op de Sneeker Courant” ‘4et klachten over bet niet geregeld ontvan- 'en van de NIEUWE SNEEKER COURANT Vrijspraak. Nadat haar man haar in den steek had gelaten om met een andere vrouw te trou wen, verscheen Marthe Legros in Augustus in de fabriek te Clichy (Frankrijk), waar haar man en haar mededingster werkten. Gedrieën verlieten zij het gebouw en daar Legros weigerde het leven met Marthe te hervatten, schoot zij hem dood. Thans heett t hor van assiesen der Seine de moordenares vrijgesproken. De aanklager van Goddard. De vroegere Eng. majoor van politie Jos- ling, die dezer dagen na zijn onrechtvaardig ontslag uit den dienst der politie in eere her steld is, zal een eisch tot schadevergoeding van tusschen 60.000 en 70.000 gulden indie nen. Hij was gistermiddag op de tribune in het Lagerhuis aanwezig. ■1 De bandieten te Chicago. De politie te Chicago houdt zich, de New York Herald meldt, opnieuw bezig met een moord op groote schaal van bende leden, die de vorige week is geschied. Acht bandieten zijn toen tegen den mum van een garage geplaatst en met machine geweren vermoord. Een onbekende vrouw beweerde, dat de bende van Moran uit den weg geruimd was, omdat zij sterke drank hadden gestolen ter waarde van 12.000 dollar van een politiebeambte. De vrouwelijke getuige wist precies de auto te beschrijven, waarin de moordenaar- hadden gereden. Dit kwam overeen met een gewone auto van de recherche. In d» auto zaten volgens haar twee politiebe ambten en twee andere lieden. veik blad gratis bij niet-abonné’s op de .Nieuwe Sneeker Courant” aan huis wordt aezorgd. Wij garandeeren dus een huis-aan- iiuis-verspreiding van alle advertenties voor jeze bladen opgegeven. Wij verzoeken oeieetd doch dringend vroegtijdige inzen- ting van advertentién. DE UITGEVERS. Zorg voor ’t waterwild. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft het volgende schrijven tot de hoofden van plaatselijke politie ge richt Door de weersomstandigheden wordt thans een groote slachting aangericht onder de in het w<ld levende dieren en niet het minst onder het waterwild. De vermagerde dieren laten zich getnak- kelijk bemachtigen en de kans is groot dat veel waterwild, waarop de jacht reeds is gesloten nog wordt gevangen en gedood. Ten einde zulks zooveel doenlijk tegen te gaan zoude ik U met den meesten aan drang willen verzoeken daarop een streng politietoezicht te doen uitoefenen. Doodgevroren. Te Hördt in de Palts is een doodgraver, terwijl hij een graf aan het delven was, doodgevroren, waarschijnlijk tengevolge van plotseling onwel worden. Toen hij na ver loop van eenigen tijd niet naar huis terug keerde en men een onderzoek gir g instellen, vond men, naar „de Tel”, meldt, den on gelukkige dood in de ten halve reeds ge dolven grafkuil liggen. De waterleiding. De directeur der gemeentewaterleidingen te Amsterdam geeft raadgevingen die elders ook waarde hebben: De buitengewone koude heeft voor velen het ongerief veroorzaakt van bevroren toe- voerleidingen en wat nog erger is, wellicht bevroren afvoerleidingen. In verband hiermee worden hierna eenige vragen) behandeld. Welke verschijnselen zijn te wachten bij invallenden dooi en kunnen er maatregelen genomen om het ongemak te voorkomen? Bij de bevriezing van aan- en afvoerlei dingen, ook closetpotten, kan een breuk een scheur optreden. Zoolang de inhoud bevroren is, is de toestand zonder gevaar; zoodra echter de inhoud smelt en de aan voer van water weer plaats heeft, zal dit met groote kracht uit de scheur spuiten en moet waterschade worden gevreesd. Het is zaak, dat men zich tevoren hiervan reken schap geeft en ook tevoren overweegt, wat bij, invallenden dooi gedaan dient te wor den om deze onaangename verrassing zoo veel mogelijk de baas te blijven, vooral omdat bij het te verwachten optreden van talrijke lekkages vrijwel tegelijkertijd het loodgietersgilde in beschikbare werk krachten te kort zal schieten en het wel eens geruimen tijd kan duren, voordat hulp kan worden verstrekt. Het spreekt van zelf, dat nu reeds door de bewoners de voor de hand liggende maatregelen tot ontdooiing en ontdooid I Leger des Heils, het woord heeft gevoerd. 2,.i nieuwen generaal en zijn vrouw zat commander Eva Booth, de zuster van den afgezetten generaal. Ook de meeste leden van den Hoogen Raad waren aan wezig. Op het podium zaten verder nog de tweede dochter van den voormaligen gene raal, kolonel Mary Booth en commissioner Booth Tucker. Generaal Higgins, die met toejuichingen werd ontvangen, zeide o. a. dat hij in deze bijeenkomst een geest zag, die nooit de oude vlag zou laten vallen, maar het Leger zou leiden naar grooter triomfen dan ooit te voren. Het Leger, aldus generaal Higgins, maakt een tijd van storm en drang door en zal er niet zonder kleerscheuren afkomen. Er zouden gewonde harten zijn wegens uit- eenloopende loyauteit. De storm was al eenigen tijd voorzien. Men was zich bewust geweest van de noodzakelijkheid van wijzi ging der organisatie, om tegemoet te komen aan veranderde omstandigheden, als gevolg van den geweldigen groei en men had ge voeld dat methoden, die in 1878 geschikt waren, voor de toestanden van 1928 ontoe reikend waren. Het was heel jammer, dat juist op het oogenblik dat deze vrees en deze wensch uiting vonden, de generaal door ziekte getroffen werd. De leidende officie ren, wier motieven onaanvechtbaar waren, waren eenparig van meening, dat het nood zakelijk was dat men bij dezen storm een kapitein had, die op de brug kon zijn, en zich van iederen zich wijzigenden stroom, iedere verborgen rots bewust was. Aldus werd met het grootste leedwezen met een dierbare herinnering aan de onberekenbare diensten door generaal Booth bewezen, be sloten hem te ontheffen van verantwoorde lijkheden, die voor zijn gezondheid en zijn leeftijd te groot waren. Toen spr. sommige der groote hoedanigheden besefte, door zijn Biotcoopnieuws. De Bioscoop bij de Waag heeft een amusante parodie op Vlammende Vleu gels gedurende de eerste dagen als hoofd nummer. Het is de paramountfilm „Hoera, we vliegen!” waarin de twee onafschei delijke komieken Wallace Beery en Raymond Hatton als heldhaftige frontvliegers te voor schijn treden. Van Maandag af gaat hier de United-Artists film: De Vagebond” met niemand minder dan John Barrymore en Conrad Veidt in de hoofdrollen. De Amicitia Bioscoop heeft de eerste dagen een drama in 8 acten n.l. „De Dorpsdokter”. Amos Rinker (Rudolf Schildkraut) is dorpsdokter, die de rijke boer Ira Harding gaarne een ziekenhuis zou zien bouwen om als hij, Amos, daarvan directeur is te trouwen met Abbie, de zus ter van Harding. Maar als Amos Opal, de dochter van een vrouw met een donker verleden die zelfmoord pleegt, in huis neemt en Hardings zoon Joe met haar trouwt tegen zijn vaders wil, benoemt Ira een andere dokter tot directeur Amos is nu spoedig geruïneerd, wil het dorp verlaten en gaat afscheid nemen van Abbie. Daar bereikt hem de tijding dat Joe getroffen is door een vallende boom en moet ster ven als niet spoedig een dok'er opdaagt. De ziekenhuisdokter wil in de storm mei gaan, en Amos gaat er heen. Opal heeft de hut verlaten om hulp te halen en het gebouwtje raakt in brand, terwijl Joe er hulpeloos ter neer ligt. Amos redt hem en verricht in een schuur een operatie, waar aan Joe zijn genezing heeft te danken. Nu vergeet vader Harding alles, Amos wordt directeur van het ziekenhuis, huwt Abbie en ook met Joe en Opal verzoent de oude Harding zich. Een boeiende geschiedenis met een genoeglijk slot. tig saldo van 1927 bedroeg f 903.95!^. De gezamenlijke ontvangsten waren f 2164.501/2,j de uitgaven f 1418.32!4, zoodat het saldo j nog f 746.18 bedraagt. De achteruitgang der j financiën is voornamelijk te wijten aan het aanschaffen van verplegingsartikelen en door giften, geschonken aan het St. Anto- nius Ziekenhuis te Sneek, nl. een bedrag van f40 bij het 25-jarig bestaan; f 10 werd ge geven voor de kraamverpleging en f 25 aan de Nazorg-vereeniging. Medegedeeld werd dat door de vereeniging een zuurstofappa raat is aangeschaft, wat voor onze plaats met zijn vele drenkelingen van groot nut kan zijn. Door de zuster zijn 1677 bezoeken afgelegd en voor de T.B.C.-bestrijding 160. De bode werd 113 maal geroepen voor het leveren van materiaal. Twee jongens wer den uitgezonden voor herstel naar een her stellingsoord. Medegedeeld werd nog dat de laatste premie voor zuster Albrecht betaald was, daar deze*thans den leeftijd van 60 jaar bereikte, wat een besparing voor de vereeniging beteekent van f258.94 per jaar. Een record walvischvangst. De Noorsche walvischvaarder „Nielse Alonso” heeft op een kruistocht van vier maanden in de Noordelijke wateren 732 walvisschen gevangen. Dit is een ongekend groote vangst,, die, zoover bekend, nog nooit is voorgekomen. Minister Kan leert schoonrijden. Fen Haagsch correspondent van de N.Rt.Crt. beschrijft het volgende tooneeltje op de baan der Haagsche Ijsclub. Op de baan der kunstrijders sneden de nijdenswaardige vitaliteit dier twee, toch het is ons bekend uit een p hetwelk wij de vorigen dag met den heer ten was. De omgekomenen zijn een bewaker Kan hadden toch was die man, die en de tien zwervers, die op de kamer waren daar zoo volop van de ijsvr< ugde genoot, ondergebracht. ■nnig en innig verheugd, dat het dooide. I I' - - - Voetbalvereeniging Sneek. De Voetbalvereening Sneek organiseert op Zond g a s. voor hare leden een af- standswedstrijd op de schaats. Er wordt gereden in groepen (drie'al aan één stok). De tocht die ongeveer 50 K.M. is beslaat het navolgende trajectverzamelplaats en start is de Franekervaart, vandaar gaat het over Tirns, Roodhuis, Rien, Oosterend, Bolsward, Ijlst, Sneek. Finish de Kolk. De eerste drie aankomende drietallen wor den luxe cadeaux aangeboden. matadors misschien voor het laatst in dit seizoen hun krullen en bogen. En op die baan, in een verloren hoekje, daar zagen wij ook minister Kan. Op een leef tijd waarop de meesten hun schaatsen voor goed opbergen, of die aan hun zoon ca- door degroote koude alle beschikbare ruimten deau doen (altijd als de moderne jongeman bezet waren. In een kamer waren 11 bedden dat antieke spul wenscht te accepteeren) geplaatst, die alle beslapen werden. had Zijne Excellentie.... nieuwe schaatsen Dinsdagochtend, toen het licht geworden gekocht. En hij bleek daarmede ook een was, bemerkte één der bewakers een sterke nieuwe phase van zijn ijssportloopbaan te gaslucht. De kamers binnentredend, moest hebben ingeluid. Want het was een hij terugwijken. Brandweer en geneeskun- merkwaardig tooneeltje de heer Kan is dige dienst en de doctoren der naburige zich op het kunstrijden gaan toeleggen en hospitalen, werden gewaarschuwd, en toen kreeg daar, in dat verloren hoekje van de het mogelijk was gemaakt, binnen te gaan, baan der maiadoren.... les van..., den be- vond men in de elf bedden ook elf lijken, jaarden Cyriel Buysse, den gevierden Vlaam- Ong lukkige bedelaars, dip tegen de nach- schen auteur die, om hem in het Vlaamsch telijke koude beschutting hadden gezocht, te huldigen, een schoon schaverdeiner is. zijn in hun slaap door het gas overvallen, Inderdaad, de 70-jarige meester van de en het is gebleken, dat geen hunner tijdens smeuige boertige vertelkunst, die in een het langzame verstikkingsproces wakker is van zijn werken zoo levendig en geestig geweest. Allen lagen in de slapende houding, over het schaatsenrijden geschreven heeft, Bij bet onmiddellijk ingesteld onderzoek schaverdeint nog bewonderenswaardig en bleek, dat een bevroren buis vermoedelijk hij, hij was daar nu bezig den heer Kan bij het ontdooien gesprongen is. Daardoor in te weiden in de speciale geheimen van werd ook de buis van den gastoevoer ver- het zwierend komen aanrijden, zich zwie- nield en het gas stroomde binnen in een rend omdraaien om dan zwierend achteruit hoeveelheid van 4800 L. per uur. Men heeft En daar ging onze sportlievende nagegaan, dat het ongeluk, hetwelk zulke bewindsman dan een zwaai vooruit, een vérstrekkende gevolgen had, zich omstreeks volte, ’n zwaai ach eruit.... middernacht moet hebbtn voorgedaan Hoewel men oogenblikkelijk pogingen op Aankondigingen. Zaterdagr 23 Febr. 1 J«club Vlecke Joure. Hardrijderij mannen. Zie adv. Zondag 24 Febr. 7*/4 uur. Har monie. S. B. B. en Ned. Ver. v. Fabrieks arbeiders. Filmvoorstelling „De Wevers”. Febr. 25. Kerk en Vrede Gerechts gebouw Dr. H. de Vos over: „De Zonde val van het Christendom”. Maandag 25 Febr. 8 uur. Hotel te Strake. Buitengewone verg, van aandeel houders Sneeker Zweminrichting. Woensdag 27 Febr. 8 uur. Onder de Linden. Algemeene veg. deelnemers Sneeker Onderlinge Brandwaarborg ver eeniging. Donderdag 28 Febr. 8 uur Ge bouw v. Chr. Belangen. 41e feestelijke jaarvergadering C. J. M. V. Timotheus. Sprekers ds. te Winkel en ds. Honders. Muziek van* Sonorita, zang mevr. Deenik, voordrachten, enz. enz. Zondag 3 Maart. Masqué Inter Nos. beste orde waren, waarna de voorz. ’t jaar- en het was stellig de bewindsman die 1 verslag uitbracht De penningmeester alsnu toen sprak dat het snel en met gunstig Want dat had het Clapton, Oost Londen, zoo meldt het HbL, i een groote bijeenkomst gehouden, waar ge- neraal Higgins, het nieuwe hoofd van het Tusschen den o.... V.C Gedeputeerde Staten der provincies geschre ven Het is gebleken, dat het zich nog al eens voordoet, dat over de wegen motorrijtuigen en aanhangwagens rijden, die zich niet in behoorlijken staat van onderhoud bevinden. Zooals btkend is, bedoelt het Motor- en Rijwielreglementdoor verschillende verbods bepalingen er tegen te waken, dat over de wegen motorrijtuigen rijden, die n et aan behoorlijke eischen, wat betreft verlichting, reminrichti' g enz. voldoen. Die bepalingen kunnen echter nog niet voorkomen, dat de inrichtingen van de motorrijtu'gen door slijtage of anderzins zich in een toestand bevinden, dat zij op een gegeven oogen blik debet kunnen raken. Aan dit punt zal bij de herziening van het reglement, die thans door een mijnerzijds ingestelde com missie wordt voorbereid, de aandacht wor den geschonken. In afwachting van een regeling te dezen meen ik echter, om althans zooveel moge lijk te kunnen voorkomen, dat over de we gen motorrijtuigen rijten, die niet aan de bij het reglement gestelde eischen voldoen, u te moeten verzoeken, te bevorderen dat de de onder u dienende ambtenaren en be ambten, bedoeld in art. 34 der Motor en Rijwielwet, voor zooveel noodig verscherpt t e icht houden op de naleving van het reglement. levens moge ik u uitnood'gen te be vorderen, dat de bedoelde opsporings ambtenaren, indien zij krachtens art. 37 van het Motor- en Rij wiek eglement inge schreven motorrijtuigen of aanhangwagens aantreften, die niet in voldoende staat van onderhoud verk*eren, daarvan kennis geven aan den ambtenaar met de inschrijving be last, opdat, zoo daartoe termen bestaan, de inschrijving zal kunnen worden teniet gedaan of verlenging zal kunnen worden geweigerd.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 2