KI m h AvontuvMm Ml TEi ffi'h i W O Pale dat - Geslaagd voor het Mercurius-diploma Fransch de heer K. v. d. Meer te Amster dam, vroeger te Sneek. V. D. J. O. De Vrijz. Dem. Jongeren Organisatie heeft haar feestavond Donderdag a.s. Ge geven wordt „Een onbestorven Weeuwtje”, een blijspel in drie bedrijven. Wie zich de leuke avond van het vorig jaar herinnert, zal ook deze stellig niet willen missen. - Halt! halt! riep de dikkerd, maar de klok luisterde natuurlijk niet en Kwast trok maar verder. Ik heb het nog nooit zoo gauw laat zien worden. Opeens sprong de meneer woedend op en balde zijn vuist tegen de klok. ’t Lijkt hier wel een gekkenhuis! schreeuwde hij. Halt dan toch! 514. Maar wat is dat dan toch vanavond, gromde hij nijdig. Hij wierp de krant neer en keek woedend naar de klok. Negen uur halftien tien uur half- elf. dicfe steL wen ven met inhoud, Dir. Gemeentereiniging, Lem merweg. It aan gev geb hen sch< Zui T han ooit f 15 ren sch< gek twei alle ken zoel o vet men T vroi haa een ketc M caros tricie (Eim bewe kleer toget Venr mont sterd rij tui kers (Rot i (Am: laar H Par doo mer omi stor gev. ren hedi T gen trac vast ben een ziliz Nor ven len één zijn. M gew Hun tri sc 513. De dikkerd keek verwonderd op. Half zeven? En pas was het zes uur. Maar wat er toen gebeurde, begreep hij heelemaal niet. Kwast kreeg zoo’n pret in ’t spelletje, dat hij de wijzers als een gek in ’t rond liet hollen. Zeven uur half acht acht uur half negen. En de klok sloeg maar steeds door. Eerst meende de meneer, dat hij verkeerd hoorde. Hij keek rond, kneep zich in den arm of ie wel goed wakker was, maar die klok ging door! M ker, broot zette: den, ders, 2 ma 1 me den, 1 pal mern schip liedei 1 ijzc zuive nis. Vr „Ons Clubwerk”, waarvan een Tentoon stelling gehouden wordt 28 en 29 Maart in het Gerechtsgebouw. Ned. Jongelingsverbond, Men deelt ons mede dat op Paasch- Ons Genoegen. Eerste Paaschdag krijgen we in de Har monie weer een uitvoering van O. G. nu met twee blijspelen, nl. „Robbedoes” en vormen van hoeden en de verdienenr tenslotte Uitvoering S. G. V. De Sneeker Gymnastiek Vereeniging gaf Zondagavond in Harmonie haar jaarlijksche uitvoering. Na de opmarsch der goed be zette dames-, heeren- en adspiranten-afdee- lingen achter het met eereteekenen over dekte vaandel en een woord van welkom tot de aanwezigen door den heer Ras, kreeg leider, de heer J. Olij, gelegenheid de gym nasten te doen toonen in hoeverre zij van zijn leiding geprofiteerd hadden. Reeds een der eerste nummers was bestemd voor de seniores-afdeeling der heeren, die aan de brug, en later met staafoefeningen toonden dat zij met de jaren nog niet hun lenigheid en kracht hadden verloren; er werd kranig gewerkt, al stelde de heerenafdeeling, die ook met een brugnummer kwam en later met hoogrek en vrije oefeningen, hen na tuurlijk in de schaduw. De prestaties van deze groep waren schitterend en toonden de prachtig gezonde kern van deze gymnastiek- ver. op z’n best. Daverend applaus was na tuurlijk de belooning, dat trouwens terecht ook verwierf de boerendans en de dans op balletmuziek der damesafdeeling. Deze had den voorts met vrije oefeningen, brug en rhythmisch plastische oefeningen deel aan het rijke programma. De adspiranten dames gaven oefeningen in het voortbewegen en klassikaal brug, de idem heeren boksprin gen, knotsoefeningen; meisjes en jongens gaven samen een heel aardig nummer vrije- en stokoefeningen, de meisjes voorts dans jes, de jongens imitatie springtafel ten beste. De geheele uitvoering droeg het stempel der goede leiding van den heer Olij en van het ernstig willen der werkende leden dezer ver., voor welke deze uitvoering een goede propaganda was, welke zich naar wij hopen geuit heeft in versterking van ledental en dat der donateurs. De verkiezingen in Italië. Bij de verkiezingen voor de Italiaansche Kamer zijn van de 8.650.000 st. 8.500.000 op de fascisten uitgebracht. Dit is geen won der, want de regeering stelt de lijst der can- van het Nederlandsch Jongelingsverbond de jaarlijksche Provinciale Bondsdag zal worden gehouden. De Chr. Jongem. Vereen. „Timotheus”, afd. van het Nederl. Jong.-Verbond, zal dit jaar voor het eerst hare Friesche Zusteraf- deelingen hier ontvangen. Voor nadere bijzonderheden betreffende deze Prov. Bondsdag zie men het verschenen uitvoerige programma, alsmede de in dit nummer voorkomende advertentie. Volksonderwijs. De afdeeling Sneek van bovengenoemde ver. heeft haar ledenvergadering gehouden, waarin bleek dat er een batig saldo van f 102.76 was. Tot bestuurslid werd herkozen de heer Lust, gekozen de h. h. Stallmann en F. de Wit in de vacatures Feenstra en Terpstra. De heer Lust deelde een en ander mede over de cursussen in handenarbeid „Ons Clubwerk” dat reeds eerder in dit blad vermeld werd. Getracht zal worden de landdag hier te krijgen. De heer F. W. dejoorbereiding haar aandeel had en richtte C. de Haas drong bij de rondvraag er bij het bestuur op aan dat het bij B en W. om spoedige indiening der reorganisatie plannen van het voorbereidend lager onder wijs zal verzoeken. Hij meende voorts in het alhier tot stand gekomen Montessori klasje een gevaar te zien voor dit te reor- ganiseeren onderwijs, waartegen z.i. het bestuur zich ook diende te verzetten. Ten deze zeide de voorzitter dat bij met zijn medebestuurders de gewenschtheid van bet bestaan dezer klasse, welke onder leiding staat van zijn dochter, hetgeen de steller van de vraag z.i. wel wist, zou overwegen. Nadat de heer Peters nog aangedrongen had om inzake het voorbereidend lager onderwijs met andere corporaties te over leggen en gezamenlijk aandrang bij het gemeentebestuur uit te oefenen, volgde I sluiting. Zwem- en Poloclub Neptunus. In het lokaal-Deenik hield bovengenoemde club gisteravond haar jaarvergadering, welke flink bezocht was, zooals door den voorzitter den heer van de Pijpekamp met genoegen werd geconstateerd. Het jaarver slag van den secretaris kon gewagen van een voorspoedig jaar, niet het minst door de deelneming aan de wedstrijden te Bols- ward, waar twee wisselbekers en veertien medailles de buit voor de club vormden. Men zal echter, nu de Friesche Zwembond is opgericht en er meerdere clubs zijn ge sticht, in het vervolg op zwaarder wedstrij den moeten rekenen, zoodat de nadruk moet gelegd op voortdurende en ernstige training om in het vervolg succes te behalen. De kas heeft een klein batig saldo. Het bestuur der dames-afdeeling zal be staan uit: mej. G. van Wijk, voorzitster, mej. H. Deenik, secretaresse, mej. W. Bos ma, penningmeesteres, de dames H. Volkers en Praamsma adviseerende leden. Maandag en Donderdag zullen de oefenavonden voor de heeren zijn, Woensdag en Vrijdag voor de dames. Mej. G. van Wijk en de heer S. C. Kam- stra zullen de club vertegenwoordigen op de algemeene vergadering van de Friesche Zwembond. Mej. H. Deenik en de h.h. Henstra en Se- vensma zullen een reglement ontwerpen. ten slotte een woord van dank tot den heer r. v. d. Meulen zelf, die het leeuwendeel van het werk had. Hij toch stelde de revue samen, waarin op aardige wijze ook hulde is gebracht aan Nut en Volksonder wijs voor de verleende steun mobiliseerde in een oogwenk tallooze krachten voor de voorbereiding er van en nam de rol van de wintervorst op zich, I Voorwaar een respectabel staaltje van werkkracht, maar vooral ook van liefde voor dit werk, dat ten bate van het kind is en zijn beste belooning vindt in het weten dat de kinderen hebben genoten van het werk op de clubs en gisteren van deze re vue, die trouwens ook door de ouderen met belangstelling en bewondering is gevolgd. Met groote plechtigheid werd in de kathedraal te Oslo het huwelijk van Prins Olaf en Prinses Martha ingezegend. Het moment waarop de bruid en bruidegom voor het altaar neerknielen.- GevontJen Voorwerpen I Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer- pen, als gevonden aangegeven op 25 en 26 Maart 1929: bruine portemonnaie met in houd, J. Bokma, Lemmerweg 3; zakmes, W. v. d. Veer, Smidsbuurt 22; polsstok, A. Bijl- 1 sma, Verl. Westersingel 27; portemonnaie mnt Tli r (’JnriinontorpiniLtinLT I.Pïïl- De Amicitia bioscoop heeft als hoofdnummer „Ter Dood Veroo'deeld”. De ter dood veroordeelde is Dick Flkins, die opgenomen is in een bende drank smokkelaars, zijn ouders niet kent en op het laatst ontdekt dat zijn vader Buck Gor don, de leider dezer smokkelaars is. Later hoort hij van z’n vader, dat zijn moeder nu de vrouw van den gouverneur is en het geheel leidend, als Buck haar bekedigt doodt Dick hem. Hij wordt voor den gouverneur geleid en ter dood ve oordeeld, als hij de reden van zijn misdaad niet wenscht mee te deelen. Tevergeefs pleit de vrouw van den gou verneur voor zijn levenzij voelt zich sterk tot Dick aangetrokkén en bidt voor de redding van den jongen. Tenslotte zegt Dick alleen dat hij de daad beging terwille zijner moeder. Als de echtgenoote van den gouverneur dit hoort weet zij wie Dick is, de zaak wordt onderzocht en hij komt vrij. Met Mary, het dansmeisje, dat zijn kame- Modeshow Leeuwenburg. Er zijn vaak menschen, die meenen men hier te Sneek op verschillende gebied niet naar wensch bedierid kan worden en daarom naar elders trekken om hun in- koopen te doen. Mede om te doen zien dat Sneek die blaam niet verdient en het in zijn branche zoowel in de behoeften der middelmatig als ruim voorziene beur zen kan voorzien, had „Leeuwenburg” al hier hedenmiddag zijn modeshow georga niseerd waar een vijftal mannequins de collecties voordroeg Behalve eigen model len werden er getoond ontwerpen der Pa- rijsche huizen Martial et Amard, Patou, Primo de Rivera wil heengaan. Uit Madrid wordt gemeld dat Primo de Rivera aan de pers een nota heeft doen toekomen, waarin hij mededeelt zich physiek niet sterk genoeg te voelen om aam den Koning en het land te vragen hem voor een nieuwe periode van 5 jaar hun vertrouwen te schenken. Daarom, vervolgt hij, zal ik de voorbereidingen voor mijn vertrek ver haasten. Het zou voor het land zeer nadee- lig zijn om mijn opvolger onvoorbereid te laten. Dit zou voor het grootste deel der burgers een groote wanorde meebrengen. De naderende Engelsche parlementsverkiezingen. Van 5 tusschentijdsche verkiezingen in Engeland, waarbij het om 5 conservatieve zetels ging, heeft deze partij er de vorige week slechts 2 kunnen behouden. De libera len zoowel als de arbeiderspartij behaalden belangrijke winsten. Bij de aanstaande alge meene verkiezingen komen echter de nieuwe kiezeressen van 21 tot 30 jaar in actie; zij vormen de onzekere factor. „Onder vier oogen”. Het wordt dus een avond van vroolijkheid. De tentoonstelling van „Ons Clubwerk" op 28 en 29 Maart in het Gerechtsgebouw te houden, zal het waardige slot voor dit I seizoen vormen: van de zoo prachtig ge- slaagde handenarbeidclubs, welke de com missie, gesteund door Nut, Volksonderwijs, Oudercommissies der Openbare Scholen en talrijke dames en heeren als leidster en lei- ders, hier stichtte. Maar het was te begrijpen dat men vooral ook om de kinderen aan een slotavond met eenigszins feestelijk karakter heeft gedacht. En gedacht niet alleen, uit- gevoerd zijn die plannen ook en zoo hebben I we gisteravond in de Harmonie voor een j dicht bezette zaal de opvoering gehad van de revue „Als de Winter voor de Lente wijkt”, waarin op aardige zeer goed volge houden wijze het nut van Ons Clubwerk en Maandag hier ter stede door de Prov. Comm. de plaats welke het in het leven der deel- nemers inneemt, werd gedemonstreerd door tgenover de genoegens van de lente die van den winter te stellen. Aardige liedjes, spre kende tafereelen we denken hier even aan die reusachtige symbolen voor het ge reedschap dat op de clubs gebruikt wordt voorts eenige dansen hebben niet alleen tot de jeugd maar ook tot de ouderen ge sproken, waaronder wij opmerkten onze burgemeester, wethouder Potma, vertegen woordigers van het Nut enz. Wij zullen niet uitvoerig stilstaan bij de inhoud der revue voor eenige der liederen mogen we mis schien verwijzen naar het pas verschenen Aprilnummer van „Ons Ouderblad” doch constateeren alleen nog dat alles schitterend is van stapel geloopen en dat de jeugd aan het einde een geestdriftige hulde aan haar leidsters en leiders heeft gebracht; de heer van der Meulen sprak een woord van dank tot mevr. Prins, die voor de voortreffelijke muzikale begeleiding zorgde, terwijl mevr, v. d. Meulen haar bloemen aanbood. De heer Lust huldigde mevr. v. d. Meulen, die als lentegodin haar rol heeft vervuld en ook in Bear-Dreeol, Jenny, Bernard en Marie Louise. Met een serie mantelcostuums werd ge opend, gevolgd door sportjassen, fantasie ën regenmantels, dan de fijnere mantels, de middagjaponnen, deux pièces, avondja ponnen en tot slot kwamen een bruid met twee bruidsmeisjes zich vertoonen. Op deze modeshow bleek bedrukt crêpe de Chine en mousseline de soie in fijne kleu ren combinaties wel de mode voor japon nen en completsdan waren er de moiré mantels met rijke bontgarneering, gedi agen j met crêpe satin en georgette japonnen „noir et blanc” is een der meest gezochte combinatiesnatuurlijk is het tailor made niet vergeten. Bont blijft het wachtwoordde zilvervos schijnt een absoluut onmisbaar deel van de garderobede avondjaponnen toonen alle de Princessvorm hooggeplaatste taille, lange en wijde rok. Patou toont het capucine tint tusschen geel en oranje als nieuwe modekleur. De nieuwe enorme shawlmode vermelding. We hebben reeds geschreven dat een deel der modellen op eigen atelier ver vaardigd was, alle getoonde modellen kunnen echter uit eigen atelier op bestelling geleverd worden. De hoeden waren uitsluitend uit eigen voorraad, gedeeltelijk ook eigen product der ateliers. Er was veel belangstelling, er waren 400 kaarten uitgegeven op 600 aanvragen, zoodat een aantal dames moest worden teleurgesteld. Aankondigingen. Woensdag 27 Maart 8 uur Harmonie. Vergadering van Sneeker ^luistervinken ter bespreking oprichting Sneeker A. V.R.O.-club. Woensdag 27 Maart 8 uur Gouden Leeuw. Ledenverg. afd. Sneek Bond van Staatspensi< mneering. Donderdag 28 Maart 8 uur Hotel Hanenburg. Sportpark Sneek. Verga dering van aandeelhouders. Donderdag 28 Maart. Harmonie. V. D. J. O. Feestavond. Opvoering „Een on bestorven weeuwtje”. Bal na. D on d e r d a g 28, V r ij d a g 29 M a a r t. Tentoonstelling van Handenarbeid in het Gerechtsgebouw. Vrijdag 29 Maart 8 uur Harmonie. Arbeidersver. v. lijkverbranding. Spreker C. Doddema van Groningen. Vrijdag 29 Maart 7 x/a uur. Oppen huizen. Nieuw lokaal. Uitvoering Chr. Zangver. „Bernlêf”. Ie Paaschdag Harmonie. Ons Ge noegen met „Robbedoes”. 2e Paaschdag Amicitia. Dancing. Paasch Maandag, 1 April. Geb. v. Chr. Belangen. Prov. Bondsdag Ned. Jongel. Verbond. Bijeenkomsten ’s morgens 10‘/a uur, ’s middags 2 en ’s avonds 7 uur. Dinsdag 2, Woensdag 3 April, resp. Generale repetitie en uitvoering van Verdi’s Requiem. Leider kapelaan Stove- rinck. Gebouw v. Chr. Belangen, 8% uur. Maandag 8 April Harmonie. S.D.A.P. Mr. G. W. Sannes. De moord op graaf Stolberg. De Berlijnsche commissarissen van politie die thans het onderzoek naar den moord op graaf zu Stolberg leiden, hebben tot nu toe geen leden der familie verhoord, aldus de N. Rt. Ct. Graaf Christian Friedrich heeft de verwachte opheldering van de zaak niet gegeven; hij moet aan den rechter van in structie alleen hebben verklaard dat de hu welijkstrouw van zijn vader veel te wenschen liet. Of deze mededeeling van overigens algemeene bekendheid veel zal bijdragen tot het ontwarren van de zaak wordt betwijfeld. De geheimzinnige- motorfietser die in den nacht van den moord bij het slot was ge zien is ontdekt. Het is een koopman die per motorfiets zijn klanten in de streek bezoekt en vermoedelijk met den moord niets uit staande heeft. Zeer zonderling is overigens dat het boek, waarin de graaf las op het oogenblik waar op hij werd vermoord, spoorloos verdwenen is. Men vraagt zich dientengevolge af of het boek inderdaad, zooals eerst werd ’be weerd, met bloed was bespat. Men ziet in het feit dat de graqf lezend werd gedood een aanwijzing van de schuld van den oudsten zoon. Immers het slachtoffer zou zeker zijn lectuur niet hebben voortgezet, indien een vreemde het vertrek was binnen gekomen. raad steeds was, gaat hij een nieuw leven beginnen. Richard Barthelmess en Allee Joyce hebben de hoofdrollen in deze zeer dramatische film met een bevredigend slot en geven zeer mooi spel. In de bioscoop bij de Waag blijft de „Roode Danseres van Moskou” gaan. Het is een film van groote allure, welke de toestanden van het Rusland van voor den oorlog, toen de boerenklasse er nog ellendiger aan toe was dan in den tijd der Russische lijfeigenschap, tot gegeven heeft. Vol temperament speelt tegen deze tragische achtergrond Dolores del Rio haar hoofdrol, en deze prachtactrice vindt in Farrell een schitterend tegenspeler. De regie verraadt de meesterhand. tl 1""3 - UqLRG ''SJ T - Kostt Bioscoopnieu ws ESH G< van bove van V i dien; Ons Clubwerk. -

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 10