KIEZEOiNK Co. i HIEOWSTIJÖIHGEML BUITENLAND. ALLE D8UKWEHKEN TELEF. 150 - KLEIHZAND Dit He. bestaat uit 3 bladen- 7 Dliiusl (Irgaau der Genie tak. msnex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL Eerste Blad £o. 68 *8 ei Ülkgara: K1EZEBK1NK Co 45 Jaargang SNEEK Telefoon No 150 ‘I en rige jaren. Pa- LEVERING VAN 1 I Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Snee- ker Zweminrichting was heden 20 de de De Een veerboot gezonken. Op de Don (Rusland) is een veerboot met ongeveer 400 menschen aan boord om geslagen. Vijftig van hen zijn verdronken. De overigen konden worden gered. De oor zaak van de ramp is overbelasting van de boot. De kapitein is gearresteerd. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Een ongeluk met een stoombrandspuit. Een stoombrandspuit, die op weg was naar een brand te Matanas op Cuba, is in botsing gekomen met een particuliere auto en omgeslagen, waarbij zes brandweerlie den zijn gedood en vier doodelijk gewond. De inzittenden van de auto werden licht ge wond. Gewetensgeld. Bij den inspecteur der directe belastingen enz. 2e afd. alhier is f2544.05 ontvangen van I een onbekende, wegens te weinig betaalde inkomsten- en vermogensbelasting over vo- Gevonden Voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 */2 en 12'/a uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd op 26 Mei 1929: heerenrijwiel. •Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 27 Mei 1929: postduif, W. A. Prins, Hommerts; badcostuum en een paar glacé dames hand schoenen, S. Dijkstra, Marktstraat 3; zak kammetje, C. L. Nauta, Schoolstraat 5; spatscherm van auto, A. Faber, Alidasteeg 3; kip, H. Ligthart, Brouwersteeg 5; Engel- sche moersleutel, fa. Brandenburgh, Klein- zand; boodschaptasch, F. v. d. Ploeg, Nieuwbuurt 26; bruin beursje, B. Talsma, le Badbuurt 6; bruine portemonnaie, H. Haagsma, M. Louisestraat 11. Bezoek van Z. Exc. minister Kan. Gistermiddag bracht Z.Exc. minister Kan een bezoek aan de Sneeker Zweminrichting, alwaar hij ontvangen werd door het bestuur dier inrichting de heeren Bakker, Brouwer en Vrolijk, den secretaris van de Friesche Zwembond den heer J. Stoffer en den secre taris van de Zwem- en Poloclub „Neptu- nus”, den heer S. C. Kanistra. De minister sprak z’n voldoening uit over deze goed geoutilleerde inrichting en prees deze als een der besten welke hij mocht be zoeken. De grafische voorstelling betreffende het aantal uitgereikte diploma’s had zijn bij zondere aandacht; dit aantal vond hij voor een inrichting als de onze bijzonder groot. De minister nam ten slotte eenige foto’s mee betreffende het vogelleven in het ge deelte van ’t kanaal dat nog niet als zwem water gebruikt wordt, en waarvan het be stuur onlangs eenige zeer interessante kiek jes had doen nemen. Hierna voerde hij een bespreking met enkele bestuursleden van de Friesche Zwem bond naar aanleiding van een verzoek om de officieele wedstrijden van dien bbnd op 10 Juli a.s. met een bezoek te vereeren. Z.E. deed de toezegging om, indien dit eenigszins mogelijk was, op genoemden da tum hierbij tegenwoordig te zijn en een openingswoord te spreken. Hierna begaf de minister, die vergezeld was van den heer Falkema de prov. inspec teur van de Rijkswerkverschaffing en den heer Meijer de Vries, de Rijksinspecteur, zich naar het paviljoen aan de Sneeker Meer, alwaar hij als gast van de Kon. Ned. Zeilvereeniging eenige uren ging zeilen om zich daarna om 6 uur met de trein wederom naar Holland te begeven. geaasd met visch. 3. Het verbod onder 1 is niet van toe passing op den hengel, geaasd met steurkrab of garnaal. (Stct.) Vier boerderijen afgebrand. Gistermorgen 7 uur is brand ontstaan in een complex van zes woningen te Maryraten (Limburg). De brandweer uit Maastricht, die om 9 uur gealarmeerd werd, kon met het water, uit een plas, het eenige aanwezige, twee hulzen behouden. Vier boerderijen, die bewoond werden door de wed. Vaassen, de wed. Schijns, Van Overen en Schils, zijn geheel afgebrand. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. De verkiezing in België. België heeft Zondag, volgens het stelsel der evenredige vertegenwoordiging, een nieuwe Kamer en 93 nieuwe senatoren ge kozen. Alle mannen van 21 jaar of daarboven oefenen het kiesrecht uit en verder is dit nog aan een aantal vrouwen bij wijze van bij zonder voorrecht toegekend. Weduwen dié in den oorlog hun man verloren hebben en niet hertrouwd zijn, en vrouwen die tijdens de Duitsche bezetting straffen hebben moe ten ondergaan, mogen meekiezen. Het zijn in het geheel 9340 kiezeressen tegenover 2.488.000 kiezers, voor wie het stelsel van stemplicht geldt. De regeering van Jaspar, die het land om de vernieuwing van haar mandaat vroeg, bestaat uit een coalitie van katholieken, li beralen en christen-democraten (katholieke arbeiders) en was in November 1927 be noemd toen de socialisten, die in het minis terie van „nationale eendracht” hadden ge zeten, naar de oppositie overgingen, omdat het parlement de nieuwe legerwet betref fende verkorting van den militairen dienst tijd tot zes maanden verworpen had. De af tredende Kamer bestond uit 78 katholieken (met inbegrip van 3 christen-democraten), 78 socialisten, 23 liberalen, 6 leden van de frontpartij (Vlaamsch-nationalisten) en 2 communisten. De regeering bezat dus in de Kamer een meerderheid van 15 stemmen over de vereenigde oppositie van socialis ten, communisten en fronters. Volgens den voorloopigen uitslag, waar mee men echter bij het stelsel van evenre dige vertegenwoordiging voorzichtig moet zijn, omdat latere narekening nog wel ver anderingen in het beeld van den toestand kan brengen, hebben de katholieken eenig terrein .verloren, maar niet veel, de liberalen ten koste van de socialisten winst behaald, is de frontpartij vooruitgegaan en zijn de communisten vernietigd. Dit geldt de sa- menstelling van de Kamer. Van den Senaat, waarin enkel de drie groote partijen (katho lieken, liberalen en socialisten) vertegen woordigd zijn, zal de constellatie nauwelijks 1 wijziging hebben ondergaan. Voor on$ land is dit van belang, omdat het de voortzetting van de buitenlandsche staatkunde van minister Hijmans zal betee- kenen. Ward Hermans te Mechelen gekozen. Van Vlaamsche zijde wordt gemeld: Ward Hermans is gekozen te Mechelen; Vos te Antwerpen; De Bakker te Turnhout; van Opdenbosch te Aalst; de Klerk te Brus sel; Romsee in Limburg; in West-Vlaande- ren: Butaie (herkozen), van Severen (her- 1 kozen) en Leuridan. De mogelijkheid bestaat dat Wies Moens te Gent gekozen is en te BrtrSsel of Leuven ook nog een tweede fronter. Ook zijn ge kozen twee dissidenten, de Lille en dr. Vin- devogel, die ongeveer van dezelfde politieke richting zijn. Een krijgszuchtige opvoeding voor de Italiaansche kinderen. In de Italiaansche Senaat is het verdrag tusschen het Vaticaan en de Italiaansche regeering Zaterdag aangenomen. Mussolini zelf heeft een uitvoerige rede gehouden. Hij trachtte de eventueele vrees van streng-reli- gieuze kringen met betrekking tot de opvoe ding van de jeugd uit den weg te ruimen en zeide: Men dient zich op het zuiver praktische standpunt te stellen, dat slechts de Staat in staat is de algemeene verzorging van het onderwijs, zelfs het godsdienstonderwijs te behartigen. Bij de tegenwoordige economi sche toestanden kan de familie meestentijds zeer weinig voor de opvoeding harer kinde ren doen. Hoe overigens de tegenwoordige regeering over het opvoedingsvraagstuk denkt, bewijst de omstandigheid dat het fas cisme zelfs een katholieke universiteit heeft toegelaten. Als de huidige wereld niet die wereld was van hongerige wolven, gelijk wij haar kennen, zouden wij kunnen afzien van onze opvoeding, die wij ten slotte bij zijn ware naam zullen noemen, omdat wij aan schijn heiligheid het land hebben, dat is onze krijgszuchtige opvoeding. Dit woord behoeft geen vrees te wekken. Deze harde en krijgs zuchtige opvoeding is noodig in Italië, om dat eeuwenlang de militaire deugden van het Italiaansche volk niet tot hun recht zijn kunnen komen. Na de oorlogen van het Ro- meinsche rijk is de oorlog van 1915’18 de eerste oorlog geweest, die door het Italiaan sche volk gestreden en gewonnen is. (Dave rende toejuichingen). Daar wij dag voor dag ons volksbestaan moeten verdedigen kunnen wij niet toege ven aan de verlokkingen van het universa lisme, dat ik begrijpen kan in volken, die alles bereikt hebben wat zij konden, maar niet kan erkennen voor volken, die er nog komen moeten (toejuichingen). Tot zoover Mussolini, wiens woorden erg gelijken op die van den ex-keizer van Duitschland in dien „goeden ouden tijd” toen hij voor Duitschland een plaats in de zon opeischte. Wij vreezen dat ook voor Italië de vruchten van dergelijke woorden nog eens bitter zullen zijn. Een dienstjongen. ’t Is vreemd, maar voor een mannelijke hulp in de huishouding bestaat eigenlijk geen goed Nederlandsch woord. In plaats van dienstmeisje, zou men van dienstjongen moeten spreken. Het komt evenwel zelden voor, dat een jongen zich als zoodanig aanmeldt, hoewel het in tijden van dienst- bodennood een uitkomst zou kunnen zijn. Overigens is het geval, waarover wij het hier hebben, vrij zielig De betrokken jongei valt dus niet meer onder de leerplichtwet Vvor een fabriek of werkplaats is hij nog te jong en daarom heeft hij zich als hulp in de huishouding verhuurd. Zijn oudste broer, een jongen van 16 jaar, doet thuis de huishouding, want de moeder is dood en de vader, die zes kinderen tot zijn last heeft, kan geen vreemde hulp betalen. Hen drik heeft zich dan verhuurd als dienstjongen bij ’n familiemin de Johan Idas raat te R’dam, bij wie hij zich heel verdienstelijk heeft gemaakt. Hij kan keurig de vaten wasschen, sokken stoppen, verstelwerk doen, poetsen, de vloeren vegen, stof afnemen, aardappel schillen enz. Maar hij heeft ten nadeele van den zoon des huizes een nikkelen armband- hoiloge gestolen. En zoo is aan het dienst verband een ontijdig einde gekomen. Hendrik is wegens diefstal aangehouden en opgesloten. N. R. Ct. F e n barones-dievegge gearresteerd. Men meldt uit Berlijn aan de N.R.Crt. Onder verdenking voor ruim honderd duizend mark aan juweelen te hebben ge stolen, is Maandag in een groot hotel in ’t Westen van Berlijn de 24-jarige barones von Monrai in hechtenis genomen. In den loop van den avond heeft zij een volledige bekentenis afgelegd. In December j 1. werden in de woning van gravin Hermersdorf in het Westen van Berlijn herhaaldelijk kostbare juweelen ge stolen. De politie vermoedde eerst, dal het personeel van de gravin de hand in het spel had, maar dit bleek niet het ge val te zijn. De diefstallen werden steeds overdag met groote brutaliteit gepleegd. Met een valsche sleutel drong de onbe kende dader in het vertrek, waar de gravin haar kostbaarheden bewaarde. Gelijk mede gedeeld, verdween aldus voor ruim hon derdduizend mark aan juweelen, waaronder een paarlensnoer van 50 000 mark. Gp het tijdstip, waai op de diefstallen werden ge pleegd, logeerde barones von Monrai bij de gravin. Toen door de politie een nauw keurig onderzoek werd ingesteld, verdween de barones plotseling in gezelschap van een officier. Daar sinds haar vertrek geen ver dere diefstallen werden gepleegd, achtte de politie het niet uitgesloten, dat de barones de schuldige was. Het bleek eerst uiterst moeilijk een spoor van haar te vinden, daar ze met haar vriend naar het buitenland was gereisd en verschillende bekende badplaat sen had bezocht. Ongeveer veertien dagen geleden keerde de barones naar Duitsch land terug. Ze stapte af in een bekend hotel. De politie, die dit vernam, hield in het hotel een huiszoeking en vond bij deze gelegenheid een aantal kwitanties van een bekend Berlijnsch juwelier, die de kostbaarheden van de barones had gekocht. Bij den juwelier werden daarop de bij gravin Hermersdorf ontvreemde voorwerpen ge vonden. Toen de barones van een wandeling in het hotel terugkeerde, werd ze gearresteerd. Expositie G. de Boer. In Amicitia exposeert thans de Larensche kunstschilder G. de Boer z’n schilder- en borduurwerk. Over het laatste straks. Wat z’n schilderwerk betreft er zijn veel bloem stukken bij, knap, gevoelig werk, daarnaast landschap en stadsgezichten, vooral het mooie van zoo’n stadje als Dokkum, Oud Amsterdam ook heeft De Boer getrof fen, en getroffen niet alleen, hij heeft de stemming er van weten te leggen in zijn schilderijen daarvan, hier fleurig, daar van stemmige toon, den aandachtigen beschou wer steeds boeiend. Z’n schilderwerk neemt echter op deze tentoonstelling de tweede plaats in, z’n borduurwerk de eerste. Het hoort wat vreemd: borduurwerk van een man, en als men dan nog hoort dat de ma chine er bij te pas komt, zou men allicht denken, dat de artisticiteit hier ver te zoe ken zal zijn. Niets is echter minder waar dan dat. De Boer zocht in z’n drang naar kleurenweelde naar een techniek die meer kleurenpracht gaf dan het palet, hij vond die in het borduren, en bij zijn werk bedient hij zich nu van een borduurmachine, waarvan hij de naald door een handle bestuurt, ge heel echter naar de stemming en inval van het oogenblik, een soort schilderen met de naald dus. En welk prachtig resultaat wordt dan als de artist deze machine leidt, gebo ren! De zwaar fluweelen divan- en piano- kleeden, de rijke kussenovertrekken, gezel lige theewarmers, enz. enz. ze zijn een weel de van kleur en stemming. Hier is het een vlammenmotief, met als rand gestyleerde wiokkolommen, daar een tak bloeiende eri ca, elders de indruk van de schaterende kleurenpracht van een zomertuin, die deze kunstenaar op meestal een donker fond ver werkte. Heel mooi werk, dat ook de dames bijzonder zal interesseren. Zoo ontstaan gebruiksvoorwerpen van buitengewone dis tinctie en vol fantasie. Men ga eens naar deze expositie. Bioscoopnieuws. Iwan Mosjoukine en Lil Dagover zijn coop gesloten wordt, alle andere bioscoop de sterren die schitteren in „De geheime exploitaties in die gemeente vanwege den Koerier”, de hoofdfilm van de Amicitia Bioscoopbond stop gezet worden. Abonnement per jaar f 2.50 fr. p post f 3.60. Advertentiën 9 ct. p. regel Ing. zonden mededeellngen hooger, Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge stat»! in de SNEEKER COURANT bioscoop. Mosjoukine is Julien Sorel, de secretaris van burgemeester Rénal, die z’n baantje er allang aan zou hebben ge geven als Therèse (Lil Dagover) de vrouw van Renal hem niet liefhad. Hij vlucht echter als die liefde hem te machtig wordt, en wordt nu secretaris van markies de la Mole, de tegenstander van koning Karei van Bourbon. Hij, de markies, wil Louis Philippe aan de regeering helpen, en Julten moet een brief naar Straatsburg brengen om den pretendent van de revolutieplannen op de hoogte te brengen. Julien heeft z’n tijd bij den markies wel gebruikt, hij heeft zich verloofd met de dochter van den Markle?, Mathilde, van welke verloving la Mole niets wil weten, te meer niet omdat Therèse Renal hem bij den Markies heeft belasterd. Julien komt fit te weten en schiet Therèse neer, die stervende bekent gelogen te hebben. Julien wordt echter ter dood veroordeeld. Doch als het schavot reeds gereed is, breekt de revolutie uit, het volk begroet Louis Philippe als de nieuwe koning; dat beteekent ook de in vrijheidstelling van Julien en zijn vereeni- ging met Mathilde. De bioscoop bij de Waag laat ons niemand minder dan Gloria Swanson zien in een United Artists f lm, nl.„De liefde van Sunya”, de tragedie van een vrouwen leven. Prachtig spel van de hoofdrol ver- hoogen de aitractie van deze aangrijpende film. De heer D. Joustra te Brielle, oud-leer- ling der M. T. S. alhier, is geslaagd voor het examen van Technisch Ambtenaar van den Rijks Waterstaat. De Kamerverkiezingen. In de kieskring Leeuwarden heeft het hoofdstembureau van de lijst der commu nistische partij Holland geschrapt de namen Darsono, Moeso en Alimin, omdat de voor letters ontbraken. Van de lijst der a.-r. par tij is geschrapt de naam D. v. d. Meulen, omdat deze heer geen verklaring van be williging had ingezonden. De candidatenlijst van het Verbond van Nationalisten blijkt niet op tijd te zijn inge diend en is dus niet aangenomen. In de kieskring Groningen zijn ook de candidaturen gehandhaafd van Darsono, Moeso en Alimin. Het bureau nam genoe gen met de verklaring, dat Indonesiërs geen voornamen hebben. Verdronken. Gisterenmiddag is in een onbewaakt oogenblik het 4-jarig zoontje van den heer Lubbes te Zaandam spelenderwijs in de Hanepadsloot gevallen en verdronken. Te Emmercompascum (Dr.) is gisteren de 8-jarige Hendrikus Kremer spelende te water geraakt en verdronken. Zondagmorgen is te Waarland, gemeente Harenkarspel het 4 jarige zoontje van Th Bruin spelenderwijs te water geraakt verdronken. Gistermiddag is te Werkendam in Merwede bij het zwemmen verdronken 17-jarige slagersknecht J. M. Kieboom. gemeente-politie heeft na een kwartier zijn lijk opgehaald. Hoofd eener school en een leerlinge verdronken. Gisteren was het tijdelijk hoofd van de Oostelijke openbare lagere school te pendrecht, de heer H. C. Sterkman, met zijn klas in de Merwede aan het zwem men. Een van de schoolmeisjes, de on geveer 10-jarige Jannetje Bekker, geraakte in een draaikolk en verdween in de diepte. De heer Sterkman sprong haar na, doch kwam evenmin boven Eenigen tijd later zijn beide lijken opgehaald en door de ge meente-politie en de marechaussee voor- loopig aan boord van een in de nabijheid liggend schip gebracht, om later naar de lijkenhuizen te Papendrecht en Dordrecht te worden vervoerd. Doodgevonden De scheikundige Werneman, van de Zink- witfabrieken te Maastricht is vanmorgen dood in het laboratorium gevonden Hij is tengevolge van gasverstikking om het leven gekomen. Het slachtoffer was 25 jaar oud. Ongelukken. Gistermiddag is op den Spaarndammer- dijk bij de Oostzaanstraat te Amsterdam een 3-jarig knaapje onder een vrachtauto ge raakt. Een wiel ging het jongetje over de borst. Bij aankomst in het Wilhelmina- gasthuis bleek het knaapje reeds te zijn over leden. Het bioscoopconflict in het Zuiden. In een gisteren gehouden buitengewone ledenvergadering van den Nederl. Bioscoop bond, die druk bezocht was, zijn alle voor stellen van het hoofdbestuur met betrek king tot het bioscoopconflict in het zuiden met algemeene stemmen aangenomen. Als uitvloeisel van deze besluiten zullen, nadat in eenige gemeenten in Limburg of Bra bant door het gemeentebestuur een bios- De doopsgezinde gemeente te ’s Gravenhage. Offervaardigheid. Ds. Wuite deelt in het juist verschenen Maandblad van de Doopsgezinde gemeente te ’s Gravenhage mee, dat bij voor het Predikfonds van negen broeders en zusters en van twee zeer belangstellende vrienden der gemeente de volgende toezeggingen heeft ontvangen een van f 1000 (voor waardelijk) vijf van f 1000, een van f2000; een van f 3000een van f 4000 een van f5000 en een van f 10.000, te zarnen een totaalbedrag van f 30 000, waarvan inmid dels reeds een goed deel bij de penning- meesteresse is ingekomen. Voorts heeft ds Wuite een gift ontvangen van f 1000 voor het toekomstige vereenigingsgebouw (Ge meentehuis of Mennohuis) en een obligatie van het Mennofonds groot f 1000 (nominaal thans f 1240 waard). Ingevolge den wensch van hen, die het Predikfonds met zoo aanzienlijke giften hebben versterkt, is door den kerkeraad voor de Doop gezinde gemeente van Den Haag besloten, het salaris van de beide predikanten met ingang van 1 Juli a.s. met f650 te verhoogen. Carnegiehekienfonds voor Nederland. Aan de aanteekeningen bij dit verslag ontleenen wij dat o. a. nog toegekend zijn belooningen aan: R. Vrolijk, melkvaarder te Idzega, die in December 1920 twee drenkelingen heeft ge red, die in een wak waren gevallen, door zich gekleed te water te begeven. Hem is als belooning een getuigschrift in lijst en een bedrag van f75 toegekend. J. de Vries, knecht bij een fouragehande- laar, te Warns (gem. Hemelumer Olde- phaert en Noordwolde), die op 24 Februari 1928 uit de Warnservaart aldaar een jon gen heeft gered, door gekleed te water te springen. Als belooning is hem een spaarbank boekje met f40 geschonken. Er zijn in Nederland nog steeds geen hel den genoeg om de rente van het kapitaal, eenmaal door Carnegie geschonken, op te maken. Dit kapitaal bedroeg aanvankelijk f 500.000 en is nu door de telken jare er bij gevoegde batige saldi (1928 weer f 19.000 ruim) gestegen tot f 962.204.38. Fusie van een Zwitserscheen Amerikaanseb^: Horloge- combinatie. Men meldt ons Op Maandag 13 Mei j 1. is een algemeene vergadering van aandeelhouders der Union Horlogère A.G. (de fabrikante der bekende Alpina horloges, vertegenwoordiger te Sneek de heer K. Christian) te Biel in Zwitserland gehouden waarop tot uitvoering kwam het reeds vroeger genomen besluit om een fusie aan te gaan met de Amerikaansche Gruen Watch te Cincinnati. Dez^* laatste Mij. werkt reeds lang met groot succes in Amerika. Onder den naam van „Omen Gilde” bezit deze Mij. een zevental fabrieken van horloges en horlogekasten die uitsluitend voor haar werken. Dezer dagen werd te Utrecht de alge- meene vergadering gehouden der N'eder- landscbe Vereeniging „Union Horlogère” die in onmiddellijk verband staat met het bovengenoemd gilde. De Zwitsersche Amerikaan, de heer Schaefer, directeur van het Gilde, hield een voordracht, waarin o.a. medegedeeld werd, dat in het einde van dit, of in het begin van het volgend jaar ook in ons land een Amerikaansche reclame veldtocht voor de Gruen horloges op touw gezet zal worden. Door deze fusie is het nu zelfs mogelijk geworden dat iemand die in Californië een Alpina-uruen horloge koopt, dit, als hij in Europa is en de veer springt, bij de vertegenwoordigers in elk Europeesch land onder garantie gratis kan laten repareeren. De moord te Giessen-Nieuwkerk. Naar de Courant meldt zullen Teunissen en Klunder Maandag a.s. voor de Hooge Raad verschijnen in verband met de pogin gen hun invrijheidstelling te verkrijgen, door Mr. Roobol ondernomen. Bescherming van de snoek. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft thans in het belang van de bescherming van de snoek bepaald 1. Het is verboden van 1 Juni tot en 31 October te visschen met een hengel geaasd met visch in alle binnenwateren, met uitzondering van a. die, welke de eigenaar uitsluitend met een hengel bevischt of laat bevisschen b. die, waarin het vischrecht gepacht is door hengelaarsof hengelaarsvereenigingen; c. die, waarin op verzoek van den rechthebbende op het vischrecht het visschen met den hengel, geaasd met visch, alsnog wordt toegestaan. 2. Het verbod onder 1 geldt voorts niet voor het visschen met een hengel, geaasd met visch, in een binnenwater, niet behoo- rende tot de wateren, bedoeld in artt. 577579 van het Burgerlijk Wetboek, wanneer men voorzien is van een door den rechthebbende op het vischrecht van 25 Mei 1929 uitgereikte schriftelijke ver gunning tot het visschen met een hengel, 3 MBNKKa iBW—llTfTaaaII—lil lil Hl|I l gSES&aflglMg4 NIEUWE SNEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 1