lli h b Donderdag 18 April. 8 uur.Harmonie zijn revolver te trekken. Hij schoot en Rioleering Nieuwe Veemarkt. Berlijn steeds door een geheime koerier Een nieuw politieschandaal te Londen. Frankrijk’s beste melkkoe. van zijn verwonding, gelukte het den agen Emmabloem. De verkoop van de Emmabloem heeft hier ter stede heden f581.04 opgebracht (1928: f586.85, 1927; f 554.87’/2). -4980 -6540 -7875 - 5850 -5600 -5300 -4703 -4405 -4525 -5600 -4444 - 4993 -3580 - 5660 - 5500 -7615 - 5248 -5260 -4600 meest mogelijken spoed revisie zou worden aangevraagd. Het Volk heeft een onderhoud gehad met ds. A. Winckel, docent aan de Theologi sche School te Apeldoorn, die gevangenis predikant te Leeuwarden is geweest. Daar uit blijkt, dat ook ds. Wbckel overtuigd is van de onschuld van Klunder en Teunissen. noy dage: van H lukt, gesti hun de veel ontl Smi onh vlie( 3 om 1 avon San dien* stelt! Nica Ui tuig, der vond vlieg toesl meni demi drie U gep rekt de 582 654 E Lor E stal jaa mil sta wa. ren ma. var pit; de gol a 1 kar loo zal die ver nu Sw cut loti er de we er „n Pri vai En we wo an scl doi „sr gei kaï lot De ba fee lijl ha all Dc Ca or; Sv do ja. ee tw te wc toi nu va te in aa ka ze 10i we 1 de gemeente. 21 inschrijvers. Th. en KI. Bosman en P. de Wit, resp. te Surhuizum en JStroobos J. W. Boltje, Heerenveen Joh. Olij en Co., Sneek J Andringa, idem L. Beetstra en Co., idem E. Statema Ezn., Bolsward Qebr. Velsink, Sneek B. v. d. Kooij, Leeuwarden KI. Hiemstra, Sneek M. W. de Vries, Oosterzee J. W. de Jong en P. Beljon, Lemmer Mijnongeluk. Te Wasmes in de Borinage (België) zijn twee broeders, werkzaam in de kolenmijn van Escouffioux onder een instorting be graven. De eene bleef op slag dood, de an dere werd zwaar gewond. Ten teeken van rouw hebben alle arbeiders het werk ver laten. Het is reeds de derde maal, dat de vrouw van den gedooden mijnwerker we duwe wordt. Ongeveer een jaar geleden werd haar tweede man eveneens in dezelfde mijn gedood. Consulent ir. A. Sevenster meldt uit Pa rijs, dat thans de volledige uitslag bekend is van het Concours voor de beste melkkoe i van Frankrijk. Het blijkt een zwartbonte Friesch-Hollandsche koe te zijn, toebehoo- toen hij nog niet den leeftijd van zeven tien jaar had bereikt, soldaat werd. Dank zij zijn betrekkingen tot het keizerlijk huis bracht hij het spoedig tot onderofficier ook kreeg hij hooge onderscheidingen. Na de revolutie keerde Hartung terug naar baronesse Türke, die zijn pleegmoeder was en bovendien de beste vriendin van prinses Hermine, de tegenwoordige echtgenoote Ivan den gewezen Duitsche keizer. In hotel Adlon te Berlijn heeft hij een lang onder houd gehad met de prinses, die toen juist ijverig actie voerde voor de schade loosstelling door het rijk aan den keizer. De prinses gaf Hartung ook den raad dienst te nemen bij de grenstroepen. Te Berlijn is hij later o.a. in verbinding getreden met den heer von Berg, beheerder van het keizerlijk vermogen. Weldra werd hij de vertrouweling van Doorn. Daar men te Doorn geen vertrouwen in de post stelde, De avonturier Hartung. Men meldt uit Berlijn aan de N. R. Ct. Een medewerker van de Dortmunder General Anzeiger heeft Inzage kunnen ne men van een dagboek van den onlangs gearresteerden avonturier, Karl Hartung. Uit dit dagboek blijkt dat Hartung in 1917, rende aan Jen heer Darthenay tc Le Ques- Het einde van de Middelbare Technische school. Onze Middelbare Technische school, in 1912 geboren, door het rijk, wegens sub- sidie-onthouding, veroordeeld tot een lang- zamen dood, is thans ter ziele. Zaterdag heeft de laatste diploma-uitreiking plaats gehad, ten overstaan van ir. J. A. Mulock Houwer te Groningen, gedelegeerde van den minister van onderwijs. Einddiploma’s zijn uitgereikt aan alle 11 candidaten en wel voor de afd. Waterbouw kunde aan de h.h. R. J. Wildschut te Balk, P. Kramer te Lemmer, J. Hergarden te Heerenveen, A. Schilstra te Nijland, J. Wempe te Sneek, J. v. d. Bosch te Ooster- wolde. Beide l.g. behaalden reeds eerder diploma B.B. Afd. Burgerbouwkunde de h.h. Draisma te Piaam, R. de Schiffart te Hartwerd, D. Ringnalda te Sneek, O. Visser (met lof) te Workum, F. Feenstra te Bolsward. Laatst genoemde behaalde reeds eerder diploma W.B. De heer F. de Wolf, voorzitter der ver- populair wetenschappelijke film eeniging, sprak een woord van gelukwenschwakende Sfinx”. I" -jI—, reeds een beschrijving op. Het is een interessante film, en de entréeprijs is in de lucht. V. d. S. viel en trof den vluch teling, die op slag dood was. Een gevaarlijk transport. Vrijdag passeerde te Lobith uit Duitsch- Sicherheitsdienst” heette, werden eerst op leid op een landgoed en wel onder leiding van prins Salm-Horstar, eveneens een vertrouweling van Doorn. Later werd de opleiding naar Silezië verplaatst. Hartung vertelt tenslotte een tijdlang op kosten van prinses Hermine in het zieken huis Bethel te zijn verpleegd Op 7 Fe bruari ontving hij uit Doorn van den par ticulieren secretaris van de prinses t og een briefje, waarin o.a. staat „H.M. de keizerin heeft uw schrijven van 30 Januari ontvangen. Daar de keizerin niet van plan is de groote rekening voor Bethel te betalen en u bovendien thans een betrekking te Berlijn heeft, is zij zeer ver baasd weder een verzoekschrift van u te ontvangen. H.M. verwacht, dat gij haar hooge welwillendheid alle eer zult aandoen en is bereid, indien uw gedtag onberispe lijk is, u over drie maanden het gevraagde bedrag als leening ter beschikking te stellen. Ge weet, dat H.M. tracht uw levensweg te vergemakkelijken en ik ben overtuigd, dat ge dit volkomen inziet.” Men heeft Hartung een aantal documen ten onivreemd. Deze stukken zijn gepubli ceerd in radicale bladen van links en hieraan zou het te wijten zijn, dat hij nu uit Doorn in het geheel geen steun meer ontvangt. Gratie van de hand gewezen. De waarnemend minister van justitie in Zuid-Afrika heeft het kabinet meegedeeld, dat hij na ampele overweging niet in staat is den gouverneur-generaal aan te bevelen van zijn recht van gratie gebruik te maken in het geval van den boer, die veroordeeld is tot tien geeselsiagen en zeven jaar dwang arbeid wegens moord. De boer had Jeen inboorling doodgeranseld, omdat deze een blanke vrouw bedreigd had. De geeselstraf zal dus toegepast worden. Verloren radium Sir William Milligan, een chirurg te Manchester, heeft in de jaariijksche ver gadering van het radium-instituut aldaar een merkwaardige geschiedenis verteld. Tengevolge van het springen van een retort, was er in het instituut een kleine hoeveelheid radium te loor gegaan. Daarop werd de vloer van de zaal opgebroken en naar Amerika gezonden, om er het radium uit te halen. Het instituut kreeg voor on geveer f 21600 waarde aan radium terug en verloor voor f 20400. De onverstandige inbrekers. Te Kopenhagen heeft voor de radio om roep een journalist gesproken over het onderwerp „dc strijd der politie tegen de inbrekers”. Hij betoogde o.a. dat de mis dadigers in het algemeen onverstandig te werk gaan. Tijdens zijn lezing werd in zijn huis ingebroken. Een drama in de woonschepen haven te Leeuwarden. Zaterdagmiddag omstreekt 4 uur werd door bewoners van de woonschepenhaven te Leeuwarden de politie gewaarschuwd dat het noodig was dat een agent zich eens vertoonde. Een berucht individu, Klaas V. ging te keer, had ruzie met zijn familie leden gekregen die daar ook met een schip lagen en dreigde hen te zullen doodsteken. De agent Sijmen Hoekstra begaf zich per rijwiel naar de haven. De eersten die hij daar aantrof, waren een vijftal mannen, die in een groepje het geval stonden te be spreken. Toen de agent hem passeerde, waarschuwden enkelen uit ’t clubje hem alWees voorzichtig, dié Klaas V. is tot alles in staat. De politieman begaf zich naar het schip van Klaas V. Op zijn bevel kwam de man te voorschijn. Hoekstra trachtte doorhem bezadigd toe te spreken, den rustverstoor der te kalmeeren. De agent stond daarbij over zijn fiets geleund bij de loopplank. Plotseling rende Klaas de plank over, greep Hoekstra in de borst en poogde hem land schipper Burgers, schip „Elisabeth”, met een lading, bestaande uit 500 kisten dynamiet, bruto 13.750 K.G., voor Amster dam bestemd. De lading is te Buitenhuizen overgeladen in het stoomschip „Rotty”, van de stoomvaartmaatschappij „Neder land”, welk schip Zaterdag naar Oost-lndië is vertrokken. Het vergaan van de „R. O. 42”. Thans wordt aangenomen dat de vis- schersboot „R. O 42” te Maassluis met man en muis vergaan is. Zooals bekend, had dit schip 4 opvarenden aan boord. Op verzoek van den reeder is thans door predikanten aan de families der nabestaanden aange zegd, dat niet langer aan het lot van de op varenden getwijfeld mag worden. Een droevig ongeval. Zaterdag heeft in de Abdij te Middel burg een droevig ongeval plaats gevonden. De stelling voor de Abdijgebouwen bij de poort aan de zijde van het Koorkerkhof moest worden afgebroken. Daaraan werkte o. a. de 56-jarige F. Toen deze zich in de dakgoot bevond, raakte hij zijn evenwicht kwijt en viel hij van een hoogte van onge veer 10 Meter naar beneden. De ongeluk kige kreeg een schedelbreuk en werd dood opgenomen. L>r. Mengelberg. Aan de Tel. deelt prof. mr. Russell, die de belastingzaken van Mengelberg behartigt mee, dat deze nog geen definitieve beslissing inzake zijn vertrek heeft genomen, daar op zijn adres om de Ned. belastingwetten op de juiste wijze toe te passen nog niet door de regeering is afgehandeld. Sedert 1925 heeft Mengelberg geen woonplaats meer in Amsterdam. Zijn hoofdwerkzaamheden en de zetel van zijn fortuin zijn te New- York. Mengelberg weigert beslist in totaal in Nederland, Ver. Staten en Zwitserland, waar hij woningen en meubelen bezit, zooveel belasting te betalen, dat zijn inkomen tot een minimaal bedrag wordt gereduceerd. Hij wil echter wel alle belasting aan Nederland betalen van zijn inkomen in dit land genoten. Als di regeering in deze gunstig beschikt zal Mengelberg allicht zijn ontslag-aanvrage intrekken. De staking in het houtbedrijf. Te Leerdam is de staking in het hout bedrijf opgeheven. De voordeelen van de arbeiders zijntwee cent loonsverhooging voor de arbeiders van 21 en ouderpremie- vrije ziekteverzekering (eerste week 80 pCt., daarna 100 pCt.) pensioenverzekering voor de arbeiders tusschen 21 en 55 jaar waarvoor de premie door beide partijen gelijkelijk wordt betaald, met recht van polis voor eiken arbeider. Wat betreft de arbeiders, die reeds 55 jaar zijn, voor hen blijft de pensionneering zooals tot dusver ge bruikelijk was vcor rekening van de directie. Voor stukwerkers wordt de prijs regeling zoodanig, dat als regel 20 pCt. boven het grondtoon verdiend zal worden. Alle arbeiders kunnen weer aan het werk gaan. De doodstraf voltrokken. In de gevangenis te Pandeglang in Ban tam (Ned. Indië) is de opstandeling Hadji Doelhadi, tot de doodstraf veroordeeld wegens den moord op den Wedana van Menes. Volgens getuigen van de executie heeft hij voor het vallen van het luik nog de vol gende woorden uitgesproken „Ik ben onschuldig, ik heb den Wedana niet vermoord en ik heb ook niet mee ge daan aan het in stukken slaan van het meubilair. Ik weet dat door deze verklaring geen verandering zal komen aan het een maal gevallen vonnis, maar nogmaals ver klaar ik, dat ik onschuldig ben. Ik ga met De staking in het houtbedrijf aan de Zaan. Gisterochtend half zeven was er bij het aangaan van het werk aan de zagerijen en houtwerven zeer veel belangstelling van de zijde der stakers. Bij groepjes van 20 en meer stonden zij af te wachten, welke uit werking de brief van de patroons, waarin den arbeiders ontslag werd aangezegd, indien zij zich niet op 15 April op het werk ver voegden, op het vast personeel zou heb ben. Voor zoover thans bekend is, heeft geen van de stakende houtbewerkers zich werd de briefwisseling tusschen Doorn en aangemeld. Berlijn steeds door een geheime koerier De vier samenwerkende organisaties heb- bezorgd. Voor propaganda-doeleinden be- sch kte hij over een bedrag van duizend mark per maand. Prinses Hermine zou, volgens Hartung hebben gehoopt, dat in geval van herstel der monarchie haar zoon, prins Hans George, keizer zou worden. Ze was namelijk van Twee Londensche politie-ambtenaren, die onder verdenking staan van geheime inlich tingen aan een buitenlandsche mogendheid te hebben verstrekt, zijn tijdelijk geschorst. Een voorloopig rapport is in handen gesteld van den openbaren aanklager, sir Archibald Bodkin. aansporend straks in de maatschappij kloeke en onkreukbare werkers te worden. De heer Mulock Houwer wees er op, dat de rijkscontröle bij deze examens aan de diploma’s een hooge waarde toekent, een waarde waaraan de bezitters in hun verdere leven iets hebben. S. de Wolf, Sneek Joh. Wierda, idem H. Molenaar, idem B. H. Beljon, Lemmer J. Kerkstra, Sneek Gebr. Dikkerboom en Sijbrandij, Oudehaske W. j. Boltje, Nijehaske O. de Vries, Sneek Gebr. van Balen, Irnsum Sj. Verhöeve, Leeuwarden Daar de inschrijving van E. Statema we gens een fout ongeldig werd verklaard is het werk gegund aan den op één na laag- sten inschrijver Joh. Wierda alhier voor f 4405. Sneeker Koorklassen. Uitvoering .Bloemen- trof den woesteling aan de linkerzijde in Aanbesteding van de rioleering der nieu- cantate”. Medewerking van den heer Jac. veemarkt. Levering van materiaal door q Hoogslag. I Vrijdag 19 April, 8 uur Amicitia. Communistische Partij in Holland. Darsono en L. de Visser over: „De strijd van de Communistische internationale en de - 6244 naderende oorlog". Zaterdag 20 April. Feestavond L.S.C. Juniores en Adspiranten. Bal na. Maandag 22 April 8 uur Harmonie Ver. voor Ziekenhuisverzekering. Openbare oprichtingsvergadering. 30 April. Zangvereen. „Excelsior” uit voering Requiem Brahms, cantate van Bach. Bioscoop nieuws. De A m i c i t i a-B i o s c o o p heeft nu als hoofdnummer „Achter Gouden Tralies” met Billie Dove en Ben Lyon in de hoofd rollen. Marcia Kane huwt op wensch van haar vader den uitgeweken Russischen prins Boris Androwsky, nu de man die zij liefhad, Wallace Mc. Kerzie bij een mijn ongeluk, naar zij meent, om het leven is gekomen. Maar plotseling staat deze weer voor haar en beide beseffen het slachtoffer te zijn geworden van een intrige tusschen den ouden Kane en den prins. Monroe Mitchell, de oom van Marcia treedt als redder in de nood op. Tot hem vlucht Marcia en hij weet ook Wallace mee naar zijn huis te krijgen. Als op wensch van prins Boris, Mitchell voor hem een revuefeest organiseert, besluiten Marcia en Wallace na afloop daarvan samen te vluchten, doch de prins en zijn reus van een bediende treden hun in den weg. Bij een duel treedt de prins zoo verraderlijk op dat hij het leven van Wallace in handen heeft, die hij alleen wil sparen als Marcia weer bij hem terugkeert. Marcia belooft dit, Wallace komt vrij, en weet nu de hulp te krijgen die hem helpt bij z’n afrekening met den prins, die tot een scheiding gedwongen wordt. Een film dus vol spanning met een allen bevredigend einde. De Bioscoop bij de Waag blijft „Het Laatste Commando” gevende be langstelling welke deze film reeds trok, Is een bewijs dat het spel van Jannings ook hier groote bewondering wekt, die trouwens meer dan verdiend is. De ontwakende sfinx. Donderdagavond a.s. in A m i c i t i a de i „De ont- In het vorig nr. namen den onderbuik. Klaas V. viel toen neer. Onmiddellijk werd de politie andermaal op de hoogte gesteld. Twee agenten bega ven zich thans op weg naar de haven, waar zij V. aan boord aantroffen, tegen wien proces verbaal werd opgemaakt. De toe stand van den man was zoodanig, dat het noodig bleek hem per brancard naar het Stadsziekenhuis te vervoeren. Heden was zijn toestand redelijk wel. Levensgevaar schijnt niet aanwezig te zijn. V., die een slechte reputatie geniet, moet volgens verklaring van verschillende men- schen, toen hij hoorde dat om de politie gezonden was gezegd hebben„Als ze dan maar met zes man of meer komen. Ze gaan er allemaal an”. IJje Wijkstra van Grootegast schijnt dus school te maken. Leeuw. Nieuwsblad Neder landsche Kaatsbond. Te Franekeris de algemeene vergadering van bovengenoemden bond gehouden. De voorzitter de heer U. Rijpma wijdde in zijn openingsrede gevoelvolle woorden aan de nagedachtenis van het overleden bestuurs lid de heer O. Hiemstra. Uit het jaarverslag bleek dat de bond 89 afdeelingen met 8790 leden telt. Als inter nationaal spel is door de tot stand gekomen internationale confederatie (België, Frank rijk en Nederland) het jeu de pelöte aange nomen, doch ieder aangesloten land kan zijn eigen spel blijven beoefenen. De reke ning sloot met een nadeelig saldo van f 103.52. Tot bestuursleden zijn herkozen de h.h. D. de Jóng, Leeuwarden, W. K. Post- ma, Kimswerd en F. Wiersma, Amsterdam. Diverse voorstellen werden daarna aan genomen. Wijzigingen in het huishoudelijk regle ment behoeven voortaan 2/3 van de uitge brachte stemmen. Zonder bespreking wordt aangenomen, dat een perkspeler niet meer aan de perk- grenzen is gebonden als de bal is opgesla gen. Eveneens wordt aangenomen, dat in som mige gevallen een speler, die kan worden gedisqualificeerd tot ten hoogste 1 '/2 jaar, in de plaats daarvan wordt beboet voor ten hoogste f 25. Ook zullen in het vervolg strafbaar zijn de spelers, die zich aanmel den en deelnemen aan een wedstrijd zonder te voldoen aan de voorwaarden van toela ting. Ten opzichte van de soorten wedstrijden had het hoofdbestuur o. m. voorgesteld de jongens- en junioreswedstrijden te doen re gelen via de besturen van afdeelingen en voor deze beide groepen dus uitsluitend wedstrijden van afdeelingsparturen toe te laten. De vergadering wilde hiervan niet weten; ook in de toekomst blijven voor jongens wedstrijden van door-elkaar-loten toelaat baar. Hetzelfde standpunt werd ingenomen ten opzichte van de junioresklasse. Ten slotte werd ook het voorstel van het hoofdbestuur, om de juniores-klasse in vele gevallen te scheiden van de groep ouderen, teneinde daardoor die categorie voor te zware belasting in de oudere groep te be hoeden, verworpen, zoodat geen enkele be perking in dezen zin is tot stand gekomen. Alleen indien er een wedstrijd in de juniores klasse wordt gehouden, mogen deze spelers niet aan een anderen wedstrijd deelnemen. Ten einde te komen tot een regeling van de soorten wedstrijden, had de commissie noodig geacht, dat elke wedstrijd de goed keuring zou moeten hebben van het hoofd bestuur. Dit voorstel werd tegelijk behan deld met een hoofdbestuursvoorstel om zon der toestemming alle wedstrijden op de bondsdagen (Pinkster-Maandag en Jong- Nederland) te verbieden en een voorstel van „Jan Bogtstra”, om op den dag van Jong-Nederland geen enkelen wedstrijd toe te laten. Besloten wordt, vóór den aanvang van het seizoen de opgaven van de afdeelingen af te wachten en daarnaar een programma samen te stellen. Om echter op den dag van Jong-Neder land alle andere wedstrijden te verbieden, kon niet worden goedgekeurd, mede omdat reeds de Zondagen zoo bezet zijn. Aangenomen wordt een voorstel van de commissie, om de leeftijdsgrenzen voor de verschillende groepen nader te regelen. De leeftijdsgrens voor het lidmaatschap werd bepaald op 17 jaar; voor het bepalen van den leeftijd wordt 1 Mei genomen. In het vervolg mogen dus aan den bondswedstrijd deelnemen zij, die vóór of op 1 Mei den leef tijd van 17 jaar hebben bereikt. Voor Jong- Nederland zal de leeftijd tusschen 17 en 21 jaar gelden. Besloten wordt in het vervolg als eere- prijzen niet meer te komen met medailles voor besten opslag, versten bovenslag, meeste bovenslagen, e. d. in verband met de kwade praktijken, die daaruit kunnen voortkomen. Groote brand. De groote rijstpelierij van de firma van Schaardenburg en Co. te Rotterdam is gister door brand vernield. Oorzaak onbe kend. Het is de grootste brand geweest in 10 jaar in Rotterdam voorgekomen. De schade loopt in de honderdduizenden gul dens alles was verzekerd. Onbewaakte overwegen. Gistermorgen is de landbouwer E. uit Echt op den onbewaakten overweg tusschen Maastricht en Echt door een goederentrein aangereden De man kreeg een levensge- een gerust hart den dood in. vaarlijke hoofdwonde; hij is naar het zie kenhuis te Roermond overgebracht. De moord teGiesse n-N i e u w k e r k. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad, mr. A. Tak, heeft aan een medewer ker van het Volk meegedeeld, dat de ver- hooren te Dordrecht zoo spoedig mogelijk zullen afloopen en dat daarna met den ben Zaterdag f 10.382 uitbetaald. Smokkelaar doodgeschoten. De kommiezen v. d. S. en C., die in het bosch bij Nieuwkerk onder óoirle twee smokkelaars, beiden v. d. Z. genaamd, uit Tilburg, bemerkten, sommeerden hen halt te houden. Een der smokkelaars gaf hieraan meenirg, dat de zoons van den keizer niet gevolg, doch de andere vluchtte. De kom- populair genoeg meer waren. Om propa- miezen achtervoegden hem en losten schoten ganda voor het plan van prinses Hermine te maken, zou een speciale organisatie in het leven worden geroepen. De leden van den dienst, die „Deutsche Schutz- und per stuk. De Koorklassen. De Koorklassen, die reeds zoo menige' geslaagde uitvoering in haar credit hebben, geren Donderdagavond in Harmonie onder leiding van haar directeur, den heer M. H. v. d. Werff, „De Bloemen-cantate”. Ook nu mag groot bezoek en veel succes wor den verwacht. De heer Jac. N. D. Hoog slag verleent zijne medewerking. 'arm. Hoekstra’s pols werd ernstig gekneusd, terwijl een vinger brak. Voor de tweede Aankondigingen. (maal hief V. het stuk hout op om daarmee Woensdag 17 April 81/, uur Onder den politieman te lijf te gaan. Met zeer de Linden. Alg. Vergadering Ver. Sneeker I veel moeite, bij leed erge pijn tengevolge Ambachtsschool. van ziïn verwonding, gelukte het den agen l’l i. tot de geslaagde jongelui, hen aansporend we dezelfde energie, bij de studie getoond, zeer ook in hun werk in de maatschappij te bijzonder laag gesteld, leggen, waardoor goede posities voor hen' HEERENVEEN, 15 April. Voor de be- zullen open liggen. Spr. betreurt natuurlijk trekking van concierge aan het nieuwe zie len zeerste de opheffing der school en kenhuis alhier hebben zich 250 sollicitan- dankt directeur en leeraren voor wat zijten aangemeld. ten bate der inrichting presteerden. GO1NGAR1JP. De voordracht voor hoofd Ook de directeur, de heer C. Ovaa,'der school te Rotsterhaule luidt: 1. J. Ha- richt een felicitatie tot de geslaagden, hunjzelhof, hoofd der school te Goïngarijp, 2 - H. Hoekstra, onderwijzer te Oranjewoud, 3 H. Stapert, hoofd der school te Delfstrahui- zen. HEEG, 16 April. Zondag jl. was de Her vormde Kerk alhier zoowel des morgens als des namiddags vol publiek, niet alleen van 3 hier maar ook van elders. Des morgens om I de rede te hooren van ds. Van Heusden van Helaas zal de Sneeker school, door zoo- steenwijk, die overgekomen was om zijn veel energie en steun van particuliere zijde zwager Ds. J. van der Linde van Wissekerke tot stand gekomen, in het vervolg geen alhier te bevestigen. Tot tekst had hij Pred. diploma’s meer uitreiken, daar er aan het 8 4: „Waar het woord des Konings is, middelbaar technisch onderwijs hier ter daar is heerschappij”. Des namiddags deed stede heden een einde komt, en een prach- de nieuwe predikant zijn intrede waarbij 1 tige gelegenheid voor dergelijk onderwijs tot tekst gekozen had de eerste zendbrief daarmede wordt opgeheven. De oorzaak; de r^ngbroed’rs waren verschi|lende aan- daarvan ligt in bezuinigingsredenen, doch j wezjg namens wie gesproken werd door juist een zeer zuinig werkende inrichting den consujent ds. O. Hokwerda van Gaast- wordt daardoor getroffen; immers het meer systeem dat de leerlingen zomers in de maatschappij technischen arbeid verrichten en .’s winters studeeren, werkt prachtig en buitengewoon economis:h. Ook kan men zich moeilijk soberder uiterlijk denken dan die van het lokaal, waarin heden de diplo ma’s worden uitgereikt. Nadat Spr. zijn waardeering had uitge sproken voor wat bestuur, directeur en leeraren hadden bereikt, eindigde hij met de wensch dat de thans opgeheven school toch nog een voorbeeld voor andere in richtingen moge blijven. Namens de geslaagden richtte de heer D. Ringnalda een woord van dank tot directeur en leeraren voor het genoten on derwijs. Een kort woord nog van de voor zitter en met de opmerking vain den di recteur „hiermee is de M.T.S. van Sneek opgeheven” ging men uiteen. Kievitseieren. llVVASlia Mt WlOk VU Aan de markt alhier waren 6000 a 7000 j |n ’t water te gooien. De worstelpartij had kievitseieren aangevoerd. Prijs 22 cent echter een anderen uitslagin plaats van de agent, werd V. zelf in ’t water gewor pen. Hij klauterde weer bij den wal op, hevig vloekende. Het bad had blijkbaar zijn stemming niet milder gemaakt. Hij ging aan boord en greep daar een zwaar stuk hout. Dit met beide handen boven het hoofd zwaaiende wilde hij daarmee den agent een slag op het hoofd toebrengen. ',Deze weerde den slag met den linkerarm af, doch kreeg een hevige klap op den f6666

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 2