f 1 d.A.MUIZIHG, BISCUITS de bekende prima fabrikaten Verksds - Doesburg Helder - Sluis - Patria Victoria e a. Steeds versch en croquant THANS IS UW KANS |Bi HOLLANDsch-ZWITSERSCHf lOos KEEPEN ZWAARDER /o gewicht. l/atus n/ets te beta/en Al Nieuwstijdingen. HET VEKUWHNlN PAMÜlüi Meel Orgaan fer teole M. Gesorteerde BISCUITS per ons 10 ct. «5 NlEMUJER’s TABAK is de meest gevraagde. Firma JOHs. TROMP - Sneek Zaterda* 9 Waart 1999 FEUILLETON Klooster balsem PER KRUIK 45 e Jaargang Eerste Blad ^o. 45 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. AürO-WLRHUUA ó'/i/erpz/n*********^ Het is boven allen twijfel v erheven dat van alle soorten tabak Oorzaak Onverbeterlijke kwaliteit! F. OZIMGA - SMEEK DRINK VOORTAAN ELKEN DAG ÊÈN GLAASJE i üitgav»: KIEZEBRINK Co SN EEK Telefoon No. 150 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. -• van Lossing wagons bij nacht. Vi 39. Wordt vervolgd. ik zal I Ned. Herv. kerk. Beroepen: te Nieuw-Stadskanaal (Gr.) ds. Steenbeek te Nijehaske; te Balk (toe zegging) ds. A. W. Feenstra, te Lollum. Mat C H K1S T 1L. Vertaald door DICKY. W AF£.Lt>AKKER. Geref. kerk in hersteld verband. Beroepen te Leeuwarden dr. N. D. Leeuwen te Harkema Opeinde. Nooit wist zij, dat haar zoon gesneuveld was. Te Brooklyn is dezer dagen een moeder overleden, die tot het eind toe in den geluk kigen waan is gelaten, dat haar in 1918 in Frankrijk gesneuvelde zoon nog leefde. Zij had, zoo meldt het Hbl., een slechte gezond heid en niemand heeft haar ooit de wreede waarheid van den dood van haar lievelings- zoon verteld. Hij was haar held, zij bewaar de zijn brieven als schatten en het voor uitzicht, dat hij zou terugkomen gaf haar kracht. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Wat praat Ge mij van Si ga ren? Gebrs. Oe Jcng, Gouda Heerlijk AM AND» LBrtOUD per ons 16 ct. Geregelde aanvulling van nieuwe soorten Biscuits en Banket firn H. Mlffll Lt&UW LftdUrtti. jKRAChTl (economie! Gevangenen neergeschoten. Reuter meldt uit Little Rock (Arkansas, Ver. Staten) ,dat twee gevangenen aldaar bij een poging tot ontsnappen uit de ge vangenis door hun bewakers met revolvers neergeschoten zijn. BOLS’FIJNE LIKEUREN kosten vanaf heden: Anisette, Curasao Cherry Brandy Men the Glaciale flesch 1/2 flesch - f. 2,80 Half De accijnsverlaging brengt den prijs stijve spieren „Geen goud zoo goed" Toen het officieele bericht van zijn dood het Amerikaansche departement van oorlog bereikte, werd het door toedoen der familie vernietigd en liet men er de moeder onkun dig van. Dat was echter niet genoeg. Het plotseling ophouden der brieven zou voor de moeder haast nog erger geweest zijn dan dat men haar had verteld, dat hij dood was. Daarom werden er brieven geschreven, met ,;Parijs” er boven, op papier, dat men van een ziekenhuis te Parijs had weden te krij gen, brieven, waarin verteld werd, dat de zoon gewond was en langzaam aan her- van BOLS terug tot Voor den handel bij Tel. 208 Ongericht 1901. Groothandel in Tabaksfabrikaten. f. 5,35 Half om 1/1 flesch 1/2 flesch f. 4,55 f. 2,40 Triple Sec 1/2 liter flesch f. 3,65 HOOFDSTUK XXL De geheimzinnige bezoeker. Terwijl Delia Desmond met Farrel de schouwuurgvoorsteiung Dijwoonde, had Na talie uucdiie een lang, uiuem gesprek met Maunce uanoy genact. net oenent, uat naar oom naar alle waar- schijniijKiiciU weer Deter zou women, had een omzeitenoen last van haar algenomen. Anne, Kicine iNatane; ze nact zonuer twijiei een tieei niiike les gehad. „Ln aan te moeten Deuenken, hoe ziek hij was, en ik er totaal mets van aiwist, zei ze iieniaaiueiijK Kiageiiu tot Maunce. „Ais hij gestorven was, zonuer dat ik zijn stem nug naa kunnen hooien, hoe atscnuweiijk zou aat niet geweest zijn.” Up zijn vrienuenjke jongensachtige ma nier naa Maunce haar getroost. Hij had de laatste weken zeer veel meegemaakt, en hij voeiue zien verre van goed. „het kwam door rarrei Galt, dat wij ver schil van meening kregen,Dekenüe ze hem. „Uom rreuenek naat uien man gewoonweg en ik voel precies hetzeiiüe ten opzichte van hem.” Deze openhartige opmerking vervulde Danüy van geiuk. hij vroeg zien at, oi hij het jonge meisje moest medeueelen, war farrei uait hem omtrent haar verteld had. Nee, hij kon het niet üoen, want het was aischuwelijk dergelijke dingen te moeten herhalen en het zou ook al te grof zijn. Samen zaten ze in de bibliotheek en ze waren volmaakt gelukkig. „het is eigenlijk onverantwoordelijk van mij jou verteld te hebben, hoeveel ik van je hebben de doozen van ’t ijs gehaald en me degenomen of op straat stuk gegooid. De leeraren van de school ontdekten, dat de leerlingen deze in handen hadden. Zij heb ben ze van al de leerlingen, een 70-tal, af genomen. Vermoedelijk heeft dus geen va de leerlingen van deze fleschjes met vergif mee naar huis genomen. Echter ook nog anderen hebben deze doosjes met fleschjes medegenomen. Het is zeker een onverant woordelijke daad om het op een dergelijke wijze weg te werpen, daar zulk vergif in handen kan komen van onbevoegden. Semi-artsen krijgen tijdelijk volledige bevoegdheid. Naar de Ned. verneemt, is in verband met het groot aantal ziektegevallen onder de me dici een Kon. besluit te verwachten, waarbij aan semi-artsen vergunning wordt verleend voorloopig de geheele geneeskundige prac- tijk uit te oefenen. van jou weet, aan iedereen bekend te ma ken”. Bij de laatste woorden sloeg zijn tong dubbel. „Maak onmiddellijk dat je weg komt. Je bent dronken. Bah!” Natalie wierp een blik achter zich in de richting van de deur. Galt was haar echter voor en hij omklemde haar polsen in een pijnlijken greep. „Geen kuurtjes, juffie. Je moest nu toch lang genoeg weten, dat je mij niet voor den gek kunt houden. Ik zal in alle richtingen rondbazuinen, dat je je paarlsnoer beleende en de menschen van de verzekeringsmaat schappij een rad voor de oogen draaide Eensklaps nam hij kalm in ’n stoel plaats en wees Natalie een anderen aan. „Ga zitten, beste kind, en maak nu geen ruzie met je vroegeren minnaar.” Hij glim lachte op een ongunstige manier. „Ik moet je eerlijk bekennen, dat ik nog erg verliefd op je ben, en als je me behoorlijk behan delt, dan zal ik je zooveel mogelijk zien te sparen. Je zult moeten toegeven, dat je in een heel benarde positie verkeert. Eén woord van mij aan de politie Beteekenisvol brak hij af. O, als oom Frederick maar niet ziek was en ze hem alles kon opbiechten, dacht Na talie bevend bij zichzelf. Waarom was ze niet zoo dapper geweest alles te vertellen? Als er maar iemand bestond, die haar helpen bekende ze hem. „Was het niet belachelijk, want het bleek volstrekt niet het ware ge voel. Het was slechts een soort bevlieging, omdat ik me een beetje verveelde. Geloof jij het ook niet?” De jonge Danby lachte. Het was zoo ver rukkelijk te weten, dat ze thans eindelijk geheel en al aan hem toebehoorde. „Ieder jong meisje maakt zulke dingen mee, voordat de rechte man komt”, ant woordde hij een weinig verlegen. „Ik ik ben gelukkig, dat je er nu op een derge lijke manier met mij over kunt spreken. Natuurlijk heb ik ook verschillende meisjes in mijn leven ontmoet. Ik moet echter eerlijk bekennen, dat ik vóór jou nog op niemand verliefd ben geweest”. Even heerschte er stilte, toen vervolgde hij: „Natuurlijk heb ik dikwijls genoeg ge droomd van het meisje, dat eens mijn vrouw zou worden. En misschien lach je er om en vindt het erg bespottelijk, doch de vrouw van wie ik droomde geleek op jou”. Bij de laatste woorden raakte hij liefkoo- zend haar mooie, rose wang aan. Daarna stond hij langzaam op. uit Parijs, te Brooklyn geschreven, kwamen met geregelde tusschenpoozen aan. Zij ver telden van de behandeling in het zieken huis, van zijn kameraden daar, van de vriendelijkheid van de verpleegsters en de dokters en van de genezing, steeds maar genezing, langzaam maar zeker De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Friesland ontving van de zijde van de Nederlandsche Spoorwegen ’t verzoek hare medewerking te verleenen teneinde na te gaan, welke firma’s in haar district bereid zouden zijn de voor haar bestemde spoor- wegwagons aan de stations Leeuwarden, Harlingen en Sneek des nachts te lossen. Zooals algemeen bekend is, worden door het stilliggen van de scheepvaart aan de Spoorwegen thans hooge eischen gesteld om het vervoer zoo goed mogelijk gaande te houden. Door materieelgebrek zijn de Spoorwegen genoodzaakt alle maatregelen te nemen, welke er toe kunnen bijdragen, dat van de beschikbare wagons een zoo econo- Door de lossing van de aangekomen spoor-inhoud ervan in aanraking zou icomen wegwagons zoo spoedig mogelijk te doen' plaats vinden, zullen deze ook weer direct kunnen worden geladen en verzonden, van daar dat door de Spoorwegen de mogelijk heid wordt geopend ook des nachts de aan gekomen wagons te lossen, waartoe de noo- dige instructies aan de betreffende stations chefs zijn gegeven. De Kamer vraagt thans per schrijven aan de Friesche firma’s van haar te mogen ver nemen of zij van de gelegenheid tot het los sen van wagons bij nacht wenschen gebruik te maken, opdat de Kamer in het bevesti- i gend geval de Spoorwegen hiervan zal kun nen in kennis stellen, waardoor de noodige maatregelen tijdig zullen kunnen worden s genomen. Luxe Wagens Met en zonder chauffeur Groote ritten speciale prs - OFFICIAL FORD DEALER - Een doos met zware vergiften gevonden. Door een jongen werd Dinsdagavond bij de Heerengracht bij de Oude Leliestraat te Amsterdam een lang smal doosje gevonden en dat door hem aan een agent van politie ter hand werd gesteld. Deze nam het mee naar het bureau. Het bleek te bevatten een viertal zeer kleine fleschjes van een kubie- ken centimeter grootte, die door doctoren worden gebruikt voor ’t vullen van injectie- spuitjes. De inhoud van deze fleschjes was zeer zwaar vergift van verschillende soort. Bij onderzoek is gebleken, dat vermoede lijk door leerlingen der kleermakersschool op de Heerengracht 119 een pak met deze doosjes is gevonden. Althans bij een aantal leerlingen waren deze fleschjes in handen gezien. Er werden nog 27 gevulde doosjes in een pak op deze school teruggevonden. Verondersteld mag worden, dat er door leerlingen een aantal van deze doosjes of fleschjes mee naar huis is genomen. Het gevaar was dus zeker niet denkbe'el- misch mogelijk gebruik wordt gemaakt, dig, dat er geproefd zou worden, of dat de i met de handen der bezitters, wat doodelijke ge volgen zou hebben. Maar evenzeer was de politie machteloos, om in den avond deze fleschjes met haar zeer gevaarlijke inhoud te achterhalen. Om echter zoo veel mogelijk ’t gevaar te beperken is per radio gewezen op den gevaarlijken inhoud der fleschjes. Een nader onderzoek naar de doosjes met vergif, die-op de Heerengracht bij de vak school VOO1' uicinvi o zijn ^cvuiiuvu, heeft aan het licht gebracht, dat dien mid dag een achttal bruine doozen met anderen rommel uit een gonjezak op het ijs zijn ge stort. De inhoud van dien zak was afkom- stig van een inktfabriek, in liquidatie, in de buurt, welke is verhuisd. De leerlingen van j de kleermakersschool en ook nog anderen kleermakers zijn gevonden, stelde. Zijn arm was gekwetst, zoo stond er in de brieven, zoodat zijn moeder zich er niet over moest verwonderen, dat zijn hand schrift wat verdraaid wasDe wonden waren ernstig, zeker, maar hij was aan het opknappen en zou weer spoedig thuis ko men. Tien jaar lang lukte de list. De brieven ik heb pas in 't dorp weer meegenomen een half kistje RITMEESTER no. 87 voor 6 cent en een half kistje echte OUDE ZES (er is ook namaak) voor 6 cent, want ik heb ze voor ’t geld nog zóó goed niet gehad! Ze komen van de bekende firma TROMP, te Sneek, heb ik wel ver nomen. houd,” zei Danby meer dan eens, terwijl er een vochtig waas in zijn oogen kwam. „Over het algemeen genomen, gaat mijn gezond heid echter flink vooruit, zoodat ik weer volkomen in staat ben hard te werken. Ik wilde zoo graag heel veel'voor je kunnen doen, liefste.” Ze wendde hem haar mooi gezichtje toe, zoodat hij de verleiding niet kon weerstaan haar te kussen. „Natalie,” zei hij op angstigen toon, „ik zou zonder je niet kunnen leven. Ik ben bang, dat je me niet meer kwijt zult kunnen raken, onverschillig wat je ook moogt doen.” Ze glimlachte geruststellend. „Ik zou je voor al het geld van de we reld niet willen missen, Maurice, dat ver zeker ik je. Zoodra ik op mijn eigen beenen sta, schijn ik altijd gekke en ondoordachte dingen te doen, en je zult werkelijk goed op me moeten passen.” Er kwam een stralende uitdrukking op zijn gezicht en hij drukte het bekoorlijke schepseltje dicht tegen zich aan. „Weet je wel, dat ik me vroeger al een paar maal verbeeld heb verliefd te zijn,” Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. AdvertentiEn 9 ct. p. regel Ing. zonden mededeeltngen hooger. Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge- Diutat in de SNEEK.ER COURANT „Ik moet nu weg, liefste. Een oude tante vertrekt met den nachttrein naar het Noor- den en ik heb mijn moeder al een week ge leden beloofd, dat ik haar veilig en wel i in den trein zou helpen. Het is al over I tienen en ik vind het tijd worden, dat mijn meisje naar bed gaat”. „Ja, daar denk ik zelf ook hard over”. De twee geliefden namen op een teedere wijze afscheid van elkaar. Natalie bleef nog wat in de bibliotheek zitten en dacht over alles na. Oom Frederick werd beter, en hij zou zonder twijfel zijn toestemming geven Het was een drukkende avond, en de ramen van de bibliotheek stonden wijd open. Dit vertrek lag op de eerste étage en aan de achterzijde van het groote huis. Peinzend zat het meisje in den grooten, diepen stoel. Een half uur ging voorbij, daarna nog een half uur, en hierop viel ze in slaap. Buiten op het kiezel werd het geluid van voetstappen gehoordMiet één sprong was iemand tegen het klimop geklauterd Het meisje in den leuningstoel werd wakker en gilde. „Stil toch, Natalie... kleine idioot! ik ben het maar”. Farrel Galt stond voor haar en hij keek haar op zijn bekende gluiperige manier aan. „Houd je mond, want je zult iedereen wakker schreeuwen”. „Oh, wat heb je me laten schrikken. Hoe durfde je het wagen hierheen te komen?” Ze was nu overeind gesprongen en keek hem bleek van verontwaardiging aan. „Ga zitten. Ik moet even een vriend schappelijk gesprek met je hebben”. Hij deed een poging haar hand te grij pen, en op dat oogenblik rook ze heel dui delijk een dranklucht. Vol afschuw ging ze een paar passen achteruit. „Je hebt gedronkenIk Smithson roepen „Stil...” „Probeer het niet me aan te raken”. „Ha, ha, die is goed! Zoo praat je niet tegen den ondergeschikte van je oom, is het wel? Dat mooie secretarisje! Ha, ha, ha!” Zijn gezicht was thans heel dicht bij het hare en hij keek haar dreigend aan. „Wees niet zoo brutaal, mijn beste kind. Je moest me dankbaar zijn, want ik kom je een voorstel doen. Luister: je hebt tusschen twee dingen te kiezen: behoorlijk tegen me te zijn, of me te noodzaken alles wat ikifi WIJTIR3INGEL GRQHINCtH TA FUTEN -F* MV HALLAM ZWITSERSCHE CKÜCÜLAQE- FABRIEK ■Bi »iadI dadelijk wrijven met het eenige middel dat tot diep in Uw spieren doordringt en U «nel weer lenig maakt: Akkers NIEUWE SHEERER COURANT annex SHEERER COURAHT en WYMBRITSERAOEEL BOLiS

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 5