der gemeente Sneek P. S. BAKKER Officieel orgaan 3 BETERE HEEREN-CONFECTIE tmcucosnmHDaii's Colb^tü^5 naar maat vanaf Leeuwarden COLBERT-COSTUUMS DEMI’S27.= Hl annex Oil No. bestaat uit 4 bladen. Reclamekolom Nieuwstijdingen^ Uit onze Raadzaal. Koop en Verkoop van Effecten. Verzilvering van Coupons en Lossingen. SNEEKER COURANT (72e Jaargang) Eerste blad No. 53 iü Kalerdas S April 45e Jaargan g Uitgave KIEZEBftlNK Go. De SNEEKER COURANT fs een - OP EIGEN ATELIERS - geleid (bijlage 99 tot bet raadsversla,g 1927), worden de Sneeker Zeilclub. e. te leenen bedrag kan worden NATIONALE BANKVEREENIGING gemaakt worden van dezelfde stoffen en op gelijke wijze vervaardigd als onze Maatkleeding in de afgeloopen maanden werd onze voor raad weer geheel aangevuld met deze prima Confectie B. en W. nebben den raad o. a de volgende voorstellen aangeboden: de om van No. X 07.352.71(16). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van een geldleening, groot f300.000.— met de Maatschappij voor ge- meentecrediet te Amsterdam, tot dekking van de kosten van buitengewone werken. Maart 1927, no. 8, werd in oprichting van een openbaar GROOTZAND 32 SMEEK Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Rijs, Oudemirdum, Wyckel, Regelprijs 9 cent, abonnementen belangrijke korting. meeste groepen uiteenvielen. Hoewel het bestuur de wedstrijd een week had willen opschorten, werden toch op aandringen der deelnemers de prijzen uitgereikt. Aan den heer J. de Groot van Sneek werd een fraaie schilderij, geschonken door den heer G. Oosterhof, Oost-Indië, uitgereikt. Hij toch had met zijn „Zwerver” in de wedstrijden van het afgeloopen seizoen één eerste prijs gewonnen onder de prijswinnaars van het vorige jaar. Aan wedstrijden van andere clubs als te Grouw, Irnsum, Akkrum, Langweer en Lem mer werd door leden onzer club met meer of minder succes deelgenomen. Bijzonder vermeld dient te worden de teleurstelling, die bleek toen ’t bericht ons bereikte, dat het den heer D. Oppenhuizen, die een vorig jaar met zijn „Windekind” winnaar was geworden van den „Warmond beker” bij de zeilwedstrijden op de Kager plassen, dit jaar, zij ’t dan dat hij met een 2e prijs thuis kwam, dien beker niet had kunnen behouden. De voorzitter meent zeker namens de ver gadering te spreken als hij den secretaris dank zegt voor zijn keurig en volledig ver slag. Aan de orde is rekening en verantwoor ding der inkomsten en uitgaven. De heer H. Schurink, die met den heer H. Prins de rekening en verantwoording van den penningmeester had nagezien, deel de mee, dat het tekort van f 117.08*/2 was gestegen tot f 228.48. De uitgaven toch hadden bedragen f 1192.99 en de inkomsten n - BIJ GOED PASSEN - zijn deze Costuums en Jassen gelijkwaardig aan onze superieure Maatkleeding - U koopt dan een mooi en degel ij k kleedingstuk tegen een aanmerkelijk voordeeliger prijs Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f 2.50, naar buiten fr. per post f 3.60 _t en bovendien huis-aan-buis verspreid Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega. VERGADERING van den RAAD der gemeente SNEEK op MAANDAG 8 APRIL 1929, des avonds te 7*4 uur. PUNTEN VAN BEHANDELING: Punt I. Notulen van de vergadering van 11 Maart 1929. Punt 11. Ingekomen stukken: a. Verslag van hetgeen met betrekking; tot verbetering der volkshuisvesting in de gemeente Sneek over 1928 is verricht. (1.778.5(1)). b. Verslag van den Handelscursus der Vereeniging „Middenstand” over 1928. (1.851.35.02.98(1)). c. Verslag der Vereeniging tot bestrijding der tuber culose over 1928. (1.842.1(5)). d. Verslag der Vereeniging voor kraamverzorging over 1928. (1.842.15(1)). Verslag der Commissie voor de lichamelijke opvoe ding over 1928. (1.855.3(7)). f. Verslag van de Gezondheidscommissie met den zetel Sneek over 1928. (1.771.07.83-2(1)). g. Adres van de besturen der afd. Sneek van den Alg. Ned. en den Ned. Chr. Bouwarbeidersbond, den Ned. R.-K. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph” en de Landelijke federatie van bouwvakarbeiders in Nederland, houdende verzoek om de bestaande besteksbepalingen ten behoeve van arbeiders, werkzaam op voor rekening van de ge meente uit te voeren werken, in voor die arbeiders gun- stigen zin aan te vullen. (1.712.2(2)). Punt lil. Mededeeling van Burgemeester en Wethouders naar aanleiding van een ingekomen verzoek van de af- deeling Heeg der Friesche Maatschappij van Landbouw om den wekelijkschen marktdag in plaats van op Dinsdag op Woensdag te houden. (Bijlage 34; dossierno. 1.824. 511.2(21)). Punt IV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van een geldleening, groot f 300.000.met de Maatschappij voor gemeente-crediet te Amsterdam tot dekking van de kosten van buitengewone werken. (Bijlage 35; dossierno. X 07.352.71(16)). Punt V. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot buitengewone aflossing van het restant der 6 leening 1924 en tot het aangaan van een nieuwe 4% leening, groot f 223.000.—. (Bijlage 36; dossierno. X 07.352.71 (12/17)). Punt VI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot afbraak van het perceel, gelegen aan de Geeuwkade nos. 31 en 32, aangekocht van A. P. J. Sanders. (Bijlage 37; dossierno. X 07.351.11(44)). De algemeene vergadering van de Snee ker Zeilclub, die Woensdagavond in café „Onder de Linden” werd gehouden, opende de voorzitter, de heer H. v. d. Zee, met een woord van welkom gericht tot de vele opge komen leden en in ’t bijzonder tot hen, die van buiten de stad waren gekomen en daar door hun groote belangstelling toonden, en tot den nestor, den heer A. Veen, die op de vergaderingen nooit gemist wordt. Hij hoopt, dat de beslissingen, die zullen geno men worden, mogen strekken tot den bloei der zeilclub. De voorgelezen notulen van de vorige alg. verg, ontlokten den heer A. v. Gooi de opmerking, dat hij met zijn voorstel, op die bijeenkomst ingediend, niet anders had be doeld, dan dit: stel de officieele opening van ’t zeilseizoen vast vóór Hemelvaarts dag, als die feestdag in ’t laatst van Mei valt. Noodzakelijk achtte hij ’t niet, dat die opening gepaard ging met een wed strijd. Het zeer uitvoerige jaarverslag van den secretaris, den heer S. J. Olij, bevatte de belangrijkste voorvallen in ’t clubleven, die we hier laten volgen: Het aantal leden bedroeg 329, waarvan 69 buiten Sneek. Als steeds werd ook dit jaar het zeilseizoen geópend met een wed strijd op Hemelvaartsdag, waaraan door 30 schepen, verdeeld in 5 klassen, werd deelgenomen. De tweede wedstrijd volgde den 15 Juli, doch de bijna tropische hitte en 't zoo goed als totaal gemis aan wind waren oorzaak, dat deze niet zoo slaagde als ge hoopt was. Ook den 19 Augs., den Zondag in Sneeker kermis, speelde de wind ons weer parten. In tweeërlei opzicht was dat jammer, want veel van het mooie in de in- vitatieklasse der 7.10 M. jachten ging daar door verloren, terwijl ook de laatste der seriewedstrijden voor 12-voetsjoliën, die ’t vorige jaar niet meer kon worden gehouden, en daarom nu plaats vond, niet het ge- wenschte succes had voor de toeschouwers. Den 13 September werd ter gelegenheid van de opening van ’t nieuwe kanaal te Mak- kum een motortocht daarheen georgani seerd. Dank zij de zeer gewaardeerde be middeling van den heer J. Piccardt alhier, waren de deelnemers in de gelegenheid ge steld, onder leiding van een ingenieur, na afloop der feestelijkheid een bezoek te bren gen aan de Zuiderzeewerken. Het zeilsei zoen werd besloten met een groepswedstrijd op 16 September, waarvoor zich niet min der dan negen groepen van vier schepen hadden aangegeven. Weer liet de wind op zich wachten, zoodat het een drijfpartij werd en niet door alle schepen de bepaalde twee banen werden gezeild, waardoor de De Veemarkt. No. 1.824.511.2(21). Mededeeling van Burgemeester en Wet houders naar aanleiding van een ingekomen verzoek van de afdeeling Heeg van Friesche Maatschappij van Landbouw den wekelijkschen marktdag in plaats op' Dinsdag; op Woensdag te houden. SNEEK, 26 Maart 1929. Aan den Gemeenteraad. Door de afdeeling Heeg van de Friesche Maatschappij van Landbouw is in het bijgevoegde schrijven tot ons het verzoek gericht om te bevorderen, dat de wekelijksche marktdag alhier in plaats van op Dinsdag voortaan op Woensdag zal worden gehouden. De aanleiding tot het indienen van dit verzoek was gelegen in de omstandigheid, dat de Hollandsche kooplieden de Sneeker markt niet bezoeken, hetgeen, naar de meening van de adressante, het gevolg is van het feit, dat des Dinsdags ook belang rijke veemarkten worden gehouden te Rotterdam, Pur- merend en Groningen. Volgens haar zullen door het ver stellen van den marktdagte Sneek van Dinsdag op Woensdag de Hollandsche kooplieden beter in de gele genheid komen zich naar de Sneeker veemarkt te begeven. Wij hebben over het ingekomen verzoek het oordeel in gewonnen van de volgende 11 organisatie’s, wier belangen bij een eventueele inwilliging van dat verzoek betrokken zijn: het departement Sneek van de Nederlandsche Maat schappij voor Nijverheid en Handel, de afdeeling Sneek van de Friesche Maatschappij van Landbouw, de Friesche Maatschappij van Landbouw, de Friesche paardenslagers- bond, de Sneeker slagersvereeniging, de afdeeling Fries land van den Nederlandschen bond van veehandelaren, de Sneeker Middenstandsvereeniging, de afdeeling Sneek van de Christelijke Middenstandsvereeniging „Boaz”, de Friesche Coöperatieve exportslagerij te Akkrum, de Ver eeniging voor Hoofdambtenaren bij het marktwezen in Nederland en de Bond van exportslagers. De ingekomen adviezen leggen wij hierbij aan U over. Uit deze adviezen blijkt, dat de organisatie’s alle het behoud van de markt op Dinsdag op prijs stellen en dus afwijzend tegenover het verzoek staan. Wij deelen het door deze organisatie’s ingenomen stand punt. De Dinsdag-markt is alhier geheel ingeburgerd en heeft in den loop der jaren voor een niet onbelangrijk deel haar stempel op deze gemeente gedrukt. Verandering in den dag, waarop de markt gehouden wordt, zal onzes inziens een ontwrichting van de allengs gegroeide ver houdingen in den handel tengevolge hebben. Met het oog hierop meenen wij, dat het treffen van een dergelijken ingrijpenden maatregel slechts dan gerechtvaardigd zou zijn, wanneer onomstootelijk vaststond, dat hij tot meer deren bloei der gemeente zou leiden. Deze zekerheid ont breekt in dit geval geheel; eer mag het tegendeel worden verwacht. Aangezien het hier de vitale belangen der gemeente Sneek betreft, hebben wij gemeend, ofschoon het adres der afdeeling Heeg aan ons was gericht, U niet buiten deze aangelegenheid te moeten laten, doch een uitspraak van U daaromtrent te moeten uitlokken. Wij zullen aannemen, dat U onze opvatting terzake van het behoud van de markt op Dinsdag deelt en dus niet tot verschuiving van de markt van Dinsdag op Woensdag wenscht over te gaan, indien U deze mededeeling voor kennisgeving aanneemt. f964.51. Toch behoefde dit tekort de ver gadering niet te verontrusten, want onder de uitgaven komen twee groote posten voor, n.l. f291.30 voor vlaggen en f270.10 voor insignes, die voor een groot deel nog bij den penningmeester aanwezig zijn. Schaffen alle leden dit jaar een vlag of insigne aan, dan vloeit de opbrengst in de kas, en zal zeker een volgend jaar de re kening wel een batig saldo aanwijzen. De rapporteur stelt voor den penning meester dank te zeggen voor zijn nauw keurig beheer en hem volledige decharge te verléenen; waartoe wordt besloten, na dat de laatstgenoemde nog eenige toelich tingen had verstrekt Aan de beurt van aftreding waren de aan den genoemden bouw verbonden kosten geraamd op f 30.700.—. De werkelijke uitgaven komen zeer nauwkeurig overeen met de aanvankelijk opgezette raming. Zij kunnen gedekt worden door een leeningsbedrag van f 30.000.aange vuld met een bedrag van ten naaste bij f 700.uit den gewonen dienst. B. Leening aan de N. V. tot oprichting en instand houding van het Sportpark Sneek. Tot het aangaan van deze leening, groot f20.000. werd besloten bij raadsbesluit van 8 November 1926, no. 15. De verstrekking van het leeningsbedrag vond plaats op den dienst 1928. C. Verbetering van den Singel, van de overbrugging KleinzandSuupmarkt en van de Suupmarkt. Tot de uitvoering van deze werken werd besloten bij raadsbesluit van 16 April 1928, no. 11a. De kosten van uitvoering worden geraamd op f 75.040.Het desbetref fend raadsbesluit tot wijziging der gemeentebegrooting voor 1928 werd genomen in de genoemde vergadering van 16 April 1928 onder no. 116 en goedgekeurd door de Gedeputeerde Staten bij besluit van 30 Juli 1928, no. 110, 2e afd. F. Het voor dit onderdeel afgerond op f 75.000. D. Bouw slachthuis. Bij raadsbesluit van 1 beginsel besloten tot de slachthuis in de gemeente. Als plaats van stichting werd bij raadsbesluit van 22 Augustus 1927, no. 7, aangewezen een terrein, gelegen aan den Oppenhuizerweg en de Houkesloot. Het definitieve besluit tot oprichting werd genomen in de vergadering van 13 Augustus 1928, no. 8a. Het in ver band daarmede in diezelfde vergadering onder no. 8b genomen besluit tot wijziging der gemeentebegrooting voor 1928 werd goedgekeurd door de Gedeputeerde Staten bij besluit van 3 October 1928, no. 70, 2e afd. F. Het vermeldde een totaal kostenbedrag van f 160.135.zoo dat het voor slachthuisbouw benoodigde leeningsbedrag kan gesteld worden op f 160.000. E. Verplaatsing veemarkt. Tot verplaatsing van de veemarkt van het tegenwoor dige terrein naar het ijsbaan-terrein aan de Stationsstraat werd besloten bij raadsbesluit van 13 Augustus 1928, no. 5a. Het daarmede samenhangend besluit tot wijziging van de gemeentebegrooting voor 1928, in diezelfde vergadering onder no. 5b genomen, werd goedgekeurd door de Gede puteerde Staten bij besluit van 26 September 1928, no. 96, 2e afd. F. De kostenraming beliep f 172.500.zoodat het voor dit onderdeel te leenen bedrag eveneens op deze som kan worden gesteld. Het vorenstaande samenvattend, zal door de gemeente Sneek voor de uitvoering van buitengewone werken moeten geleend worden een bedrag van f 457.500. Op dit totaal-bedrag kan evenwel een vermindering worden toegepast van f 15.000.welke som ontstaan is door de volgende 2 omstandigheden: lo. de kosten van de stadsuitbreiding aan den Leeu- warderweg, tot welke uitbreiding werd besloten bij raads besluit van 31 Mei 1927, no. 7, en ter dekking waarvan bij raadsbesluit van 12 Maart 1928, no. 6, goedgekeurd door de Gedeputeerde Staten bij besluit van 21 Maart 1928, no. 122, 2e afdeeling F, met de verzekeringsbank „Victoria” te Amsterdam een 4% geldleening ad 1 110.000.werd aangegaan, zullen naar schatting van den gemeente-architect tengevolge van voordeeligen aan koop van materialen ongeveer f 10.000.beneden de raming blijven; 2o. bij het aangaan van de onder lo. genoemde leening werd geen rekening gehouden met de omstandigheid, dat het R.-K. Parochiaal Armbestuur een totaal-bijdrage van Lz NIEUWE SNEEKER ^COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en T"” Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannenburg. Contróle op de oplaag toegestaan. Alle advertentiën worden in beide bladen opgenomen. SNEEK, 26 Maart 1929. Aan den Gemeenteraad. Ter dekking van uitgaven voor woningbouw, verbetering grachten en straten, bouw slachthuis, verplaatsing vee markt en andere buitengewone werken moet door de gemeente een geldleening worden aangegaan. De uitgaven, welke gedaan zijn of nog moeten worden, zijn de volgende: A. Bouw van 10 woningen aan de 2e Steenklipstraat en de Kapelstraat. Bij raadsbesluit van 7 November 1927, no. 4, goedge keurd door de Gedeputeerde Staten bij besluit van 28 December 1927, no. 96, le afd. B, werd besloten tot den bouw van 10 woningen aan de 2e Steenklipstraat en de Kapelstraat. In het voorstel, dat tot het nemen van dit besluit heeft jlfdezlinq KLEED! Nü NAAR MAAT J- i A 1 f Groote Keuze w nieuwste Stoffer? 'Prima.Cbupe en flftorkinp peparandeerd Vraadtonze Stalencollectieb. I Speciale tan&wn jvoop flbonnemten. HIEUWE SNEEKER COURANT ifroSs

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 1