VERDI’s REQUIEM WOENSDAG 3 APRIL SNEEK. Brillen, Breukbanden en Buikgordels I HET VERDWENEN PARELSNOER VFENSm’S JOOEKOEKEN „UNICUM” de meest voordeelige vloerbedekking voldoet als Linoleum Firma JOHS. TROMP Niemeijer’s Tabak wordt het meest gevraagd en gerookt, omdat het lekkerst is, terwijl daarenboven de bons in de verpakking buitengewoon aantrek kelijk zijn. Voor den handel bij Fa. JOH». TROMP - Sneek Tel. 208. Groothandel in Sigaren. Sigaretten, Tabak ftieel Orgaan der Seote Sneek. PRUIMSTER WIEMEIJER Katerdas 30 Haart 1999 VROOM DREESMANN FEUILLETON I NIEDVSTUD1HGEN. Opticien D. F. J. HOFSTEDE - GROOTZAND 18 - Telefoon 332 Zie aanplakbiljetten en Adv. TROMP, Sneek Firma JOHS. TROMP. »^o. 51 Tweed® Blad 45 e Jaargang ze z. EEN SOLIED ADRES VOOR I I - SNEER 183 c.M.. breed f L1Z per el I - IS - A K UngarsKtSZEBRlNK. Co SNEEK - Telefoon No. IM) Het eerste kievitsei. 'i de Dr. en 42. HOOFDSTUK XXIII. Een vergeefsch verzoek. Wordt vervolgd bussen t? I daarna moet ik uit dineeren El het beste pakje Pruimtabak Overal verkrijgbaar voor 10 cent Heele Halve Kleine ik lar eff Icy las jes - Gemeente Amsterdam kocht 8 Maart jl. 100 A.E.G. schrijfmachines. Voor Sneek berust de alleenverkoop dezer machine bij Kerknieuws. Baptisten Gemeente. Beroepen te Harlin gen ds. J. van Dongen te Stavoren. Uitbetaling ouderdomsrente. De directeur van het Postkantoor Sneek maakt bekend, dat met het oog op Paasch- maandag de uitbetaling der ouderdoms rente, welke a.s. Maandag zou moeten ge schieden, thans zal plaats vinden op Dins dagmiddag daaropvolgende tusschen 2 en 5 uur. Woensdag is den Commissaris der Konin gin in Friesland het eerste kievitsei aange boden door G. Wijnsma, zoon van Sjouke Wijnsma te Jislum. Verleden jaar, zoo heeft de L. Ct. aan- geteekend, werd een der eerste kievitseieren 26 Maart gevonden, in 1927 op 15 Maart, 1926 op 16 Maart, 1925 op 23 Maart, 1924 op 22 Maart, 1923 op 20 Maart, 1922 op 15 Maart, 1921 op 12 Maart, enz. veel van u”, bracht ze uit, terwijl ze haar armen liefkoozend om zijn hals legde. Hoe weinig had het gescheeld, of ze had hem voor altijd verloren. Ze nam zich stellig voor nooit meer zelfzuchtig te zijn, en ze besloot een nieuwe bladzijde in haar levens boek te beginnen. „We zullen het verrukkelijk in Schotland hebben, gelooft u ook niet? Het is heerlijk De moord op den heer Lans. De rechtbank te Rotterdam heeft, naar ’t Volk verneemt, voor de derde maal den ter mijn van gevangenhouding van den procu ratiehouder B. van Oudheusden, die ver dacht wordt betrokken te zijn geweest bij den moord op den heer Lans, in diens kan toor aan den Oostzeedijk op 29 November 1928 te Rotterdam, verlengd. De procuratiehouder moet zeer onder de opsluiting lijden. Hij zou zeer zenuwachtig geworden zijn en lichamelijk niet meer de man zijn, als toen hij werd aangehouden en ingesloten. Omtrent het tijdstip van behandeling van deze geruchtmakende zaak voor de Rotter- damsche rechtbank staat nog niets vast; maar men verwacht toch, dat het onderzoek zoo ver is gevorderd, dat niet voor de vierde maal de termijn met 30 dagen zal verlengd behoeven te worden. Men heeft thans kunnen vaststellen, hoe groot de verduisteringen zijn geweest, zoo- dat de rechter-commissaris zich nog alleen richt op het onderzoek, in verband met den afschuwelijken moord. Moord. Dinsdagochtend omstreeks halftien heeft in het woonwagenkamp te Horst een vecht partij tusschen twee vrouwen plaats gehad. De jonge gehuwde vrouw Weber werd met een stuk ijzer zoodanig geslagen, dat zij onmiddellijk dood was. Omtrent dezen moord verneemt de Limb. Koerier nog het volgende: Dinsdagmorgen kregen de woonwagenbe woonsters, de 25-jarige Maria Weber (de verslagene) en de 21-jarige E. op eenigen afstand van het woonwagenkamp op den Rijksweg HorstVenlo, het met elkaar aan den stok. Deze twist werd zoo hevig, dat beide vrouwen elkaar vastpakten. Op een gegeven oogenblik stak vrouw E. de andere met een aardappelmesje in den slaap, waar door de getroffene eenige passen achteruit waggelde en daarna neerviel. Daarna wilde de daderes de vlucht naar de richting van het kamp nemen, maar de gemeente-veldwachter Bovens, die zeer toe vallig uit de verte de vechtpartij had gezien en inmiddels nader was gekomen, hield haar staande en arresteerde haar, terwijl ze het mes, waarmee ze den moord gepleegd had, nog in de hand hield. De getroffene, vrouw Weber, lag intus- schen zieltogend ter aarde en had een kleine wonde aan den slaap en een achter het oor. Met behulp van een paar automobilisten werd ze het vlakbij gelegen huis binnenge dragen, waar haar wonden eenigszins uit- gewasschen werden. Zij gaf echter spoedig den geest. De daderes bekende terstond de daad ge pleegd te hebben. Het slachtoffer werd per auto naar het St. Antoniusgesticht vervoerd. V. ?t: iet icr lig ad lag :oo )en 3a- jke :en er- ind rn- in- >n- iet ig- 1?” in liet lik est eg V >e- rn- nt- len is- nt- 3e- uit lik Verschijnt dinsdags en vrijdagsavonds in; te- :ur :en en. tar rd; :b- t?” :en iet' ik :al rte led lei zen nij. N. ick rig an ir- de 't len lig tat als ni- at- sp. wil het te door MAY CHRISTIE. Vertaald door DICKY WAFELBAKKER. NIEUWE SNEEKER COURANT - annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL we der jn- geruimen tijd in het vorstendom Monaco heerschen, zijn Zondag openlijk tot uiting gekomen. Na afloop van een stormachtige vergadering, waar het onmiddellijk weder in werking treden van de grondwet geëischt werd, formeerde zich een protestoptocht, die onder leiding van den vroegeren president van den Nationalen Raad, Marquet, naar het vorstelijk paleis trok. Voor het paleis stieten de betoogers op politieposten, met wie het tot botsingen kwam, waarbij door de politie eenige schoten werden gelost. Aan beide zijden werden verscheidene personen gewond. Toen tenslotte de rust hersteld was, ontving Prins Louis een delegatie, aan welke hij de verzekering gaf, dat de verkie zingen voor een volksvertegenwoordiging zoo spoedig mogelijk en uiterlijk 1 Juli zullen plaats vinden. Na deze toezegging waren de betoogers tevreden en de orde en rust was spoedig weer hersteld. GAASTMEER. Benoemd tot onderwijze res aan de bijzondere school (Geref.) te Beets mej. B. Dikland alhier. Een schanddaad. Te Kischütz (Neustadt, Tsjechoslowa- kije) heeft een 40-jarige landarbeider een inbrapk gepleegd in een huis, waarvan de bewoner afwezig was. Twee kinderen van 4 jaar en van 3 maanden waren echter thuis en begonnen te schreeuwen, toen ze den in breker bemerkten. Deze nam een bijl en sloeg beiden dood, waarna hij vluchtte. Twee uur later kon hij door de gendarmerie gearresteerd worden, die moeite had om te beletten, dat hij door de woedende bevolking van het dorp gelyncht werd. weer eens ver van het drukke Londen af te zijn. Ik verlang er al ontzettend naar”. „Dat is prachtig. Als jij je maar gelukkig voelt, dan ben ik ruimschoots tevreden”. Sir Frederick sloot zijn oogen en enkele oogenblikken heerschte er volmaakte stilte. Natalie nam haar breiwerk weer op. Ze was druk bezig aan een goudgele jumper, waarvan het patroon héél inwikkeld was. Even later maakte de oude man uit enkele opmerkingen van het jonge meisje op, dat ze voor goed met dien ploert Farrel Galt gebroken had. Eensklaps vroeg hij onver wacht aan zijn nichtjes „Vindt je onzen nieuwen secretaris ook niet een alleraardigsten, jongen man?” Een diepe blos overtoog haar wangen. „Ja, en ik ben er van overtuigd, dat hij ook heel betrouwbaar is”, zei ze, terwijl ze haar hoofd weer over haar werk boog. On willekeurig gingen haar gedachten terug naar dien eigenaardigen blik, welken de zaakgelastigde in Maurice’s richting ge worpen had. Wanneer zij openhartig be kend had, zou alles onmiddellijk opgehel- derd zijn geweest. „Hij is eveneens zeer ontwikkeld en bui tengewoon handig”, ging oom Frederick voort. „Hij is erg ambitieus en als ik hem niet in toom hield, zou hij veronderstel ik ’s nachts ook nog willen werken”. „Ja, dat geloof ik ook”, antwoordde Na talie zachtjes. „Ik had hem graag even willen spreken, Ontevredenheid in Monaco. De ontevredenheid en de crisis, die reeds weken hechtenis veroordeeld. Engros O. Monsma, KI. Kerkstr. 3, Tel. 409 (na 8 April is ’t adres van deze firma Ooster- dijk 79). Ie i na. te- es. en ti lde De corruptie te Onstwedde. Naar de Veenb. verneemt, is in een aan de openbare vergadering van Onstwedde’s gemeenteraad voorafgegane vergadering van raadsleden na ernstige overweging overeengekomen, dat de houding van den voorzitter in de onverkwikkelijke corruptie- geschiedenis een verder samenwerken van den raad met dezen in strijd zou zijn met de belangen der gemeente. Door eenige leden van den Raad was tegen half 3 een vergadering in de raads zaal belegd van alleen raadsleden, waarbij dus de burgemeester eerst niet tegenwoor dig was. Vrij algemeen was men van gedachte, dat de burgemeester na al ’t voorgevallene niet gehandhaafd kon blijven, doch in dezen is de beslissing niet aan den raad. Na eenige bespreking tusschen burge meester en raadsleden, nadat de eerste ter vergadering genoodigd was, werd een schriftelijke overeenkomst met den burge meester aangegaan, welke door den burge meester en alle raadsleden werd geweekend, inhoudende dat, ook indien deze 7 Mei a.s. (de datum der herbenoeming) opnieuw voor 6 jaar benoemd wordt, hij deze herbenoe ming niet langer zal aanvaarden dan tot 1 Septemb<r 1929. de vijl tas ?d. °P i Een oneerlijke huishoudster. Dinsdag heeft de rechtbank te Berlijn een 50-jarige huishoudster veroordeeld wegens verduistering en bedrog. Het lijk van een 60-jarigen rentenier, die plotseling was overleden, had zij twaalf dagen in huis ge houden, om zich van een bedrag van 50 mark aan steungeld, dat den overledene, naar zij wist, nog te wachten stond, mees ter te maken. De eigendommen van den ouden man bracht zij naar het pandhuis. De huishoudster werd tot drie maanden gevangenisstraf, en wegens het niet aan geven van een sterfgeval bovendien tot twee Natalie kleedde zich vlug aan en begaf zich naar een publieke telefooncel in de buurt. Ze durfde Farrel Galt niet van af haar huis op te bellen, daar ze bevreesd was, I dat iemand haar mocht hooren. Farrel bleek echter in gesprek te zijn en het duurde ruim „Ik geloof van wel”, zei de laatste zeer langzaam. „Van een daarvan weet ik het tenminste heel zeker. Ik zou niet durven beweren, dat het andere „Erg vreemd U kunt zich dit niet meer herinneren?” De jonge man bloosde pijnlijk. „Gedurende den oorlog heb ik van een zware gasvergiftiging te lijden gehad en ik moet u eerlijk bekennen, dat mijn geheugen niet meer is, wat het vroeger placht te zijn”. Hij beet op zijn lippen, want hij ergerde er zich over dat hij naar een verontschuldi ging had moeten zoeken. Niet alleen de kleine man, doch Smithson, Het dijksbestuur van het zeewerend waterschap Wymbritseradeel c. a. Zeedij ken heeft de volgende voordracht voor de benoeming tot dijksopzichter opgemaakt: 1. W. Epema, hoofdopzichter van het wa terschap NesBuren op Ameland; 2. H. Koetsier, aannemer te Sneek. sprak, antwoordde zij: „Als je niet een oogenblikje vanmorgen voor mij kunt vinden, dan heb je kans een bericht van de advocaten van mijn oom te krijgen. Ik zou je echter aanraden het niet zoover te laten komen”. „Hm, uitstekend. Alles klinkt heel ge heimzinnig. Kom dus maar zoo gauw mo gelijk naar mijn kamers. Ik zeg je evenwel van te voren, dat ik erg weinig tijd heb.” „Ik ben niet van plan aan je verzoek te voldoen, daar het een verregaande onbe schaamdheid van je is een dergelijk iets te durven voorstellen.” „Oh, neem me niet kwalijk. Ik zal om den hoek van Bondstreet wachten, aan het eind van Piccadilly,” „Daarover denk ik evenmin, daar het hier veel te druk is. Neem een taxi naar ’t Britsch Museum en ik zal hetzelfde doen. Ik ver moed niet, dat veel menschen ons daar zul len zien. Ik wacht in de eerste zaal bij den ingang.” SIJBRANDABUREN. Benoemd tot boek houder aan onze zuivelfabriek de heer J. de Vries te Bolsward. 25 stuks 80 13 45 25 40 Luxe blik-verpakking gratis. Deze Jodenkoeken zijn heerlijk ENGROS SMEEK. Biscuits, Banket, Chocolade, Suikerwerken enz. enz. een kwartier, voordat ze hem aan het toe- stel kon krijgen. Nadat ze hem kortaf te kennen had ge geven, dat ze hem zoo spoedig mogeïijk moest zien, begon hij plagend te lachen. „Waaraan heb ik het genoegen te danken je bekoorlijk geluid zoo vroeg op den och tend te hooren! Ik moet je eerlijk bekennen, dat ik het vandaag vrij druk heb. Om half één lunch ik bij Lady Dashington, waarna ik beloofd heb met haar golf te spelen. Ver- i der heb ik om half zes nog een afspraak; a daarna moet ik uit dineeren en ik ga 1*3 ’s avonds naar een bal. Ik vrees dus, dat I mijn tijd volkomen in beslag is genomen, 4 Natalie”. Natalie voelde hoe het heete bloed haar naar de wangen steeg en op een toon, waar uit maar al te zeer haar verontwaardiging cent Soms pakt iets heel anders uit dan men verwacht had, zoowel op particulier als zakelijk terrein. Bijvoorbeeld toen de reepjes van Bensdorp uitkwamen, vijf voor een dubbeltje, stonden wij zoo’n beetje gereserveerd over het succes. Sedert is gebleken dat het een populair artikel is, want de nabestellingen komen steeds meer los. Wij wekken U daarom op, uwen winkelier te vragen BENS* DORP’S Reepjes, verschillende smaken, wijf voor een dub beltje, handig om rond te deelen, netjes verpakt en bovenalfijn 1 VOOR ENGROS L-' S3 want ik heb het een en ander met hem te behandelen, maar de dokter verbiedt mij nog ten strengste over zaken te praten”. „Dat is maar heel goed ook”, zei Natalie opgeruimd. „U moet er in de eerste plaats voor zorgen zoo gauw mogelijk beter te zijn”. Een half uur later viel hij in slaap en er lag een gelukkige glimlach om zijn lippen. Zuster Greene, verscheen op den drempel en wenkte Natalie zwijgend. „Ga nu een poosje wandelen, juffrouw Natalie. Uw oom zal vooreerst niet wakker worden, en u moet heusch wat in de bui tenlucht zijn. Later kunt u wel weer in de ziekenkamer terugkomen”. Natalie gehoorzaamde, want ze wilde zich zoo spoedig mogelijk in verbinding stellen met Farrel Galt. Abonnementper jaar f 2.50 Ir. p post I 160. Advertenliên 9 ct. p. regel Ing zonden mededeellngen hOoger, Abonnement belangrijke korling Adverteoliên worden tevens gratis ge Dlaatol in de SNEEKER COURANT „Ik wilde, dat Sir Frederick van alles op de hoogte gebracht kon worden. Daar ik zijn secretaris ben, bevind ik jne natuurlijk in een minder aangenaam parket, wanneer er papieren van geldswaarde zoek geraken”. Natalie begon zichzelf hoe langer hoe meer te verachten. Hoe ontzettend slecht en diep gezonken was zij, dat zij niets durfde zeggen over Farrel Galt’s bezoek aan de bibliotheek. De moed ontbrak echter geheel en al, en het was nu te laat om nog een dergelijke bekentenis te doen. Bovendien, wat zou men er van zeggen, wanneer men zooiets te hooren kreeg? Ze moest dan natuurlijk eveneens vertel len, op welke wijze hij was binnengekomen en evenmin kon ze verzwijgen, dat hij ge weigerd had weer heen te gaan. Als zij de waarheid opbiechtte, dan zou hieruit een groot schandaal voortkomen. Het eenige, wat haar te doen stond, wat te zwijgen. Ze zou zich echter zoo spoedig mogelijk met Galt in verbinding stellen en hem dwingen het gestolene terug te geven. Een van de pleegzusters kwam haar op dat oogenblik halen om haar te verzoeken bij haar oom te willen komen. Zoodra ze in de butler keek hem thans ook op een ver- j de tegenwoordigheid van den zieken man baasde manier aan. Toen sprak Danby was, dwong ze zich er onbezorgd en vroolijk weer: uit te zien. „Goedenmorgen, ooml Wat ziet u er van daag schitterend uit. Let eens op, hoe gauw u weer op de been is”. Ze trok een stoel dicht bij zijn bed. Hij .glimlachte tegen het jonge meisje en liet zijn oude oogen vol bewondering op haar rusten. „Ik hoop, dat ik in staat zal zijn binnen veertien dagen naar ons jachthuis in Rosshire te vertrekken. Wij moeten dan een heeleboel jonge menschen uitnoodigen, Na talie, want dit huis is altijd zoo somber voor je geweest. Ik heb mezelf heel wat verwijten gedaan, kindje”. Eensklaps sprongen de tranen het jonge meisje in de oogen. Ze verdiende allerminst zooveel vriendelijkheid van den ouden man. Zij en niet hij was schuldig geweest. „U is een schat, en ik houd ontzettend

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 5