a c k Westerhof’s Thee De Jodenkoeken Wellner Zilver en Alpacca sierlijk, nuttig en duurzaam voor Uw tafel. D. F.J. Hofstede IIHHBE Zalm "I s ■f’ reinigt alles met Ata! Nieuwstijdingen. F’BCCO Prima kwaliteit Rood plat bl. Vibl. »/,bl. I merk; Firma JOBS. TROMP, Horlogerie HENRI VAN ESCH (6r;eTband Huiduitslag Derde blad Nieuwe Sneeker Courant SERVA V. WUR1NG Sinrei 4 - TEL 415 tUTÜ.VtRHUUR F.OZIMGA- SMEEK w ZHLEDOOL^IMZEI kolom per ons 30 et. WOL® No» 67 van Zaterdag 25 Mei 1929 1.15 40 55 Het vermiste kind. Alles blijft als nieuw door reinigt alles. 80 50 \f 11.633 f 11.500 f 11.087 f 10,600 f 10.447 f 10.359 den in een sloot achter de woning waar het kind logeerde. van VéEHSTRA Dinsdag zijn ten kantore der Kon. Lucht- vaart-Maatschappij besprekingen gevoerd zijn verreweg de lekkerste en verpakt in luxe bussen, die niet oprekeningstaan ENGROS S N E Kr brengt - STEEDS T BESTE Ruim voorradig Optieken fijne Staalwaren Grootzand 18 - Sneek - Tel. 332 Ata behoudt den glans van Uw fornuis en van al Uw keukengerei. Weinig arbeid, en het grootste resultaat aan helderheid, dat is Ata. Politie-agent slaags met een collega. Onder de Amsterdamsche politie-agenten heerscht tegenwoordig groote oneenigheid over twee elkaar fel beconcurreerende or ganisaties van politie-ambtenaren. Door deze concurrentie heeft zich, zoo meldt de „Tel.” een onaangename geschie denis afgespeeld in het posthuis Droogbak. In de wachtkamer kregen twee agenten na een uitvoerig debat het aan den stok over de „organisatie”. Het eene woord haalde het andere uit en een der agenten geraakte hierdoor in zoo’n geprikkelde stemming, dat hij een melkflesch greep en daarmede den ander een slag op het hoofd toediende. De slag kwam heviger aan dan hij bedoeld had en de agent werd bewusteloos. De Geneeskundige Dienst kwam en het slacht offer werd per auto naar het Binnengast huis vervoerd. Het bleek, dat hij een hersen schudding had gekregen. Zijn toestand is vrij gunstig. De agent, die geslagen had, is op last van den hoofdcommissaris voorloopig ge schorst: de betreurenswaardige gebeurtenis zal zeer vermoedelijk voor hem leelijke ge volgen hebben. 1.20 opvallen. Met algemeene stemmen besloot de raad, zich in den voorgestelden geest tot den minister van waterstaat te richten. Een boerenduel. Een merkwaardig en afschuwelijk boe renduel heeft zich afgespeeld in Zevenber gen, in het dorp Terep in de Karpaten. De boerenjongens Juon Lukics en Florian Kardos hadden al geruimen tijd twist over het schoone boerinnetje Maria Tonica. De twee jongelui besloten ten slotte een duel te houden met lange messen tot hen de krachten zouden begeven. Verscheidene vrienden hebben dit eigenaardige duel bij- RIJWIELEN DE BESTE Vergelijk kwaliteit en afwerking met die van andere bekende merk-rijwlelen, die f 10.a f 15.duurder zijn. Uw keuze is dan niet möeilijk. gewoond, waarbij het zeer hevig is toege gaan. Woedend staken de beide partijen op elkaar in, totdat Kardos zeven en Lukics vijf messteken had gekregen. Kardos is op de plaats dood gebleven. Lukics nam de vlucht. Zelfs de secundanten hebben enkele messteken gekregen. De schoone, die voor geen klein geruchtje vervaard schijnt, was ook tegenwoordig bij het duel. De gendar merie heeft na veel zoeken Lukics gearres teerd. De bloemententoonstelling van Chelsea. Op de jaarlijksche bloemententoonstelling van Chelsea, een van de gebeurtenissen van het Lortdensche seizoen, is een ongekende pracht van bloemen bijeen. Er zijn cactussen die nog nooit in Enge- In geen vijf jaar een bioscoop^ mag exploiteeren. Onregelmatigheden in de administratie. B. en W. der gemeente Emmen besloten om den heer G. A. F., directeur van het bureau van den Gemeentelijken Dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling oneervol ontslag te geven we gens onregelmatigheden in de administratie. De heer F. was reeds sedert eenige weken in zijn betrekking geschorst. Een bontmantel vermist. Een bewoonster der Van Eeghenstraat te Amsterdam is op het Stationsplein een koffer, waarin een bontmantel ter waarde van f 1200 zat, kwijt geraakt. Vermoedelijk is vergeten dezen koffer op de taxi te la den, waarmee de dame huiswaarts reed en is die op een andere taxi terecht gekomen, welker chauffeur of huurder zich nog niet bij de politie als vinder van den bontmantel heeft bekend gemaakt. Het auto-ongeluk bij Riliand-Bath. Bij den aanvang van de Dinsdag gehou den vergadering van den gemeenteraad van Rilland-Bath heeft de voorzitter enkele woorden van deernis uitgesproken ten aan zien van de slachtoffers van het ernstige auto-ongeluk, dat op den eersten Pinkster dag aldaar heeft plaats gehad. De raad besloot een brief van deelneming aan de familie' van de slachtoffers te zenden. Naar aanleiding van het ongeluk bracht de voorzitter in herinnering, wat sinds de opheffing van de bewaking van den be- ruchten overweg van verschillende zijden gedaan is om intrekking van dezen maat regel te verkrijgen. De raad heeft zich in dertijd met een adres tot den minister ge wend om de bewaking hersteld te krijgen; wel is toen een nieuw onderzoek ingesteld, doch het gewenschte resultaat werd niet gebeeld door Jan P. Stri’jbos. bereikt. Het onderzoek, dat het vorige jaar - plaats had als vrucht van een interpellatie- De Muralt en dat ging over nog twee andere beruchte overwegen, werkte even min iets uit. Intusschen bleven de ongevallen aanhou den, en thans greep het schokkende ongeluk van Pinksteren plaats. Het blijft onverant woordelijk, aldus zeide de voorzitter, een geweldig drukken verkeersweg over een in ternationale spoorbaan als hier onbewaakt te laten. Men kan niet volstaan met de zaak uitsluitend te beoordeelen naar het meer of minder vrije uitzicht op den spoorweg. Een drukke en daarbij niet te breede verkeers- s weg als deze erscht vaak de volle aandacht, zoodat men op het treinverkeer niet vol doend kan letten. Daarom stelde de voor zitter voor, zich nogmaals met een adres te wenden tot den minister van waterstaat om den overweg weer bewaakt te krijgen. Als over enkele maanden het nieuwe weg- vak van den rijksweg ter plaatse gereed is, j zal zijns inziens de toestand nog gevaar- I lijker zijn. Eenige raadsleden ondersteunden dit be toog. De heer Van de Sande wees daarbij op de zijns inziens onvoldoende plaatsing j van de waarschuwingsborden, die niet sterk Ata, het radicale Schuur- en Reinigingsmiddel, schuurt en Uit het raam gevallen. Gistermiddag is op den hoek van de Fahrenheitstraat en Edisonstraat te ’s Gra- venhage een 35-jarige werkvrouw uit het raam van de derde verdieping gevallen en daarbij ernstig gewond. De vrouw was aan het ramen reinigen en op een gegeven oogenblik heeft zij haar evenwicht verloren en is zij naar beneden gevallen. Eerst is zij terecht gekomen op een balcon van de eerste verdieping, daarna is zij in het tuintje voor het huis gevallen. In ernstigen toestand is zij naar het Roode Kruis-zieken- huis gebracht. Zij heeft een gecompliceerde beenbreuk en verschillende ernstige hoofd wonden. Het ideaal VOOR IEDERE VROUW. STEUNT DE BUIKSPIEREN. GEEFT STEUN IN DEN RUG EN VERSCHUIFT NIET BOEKAANKONDIGING. „De Wandelaar”. Bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren, verscheen het vijfde nummer van „De Wandelaar”, maandblad gewijd aan natuurwaardeering, natuurbescherming, heemschut, geologie en folklore (redactie: Rinke Tolman). Allerlei boeiende bizonderheden over ’t oriënteeringsvermogen van bontbek- en strandplevier op de broedplaats worden uit- over de wijze, waarop de vlucht zal worden te zien waren, uit Cahiorme overge- ondernomen. Nog slechts enkele commer- bracht en met zes vliegtuigen zijn sommige cieele moeilijkheden moeten worden opge- i planten van tweeduizend mijl ver aange lost, waarna de vlucht kan worden vastge- I bracht. steld. O. m. moet nog onder het oog worden De orchideeën, die steeds een groote aan- geziên met welk toestel de vlucht zal wor- trekkelijkheid van deze tentoonstelling zijn, den gemaakt. De technische zijde van de vertegenwoordigen een waarde van zaak moet reeds volledig tot klaarheid zijn j f 360.000. Een kleine plant in een pot met gebracht. Verwacht mag worden, dat hetI 5 c.M. middellijn is voor f 4200 verkocht, comité, dat de vlucht voorbereidt, binnen enkele weken met een definitief vast omlijnd plan voor den dag komt. het plan worden uitgesteld. Thans vernemen I wij, dat ook de laatste f 20.000, die aan ’t Het dochtertje van den schilder Schotel geraamde bedrag ontbraken, zijn toegezegd, uit Rotterdam, dat Zondag te IJsselmonde zoodat uit financieel oogpunt niets meer aan werd vermist, is aldaar verdronken gevon- de uitvoering van het plan in den weg staat. Schilder ij en-expositie. Naar wij vernemen heeft de schilder Gerard J. de Boer uit,Laren het voornemen hier ter stede een tentoonstelling van zijn werken te houden. De heer De Boer be hoorde indertijd tot de bekende, maar voor eenige jaren opgeheven schildersclub „De X”, welke er haar werk van maakte door het geheeie land exposities te organiseeren. Wat het werk van dezen schilder betreft brengen wij in herinnering, dat hij zich vroeger sterk tot het romantische voelde aangetrokken en veelal legendarische en fantastische onderwerpen behandelde. Evenwel versmaadde deze zeer veelzijdige schilder ook de eenvoudiger onderwerpen niet; het landschap, bloemen en stadsge zichten dienden hem eveneens dikwijls tot onderwerp. Verder ontwikkelde hij zich ook inde ornamentale en versieringskunst,hetgeen hem, na veel zoeken en probeeren van verschillende technieken, er toe bracht ont- l uxe Wagens :-i Met en zonder chauffeur Groote ritten speciale pr (j sI Ongelukken. Te Nuland is de 83-jarige P. de Veer bij het oversteken van den weg door een auto gegrepen en gedood. In de Rapenburgerstraat te Amsterdam reed een 15-jarig meisje op de fiets in de richting van het J. D. Meyerplein. Achter haar kwam een vrachtauto, die wilde pas- seeren en daarvoor signalen gaf. Op het oogenblik, dat de auto links uitweek en haar voorbij zou gaan, slipte het rijwiel tus- schen de tramrails en kwam het meisje voor de auto terecht. Het wiel ging haar over hoofd en schouder. Zij was onmiddellijk dood. Schilders, die werk verrichtten aan het pand Bosboom Toussaintstraat 38 te Am sterdam, hadden opgemerkt, dat eenige steenen aan den rand van het dak loszaten. Zij stelden daarvan den huiseigenaar in kennis, die opdracht gaf aan een opzichter dit te Onderzoeken. Toen hieraan gevolg werd gegeven en. de opzichter de steenen aanraakte, viel een stuk steen naar bene den. Het-trof een 23-jarigen kantoorbedien de, die op de tweede verdieping van het be lendende perceel, op het hoofd. Hij zeeg in een en gaf eenige oogenblikken later den geest. De vliegtocht naar West-Indië. Naar de Tel. verneemt, nadert het tijd stip, waarop een retourvlucht naar West- Indië zal worden gemaakt, thans zeer snel. Zooals men weet, lag het oorspronkelijk in de bedoeling de vlucht in het voorjaar te ondernemen, doch aangezien de benoodigde fondsen niet bijeen waren gekregen, moest Merk „Libby” Cross Blackwell 1.35 Merk „Silverbeauty” 90 Pink Zalm zeer smakelijk - BIJ - Firma N. WESTERHOF Leeuwenburg. werpen te maken voor een buitengewoon soort borduurtechniek, waarmee hij een zeer bijzonder resultaat wist te bereiken. Met belangstelling zien wij dus de expositie van de schilderijen en borduurwerken tegemoet, welke in een der zalen van het gebouw Amicitia zal worden gehouden. Centraal Genootschap. De collecte voor het Centraal Genoot schap voor Kinderherstellings- en Vacantle- kolonies, afd. Sneek, z.g. Vlaggetjesdag’’ heeft f 272,655 opgebracht. Door den architect de hr. R. Haait- sma is voor rekening van de fa. S. v. d. Meulen, handel in koloniale waren, aanbe steed de verbouw van ’t verbrande per ceel aan ’t Kleinzand. Begrooting f 10.463. Ingeschreven door Weima te Leeuwarden S. de Wolf, Sneek Joh. Andringa, Sneek A. Ooms en J. Lusthoff, Sneek H. Koetzier, Sneek O. de Vries Gegund aan De Vries. Kerknieuws. Ned. Hervormde kerk. Bedankt voor Oudega (H. O. N.) O. Hokwerda te Gaast- meer; voor Scharnegoutum G. Grootjans Th.zn. te Heelsum. Geref. Kerken. Beroepen te Wolfaarisdijk C. M. Huizenga te Scharnegoutum. Ds. S. P. Vermeer te Oudemirdum zal als predikant bij de Geref. kerk in H. V. te Amsterdam Zuid (vac. J. J. Buskes) be vestigd worden op 23 Juni. De intrede is bepaald op Woensdag 26 Juni. Een bioscoop voor 5 jaar gesloten. Oed. Staten van Noord-Brabani hebben ongegrond verklaard het beroep van den bioscoopexploitant te Rucphen, wiens bios coopvergunning door B. en W dier gemeente was ingetrokken, o.m. op grond, dat door den vergunninghouder niet voldaan was aan de vergunningsvoorwaarde, volgens welke de bezoekers in den bioscoop naar de sekse gescheiden moeten zitten, dus geen mannen en vrouwen naast elkaar. De beslissing van Ged. Staten, waarbij het intrekklngsbesluit gehandhaafd werd behelst dat de gestrafte bioscoop-expr'oitani C. Grilk geeft een levendige beschrijving van ’t noordelijkste dorado van ons land: Schiermonnikoog. Van den harden strijd om het bestaan, dien steen- en zeearenden hebben te voeren, vertelt W. van Harencarspel uitvoerig. De aarts-snuffelaar S. Kalff babbelt op gezellige wijze over „Oud-Hollandsche wandelaars”. B. Stoffel is het, die een pleidooi houdt voor een beteren boschbouw. W. J. Eelssema werd getroffen door een stralenden voorjaarsdag en uit zijn geest drift over het prille leven, dat hij zag ont waken. Een historie, die zich tusschen lijsters en merels in zijn huis afspeelde, wordt sma kelijk vertelt door Ds. J. I. van Schaick. N. Tinbergen houdt zich bezig met schuwe zwervers uit den vreemde: brand en rotganzen. F. Koster heeft een zwerftocht langs ’t wad ondernomen en geeft een prettig relaas van hetgeen hem daar wedervoer. De rubriek „van en voor de lezers” (na tuurhistorisch allerlei) besluit de aflevering, waarvan de tekst op aangename wijze wordt afgewisseld door vele tientallen foto’s en teekeningen. kW //i BESCHERMD TEGEN NAMAAK OOOR HET OCTROOI 17201 Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeepdroog dan voorzichtig af en doe er wat Purol op. Herhaal dit eiken dag, zoo lang het noodig is. Eenig Importeur E. Ostermann Co s Handel Mij Amsterdam Fabrikante: Henkel Cie. A G Düsseldorf B AANBEVOLEN DOOR H. H DOCTOREN STOP DIE RHEUMATIEK! Verwaarloos nimmer de geringste aanval van rheu- matiek. Die kan maandenlang pijn en ongemak kosten. Ofschoon weinig menschen bij vochtig of koud weer geheel van rheumatiek bevrijd blijven, behoeft deze kwaal niet die kwelling te zijn als het geval is. De oorzaak is gewoonlijk urinezuur, en zooals bekend is het de taak der nieren om dit urinezuur en an dere schadelijke bestanddeelen uit het bloed te fil- treeren. Men kan derhalve in het algemeen zeggen, dat men bevrijd kan blijven van rheumathiek, als de nieren gezond en geregeld werken. Bij slecht weer-en na een gevatte koude, of als ongewone inspanning de nieren verzwakt heeft, is der halve de eenige veilige weg om de werking dezer allerbelangrijkste organen te versterken. Daarvoor wordt geen middel sterker aanbevol n dan Foster’s Rugpijn Nieren Pillen, want tenzij de nieren gezond zijn en goed werken, hebt gij kans niet van rheu matiek verschoond te blijven. Verzuim geen kost bare tijd. Neem Foster’s Pillen zoodra gij de minste rheumatische pijn voeltwek de trage nieren op en versterk ze, en bevrijd u zoodoende van nierver- sehijnselen als rugpijn, spit, ischias, rheumatiek en die ellendige urinestoornissen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten h f 1.75 per flacon. 28 J OFFICIAL FORD DEALER - In handige «trooifleaschen Prijs 13 cent. ra

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 9