A Dit No. bestaat uit 3 bladen van Effecten. Officieel Orgaan der Gemeente tali. Koop en Verkoop Ni«nwsttjdlngsR. 45' Eerste blad No. 73 Jaargang S3 afiiiti Uitgave KIEZEBRINK Co. SHEER Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS NATIONALE BANKVEREENIGING Verzilvering van Coupons en Lossingen. SN EEK - Telefoon No. 150 PUNTEN VAN BEHANDELING: GROOTZAND 32 VERGADERING van den RAAD der gemeente SNEEK op MAANDAG 17 JUNI 1929, des avonds 7'A uur. ting van het huwelijk. Kleerekooper eischte dat de ongehuwde moeder zou worden geëerbie- digd; die eerbied weigeren wij, maar medelijden waar zijn kracht van tegenweer zoo gaarne over de po litiek. ders zijn voor deze kinderen? Waar zijn hun nonnen, roept spr. uit; uit de staatsruif eten is gemakkelijk, maar waar is hun offervaardigheid en particulier initiatief, dat ons in staat stelde die doorgangshuizen te stichten? Geen eerbied bij or^ dus voor de ongehuwde moeder, wel medelijden. Ter eere van de vrouw en de heilig heid van het huwelijk stemmen wij dus 3 Juli no. 1 van lijst 8. Nu de sociale kwestie. Het is niet waar dat wij de nooden der massa niet willen zien en lenigen, Leo XIII heeft ons in dezen reeds den weg van onzen Koning gewezen en wij weten dat wij met liefdadigheid niet genoeg doen, dat rechten moeten erkend. Minder werkloosheid, minder honger, vaak meer loon, willen ook wij Maar het verschil tusschen socialisme en katho licisme is dat wij de oplossing niet zien in ma- terieele vooruitgang alleen. Ook wij erkennen een recht op geluk, ook wij willen den arbeider Burgerlijk Armbestuur over 1928. (Bijlage 55; dossierno. VI 07.352.1(1)). Punt VI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om de opspuiting van het terrein, bestemd voor den aan- over adressen van de besturen van bijzondere lagere scho- Punt I. Notulen van de vergadering van 13 Mei 1929. Punt II. Ingekomen stukken: a. Verslag van de gemeentelijke Arbeidsbeurs over 1928. (1.839.6(2)). b. Verslag van het Old Burger Weeshuis over 1928. (1.842.73(1)). c. Verslag van de Vereeniging tot oprichting en exploi tatie van een Friesch Volkssanatorium, gevestigd te Leeu warden, over 1928. (1.842.13(1)). d. Verslag van den Provincialen keuringsdienst over 1928. (1.773.11-3(1)). e. Verslag van de Afd, Friesland van de Vereeniging van Ned. gemeenten over 1928. (X 07.571.1(2)). f. Besluit van Gedeputeerde Staten, houdende goedkeu-- ring van het raadsbesluit van 13 Mei 1929, no. 7, sub 2, tot gewijzigde vaststelling van de gemeentebegrooting voor 1929. (X 07.352.11(15)) g. Besluit van Gedeputeerde Staten, houdende vaststel ling van de rekening van inkomsten en uitgaven der ge meente over 1927. (X 07.352.18(5)). h. Adres van J. van der Meulen, onderwijzer aan de school voor u.l.o., houdende'verzoek om eervol ontslag alszoodanig, met ingang van 1 September 1929. (208). i. Adres van het bestuur der Afdeeling Friesland van den Ned. Bond van gemeente-ambtenaren, houdende ver zoek om verhooging der jaarwedden van de ambtenaren ter secretarie der gemeente Sneek. (X 08.741(8)). j. Adres van het bestuur der afdeeling Sneek van den Algemeenen Ned. Christel. Ambtenaarsbond, houdende verzoek om verhooging der jaarwedden der ambtenaren in dienst der gemeente Sneek. (X 08.741(8)). Punt III. Advies van Burgemeester en Wethouders op Kamer v. Koophandel. In de gisteren gehouden vergadering van de Kamer v. Koophandel werden mededee- lingen over de Nederl. Tramwegmij. ge daan. De heer Eriks en de secretaris hebben ge confereerd met den minister van Waterstaat en de directie der Nederlandsche Spoor wegen. Een erg gunstig onthaal vond men bij den minister niet. Waar de spoorwegen aldus zijne excellentie, in Friesland nogal wat concurrentie ondervinden van de auto bussen, meende hij, dat hij de houding van de spoorwegen kon begrijpen. De minister verwees de heeren naar de provincie en de spoorwegen. De minister zou doen wat hij l?on om de tram gaande te houden, maar dit was zeer weinig. De directie van de spoorwegen wees op de slechte financieele uitkomsten van de i tram. Het rechtstreeksch verkeer had al I Sport en Liefdadigheid. In Hotel Hanenburg heeft de afdracht plaats gehad van het batig saldo der wed strijden door bovengenoemd lichaam He melvaartsdag gehouden. De voorzitter, de heer Sj. Kamstra, con stateerde in zijn openingswoord met vreug de, dat deze dag burgerrecht heeft gekre gen, ook onder de belangstellenden buiten de sta^i, die in steeds grooter getale jaar lijks naar de wedstrijden toestroomen. Ditmaal zijn dan ook niet minder dan 3105 entréebewijzen (tevens loten) en 256 kinderkaarten verkocht. De verloting is wèer een succes geworden, 450 prijzen wer den uitgereikt, eveneens was het propagan dablad een succes, ruim 500 deelnemers waren er voor de prijsvraag. Met dankbaarheid werd gememoreerd dat commissarissen van ’t Sportpark dit terrein belangloos voor de wedstrijden afstonden. Het is dan ook geen wonder dat weer een prachtig batig saldo is bereikt, nl. f 1500, waarvan de helft aan de Ven. tot bestr. dér T. B. C. alhier en de andere helft aan Hulp in Nood ten goede komt. In negen jaar zal Sport en Liefdadigheid dan f 10.675.30'/? aan philantropische instellingen hebben af gedragen. Dit bedrag, getuigend van zoo veel meeleven der burgerij, doet het bestuur vertrouwen dat het jubileumjaar schitterend zal slagen; in 1930 zullen de wedstrijden, welke de commissie zal aanbieden, dan ook in dat teeken staan. Dei h.h. Hofstee en Jouvenar, penning meesters der Ver., aan welke het batig sal do komt, zagen de rekening na, welke in orde werd bevonden, zoodat de penning meester van Sp. en L. volledig kon worden gedechargeerd. Voor de Ver. tot bestr. der Tuberculose richtte de heer J. H. Doodkorte woorden van innigen dank tot voorzitter en leden der commissié, die door eendrachtige sa menwerking en met steun der burgerij weer zoo schitterende resultaten hebben bereikt. Toen spr. nog pas een sanatorium voor t.b.c. bezocht en de patiënten daar zag neerliggen, besefte hij hoe nooit genoeg voor deze lijders kan worden gedaan en welk prachtig werk Sport en Liefdadigheid hier doet. Zeer verheugend is daarom dat de dag der commissie nog steeds toene mende belangstelling ontmoet. Voor Hulp in Nood sprak de heer R. Nie- veen, die dank bracht voor het groote be drag dat de ver. werd afgedragen en dat weer nuttig zal worden besteed, want H. i. N. heeft veel geld noodig en steunt in be langrijke mate op deze afdracht. Dank richt te spr. ook tot de commissarissen van het Sportpark Sneek, die het Sportpark voor de wedstrijden belangloos hadden afge staan. Moge dat zoo blijven. Ten overstaan van notaris Mulder werd gisteravond in „Onder de Linden” pu bliek finaal verkocht een woon- en winkel huis in de Kruizebroederstraat, bewoond door den vischhandelaar M. Meines. Kooper veel eerder stopgezet moeten zijn. De spoor wegen konden het rechtstreeksch verkeer niet langer handhaven. Als Friesland zooveel prijs stelde op be houd, moest Friesland het zelf maar finan cieren. De voorzitter en secretaris hebben den commissaris der koningin van deze bespre kingen op de hoogte gesteld en gezegd, dat, wilde het rechtstreeksch verkeer blijven be staan, op korten termijn steun zou moeten worden verleend. Ook bij het provinciaal bestuur kreeg men geen toezegging. In eik geval zal eerst het resultaat van het onder zoek der staatscommissie moeten worden afgewacht. Ls Voorts is bericht ingekomen van de N. T. M„ dat zij niet in staat is geweest zich nieuwe locomotieven te verschaffen. Met ingang van 10 Juni zal het rechtstreeksch verkeer worden beperkt, als reeds in de dag bladen is bekend gemaakt. Verdere beper king van het goederenvervoer op de tram wegen kan worden tegemoet gezien. Na discussie deelde het bureau mede, dat overwogen zal worden wat nu te doen. Voorts werd behandeld het prae-advies van de financieele commissie inzake het verzoek van de vereeniging „Sneek en Om streken” tot bevordering der pluimvee- en konijnenteelt, gevestigd te Sneek, om een financieele bijdrage ten behoeve van een na tionale tentoonstelling van pluimvee en ko nijnen op 8 en 9 Mei 1929 te Sneek. De commissie stelt de Kamer voor het onderhavig verzoek af te wijzen, daar de commissie van oordeel is: 1. dat het besluit der Kamer ten behoeve van de Watersporttentoonstelling ftiet te vens wijziging behoeft te beteekenen van de vroegere houding der Kamer tegenover de verzoeken om financieelen steun te verlee- nen aan plaatselijke pluimvee- en konijnen tentoonstellingen; 2. dat bij het toekennen van een subsidie aan een tentoonstelling financieele steun wordt veleend, terwijl niet vaststaat of de resultaten dezen steun noodig zullen maken; 3. dat deelneming in het garantiefonds, als de tentoonstelling voor financieelen steun van wege de Kamer in aanmerking komt, dus verre de voorkeur verdient boven het geven van een subsidie, mede omdat de aanwezigheid van een waarborgfonds voor een tentoonstellingsbestuur sterker aanspo ring zal zijn om te streven naar een slui tende rekening dan wanneer bijdragen a fonds perdu worden verleend. De heer Postma zeide, dat bij de tentoon stelling een batig saldo is. Het advies komt dus als mosterd na den maaltijd. Het prae-advies wordt goedgekeurd. I R.-K. Staatspartij. Voor de R.-K. Kiesvereeniging „Gelijk Recht” trad gisteravond in een openbare vergadering in Harmonie op pater Borromaeus de Greeve O. F. M. De heer C a s p a r i e heette den bekenden redenaar welkom, die den eenigen nog vrijen dag in juni voor deze bijeenkomst beschikbaar stelde. Welkom zijn ook de talrijke aanwezigen, geen geestverwanten en de honderd partij genoo- ten van buiten de stad. Spr. is overtuigd dat we hedenavond geen politieke rede op laag peil staand zullen hooren, doch iets dat de Katho lieken hier er nog trotscher op zal maken te mogen strijden onder de vaan der Katholieke Staatspartij. Dan gaat het ook om de heiligheid van het huwelijk, om de hoogheid der vrouw. Het es- sentieele in de waarde van het Christelijk hu welijk is voor ons z’n onontbindbaarheid. Vloekt het niet met het wezen der echte liefde, dat men elkaar maar huwt „zoolang als het duurt”, waarin dus het eeuwigjreidselement ontbreekt? Zelfs van natuurrechtelijk standpunt alleen ge zien maakt de onontbindbaarheid van het hu welijk er het geluk van uit, als dat huwelijk meer is dan een ontplooiing der lichamelijke in stincten en er plaats is voor geluk naar het gevoelsleven en het heil der kinderen voorgaat bij het gemis aan offerzucht van den egoïst. Maar grooter beteekenis heeft die onontbind baarheid nog voor ons die gelooven in een eeuwig leven en het huwelijk een Godsgedachte achten; trouw in smart en armoe, zielegrootheid en offerzucht van vaak tobbers stellen zich dan tegenover het kleine, lage van den menschen- ziel, verstoken van godsdienst, van die moderne menschen die hun vermaak zoeken in de balzaal der wereld. Ontbindbaarheid van het huwelijk beteekent ontbinding, ja verrotting der maatschappij. En er wordt geramd tegen de zuil waarop het chris telijk huwelijk steunt. Wibaut wil het huwelijk zien opgevat als een vennootschap, waarvan de compagnons uiteengaan als ze het niet samen kunnen vinden; onder het communisme in Rus land kan men drie of viermaal per dag huwen, zonder dat de betrokken vrouw zelfs van de ontbinding weet. Ontbindbaarheid van het hu welijk beteekent de neerhaling van de grootheid van het moederschap, de zege van dat neo-mal- thusianisme, dat uit de diepten van de hel is« gekropen. Liberalen en socialisten namen het altijd voor die bond op; in Virginië past men al de sterilisatie toe om de geboorte van voor de maatschappij ongewenschte kinderen te voor komen; in Petrograd waren in 1927 op 36000 geboorten 12000 gevallen van wettige abortus. Ook bij de behandeling der Ziektewet hier in Punt XV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende verkoop van een gedeelte bouwterrein aan den Oppenhuizerweg en de Willem de Zwijgerstraat. (Bijlage 65; dossierno. X 07.351.12(54)). Punt XVI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het instellen van beroep tegen het besluit van de Ge deputeerde Staten van 29 Mei 1929, no. 61, 2e afd. F, waarbij goedkeuring is onthouden aan het raadsbesluit van 13 Mei 1929 no. 7, tot wijziging der gemeente-be- grooting voor 1929. (Bijlage 66; dossierno. X 07.352.11 (15)). vragen. Voor éénzijdige ontwapening voelen wij niet; wij hebben onze bewapening in tijd van oorlog noodig om onze neutraliteit te handha ven, éénzijdige ontwapening vergroot ’t oorlogs gevaar, wij hebben nu een leger noodig tegen den buitenlandschen en binnenlandschen vijand, al willen wij dat leger ook beperken door uitbrei ding van burgerwacht en vrijwillige landstorm, die, zooals minister Ruysch zeide, in laatste in stantie de sociaal-democraten moet verdedigen tegen de communisten. Wij willen vrede maar geen weerloosheid, daarom 3 Juli gestemd op no. 1 van lijst 8. NIEUWE SHEERER COURANT sinnex SHEERER COURANT en WYHIBRITSERADEEL Pater Borromaeiu-s de Greeve begint met op te merken dat op den derden Juli Neder land zich zal uitspreken welke stuurman het schip van staat zal leiden; dan zal ook uitge maakt worden of de Katholieke Staatspartij haar macht in ’t land zal behouden, hoe groot haar invloed in het te vormen ministerie zal »jn, en of een aapje of een beertje dan wel St. Chris*- toforus de regeeringsauto zal sieren; ’t gaat er dan om of wij de rechten van onzen Koning ook erkend zullen zien in den staat; 3 Juli zal niet de Heer over het volk maar het volk over zijn Heer oordeelen. Het wordt de match rood-blauw tegen wit-geel. Maandenlang reeds bewerken de sociaal-democraten ook de Katholieke arbei ders, wij beginnen later dan hen, maar als wij beginnen, dan vlamt er apostelvuur op en menig succes der rooden zullen wij doen verteren in de vlammen. Deze propaganda is wel noodig; tal van Katholieken zijn lusteloos, lamlendig, soms laf in de politieke strijd, juist nu, omdat ook bij ons het heilig enthousiasme wel wat is gedoofd door zekere elementen bij de candidaatstelling. Het ideëele lijdt wel eens onder menschelijke eigenschappen en persoonlijke belangen, er zijn daardoor mopperaars onder ons, die zich neu traal houden. Dat mag niet. Als Katholiek pries ter waagt spr. zich op politiek terrein, wat veel rooden en liberalen niet goed kunnen zetten, het zou immers niet het terrein des priesters zijn. Spr. wil zich gaarne rechtvaardigen. Als Paulus zich roèmde te zijn „Civis Romanus sum”, „ik ben een Romeinsch burger”, durft spr., zich zijn kleinheid beseffend, naast de plichten van zijn katholiek priesterschap zich op z’n rechten be- ioepen als vrij burger van het vrije Nederland. En het is niet alleen zijn recht, maar ook zijn roeping sedert het espiscopaat gezegd heeft „kiesrecht is kiesplicht”. Het is nu onze taak de menschen te wijzen op hun gewetensplicht. Trouwens met het Duitsche episcopaat, met Paus Pius XI (in zijn veroordeeling der actie van de Action Fran<;aise) is spr. in goed ge zelschap, als hij zich op politiek terrein begeeft. „Als de politiek hét altaar nadert zijn wij het eerst geroepen dat altaar te verdedigen” en „als wij ons niet met de politiek bemoeien, bemoeit de politiek zich met ons”, hebben hooge katho lieke geestelijken gezegd en Rusland en Mexi co zijn voorbeelden, hoe het gaat als wij ons afzijdig houden; tienduizenden in Nederland zouden dat Russische en Mexicaansche voor beeld willen volgen. Als men spr. dreigt zooals is geschied „als wij de macht krijgen ga je ook aan ihet kruis”, hoopt hij, dat als het zoover kwam, hem door den Heer de kracht zou ge geven worden dat lijden te doorstaan, maar is hij tevens van plan zich met alle hem gegeven kracht te verzetten, dat het ooit zoover zal komen. Ook onder de dienstweigeraars met wie spr. eens sprak, zeide een communist tot hem dat het vanzelf sprak, dat als zij morgen de macht kregen, spreker overmorgen aan een lantaarnpaal hing. Daarom spreekt hij ook uit Kamer is weer geageerd tegen onze opvat- kracht van tegenweer zoo naarne over de DO- x..x tizr.„:.._vx„ x Vredes-Koning ontkent. Van een raad, waar men omhoog voeren, maar dat kan niet als de ma- kruisbeeld en bijbel op tafel vindt, verwacht spr. I terie de ziel overdondert, en als de s. d. a. p. meer voor den volkerenvrede, dan van een raad, I aanstuurt op ontkerstening. Winst voor de s. d. u„„tx i:l p jn dezen js verlies voor ons. De sociaal- democratie liegt als ze beweert dat ze Spr. komt aan zijn slot. We moeten dus stemmen, niet stemmen ware zorgeloosheid, on geacht nog de wettelijke plicht. Niet stemmen beteekent onze hoogste belangen toevertrouwen aan menschen, die niet te vertrouwen zijn en onze heiligste belangen tot gruizel slaan. Gij kunt liberaal stemmen, maar een katho liek die neutraal stemt is een clown in de poli tiek, een water-en-melk-Janus. Gij kunt rood stemmen, maar dan zijt gij geen katholiek meer, een katholiek die rood stemt is een doode katholiek, een verrader die naar de bedeeling gaat, waar men z’n Koning de deur uitjaagt en z’n Moeder neertrapf. Gij kunt een communist stemmen en dus als een roodkapje bij de wolf gaan slapen, maar dan moet gij eerst kannibaal worden om uw eigen broeders op te vreten. Gij kunt op de R.-K. Volkspartij stemmen, menschen die zich speciaal katholiek noemen (processievrijheid enz. eischen), doch die altijd ingaan tegen de wensch van bisschop en kar dinaal, die geëischt hebben éénheid voor alles, onder belofte overigens met bepaalde wenschen rekening te zullen houden. Spr. begrijpt die par tij niet. Wie haar stemt, gooit een kabeljauw uit om een spiering te vangen. Er moet een zekere fierheid, ook een heilige verontwaardiging in U als katholiek zijn. Hoe worden wij gegriefd als wij op de straten in de groote steden zien geschreven „God is het kwaad”, of als een onzer optochten wordt ver stoord door een satanisch refrein. Gegriefd als de soc.-dem. alles wat op sociaal terrein aan goeds bereikt is voor zich opeischt, en alles wat verkeerd is aan ons toesohrijft; gegriefd als de roode pers de kerkvervolging in Mexico doodzwijgt, onze koningin bespot, en als prin ses Juliana in de Raad van State wordt opge nomen, dat noemt „inlijven bij de zwarte bende”. Gegriefd als de Notenkraker venijn tegen de Katholieke kerk spuwt, ds. Gravemeijer ook hier in Friesland als een satan uitvaart tegen onze kerk en als ds. Lingbeek eischt dat onze religieuse onderwijzers niet hetzelfde sala ris zullen genieten als de leekenonderwijzers. Hij werd de heer Schaap’ als lasthebber van zou het dus goed vinden spr. zegt het slechts den heer Hoekstra, barbiersbediende, alhier, als beeld ter scholing en God geve dat het nooit voor de som van f4444 werkelijkheid worde - dat een leekenonder- KamAr v Knnnl,atlfW wijzer naar het buitenland ging om z’n salaris in ontucht te verbrassen, terwijl een religieus on derwijzer zijn salaris niet zou mogen afdragen om een gedeelte aan goede werken te besteden! Als zulke stroomingen het winnen, waar blijven wij dan? We vechten niet graag, maar nu heb ben we de stembus om onze stem over geheel Nederland te doen hooren, machtig als metaal en zuiver als kristal: no. 1 van lijst 8. Alle Ka tholieken zullen die stem doen hooren, daarvan is spr- overtuigd, geloofd zij Jezus Christus. De heer C a s p a r i e gelooft dat ieder woord hieraan toegevoegd, slechts de indruk der rede afbreuk zou doen, dankt daarom slechts spr. en roept uit de vergadering hulpkrachten op, om in deze drie weken de nog lauwe katholieken te bewerken. De zaal was geheel bezet, en het auditorium applaudiseerde ook tijdens de rede herhaalde lijk. meer voor den volkerenvrede, dan van een raad, die op tafel heeft liggen de rechten van den a. mensch en waarbij nationalisme overheerscht. democratie negt apert ais ze oeweert aar ze Daarom moet de R.-K. Staatspartij gesteund, die i de godsdienst als privaatzaak wil zien behan- zich stelt op den bodem der Pauselijke encyclie- deld, bij haar schijnt godsdienstbestrijding een ken, welke algemeene, gelijktijdige ontwapening j partijzaak. Dat blijkt nu weer uit de uitdruk- - 17xxx-.-idje de roode pers gebruikt bij haar actie in Limburg. Spr. spreekt hier niet om met de wijwaterkwast dé kapitalistische brankast te verdedigen en haat dé soc.-democratie niet om dat ze wat luidruchtig is bij het stellen van vaak overdadige weelde tegenover vaak nijpende ar moe, al generaliseert ze wel eens wat. Bijna elke Zondag stelt spr. weelde en armoe ook wel tegenover elkaar, maar het is het rood van de liefde, welke hier voor den dag komt. Spr. haat echter in de socialistische partijen het rood van de rebellie, het rood dat men in den tempel wil neerhangen, als het kruis is stuk geslagen. Wil men dat niet dan 3 Juli op no. 1 van lijst 8 gestemd! w ROOKT ALLEEN GOEDE SIGAREN. Het vele rooken van middelmatige merken bederft Uw smaak, zoo dat ge ten slotte het ver schil niet proeft tusschen een gewone sigaar en de fijne pittige „El Progreso” cl yfyoqreso Abonnementper jaar f 2 50 fr p. post I 3.60. Advertentiên 9 cl. p. regel Ing. zonden tnededeelingen hooger. Abonnement belangrijke korting Advertcnllën worden tevens gratis ge olaatst in de SNEÊKER COURANT Spr. zal hier geen rede van kleine allure, in-jlepj)en wjj meer dan de soc.-dem.; waar zijn gaand op klein gedoe, houden, doch trachten te |lun doorgangShuizen, waarin, als in de onze, bewijzen dat het gaat om het Katholiek beginsel jlun jjefSfe dochters in maagdelijken staat moe- dat ons het hoogste op aarde moet waarborgen.1 - -x,, Politiek gaat niet om eigen of vrindjesbelangen, maar om de heiligste goederen der menschheid, om de glorie van onzen Koning Jezus Christus, om ons katholiek beginsel. Als het ons ernst is met ons geloof, zij het ons ernst met de politiek. Ons katholiek beginsel zal ons de vrede onder de volkeren waarborgen. Wij zijn lang niet de minsten onder de pacifisten; jaren voor men te Genève dacht aan Volkenbond, protocol en pact, eischten onze encyclieken algemeene, gelijktij dige ontwapening. Maar de groote mogend heden vertrouwen elkaar niet, de sovjet denkt niet aan ontwapening en buiten Europa is de oorlog niet van de lucht. Geen wereldvrede zal er zijn, zoolang slechts het ijzeren recht geldt en men niet denkt aan de liefde die dat recht verzacht, zoolang men dus geen beroep doet op dien eenen Vredes-Koning, Die bloedend aan het kruis voor Zijn vijanden bad. Ontwapening zal niet baten als de haat niet uit de harten ver dwijnt, die niet zal verdwijnen als men den het adres van de afdeelingen Sneek van den Alg. Ned. Bouwarbeidersbond, den Ned. Christel. Bouwarbeiders- bond, den R.-K. Bouwvakarbeidersbond St. Joseph en de Landelijke Federatie van bouwvakarbeiders in Nederland, houdende verzoek in de bestekken betreffende de aanbe steding van gemeeente-werken eenige bepalingen op te nemen omtrent de arbeidsvoorwaarden. (Bijlage 53; dos sierno. 1.712.2(2)). Punt IV. Advies van Burgemeester en Wethouders om trent het adres van het bestuur van de sociëteit „Arnici- tia”, houdende bezwaren tegen den aanslag in het ver gunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein in de bovenzaal van het perceel, gelegen aan Leeu wenburg no. 12, over het vergunningsjaar 1 Mei 1929 1 Mei 1930. (Bijlage 54; dossierno. 1.719.521.02.78(1)). Punt V. Rapport van de commissie voor rekeningen en begrootingen inzake onderzoek van de rekening van het de kosten van het aan die scholen gedurende het jaar .1927 gegeven vervolgonderwijs. (Bijlage 63; dossierno. l leg van de nieuwe veemarkt, onderhands aan te bèsteden j len, houdende verzoek om toekenning van een voorschot aan S. Krikke te Heerenveen. (Bijlage 56; dossierno. i op de vergoedingen en de bijdrage, bedoeld in de artikelen 1.824.511.2(20)). 101 en 102 der Lager Onderwijswet 1920, over het dienst- Punt VII. Rapport van de commissie voor rekeningen en jaar 1929. (Bijlage 64; dossierno. 1.851.2.072 B). begrootingen betreffende de verlies- en winstrekening j over 1928 en de balans per 31 December 1928 van het Old Burger Weeshuis. (Bijlage 57; dossierno. 1.842.73 (13)). Punt VIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der gemeente-begrooting voor 1928. (Bij lage 58; dossierno. X 07.352.11(14)). Punt IX. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot af- en overschrijding op uitgaafposten der gemeente begrooting voor 1928, waartoe bij de begrooting zelve machtiging is verleend. (Bijlage 59; dossierno. X 07.352. 11(14)). Punt X. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van de belooning van den stadsbeiaardier. (Bijlage 60; dossierno. X 08.741(9)). Punt XI. Advies van Burgemeester en Wethouders over adressen van besturen van bijzondere lagere scholen, hou dende verzoek om toekenning van de vergoeding, bedoeld in artikel 101, le lid, der Lager Onderwijswet 1920, over het jaar 1927. (Bijlage 61; dossierno. 1.851.2.072 B). i Punt XII. Advies van Burgemeester en Wethouders over j verzoeken van bestoren van bijzondere lagere scholen om I toekenning van de vergoeding, bedoeld in artikel 101, 9e lid, der Lager Onderwijswet 1920, over 1927. (Bijlage 62; •dossierno. 1.851.2.07—2 B). i Punt XIII. Advies van Burgemeester en Wethouders over verzoeken van de besturen van de Julianaschool en de R.-K. Jongensschool om toekenning van een bijlage in 1927 gegeven vervolgonderwijs. (Bijlage 63; dossierno. i 1.851.2.07—2 B). Punt XIV. Advies van Burgemeester en Wethouders

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 1