d.A.HUIZINGi I •r Hei Fransch Belgische verdrag. i, Aldus enz. ook die van de Noorderkerk mogelijk ge worden. Tot rechter in de arrondissements rechtbank te Breda is benoemd mr. J. C. Sikkel, thans advocaat *en procureur te Am sterdam, vroeger alhier. De stemdag. De stemming voor de leden der Tweede Kamer is bepaald op Dinsdag 3 Juli. De heer K. Kooy, monteur bij de Tele grafie alhier, wordt met ingang van 1 April overgeplaatst naar Tilburg. romantisch filmspel San Riego” is het Amicitia Bios- WIEUWERD. Tot tijdelijk melkcontroleur aan de stoomzuivelfabriek alhier is benoemd de heer J. J. Roorda te Weidum. b. van de levering van de volledige koud- waterinstallatie aan de N. V. Machinefabriek ..Industria” te Sneek. de L oper Han hooi herh bevr heef In zitti geer is g side dat log 1 de, hebt met het 1 ben D rege ook haai ter i deel ondt ook H verk dr. I het voe£ ring spre 1. erns trok pers king en z gen; 2. notu liget 3. dien king dooi doet publ D verk van hero den hom wan Een N ring sche gest WO( N stuu krin gene Blac 1( oog< ving maa med naai waa maa twijl 2t het halv derl wen zaal heer het i rant zich aan en i over 3e nu hooj leen zich moe defe zou inst; 4< tigd Krir toe 5i gem best kern 6< oorc van is, i de i gint derr D sel H het pub schr nali; hem Frai Belf pen dam vert die ginj wel Utre Late plor Ned van foto dag vers het T van tige I No. 1.773.12(4). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche aanbesteding ten behoeve van het te stichten openbaar slachthuis: a. van de levering van de volledige slacht- technische installatie aan de N. V. Noord- Nederlandsche Machinefabriek te Winscho ten; SNEEK, 4 Maart 1929. Aan den Gemeenteraad. Bij besluit van 10 December 1928, no. 16, werd ten behoeve van een goede uitvoering der veemarktplannen De Journalistenkring en het „Utrechtsch Dagblad”. In een voltallige bestuursvergadering No. X 07.351.12(70). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van perceelen bouwterrein bij de Almastraat aan de geprojecteerde nieuwe veemarkt. Bioscoop nieuws. De bioscoop bij de Waag heeft ditmaal een programma voor de geheele week. Dat mag er dan ook wezen Pola Negri zoowel als Chirley Chaplin breng' ze ditmaal. Eerstgenoemde ster in „Vrij- ten bijdroeg. Toen de exploitatie geheel voor rekening der ver. voor Kraamverzorging kwam, heeft men zich om steun tot verschil lende omliggende plaatsen gewend, van waar men ook geregeld met zuigelingen kwam. Het resultaat, f30 in totaal, is nog niet zeer groot te noemen. De zuster ont vangt voor dit extra-werk f 25 per 3 mnd. boven haar gewoon salaris. Terwijl reeds geregeld door de bestuurs leden voor behoeftige kraamvrouwen werd gekookt, heeft zich het vorige jaar eene commissie van 60 dames gevormd om dit doel te behartigen. Reeds werden 37 porties verstrekt. Van de kraamkamer in het Armhuis werd in het afgeloopen jaar eenmaal gebruik ge maakt. Voor meerdere propaganda gaf de veree- niging f70 extra uit; het aantal leden nam, grootendeels door die extra propaganda, met 116 toe, terwijl aan giften ruim f20 en aan verhoogde contributie f 14 meer werd ontvangen. Ook voor het vervolg houdt de ver. zich gaarne aanbevolen voor giften in geld, kinderkleertjes, wiegen enz. Dit jaar besloot men de leden een kort gedrukt verslag over het vereenigingsjaar te doen toekomen. Zuster De Groot had 53 verplegingen. In totaal zijn door haar 1704 bezoeken afge legd; 40 van deze verplegingen golden de laagste tariefklassen, 13 de hoogere. De rekening toonde aan ontvangsten f3409.34 (inclusief saldo 31 Dec. 1927 f397.21), uitgaven f3114.30, saldo f295.04. Men is dus f 102.17 ingeteerd. De ontvangen verpleeggelden stegen belangrijk nl. van f 352 tot f 584. Het gratis consultatiebureau had aan uitgaven f 400.88, waarvan de Ver. v Kraamverzorging f201.11 betaalde. De rekening werd goedgekeurd. In de kascommissie, anders steeds 2 le den, worden thans 3 benoemd, nl. Mevr Jongejans, Zuster Molenaar en Mevr. Mul der en wel omdat door ziekte zoo dikwijls een der leden, soms zeFfs beide, verhinderd zijn boeken en kas na te gaan en rapport uit te brengen. Tot bestuurslid werd herkozen Mevr. Schijfsma en gekozen Mevr, van Drooge in de plaats van Mevr. Bouma, die geen her kiezing wenschte. Mevr. Beekhuis bracht mede namens de verg, aan- ’t aftr. bestuurs lid hartelijk dank voor de deskundige advie zen in hare functie als zoodanig door Mevr. Bouma dikwijls gegeven en hare toewijding aan de Vereeniging voor Kraamverzorging. Bij de rondvraag stelde de Pres, op een desbetreffende vraag in het vooruitzicht dat mogelijk wanneer de baker- en moedercu.r- sus is gehouden, er naar gestreefd kan wor den dat namens de Ver. in gezinnen waar zulks noodig blijkt, meerdere werkzaam heden kunnen worden verricht dan de zus ter, die natuurlijk speciaal voor moeder en kind zorgt, op zich kan nemen. Hierna sluiting der slechtbezochte verga dering. SNEEK, 4 Maart 1929. Aan den Gemeenteraad. Bij rapporten van heden, nos. 77 en 78, deed de ge- meente-architect ons mededeeling van de bij hem ingeko men prijsopgaven voor de levering en bedrijfsvaardige opstelling van de slachttechnische installatie en van de koudwaterinstallatie in het te stichten openbaar slachthuis. Ten aanzien van de levering van de slachttechnische installatie is het laagst ingeschreven door de N. V. Noord- Nederlandsche Machinefabriek te Winschoten voor de som van f 17.779.90. Waar deze N. V. gunstig bekend staat en reeds een groot aantal slachthuizen installeerde, is de gemeente-architect van oordeel, dat aan haar de levering behoort te worden opgedragen. Voor de levering van de koudwaterinstallatie is de laag ste inschrijfster de N. V. Machinefabriek „Industria” alhier voor de sóm van f 1099.05. De gemeente-architect advi seert, ook aan deze laagste inschrijfster, die eveneens over de noodige ervaring beschikt de levering te gunnen. Wij kunnen ons met een en ander vereenigen en stellen U onder overlegging van diverse stukken, dan ook voor het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 4 Maart 1929, no. 1.773.12(4) Aankondigingen. Maandag 11 Maart 8 uur Kantoor Raad v. Arbeid. Alg. Vergadering T.B.C. Vereeniging. Dinsdag 12 Maart. 8 uur Geb. Chr Belangen. Ned. Zendingsver. afd. Sneek. Opvoering „Onder Heete Zon”. Openingswoord ds. H. W. te Winkel, slotwoord ds. H. J. Donders. Dinsdag 12 Maart 8 uur Harmo nie. Afd. Sneek Bond v. Staatspension- neering. Toonè€lavond „Levensdeining.” Dinsdag 12, Woensdag 13 Maart Onder de Linden Sneeker Biljartclub. Wed strijd om het kampioenschap van Sneek. Naar wij vernemen zal de Noorder kerk (Ger. Kerk) alhier een belangrijke res tauratie ondergaan. Er komt een nieuw orgel boven de preekstoel, de banken wor- Door de offervaardig- Noodtoestanden in de Noorde lijke provincies. De heer L. H. de Visser heeft aan den Minister van Financiën, Voorzitter van den Raad van Ministers de volgende vragen gesteld Is het de Regeering bekend, dat on danks de extra maatregelen, die reeds zijn genomen de nood in gedeelten van Drente, Friesland en Groningen zoodanige vormen heeft aangenomen, dat oogenblik- kelijke maatregelen tot ruimeren steun van Regeeringswege dringend noodzakelijk zijn? Heeft de Regeering kennis genomen van het onderzoek, ingesteld door de Vereeni ging voor Volkscultuur, naar de erbarme lijke nood- en woningtoestanden die bestaan op de Drentsche venen Is de Regeering niet van oordeel, dat aan deze afschuwwekkende toestanden die groote gevaren voor gezondheid en zede lijkheid in zich bergen, binnen den kortst mogelijken tijd een einde moet worden ge maakt Is de Regeering bereid daartoe voorbe reidingen te treffen en waar de betrokken gemeenten eventueel niet in staat mochten zijn, om financieele redenen, afdoende maat regelen te treffen, de kosten daaraan ver bonden van ’s Rijkswege te vergoeden. besloten tot: I. het aangaan met het bestuur der Vereeniging tot het bouwen van woningen van een overeenkomst, waarbij de gemeente van deze vereeniging in eigendom overneemt 28 woningen aan de Smidsbuurt, terwijl zij aan de ver eeniging in eigendom afstaat 20 door haar te bouwen woningen met grond aan de Ubbo Emmiusstraat; II. den bouw van de 20 onder I bedoelde woningen; III. den verkoop aan F. v. d. Meer e.a. van perceelen bouwterrein aan de Smidsbuurt. In ons voorstel van 27 November 1928 (bijlage 120 tot het raadsverslag 1928), dat tot het nemen van dit besluit heeft geleid, hebben wij aan het slot gezegd: „De prijs van den voor cafébouw aan en bij de Alma straat beschikbaar komende grond zal, op de gronden in het rapport van den gemeente-architect uiteengezet, f 16.50 per M2 moeten bedragen. Over de toewijzing van dezen grond kunnen wij U nog geen voorstel doen. Wij hebben de in aanmerking komende-caféhouders tot een bespreking daarover uitgenoodigd”. De resultaten van deze op 11 December d.a.v. gehouden bespreking en van het daarna verder gepleegd overleg zijn geweest, dat ten slotte de laatste, beslissende onderhande- lingen, door den gemeente-architect gevoerd met het 4-tal gegadigden, dat ook na mededeeling van de te stellen voorwaarden de ingediende aanvraag om beschikbaar stelling van bouwterrein ter plaatse handhaafde, n.l. de heeren J. Pino, A. van Gorkum, S. Lijcklama a Nijeholt en P. Brandsma, tot een goede oplossing hebben geleid. Een rapport van den gemeente-architect, waarin zijn opgenomen de verschillende overwegingen, die bij de ge voerde onderhandelingen naar voren zijn gekomen, leggen wij hierbij over. Ter wegneming van het bezwaar, dat de minst gunstig gelegen terreinen bovendien door hun grooter diepte aan den vlotten verkoop van het geheel in den weg zouden kunnen staan, meenden wij onder voorbehoud van Uw instemming te moeten toezeggen, deze perceelen slechts tot een diepte van maximaal 25 M. te zullen verkoopen. De boven deze diepte overblijvende grondstrook van 66 M2 »kon dan bij de, thans geringe, ruimte achter de woning van den directeur der gemeente-bedrijven worden gevoegd. De hierdoor ieder jaar minder te ontvangen grondrente bedraagt 66 X f0.82^-= f54.45, een bedrag, dat o.i. niet behoefde te doen weerhouden van het toestaan van de vorenaangeduide concessie aan de genoemde reflectanten. De verkoop der terreinen geschiedt onder beding van grondrente, naar een koopprijs van f 16.50 per M2, der halve, naar een rentevoet van 5 per jaar, tegen betaling van een jaarlijksche grondrente van f0.82'/2 per M2, en onder de door ons vastgestelde voorwaarden, waarvan wij een exemplaar hierbij voegen. De grondrente zal verschul digd zijn van den dag af, waarop het terrein als bouwrijp door de gemeente aan de koopers kan worden overge dragen, d.i. omstreeks September 1929. Onder overlegging van de opgemaakte voorloopige koopakten en van verdere op deze aangelegenheid be trekking hebbende stukken stellen wij U voor, het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 4 Maart 1929, no. X 07.351.12(70); BESLUIT: onder voorbehoud van de goedkeuring der Gedeputeerde Staten tot verkoop aan J. Pino, A. van Gorkum, S. Lijcklama a Nijeholt en P. Brandsma van perceelen bouw terrein, onderscheidenlijk ter grootte van 311, 300, 234 en 455 M.2, alle deel uitmakende van het perceel kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie A, no. 2249, aan de Alma straat, tegen betaling van een jaarlijksche grondrente van f 0.825 per M.2 en onder de door Burgemeester en Wet houders vastgestelde „Voorwaarden, waarop de gemeente Sneek, al of niet onder beding van grondrente, bouw terrein verkoopt rond de te stichten nieuwe veemarkt”. Aldus enz. Rome te trekken om den Heilige Vader ver geving voor z’n zonde af te smeeken. Als hij na zware boetedoening, gebukt nu onder het besef hoe zwaar hij Elisabeth deed lijden, Rome bereikt wordt hem daar echter die vergeving geweigerd en de Paus zegt dat eer gro.ene bladeren zullen ontlui ken aan zijn dorre staf dan deze zonde ver geven'zal worden. Wanhopig keert hij terug om in de Venusberg troost te zoeken bij Venus; tevergeefs tracht Wolfram von Eschenbach hem daarvan terug te houden; de verlokkende Venus verschijnt reeds en belooft hem vergetelheid voor het in de we reld geledene, als de rouwstoet verschijnt die Elisabeth naar haar laatste rustplaats geleidt. Haar bede is verhoord, om, n.l. nu Tannhauser z’n zonde niet vergeven is, te mogen sterven en in den hemel voor zijn verlossing te mogen smeeken. Nu keert Tannhauser zich van Venus af, valt bij het lijk van Elisabeth neer en sterft, doch niet voordat hij de stem van naderende pelgrims heeft hooren verkondigen, dat te Rome een wonder geschied is, nl. dat aan ’s Pausen staf groene bladeren zijn ontloken. De reine liefde van een vrouw heeft Tannhausers ziel verlost, Wagner zingt in deze opera dus de lof van de vrouw die liefheeft, de vrouw, zooals zij was, nog is en naar wij hopen steeds zal blijven. Mooie lichtbeelden illustreerden het door den heer Alt gesprokene, die voorts op de piano enkele fragmenten uit de opera speel de. Omvangrijker gedeelten de meest treffende uit deze opera werden weerge geven door gramofoonplaten op de Televol- kor Concertophone, een door de fa. Johs. Volkers en Zoon alhier gefabriceerd appa raat, dat behalve gramofoonplaten ook eventueel radio-ontvangst normaal en ver sterkt kan weergeven. De thans op dit in strument weergegeven Tannhauser-frag- menten kwamen prachtig tot hun recht, zon der bijgeluiden werd het orkest en de zang zuiver overgebracht. Ook de heer Alt liet zich zeer lovend over dit instrument uit. Bij afwezigheid van den voorzitter sprak mevrouw BeekhuisHesselink een woord van dank tot den heer Alt voor zijn boeiende causerie, terwijl ze tevens dank bracht aan de firma Joh. Volkers voor de van haar on dervonden medewerking. De zaalverlichting van de Harmonie heeft weer een groote verbetering ondergaan: vier groote lampen, zeer mooi uitgevoerd, zijn nu aan het plafond aangebracht. WOUDSEND. Benoemd tot onderwijzeres aan de christelijk nationale school alhier, wegens ontslagaanvrage van mej. J. Kroon, mej. M. Kroon, assistente te Stavoren. De regeeringsverklaring. De verklaring, welke minister De Geer Dinsdagnamiddag in de Tweede Kamer na mens de regeering aflegde, luidt als volgt: Mijnheer de Voorzitter. Naar aanleiding van het diep treurig incident, dat de laatste tien dagen de goede verstandhouding tus- schen de volken dreigt te verstoren, wenscht de regeering een verklaring af te leggen. Zij wenscht daarbij in de eerste plaats mede te deelen, in hoever zij zelve in de zaak ge moeid is geweest. De eerste maal, dat ik persoonlijk van de zaak hoorde, was op Vrijdagavond, 22 Fe bruari, te kwart over elf, toen de minister van Buitenlandsche Zaken mij bezocht en mededeelde, dat blijkens door hem verkre gen inlichting den volgenden avond, Zater dag 23 Februa*een opzienbarend stuk zou verschijnen in het Utrechtsch Dagblad. Daar hij den volgenden ochtend naar Londen zou gaan voor een bezoek aan de tentoonstel ling, stelde hij er prijs op mij daarop voor te bereiden. Hij deelde verder mede, dat dit stuk een paar weken geleden door den heer Van Beuningen te Rotterdam in originali aan den secretaris-generaal van zijn depar tement was vertoond, terwijl een afschrift daarvan was achtergelaten. Dit afschrift was hem vertoond. Hij had het voor onder zoek in deskundige handen gesteld en in af wachting daarvan geen aanleiding gevonden aan de zaak verder aandacht te wijden. Later had hem een mededeeling van het Handelsblad bereikt, dat het document aan dat orgaan ter publicatie was aangeboden, maar dat het dit geweigerd had. Dienzelf den dag Vrijdag 22 Februari had hij echter vernomen, dat het den volgenden avond in het Utrechtsch Dagblad zou ver schijnen. Door mijn ambtgenoot en mij werd dit vooruitzicht in hooge mate betreurd, maar wij waren beiden overtuigd, dat geen in grijpen van de regeering publicatie zou voorkomen. Het eenige, wat gedaan kon worden, was de buitenlandsche regeeringen onmiddellijk in de gelegenheid te stellen zich officieel tegenover onze regeering te verklaren en op die wijze de schadelijke werking aan de pu blicatie zooveel doenlijk te ontnemen. Een onvriendelijke bedoeling was hierbij natuur lijk uitgesloten. Dat blijkt ten overvloede uit het feit, dat, waar het verzoek om infor matie slechts gericht was tot de beide re geeringen, wier generale staven volgens het document zouden hebben geconfereerd, reeds zeer kort na de publicatie de Engel- sche regeering, die ook in het document was genoemd, eigener beweging aan onze regee ring de informatie kwam aanbieden, welke aan de beide andere was verzocht. De re geering heeft den inhoud van de ingekpmen antwoorden aan de Kamer medegedeeld in antwoord op de schriftelijke vragen van den heer Heemskerk. Verdere bemoeienis heeft de regeering met het document niet gehad, afgezien dan van een voorloopig onderzoek, na de publi catie ingesteld door den minister van Jus titie. De regeering voegt hieraan toe, dat zij overtuigd is, dat ons land van geen enkele andere natie eenig gevaar bedreigt, en zij spreekt den innigen wensch en het vurig vertrouwen uit, dat deze rampzalige dagen spoedig zullen zijn vergeten en dat ons volk, na de droeve ervaring, thans opgedaan, zich meer dan ooit zal voornemen, alle kiem van internationaal wantrouwen uit te bannen en in de oude vriendschap met de andere vol ken samen te werken aan den opbouw van vrede en welvaart. Na bovenstaande verklaring uitte de Ka mer haar instemming door applaus. „Onder Heete Zon”. Men schrijft ons: Ieder die wel eens kennis heeft genomen van den arbeid der Christelijke Zending in de heidenlanden en onder Mohammedanen, zal tot de erkenning zijn gekomen, dat het leven der Zendelingen verre van gemakkelijk is. Invloeden van klimaat, de taal, de eeu wenoude tradities en gebruiken der inlan ders, de tegenwerking die vaak wordt onder vonden van de zijde van Europeanen, dit alles vormen ontzettende moeilijkheden, waartegen de Zendeling moet opwerken. Om van deze moeilijkheden een, zij het misschien zwakke, weerspiegeling te geven, zal Dinsdag 12 Maart a.s. in het Gebouw voor Chr. Belangen een uitbeelding worden gegeven van het leven van een zendeling in de tropen. Waar de entrée zeer laag gesteld is, wek ken wij ieder, die belang in dezen arbeid stelt, gaarne op deze samenkomst bij te wonen. Vereeniging voor Kraamverzorging. Woensdag jl. hield bovengenoemde ver. in Onder de Linden hare ledenvergadering, die wegens afwezigheid van den voorz. Dr. Ub- bens werd gepresideerd door Mevr. Beek huis. Gelukkig kan de pres, constateeren dat ’t werk der ver. zich steeds uitbreidt; moge men ook in de toekomst op de sympathie der Sneeker burgerij rekenen! Daarmee toch staat of valt een vereeniging als deze. De werkzaamheden van Zuster De Groot zijn wel met 50 toegenomen, maar door dat de meeste patiënten tot de minvermo gende bevolking behooren, zijn de inkom sten der ver. iets teruggeloopen. Wordt mededeeling gedaan van de plan nen een baker- en moedercursus te doen houden, waarvoor zich ’n flink aantal (pl.m. 60) had opgegeven. Deze cursus, die Nov. jl. had moeten invangen, zou door ver schillende omstandigheden eerst nu kunnen beginnen en waar de lessen, die 10 weken duren dan naar het oordeel van het bestuur te ver in den zomer zouden loopen, heeft men thans besloten vroeg in het najaar met de cursus te beginnen. Men hoopt ook dan op een flinke deelname. Uit het jaarverslag van de secretaresse blijkt, dat 29 Maart 1928 door de aanslui ting bij de Prov. Ver. Het Groene Kruis, alhier onder groote belangstelling een gra tis Consultatiebureau voor Zuigelingen is opgericht. De dokter die er eens per week zitting houdt, wordt door zuster De Groot geassisteerd, terwijl deze ook contróle-be- zoeken aflegt, opdat dokters raadgevingen steeds trouw worden nageleefd. Tot 1 Jan. 1929 waren er 151 zuigelingen aan het Bu reau behandeld. Waar de inrichting dezer nuttige instelling de draagkracht der ver. te den vernieuwd enz. boven ging, wendde men zich tot het Groene heid der leden dezer kerkelijke gemeente Kruis te Leeuwarden dat f 168.77 in de kos-is, na de restauratie van de Zuiderkerk, nu spraak” waarin ze een hoogtepunt van haar kunnen bereikt. Charlie Chaplin heb- oen we hier in geruimen tijd niet gehad, nu zullen we deze groote onder de groot- sten der filmacteurs aanschouwen in „Een Hondenleven” een drie-acter uit de mil- lioen dollar producties. Een avontuurlijk, „De zeeroovers van hoofdnummer in de coop. Omstreeks 1820 was het eiland San Riego, waarvan de gouverneur Don Balthasar met hen heulde, het middelpunt der zee roovers in de Caraïbische zee. Deze gou verneur was tevens voogd over de kinderen van z’n voorganger, den edelen Del Riego, en hij wachtte slechts op den dood van diens ziekelijken zoon Don Carlos, om diens zuster Serafma te huwen en de rijk dommen der Del Riego’s in zijn handen te krijgen. Geen wonder dat de weezen In een voltallige bestuursvergadering van den Nederlandschen Journalistenkring zijn Te Groningen is geslaagd voor het eerste deel artsexamen de heer J. H. Bren- ninkmeijer. BESLUIT: onder voorbehoud van de goedkeuring der Gedeputeerde Staten tot onderhandsche aanbesteding ten behoeve van het te stichten openbaar slachthuis: a. van de levering van de volledige slachttechnische in stallatie aan de N. V. Noord-Nederlandsche Machine fabriek te Winschoten voor de som van f 17.779.90, over eenkomstig de desbetreffende door den gemeente-architect opgemaakte ontwerp- overeenkomst; b. van de levering van de volledige koudwaterinstallatie aan de N. V. Machinefabriek „Industria” alhier voor de som van f 1099.05, overeenkomstig de desbetreffende door den gemeente-architect opgemaakte ontwerp-oVereen- komst. Gevonden Voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, N. r, Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle ajle moe.le deden onder het juk van Don werkdagen tusschen ll'/2 en 12>/2 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gede poneerd op 5, 6 en 7 Maart 1929: kist met koek, 1 paar grijze kinderhandschoenen, vat benzine, 5 zak aardappels, 1 bundel zak ken, 2 bundels zakken, handbeschermer. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 5, 6 en 7 Maart 1929: handbeschermer, D. Oppen huis, 2e Boschdwarsstr. 7; paar grijze handschoenen, J. Feenstra, Oppenhuizerweg 104; twee japansche gangmatjes, S. Alber- da, 3e Zomerrakbuurt 21; paar kousen en kluwen garen, O. Lammertsma, Smidsbuurt 3; kinderbeursje, M. Faber, Ged. Neltjes- haven 22; zwarte fietspomp, A. Mulder, Ged. Neltjeshaven 30; heerenrijwiel, R. Ligthart, Jousterkade 7. In aansluiting op de verschillende ijstochten, welke door ons in dit blad wer den vermeld, vestigt men er onze aan dacht op dat Zondagmorgen een gezelschap van vier personen n.l. de h.h. Joh. Olij, L. v. d. Weij en J. v. d Meulen en diens echtgenoote een autotocht van uit Sneek heeft ondernomen naar het eiland Urk. Ongeveer 9*/2 uur vertrok men van hier en men kwam omstreeks 12 uur in Urk aan. ’s Middags 3 uur was men weer be houden in Sneek. Vanuit Lemmer had men de visscher Poepjes als gids medegeno men. Balthasar weg te komen; een oude priester had pas weer aan den koning van Spanje geschreven om zijn hulp en deze zond den jongen garde officier Don José Armando, aan boord van de Koningin Isabella naar West-Iudië en gaf hem als herkennings teeken de zegelring van de Del Riego’s, die de priester mede had gezonden. Maar zeeroovers maken Don José en eenige matrozen gevangen en alleen door zien voor te doen als boekanier en door z’n snaaksche invallen weet hij op San Riego op vrije voeten te blijven en tot Serafina door te dringen. De jongelui worden op elkaar verliefd. Bijgestaan door de oude oediende van de Del Riego’s, Castro, be gint nu een verwoede strijd tegen Don Balthasar. Don Carlos sterft maar als Don Balthasar bijna Serafina en Don José in Handen heeft, komt Castro met troepen van Cuba te hulpDon Balthasar vindt z’n loon aan de galg, de jongelui het hunne in eikaars bezit. Ramon Novarro speelt de hoofdrol schitterend. Minister Kan naar Friesland. Naar wij vernemen zal Z.E. Minister Kan a.s. Maandag des morgens te ongeveer 11 >/2. uur de eerste steenlegging verrichten van het te Jubbega te bouwen buurthuis. Zooals bekend zal dit buurthuis door den architect Baart te Leeuwarden worden gebouwd met belangrijke steun van het Departement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw. Voor het bijwonen van deze plechtigheid zijn uit genoodigd de leden van de Opbouwcom- missie, de leden van den Gemeenteraad, het bestuur van de afdeeling Oost-Schoterland van het Groene Kruis, het bestuur van de Janssens Friesche Stichting en een ver tegenwoordiger van Z.E. den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid. De Minister, die vergezeld zal zijn do< den heer Meijer de Vries, arriveert met den trein van 10 uur te Heerenveen en wor afgehaald door den heer Falkena, Burge meester van Schoterland, tevens Rijks-lr specteur voor de werkverschaffingen- in Friesland. Na de eerste-steenlegging zal de Minister een bezoek brengen aan het tuinbouw-voor- beeld-bedrijf eveneens te Jubbega. De heer ir. v. d. Slikke, Rijkstuinbouwconsulent te Leeuwarden zal tegenwoordig zijn voor h verstrekken van de noodige voorlichting Nadat eenige der nieuwe opbouw-woningen in Oost-Schoterland zullen zijn bezichtigd' vertrekt de Minister naar Appelscha, waar o.m. in het Friesch Volkssanatorium eer kijkje te nemen. Om vijf uur wordt vanu Assen de terugreis naar den Haag aan vaard. V. I 'I a 1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 2