E Fiima iOHs. HOMP, hek Nieuwstijdingen. Standard Horlogerie HENRI VAM ESCH bren^&-.- De haitengewnoa strenge winter die ons allen nog lang in bet ge heugen zal blijven, was aanleiding tot allerlei verwachtingen en „voor spellingen”. Zoo zouden b.v. in secten enortn hebben geleden, ja zelfs alle omgekomen zijn. Mensche- lijke berekeningen ten spijt blijkt nu evenwel, dat et zóóveel mug gen zijn, dat men zich bijna niet tijdig van voldoenden voorraad VLIEGENVANGERS kan voorzien. Onze eerste twee groote zendingen „vlogen de deuren uit”. SERVA W. WIRING Singel 4 - TtL 415 Ml Muro.wgftiiuOÉi F.OZmGft - SMEEK Keel ara e kol om blad lieuwe Sneeker Courant sigaretten tellen ontelbare vrienden! TROMP - Snaak No» 68 van Woensdag 29 Mei 1929 Vereen, van Kooikers. L. Ct. i GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Paleis v. Justitie, Marktstraat, Tel. no. 231. Kerknieuws. Doopsgez. gemeenten. Zestal te Amster dam (vac. A. K. Kuiper): ds. J. E. van Bra- kel te KoQg-Zaandijk; ds. J. D. Dozy te Leeuwarden; ds. S. H. M. Gorter te Rotter dam; ds. C. Nijdam te Borne; ds. B. P. de Vries te Balk en ds. H. Westra te Alkmaar. donateurs toe te laten. Dit voorstel wordt verworpen met 106 stemmen. Leeuw. NieuwsbL Hilversum blijft voorloopig nog op 1070 zenden. Naar Het Volk meldt, zal Hilversum voor loopig niet van golflengte veranderen. De radio-conferentie te Praag heeft, naar men weet, aan Nederland twee exclusieve golf lengten toegewezen, een van 1875 en een van 298 meter. De tegenwoordige golflengte van Hilver sum, die van 1070 meter, is toegewezen aan Noorwegen. Dat land heeft, aldus Het Volk, ahn deze golflengte voorloopig geen behoef te, zoodat Hilversum de oude golflengte kan blijven bezetten, totdat zij door Noor wegen wordt opgevraagd. Geopend: alle werkdagen van 1012 en van 24 uur. Maandags, Dinsdags en Vrijdags bovendien van 58 uur ’s avonds. Zaterdags van 1012 uur. STAVOREN. Zaterdag Slaagde de heer B. J. Venema van hier voor Techn. Ambte naar bij de Waterstaat. Hij is thans buiten gewoon opzichter van de Rijkswaterstaat te Delft. Vraagt ze Uw winkelier Engros STEEDS T BESTE Gevecht tusschen Zuiderzee werk e r s. Tusschen werklieden van de Zuiderzee werken heeft Zondag, naar het Volk van Wieringen meldt, een vechtpartij plaatsge vonden, waarbij één man is gedood en drie ernstig gewonden zijn gevallen. Ongelukken. Zondagavond had op den weg naar Utrecht Thans hebben we ons opnieuw van een geweldigen voorraad voorzien. Geen teleurstellingen Aan iedere aanvraag kunnen we voldoen ONS merk is AEROXON, de beste en meest gevraagde vliegenvanger ter wereld. te Zeist een ernstig ongeluk plaats. De 30- jarige Broekhuis wilde achter op den eer sten volgwagen springen van de versnelde tram naar Utrecht, die ongeveer 8.19 de halte Schaarweiderlaan passeerde. Hij viel en werd door de tweede volgwagen over reden. De wielen gingen hem over het lichaam. De tram stopte onmiddellijk en de j Verdronken. Zondag op Maandagnacht is door tot nu töe onbekende oorzaak de pont over het I het middengedeelte der fabriek, die langs de Rechterdiep (Kampereiland) gezonken. Op Zuid-Willemsvaart ligt, in; ook de muren Bakkersvakcursus. In tegenwoordigheid van het hoofdbestuur Van den Provincialen Frieschen Bakkers- bond, den directeur van het Station voor Maalderij en Bakkerij te Wageningen, den heer Boonstra, den bakkerij-leeraar den heer Bakker en verdere genoodigden, heeft de officieele sluiting plaats gehad van den tweejarigen bakkersvakcursus. Diploma’s werden uitgereikt aan: Keimpe Rijpkema te Akkrum, Jan de Boer te Ber gum, Siebren Gijzen te Sneek, Murk IJntema te Bolsward, Isaak Faber te Bolsward, Roe lof van der Velde te Bergum, Hans Buite- veld te Hindeloopen, Piet Molenaar en J. Vredenburg te Leeuwarden, Jan de Jong te St. Anna Parochie, H. Wijnia te Bolsward, D. Bouma te Hardegarijp, R. van Buiten te Giekerk, Jelke Kreger te Marssum, Geert Wierda te Oldeboorn, Sj. Boersma te Min nertsga, Thomas Beeksma te Folsgare, Theunis Postma te Bolsward, M. Elgersma te Leeuwarden, G. Zijlstra te Veenwoudster- wal, J. van der Velde te Bergum. De Veendamnier Hypotheekbank. De Hooge Raad heeft verworpen het cas satieberoep van A. C. Möhring, accountant te ’s Gravenhage, die door het Amsterdam- sche hof wegens bedriegelijke bankbreuk in verband met de affaire der Veendammer Hypotheekbank is veroordeeld tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. stortten in. De vlammen sloegen hoog op en nu en dan ontploften bussen chemicaliën. Het vuur loeide en brulde. Het was een machtig schouwspel, dat door een zeer groot aantal nieuwsgierigen werd gadegeslagen. Massa's gloeiende spijkers lagen in de brandende fabriek, terwijl brandende erh- ballage-artikelen als een vuurwerk door de lucht vlogen tot op vele kilometers afstand. Het geheele middengedeelte der fabriek is i'Jtgebrand D< electrische hangbaan-trans- portinrichting ic voor een groot gedeelte vermeld. Het blusschingswerk duurde den geheeleri nacht voort. Op de fabriek werken 350 arbeiders, die voorloopig ’t werk niet zullen kunnen her vatten. De oorzaak van den brand is onbekend De schade, c'ie op 4 a 5 ton wordt ge raamd, wordt ^loor verzekering gedekt. K. Wybrands. f De heer K. Wybrands, directeur van het Nieuws van den Dag voor NederL-Indië, is tijdens het ondergaan van een operatie na een automobielongeluk overleden. De heer Wybrands was in de Indische journalistiek zeer bekend. Doove Telegrafisten. De directeur van het Utrechtsche telegraaf kantoor de heer J. J. Steenhuizen, heeft een cursus in elkaar gezet, die de mogelijk heid opent, om aan doove telegrafisten het „zoemeren” te leeren, zooais men weet, het telegrafisch opnemen op het gehoor. In normale gevallen geschiedt dat door mid del van een koptelefoon, maar aan de doo- ven wordt geleerd het op het gevoel te doen. Hoe dit gebeurt, konden enkele genoo- digden Zondagmiddag in het Utrechtsche telegraafkantoor zien. Daar de nu gevolgde methode nog ner gens ter wereld toepassing vond, kan met zekerheid worden gezegd, dat de heer Steen huizen op dit gebied pionierswerk heeft verricht. Scheepvaartverbinding GroningenLemmer. De Rotterdamsche Kamer van Koophan del en Fabrieken heeft van den Minister van Waterstaat antwoord ontvangen op een brief d.d. 12 Maart, waarbij zij heeft aan gedrongen op bespoediging van de tot standkoming van de plannen voor verbete ring van het Friesche gedeelte van den scheepvaartweg tusschen Groningen en Lemmer, welke ook voor de Rotterdamsche binnenvaartondernemingen de verbinding met Groningen vormt. De minister bericht thans, d.at deze plannen waarschijnlijk over enkele maanden gereed zullen zijn en dat hij, zoodra dienaangaande tusschen de be langhebbenden overeenstemming zal zijn verkregen, zooveel mogelijk zal bevorderen, dat ook met de werken van dit gedeelte van den vaarweg spoedig wordt aangevangen. Groote fabrieksbrand te Beek en Donk. De reeks groote branden heeft zich weer met een vermeerderd. In den nacht van Za terdag op Zondag heeft een zeer felle brand gewoed bij de N. V. Van Thiel’s Draadin- dustrie te Beek en Donk in Brabant. Om streeks twee uur in den nacht werd de brand ontdekt door den dienstdoenden brand wacht. Het vuur woedde toen in de machinefa briek, die hoofdzakelijk voor reparatie en nieuwbouw is ingericht. Hier stonden onge veer 30 werktuigmachines van de modern ste constructie, die tevens dienden voor de reparatie van 300 productie-machines, waar over de grootste draadnagelfabriek in Ne derland beschikt. (Zij brengen ongeveer 400.000 ton volgens het modernste Ameri- kaansche productiesysteem op.) Deze werktuigen waren in een minimum van tijd een prooi der vlammen, benevens eenige in aanbouw zijnde nieuwe patent machines. Kromgetrokken en verbogen, staan zij nu bedolven onder de ingevallen muren. De schade alleen door de benoodig- RIJWIELEN DE BESTE Vergelijk kwaliteit en afwerking met die van andere bekende merk-rijwielen, die f 10.a f 15.duurder zijn. Uw keuze Is dan niet moeilijk. Bij het zwemmen verdronken. Zondagmorgen geraakte de 22-jarige A. Musch, die met een vriend in de Waal bij Herwijnen aan ’t zwemmen was, in den stroom. Hij riep om hulp, maar voor deze kwam verdween hij in de diepte. Voor de ouders is dit ongeluk te tragischer, omdat 12 jaar geleden een zoon van denzelfden leeftijd eveneens bij het zwemmen in de rivier is verdronken. Gevraagd personeel. Mannen: behangers (Deventer, Til burg), betonwerkers (Apeldoorn, den Hel der, Enschedé), Electriciens (’s Hertogen- bosch, Venray), Electrisch-lasscher (Am sterdam), gasfitters (Groningen, den Hel der), handzetter (Dordrecht), houtbewer kers (Alkmaar, Dordrecht), houtwolscha- vers (Breda), kapper (Tilburg), kleermaker (Einhoven, Haarlem, Rotterdam), leidek kers (’s Gravenhage), loodgieter (Deventer, Enschedé, Den Helder, Hoorn), monteurs (Leeuwarden, Sittard, Tilburg, Utrecht), opzichters (Amsterdam, Enschedé, Gronin- de justitie gesteld en opgesloten. De gesto- gen, Rotterdam), polderjongens (Eindho- Doodgeschoten. Te Someren (N. B.) ging het Zondag avond in een café zoo rumoerig toe, dat tegen halfelf de hulp van den gemeente veldwachter moest worden ingeroepen. Hoe wel het nog geen sluitingsuur was, slaagde deze er toch in de menschen te bewegen heen te gaan, uitgezonderd een troepje bel hamels, dat den veldwachter aanviel en ern stig mishandelde. De veldwachter zag kans zijn revolver te trekken en schoot om zich heen. De 29-jarige ongehuwde J. H. Driessen werd getroffen en gedood. Het slachtoffer stond als zeer ongunstig bekend. Algemeen is men van meening, dat de veldwachter uit zelfverdediging gehandeld heeft. de pont bevonden zich een melkwagen met 2 paarden, terwijl de voerman, zekere v. d. W., met den wagen en de 2 paarden in de diepte verdween. Niemand schijnt het onge val gemerkt te hebben. Eerst Maandagmor gen ontdekte men het en kon men het lijk alsmede de melkwagen op het droge bren gen. Nader wordt nog gemeld: De 28-jarige gehuwde melkrijder H. v. d. W., woonachtig te Kampen, reed omstreeks 2 uur ’s nachts met zijn wagen met 2 paar den bespannen naar de Kattenmarkt. Hier toe moest hij met de pont over het rechter diep. Hij was alleen en legde de pont vast. Daarna heeft hij op de markt de bussen op den wagen geladen en is toen weder terug gereden. Het schijnt dat v. d. W., toen hij weer met zijn wagen op de pont is gegaan, door de duisternis misleid slechts voor de helft op de pont is gereden, waarna het ongeval geschiedde. Ook is het niet onmo gelijk dat hij de pont niet goed heeft vast gelegd en deze bij het rijden op de pont is afgedreven. Maandagmorgen miste men v. d. W. op de fabriek. Na onderzoek vond men de pet van v. d. W. op het water drijven. Na dreggen haalde men zijn lijk op. V. d. W. laat een vrouw en 3 kinderen achter. Ernstig ongeluk bij auto-wedstrijden in Duitschland. Bij de Zondag! te Lückendorf in de nabij heid van Zittau gehouden autowedstrijden, die werden bijgewoond door 40.000 toe schouwers, had, naar de Ct. meldt, een ern stig ongeluk plaats. Gedurende de laatste rit van den wedstrijd voor de race-wagen- klasse kwam de renner Mahlan Morschen- stern, die een Bugatti bestuurde, te slippen en vloog op de toeschouwers in. Vier per sonen werden gedood en twaalf gewond, van wie sommige ernstig. Men verwacht dat het aantal dooden nog stijgen zal. Een misgreep in de schakeling of een al te snelle vaart verminderen is de waarschijn lijke oorzaak, waardoor de bekende bestuur der de macht over zijn wagen verloor. Hij zelf schijnt betrekkeliik licht gewond te zijn. Spoorwegongelukken in Frankrijk. Toen de D-trein Parijs-Bordeaux Vrij dagavond reeds op volle snelheid was, na het vertrek uit Parijs, bemerkte de machinist tot zijn ontzetting, dat talrijke steenen te gen de spoorwagens vlogen. Bij nader onderzoek bleek hem, dat de voorste wielen van de locomotief uit de rails geloopen waren. Terstond bracht hij den trein tot staan. Er werd om een nieuwe locomotief verzocht, die zich met volle vaart op weg begaf. Deze locomotief is ook ontspoord. Het bleek, dat de ketel en het voorste ge deelte ingedrukt waren en dat het water aan alle kanten wegstroomde. Van den machinist en den stoker ontbrak elk spoor, totdat men door gekreun een honderdtal meters terug, op hun toestand opmerkzaam werd gemaakt. De machinist bleek op slag gedood te zijn, terwijl de ander met een ingedrukten schedel in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis werd vervoerd. Temperaturen lager dan 1 absoluut. Op 13 October 1921 bereikte prof. Ka- merlingh Onnes een temperatuur, die op 0.82 Kelvin geschat werd, d. i. nog slechts 0.82 graad boven het absolute nulpunt. Dit is nog steeds de laagste temperatuur, die bereikt is. Het was een record-praestatie, waarbij alles er op gericht was om een zoo laag mogelijke temperatuur te verkrijgen. De ruimte, waarin die temperatuur verwe zenlijkt werd, besloeg intusschen slechts ongeveer 1 kubieken centimeter en was zoo danig van de omgeving afgesloten, dat er geen instrumenten tot het doen van natuur kundige onderzoekingen in konden gebracht worden. Dergelijke onderzoekingen zijn tot nu toe verricht tot een temperatuur van ongeveer l. 15 Kelvin. Deze temperatuur wordt ver kregen door vloeibaar helium te laten ver dampen onder een druk van 0.5 m.M. kwik. Dit is de laagste druk, die door de mecha nische pompen, over welke het cryogeen laboratorium te Leiden beschikt, in een met vloeibaar helium gevulden cryostaat tot nu toe kon worden onderhouden. Voor het verkrijgen van de bovengenoem de laagstè temperatuur maakte prof. Kamer- lingh Onnes dan ook gebruik van een bat terij van kwik-condensatie-pompen. Deze hadden voldoende capaciteit om voor een kubieken centimeter vloeibaar helium den benoodigden lagen druk van ongeveer 1/70 m. M. kwik te onderhouden. Gelijk Zaterdagmiddag in de vergadering der Koninklijke Akademie van Wetenschap pen werd medegedeeld, is, meldt de N. Rt. Ct., prof Keesom er nu in geslaagd een ag gregaat van twee kwik-diffusiepompen te doen vervaardigen, die tezamen een zuig- capaciteit hebben van 600 liter helium per seconde bij een druk van 1/1000 m.M. kwik, d. i. een capaciteit, die 15 maal zoo groot is als die, waarover prof. Kamerling Onnes beschikte. Hiermede zijn nu op 3, 15 en 24 Mei goedgeslaagde proefnemingen verricht, waarbij een ruimte van ongeveer liter, bevattende 200 kubieke centimeters vloei baar helium, is afgekoeld tot ongeveer de laagste door Kamerlingh Onnes bereikte temperatuur. Dez§ ruimte is voldoende groot en toegankelijk voor het inbrengen van benoodigde meetinstrumenten, zoodat’ het nu mogelijk is bij de temperaturen on derzoekingen te verrichten. Er zijn dan ook reeds metingen bij die temperaturen ge schied. Daarmede "is dus het gebied van 1.15 tot ongeveer 0.85 Kelvin voor het natuur kundige onderzoek toegankelijk geworden, een gebied, dat zich weliswaar slechts over 0 3 graad uitstrekt, doch dat wegens zijn onmiddellijke nabijheid aan het absolute nulpunt voor de’wetenschap buitengemeen belangrijk is. Dat benauwde gevoel ^Foster’s Maagpillen De onlangs opgerichte vereeniging van houders van eendenkooien in Friesland en Groningen, hield Zaterdagmiddag in hotel Spoorzicht haar eerste bijeenkomst, ’t Voor loopig bestuur is als volgt samengesteld: J. A. v. d. Wije, Tjalleberd; R. P. Santema, Tietjerk; J. ten Klooster, St. Nicolaasga. De voorzitter, de heer v. d. Wije, wees erop, dat de kooikers hier bijeen komen, niet om den eendenstand te vernietigen, zooais de jagers beweren, doch om hem te redden. In den afgeloopen winter hebben de kooihouders beter voor de eenden gezorgd dan vele menschen voor hun medemenschen. Uit practisch zelfbehoud zijn de kooikers gedwongen hun eenden goed te onderhou den en te voeren. In den nawinter had spr. een stel eenden van 3 a 4000 te voeren, en wat hem dat niet gekost heeft steekt niet nauw. In Friesland is de eendenvangst de voor naamste factor. Tusschen de groote rivieren wordt ook veel z.g.n. blauwgoed gevangen, Smienten, Talingen, Pijlstaarten etc. Spr. zegt verder, dat het aanbeveling zou verdienen dat de jacht later geopend en ge sloten zou worden, bijv, van voor Septem ber tot eind Februari. Vóór 15 Febr. toch bestaat het niet, dat men een wilde eend vangt. Er zijn meer wenschen, welker vervulling de eendenkooihouders gaarne zouden zien. De regeering stelt zich min of meer voor om beschermende maatregelen te treffen voor de snoekenvangst. Dat acht spr. zeer ongewenscht. Het is ongelooflijk welk een schade de snoeken voor de kooikers aan richten. Spr. heeft eens gezien, dat een snoek een meerkoet naar beneden trok. Even later kwam de kop van den „alligator” nog even boven, verder gebeurde er niets meer. De meerkoet was verdwenen. In één uur heeft spr. gezien, dat een snoek 13 kuikens van dezelfde eend verslond. La ter zag; hij dat in een kwartier tijds een snoek vier kuikens snapte. De goede rechten van vele jagers om te jagen op schadelijk gedierte wil spr. niet beknotten. Maar wel zou spr. willen zien, dat bij de burgemeesters er op wordt aan gedrongen om die rechten alleen aan bona fide jagers met akte te verleenen en niet aan rijp en groen. Een der aanwezigen wijst er op, dat er verschillen bestaan tusschen land- en zee koeien. Spr. als zeekooiker heeft tegen het sluiten der jacht eind Febr. groot bezwaar; zelfs in Mei nog komt aan zee zeer veel wild voor, maar dat mag niet gevangen worden. Daardoor ontstaan tegenstrijdige belangen. De voorzitter beaamt dit. Hij geeft toe, dat er groote verschillen bestaan tusschen zee-, rivier- en landkooien. De sluiting der jacht kan naar spr.’s meening echter ook wel later worden bepaald, bv. mids April. Een andere zeekooiker zegt dat er zeker verschillen bestaan. Doch wanneer de zee- kooikers zich bij de vereeniging niet aan sluiten, worden hun belangen niet behar tigd. Daarom is toch voor hen maar beter wat te geven en te nemen. Bij de vaststelling der statuten dient de heer Keegstra van Engwierum het voorstel in om poeliers en eigenaren van kooien als Werkzoekenden. I boerenknecht, 1 gasfitter, 9 grondwer kers 1 kantoorbediende, 1 landarbeider, 1 metselaar, 1 melkknecht, 5 opperlieden, 1 opperman-straatmaker, 1 winkelbediende, I ijzerwerker, 38 zonder bepaalde vakkennis. Kostelooze bemiddeling voor Werkgevers en Werkzoekenden. Luxe Wagens ;-i Met en zonder chauffeur Groote ritten speciale prijs! muren. De schade alleen door de benoodig- j de vernieuwing van deze werktuigmachines wordt geraamd op f 100.000. Om halfdrie Zondagnacht bereikte ’t vuur zijn hoogtepunt. Toen vielen de daken van Vreemdelingenverkeer te Drachten. De Vereeniging voor Vreemdelingenver- keer te Drachten hield onder voorzitterschap i van den heer P. J. van Lierop een buiten- gewone ledenvergadering voornamelijk be legd ter behandeling van een bestuursvoor stel om in Augustus een zomerfeest te doen geven. De voorzitter deelde mede, dat het in de^bedoeling lag van 5 tot 10 Augustus a.s. uitgèbreide waterfeesten te organiseeren, zulks ter gelegenheid van de Friesche bak- kerij-tentoonstelling, die van 6 tot 8 Augus tus aldaar gehouden zal worden, waaraan tevens een wedstrijd voor deelname uit de drie noordelijke provinciën verbonden zal zijn. Het bestuur der vereeniging heeft be reids zijn medewerking toegezegd door in die dagen eenige feestelijkheden te organi seeren. De keuze is hierbij gevallen op het zgn. waterfeest in den geest als eenige jaren geleden te Hoogezand werd georganiseerd en dat een zeer talrijk aantal bezoekers trok. Op de ijsbaan zal een wandelpier wor den aangebracht met een plankier van 70 bij 30 M. Een toren van 25 M. hoogte zal geplaatst worden. De totale kosten werden geraamd op f 17.000, t.w. voor den opbouw van vloer, standgeiegenheden, toren enz. f 6500, watergordijn, fontein enz. f 3000, decoratie f 2000, concerten enz. f 5500. Het bestuur raamt de inkomsten op rond f20.000, nl. uit entrée van 17000 bezoekers f17.000, voor staangelden f3000. Over dit voorstel werd langdurig gediscussieerd. De meening werd geuit, dat de opzet te opti mistisch is, het bezoek van 17.000 personen werd in twijfel getrokken. De risico werd te groot geoordeeld, vooral omdat festiviteiten van deze soort te veel van de weersgesteld- heid afhankelijk zijn. Niet onmogelijk werd het geacht, dat op deze feestelijkheden een verlies-van f7000 a f 10.000 zal ontstaan, naar het oordeel van de leden kan de ver eeniging niet een dergelijk zwaar verlies lijden. Het bestuur verdedigde zijn voorstel met op te merken, dat in Hoogezand zelfs op één dag een zeer bèlangrijk bedrag ont vangen werd, waardoor het risico feitelijk was weggenomen. Intusschen kon het geen absolute zekerheid geven, dat schade voor komen kan worden. Waar bij de leden ten slotte geen instemming verkregen kon wor den, trok het bestuur zijn oorspronkelijk voorstel in. Hierna werd het bestuur ge machtigd eenige festiviteiten op meer be scheiden schaal gedurende de dagen der bakkerij tentoonstelling te organiseeren. ven), rijtuigschilder (Tilburg), rijwielbiezer (Amersfoort, Hilversum, Utrecht), scheeps makers (Amsterdam, Schiedam, Zaandam), smid (Rotterdam, Tilburg) zandvormer (Utrecht). Vrouwen: personeel voor huiselijke diensten. Winkeldiefstallen. Woensdag zag een rechercheur van de centrale recherche een vrouw, die hij voor een zigeunerin hield, in een winkel aan de Hcofdsteeg te Rotterdam, diefstal plegen. Hij vervolgde haar en zag dat zij in tal van andere winkels eveneens telkens goe deren wegnam. Hij bleef haar volgen, tot dat zij op het Stationsplein zich voegde bij een andere vrouw en een man, blijkbaar landgenooten, van wie de vrouw, evenals zij opvallend wijde rokken droeg en de man een kotfer bij zich had Hij hield de drie menschen aan en bracht hen naar het bu reau aan het Haagsche Veer. Daar bleken de vrouwen een grooten voorraad gestolen goederen in de kleeren verborgen te heb ben. In den koffer werd eveneens een par tij gestolen goed aangetroffen. De vrouwen, de 20 jarige E. M. en de 25-jarige F. M. en de man de 33 jarige J. A„ allen afkom stig uit Tripolis zijn ter beschikking van len goederen zijn in beslag genomen. van v. d. W. en de cadavers der paarden wagen moest opgevijzeld worden om er den ongelukkige onder vandaan te halen. De spoedig ter plaatse zijnde geneesheeren lie ten hem naar het naastbijgelegen politie bureau overbrengen, waar hij weldra aan de gevolgen overleed. I I o i J,, o' als gevolg van slechte spijsvertering, zal spoe dig verdwijnen na ge bruik van Poster s Maag- pillen. het laxeermiddel bij uitnemendheid. Alom verkrijgbaar a f 0 65 per flacon. OFFICIAL FORD DEALER

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 7