NIEUWE SNEEKER COURANT Geniesde Voeden C V.S. 1 VERWEK WOLINA BISCUITS de bekende prima fabrikaten Verkade - Doesburg Hdder - Sluis - Patna Victoria e a Fin H. WESTI8H0F HET VERDWENEN PARELSNOER UEFTINCK’5 Firma IDHs. TEOMP Snoek Purol bij Ruwe en Springende Handen. Doos 30 ct. FEUILLETON artikel voor vulling van Matrassen, Kussens enz. ADI O I G. J. ALT1NG, HIEUW STUDIN8ENJ W. WERING - Singel 4 TEL 415 Gesorteerde BISCUITS per ons 10 ct. De Pink Pillen herstellen bet Moed, versterken de zenuwen, zij vormen een geneesmiddel, dat zijn doeltreffendheid heeft bewezen in alle gevallen van bloedarmoede, neuras thenie, algsmeene verzwakking, stoornissen, veroorzaakt door den groei, of het keeren der jaren, maag pijnen, hoofdpijnen, zenuwuitputting. De prijs der Pink Pillen bedraagt f. 1,75 per flacon, f. 9 per zes flacons. HoofddépötJacob I Marisplein, 23, te Amsterdam. Eischt dit adres en de Hollandsche gebruiksaanwijzing. De Pink Pillen zijn eveneens te verkrijgen bij alle goede apothekers en drogisten. F.DZIMGa- SWREM ün fegt pipe jowt gjin skipper treast by syn moeisum wink yn stoarm en Onwaer. Stoppe mei Lieftinck’s Tabak is d’r gjin den fait it swierste wirk sa licht. Keclamekolonj. - Opticien,- AUTO-VERHUUR io 10 8 7 6 6 Mo. 41 Zaterdag 23 Februari 1929. better kameraet; a Ma tyuep driaüyZ, t CD 9 9 Rijobruhe Corona's E ba ext a B azilhantj ECHTE OUD-: ZES Ritmeester no. 87 Jordaens OOSTE«DIJ< - TELEF. 153 LEEUWENBURG. MIJNHARDT’s cents VehsquAS Opgepast. Overal verkrijgbaar Ccöp. Veevoederfabriek „Bolsward Sneek” 6 Koeiennuel: Varkensmeel: Ochtenavoer m Mteam in. elotttn.yS4n.6Sc6 37. hem met haar be- sta- HOOFDSTUK XIX. om rustigen slaap. Wordt vervolgd Wij hebben nog voorradig eenige gebruikte Toestellen voor lage prijzen onder volle garantie ruim gesorteerd in onderdeden MAKES KLEI*ZA'D 16 - NBEK. o, zeg me snikte A B. C. D. 9 9 k O O Wettig gedeponeerd Steeds versch en croquant Gebrs. De Jong, Gouda Heerlijk AMANDELBROOD per ons 16 ct. Geregelde aanvulling van nieuwe soorten Biscuits en Banket door MAY CHRISTIE. Vertaald door DICKY WAFELBAKKER. verpleegsters naar zijn woning gestuurd. De oude man ligt op sterven.” De commissie van Bestuur heeft terstond een ernstig en nauwgezet onderzoek naar het gebeurde ingesteldvan het rapport, naar aanleiding van dit onderzoek opgemaakt hebben Ged. Staten kennis genomen. De zen hebben het voorgelegd aan den In- «pecteur van het Staatstoezicht op Krank zinnigen, dr. J. H. Schuurmans Stekhoven te Utrecht, en hem verzocht zijn oordeel over de omstandigheden, waaronder het on geval heeft plaats gegrepen, kenbaar te ma ken. trent het drama in het Ziekenhuis te Sant poort nadere inlichlichtingen kunnen ver strekken, antwoorden Gedeputeerde Staten het navolgende: Op 14 December 1928 had in het Pro vinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort een zeer betreurenswaardig ongeval plaats. Eene vrouwelijke verpleegde bracht aan een an dere vrouwelijke verpleegde zoodanig letsel toe, dat de dood spoedig intrad. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Kiespijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Natalie barstte in een zenuwachtig gesnik los. „O, ga wegGa toch weg!” bracht ze uit. „Ondankbaar schepsel, hoe durf je een dergelijken toon tegen mij aan te slaan. Je verdiende drie pond bij me in de week, en je kreeg kostelijk eten en drinken, zooals je misschien nog nooit in je heele leven ge proefd hebt. En als dank rijd je mijn auto in stukken.” Een pleegzuster kwam de zaal binnen en verzocht hem heen te gaan. „Uitstekend, ik ga al. Maar denk er aan, juffie, dat je het niet wagen moet een voet in de buurt van mijn garage te zetten. Je bent weggejaagd en je hoeft natuurlijk geen getuigschrift te verwachten.” Razend liep hij het ziekenhuis uit. Met oogen vol tranen keek Natalie de vriendelijke verpleegster aan. „Hij heeft eigenlijk gelijk,” zei ze zachtjes. „Ik reed Bij alle andere schitterende merken 'igaren van 15-, 12-, 10-, 8-, 7-, 6-en 5 cent, waarin onze omzet steeds stijgt, willen we bijzonder nog eens de aan dacht vestigen op onze i» Wij bereiden uit prima grondstoffen met de nieuwste mengmacntnes diverse, weten schappelijk samengestelde voeders, als „Mixed” „Superior” voor Biggen voor Zouters voorMest»aikens voor laatste mest ui, periode „Primus’ „Extra meisje vragend en verbaasd aan. „Het is hier een kwestie, waarbij elke op winding noodlottig kan zi-n,” begon ze wei felend. De tranen druppelden over Natalie’s bleeke wangen. „Kapitein Danby heeft gezegd, dat oom telkens om me roept.” „Ja, maar dat was een half uur geleden. De patiënt is op het oogenblik niet bij ken nis.” Natalie greep den arm van de pleegzuster zoo krampachtig vast, dat het haar pijn deed. „O, zuster hij gaat toch niet dood? Zeg dat niet, want ik zou het niet kunnen verdragen Ik kan het niet Zachtjes geleidde de oudere vrouw haar naar de zitkamer naast het salon en trachtte haar daar wat tot kalmte te krijgen. Het resultaat was, dat Natalie beloofde zich vol komen te beheerschen en werd haar daarna toegestaan even om het hoekje van de deur naar den zieke te kijken. Op haar teenen sloop ze de ziekenkamer binnen. Bij het bed stond stond een andere verpleegster, die zich over sir Frederick heenboog. Ze maakte een zwijgend gebaar en beduidde het jonge meisje, dat ze even aan het bed mocht gaan zitten. Haar oom lag met gesloten oogen en hu zag wasbleek. Met moeite kon ze haar snik ken inhouden. Na een tijd, die haar een eeuwigheid toeleek, opende de oude man eindelijk zijn oogen, en zijn blikken vielen onmiddellijk op het jonge meisje. Ze stond op en bracht haar gezicht heel dicht bij het zijne Een bijna onmerkbare glimlach verscheen er om zijn lippen, en het bleek duidelijk, dat hij zijn nichtje herkende. „Natalie,” fluisterde hij „Natalie eindelijk „Ik ben teruggekomen, oom en ik ga nooit weer weg,” zei ze zachtjes in zijn oor. „Natalie goed, goed zoo blij.” Hij stak zijn hand uit en zocht naar de hare. Daarna sloten zijn oogen zich en hij viel in een I Put goed op U« geaoodheid. Laat haar niet on'ierm’jnen door bloedarmoede. Tegen woordig li)dt Iedereen mln of meer Mn bloed armoede, doch in het bijzonder de vrouwen. Bloedarmoede beteekenteen tekort aan bloed, aen verarming van het bloed, een vermir daring der roode bloedlichaampjes die er de kracht en voedln gewaarde van uitmak en En wanneer het bloed te weinig roode bloedlichaampjes be vat, gaat de lichaamstoestand onvermijdelijk aoh'eruit. De maeg wordt wispelturig, de epijs- vertering ongeregeld. Men g«at lijden aan hoof dpbnen, aan alapolooeheid. En indien hierop geen acht wordt geslagen, kannen deze stoor- ieeen tot ernetige ziekten leiden. De eenige catiea te wapenen ie het gebruik van de Pink Pillen, die het bloed zijn rijkdom aan roode oloedlichaampiee en voedende beetanddeelen weergeven, de zenuwen stalen en een buiten gewoon gunstig«n invloed uitoefenen op de gezamenlijke lichaamsfuncties. worden of eene vereemging gesticht kan worden, die gesteund wordt door een, dooi den overledene zelf, geuit verzoek om in de mededeeling van zijn overlijden te ver melden „gedenk het bloemenfonds”. Alpinisten verongelukt. Van vijf Alpinisten, die niet teruggekeerd waren van een bergtocht, welken zij in den omtrek van Sterzing ondernomen hadden, zijn twee dood gevonden. waar ze iemand ontdekte, die op het punt stond op een motorrijwiel met een leegen zijspanwagen weg te rijden. „O, wilt u me alsjeblieft naar huis bren gen?” vroeg ze den vreemden jongen man. „Ik zou u niet lastig durven vallen, als het niet heel dringend was. Wilt u zoo vlug mo gelijk rijden, dan kunnen wij er binnen acht minuten zijn. Toe, doe het.” De jonge marJvoldeed natuurlijk onmid dellijk aan haar verzoek. Na hem vriendelijk bedankt te hebben, liep ze zoo vlug als ze het slechts onder de gegeven omstandigheden doen kon, de trap pen op. „Natalie,” ben jij daar?” Het was Maurice Danby, die haar bij den arm greep. Smeekend keek ze traande oogen aan. „Ik heb zoo juist gehoord niet, dat het te laat is. Mijn oom ze hartverscheurend. Luxe Wagens Met en zonder chauffeur Groote ritten speciale prijs! OFFICIAL FORD DEALER VERGADERING van den RAAD der ge meente WYMBRITSERADEEL op ZATER DAG 23 FEBRUARI 1929, des voormiddags te 19 uur. Griep. Wegens het heerschen van griep en bof is de o. 1. s hooi te Surhuizum (Frlijde lijk gesloten. Van de 60 kinderen kwamen er vier ter school. Ongelukken. Woensdagmiddag werd een driejarig knaapje in de Laurierstraat te Amsterdam door een auto overreden en gedood. De jongen was van achter een stilstanden auto komen aanïoopen en stak daarna in vrij snelle vaart de straat over, juist op h°t noeenblik dat een benzine-tankauto voorbij reed De chauffeur van laatstgenoemden au'o had het knaapje niet gezien en was hierdoor niet in staat het ongeval te voor komen. Een der wielen van den tankwagen ging over het lichaam van het knaapje. Maandagavond is op de mijn Laura te Eygeishoven de houwer L. Hermans uit Waubach in de ondergrondsche werken, terwijl hij bezig was met het stutten, ge troffen door een zwaren steen uit het dak. Hij is Woensdag in ’t ziekenhuis te Heerlen overleden. H. was gehuwd, 45 jaar oud en vader van drie kinderen. Het dramatisch geval in het ziekenhuis te Santpoort. Op een vraag van het lid van Prov Staten van Noo'd-Holland de heer M. de Hartogh, of Gedeputeerde Staten naar aan leiding van het bericht in de dagbladen om- voor Komen was. Ten einde zich zoo volledig mogelijk van het gebeurde op de hoogte te stellen, hebben Gedeputeerde Staten den Eerste-Geneesheer- Directeur uilgenoodigd in hunne vergadering te verschijnen tot het verstrekken van nog uitvoeriger inlichtingen. Zoowel uit deze inlichtingen ais uit het rapport van de Commissie van Bestuur en het bericht van den Inspecteur putten Ge deputeerde Staten de overtuiging, dat van eenige schuld, van wie ook, geen sprake is geweest en dat evenmin het ongeval in eenigeilei opzicht te wijten is geweest het zij aan gebrek aan toezichthoudend personeel, hetzij aan de verplegingsmethoden, die in het Ziekenhuis in toepassing worden ge. bracht. Het spreekt vanzelf, dat het ongeval daarom niet minder door Gedeputeerde staten wordt betreurd. Overdadige bloemenhulde bij begrafenissen. De heer Ir. L. C. Westhoff te Hilversum schrijft aan de N. R. Crt. Vermoedelijk zal het wel eene overweging als de bovenstaande zijn, die er toe leidt dat menigmaal in mededeelingen van sterf gevallen wordt verzocht „geen bloemen”. Hoe sympathiek en gevoelvol een bloemen- groet aan een overledene ook bedoeld is, wij weten allen hoezeer ook daarbij over daad en overdrijving tot uiting komt, die de nabestaanden bezwaart. Hoevelen onzer vinden een enkelen bloemtak op het graf gelegd, niet waardiger dan een aantal bloemstukken, dat men niet kan tellen? Wi allen willen bij een sterfgeval uiting geven aan den drang om nog iets voor den over ledene te kunnen doen; de vraag rijst of zulks niet op andere wijze dan door bloemen kan geschieden; daarbij komt eene in Zwe den bestaande gewoonte in de gedachte. In Stockholm bestaat eene vereeniging „Het Bloemenfonds”, eene instelling die oude en behoeftige menschen verzorgt en helpt. Deze vereeniging is opgericht en wordt gesteund door degenen, die de nagedachtenis van een overledene willen eeren. Zij sturen, bij een sterfgeval, aan het bestuur eene mededee ling dat zij ter nagedachtenis aan den overledene een bepaald bedrag ter be schikking stellen van het Bloemenfonds. Het bestuur geeft hiervan kennis aan de nabestaanden; de grootte van het bedrag wordt hierbij niet vermeld; hiermede wordt bereikt dat alle gaven gelijk worden geschat en dat de nabestaanden, evenzeer als thans bij bloemen, den gevers dank kunnen zeg gen.. En zij, die anders een bloemengroet ach terwege zouden laten uit overweging dat hun gave toch niet zou weergeven wat zij beoogen, kunnen nu evenzeer hun sympathie toonen als de meerbedeelden. Er is geen kostbare opeenstapeling van bloemstukken, <na®iw om »icb tegen^deze dreigende nompli- die, zomer of winter reeds enkele ------ - -* uren na de begrafenis’een verdord geheel vormt. Maar er is wel een blijvende herin nering aan den doode, en met het bedrag, dat men wil besteden, wordt iets blijvends gesticht, waaraan ook de naam van den overledene indirect verbonden is. De wijze van uitvoering v.an dit denkbeeld, waarbij het de bedoeling is dat alle gezindten in het bezit van het fonds zullen deelen, zal nader worden uitgewerkt. De bedoeling van eenigen mijner vrienden en van mij is thans alleen om voorloopige bewijzen van instem ming te ontvangen, daarna zal overwogen Kalvernteel: kippenvoer? 0*017087 Graan butler had de grootste moeite om vlug een dokter te vinden. Bovendien bleek het ge neesmiddel, dat hij altijd bij hartaanvallen gebruikt, op te zijn, zoodat er niets was, wat hem zoo gauw toegediend kon worden.” „Ga verder, toe, vertel me alles,” bracht Natalie haperend uit. „Nu, we hebben dadelijk twee verpleeg sters naar zijn huis gezonden, en hoewel de toestand tamelijk ernstig is, vermoed ik toch wel, dat hij het er weer bovenop zal halen. De twee beste geneesheeren van Londen be handelen hem, en hij zal heusch nog wel genezen.” I Die lieve, goede oom Frederick! Wat een I slecht meisje was zij toch geweest, om van I hem weg te loopen en hem alleen achter te I latenNu kreeg ze haar verdiende straf. 1 Met de grootste inspanning kwam Natalie overeind. „Laat iemand direct voor een taxi zor gen, want ik moet onmiddellijk vertrekken. O, maakt u zich maar niet ongerust over mij, j want ik ben weer heelemaal in orde. Ik Groote tranen stonden er in haar oogen, doch ze dreef deze met geweld terug. „Je kunt nog niet weggaan. Je moet rustig blijven liggen. Ik zal het huis van je oom opbellen en informeeren naar den toestand. Blijf nu stil liggen.” Er was echter geen praten aan, en Na talie slaagde er in de voordeur te bereiken, Onzekerheid. Het kwam Natalie voor, alsof alles haar heen plotseling zwart werd, en voor I enkele oogenblikken kon ze niets meer on- i derscheiden. Het was, alsof de stem der verpleegster van heel uit de verte tot haar i doordrong. i „O, neem me niet kwalijk, hoe kon ik zoo dom zijn om je dit te vertellen?” haastte de verpleegster zich te zeggen. „Natuur lijk is dat vreeselijk overdreven. Hij werd echter gisterenavond plotseling ziek en de Speciaal vakkundig adres voor BRILLEN, BREUKBANDEN, BUIK GORDELS, enz. STEUNZOLEN volgens gipsafdruk Technische werkplaats Groothandel in Tabaksfabrikaten. Punten van behandeling: Punt I. Notulen der vergadering van 31 januari 1929. (De Commissie bestaat uit de heeren Nijdam, Rengers en Rijpma.) Punt II. Ingekomen stukken en mededee lingen. Punt lil. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot en verband houdende met de reorganisatie der Brandweer (o. a. be slissing adres A. Kooistra te Heeg). Punt IV. Verzoek van W. Bakker te Gaastmeer om vergunning tot radio-distri- butie, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. Punt V. Verzoeken van verschillende ar beidersorganisaties om steunregelingen voor uitgetrokken werkloozen in het leven te roepen met voorstel van Burgemeester en Wethouders. Punt VI. Benoeming leden Stembureaux. Punt VII. Goedkeuring wijziging begroo- ting Burgerlijk Armbestuur 1928. Punt Vlll. Benoeming Commissie tot on derzoek der Reclames Wegenbelasting 1928/1929. Punt IX. Reclames. I s veel te hard, en ik had dien verhuiswagen ook niet moeten passeeren bij den hoek. Ik ben echter zoo gewend aan mijn eigen two-seater, dat ik er niet aan dacht, den grooten wagen niet zoo gauw voorbij te kunnen schieten”. „Uw eigen two-seater?” herhaalde de zuster verbaasd. Natalie begreep, dat ze zich versproken had, doch het was al te laat. Ze knikte be vestigend. „Ja, het is maar een heel klein wagentje”, zei ze als verontschuldigend. „Maar neemt u me niet kwalijk waarom werkt u dan als chauffeur?” Het meisje aarzelde met haar antwoord. „Oh, ik kreeg er plotseling behoefte aan mijn eigen brood te verdienen”, zei ze een voudig. „En het eenige, wat ik kon prestee- ren was een auto besturen. Nu blijkt het echter, dat ik dat zelfs nog niet eens kan”, voegde zij er verdrietig aan toe. „Ik ben een volkomen onnut schepsel”. De verpleegster knikte haar vriendelijk toe, en zei op bijna teederen toon: „Je bent een lief en mooi meisje en ik veronderstel, dat je nu graag weer naar je familie teruggaat, nietwaar?” Het meisje knikte bevestigend. „Naar mijn oom, want ik woon bij hem in huis. Dat wil zeggen, dat was vroeger het geval”. „Hoe heet hij?” „Sir Frederick Ducane”, antwoordde Na talie. Haar toehoorster kon ternauwernood een kreet van verbazing onderdrukken. I „Sir Frederick Ducane? Van Park Lane? °- oom O, goede hemel. Heb je ’t dan nog niet ge- I hoord, beste kind? We hebben juist twee De Inspecteur is, na ook persoonlijk een onderzoek ter plaatse te hebben ingest' ld, tot de slotsom gekomen, dat noch door het verplegend, noch door het geneeskun dig personeel eenige tout gemaakt is en dat het droevig ongeluk te wijten is geweest aan een samenloop van omstandigheden „Kom binnen. Hij heeft telkens naar je gevraagd, kindje.” „Naar mij gevraagd?” herhaalde ze ver baasd. Aan het eind van de gang liep ze tegen een pleegzuster op. „Mijn oom ik moet hem zien melde ze. De verpleegster hield waarschuwend haar hand in de hoogte. „Kalm, heel kalmpjes, alsjeblieft. Sir Fre derick is ernstig ziek.” „O, maar ik moet hem zien hij heeft I naar me gevraagd.” i „StilBeheersch u. Ik kan u op deze manier niet in de ziekenkamer toelaten.” i „Ik zal zoo stil zijn als een muis. Dat be- j loof ik u. O, laat me hem maar even, heel even zien.” De pleegzuster keek het mooie, jonge welke niet te voorzien en dus ook niet te

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 9