MERIEL. n I'. i 5 Avonturen van an t**UK» Hei FEUILLETON. 3 i I .Ho, DIN s w.v.v. 310 85 12 120 44 125 17 men de I o E 5 s g - <J 5 I een wij: 77 77'25 S tl Q I if l-2j77 4-3 VEEMARKT SNEEK. i r t 1° 4 0 Veendam 3-0 Achilles 1-1 2-3 4-2 7-3 1-0 2-1 0-0 0-12 2 4-3 1 -0 5-3 4-2 6-0 3-4 1-1 1-1 3-3 4-2 Club» 2-5 1-3 0-4 3-5 1-0 2-5 3-2 2-5 2-2 2-4 Friesland 0-6 0-1 3-5 2-1 It 2-2 3-2 3-1 Leeuw. 1-12-1 5-4 3-3 11 Drachten 1-8 0-3 1-6 1-1 1-3 2-6 Leeuw. II 'I 6-2 F.V.C. I 2-5 3-1 2-0 1-2 3-0 0-4 1-0 Heerenv. 2-3 1-4 1-1 2-3 3 1 5-4 2-3 5-0 3-2 840 po>4 I 23. HOOFDSTUK XXII Wordt vervolgd. 1-3 2-3 ïZ 6-3 3-3 Alcides Be-Quick Velocitas G.V.A.V. G.V.V. 5 1 L. S.C. 1 Sneek I M. S.C. I 3 oil-7 0 3 5-2 3-3 Namen van de Clubs L. S. C. II afgek. IIIBlack Boys Namen van de clubs. 13 13 12 12 13 11 9 10 11 10 8 7 8 6 5 4 2 2 2 1 3 4 2 2 3 2 2 2 2 2 2 2 2 4 5 5 5 6 7 7 F.V O. I FRISIA I M. 8. C. I SNEEK I L.S.C. I HEERENVEEN I LEE V WARD EN DRACHTEN I FRIESL. II 8.S.C. I 8 8 7 7 8 8 1 1 0 0 0 0 o 1 2 1 3 3 4 6 6 9 10 13 9 8 6 6 4 506. We liepen hard de kamer uit. In de gang kwamen we weer bij elkaar. „We zullen es kijken, wat er verder hier in huis nog te vinden is”, lachte Kwast. Ik heb echt trek om nog eens een paar van die menschen woest te maken!” Nou, wij ook hoor! Met ons vieren stapten we door de gang. Aan ’t eind stond een deur open en daar gingen we binnen. 99 6 4 4 3 3 2 O) Clubs Rood-Geel Sneek II L.S.C II Black-Boys Leeuw. III Frisia II ear eer het I fen scc hat spj ear He yn ten spi fro Po gei ?ei o •o w 7o ffi Cs 8 7 7 5 5 2 2 1 1 f 180 tot f 345 200 a. s 12 11 9 11 11 9 11 11 11 12 ffi Cfl ö- 18 17 15 15 13 10 7 7 3 3 <D X 7Z o f0.32 f 0.36 - 0.34 f 0.36 -0.42 f0.45 -0.60 f0.70 -0.00 f0.00 C/3 03 XS O Ge zjc 39—30 32— 18 37—27 29—23 33— 23 21— 26 16—20 22— 34 22-87 13—26 30—16 15— 13 16— 22 27—15 17— 21 15—38 - 60 - 6 - 65 - 29 H Ned coh< B zoo digi 17 gro< hem V ken, eers van iede gan turn pag Nat niet onz hou gro Vee rist leve dra Ii avo nee ker: late aan zoo hee ,,dr vaa van ave de len pla tsji for fall sea Clubs Leeuwarden Velocitas Be-Quick Alcides I Veendam W.V.V. Achilles G.V.A.V. G. V. 7 Friesland 1-3 1-2 0 8-2 4-0 f z ffi 6 0 1-0 3-3 2-2 6-2 6 0) 4-0,7-1 0-4 s 1-1 1-3 3-0 5-1 5-5 3 3 505. Wat is die dikkerd geschrokken! Ze sprong als een veer, die je plotseling los laat van haar stoel omhoog, sloeg armen in de lucht en gilde: „Help! Help! Da’s tooverij! Da’s tooverij!” Schaterend van het lachen sprong Kwast van haar schoot en holde weg. Wij maakten zoo vlug als we konden, dat we hem achter na kwamen! -M ffi C5 4 1 1 1 3 0 3 3 1 1 Overzicht competitie. Ie klas N. V. B. afd. V (het Noorden). ting; ik dacht niet anders of het eerste ge luid dat ik hooren zou, zou wezen ’t kraken van Horley’s ruggegraat; toen plotseling, onbegrijpelijk, Vanfrey losliet, Horley weer op de beenen kwam en Vanfrey om den hals greep; Vanfrey deed een zwakke poging om los te komen, maar in een oogwenk was hun positie omgekeerd: Horley boog Vanfrey achterover; deze viel en zijn tegenstander pakte hem op en smeet hem op den grond. „Knap gedaan! Bravo Horley!” juichte Meriel, terwijl zij mij uitdagend aankeek. „Schaam je wat!” duwde ik haar toe; „hij heeft nog wel voor jou zijn pols verrekt.” Later bleek het dat de verrekte pols, die opeens machteloos was geworden, de oor- zaak van dit ongeval was. Vanfrey probeerde van den grond op te staan, maar Horley, toegevende aan zijn hem met het hoofd op den grond, zoodat hij bewusteloos liggen bleef. „Wat zeggen jullie er van?” vroeg Hor ley. „Je hebt eerlijk gewonnen,” sprak de scheidsman, en de menigte barstte in uit bundige toejuichingen los, terwijl ik naar voren drong en met een spons, die daar in een kom met water klaar stond, Vanfrey’s gezicht bette. zinning door het hooren van een welbekende stem, en opziende werd ik mrs. Helsington gewaar ,die met veel beweging voorbij het ruwe volk naar het buffet drong, ’t Was niet Ik weet nog niet hoe ik Vanfrey naar de de bedaarde nette mrs. Helsington, die ik 42 -17 42—19 36— 14 48—24 37— 26 15—23 21—33 15—35 17-47 14—51 2e klas A Leeuwarden: Frisia 11 Leeuwarden: Leeuw. 1 afgek. 2-111-2 0-2 1-3 4-1 S.S.C. Friesl. II Fri»ia I |2-2 2e klasse B. Voor de Noordelijke N. V. B. 2e klasse B wist H. S. C. de studenclub Forward op eigen terrein een 08 nederlaag toe te brengen. Be-Quick II klopte Achilles II in eigen omgeving met 16 doelpunten. Bato bleef in eigen huis heer en meester over het Groninger Velocitas II. De uitslag was hier 62. Wedstrijd-verslagen. Ie klasse. Onze verwachtingen betreffende de ver moedelijke uitslag van de Noordelijke le klasse wedslrijden op Zondag jl. zijn voor zoo ver ze gespeeld zijn uitgekomen. In Groningen kon G. V. V. het op eigen terrein niet bolwerken tegen Be-Quick. De withem- den wonnen met eindstand 25. Veendam bleef meester in eigen huis over het Asser Achilles, dat met 51 het onder spit moest delven. In Leeuwarden heeft het tusschen de rood- witten aldaar gespannen. Keeper Danzer werd door Leeuwarden vijfmaal gepasseerd, terwijl Alcides de Leeuwarder-keeper vier maal liet visschen. Juist het eene doelpuntje meer, dat Leeuwarden wist te scoren, was voldoende om de buit in de wacht te stee pen. De wedstrijden FrieslandVelocitas en W. V. V.G. V. A. V. werden afgelast Friesche Voetnalbond. De meeste velden in Friesland waren Zon dag jl. nog niet bespeelbaar, zoodat de com- petitie-wedstrijden H. Z. C. IISneek IV; Lemmer IIBlack Boys III werden afgelast. Alleen in Sneek was het sportpark in uit stekende conditie, zoodat de beide aange- kondigde wedstrijden konden plaats vinden. Daar de Kooi III echter niet opkwam tegen Sneek V werd deze wedstrijd niet gespeeld. De Jousters krijgen nu boete en twee ver- liespunten. ’s Middags speelden L. S. C. V en Lemmer III De thuisclub won met eind stand 2—1. Beker- en Kruiswedstrijden. Ook de aangekondigde wedstrijden voor de F. V. B. beker- en kruiswedstrijden had den niet plaats om terreinafkeuring. Wedstrijd-programma voor Zondag a.s. le klasse. Be Quick—G. V. V. (J. Wessels). LeeuwardenVelocitas (G. W. Snoeijen- bosch). AlcidesVeendam (M. v. d. Loo). W. V. V.-Friesland (M. L. Wiersema). Achilles—G. V. A. V. (M. L. Turksma). 2e klasse A. SneekLeeuwarden II (G. de Jong). M. S. C.—L. S. C. (J. Banda). S. S. C.F. V. C. (R. Koehoorn). HeerenveenFrisia (K. Lusthoff). DrachtenFriesland II (A. Valk). 2e klasse B. ForwardStadskanaal (G. A. de Vos"). Velocitas II—Hoogezand (M. Rinsma). H. S. C.Appingedam (F. Straatman). NoordsterBato (H. L. Beelo). Upright—Achilles (H. J. Bakker). 3e klasse A. Sneek IIBlack Boys (Th. Zandstra). op dit uur heb moeten belanden, en nu zou ik niet eens weg kunnen komen!” Mrs. Helsington had ongetwijfeld mr. Tretheway’s naam genoemd om ontzag in te boezemen, want ik wist dat half Merriton hem toebehoorde, dus was hij ook waar schijnlijk eigenaar van deze herberg. Ten laatste was er wel een rijtuig te krijgen, maar geen koetsier om mee te gaan. „O, er zal wel iemand te vinden zijn die mij brengen kan,” zei mrs. Helsington. „Oude Willem Bottany misschien,” stelde ’t meisje voor, dat deze stoornis niet pret tig vond en liever met de mannen om haar heen stond te praten. „Die zal wel dronken zijn,” was ’t ant woord. „Dat komt er niet op aan,” zei mrs. Hel sington, „roep hem gauw en geef me intus- schen nog een glas groc.” Zij gaf haar orders met zoo’n air van ge wicht, dat de mannen om haar heen stiller werden en haar aangaapten. Ik had geduldig toegeluisterd, vastbeslo ten haar te vragen ons te laten meerijden, maar ik durfde haar daar niet aanspreken en bleef onbewegelijk in den hoek naast Vanfrey staan. Eindelijk, toen ik zag dat hij stil, met gesloten oogen zitten bleef, sloop ik naar de gang, waar ik een kwartier in den tocht te wachten stond. Eindelijk ver scheen zij S. S. C.Sneek 2.6. Sneek I trok Zondag uit naar S. S. C. 1 te Steenwijk en wist met een 26 overwin ning huiswaarts te keeren. Over deze wedstrijd schrijft men ons: Sneek was volledig en ook Steenwijk ver scheen weer voor de eerste maal met haar compleet elftal op ’t veld. De schorsing van enkele harer leden is thans opgeheven. Publiek mocht evenwel nog niet bij de wed strijd aanwezig zijn. Het was over het al gemeen een prettige wedstrijd. De Steen- wijkers speelden zeer sportief. Daan van Delden opende voor Sneek de score. M< rust was de stand 20. voor Sneek. De ongeoefendheid speelde beide ploegen par ten. Het Steenwijk-doel, zoowel als het net van Sneek, ontkwamen meer dan eens ten gevolge slecht schieten aan een doorboring. Na de hervatting was weldra de stand 22 gelijk en ging een door de Steenwijk- voorhoede geloste bal rakelings buiten be reik van keeper Ten Cate voorlangs. Aanvoerder Karsten liet enkele voorhoede spelers van plaats verwisselen, wat een groote verbetering teweeg bracht. Plm. 15 minuten voor het einde was de stand nog gelijk 22. Toen wist van Delden uit een goed door Efdé voorgezette bal er 23 van te maken. Dit doelpuntje gaf Sneek weer meer zelfvertrouwen en er werd verder met meer overleg gespeeld. De withemden wisten nog drie doelpunten aan de score toe te voegen. De Sneek-verdediging bleef verder over de geel-zwarte aanvallers de baas, zoodat het einde de Friezen een 26 overwinning bracht. M. S. C.—F. V. C. 4—3. De Meppeler Sportclub heeft op het nip pertje de groen-gele Huizumer club F. V. C. een 43 nederlaag weten toe te brengen. Het winnende puntje kwam voor M. S. C in de laatste minuut. Van de wedstrijd Drachten ILeeuwar den II ontvingen we geen bericht. Deze rechter heeft het nog al eens te kwaad met de buitenspel regel. Het publiek begint zich daarover geducht te roeren en jouwt hem uit w.o. enkele malen zeer ten onrechte daar de genomen beslissingen o.i. meer dan eens zeer terecht werden genomen. Laat men bedenken dat ieder een vergis sing kan begaan, en het louter uit liefheb berij is dat de scheidsrechters zich dispo nibel stellen. De Sneekers beginnen zich weer te roeren. Hun combinatiespel is thans stukken beter dan dat van de tegenpartij. Dijkhuis scoort fraai 31. Confurius lost daarna op zijn eentje een schuiver. Milius weet echter onheil te voorkomen. Dan komt over het spel eenige matheid. Men geraakt vermoeid. Frisia weet de achterstand te ver kleinen door van Zwol tot 32. Het spel verplaatst zich snel van doel tot doel. Even voor het einde weet van Delden aan alle onzekerheid een einde te maken door voor de vierde maal Milius het nakijken te geven. Met eindstand 42 blaast scheidsrechter Coehoorn het einde. Het nieuwe jaar is door L. S. C. goed ingezet. L. S. C. had twee invallers voor v. d. Berg en Hartkamp. L S. C.Frisia De wedstrijd. PI. m. 2 uui stellen beide elftallen onder leiding van scheidsrechter Coehoorn van I Leeuwarden zich als volgt op: L. S. C.: Doel H. v. Gorkum; R.-A. Joh. 1 Joh. Hoekstra; L.-A. J. Haga; R.-H. Th. 1 Zandstra; Spil R. -A. Wiegman; R.-buiten Tj. v. d. Zee; R.-bin. E. Hoekstra; Midvoor Dijkhuis; L.-Binnen H. v. Delden; L.-buiten I. Confurius. Frisia: Doel: Milius; R.-A. Th. Kingma; L.-A.: Chr. Visser; R.-H.: F. Kooi; Spil: A. Dalhuisen; L.-H.: G. Sloep; R.-buiten: Brinkman; R.-binnen: B. v. Zwol; Midvoor: Bleeker; L.-binnen: J. Brada; L.-buiten: Gemser. Frisia doet den aftrap. Het begin is een wederzijdsch verkennen. Reeds spoedig krijgt Frisia een vrije trap te nemen even buiten het strafschopgebied, doch de bal wordt meters naast gekogeld. Bij een ver woede aanval van de gasten wordt de bal van de rechtervleugel op 't L. S. C.-doel geschoten, van Gorkum slaat langs de bal en Bleeker laat voor open doel een fraaie kans voorbij gaan door de bal hoog over te schieten. De L. S. C.-keeper moet dan handelend optreden wat hij op ’t nippertje in geknielde houding weet te doen. Als de L. S. C.-midvoor het leer heeft weten te bemachtigen holt hij op de hem eigen ma nier lijnrecht op keeper Milius aan. Zijn schot faalt echter en de bal gaat naast. De L. S. C. komt fanatiek opzetten en een hoekschop is ’t resultaat. De bal door Tj. v. d. Zee prachtig voor de vijandelijke doel- mond geplaatst wordt door Confurius in geschoten, waarmee L. S. C. de leiding neemt 10. Het publiek laat zich niet on betuigd en geraakt door dit voor L. S. C. zoo mooie succes in zijn nopjes. Een luid applaus ontvangen de witgekraagde blauw- hemden. De gasten laten zich echter niet ontmoedigen en vallen verwoed aan. Onze stadgenooten blijven ook niet bij de pakken neer zetten, maar gooien er nog een schepje op, wat laten ook wel noodig bleek. Het spel van Frisia is nu een tijdlang van beter gehalte. Het doelschieten is echter verre van zuiver. In deze periode verricht de L. S. C. verdediging echter prachtwerk en retourneert alles. Vooral Haga treedt op de voorgrond. Aan beide elftallen vallen eenige hoekschoppen ten deel waaruit geen succes ontstaat. Het Frisia-doel ontkomt dan zeer fortuinlijk aan een tweede door boring, als een der L. S. C.-spelers de bal buiten bereik van keeper Milius tegen de bovenlat knalt. Als we succes voor L. S. C. verwachten komt het echter juist aan de tegenovergestelde kant. Wanneer de geel- blauwe keeper nauwelijks een pittige L. S. C.-aanval heeft weten af te slaan belandt de bal bij Bleeker. De Frisia-midvoor weet de L. S. C.-keeper te passeeren en de stand is gelijk 11. De gasten ontplooien, mede tengevolge van het feit dat de Sneekers zich laten afdekken, thans een beter en slui- tender spel Lang duurt dit overwicht echter niet. L. S. C. begrijpt maar al te best dat als ze het tot een overwinning wil brengen er aangepakt moet worden. De gasten zijn eenige malen wederom zeer fortuinlijk, als v. d. Zee een lage schuiver inschiet, die juist nog tegen een der Frisia backs aan knalt, waardoor ’t gevaar wordt afgewend. Hoekstra krijgt eveneens een mooie kans en tracht de bal in te „hakken” wat Frisia nog op 't nippertje weet te voorkomen. Ook bij een Frisia-aanval schiet Bleeker het leer vrijstaande voor open doel tegen de boven lat van ’t L. S. C.-doel. Frisia komt nog maals er even beter in, doch de zich mee in de verdediging terug getrokken hebbende L. S. C.-midvoor onderschept ten koste van een corner een zeer gevaarlijke Frisia- aanval. Even voor rust krijgt L. S. C. nog aen prachtkans. Een der gasten bewerkt echter het leer met zijn handen wat aan ’t oog van de scheidsrechter ontgaat, door de L. S. C.-’ers wordt geappelleerd, wat echter niets helpt. Met stand 11 breekt rust aan. Na de hervatting komen beide ploegen weer verwoed opzetten, doch vermoeidheid bij beide elftallen wordt spoedig opgemerkt. Om beurten onstaat er voor de doelen ge vaar, doch noch L. S. C. noch Frisia hebben geluk. Er hadden in ’t begin der 2e speelhelft misschien meer doelpunten gescoord kunnen worden als memmet meer overleg had ge speeld. Doch dan komt er weer spanning in. Het publiek is enthousiast, vooral als Bertus de bal fraai weet in te knallen, waarmee L. S. C. de leiding neemt. Stand 21. Er wordt thans hard gewerkt. De Frisia midvoor schiet opnieuw vrijstaand voor open doel de bal naast. De scheids- 2e klasse A. De Sneeker clubs L. S. C. en Sneek beten geducht van zich af. De L. S. C. stuurde Frisia van Leeuwarden met een 42 neder laag naar Frieslands hoofdstad terug, ter wijl Sneek in Steenwijk de geel-zwarten aldaar, met 26 doelpunten er onder wist te houden. Vooral door de overwinning van. L. S. C. komt er weer meer spanning in de 2e Idas A competitie. L. S. C. 1—Frisia 4—2. Frisia door L. S. C. geklopt. Een prachtprestatie van L. S. C. Dank zij de goede zorgen, die de Com missie van ’t Sportpark alhier, de afgeloo- pen week heeft besteed aan ’t hoofdterrein, kon Zondagmiddag jl. de aangekondigde voetbalwedstrijd L. S. C. I-Frisia I plaats hebben. Maandag zijn de terreinknechten druk aan de gang gegaan met het opruimen van het aanwezige sneeuw en ijs. Hier en daar werden gaten geboord waardoor het overtollige water door draineering een uit weg kon vinden naar de motorpomp, die voor verdere verwijdering zorgde. Over het algemeen was men nogal pessimistisch ge stemd en had men niet verwacht dat er in de eerste weken alhier van voetballen sprake zou zijn geweest. Een woord van lof aan hen die hiertoe hebben medegewerkt, dat deze wedstrijd kon worden gespeeld, is hier zeker op zijn plaats. Aan het bijterrein behoefde niets te wor den gedaan. Hier bleek de draineering goed te functionneeren en zoo kon ook de wed strijd voor de Friesche Voetbalbond worden gespeeld, waarvan we elders in dit blad een beknopt verslag hebben opgenomen. ving beter scheen te passenzij duwde met haar ellebogen wie haar in den weg stonden op zij en stootte tegen den arm van een klei nen man, die juist zijn vol glas aan de lip pen wou brengen en den inhoud over zijn buurman stortte, waarop beiden met een vloek achteruitstoven. Toen zij eindelijk het buffet genaderd was, vroeg zij luid: „Geef me ’n glas warme groc en zorg dat er dadelijk een rijtuig voor mij klaar is.” „Er is geen rijtuig te krijgen,” antwoordde het meisje dat achter ’t buffet stond, terwijl zij het gevraagde inschonk. „Nonsens!” hernam mrs. Helsington; „als je brutaal bent krijg je dit glas naar je hoofd. Waar is de kastelein?” Het meisje keek haar aan, alsof ze voor geen kleinigheid beducht was, doch ant woordde niet op deze bedreiging. „Daar staat ie! James!” riep zij, „deze dame moet een rijtuig hebben!” „Mr. James!” schreeuwde nu nog harder de man die naast haar stond, „hier is een dame die je wat te zeggen heit! Kom an!” „Houdt je mond!” duwde mrs. Helsington hem toe. De kastelein naderde langzaam, terwijl hij verzekerde dat hij zoo laat geen vallen verwerkte, kwam ik opeens tot be- rijtuig geven kon. jL.x -j- 1 jk moef direct een vervoermiddel hebben wat het dan ook zij, om me naar Morte Manor te brengen, naar mr. Tretheway, dien zal je wel kennen,” beval mrs. Helsington; „als je niet vlug bent, dan zal je er in een 4au ie Veemarkt alhier wsrea 12 Maart *29 •agevoeri 276 Melk- ea Kalfkoeiaa 52 Vette Koeiea 2 Stieren 6 Vette Kalverea 827 Naehterea Kalverea 32 Graikaiverea 258 Seaapea Lammerea 313 Varkeai ea Vette Biggea 52 Kleine Biggen 0 Paarden 8 Bokken en Geiten Totaal 1826 itnki. Vette Varken per Vette Zoutere Vette Koeien Vette Kalveren Riggen Londen Melk- en kalfkoeien le e^ort prijeh., afwjj- neade eoorten kalm. Vette koeien kalm. Grae- Kalveren prijeh. Nuchteren kalveren kalm. Schapen vrjjwel prijeh. Varken en Zoutere flink priish. hooger. Biggen prjjeh. le klas N. V. B. Onderstaand ranglijstje geeft de stand van de gespeelde wedstrijden aan. GoaL Gesp.Gew.Gel.Verl.Pnt.Voor-Tegen 19 18 18 14 13 10 6 6 6 4 3e klasse A. Tengevolge der onbespeelbare terreinen van de clubs Frisia II te Leeuwarden en Leeuwarden III werden de aangekondigde wedstrijden Frisia IIL. S. C. II en Leeu warden lilBlack Boys I voor de 3e klas A competitie afgelast. STAND 3e KLASSE N. V. B. AFD. Goal* Gesp Gow. Gel. Verl. Pnt. Voor-Tegen 1 3 3 4 5 6 heeft naar alle waarschijnlijkheid niet plaats gehad. De ontmoeting HeerenveenFriesland 11 ging over wegens afkeuring van het sport terrein aldaar. STAND 2e KLASSE N. V. B. AFD. A. Goals herberg „De Drie Duiven” heb gekregen, in Londen had leeren kennen, maar de vrouw paar dagen wel anders over leeren denken. Vanfrey leunde zwaar op mijn arm en kon die zij werkelijk was en die in de«e omge-1 Het is waarachtig al erg genoeg dat ik hier 40 8 „Waarachtig hij hèt ’m hoorde ik naast me. Ik zag ze even worstelen en toen, tot mijn groote verbazing, Horley op den grond met een duivelachtige uitdrukking op zijn grof gezicht, en Vanfrey die hem neer hield. „Deze meneer heit het eerste punt”, schreeuwde de scheidsman, waarop een ge- mompel van verwondering en misnoegen I volgde, t Scheen dat het volk niet op een eerlijk gevecht gesteld was, maar veeleer dierlijke drift, liep naar hém toen en smakte een paar geweldige kampvechters wou zien; <- want toen ze opnieuw tegenover elkaar ston den, riepen ze om ’t hardst tegen Trakes: „Draai ’m zijn nek om! Geef geen genade, dien mooien meneer! Ga ’m te lijf!” De scheidsman gaf 't teeken, en ze ston den weer tegenover elkaar; grepen elkaar om ’t middel; wiegden, worstelden, alles draaide me voor de oogen. Eindelijk, ik weet niet door welken kunstgreep het gebeurde, zag ik dat Vanfrey Horley achterover boog en Horley, de beenen wijd gestrekt, nog met moeite Vanfrey’s schouders grijpend, dub bel gebogen werd als ’n wilgentak. Ik stond ademloos en hoorde Meriel hijgen van opge wondenheid; de menigte in stille afwach- Overzicht Competitie. 2e klas N. V. B. afd. A (het Noorden). 3 van uitputing haast niet voort; soms rustte hij even tegen een huis uit, en liep dan weer opeens zoo hard voort dat ik bang was dat hij voorover vallen zou en zou blijven liggen. De menschen, die ons voorbijgingen dachten natuurlijk, dat hij dronken was en jouwden hem na; ik begon al te vreezen, dat wij niet in de herberg zouden worden toegelaten, maar ’t was er zóó vol, dat niemand op ons lette en ik hem ongemerkt naar een stoel in een hoek kon loodsen, waar hij dof met ge sloten oogen zitten bleef. Nu was 't de vraag hoe wij naar de Hoeve zouden komen; want al hadden wij dien afstand te voet kunnen afleggen, wist ik te goed dat die beweging, voor iemand, die op ’t hoofd gesmeten is, heel verkeerd zou wezen, en hoe ik ook naar de hulp van Dr. Port verlangde, kwam ik toch tot het besluit, den nacht in de herberg te blijven, als er ten minste een kamer voor ons beschikbaar was. Terwijl ik naast Vanfrey stond en in dezen hoek het rumoer aanzag en hoorde wat aan ’t buffet gaande was, dacht ik met spijt aan het noodlot dat ons naar deze buurt gedreven had, waar wij in zoo korten tijd zooveel onaangenaams ondervonden hadden. Terwijl ik in mijn hoofd al die voor-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 4