MERIEL. Br I Mvonturen van FIÜ FUSL. FEUILLETON. IB Oi R iHJ t F c 0—Oi I II 02 overwinning voor de Asse- 11 gesp. gew. rem. verl. pnt. gem. den met een onverwacht schot de score te ft 44. i HOOFDSTUK XXXVII. van Slot volgt. - Sneek uur 0—5 0—2 „Ja, ’t is waar”, zei Vanfrey. Horley sprong op hem toe. Geen van bei den had Meriel opgemerkt, die op het ge schreeuw was toegesneld en met den ouden koster het gevecht stond aan te zien. Mrs. Ongeveer drie jaren na deze gebeurtenis sen zat ik op een morgen in mijn kamer in Londen, bezig het ei van een tuinfluiter uit te blazen, toen Purling mij kwam zeggen dat mrs. Vanfrey er was. Het was niet de eerste keer dat mrs. Van frey, die evenzeer van Londen geniet als 26 m vc »i 4. ta I 3—1 3 3 8 8 4 2 2 4 3 2 2 le klas B: 1. W. Coens 2. H. de Boer 3. Tj. Doevendans 4t H. Doevendans 5. U. de Wit 6. J. Blok 7. E. de Wit 2e klas A SneekDrachten 31 1 speelde Zondagmorgen om 11 in ’t Sportpark een wedstrijd voor de 2e klas afd. A competitie. Dit was de laatste wedstrijd van dit seizoen, die de withem- 2e klas. 1. B. de Jong 2. S. Jonkmans 3. Q. Landstra 4. J. Coens 5. Th. Doevendans 6. H. Bakker 7. J. Huizinga 8. H. Reiker 3e klas. 1. P. Batstra 2. J. Hoogstra 3. P. Bouritius 4. N. Kuperus 5. J. Hielkema 6. F. Oswald 7. v. d. Zee 8 1. Visser 6 1.57 1.43 1.14 1.07 0.72 100.72 3 0.22 539. Toen Kwast zich voor den gierigaard verborgen had tusschen de stapels geldstuk ken, stak hij den vinger omhoog. Ik ben klaar, jongens, zei hij half fluis terend, maar voor ons duidelijk verstaan baar. Dus maar flink aan ’t werk! Eh toen begon het eerst recht goed te worden. Vooruit! Vooruit! vuurde Kwast ons aan. 540. Puntmuts boog zijn rietje uit de stoel mat krom en ging toen achter de baard van den man staan. Hij trok er even aan zijn pijpje, knipoogde weer tegen ons en begon toen den vrek, die maar steeds geld te tel len zat, te kietelen. Eerst leek het net of de man er niets van voelde, maar Puntmuts ging door. Na een oogenblik begon de man met zijn hand te slaan en te grommen. doode. De koster was weggehinkt en mr. Myall versuft op een grafsteen neerge zegen.. „We zullen later afrekenen”, riep dr. Port met gebalde vuisten, eer hij naar Vanfrey ging, die overeind zat, en zich met innig welbehagen door Meriel liet verplegen. Zij hadden dr. Port en mij niet noodig. Ik liep naar het hek om te zien of onze geleende dogcart daar nog stond. Cheddenham lag daar in diepe rust, en schoon ik wist, dat alles naar wensch was afgeloopen, dat de boozen gestraft en de goeden beloond wa ren, voelde ik mij toch heel neerslachtig en zocht afleiding in het naoogen van de zwe vende zwaluwen, die minder zeldzaam sche nen te zijn dan men gezegd had. Groningen: G. V. V.Friesland Meppel: AlcidesAchilles 2e klas A. Sneek: Sneek 1Drachten Sneek: L. S. C.M. S. C. Leeuwarden: Leeuw. IIHeerenveen 30 2e klasse B. Assen: Achilles 11-Noordster, niet gespeeld. Groningen: ForwardBato afgelast. Hoogezand: H. S. C.Stadskanaal 32. Appingedam: Appingedam—Upright 12. Promotie 2e klasse. Leeuwarden: FrisiaBato 52. Promotie 3e klas. Leeuwarden: Rood GeelFriesland II 1-1. Friesche Voetbalbond. Kampioenschap le klasse. Sneek: Sneek III-C. A. B. 01. Kampioenschap 2e klasse. Sneek: L. S. C. IV—F. V. C. IV 4-2. 2e klas C. Harlingen: H. Z. C.Lemmer II. 2e klasse E. Lemmer 111De Kooi III. Overzicht wedstrijden. Kampioenschap van Nederland. SpartaVelocitas 00. Het zal zeker voor velen een groote ver rassing geweest zijn, dat het Groninger Ve locitas, dat verleden week op eigen terrein zoo een smadelijke nederlaag leed tegen P. S. V., Zondag j.l. met haar uitwedstrijd tegen Sparta van Rotterdam een kostbaar puntje aan de rood-witte Spartanen heeft weten te ontfutselen door gelijk 00 te spelen. Deze uitslag is voor het Noordelijk voetbal zeer zeker bemoedigend te noemen. We hopen van ganscher harte dat Velocitas jzoo door mag gaan en in de resteerende wedstrijden het Noordelijk district op waar dige wijze mag vertegenwoordigen. le klasse N. V. B. afd. V. G.V.V. tot degradatiewedstrijden gedoemd! G. V. V—Friesland 0—5. De geel-blauwe Borniastaters van Leeu warden, die Zondag j.l. bij het Groninger ,G. V. V. op bezoek waren en aldaar hun laatsten wedstrijd van deze competitie Londen (tenminste diegenen in Londen, die het voorrecht hebben haar te kennen) van haar, mij kwam bezoeken, en ik was blij mij te kunnen overtuigen, of zij er nog even goed uitzag als twee maanden geleden. Meriel Vanfrey is nog precies dezelfde: zij draagt zelfs het haar op precies dezelfde ■manier, die haar zoo goed stond, omdat Vanfrey er op gesteld is, en nu zij zijn vrouw is, is zij heel meegaand. „Is Vanfrey ook in Londen?” vroeg ik haar, toen zij mij de hand reikte. „Ja.” „Jullie zijn toch niet voor langer dan één dag in de stad en komen niet hier logeeren,” zei ik verwijtend. „We zouden je wel gevraagd hebben of je ons wou ontvangen, als je ons niet juist geschreven hadt, dat je logeerkamer heele- maal in beslag genomen was door de de ren,” antwoordde Meriel plagend. „Ik zal den heelen boel stuk slaan als je niet komt, jullie zullen me niet in den weg zitten, ik meen, de eieren zullen jullie niet in den weg liggen.” 1 laatsten wedstrijd van deze competitie i| J speelden, waarvan de degradatie-beslissing s afhing, hebben de Groninger rood-witten |.,maar eventjes met 05 doelpunten weten te verslaan, zoodat G. V. V. nu de komende J wedstrijden met Frisia van Leeuwarden en Bato van Winschoten moet spelen voor een plaats in de le klasse N. V. B. afd V. Voorts wist G, V. A. V. met de oneven l goal de club Veendam te slaan. De wedstrijd AlcidesAchilles eindigde I met een '’naren. doel werd gewisseld. De tweede speelhelft was een getrouwe copie van de eerste. Sneek was het meest aanvallend en Akkerman wist met een schuin schot de stand op te voeren tot 30. Tenslotte werd keeper Ten Cate door de I hij een ingeschoten bal onvoldoende weg- 11 I I M/Arlzio on do mirlirrtrtr do Kol in ’f vorlator] doel deponeerde. Met Sneek in den aanval I kwam het einde. L. S. C.—M. S. C. 3—1. Onze oudste voetbalclub L. S. C. heeft van haar onlangs tegen de Meppeler sport club geleden nederlaag schitterend revanche genomen. Reeds vanaf den aftrap bleek het de L. S. C. ernst te zijn. Er werd fraai ge combineerd. De gasten lieten zich eveneens van hun goede zijde zien. Het was een aan trekkelijke wedstrijd. De L. S. C. midvoor opende na een voorzet van rechts de score voor L. S. C., terwijl hij nog voor rust met een hard schot onder de vallende M. S. C.- keeper door er 20 van wist te maken. Na de goalwisseling begon het spel van de Sneekers ietwat te verslappen. M. S. C. daarentegen kwam geducht opzetten en wist de achterstand te verkleinen tot 2—1. Toen L. S. C. er weer beter in kwam, wist H. van Delden een correcte voorzet te doen. De bal kwam voor de voeten van Tj. v. d. Zee, die „Schelm!” riep dr. Port uit, en greep den predikant bij den kraag van zijn toga om hem zoo uit den weg te slingeren. Meriel was intusschen schreiende naast Vanfrey neergeknield, die door Purling ondersteund werd. „Ga water halen, liefje”, riep dr. Port haar toe. „Hoe staat het met Trakes Purling, is hij dood?” „Ik weet het niet, meneer, hij ziet heele- maal blauw”. „Laat hem maar los; ik ben bang dat Vanfrey hem gewurgd heeft; maar bindt eerst zijn handen vast; ik heb den inspec teur beloofd dat ik Trakes aan hem zou overleveren”. Purling gehoorzaamde letterlijk, zoodat Horley, toen hij eindelijk tot bewustzijn kwam, zich evenmin verroeren kon als een Zij schreeuwde onzinnig en schreeuwde voort tot Horley verscheen, gevolgd door mr. Myall, die ais een bange hond achter hem aanliep. „Kijk eens, Horley, deze man wil niet dat je trouwen zal, omdat hij de kleine heks zelf wil hebben, dat heeft hij me daar juist verteld, geef hem een pak slaag, ransel hem”. Horley Trakes liep op Vanfrey toe, die op dezen aanval voorbereid was. „Houdt op met je geschreeuw, Bella. Wat wil die gek? Spreek op”. De oogen puilden uit zijn hoofd woede. „Hij'wil niet dat jij Meriel trouwt; hij' wil haar zelf hebben, en kussen en „Ellendeling!” barstte hij los tegen Van-weerloos frey, „is het waar?” BELGIE—NEDERLAND. 3—1. Te Antwerpen werd Zondag de reeds eenmaal uitgestelde voetbalwedstrijd België Holland gespeeld, welke onze Zuiderburen met 31 wisten te winnen voor de M. S. C.-keeper onhoudbaar no. 3 scoorde. Wel voelde de M. S. C. aanval de L. S. C. verdediging nog even aan de tand, doch verandering in de stand kwam er niet meer. Ook L. S. C. heeft dus de competitie besloten met een overwinning. Leeuwarden IIHeerenveen. In Frieslands hoofdstad had voor de 2e klas N. V. B.-competitie afd. A nog de ont moeting plaats tusschen Leeuwarden II en Heerenveen. Hier was de uitslag een 30 overwinning voor Leeuwarden II. 2e klas B. De uitslag van de Zondag jl. gespeelde wedstrijden voor de 2e klas N. V. B. afd. B is als volgt: Achilles II liet Noordster, een vergeefsche reis naar Assen ondernemen en kwam niet op. H. S. C. won op ’t kantje af met 32 van Stadskanaal. Appingedam werd op eigen terrein door Upright geslagen. De uit slag was hier 1—2 doelpunten. De wed strijd ForwardBato werd gelijk we ver wachtten afgelast. Promotie 2e klasse. FrisiaBato 52. De baanmenschen, die Zondag jl. bezoek hadden van Bato van Winschoten, kampi- oensclub 2e klasse B, slaagden er in met 52 doelpunten meester van het terrein te blijven. Voor de geel-blauwen is deze uit- slag een mooi begin. We twijfelen er echter aan of Frisia ditmaal weer in de le klasse zal komen, daar o.i. de club van Prummel c.s. een betere ploeg is en we daarom aan G. V. V. de beste kans geven. Promotie 3e klasse. Rood-Geel—Friesland II. In Leeuwarden speelden de plaatselijke clubs Rood-Geel en Friesland II resp. kam- pioensclub 3e klasse A en degradatieclub 2e klas A. De uitslag was hier een gelijk spel 11. le klas A: 1. A. J. dte Vries 2. Tj. Kampman 3. O. Weissenbach 4. P. Olij 5. F. Blok 6. H. Kampman 7. J. Nauta 12 12 12 gesp. gew. rem. veil. pnt. gem. 3 5 4 5 8 8 verl. pnt. gem. IM 1 I den nog restte. Er is over het algemeen J slecht gespeeld. De Sneek-voorhoede kon maar niet los komen. Ook Drachten bracht er weinig van terecht. De Sneek linkshalf- speler v. d. Werf moest tenslotte nog de score voor Sneek openen. Dit was een knap werkte en de midvoor de bal in ’t verlaten 1‘i dagen zou Vanfrey het tegen zooveel tegen standers niet hebben kunnen volhouden, maar juist op dat oogenblik verschenen dr. Port, Purling en ik in dit wilde-beestenspel, te laat echter om te beletten dat mr. Myall, Helsington, die met de handen in de zijde van den schrik bekomen, Vanfrey een ge- heen en weer liep zooals een dronken vrouw i duchten slag op het hoofd gaf. bij een oploopje doet, bekommerde zich om a„n haar niet, terwijl Meriel, met angstig klop pend hart het schouwspel gade sloeg. Eens dacht zij, (dit vertelde ze later) dat Horley Vanfrey over een van de grafzerken achter over boog om hem den rug te breken, maar Vanfrey bemerkte het bijtijds en sprong "op zij. Van toen af had Vanfrey de bovenhand, tot ze eindelijk allebei op den grond vielen en Vanfrey Horley zóó stevig bij de keel greep, dat deze, machteloos en met een van woede verwrongen gezicht brulde: „Ransel hem, Myall!” Maar mr. Myall was te laf om een hand uit te steken, en Vanfrey liet zijn greep niet los, wel wetende dat zijn eenige kans ,op zelfbehoud daarin lag en Horley thans s was. Als geen spoedige hulp was komen op- Drachten-aanval gepasseerd, doordat hij I stukje werk. Even voor rust wist D. v. Del- r Gv„ ...v,d. I verhoogen tot 20, met welke stand van wonnen, van Kol waren aan goed. De L. S. C.-Juniores en Adspiranten naar Drachten. Zaterdagmiddag 2 uur vertrok een Ju niores- en een Adps.-elftal van L. S. C. naar Drachten. Na een voortreffelijk geslaagde reis, arriveerde ’t gezelschap om kwart na drie in Drachten, verwelkomd door de gast- heeren. ”s Middags 5 uur treden aan de L. S. C.- adsp. en Drachten-adsp. voor een friendly- game. De L. S. C. speelde uitstekend en wist dan ook een zeer verdiende 31 over winning te behalen. Een penalty werd door de L.S.C.-adsp. niet benut. Direct na afloop kwamen de Juniores van L. S. C. en Drachten in 't veld. Elk der ploegen had één invaller. Drachten heeft eerst voor de wind. Direct ontwikkelt zich een op- en neergaand spel, met Dr. in de meerderheid. Na ongeveer een kwartier spe- lens scoort Dr. 10. Nu pakt L. S. C. aan, een paar goed opgezette aanvallen stranden op te laat schieten. Ondertusschen gaat Friesche Voetbalbond. Dr. weer ten aanval en de L. S. C.-backs Kampioenschap van Friesland. knoeien er lustig op los, de spil echter heeft Voor de le klas Friesche Voetbalbond zich hersteld. Ook de keeper is in goede speelden Zondagmiddag in ’t Sportpark vorm. Rust komt met 10. Na rust is JL. voor ’t kampioenschap van Friesland de S. C. over 't geheel sterker, de halflinie clubs Sneek 111 en C. A. B. van Bolsward. kan echter de voorhoede niet voldoende De gasten wisten het eenige punt van deze steunen, daar de backs onbetrouwbaar zijn, wedstrijd voor hun rekening te nemen en De binnenspelers van L. S. C. halen zelf legden daardoor beslag op de overwinning- de ballen voor de goal weg en brengen hen 2e klas F. V. B. naar voren, de L. S. C-rechtsbinnen en de Voor het kampioenschap 2e klasse speel- Drachtster-linksback zijn in deze periode den eveneens in 't Sportpark L. S. C. IV al- uitblinkers. Nog 5 min js er te spelen en hier en F. V. C. IV. Hier was de uitslag een 42 overwinning voor L. S. C. IV. BelgiëNederland 31. I Zeer gewaardeerd werden de bijdragen van de Drachten voorzitter, den heer J. D. Folkertsma, die eenige stukjes zang ten beste gaf en eenige zeer geestige moppen. Ook z’n openingswoord mocht er wezen. Na afloop reikte den heer S. Zandstra van Sneek, die de geheele avond leidde, de prij zen uit, waarna hij nog een bedankje van de Dr. voorzitter in ontvangst had te ne men. Een klein uurtje dansen besloot deze goed geslaagde avond. Om half twaalf ging men uiteen. Zondagsmorgens tien uur traden weer de L. S. C.-Juniores tegen de Drachten- Juniores in ’t veld. Ook nu won L. S. C. Zoowel na de rust als voor de rust scoorde L. S. C. éénmaal, waar tegenover Dr. niets wist te stellen. Ook nu werken de L. S. C.- backs zeer onzeker, waardoor er menig ge vaarlijk moment ontstond. De keeper en halflinie waren echter uitstekend, speciaal de linkshalf verdient voor zijn zwoegen wel een extra vermelding. Ook de voorh. was goed. Drachten speelde niet zoo goed als Zaterdag, misschien dat ze minder goed tegen een feestavond kunnen als de L. S. C.-’ers! De midvoor was wel snel en vlug doch kon niet ver komen, ook ontving hij weinig steun. Voor de rust kogelde de L. S. C.-links buiten hard tegen de lat, de goal ontstond direct uit een corner van rechts. Weer was ’t na rust de rechtsbinnen die de laatste en beslissende goal maakte. Door deze overwinning won L. S. C. de eerste prijs afd. Juniores Daarna vertrokken een zestal jongens van ’t Juniores-elftal per luxe auto uit Drachten óm deel uit te maken van ’t vierde elftal, dat Zondagmiddag 4 uur tegen F. V. C. IV moest spelen in Sneek. Schrijver van dit verslag was bij ’t vertrekkende zes tal, zoodat hij van de overige wedstrijden slechts de uitslag kan vermelden. I. S. C.-adsp.Gorredijk-adsp. 21. Drachten-adsp.Gorredijk-adsp. 22. Drachten-adsp.L. S. C.-adsp. 31. Drachten dus de le prijs en L. S. C. 2e prijs adsp. Hoogst voldaan over ’t behaalde succes (eerste prijs Juniores, 2e prijs adsp. en vijf van de zeven prijzen van den avond) keerde ’t gezelschap hier ’s avonds kwart voor ne gen weer terug. Allen waren vol lof over de schitterende ontvangst hun bereid door de Drachtsters. DAMMEN. Voor 't seizoen 1928/29 heeft de Sneeker Damclub jl. Vrijdag voor ’t laatst gespeeld en hare deur tot September gesloten, wat dammen betreft. De sluitavond kon door omstandigheden nog niet worden gehouden, zoodat uitreiking der behaalde prijzen nog niet is geschied. Om het club-kampioenschap wordt nl. thans nog een enkele partij gespeeld. Zoo als uit onderstaande competitiestand blijkt, waren A. J. de Vries van groep A en W. Coens van groep B de beide rivalen voor deze plaats. Vrijdagavond is de le der 3 partijen ge speeld, welke op mooie wijze door een aar dige damslag door De Vries is gewonnen, zoodat deze speler de beste kansen heeft. Wij hopen spoedig onze lezers het resultaat van deze match te kunnen mededeelen. De eindstand der verschillende klassen is als volgt: nog steeds 10 voor Drachten. Eindelijk scoort de midvoor de gelijkmaker. De L. S. C.-adsp., deftig op de tribune gezeten, De Belgen’hebben Zondag verdiend ge- vuren hun oudere clubgenooten aan en niet Buitengewoon spel leverden geen zonder succes, want met een keihard schot beide elftallen. Van der Meulen en Van maakt de rechtsbinnen een minuut voor ’t Nederlandsche zijde zeer einde de winnende goal (21). Scheids rechter v. d. Bosch, een oud Sneeker, leidde goed. 1 Om half negen was er een onderling feestje in de bovenzaal van café Landman. Een declamatie-wedstrijd met een kleine twintig deelnemers (enkelen buiten mede dinging) vormde de hoofdschotel van ’t pro gramma. Er waren heel aardige dingen bij. Maximum te behalen aantal punten was 30. De jury wees tenslotte als eerste prijs winnaar aan R. v. d. Hoek, Drachten (26!A, punt) met de Friesche voordracht „De Ka- mercandidaat”. Een tweede prijs verwierven H. Reis van Sneek en J. de Jong van Sneek, elk met 26 pnt. met resp. „Hannes bij de Voetbal match”, en „Een gesprek tusschen Jan en de Pastoor”, een derde prijs kregen W. Rie- mersma en H. Reis van Sneek met „De Weddenschap” en ,,’t Huurkoetsiertje” elk 23 pnt. Een vierde prijs R. v. d. Hoek, Drachten (19 pnt.) met „Opa met de ape- klieren” en een vijfde prijs T. Anema van Sneek (18 pnt.) met „De Vurige Minnaar”. VOETBAL. De uitslag van de Zondag jl. gespeelde voetbalwedstrijden voor de Nederl. en Frie- sche Voetbalbond is alsvolgt: le klasse. Kampioenschap van Nederland. Rotterdam: SpartaVelocitas le klas N. V. B. afd. V. Groningen: G. V. A. V.Veendam 10; •1 •x?: VJ ze 14 14 14 14 14 14 14 14 12 8 7 7 4 4 4 2 9 9 7 6 6 4 4 1 3 5 6 6 2 7 5 0 4 5 5 8 9 9 8 22 20 16 16 15 10 19 13 12 12 10 9 9 18 16 16 10 9 9 8 1.58 1.50 1.41 1.25 0.50 0.50 0.25 8 4 3 3 4 1 2 8 8 8 6 2 2 1 3 2 1 3 2 2 1 2 2 2 2 2 1 1 4 19 18 17 15 6 6 3 1.58 1.08 1.— 1.— 0.83 0.75 0.75 1.88 1.29 1.14 1.14 0.72 0.64 0.64 0.57 dt re vc th bt V ja re lil ar g« in sc 1 2 10 1 i 1.14 12 12 12 12 1 12 |Br W V-VAO l l IJ VU V CA 11 V41 I OV1 X I VC V- VC V 12 12 i 12 12 12 12 12 gesp. gew. rem. 14 14 14 14 14 14 14 14 gesp. gew. rem. 1 3 3 3 6 4 5 verl. pnt. gem.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 2