w PU ROL il k JZwwe i scfvta£e y fluid I H Sf H I R l I O Bij Griep en Gevatte koude Sanapirin-tabletten, Buisje 75, 40. 25 cent Bij Hoesten en Bronchitis Anga-siroop. Flacons van 1 gld. en f 1.75 Bij Apothekers en Drogisten i 7‘ zegt dat alle raadsleden blijkbaar wel een Harmonie. f 3250 der T. B.C. 336 F! •I Derhalve minder in- dan afge schreven De scheepvaart en het ijs. Teneinde de belemmering van het goede renvervoer te water zoo spoedig mogelijk en zooveel doenlijk uit den weg te ruimen, heeft de Kamer v. Koophandel en Fabrieken voor Friesland een daarvoor geschikte boot gecharterd, welke het ijs op de voornaam ste scheepvaartroutes in de provincie zal breken. Reeds is een aanvang gemaakt met het Ko- wc mi de vo scl ge nu va de re» zei te in ot 2< g‘ m i Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende ’t postkantoor Sneek over de maand Februari 1929. Aan bovengenoemd kantoor werd in den loop der maand op spaarbankboekjes ingelegd f 23988.44 en terugbetaald f 17006.89 Spreker „Colloï- hei Le Za roi en he ge be' ga, hit wc sta wc te Ar mi Hi Pi' ge ge zit ko Ti nt er ho ge de Ar bel de vo< zei In m al w Ti la in kt D he vt er 01 w ju dt is Ai w w va w. h i; m tc SC d; ai ik. Ve va f is Oroesbeek 1 patiënt behandeld. Wederom werden een paar patiëntjes geheel kosteloos in de Cornelia-Stichting te Beetsterzwaag opgenomen. 8 kinderen werden op kosten der ver. naar de Neutrale, 9 naar de Christelijke, 5 naar R.K. vacantie- kolonies gezonden; 4 kinderen, door de ver. de vorige zomer uitgezonden werden op kosten der neutrale Ver. v. Vac.-kolonies voor winterverpleging opgenomen te Hoo- geveen. 80 zieken werden door de ver. gesteund De collectebusjes leverden f 130.op. Dank werd gebracht aan Sport en Liefdadigheid, Burgerlijk Armbestuur, Hulp in Nood, Regenten van het O.B.W., Directeuren der Spaarbankver. Sneek en de heer F. Ozinga voor de ontvangen steun. De magazijn meester D. de Jong verzorgde het materiaal naar wensch. fce zusters Molenaar en v. d. Meulen werd dank gebracht voor het vele dat zij voor de ver. deden. Zij bezochten 398 gezinnen, waarin 1627 bezoeken werden tot bestrijding Gisterenavond hield de Vereeniging tot bestrijding van de Tuberculose in ’t kantoor van den Raad van Arbeid de algemeene ledenvergadering. Te ruim 8 uur opende de voorz., de heer dr. Kehrer, deze bijeenkomst en sprak een woord van welkom tot de aanwezigen en verzocht de secr., de beer J. H. H. Piccardt de notulen te lezen van de vorige algem. vergadering, waarvoor de voorz. hem daarna dank bracht. Medegedeeld werd dat dit jaar de verkoop van de Emmabloem zal plaats hebben op Dinsdag 1 April a.s. De heer J. H. H. Piccardt bracht het jaarverslag uit. Daaruit citeeren wij, dat dank zij veler medewerking, ook in 1928 alle daarvoor in aanmerking komende aan vragen konden worden ingewilligd. Het aantal leden bedraagt 820. Van kunstzon- bestraling in het ziekenhuis alhier profiteerden 5 patiënten, ziekenhuisbehandeling onder gingen 4 patiënten, te Appelscha werden 2, te Hellendoorn 2 en in Dekkerswald te HEEG, 12 Maart. Ten overstaan van notaris Mulder te Sneek werd gisteravond bij Visser finaal verkocht het burgerhuis achter het Kerkhof alhier, laatst bewoond door de weduwe H. Jorritstna. Uitslag was dat kooper werd de heer T. de Vries, als lasthebber van den heer Th. Hofstee van boerenbedrijf alhier voor f 1512.buiten de overname ad. f 75. werd besproken, waarop de heer J. H. Doodkorte als eenig antwoord kon geven dat de omstandigheden dit eischten. Het bestuur zal trachten het ledenaantal zoo hoog mogelijk op te voeren en de stad daarvoor straalsgewijze te bewerken. Een ver. zooals deze heeft aller steun noodig en heeft ook ten volle recht daarop. Hierna gaf de penningmeester, de heer Hofstee, een overzicht van het finantieel beheer. Een schriftelijk rapport van de comm. tot het nazien der rekening over 1928 n.l. van de heeren Zuiderbaan en Sijtema die niet ter vergadering konden zijn, was aanwezig en bevatte de mede- deeling dat alles in orde was bevonden en de penningmeester kon worden gedechar. geerd. De heer Doodkorte bracht een woord van dank aan den heer Hofstee voor de vele werkzaamheden welke hij voor de ver. verricht. De voorz. sloot zich hierbij gaarne aan. De voorz. moest dit jaar periodiek af treden doch was herkiesbaar. Met op één na algemeene stemmen werd Dr. Kebrer herkozen. Op voetstel van bestuurswege zullen de hh. Sj. Kamstra en U. Sijtema worden aangezocht om zich beschikbaar te willen stellen als commissie voor het nazien der boeken over het boekjaar 1929. Bij punt rondvraag stelde de heer Hofstee de ver. voor om ’t bestuur dat thans uit 8 leden bestaat met een lid uit te breiden. De voorz. vond zulks niet noodzakelijk. Op voorstel van den heer F. W. C. de Haas werd echter besloten dat indien zulks noodig bleek, het bestuur gerechtigd zou zijn hiertoe over te gaan. Tenslotte werd nog mededeeling gedaan dat de T. B. C. ver. elke lijder aan deze gevreesde volksziekte hulp wil bieden, mits hij zich medisch laat onderzoeken, waar voor wordt verwezen naar 't consultatie bureau dat gratis zitting houdt. De huisarts behoort de eerste stoot in deze te geven. De vereeniging verleent geen steun op eigen initiatief. Juist door deze regeling krijgt men de juiste kijk op verschillende ziektegevallen. Met woorden van dank aan verschillende comm.leden en secr. en penningm. sloot de voorz. te ongeveer 9*/a uur deze ver gadering. Bezoldigingsbesluit voor de burgerlijke rijksambtenaren. Thans is verschenen het Staatsblad no. 72, bevattende het Koninklijk besluit van 8 dezer tot vaststelling van regelen ten aanzien van de bezoldiging van burgerlijke rijksambtenaren. In het besluit zijn opgenomen de gewone overgangs- en slotbepalingen alsmede als bijlagen de salarisbedragen voor de onderscheidene groepen van ambtenaren en onderwijzend personeel, de bijzondere regelen, in acht te nemen bij de berekening van den diensttijd, waarnaar de wedden van op 31 October 1928 reeds in dienst zijnde ambtenaren op 1 November 1928 behooren te worden vastgesteld, en de klassenindeeling van de gemeenten. Het besluit met de bijlagen telt pagina’s druks. Ook het bezoldigingsbesluit voor militaire personeel is thans door de ningin bekrachtigd. HEEG. Benoemd tot assistent-directeur aan de coöp. zuiveliabriek te Heeg de heer P. Boersma, thans in gelijke betrekking te Balk. Notaris J. H. Berghuis f LEEUWARDEN, 12 Maart. Notaris J. H. Berghuis is gisterenavond aan een be roerte overleden in den ouderdom van 52 jaar. Sedert 1906 was hij notaris te Leeu warden. IJLST. Tot onderwijzeres aan de Geref. school alhier, is benoemd mej. Wiersma van Terzool. Waar de stemmen staakten viel op mej. Wiersma als oudste in jaren de keuze. Mede op het tweetal stond mej. G. Dethmers te Sneek. en springende lippen Dooien 30-40 en 90 ct. Tube 80 et. Bij A po tb. ca Drogistea gebracht. Mededeeling werd gedaan van het opzeggen der overeenkomst met de Ver. v. Ziekenverpleging inzake de hulp der wijkzusters, met 1 April wordt zuster Molenaar de T.B.C.-huisbezoekster. Uit de rekening blijkt dat de totaal ontvangsten hebben bedragen f 7934.96 (inclusief saldo 1 Jan. 1928 van f 1361.76) de uitgaven bedroegen f 7349.116 waarvan o.a. voor Sanatoria en uitzending kinderen f 1990.39, ziekenhuizen en kinderhospitia f 1412.68, versterkende middelen, hulp in de huishouding f 915.215, salarissen f 1338.30 enz. enz. Het saldo per 1 Jan. 1929 is f 585.84s. Door een der aanwezigen werd ter tafel gebracht de vraag waarom juist dit jaar particulier de ver. f 1000 had geleend tegen 5 de rente betaling in rechte als bewijs zou aangenomen worden i. er ook een schuld in hoofdsom was. Als de gemeente royaler zijn zijn dan een particulier, moet ieder raadslid dat voor zich zelf maar uitmaken. Het terrein is beter geworden, zegt u. heer Nieveen, die eigenlijk de ver. nog een extraatje zou willen geven evenals de heer De Groot; maar particulieren zouden zoo gul niet zijn, dat blijkt wel uit het plaatsen van de aandeelen in het Sportpark. Deskundigen, die spr. hoorde, vinden de draineering niet zoo’n verbetering voor dit terrein, nu het weer voor zijn oude doel wordt gebruikt. Spr. vindt dat voorstellen als dat van den heer De Wolf destijds, in den vervolge wei beter onder de loupe mogen worden genomen. De ver. hebben een contract gesloten om f 1000 te besteden en er 5 van te betalen. De heer Dok k urn: Voor een bepaald doel. De heer Blok: Als nu de pacht ophoudt moeten ze de f 1000 terugbetalen. Een proces is echter een kwestie van: „wie pleit om een koe geeft er een op toe”. Men moet dus maar niet procedeeren. Advocaten kunnen van alles niets maken en van niets alles maken, doch spr. voelt er niets voor de rechten der gemeente maar direct prijs te geven. De Voorz. meent wat het voorstel-Dokkum betreft dat de rentevergoeding reeds in de te vergoeden schade is opgenomen. De heer Dokkum: Mijn bedoeling is dat de schadevergoe ding gelijk blijft en daarnaast 3 jaar lang f50 rente wordt be taald Wanneer men op het standpunt staat: we moeten de menschen tegemoetkomen, kan men alles toestaan, maar op billijkheidsgronden vertegenwoordigt het voorstel van spr. toch wel het zuivere standpunt. De heer P o t m a zegt dat de raadsmeerderheid destijds wel iegelijk van oordeel moet zijn geweest dat de f1000 moest terugbetaald, maar het dubieuse zit hierin dat bepalingen om trent de terugbetaling ontbreken en juist om het bezwaar van een rechtsgeding onder die omstandigheden, wil spr. maar afzien van de f 1000. De heer Zuiderbaan zegt dat zij die in 192021 nog geen raadslid, waren misschien wat onbevangene! tegenover deze kwestie staan dan de anderen die aan het besluit hebben mee gewerkt. Spr. was toen lid der commissie voor lich. opvoeding en meende dat het de bedoeling van den raad was zeer tege moetkomend tegenover de voetbalvereen. te zijn. Uit de stukken blijkt duidelijk in tegendeel met wat de heer Boonstra er uit ledst dat men een subsidie wilde geven om de clubs tegemoet te komen. Te kwader ure is toen door den voorsteller gespro ken van „rente”. Het is in ieder geval logisch dat de ver. slechts zoolang rente betalen als zij het terrein gebruiken, daarna niet meer. In geen geval kan de gemeente dan ook ver goeding voor derving van rente vragen langer dan dit oogenblik, terwijl de heer Dokkum die nog 3 jaar wil laten betalen. De heer Hoekstra komt ook tot de conclusie, na de ge documenteerde betoogen van de hh. Breeuwsma en Zuiderbaan, dat het voorstel van de meerderheid van B. en W. het juiste is en zal daarvoor stemmen. De heer Breeuwsma kan de billijkheid van het voorstel Nieveen niet inzien. Het maakt een groot verschil of een koe melker dan wel een sportver. het terrein exploiteert; de huur voor die ver. was voor het doel waarvoor het land werd ge bruikt, niet te hoog. Spi. blijft het voorstel van B. en W. dan ook het meest billijke achten. Ten onrechte vergelijkt de heer Blok deze subsidieverleening met een geldleening door een pai- ticulier, van wie niet verwacht en ook niet gevorderd kan worden dat hij f 1000 aan de sport zal geven. Maar de ge meente heeft belang bij een goed sportterrein; in 1921 was het een geboden noodzakelijkheid iets te doen en een daad van een bestuur dat een open oog had voor het nut van de sport, f 1000 steun te verleenen. De heer De Wolf was toen een oogenblik zich zelf niet toen hij sprak van rente, hij wilde de kans van slagen van het voorstel er door grooter maken, hoewel ook voor het zuivere subsidie-voorstel wel een meerderheid was te vin den. Spr. mist het eigenlijke contract bij de stukken; is dat er niet? Niet onredelijk zou het voorstel-Dokkum zijn als men aanneemt dat de f 1000 moet terugbetaald worden, wel onbillijk als men aanneemt dat de rentebetaling met de huur opho. Deze kwestie laat zich niet vergelijken met een particuliere kwestie. De voetbalver, kunnen trouwens ook niet alles; de contracten met het Sneeker Sportpark stellen zware financiëele eischen aan haar kassen en wil men van die ver. nu nog rente betaling naast huurvergoeding eischen, dan schept nien bij die ver. een onhoudbare financieele toestand, terwijl zij door het tee- kenen dier contracten zich bereid toonden de zaak van t sport park te willen steunen, waarbij de gemeente ook financieel een groot belang heeft. Men moet het haar nu niet onmogelijk maken die verplichtingen tegenover het sportpark na te komen. Al zou dus het voorstel-Dokkum niet onredelijk zijn, dan nog zou men het niet moeten aannemen, om de lasten voor de ver. niet tej zwaar te maken. De heer Boonstra overtuigd-zijn dat hier'toch iets hapert; subsidie en'rente vloe- de ver. T.B.C. het verband had gebroken met de ver. tot ziekenverpleging, zulks naar aanleiding van de woorden van Dr. Bouma die ’t vorige seizoen is afgetreden als j voorz. der ver. en toen nog de wensch had geuit dat dit verband tot in lengte van jaren mocht bestaan blijven. De voorz. gaf worden, meerdere inlichtingen te verkrijgen. Wij leven in een tijdperk waarin de maat schappij door doelmatige verdeeling het lot der menschen zooveel mogelijk van gelijke waarde en draagkracht wil maken. De blinden, door het gelukkige feit van, hun gering aantal, konden reeds daardoor moeilijk mededoen aan die algemeene ver effening. Zij bleven dientengevolge wat achterop, bleven aangewezen op liefdadig heid. Én hoe gunstig ook die karaktertrek in onze hedendaagsche samenleving mag genoemd worden, niettemin geven ook zij er de voorkeur aan als werkkrachten op de algemeene arbeidsmarkt te verschijnen. Het is dit <doel vooral, waarnaar de Neder- landsche Blindenbond streeft, om daardoor te geraken tot eene verheffing van het zelf bewustzijn en de onafhankelijkheid van hen, die door dit zoo zware lijden zijn getroffen. De heer Johan van den Berg, zelf blind zijnde, zal op dien avond meer breedvoerig de goede bedoelingen van genoemden bond uiteenzetten, terwijl blinde medewerkers van hun nut en arbeidzaamheid zullen doen blijken. Ver De heer H. R. Heerema, commies der registratie en domeinen ter directie ’s Gravenhage, afkomstig uit Sneek, is bij resolutie van den Minister van Financiën, als zoodanig met ingang van 1 April a.s. verplaatst naar de directie der registratie te Leeuwarden. Aankondigingen. Dinsdag 12, Woensdag 13 Maart Onder de Linden, Sneeker Biljartclub. Wed strijd om het kampioenschap van Sneek. Donderdag 14 Maart 8 uur. Har monie. Propagandakunstavond Ned. Blin denbond. Spr. de heer Joh. v. d. Berg over „Doel en Streven van den Nederl. Blindenbond”. Zang, Muziek. Donderdag 14 Maart. Gerechts gebouw 8.15. I.v.A.O. en Alg. Ned. Me- taalbew. bond. Lezing met lichtbeelden van de heer W. Segaar. „De ontwikkeling van de ijzer- en staalindustrie van de vroeg ste tijden tot heden. Vrijdag 15 Maart 8 uur. Harmo nie. Natuurkundig Genootschap, de heer dr. E. H. Buchner over dale oplossingen en geleien. Vrijdag 15 Maart 8'/2 uur. Onder de Linden. Alg. vergadering Ver. tot Zie kenverpleging. Vrijdag 15 Maart 8 uur. Leestaal Algem. Ledenverg. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. De heer Breeuwsma zegt dat wij onze voorouders wel eens verwijten dat zij regelingen redigeerden, die ons niet dui delijk zijn, en spr. voelt nu ook eenige wroeging nu hij zelf mede schuldig is aan een redactie die het mogelijk maakt de zaak van twee kanten te bekijken. Spr. kan aannemen, dat iemand die de zaak uit de stukken bestudeerde, tot de con clusie komt dat al stond het niet vast hoe de f 1000 zou terug vloeien, er rente betaald werd, dus een schuld bestond. Ander zijds kan men zich indenken, dat toen in 1920’21 het groote sportterrein, waarop men hoopte, niet tot stand kwam, de raad bezield was met de gedachte, de sport met eenige geldelijke offers te willen steunen en dus subsidie gaf voor het verkrijgen van een betere speelgelegenheid. Uit het citaat door den heer Boonstra van den heer Kuijt gegeven, blijkt dat hij wel voor de sport was mits het de gemeente geen gulden kostte, en juist als het een leening was, zou de heer Kuijt geen bezwaar hebben gehad, omdat het dan inderdaad de gemeente niets kostte. Maar de heer Kuijt kon zich juist niet met het voorstel vereenigen omdat hij vreesde, dat het wel geld zou kosten, dat er ml a. w. een subsidie gegeven werd. Het is jammer dat de heer De Wolf toen telkens sprak over subsidie en rente, welke woorden twee tegenstellingen zijn. li woord „subsidie ineens-” in het voorstel zegt toch wel iets, nl. dat men f 1000 wilde geven, maar om het voorstel aannemelijk te maken voor den raad wilde de heer De Wolf er rente van laten betalen. In voetbalkringen heerschte de meening, dat de ver. 5 jaar lang f50 zoude betalen en als de nieuwe huur in ging, die verplichting zou vervallen. Toen die nieuwe huur inging heeft de ver. dan ook slechts onder protest de f 50 rente weer betaald. Spr. durft zeggen dat ook bij een groot deel van den raad de meening voorzat subsidie te geven. Teruggave er van ka men in gemoede niet vorderen, omdat het bedrag in het terrein is gestoken en voor egalisatie en drainage besteed, zoodat h terrein belangrijk beter is dan te voren; die verbetering zou, als het voorstel-Boonstra werd aangenomen, getaxeerd moeten wor den en van de f1000 afgetrokken. Spr. is het echter eens met de meerderheid van B. en W. Spr. betwijfelt ook of de rechter in dezen ten voordeele van de gemeente zou beslissen; er is immers ook geen enkele voorwaarde inzake aflossing enz. ge steld. Wat het voorstel-Dokkum betreft: de rente over de volgende drie jaar is reeds verwerkt in de vergoeding die de ver. die drie jaar moet betalen, en die bestaat/uit de mindere opbrengst der landerijen nu vergeleken bij de som welke de voetbalvereen. zouden betaald hebben als zij er gebleven waren. Spr. vindt d f 1000 niet te betreuren; de gelegenheid voor sportbeoefening was destijds uiterst slecht en 8 jaar lang heeft men met die f 1000 de opkomende voetbalsport gesteund, terwijl aan ver makelijkheidsbelasting van die sport zeker tweemaal dat bedrag is ontvangen. Men behoeft van dat subsidie dus geen spijt te hebben. Spr .zal zich aansluiten bij het voorstel der meerderheid van B. en W., dat een coulante afwikkeling van deze kwestie bevordert. De heer Nieveen vindt in ieder geval dat die f 1000 niet teruggegeven behoeven te worden, maar zou nog verder willen gaan, door de ver. ook geen schadevergoeding wegens huur- derving te laten betalen, waartoe spr. het voorstel doet. Zou, als er meer huur ontvangen werd, het meerdere door de ge meente ook aan de vereenigingen worden uitgekeerd? Spr. be twijfelt dit zeer en bovendien zijn die landerijen verbeterd door draineering. De ver. kunnen niet alleen niet aansprakelijk ge steld worden voor de lagere huur, doch hebben blijkbaar, zooals nu uit de publieke verpachting blijkt, al die jaren te veel huur betaald. De V o o r z. zegt dat als het bestuur der L. S. C. gelegenheid had gehad het land ’duurder te verhuren, als het zelf gehuurd had, het natuurlijk B. en W. gevraagd zou hebben de huur over te mogen doen. Billijk is het de vereenigingen aansprakelijk te stellen voor de huurtermijnen die ze nog hebben voorzoover de opbrengst bij publieke verhuring lager is dan wat ze zelf be loofd hebben te betalen. In rechte zal het moeilijk zijn deze kwestie uit te maken; het is een lot uit de loterij wie het wint en het kost de gemeente dan stellig meer dan f 50. Ons voorstel is niet alleen het meest billijke, maar ook de goedkoopste wijze om aan dit geschil een eind te maken. De heer De Groot zegt dat door de stichting van het nieuwe sportterrein, dat beter geoutilleerd is dan het vorige, en dat de gemeente mee inrichtte, deze kwestie aan de orde komt. Nu zouden wij f 1000 terug vragen, die we 8 jaar geleden gaven terwille van de sport, terwijl we pas hebben besloten nu 10 jaar lang f2000 ten behoeve van de sport te geven. Her eerste past niet bij het tweede. En wat had er van het Sport park terecht moeten komen als de beide voetbalver, geen ge bruik er van maakten; de exploitatie was dan vrijwel onmo gelijk geworden. Ook dat moet men eens overwegen. De heer Blok (minderheid van B. en W.) zegt dat als ken met elkaar en waar men rente betaalt is er blijkbaar een schuld in plaats van een subsidie. Formeel is de zaak niet vol doende beschreven om zonder meer de f 1000 terug te eischen. Het gaat hier echter om een recht, dat spr. erkend wil zien en als de voetbalverenigingen nu erkennen het recht der gemeente I op f 1000, doch de raad verzoeken haar van betaling te onthef- fen, omdat ze dat niiet kunnen, zou spr. de eerste zijn haar de f 1000 te schenken. Ook uit de discussies is spr. niet gebleken .hierop een antwoord dat den vrager be- dat het recht der gemeente op f 1000 niet bestaat. Spr. blijft I vredigde. Ook de verlaging van het subsidie aan de kant van de minderheid van B. en W. staan en zal als j O.BW. v - J -- ----- Derhalve meer ingelegd dan erugbetaald f 6981.55 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 27. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes inge schreven nominaal f 100. en afgeschreven f 3350. dit voorstel niet aangenomen wordt, het voorstel-Dokkum steu nen. S De heer Blok heeft er alleen een particulier geval bij ge haald om de rechtsgrond te bewijzen. Het voorstel-N i e v e e n om niets meer van de clubs te vragen komt in stemming. De heer Zuiderbaan steunt het en de heer Smeding zal er voor stemmen, omdat de ver. jaren lang f50 te veel huur betaalden en haar bij de nieuwe inhuring het terrein telkens kon worden opgezegd. Dit voorstel wordt verworpen met 123 st. Tegen de leden Breeuwsma, Blok, Boeijenga, Boonstra, Dok kum. De Groot, Hoekstra, Van der Meulen, Oppenhuizen, Potma. Siemensma, Sijtema; voor de leden: Zuiderbaan, Smeding en Nieveen. Het voorstel-Dokkum (ook 3 jaar rente) wordt gesteund door den heer B o- e ij e n g a. De heer Boonstra zal tegen stemmen nu niet eerst het voorste! der minderheid van B. én W. aan de orde komt. Voor de leden Dokkum, Oppenhuizen, Potma, Blok en Boeijenga: tegen de leden Breeuwsma, Siemensma, Hoekstra, Nieveen, Boonstra, Van der Meulen, Smeding, Sijtema, De Groot en Zuiderbaan. Verworpen met 10—5 st. Het voorstel der meerderheid van B. en W. komt in stem ming. Voor de leden Van der Meulen, Smeding, Sijtema, De Groot, Zuiderbaan, Breeuwsma, Oppenhuizen, Potma, Siemensma, Hoekstra en Nieveen; tegen de leden Boonstra, Boeijenga, Dok kum en Blok. Met 114 st. is dit voorstel dus aangenomen. Punt X. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met de gemeente Wymbritseradeel betreffende den aankoop en het gebruik van een autobrandspuit. (Bijlage 30; dossier- no. VII 07.353(2)). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nr. De heer Dokkum vraagt of er volledig materiaal bij de spuit is. De Voorz.: Ja; de andere slangenwagens zullen tijdelijk verplaatst worden. Er bestaan waarschijnlijk plannen om alle brandweermateriaal bij elkaar te brengen als de nieuwe vee markt in orde is. Achter de autospuit kan desnoods een motor- spuit gekoppeld worden als er hier brand is. Bij gelijktijdige brand gaat Wymbritseradeel voor. De heer Nieveen geeft in overweging de autospuit bij het abattoir te plaatsen om ook in dit stadsgedeelte materiaal te hebben, te meer nu daar het depót van de Bataafsche komt. Het is in ieder geval beter het materiaal door de stad te ver spreiden dan op een gedeelte bijeen te brengen. De Voorz.: Bij een benzinebrand moet met zand gebluscht worden, niet met water. De kwestie der plaatsing van het brand weermateriaal is van later orde. Z. h. s. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Punt XI. Rapport van de Commissie voor rekeningen en oegrootingen betreffende een plan tot af- en overschrijving op de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1928. (Bijlage 31; dossierno. VI 07.352.1(1)). Z. h.,s. aangenomen. Punt XII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van perceelen bouwterrein bij de Almastraat aan de geprojecteerde nieuwe veemarkt. (Bijlage 32; dossierno. X 07.351.12(79)). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nr. Z. h. s. aangenomen. Punt XIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche aanbesteding ten behoeve van het te stichten openbaar slachthuis: a. van de levering van de volledige slachttechnische installatie aan de N. V. Noord-Nederlandsche Machine fabriek te Winschoten; b. van de levering van de volledige koudwaterinstallatie aan de N. V. Machinefabriek „Industria” te Sneek. (Bij- iage 33; dossierno. 1.773.12(4)t). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nr. Z. h. s. aangenomen. Hierna sluiting. Zondag 17 Maart. Harmonie. Afd. Sneek Ned. Ver. Afsch. Alcoh. Dr. Barend en Martsje. Dinsdag 26 Maart. 1. v. A. O. „Schakels”. Bioscoopnieuws. De Amicicitia B i o s c o o p heeft als hoofdnummer „Koning Harlekijn” met Ronald Colman en Vilma Banky, de laatste als de koorddanseres Bianca uit circus Baretti, op wie de kroonprins van Illyria, reizende incognito onder de naain graaf Casati, verliefd wordt. Zij heeft echter de clown Tito lief, die veel gelijkt op Casati. In een gevecht tusschen de beide mannen, als de graaf Bianca lastig valt, wordt Casati gedood en Tito trekt||om te ontsnappen de kleeren van den doode aan. Hij moet die rol nu verder spelen, als hij naar Illyria geroepen wordt om de troon te bestijgen. Daarheen begeeft zich ook Bianca, die denkt dat Casati Tito gedood heeft e.n nu eerst genoemde wil vermoorden. Zij dringt daarom tot den koning, den vermeenden vroegeren Casati door en wil hem neersteken, als zij ontdekt voor Tito te staan. Nu wil zij zich dooden doch Tito verijdelt dit plan en als een gelukkig paar keeren de jongeïui naar het circus terug. In het bijprogramma o.a. een reisje langs de Main. De Bioscoop bij de Waag geeft ook de volgende dagen nog „Vrijspraak” met Pola Negri en „Een hondenleven” met Charley Chaplin. Beide kunstenaars van het witte doek zijn hier op hun best, in boeiende films, waarin de talenten van dit tweetal zich prachtig ontplooien. Ned. Blindenbond. Men schrijft ons: F A.s. Donderdagavond, 14 Maart, zal de Ned. Blindenbond alhier, met de welwillende medewerking van een kwartet uit deze stad, een propaganda-kuwstavond geven in de zaal der Harmonie, lot nog toe was omtrent het streven van voorn, bond weinig bekend, en zeer zeker hier ter stede, waar men nog niet de gelegen heid had iets omtrent de wijze, waarop het droevige lot van blinden v/erbeterd kan.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 2