Officieel orgaan der gemeente Sneek MERIEL. Gebrs. JflÜGSTIIA. Bloemisterij HEEG. Voor de Paaschdagen geslacht GEBRS. GRONDSMA te HEEG. annex FEUILLETON. Bloeiende Hortensia’s Clivia’s Azalea’s, Araucaria s, Palmen en verder alle Bloemen en Planten van I Seizoen. Derde blad Woensda* Haart Niuwsttydiagsn. Dit No. bestaat uit 3 bladen. I SNEEKER COURANT (72e Jaargang) No. 50 45e Jaargang 1 5 Uitgas KtEZEBRINK Co. naar buiten fr pet post f 3.60 De SNEEKER COURANT ts een N. R. Crt. 9 De haar eigen vroolijke lach weergalmde „Je houdt niet wezenlijk van me; ik wed I geven. Ik geef niet om jou; ik weet niet eens 32. De papegaai zijn buitengewone lichaamssterkte bewon- had, voor wie ik nooit anders dan goed HOOFDSTUK XXVI. Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Rijs, Oudemirdum, Wyckel, Regelprijs 9 cent, abonnementen belangrijke korting NATIONALE BANKVEREENIGINS Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannenburg. Contröle op de oplaag toegestaan. Alle advertentiën worden in beide bladen opgenomen. Verlies bij uitloting. 5°A) *9f8 Frekking April 1929 Per f 1000.premie f 0.65; vergoeding bij uitloting f 25. Een brutaal heerschap. Zondagmiddag is te Apeldoorn een tot nog toe onbekend persoon aan het werk geweest. Hij heeft eerst zijn slag trachten te slaan in een villa aan den Daendelsweg, bewoond door de familie Cordes. Daar was niemand thuis. In het k&ijn van het W.C.- raampje vond hij den sleutel van de keuken deur. Hij kon nu gemakkelijk het huis bin nenkomen. In een der slaapkamers trachtte handeld hebt en me in doodsgevaar alleen hebt gelaten.” hij een kast te forceeren, wat hem niet ge lukte. Onderwijl kwam het dienstmeisje thuis, dat hem op heeterdaad betrapte. Zij vroeg hem naar de reden van zijn aanwezig heid, waarop hij antwoordde, dat hij het huis kwam zien omdat het te koop was (wat geheel bezijden de waarheid was). Er ont- stond een kleine woordenwisseling, waarna de inbreker zich uit de voeten maakte. On derwijl nam hij nog f 5 mede uit het taschje van de dienstbode, dat op de keukentafel stond. Vervolgens trok hij naar de villa van de familie Honig aan de Van Hasseltlaan, waar eveneens niemand thuis was. Uit de slaapkamer stal hij gouden en zilveren voorwerpen en geld uit de portemonnaies van den heer en mevrouw H. Voorts brak hij nog verschillende kasten open, doch liet de zich daarin bevindende voorwerpen, als tafelzilver, onaangeroerd. Door de voordeur heeft hij het huis verlaten. Daarna is hij naar Hotel Bloemink gegaan, waar hij een en ander gebruikte, om per autobus naar station Apeldoorn te gaan en met den trein van 6.45 in de richting Dieren te vertrekken. De waarde van het ontvreemde aan geld en gouden en zilveren voorwerpen wordt geschat op ongeveer f 350. meetrekkende. V. kreeg ’n schedelbreuk; hij is dood opgenomen. De 51-jarige gehuwde fabrieksarbeider G. v. d. Ven te St. Oedenrode is gisteravond toen hij uit een tram was gesprongen, over reden en gedood. „Denk er dan over; wil je?” Zij schudde het hoofd en die beweging bekoelde me. „Je zegt het maar uit medelijden,” ant- tocht deel, o.w. drie ingenieurs van de Zeppelinwerf. De tocht zal ongeveer vier dagen duren; tot dusver zijn vijf postzakken van 25 K. O. elk aan boord genomen Vadermoord. Te Lyon heeft een 20-jarige arbeider in dronkenschap zijn vader de keel afgesneden. Na het begaan van de misdaad legde hij zich te rusten om zijn roes uit te slapen. Eerst den volgenden dag is de moordenaar door zijn broer gevonden en door de politie gearresteerd. OROOTZAND 32 SS1EEK Ongelukken. Gisterochtend is bij het in aanbouw zijn de Israëlietische oude mannen- en vrouwen huis aan de Neuhuyskade in Den Haag een doodelijk ongeluk gebeurd. De 29-jarige B. V. uit de Jan Steenstraat vervoerde op een steiger specie in een kruiwagen. Bij het om gaan van een hoek is de kruiwagen omge slagen en naar beneden gevallen, den man je weer de oude Mr. Redd; ’t is heerlijk je zóó weer te hooren praten. Ik was bang dat ik het niet meer hooren zou.” „Je praat er maar overheen; zeg waar om ben je heengegaan?” „Beloof je mij dat je niet zalbegon ze verlegen; „dan zal ik ’t je zeggen.” „Niet zal wat?” vroeg ik. „Dat moet je niet doen,” en ze veegde „Volstrekt niet; je mag niet spotten met OPPENHUIZEN, 26 Maart. De Chr. Zang vereniging „Bernlêf” zal 29 Maart a.s. ’s avonds 7/2 uur in het Nieuwe lokaal alhier een uitvoering geven. Men zie de adv in dit no. De diefstal van een posttrommel te Amsterdam. De nasporingen van de politie hebben nog geen licht gebracht in zake den diefstal van de posttrommel, zoo meldt het Volk. Natuurlijk is de vraag gerezen, zegt het blad, wat de dader zou hebben gedaan met de trommel, nadat hij deze had opengebro ken, teneinde zich in het bezit te stellen van het daarin aanwezige geld. De mogelijkheid werd aanwezig geacht, dat de dader, voor wien het forceeren van de afsluiting der loketkast een peulschilletje moet zijn ge weest, dadelijk ook de trommel heeft open gebroken en de leege trommel daarna in het water heeft geworpen. In verband met deze veronderstelling heeft de politie Zaterdagmiddag het water in de naaste omgeving van het Allebéplein afgedregd. Er werd echter niets gevonden. de commissie had tot heden geen antwoord op haar schrijven ontvangen. De wensche- lijkheid werd geopperd een openluchtspel van Sneek te geven, waartegenover opge merkt werd, dat zoo’n openluchtspel heel wat bezwaren met zich meebrengt. De ver gadering besloot in beginsel tot het geven van een openluchtspel. De heer Hoekema betreurde het, dat er met Koninginnefeest soms een drietal op tochten worden georganiseerd: één van Oranje, één van de Woudvaartstraten c.a., en dan van den Oppenhuizerweg. Spr. vond dat zoo’n gedeeldheid een wonderen indruk moest maken. De voorzitter antwoordde, dat het bestuur al eerder gepoogd had tot samensmelting te komen, evenwel zonder succes. Men wil het echter nog wel weer eens beproeven. Wordt er een openluchtspel gegeven, dan dacht het bestuur er over de leden op ver toon van kwitantie vrijen toegang te geven. Uit de vergadering werd gevraagd, of het niet beter was de leden eenige reductie op den toegangsprijs te verleenen. Een beT sluit werd niet genomen, ook al omdat er voor dien tijd nog wel een ledenvergadering zal worden gehouden. Hierna sluiting. Ruim voorzien wan Voortaan geregeld DINSDAGS op het Grootzand (t.o. de heer Hofstede) te SNEEK. Scherp concurreerende prijzen. „Neen, zeker niet.” „Dan uit medelijden met je eigen,” ver- mij met groote oogen aan. „Wat zei je daar?” vroeg zij. Ik ben zeker, dat zij bloosde, alhoewel ik maar ’t .is niet wat ik voor jou gevoel, heele- maal niet. Ik mag je wel lijden, dat weet je, beter dan alle anderen, behalve dr. Port en Ajax en „Je behoeft mij de lijst niet op te noemen,” viel ik haar geraakt in de rede, eer zij den gehaten naam zou uitspreken. „Je moet niet boos wezen. Ik weet niet Toen ik weer bijkwam, schitterden de sterren aan den hemel en knielde Meriel naast mij. Zij had haar hoed afgezet, om er water voor mij in te scheppen en toen een prima jonge vette Koe. Tevens ruim voorzien van Kuchtenen Kalfsvieesch, iets extra’s voor de boterhim. Fijn machinaal gesneden. Scherp concurreerende prijzen. Beleefd aanbevelend, De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs In de stad f 2.50, bui.c. Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega. Nikkelen guldens en rijksdaalders? Onze regeering is van plan de mogelijk heid van vervanging der zilveren guldens en rijksdaalders door nikkelen te doen on derzoeken door een commissie. De winst door Nederland en Indië uit deze ommun- ting te maken wordt geschat op 200 miliioen gulden. Eventueel zou dit bedrag voor ver laging der staatsschuld kunnen worden aan gewend. tegenstaande deze onedelmoedige behande- ling, toch bleef bewonderen. „Wat scheelt er aan?” vroeg Meriel me delijdend. „Hoe heb je dat kunnen doen?” vroeg ik op verwijtenden toon. „Wat? Ik dacht dat het ’t beste was; het is schoon water; ik heb het uit de beek ge haald en het heeft je goed gedaan. Vindt je het naar?” „Ik meen niet ’t koude water dat doet me goed maar dat je me zoo leelijk be- het is een natuurlijk gevolg van overspan- Londen en met Purling, mijn eenigen dienst- wat ik doen zal als je weg bent.” 1 x 1— hora1 ilz Tizali rlo mnplit xr'nn rlo L... J_ ii_ je vreemd gedrag.” I gekend, ja, zelfs de vrouwen vermeden om diën te wijden „Maar,” viel zij mij aarzelend in de rede. Ik moest mijn woordenvloed uitstorten. Het spoorwegpersoneel. In een onderhoud tusschen leden van het hoofdbestuur van de Nederl. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel en de directie j der Ned. Spoorwegen over de talrijke over- tredingen van de dienst- en rusttijden, de Zondagsrust enz., heeft de directie toege- I zegd, dat zij de diensten zou aanschrijven om die overtredingen in de loopende periode zooveel mogelijk te beperken. De directie heeft met bijzondere voldoe- ning gesproken over de wijze waarop en de opgewektheid waarmede ’t personeel in den laatsten tijd zijn dikwijls zoo zware taak i heeft vervuld. „Nu is ’t jou beurt”, schreeuwde: „Help! Help!” „Praxy zal wel helpen, die is zoo goedig”. „Laat hem in Godsnaam niet aan ’t touw raken”, schreeuwde ik, terwijl .ik beide han den los moest laten om het, in een lus, om den arm te slaan, „anders heb je een moord op je geweten”. I „O neen! We zullen je helpen; hou vast”. En dus overgelaten aan de genade van een gek en van een papegaai, werd ik omhoog getrokken, onder het zingen van een ma trozenlied, met telkens herhaald refrein: „Ho ho, jeho!” en in duizend vreezen, dat ze mij zouden laten glippen. Ten laatste bereikte ik den rand, klemde mijn nagels in het gras vast, heesch me met de kracht der wanhoop in de hoogte en viel uitgeput op den grond neer. „Daar is ie, Praxy”, hoorde ik den oude zeggen; en de vogel zong voort: „Ho ho, jeho!” Ik wou spreken, maar ik kon niet; alles werd donker om mij heen; ik zag en hoorde niets meer, ’t Was geen wonder dat ik flauw viel na al de inspanning en doods angst dien ik had uitgestaan. j Ajax meenemen. Ik heb mijn uiterlijk mis- ken, omdat ik dacht dat die ruwe kerel mijn 1 of je mij trouwen wilt?” „Hoe durf je zoo spreken!” barstte Meriel Zij stond vlak tegenover mij en glimlachte. daarop los. „Waarom zou ik Horley niet „Ik heb nooit aan zoo iets gedacht, Mr. trouwen? Hij houdt van mij; hij minacht me niet. Het kan hem niet schelen dat ik in het wilde ben opgegroeid „Mij ook niet,” verontschuldigde ik, „dat heb ik toch ook getoond.” „Ja!” vervolgde zij, met zoo’n minachting, dat ik me kleiner voelde dan ooit. „Misschien,” zuchtte ze heel bedaard. „En het huishouden waarnemen voor een gemeenen wreeden tiran.” Ik vergat, dat ik tegenover een ongetemd schepsel stond en ging te ver. Zij had zich nog pooit over Horley uitgelaten; ik meende op de wereld en datdat zij onverschillig voor hem was en enkel De „Graf Zeppel in”. Zondagnacht werd in de nabijheid van de groote Zeppelinloods te Ftjjjd icbshafen een jonge man ontdekt, die in weerwil van den stroomenden regen het terrein van de luchtschepenfabriek was binnengeslopen, ten einde de Orient-reis van de „Graf Zeppe lin” als blinde passagier mee te maken. De nachtwakers waarschuwden de politie, die den jongeman naar het bureau overbracht, ten einde zijn identiteit vast te stellen. Het bleek een 20-jarig Oostenrijksch kell- ner te zijn, Friedrich Herzog geheeten, die eenige dagen te voren zijn betrekking te Hannover had verlaten en zich naar Frie drichshafen had begeven, om zich aan boord van het luchtschip te smokkelen. De „Graf Zeppelin” is gisternacht opge stegen voor haar eersten tocht boven de Middelandsche Zee. In totaal nemen 28 passagiers aan den ik haar gewaar werd, had zij ’t gelaat van mij afgewend en bewonderde ik haar mooi profiel tegen den donkeren achtergrond en de kleine krulletjes van het weelderige haar in haar nek. Zij zeide geen woord. Zij had zeker al het mogelijke gedaan om mij tot bewustzijn te brengen, want mijn gezicht was nat, en zij was zeker aan het over peinzen of zij ergens hulp zou gaan halen. Toen zij weer naar mij omkeek en zag dat ik de oogen open had, glimlachte zij vrien delijk. „Ik ben zoo blij”, zei ze met een zucht van verlichting, „hoe gaat ’t?” „Ik weet nietik zal „Blijf maar stil liggen”, vervolgde zij, en waschte mijn gezicht met een voddig zak doekje; ,,’t zal zoo wel beter gaan”. Ik gehoorzaamde gewillig en terwijl ik stil op het gras lag, kwam opeens al het gebeurde van dien dag mij te binnen, van het oogenblik af dat Meriel beloofd had, het touw voor mij te richten totdat ik haar hoorde weggaloppeeren met Horley Trakes. Deze gedachten stemden mij zoo bitter en teleurgesteld, dat ik tranen in mijn oogen kreeg. Ik voelde dat ik aan een groot ge- Vaai wao, cu ii\ ucn U'^Jl^coiancil i angst enkel aan een jong meisje te danken j zeide: had, voor wie ik nooit anders dan goed en vriendelijk was geweest en dat ik, niet- j tpfTpnstnnnrlp dp7p nnpdplmnpdicrp hphnndp- i zou; Horley vindt zulke dingen aardig; het was het wijste om hem zijn zin te geven en Redd,” stamelde zij. dan terug te gaan dat heb ik gedaan,” sprak zij, zóó vriendelijk, dat ik haar vol- 1 komen vertrouwde; alle wantrouwen was op eens geweken en daar, alleen in die stille1 omgeving, voelde ik opnieuw dat vreemde woordde zij. gevoel bij mij opkomen, dat mij een oogen- 1 blik tevoren overweldigd had, toen ik haar naast mij zag geknield. j volgde zij zoo bits, dat ik er van schrok. „Je bent een engel!” fluisterde ik onstui-I L x Vereeniging „Oranje”. In hotel Hanenburg vond gisterenavond de jaarlijksche ledenvergadering plaats van bovengenoemde vereeniging. Te ruim 8 uur opende de Voorzitter, de heer B. Hotstee de vergadering, er zijn blijdschap over uitende, dat een flink aan tal leden was opgekomen. De secretaris, de heer Lankhorst, las de notulen en daarna het jaarverslag. Hieruit bleek, dat de belangstelling voor „Oranje is toegenomen. Waren er het vorig jaar 320 leden, thans bedroeg dit aantal ruim 500. Er zijn 10 gewone, 8 bestuurs-, 1 gecom mitteerde en 1 feestelijke vergadering ge houden. In het bestuur had een verandering plaats door het bedanken van den heer H. Klaibeda als secretaris, waarvoor de heer Lankhorst optrad. Voorts namen zitting de heeren, Asselman en Middeldorp. De notulen en het jaarverslag van den secretaris werden onder dank goedgekeurd. Het verslag; van den penningmeester, dén heer A. J. Wiersma, gat een ontvangst van f 1949.75, uitgaven f 1434.14, batig saldo f425.61. Enkele posten moesten nog be taald, die de penningmeester reeds bij zijn tegoed' had atgetrokken. Voor het nazien van de rekening werden benoemd de heeren G. v. d. Meulen en R. Posthuma, reserve de heer Blok. Het financieel verslag werd onder dank zegging aan den functionaris goedgekeurd. In November zal de vereeniging haar 25-jarig bestaan herdenken. De vaandel- commissie zal in verband hiermee trachten het benoodigde geld bijeen te krijgen, om bij die gelegenheid een nieuw vaandel te kunnen aanbieden. Zij wil daartoe een da- mes-commissie met een lijst bij de leden doen rondgaan. De heer Hofstee, die periodiek aftrad, werd met groote meerderheid herkozen, welke herbenoeming deze met dahk voor het hem geschonken vertrouwen aanvaardde. Bij de meoedeeling betreffende de te hou den feesten bleek, dat het bestuur wil hou den: le. een optocht met schoolkinderen, 2e. een reclame-opL cht, 3e. een openluchtspel. Waar 31 Augustus dit jaar op Zaterdag valt, stelde het bestuur voor het feest te houden op Woensdag 4 Sept. d.a.v. De heer Asselman deelde namens de commissie voor een openluchtspel mede, dat men zich in verbinding had gesteld met den heer Den Ouden van Helsdingen, de auteur van het openluchtspel „Nederland en Oranje”. Evenwel zonder resultaat, want Daar ben ik nu niet langer mee tevreden. handeling verzachtte, dat ik op mijn elle- vervult mij met meelij; je kunt wonen waar - vaar ontkomen was, en ik den doorgestanen boog steunend, haar strak bleef aanzien en je wilt, buiten of, in de stad, en je kunt derde. Ik had eigenlijk onnadenkend gespro et Kostte hem toch niet veel moeite om schien niet voor, maar ik heb je lief en vraag medeminnaar e mee te troonen.” „Ik wist dat tegenstribbelen niet helpen mig. In gewone tijden zou ik dat zelfstan- de oprechte genegenheid van een man; je dige naamwoord voor iemand van Meriel’s mocht ten minste „O! Nu zie ik dat je beter bent; nu ben type niet gekozen hebben, maar de macht De haar eigen vroolijke lach weergalmde *4. d„^. u i.nu. van het juiste woord laat zich niet dwingen door de avondstilte. al als men een liefdesverklaring doet, en dit; drukte ten minste, schoon wat overdreven, dat je veel liever je eieren en je nesten be- het heilige vuur uit dat mij bezielde. Zij keek houdt dan dat je ze voor mij zou moeten op- geven. Ik geef niet Oiïi jüü, ik wed md ccua wat het is liefde voor iemand te gevoelen; het niet kon zien. Ik stond op en herhaalde: „Dat je een engel bent, Meriel; ik heb je mijn tranen af "zonder het woord schreien te nog nooit anders Meriel genoemd dan stil durven uitspreken, omdat zij zoo’n hekel had I in mijn hart, maar nu mag ik spreken; ik aan alles, wat zwakheid en teerhartigheid ben vrijgezel, zooals je weet, en heb een in- bij een man verried. komen van ruim f12.000 ’s jaars. Tot nog „Ik ben niet zoo laf om te schreien, maar toe was ik tevreden met mijn kamers in ning; wees maar niet boos, en verklaar mijbare; ik heb de macht van de liefde nooit „Horley trouwen,” bromde ik. - 1 j -*) (gekend ja. »?-»»•»-»-»ai- „Wou je'weten, waarom ik je aan je lot I mij uitsluitend aan mijn ornithologische stu- heb overgelaten?” io Ja.” ,,’t Was de schuld van Horley.” Ik was zóó opgetogen over deze verkla ring, die iets van het harde van 1 ■i om i Wordt -’C'Volsd NIEUWE SNEEKER COURANT 1 n UCI1 111vl £VJ\J 1 cl 1 Uzlll IC OCllICICllj lllcldl j ivvivuvu ruvi mijn ixuiiivio 111 jjJ'* 111UCI 111CL WCZvll. IK v j mii 11 i11 ifpnd 99n miin nrnithnlncricnhn cfii_ e Verkia- „Daai ulu in. uu uit haar be- JÜ staat ook alleen in 1,1. urnnnn o - 1*1L .1 1 1_ ,x„g, wiv ivo van nel uaiuc van naai ui.- j *j w. u..».l C,. j.1!?1_ I nnrlnn z-ïr-1 mz-14- Duflinrr I »-> nnnirrnn /flaunt-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 9