MEZEBRINK Co. 'I fELEF. 150 - KLE1NZAND 7 ALLE DRUKWERKEN aan de leening geven, als die de som van van het bevolkingscijfer op 1 Januari 1927, Heerenveen is vrij zeker door een lek in raakt en totaal vernield. De vlammen gre pen zoo snel om zich heen, dat zelfs een jas, waarin ’n aanzienlijk bedrag aan geld, niet kon worden meegenomen. Geen persoonlijke ongelukken. ten komen van organisaties; ze kunnen ver zekerd zijn van medewerking van de R. v. Beheer. Als voorbeeld noemt hij het vol gende: Begin Augs. worden gehouden paar denwedrennen en een fietswedstrijd, waar voor het terrein gratis is afgestaan; zij ’t ditmaal alleen om propaganda te maken. Wel zijn verschillende aanvragen om huur van de baan in behandeling. Nog een uitvoerige discussie ontspon zich tusschen den voorzitter en den heer S. de Wolf over de kosten van aanleg en dien aanleg zelf, waarna de voorz. de vergade ring sluit met een woord van dank aan de aanwezigen. D Op de Vi ongei bewa gedui dat e deren de b Febr. diefs vrouA Dit knaa Maai troffi slecht i ken en; doorsl dingei midde hoogs zeer strijde de Kc dam. Ree ver G de n zeer Sydt van op zoo kom vent land culii B het vlot in tot dee< keei Aus wor ninj 3 u telij 1 kie det we Mi noi Mi dei coi nei no 2e va H< ril A A( W mari boot redd 1( in V vi di v< e< m hi o éi tt Z Dziguiten kozakken. Dien dag waren ruim 4500 personen op het terrein. Den 17 Nov. werd bij wijze van propaganda het Noor delijk keurelttal uitgenoodigd tot een voet- bal-match. Met verschillende sportvereni gingen werden contracten gesloten voor de huur van terreinen. De voetbalclubs „Sneek” en „L. S. C.” betalen ieder f 425, de Tennis club f400 en de Sneeker Hockeyclub f 150. Het buffet werd verpacht aan den heer F. Meijer onder voorwaarde, dat 20 van de bruto opbrengst aan de Vennootschap moest worden afgedragen. Toen de heer Hers, aannemer, in finan- cieele moeilijkheden kwam, had de Raad van Beheer onmiddellijk maatregelen geno men, dat met de afwerking kon worden voortgegaan en men ook dekking had der verplichte onderhoudskosten. De heeren Sikkes en Doodkorte traden at als commissaris. De voorz. betuigde beiden den dank der Venn, voor de vele goede diensten, die ze bewezen hadden. Indien te eeniger tijd een beroep op hun medewerking zou worden gedaan, zou dat zeker niet ver geefs zijn. De rekening en verantwoording der in komsten en uitgaven van de Venn, gaf aan leiding tot uitvoerige bespreking. De heer A. Vis, lid der Comm. tot nazien dier rekening, betuigde in de eerste plaats den penningm., den heer J. Terpstra, dank De koffie verspr wedst: op v juisthi der ht 5 kleure noodig. Als de Sneekers, wier pessimisme nu wel zal zijn verdwenen, de aanwezige aandeelen gaan nemen, dan kan de leening met dat bedrag worden verlaagd. De heer S. de Wolf betuigt zijn ingeno menheid met het uiterlijke van het terrein, doch over den aanleg zelf is hij minder te vreden. Verschillende gebreken komen aan ’t licht. Hij vraagt, wat de Raad van Be heer denkt te doen. De voorzitter antwoordt, dat de aanleg niet geheel overeenkomstig ’t bestek is uitgevoerd, en dat was niet noo dig ook, want de heer Hers had alle moeite gedaan, en hij wijst hierop met nadruk, het terrein goed te krijgen. De samenwerking met de deskundigen liet dan ook niets te wenschen over; aan alle verlangens werd na gemeen overleg steeds voldaan. En wat de verplichting aangaat tot onderhoud van het terrein, kan hij wel de verzekering geven, dat de heer Hers van goeden wille is. Na eenigen tijd zal wel blijken, dat het terrein in alle opzichten uitmuntend is. De heer v. d. Wal vraagt, of geen recla mes op het terrein kunnen worden ge plaatst. De voorzitter ontraadt dit; ’t leidt en Lemsterland 7435. Wat betreft de algemeene toestand der volksgezondheid worde medegedeeld dat het aantal overledenen bedroeg in dit jaar in de gemeente Sneek 67 mannen en 76 vrouwen, Wymbritseradeel 68 mannen en 47 vrouwen, Ijlst 5 mannen en 12 vrouwen, Doniawerstal 26 mannen en 29 vrouwen, Sloten 4 mannen en 4 vrouwen, Lemster-1 land 37 mannen en 21 vrouwen, in alle j concours hippique, en het optreden van de Op de vraag van den heer J. Hofstra of 't niet mogelijk is, de groote baan in den winter onder water te laten loopen, en in te richten als ijsbaan, antwoordt de voorzitter, van den heer Maas in de dienst Noordwolde dat dit een zaak is, die in de R. v. C. is Heerenveen is vrij zeker door een lek in besproken. De nadeelen zullen grooter zijn de benzineleiding plotseling in brand ge- dan de voordeelen; daarom moet het ont raden worden. Ook is de R. v. C. niet voor het plan, dat de heer J. Hofstra aangaf, nl. de auto’s op een deel van het terrein te plaatsen, want tegenover de kosten, die gemaakt moesten worden, stonden geen baten. „Laten de auto’s de stad in gaan,” meende een ander, „de inwoners moeten ook profiteeren”. Plannen heeft het Bestuur niet; die moe- LEVERING VAN HEERENVEEN, 28 Maarl. Onder presi- dium van den heer G. W. Boltje werd he denavond een vergadering gehouden om te f’ komen tot de oprichting van een wekelijk- sche Eieren- en Pluimveemarkt alhier. Ver schillende afgevaardigden uit omliggende dorpen en eierhandelaren waren aanwezig. De heer J. de Boer, oud-veearts te Steen lijk, hield een causerie over het Pluimvee- sedert 1905 zulk een groote vlucht genomen had. Met cijfers toonde hij aan hoe bij goede exploitatie dit bedrijf zeer winstgevend kan zijn. Daarna stipte hij aan hoe een dergelijke markt van groot be lang kan zijn voor de neringdoenden alhier. Hij kon dan ook niet anders dan het plan van de Commissie van de veemarkt, om haar taak met een markt van eieren en pluimvee uit te breiden, warm aanbevelen voor de pluimveehouders in deze environs en voor de plaats Heerenveen. De heer Reindersma achtte oprichting van de markt niet noodig omdat de V. P. N. wel in deze behoefte voorziet. Daartegen werd aangevoerd, dat de V. P. N. in den regel lagere prijzen betaalt dan op de markten en dat de markt te Drachten zich in korten tijd zeer snel heeft ontwikkeld ondanks de werking van de V. P. N. in die streken. Uit de mededeelingen bleek, dat men zeker was van een minimum- aanvoer van 10.000 stuks eieren op de eer ste markten, terwijl groote opkoopers had den toegezegd, de markt te komen bezoeken. De burgemeester van Schoterland oor deelde, dat men het in elk geval moest pro- beeren; z. i. zou door de markt de belang stelling in het Pluimveebedrijf toenemen, vooral in het oostelijk deel der gemeente, wat zeker een groot economisch belang voor de bevolking aldaar zou zijn. Verschillende sprekers voerdën nog het woord, waarbij ten duidelijkste bleek, dat men aan de levensvatbaarheid van deze nieuwe markt niet twijfelde. Dinsdag werd als de meest geschikte dag genoemd en er werd dan ook besloten dien dag voor de markt aan te wijzen. De opening zal reeds 16 April a.s. plaats vinden. De markt zal gehouden worden op het marktterrein voor het gemeentehuis van Schoterland. Namens de commissie zegde de heer Bol- H tje toe alle maatregelen te zullen nemen om de nieuwe markt zoo goed mogelijk in te richten, opdat zij in elk opzicht de toets der vergelijking met andere markten zou kunnen doorstaan. HEERENVEEN, 29 Maart. De vrachtauto Bioscoopnieuws. De Bioscoop bij de Waag heeft haar Paaschweek-programma’s gewijd aan het amusement. Tot en met Zondag gaat nier de klucht „Vrijgezellenclub De Nacht pit”, welke laat zien wat er na 30 jaar over- olijft van een stoer baseball-team van 1898; net onderwerp is niet tragisch behandeld, juist het tegendeel daarvan, zoodat er een allerdolste geschiedenis is ontstaan, welke onophoudelijk op de lachspieren werkt. J. Boersma, H. Bootsma, D. Cnossen, H. Cnossen, H. Falkena, J. Hofman, P. Hilari- des, Q. v. d. Kooi, D. Oppedijk, J. Reitsma, J. Sieperda, R. v. d. Velde, R. Landman. heer C. R. Brinkman, in tegenwoordigheid van het bestuur der afd. Sneek van de Friesche Mij. van Landbouw. r M I In „De Grijze Duivel”, het hoofdnummer in de A m i c i t i a-B i o s c o o p heeft Rin- tin-tin, die beroemdste aller filmhonden, de hoofdrol. Ben en Bill Harley zijn halfbroers en zeer uiteenloopend van karakter, Ben is een bruut, Bill zachtzinnig. Beide hebben de nieuwe onderwijzeres, juffrouw Jeannette lief, die Bill de voorkeur geeft. Verwilderde wolfshonden teisteren onder leiding van de Grijze Duivel ’t dorp waar het drietal woont, riet ongelukkige broertje van Jeannette, □icky, sluit vriendschap met die hond, die nem nu steeds bescherming verleent. Als de hond weer eens bij Dicky is, legt Ben zijn geweer op hem aan doch treft niet bij ongeluk zijn halfbroer Bill, die nu door Jeannette verpleegd wordt. Zij beiden red den de Grijze Duivel het leven als deze alles waagt om zijn wijfje Nanette uit een door de boeren gezette val te halen. Intusschen besluiten Bill en Jeannette te trouwen, en als Ben dit hoort slaat hij het meisje neer en voert haar weg in zijn kano. De Grijze Duivel ziet dit en valt Ben aan, die ver drinkt. De stuurlooze kano met Jeannette drijft naar de stroomversnellingen, doch zij wordt door de hond gered. Thans is ’t geluk van allen verzekerd. Jason Robards heeft de mannelijke hoofdrol en speelt deze zeer sympathiek, Dorothy Dwan is het lieftallige onderwijzeresje en Rin-tin-tin is eenig! V. D. J. O. Gisteravond hield de V. D. J. O. afd. Sneek haar feestavond in de Harmonie. In I een openingswoord heette de voorzitter, de I heer Zandstra, de aanwezigen welkom, in het bijzonder den spreker den heer S. F. Filips van Amsterdam, voorzitter van het Hoofdbestuur. De verrichtingen der club in het afgeloopen jaar memoreerend, consta teerde de voorzitter, dat zij inderdaad haar bestaansrecht wel had bewezen. De spreker had tot onderwerp: „Waarom lid van een jeugdorganisatie?” en consta teerde dat wie zich met de jeugd bezig houdt, bouwt aan een geestelijk bouwwerk van wel zeer fijne structuur, het geestelijk huis, waarin aanvullend opvoedend werk wordt verricht. Gezin en school zorgen voor een deel der opvoeding, de werkplaats ook als der de centrum en daarnaast dient te staan de vrije jeugdvorming, een onverplichte deel neming aan jeugdorganisatie, vrij in de verhouding tot de leiders. Men heeft naast de jeugdbeweging ook de jeugdzorg. Een jeugdbeweging bepaalt zelf haar taak en leiding, bij haar gaat dus alles uit van de jongeren, terwijl bij de jeugdzorg de lei ding bij de ouders of bij de geestelijken berust. Hier ontbreekt de verantwoorde lijkheid, die karakters vormt. Er moet jeugdwerk zijn, omdat de toe standen zoo geheel anders zijn dan vroeger, de jeugd verandert met haar tijd. Vroeger zat men meer thuis, had de jeugd geen behoefte aan vrije vorming, was zij te laks. De wijziging in denken en handelen der jeugd houdt gedeeltelijk ook rechtstreeks verband met de tijd. Een tijd van mechani- seering van den arbeid als de huidige brengt veel jongeren in de werkplaats; met hun flinke loonen, worden zij zich zelf be wust op soms onsympathieke wijze, het gezin valt min of meer uiteen nu de kin deren vaak evenveel verdienen als de vader. Het geestdoodende van de arbeid leidt naar het zoeken naar amusement, met als ge volg vervlakking van de geest. Door de oor log, die het maatschappelijk en gezinsleven ontwrichtte, nam ook de criminaliteit onder de kinderen sterk toe, waar de vader naar het leger en de moeder, terwille van hef onderhoud van het gezin, vaak uit werken moest, bleef de jeugd zonder toezicht en voorbeeld. Om de jeugd weer op hooger peil te bren gen trachtte men haar in Duitschland voor al terug te voeren naar de liefde tot de na tuur, die mede het karakter kan vormen. De jeugdherbergen bieden daar voor de rondtrekkende jeugd goedkoop verblijf en maaltijden, hier is die beweging nog slechts in een begin van opkomst. De emancipatie der vrouw, de radio en zooveel andere dingen hebben mede hun in vloed op de jeugd van dezen tijd gehad. Opvoeding is leiding, doch er zijn aller lei oorzaken waardoor het gezin hierin te kort schiet; de school vult een deel van dat tekort aan in de vormi van verstandelijke ontwikkeling, de lagere school laat echter het kind te vroeg los, de middelbare neemt het te veel in beslag. De werkplaats rekent meer op het kind dan dat ze met het kind rekening houdt en kan dus ook geen vol ledige aanvulling van het tekort geven. De aanvullende opvoedingstaak, die de jon geren de gelegenheid geeft uit vrije wil iets van hun idealen te verwezenlijken, valt dus op de jeugdorganisaties. Eenatr van is de V. D. Jongeren Organisatie, die de jongeren een politiek en sociaal centrum wil bieden. Vrijzinnig in dezen zin, dat zij meent dat de staat geregeerd dient te worden, onaf hankelijk van elke religie, en van alle dog mata. Democratisch in dien zin, dat zij meent dat wij geregeerd moeten worden door een regeering, die de volkswil uitvoert, zooals die is uitgedrukt door de meerder heid van dat volk. Wij onderschrijven geen partijprogram, doch de geest in iedere afdeeling is v. d. gekleurd. Spr. wekt de jongeren op toe te treden in het belang der humaniteit en der on derlinge waardeering. Daarna werd opgevoerd het blijspel in drie bedrijven „Het onbestorven weeuw- tje”, een klucht naar het aloude recept: veel verwarring en een bevredigende ontknoo- ping. Het publiek heeft vaak uitbundig ge lachen om de dolle situaties welke er in voorkwamen. Over het algemeen werd er goed gespeeld, enkele der spelers en speel sters vervulden hun rol zelfs zeer goed. De voorzitter sprak nog een woord van dank tot den spreker en de heer en mevr. Fortuin de laatste kreeg bloemen die deskundige hulp bij de opvoering hadden verleend. Het bal was zeer gezellig. Gezondheidscommissie te Sneek. Aan het jaarverslag over 1928 is o.a. ontleend datde rekening over dat jaar aan uitgaven aanwijst een bedrag van f 917.95; de ontvangsten na aftrek van gemeenten tezamen dus 2&1 mannen en 189 vrouwen totaal 396. Over de hoofdstuk Ill, toestand van wa- De diploma’s werden uitgereikt door den ^er» bodem en lucht en hetgeen tot ver- rijkslandbouwconsulent te Leeuwarden den betering daarvan is verricht, vermeldt he verslag de met de verschillende in haar ressort liggende gemeenten gewisselde stuk- Iken betreffende dit onderdeel harer taak, evenzoo over de volkshuisvesting. Navolgende kennisgevingen van de Bur- gemeesters kwamen bij de Commissie be- i treffende besmettelijke ziekten inSneek roodvonk 16, Typhus 7; Wymbritseradeel roodvonk!, diphteritis 2, typhus 2; Donia werstal roodvonk 3. Er kwamen geen overlijdens aan deze ziekten voor. Wat de Sneeker waterleiding betreft schrijft het verslag. De conclusie van den Provincialen Keuringsdienst van 16 Maart 1928 luidde: „Het aantal bacteriën in het monster, genomen 21 Februari was buiten gewoon groot. Ook de andere monsters bevatten nog te veel bacteriën.” Hoewel het rapport dat deze conclusie bevatte, door B en W. zonder eenig com mentaar aan de Commissie was toegezonden, achtte deze zich destijds toch niet ver antwoord om zich niet nader van den toe- stand, waarin het leidingwater zich bevond, voor de overzichtelijke wijze, waarop de be- op de hoogte te stellen, waarom zij zich bij schrijven van 26 Maart tot den Heer Inspecteur der Volksgezondheid dr, J. U de Waal richtte. Bij schrijven van 24 April berichtte deze de Commissie o. m. dat de conclusie, als men ze „leest als technische opmerking”, eigenlijk niet veel zegt en dai niet per sé „een eenigszins grooter aantal bacteriën in het water eener waterleiding steeds wijst opeen ernstige verontreiniging”. Dit schrijven was een bevestiging van een tevoren, 10 April, te Sneek gehouden be spreking van de heeren Posthumus, v. bluis en mr. Andreae met den heer de Waal. De moeilijkheid die de Commissie in dat geval ondervond bij een juiste beoor deeling van dergelijke rapporten en con plusies, deed op voorstel van den voorzitte' ce Commissie tot het besluit komen dem heer De Waal, die daartoe aanstonds be reid werd gevonden, uit te ncodigen to het houden van een referaat voor de ge zamenlijke, door deze Commissie daartoi uit te noodigen, Oezondheidscommissiëi van Friesland over de beteekenis van de in die rapporten naar gewoonte meegedeelc wordende analysen, proeven en conclusiën Op daartoe door de Commissie gedan* vraag aan de andere Friesche Commissiëo verklaarden deze zich daartoe bereid, waar na ten Raadhnize der gemeente Leeuwarden de vergadering, waarin de heer De Waai zijne inleiding hield, op 20 Juni heef plaats gevonden. Ook te dezer plaatse moge de heer De Waal nogmaals de dant der Commissiëtp vpor zijn van groote des kundigheid getuigende, leerzame uiteen zetting worden gebracht. scheiden waren gerangschikt, wat de taak der comm. zeer vergemakkelijkte. Het trok de aandacht dat de subsidie van ’t O. B. W. reeds per 1 Jan. ’28, en die van de gemeente niet voor ultimo Dec. werd uitgekeerd. De venn. had daardoor ruim f 900 aan rente van opgenomen gelden moeten betalen. De voorz. deelde mee, dat de gemeente niet vroeger die subsidie kon uitbetalen. Verder deelde de rapporteur mede, dat ’i de comm. opgevallen was, dat de voorge stelde uitkeering van 4 dividend kwam uit de subsidies en vroeg of dit wel de juiste manier was. Tenslotte meende de comm. dat de huren door de voetbalclubs betaald, relatief aan den lagen kant waren. Op deze opmerkingen antwoordde de voorz. dat de subsidies toegekend waren om de exploitatie mogelijk te maken, en hi, er dus geen bezwaar in had hiervan een deel te benutten om de uitkeering van divi dend mogelijk te maken. De huurprijzen zouden dit jaar herzien kunnen worden. De heer Zuiderbaan meende dat een over eenkomst met de clubs moest worden ge sloten, berustende op onderling vertrouwen. Zijn de gevraagde huren te laag of te hoog, dan moet dit uit de boeken van die clubs blijken. De heer Halbertsma acht de huur van de Tennisclub te hoog, mede in verband mei het feit, dat de baan slechts korten tija wordt gebruikt. Hij kan de verzekering ge ven, dat het bestuur der club bereid zal zijp alle gegevens te verstrekken. Bovendien achtte hij het in ’t belang van de baan ge- wenscht, die van half October tot 1 April gesloten te houden. De heer Tjeenk Willink vindt de afschrij vingspercentages, vooral dat van de tennis baan te laag. De voorzitter deelt mede, dat de deskun dige deze percentages ruim voldoende acht. De rekening wordt daarna goedgekeurd. Het balanstotaal bedraagt f 83.899.89, dat der exploitatierekening f 10.773.93, de af- schrijvingsrekening bedraagt f 1.728.44. Van de winst ad f 1.048.88 gaat 10 of f 104.88 naar de reserve en wordt f 944 als dividend ..r bedrijf, dat Tot leden van de kascommissie belast met ’t nazien der rekeningen 1929 en 1930 wor den aangewezen de heeren A. Vis, mr. H. Mulder en J. Schukking, en als plaatsver vangers dr. J. Oosterhuis en J. Halbertsma. De heer D. Zuiderbaan werd herkozen als commissaris, terwijl in de plaats van de heeren Sikkes en Doodkorte benoemd wer den de heeren Johs. Tromp en H. Haytink. Het voorstel van den Raad van Comm. hen te machtigen tot het sluiten van een 2e hypotheek ten bedrage van f 5000 werd aan genomen. De voorzitter lichtte het voorstel toe. Verwacht was dat de leening ad f 25000 bij het O. B. W. geplaatst zou worden, doch Schakels. Er is in vele van Heijermans stukken, als ze nu ten tooneele komen, iets wat ver ouderd aan doet, met name natuurlijk in die, waarin maatschappelijke vraagstukken aan de orde komen. Schakels heeft dat verouderde karakter minder, omdat het een kwestie van alle lijden behandelt, de zelfzucht welke de kinderen maar al te vaak beweegt in hun houding tegenover de ouders. Sarcastisch heet het stuk „een vroolijk stuk van den huiselijken haard”, in werkelijkheid is de inhoud buitengewoon wrang, zooals hij ons die kinderen van Pancras Duif laat zien in hun harteloos optreden tegen den vader en zij hem berooven van het levensgeluk, dat hem nog schijnt te wachten aan de zijde van een tweede vrouw. Het stuk is vooral om zijn details, zijn schildering van tal van kleine tooneeltjes, een meesterlijk staal van Heijermans werk, dat de massa bezoekers, welke het 1. v. A. O. Dinsdag in Harmonie had, met aan dacht hebben gevolgd. Ook het schitterend spel van Louis de Vries als Pancras Duif, het goede van zijn medespelenden, waar onder Erfmann als Henk opviel, heeft het zijne daartoe bijgedragen. Avondteekenschool voor Lager Nijverheids onderwijs. Bevordering van de leerlingen der Avond teekenschool voor Lager Nijverheidsonder wijs. Van de le naar de 2e klasse: W. Glas houwer, W. Koehoorn, B. de Jong, Joh. Laagland, G. Laagland, Woudsend; J. Boomsma, J. Visser, I. Visser, E. Faber, W. Meines, J. de Jager, H. Siivius, B. Runne- Soom, Sneek; S. Tamminga (voorw)., K. Plantinga (voorw.), E. Punter (voorw.), Sneek; P. Glashouwer, Woudsend; H. de Jong, H. Rinia, U. Noordenbos, S. de Haan, L. Terpstra, M. Rienstra, IJ. Blom, S. Boot sma, Sneek; G. Oudega, Offingawier, P. Hoekstra, J. Altenburg, M. Steegstra, Sneek; P. Jongschaap, Wieuwerd; D. Oppedijk, Woudsend .herexamen. Afgewezen 4 leer lingen. Van de 2e naar de 3e klasse: A. Seekles, Oosthem; G. v. Brug, Heeg; M. Siersma, A. Berg, L. Metz, P. Slippens, G. Zoodsma, J. Boender, R. Siivius, Sneek; R. Oudega, Loënga; Joh. Reehoorn (herex.), J. Holke- ma (herex), G. Kracht (herex.), Sneek. Van de 3e naar de 4e klasse: R. Sijsling, Uitwellingerga; K. de Bock, Heeg; H. Fa briek, Oppenhuizen; D. Hazenberg, IJs- brechtum; D. Dijkstra, R. de Ruiter, M. Franckena, Sneek. Afgewezen één. Van de 4e naar de 5e klasse: C. Faber, Sneek; J. Riemersma, Terkaple; W. Langius, F. Lok, R. de Jager, G. de Jager, H. de Jong, J. Schurer, J. Greijdanus, Tj. Kuipers, J. van Houten, Sneek; D. Huis man, Bolsward; M. Elzinga, Scharnegou- tum, herexamen; K. Tolsma, Sneek, herexa men. Afgewezen één. Een diploma werd uitgereikt aan: J. Brinksma, J. Alberda, A. de Vries, E. Speer- stra, B. v. Elsloo, G. Schermer, J. Dijkstra, A. Dijkstra, Sneek; W. v. d. Sluis, Sijbran- daburen. 1 Aan de algemeene landbouwcursus i Sneek slaagden voor het eindexamen de vol-1 gende leerlingen; S. H. B^schma, K. AbfliaJ Giste Station gewees arresta Centra; naar 1 hun str den w< I er in z ren vl< richtinj een rijl namen politie; jarige op de velen, ten in hoogte was ,gi werd Huisarbeidswet. De regeering heeft bij den Hoogen Raad van Arbeid een voorontwerp-Huisarbeids- wet aanhangig gemaakt, dat huisarbeiders en huisgenooten moet beschermen tegen Ons Clubwerk. De tentoonstelling in het Gerechtsgebouw heeft flink bezoek getrokken, wat zij ver diende, omdat er veel was te zien dat een kijk gaf op het nuttige werk door de com missie verricht. Naast het werk der kin deren waren ook uitgestald producten van ouderen, vaak artistiek werk, dat veler be wondering afdwong. Moge de commissie er in slagen haar werk het volgend seizoen voort zetten. Aan H. Koetzier Jr„ aannemer alhier is uit de hand opgedragen het bouwen van 2 stel dubbele barakken, voor de provincie Overijsel, te Oldemarkt. Wij vragen een oogenblik de aan dacht van onze Lezers (essen) voor iets ge heel nieuws op het gebied der Vulpennen. Tot nog toe werd op alle le klas vulpennen een ruime Garantie gegeven welke echter het breken der onderdeelen uitsloot voor- zooverre dit het gevolg was van een onge luk, door vallen, stooten enz. Steeds moes ten dan ook op die manier gebroken onder-* deelen betaald worden, hetgeen een vulpen duur maakt. Thans brengen wij een vulpen die eenmaal gekocht nooit meer onkosten met zich brengt. Alle gebroken onderdee len, hetzij ’t gevolg van een ongeluk of niet, hetzij het gevolg van slijtage of anderszins, worden ten volle vergoed. Worden tegen woordig sommige soorten goede vulpennen gemaakt met z.g. onbreekbare body’s en doppen, de practijk heeft bewezen dat bij ernstig ongeluk ook die breekbaar zijn. Ook is steeds aan breuk onderhevig de hef boom, de gummislang (waarbij de slijtage al zeer sterk is), de clip der dop, de ge leider, en bovenal de gouden pen. Nu bren gen wij een nieuwe vulpen die alle kosten aan onderhoud, breuk enz. enz. voor goed uitsluit. Wat er ook met de pen gebeurt, en wat ook de oorzaak zij, al breekt U de gouden pen of alle onderdeelen ook tien maal per jaar U krijgt dadelijk geheel gratis een of meer onderdeelen of zelfs een geheele vulpen gratis terug!I! Het is dus de vulpen met gratis verze kering tegen ongelukken (de vulpen betref fende!) En de vulpen kost niets meer dan andere goede vulpennen, waaraan U steeds blootstaat kosten te zullen krijgen. De CONKLIN ENDURA vulpen zal alle merken overtreffen vanwege deze bij zondere bepalingen. Zij is te krijgen in alle moderne fijne kleuren die niet verschieten. Verder zijn alle puntbreedten voorradig, terwijl overigens de constructie dezer alles- overtreffende vulpen U een schitterend functioneerende vulpen, die steeds tot Uwen dienst gereed is, waarborgt. De pen voor Uw geheele leven! Nooit weer kosten! Vraagt demonstratie bij Boekhandel BOEIJENGA, Vulpenhandel met Rep.-lnr., Grootzand 36. (Adv.) Onze stadgenoot, de heer S. R. Pier sma, slaagde heden met lof voor ’t diploma van de le Nederlandsche slagersvakschool te Utrecht. Zangvereeniging „Excelsior”. Men verzoekt ons even te verwijzen üiïgekeerd,'zijnde 4 van ~f 23.600? naar de adv., waarin de zangver. „Excelsior” -*--’- - haar uitvoering aankondigt op 30 April a s Gegeven worden het Requiem van Brahm en een Cantate van Bach. Aankondigingen. Zaterdag 30 Maart. Hotel Hanen burg, optreden humorist Jac. de Vos, Ol- deboorn. le Paaschdag Harmonie. Ons Ge noegen met „Robbedoes”. 2e Paaschdag Amicitia. Dancing. Paasch Maandag, 1 April. Geb. v. Chr. Belangen. Proy. Bondsdag Ned Qecj staten konden alleen hun goedkeuring Jongel. Verbond. Bijeenkomsten s morgens aan de leening geven, als die de som van 1O‘/S uur> ’s middags 2 en ’s avonds 7 uur. f20.000 niet overschreed. Toch was geld Dinsdag 2, Woensdag 3 April, resp. Generale repetitie en uitvoering van Verdi’s Requiem. Leider kapelaan Stove- rinek. Gebouw v. Chr. Belangen, 8% uur. Woensdag 3 April 8 uur Harmonie Afd. Sneek bond v. Staatspensionneering 2e opvoering „Levensdeining”. Zondag 7 April, T ooneelavond voetbalvereeniging „Sneek”. Maandag 8 April S.D.A.P. Mr. G. W. Sannes. 30 April. Zangvereen. „Excelsior” uit voering Requiem Brahms, cantate van Bach. Sportpark Sneek. In de Dinsdagavond gehouden vergade ring van aandeelhouders der N. V. tot in standhouding van het Sportpark te Sneek heette de voorz., de heer S. Breeuwsma, de vele opgekomenen van harte welkom, en dankte hij allen voor de belangstelling, daardoor betoond, in ons park. Door de krachtige steun van Gemeentebestuur, Re genten van ’t O. B. W., V. V. V. en parti- de riiksbiidragê ad f°400.— zijn verdeeld culieren, getuigend van goeden burgerzin, plaatst De voorzitter o j j i was dan eindetiik ’t doel bereikt Sneek te zoo licht tot ontsiering, over de verschillende gemeenten van het e,nuei,JK «yv' uciciki, I verrijken met een terrein, waar sportdemon- Dp de vraag van den ressort dezer Commissie naar evenredigheid straties conCoursen, openluchtspelen, enz., ’t niet mogelijk is, de van het bevolkingscijfer op 1 Januari 1927, kunnen plaats vinden. Hij hoopte, dat het t.w.: Sneek 14528, Wymbritseradeel 12123, voorbeeld van die velen de anderen, die zich Ijlst 1533, Doniawerstal 5641, Sloten 741 nOg afzijdig hadden gehouden, zou aanspo- ren de nog in portefeuille zijnde aandeelen te nemen. Daarna gaf de voorz. een overzicht van hetgeen sedert de vorige jaarvergadering had plaats gevonden. Den 8, 9 en 11 Sept, werd het park officieel door den Burgemees ter onzer gemeente geopend, waarna op den eersten dag turn- en athletiek-wedstrijden werden gehouden, den tweeden dag voet bal en den derden dag een zeer geslaagd Harmonie. Mi spn van slaa een niet te W’ I «I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 2