S OPENING - HANENBURG Nooit een VULPEN PARKER ÖUOFOLD leende 6. v. d. Pijpekamp ITALIANO geneeskrachtig en lekker PRUIMSTER IEMEIJER Officieel Orgaan der iienle Sneek. MIEMEIJER’s TABUK is de tabak, die enorm gevraagd en in alle steden, dorpen en gehuch ten wordt aangetroffen en gerookt. Hoogste kwaliteit. Firma JOHs. TROMP - Sneek tvoensdtaug .Haart t>W Been wonden Kloosterbalsem Geen goud 1 zoo goed" KLEIMAND 2 SNEEK Firma JOBS. TROMP, SNEEK. 45 Jaargang Tweede Blad No. 46 INGEZONDEN MEDEDEELINGKN. ZATERDAG 16 MAART A.S. de eischen des tijds ingericht van het naar en RESTAURANT tot zes u u r vier van WOTSTIJMSM RH was steeds een eerste klas Direct ben ik naar I TROMP, Sneek te bezichtigen geeft. Boek- geheel gerestaureerd mijn meening Tot dat op een goede dag een vriend mij zijn Vanaf dien tijd weet ik wat een genot een VULPEN Gelegenheid H. HANENBURG I IB en Vulpenhandel gegaan om er één te koopen Nooit had ik meer plezier dan van deze koop van Jantjes Groote verdeeling in prijsklassen. Bons in de verpakking. □liga™KIEZÜBK1WK Uo SNEEK Telefoon No. ISO CAFÉ HOTEL blijven van aanvoeren van het vasteland. 1 het beste pakje Pruimtabak Overal verkrijgbaar voor 10 cent - Tot hoofd der R.-K. School te Krom menie is benoemd onze vroegere stadgenoot de heer N. E. Draisma. Engros De vorst in ’t Westland. En hoe staat het met de vorstschade in ’t Westland? Met deze vraag is een verslag gever van de N. Rt. Ct. gekomen tot Ir. J. M. Riemers, den tuinbouwconsulent te Naald wijk. ’t Bleek uit de verkregen inlichtingen, dat Een vondst’ Een landbouwer heeft in den Broekvel- derpolder onder de gemeente Zwammerdam het zware gewei van een eland opgedolven. Volgens prof. B. G. Escher, directeur van het geologisch mineralogisch museum te Leiden, kan deze vondst 3 a 5000 jaar oud zijn. Een dubbel leven. Kolonel Barker oftewel mevrouw Valerie Smith te Londen is Vrijdag in vrijheid ge steld. Hare arrestatie leidde, zooals bekend, tot de ontdekking van haar dubbel leven Haar rechtsgeleerde kon bewijzen, dat zijn cliënte alle met de tegen haar gerichte fail lissementsaanvrage in verband staande ge gevens, had verstrekt. Bereden politie hield de groote menigte, die zich bij de gevangenis bevond, op een afstand en door de tusschenkomst van de bewoners van een huis naast de gevangenis, kon mevrouw Smith ongemerkt in een auto stappen. Voor het eerst sedert zeven jaar was zij weer in vrouwenkleeren, meldt de Tel., doch aan een vrouwelijk hoofddeksel had zij zich niet gewaagd; zij was bloots hoofds. Het eerste wat de forschgebouwde vrouw vroeg was een sigaret, terwijl naar zij opmerkte een borrel haar ook niet onwel kom zou zijn. Jan Musch bestolen. Jan Musch is te Soekaboemi (Ned. Indië), nadat hij en zijn gezelschap de talrijke toe schouwers hadden doen griezelen door de geheimzinnigheden van den spooktrein, het slachtoffer van een geheimzinnig geval ge worden. Om half twee ’s nachts had hij zich ter ruste begeven en om 3 uur ontwaakte hii plotseling om te constateeren, dat de deur van zijn hotelkamer een weinig open stond. Bij een nader onderzoek bleek een gouden horloge met ketting verdwenen te zijn. Dil verlies is voor onzen grooten acteur te on aangenamer, daar de ketting een souvenir was van Herman Heijermans. Droeve thuiskomst. Toen Donderdagavond de zoon van de arbeidersvrouw Olga Grundet te Breslau van een 6-daagschen wedstrijd terugkeerde, vond hij zijn moeder dood in de woning lig gen. Zij was gewurgd, waarvoor haar eigen zakdoek gebruikt was. De vader wordt reeds sedert geruimen tijd in een sanatorium voor oud-strijders verpleegd. De moord moet reeds Donderdagmiddag zijn gepleegd, daar het lijk reeds geheel ver stijfd was. Vermoedelijk heeft men met een roofmoord te doen, daar o. a. een costuum, j 6 M. stof en enkele andere voorwerpen, in het geheel een waarde van 150 Mk. verte genwoordigende, verdwenen waren. Voor de ontdekking van den dader is een belooning van 1000 Mk. uitgeloofd. Eierenschaarschte te Londen. Te Londen heerscht groot gebrek aan eieren. In sommige deelen van Londen be taalt men vier penny (f 0.20) voor ’n versch ei, terwijl men op zijn hoogst <jrie eieren te gelijk kan koopen. De schaarscht'e duurt reeds veertien dagen en men verwacht, dat zij nog wel tot het eind der volgende week Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS I wien zij, eveneens dreigend met een vuur- i waar het overige geld geborgen was. De Het eieren zoeken. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft bepaald, dat in het ge- heele iRijk: a. het zoeken, rapen en buiten openbare wegen en voetpaden vervoeren van eieren van kemphanen, wulpen, scholeksters, grut to’s, tureluurs, meerkoeten en waterhoentjes is toegestaan tot en met 28 April; b. het ten verkoop in voorraad hebben, te koop aanbieden, verkoopen, afleveren en langs openbare wegen en voetpaden ver voeren van eieren van het onder a. genoemde waterwild, is toegestaan tot en met 30 April; c. het zoeken, rapen, ten verkoop in voor raad hebben, te koop aanbieden, verkoopen, afleveren of vervoeren van eieren van zwa nen, ganzen, eenden (alle soorten), duikers, watersnippen en goudplevieren niet is toe gestaan. met een kapitaal van f 5 millioen. Naast drie Nederlandsche commissarissen, wier namen nog niet bekend zijn, zullen als commissa rissen optreden twee Amerikanen, t. w. de heeren Edsel B. Ford, president van de Ford Motor Comp., en mr. C. E. Sorrensen, het hoofd van alle bedrijven in Amerika, en twee Engelschen, de heeren HOn. Roland D. Kit- son, lid van den raad van beheer van de Bank of England, en sir Percival Perry, president van de Ford Comp. Ltd. te Lon den en Manchester. De bedoeling is, op de terreinen te Rot terdam langzamerhand met de fabricage te beginnen en die geleidelijk uit te breiden, totdat hier in Nederland een behoorlijke Ford-automobiel-industrie is gevestigd. De bruiloft van den Noorschen kroonprins. Tot de bruiloft van den Noorschen kroon prins werden o. a. ook de president van het Storting en de voorzitter van den gemeente raad uitgenoodigd, die beiden tot de arbei derspartij behooren. De uitnoodiging werd door beiden aanvaard; het bestuur van de Kind door een hond verminkt. Den 14den Augustus 1927 werd ’t 9-garig dochtertje van den fabrieksarbeider August Luksch te Arnsdorff door een hond op vreeselijke wijze wijze verminkt, zoodat haar gezicht afgrijselijk is gebleven om te aan schouwen. De ouders van ’t meisje dienden .een eisch tot schadeloosstelling in ten bedrage van 26000 schilling tegen den eigenaar van den hond. De man werd tot 8 dagen arrest ver oordeeld, terwijl dezer dagen aan de ouders van het ongelukkige kind een schadeloos stelling tverd toegewezen van 24000 schil- zal voortduren. De oorzaak ligt in het uit- ling. Overval met roof. Te Oostzaan zijn Vrijdagnacht twee ge- cultuur op een behoorlijken tijd ter markt te drongen van het reeds bejaarde'echtpaar brengen, vóór de koude grond zijn producten Taams, wonende aan de Haal. Onder be- begint te leveren. Integendeel, de kans is dreiging met een revolver eischten zij van groot, dat de producten van warme cultuur hen de plaats aan te wijzen, waar zich het en koude cultuur kort na elkander gesneden geld bevond. Op deze bedreiging overhan- kunnen worden, met het gevolg, dat het eene digde de vrouw hun een portefeuille inhou- product den prijs van het andere zal beder- dende f 120 aan bankpapier. Hi,ermede niet ven x t I tevreden, wendden zij zich tol den man, Amsterdam’s watervoorziening. B. en W. van Amsterdam stellen aan den gemeenteraad voor een nieuwe waterleiding aan te leggen met winplaats in de nabijheid van Amerongen, waarvoor zij een crediet van 5 millioen gulden vragen'. Voorts wordt een bedrag van f 1.100.000 gevraagd voor 't maken van verbindingen tusskchen het bui zennet der duin- en dat der Vechtwaterlei- ding en voor het maken van een winplaats voor de Vechtwaterleiding aan de Loos- drechtsche plassen met de nooddge verbin dingen. Ten slotte stellen B. en \V. voor een crediet van f 1.800.000 te verleènen voor het in de winplaats der duinwaterleiding maken van een kanaal met overstortende bronnen van de Oranjekom naar het Van der' Vliet- kanaal en het Westerkanaal en tot het doen i verdiepen van den Oranjekom. de directe schade niet zoo groot is. De meeste schade zal geleden worden, doordat I het, naar menschelijke berekening, dit jaar o niet zal lukken de producten van de warme maskerde bandieten de' woning binnenge- L,JU IV MlUlIgCll vau lid 1CCUO LiqddlUt.' CCIIip<W>' brengen, vóór de koude grond zijn producten Taams, wonende aan de Haal. Onder be- Ned. Ver. tot Afsch. van Ale. Dr. Het Bestuur van de afd. Sneek van de Nederl. Vereeniging tot Afschaffing van Al coholhoudende Dranken schrijft ons: Barend en Martsje v. d. Veen van Huizum, zoo heeft men in onze voorloopige aankon digingen kunnen lezen, treden a.s. Zondag 17 Maart voor onze afdeeling op in de groote zaal van „De Harmonie” (Sperk- hem). We hebben gemeend goed te doen dit be kende duo te Sneek te laten optreden, in de eerste plaats om daardoor eens af te wijken van de tot nu toe steeds gevolgde gewoonte, ieder jaar de traditioneel geworden propa- ganda-avond te houden, waarbij dan na tuurlijk in de allereerste plaats aan de pro- pageering der Onthoudersidee gedacht werd. Natuurlijk zullen we dat ook deze avond niet verwaarloozen, we zouden dan o. i. in onze plichten tekort schieten, maarwe houden ’t deze keer wat meer op de achter grond. Het werk, dat het echtpaar v. d. Veen deze avond geeft, zal naast ’t humo ristische ook de meer ernstige kant van ’t leven, en in verband daarmee ook onze drankstrijd, wel naar voren brengen. In de tweede plaats organiseeren we deze avond, om door middel van dit Friesche too- neelpaar, die naar wij hopen, talrijke bezoe kers eens een gezellige, vroolijke avond van, laten we 't noemen „Friesche Klein-Kunst” aan te bieden, om daardoor tevens voor de zooveelste maal aan te toonen, dat wij ge heelonthouders, die „Saaie Pieten”, die „droogpruimers” (zoo worden we toch nog vaak genoemd is ’t niet?) toch ook nog wel van lachen houden, èn dat een prettige avond ook wel degelijk mogelijk is zonder de noodige alcoholische pret-opwek-midde- len. Dat ’t duo v. d. Veen de kunst verstaat een avond als deze goed te doen slagen, be wijzen wel de volgende persbeoordeelingen: „Frisia” Grouwster Krant: It lüd ap plaus det it duo brocht waerd wie wol for- tsjinne. In pear echte kluchten, dy’t tige fortsjintelik spile waerden. Om de rake üt- fallen, dy’t der yn foarkeammen, davere de seal bytiden fen it laeitsjen. „Leeuwarder Courant” (uit Bolsward): earste stik „It greate Offer” docht tinken oan een succes. De lachsalvo’s volgden elkaar in het snelst mogelijke tempo op. Idem (uit Vlissingen, Frysk Selskip „Fier fen Hüs”)Lit it my sterker sizze. It scoe üs tige moeid ha, as wy dizze joun net hawn hienen. liwent en de stikken èn it spyljen wieren boppe de gewoan'' mjitte. It earste slik „It greate Offer” docht tmke oan Heijermans „Op Hoop van Zegen” er. ropt yn yens ünthald it forgean fen de loadsboa- ten fen Delfsyl en Skylge. It waerd mc ai spile, binammen it’stille spyljen fen de Ald frou wier tige moai. Th. J. Metzlar, Skriuwer fen it Selskip „It Pompeblêd” to Bussum, skriuwt: Nim gerêst dit pear ris op ien fen jimme bQten- ?ewoane jounen, ’t scil jimme net spite!” It stille spyljen fen beiden yn „Kryne Geart” wier masterlik. J. b. d. L., Skriuwer fen de Fryske Stüd- zjeklub to Apeldoarn: Heislik waer, Oprichting van een naaml. venn. Ned. Ford- Automobiel - F abriek. Naar de N. Rt. Ct. uit goede bron ver neemt, wordt eerstdaags opgericht de N. V. Nederlandsche Ford-Automobiel-Fabriek, Noorsche arbeiderspartij heeft beiden thans echter, volgens de N. Rt. Ct., verboden aan de feestelijkheden deel te nemen, zoodat ze thans voor de uitnoodiging moeten be danken. Hoogachtend, Negerzoenen Nikkerbollen per stuk 5 cent, hoort men herhaaldelijk„die dingen zijn lekker”. Hebt U ze al gehad Dan er maar even achteraan niet? Engros Voor den handel bij Groothandel Opgericht 1901. Sigaren, Tabak, Sigaretten. Abonnement per jaar f 2.50 fr p post f 3.60. Advertentiën 9 ct. p. regel Ing. zonden mededeellngen hooger. Abonnement belangrijke korting Adverteotiên worden levens gratis ge Dbabt io de SNEEKER COURANT i wapen, gelastten de plaats aan te wijzen. waar het overige geld geborgen was. De i I j grijsaard zeide liever te willen sterven. Zon- der uitvoering aan hun bedreiging te hebben gegeven, verlieten de gemaskerden de wo ning. Als verdacht van dezen overval heeft de Zaandamsche politie aangehouden twee nog jeugdige Zaandammers. Ze zijn reeds met het echtpaar Taams geconfronteerd. De heer T. meent met stelligheid in de aangehoude nen de daders van den overval te herkennen. dochs in seal fol folk op 24 Nov. yn Hotel Men is nl. met de planten in de waren- v. d. Burg. En hwet binne wy bileane for üs huizen en serres drie weken ten achter. In reizgjen troch rein en wyn. Twa persoanen, dy spylje for fjouwer, beide yn earnst as yn koartswyl, ek wol twakear sa goed as in gewoan dilettant en Marstje efternei: „Kostelike spilers, kom, dan ook al de eerste tomaten van den kou- o kom, kom by üs noch faker werom”. normale jaren heeft men op dezen tijd reeds de eerste tomaten uit de warme kas sen. Daar zal men nu nog een poosje op Wy roppe it Barend moeten wachten. Maar eind Maart komen I den grond. Zoodat den eersten tijd de toma- Frysk Selskip „Harns”: It net al to tal- ten duur, maar schraal zullen zijn. Vrij plot- ryk publyk hat him tige by tige formakke, seling zal de aanvoer toenemen en zoo groot en mei dit pear de stap yetris sette nei worden, dat de prijzen dalen. Harns, den leauwe wy, det de seale to lyts i wêze scil, hwent hja witte boppestbêst in joun to foljen. Voor nadere bijzonderheden betreffende prijs enz. verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertenties. i' j Y r ra «VI GJ3 ys OMCT t G A B A raiWKCKTdW HM niEÜWE SÏÏEEKER COURANT - annex SHEERER OOURAHT en WYMBRITSERADEEL f T L u V. K, w. r r .J Denk niet gering over beenwonden. Bij C den last komt het gevaar, wanneer ze niet f zorgvuldig worden behandeld. Akker s J Kloosterbalsem op de wonde, verzacht de pijn, bevordert de vorming van nieuwe weefsels en werkt ontsmettend. Akker's MHrxö rr

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 5