1 Uit onze Raadzaal. Oil No. bestaat uil 2 bladen. ilteel Orgaan der Gemsnnle tak. nieuwstijdingen. Koop en Verkoop van Effecten. Verzilvering van Coupons en Lossingen. s*o. 74 Kerste Blad W eeiiNdiift 19 JU ui 1999 45e Jaargang Officiéél Gedeelte. uiig*VBKiJLZliESAlNK <3e SN EEK - Telefoon Na IM van De Voorz.: Hier is nu slechts aan de orde de salariêering, Examen L. O. 15 Juni slaagde aan de Chr. Kweekschool de geheele 3e groep en wel: de heeren P. ten Cate te Sneek, D. Feenstra te Workum, S. Frankena, Nijland, K. v. Gelderen, Joure, D. Hoekstra, Kolderwolde en B. Kouwen- hoven te Woudsend. D. U. GROOTZAND 32 SNEEK Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS NATIONALE BANKVEREENIGIN6 DIENSTPLICHT. Oproeping ter inspectie. De Burgemeester van Sneek roept REINDER BOONSTRA grootverlofganger der lichting 1917 uit de gemeente Schoterland op om Vrijdag 28 Juni a s. des vootmiddags 9 uur te ver schijnen in de groote zaal van het Gerechts gebouw, Marktstraat 27, alhier, ten einde deel te nemen aan het jaarlijksch onderzoek, bedoeld in art. 41, 3e lid der Dienstplicht wet. SNEEK, 17 Juni 1929. VERGADERING van den RAAD der gemeente SNEEK op MAANDAG 17 JUNI, ’s avonds 7'4 uur. Voorzitter: de heer P. J. de Hoop, Burgemeester. Secretaris: de heer P. Sikkes. Tegenwoordig alle (15) leden. De heer van der Meu 1 en vraagt en verkrijgt verlof om na behandeling der agenda een vraag tot B. en W. te mogen richten inzake het verzoek der bewoners van de Suupmarkt om aanleg van trottoirs aldaar. Punt I. Notulen van de vergadering van 13 Mei 1929. Hebben ter visie gelegen en worden onveranderd vastgesteld. Punt II. Ingekomen stukken: a. Verslag van de gemeentelijke Arbeidsbeurs over 1928. (1.839.6(2)). Wordt in het gemeente-verslag opgenomen. De heer B o on s t r a zegt, dat de wijze van samenstelling van dit verslag het een genoegen maakt het te lezen. Intusschen vooral van werkgeverszijde was eenige meerdere belangstelling voor de arbeidsbeurs niet misplaatst. Er hebben 1250 werk krachten zich aangeboden, er werden gevraagd 389. De werk loosheid neemt hier geen schrikbarende vormen aan, maar er worden heel veel werkkrachten geplaatst buiten de arbeidsbeurs om, en spr. acht het in het belang van het algemeen, als de werkgevers zich wenden tot de arbeidsbeurs bij gebrek aan werkkrachten. De Voorzitter hoopt dat deze wenk vrucht zal af werpen; inderdaad kunnen de werkgevers meer belangstelling toonen. b. Verslag van het Old Burger Weeshuis over 1928. (1.842.73(1)). Voor kennisgeving aangenomen. c. Verslag van de Vereeniging tot oprichting en exploi tatie van een Friesch Volkssanatorium, gevestigd te Leeu warden, over 1928. (1.842.13(1)). Alsvoren. d. Verslag van den Provincialen keuringsdienst over 1928. (1.773.11-3(1)). Alsvoren. e. Verslag van de Afd. Friesland van de Vereeniging van Ned. gemeenten over 1928. (X 07.571.1(2)). Alsvoren. f. Besluit van Gedeputeerde Staten, houdende goedkeu ring van het raadsbesluit van 13 Mei 1929, no. 7, sub 2, tot gewijzigde-vaststelling van de gemeentebegrooting voor 1929. (X 07.352.11 (15) Alsvoren. g. Besluit van Gedeputeerde Staten, houdende vaststel ling van de rekening van inkomsten en uitgaven der ge meente over 1927. (X 07.352.18(5)). Alsvoren. h. Adres van J. van der Meulen, onderwijzer aan de school voor u.l.o., houdende verzoek om eervol ontslag alszoodanig, met ingang van 1 September 1929. (208). Het gevraagde ontslag wordt eervol verleend met ingang van een door B. en W. te bepalen datum. i. Adres van het bestuur der Afdeeling Friesland van den Ned. Bond van gemeente-ambtenaren, houdende ver zoek om verhooging der jaarwedden van de ambtenaren ter secretarie der gemeente Sneek. (X 08.741(8)), In handen van B. en W. om advies. j. Adres van het bestuur der afdeeling; Sneek van den Algemeenen Ned. Christel. Ambtenaarsbond, houdende verzoek om verhooging der jaarwedden der ambtenaren in dj^nst der gemeente Sneek. (X 08.741(8)). Alsvoren. 2k. Adres van P. Tacoma, onderwijzeres aan de o. 1. school no.2, houdende verzoek om eervol ontslag alszoodanig, met ingang van 15 Augustus 1929. (208). Het gevraagde ontslag wordt eervol verleend, met ingang van een door Burgemeester en Wethouders te bepalen datum. Punt lil. Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van de afdeelingen Sneek van den Alg. Ned. Bouwarbeidersbond, den Ned. Christel. Bouwarbeiders- bond, den R.-K. Bouwvakarbeidersbond St. Joseph en de Landelijke Federatie van bouwvakarbeiders in Nederland, houdende verzoek in de bestekken betreffende de aanbe steding van gemeeente-werken eenige bepalingen op te nemen omtrent de arbeidsvoorwaarden. (Bijlage 53; dos- sierno. 1.712.2(2)). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig no. Z. h. s. wordt het aangenomen. Punt IV. Advies van Burgemeester en Wethouders om trent het adres van het bestuur van de sociëteit „Arnici- tia”, houdende bezwaren tegen den aanslag in het ver gunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein in de bovenzaal van het perceel, gelegen aan Leeu wenburg no. 12, over het vergunningsjaar 1 Mei 1929 1 Mei 1930. (Bijlage 54; dossierno. 1.719.521.02.78(1)). B. en W. adviseeren: Door het bestuur van de sociëteit „Amicitia” alhier worden in het bijgevoegde schrijven bezwaren ingebracht tegen den aanslag in het vergunningsrecht voor den ver koop van sterken drank in het klein over het vergunnings jaar 1 Mei 1929—1 Mei 1930. Dit vergunningsrecht bedroeg voor de sociëteit gedu- lende de laatste jaren steeds f 37.50, doch is thans bepaald op f 50. Deze verhooging is een gevolg van de omstandigheid, dat het tot dusver betaalde recht van f 37.50 niet even redig was aan dat voor andere, gelijkwaardige lokali teiten. Door den schatter is de huurwaarde van het lokaal op zich zelf, dus met het oog op inrichting, stand en ligging, bepaald op f 125.In verband met den omvang van het vergunningsbedrijf is deze huurwaarde verhoogd met f 40.—. De totale huurwaarde is derhalve geschat op f 125. f40.f 165.met welke schatting wij ons vereenigen. Op grond van het bepaalde in artikel 1 der „Verorde ning, regelende het heffen van vergunningsrecht voor de uitoefening ^yan den kleinhandel in sterken drank in de gemeente Sneek” bedraagt het vergunningsrecht f 12.50 voor elke f 50.huurwaarde of gedeelte daarvan. Het door de sociëteit verschuldigde recht bedraagt derhalve f50. Wij achten de geschatte huurwaarde van f 165.— voor de zaal van de sociëteit aan Leeuwenburg no. 12 niet te hoog en adviseeren U daarom afwijzend op het bezwaar schrift te beschikken. Z. h. s. aangenomen. Punt V. Rapport van de commissie voor rekeningen en begrootingen inzake onderzoek van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1928. (Bijlage 55; dossierno. VI 07.352.1(1)). De commissie voor rekeningen en begrootingen ontving ter adviseering de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over het dienstjaar 1928. De ontvangsten en uitgaven van het armhuis bedroegen Z. h. s. aangenomen. Punt VIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der gemeente-begrooting voor 1928. (Bij lage 58; dossierno. X 07.352.11(14)). De heer D o k k u m vraagt een inlichting bij de post „kosten reclame voor betere melkvoorziening enz. f 26.In de toe lichting staat dat de keuringsveearts dit bedrag uitgaf voor hulp bij het tuberculoseonderzoek van het vee. Heeft onze veearts voor zijn werk al hulp noodig, en moeten dan die kosten niet door de huurders betaald worden. Dekt de omschijving van de post wel die van de toelichting? De Voorz.: Bij z’n onderzoek op tuberculose van het vee moet de veearts eenige hulp hebben; wij hebben om tot ons doel, een betere melkvoorziening, te geraken en de medewer king te hebben van de boeren, de kosten voor onze rekening genomen; de veearts moet ambtshalve dit onderzoek verrich ten, waarom in het huurcontract van gratis onderzoek wordt gesproken, zoodat de boeren dit niet in rekening kan gebracht. Inderdaad is de benaming van de post niet gelukkig, maar deze is overgenomen van de oude post. Z. h. s. aangenomen. Punt IX. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot af- en overschrijding op uitgaafposten der gemeente begrooting voor 1928, waartoe bij de be granting zelve machtiging is verleend. (Bijlage 59; dossierno. X 07.352. 11(14)). Z. h. s. aangenomen. Punt X. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van de belooning van den stadsbeiaardier. (Bijlage 60; dossierno. X 08.741(9)). B. en W. adviseeren: M ij n o n g e v a 1. Een doode en twee gewonden In den nacht van Zaterdag op Zondag is in één der gangen van de ondergrondsche werken op de Staatsmijn „Maurits” te lutterade een ernstig mijnongeluk gebeurd, ten drietal mijnwerkers verrichtten daar werkzaamheden, toen zij plotseling verrast werden door vallend gesteente, waaronder zij werden bedolven. Oen geheelen nacht duurden de reddings pogingen voort. Eerst gistermorgen omstreeks 6 uur slaagde men er in, de verongelukten te bevrijden. De mijnwerker Verhees uit Mechelen (België) werd dood te voorschijn gehaald. Bij een anderen mijnwerker, Van Aulcken genaamd (uit Stein a. d. Maas) waren de vijf teenen van den rechtervoet geheel afgeknepen, terwijl een derde ar beider inwendige verwondingen opliep. Tot commies le klasse ter secretarie van Leiden is benoemd de heer A. Zadel, thans adjunct-commies ter secretarie van Sneek. Eindexamen Gymnasium, Sneek. Geëxamineerd 7 candidaten. Geslaagd voor B. de dames D. A. Jen- sma te Poppingawier en R. H. Tjeerde te Workum; voor A. de heer L. Praamsma te Sneek. Afgewezen twee heeren voor A. Voortzetting van ’t examen met 2 heeren voor A. Handelscusus „Middenstand”, Sneek. Na gehouden eindexamens werd het eind diploma toegekend aan 7 van de 8 candi daten; en wel aan de dames: Alida Bouma met aanteekening voor de 3 mod. talen. Janke Jongsma met aantee kening voor Dt. Tekela v. d. Werf met aant. voor de 3 mod. talen. En de heeren: J. Dijkstra met aant. voor Eng.; D. v. d. Heij met aant. voor Eng. en Dt.; E. Kus- sendrager met aant. voor Eng. en Dt; J. Terpstra met aant. voor de 3 mod. talen; allen te Sneek. Het laat zich aanzien, dat in den loop van dit jaar het klokkenspel in den Sint Martinitoren zal worden aange bracht. In verband daarmede achten wij het gewenscht thans over te gaan tot de vaststelling van de jaarwedde voor het ambt van stadsbeiaardier, opdat wij spoedig sollicitanten naar die functie kunnen oproepen. Rekening houdende met de diensten welke van den beiaardier zullen worden gevorderd en met de belooningen, welke in andere gemeenten worden genoten, meenen wij, dat de jaarwedde op f 350.kan worden bepaald. In de door ons vast te stelen instructie zullen wij dan de verplichting opnemen tot het bespelen van het klokken spel des Dinsdags en des Vrijdags gedurende een half uur, op den verjaardag van de Koningin en verder bij heuglijke gebeurtenissen, terwijl het carillon twee maal per jaar zal moeten worden verstoken. Wij stellen U voor het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; B. en W. stellen voor: Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 4 Juni 1929, no. X 08.741(9); BESLUIT: de jaarwedde van den stadsbeiaardier vast te stellen op f350.—. Aldus enz. De heer D o k k u m kan zich met dit voorstel wel vereenigen, maar in het laatste gedeelte wordt gesproken van een instructie. Welke reden is er dat B. en W. die willen vaststellen; de raad doet dat in het algemeen toch. Voorts leest spr. daar dat in de instructie zal worden opgenomen, dat de beiaardier op Dinsdag en Vrijdag, op de verjaardag der Koningin en bij heuglijke gebeurtenissen moet spelen. Spr. zou hier „verjaar dagen van het Koninklijk huis” beter vinden, dan die van de Koningin, dat is te beperkt geformuleerd. Spr. zal nu nog geen bepaald voorstel doen. De Voorz. gelooft dat er niet veel bezwaar tegen die uit breiding zal zijn. De heer de Groot heeft tegen de wijziging, door den heer Dokkum voorgesteld, geen bezwaar. Er komt in de instructie ook dat er tweemaal per jaar verstoken zal worden, maar er blijkt niet hoe men tot de nieuwe muziek zal komen. Spr. verwacht dat de muziek door de beiaardier gekozen, onder worpen zal worden aan de goedkeuring van B. en W. of dat B. en W. een keuze zullen doen en die voorleggen aan de beiaardier. Zou het ook raadzaam zijn, dat B. en W. advies over de keuze inwonnen van een kleine commissie bestaande bijv, uit een hier ter stede gevestigd bekend musicus, en een ervaren beiaardier van naam van elders. Niet alle muziek toch zal technisch geschikt zijn en daarom is het advies eener ook technisch deskundige commissie gewenscht. Voorts zou spr. wenschen dat ook op 1 Mei, wanneer die niet op Zondag valt, het carillon zal spelen, als zijnde de feestdag van het socia listische deel der burgerij. Wij zouden het zeer op prijs stellen als ook op die dag het carillon speelde. De heer Boeijenga: De raad stelt zich, als hij dit laatste verzoek in-willigt, dan wel op een gevaarlijk standpunt; men haalt dan de politieke strijd er weer in en dat zal de eenheid, voor zoover die hier nog mogelijk is, niet bevorderen. Men zal dan zelfs antipathie wekken tegen het carillon, dat juist iets kan zijn waaraan allen vreugde kunnen hebben. Als men dit toestaat, zullen vele anderen komen met verzoeken ook voor hun doel te laten spelen en gaat het mooie van het carillon- bezit, waarop de burgerij heel veel prijs stelt, er af. De heer van der Meulen vraagt of het ook mogelijk is, dat op enkele zomeravonden een concert gegeven wordt. Dins dagsmiddags gaat door het marktrumoer veel verloren van het carillon spel. Spr. gelooft dat de burgerij het op prijs zou stellen, als op enkele mooie avonden enkele stukken gegeven werden. De heer Zuiderbaan heeft ook een dag, waarop z.i. het carillon moet bespeeld. Dat is de 11e November, de datum van de wapenstilstand. Als men andere verzoeken inwilligt mag zeker ook deze datum herdacht, waarop de verschrikkelijke oorlog eindigde, en de vrede, die wij zoo gaarne willen be vorderen, zijn intrede deed. Spr. vraagt nog of de beoordeeiing wat een heuglijke gebeurtenis is, overgelaten wordt aan B. en W. De Voorz.: Het D. B. had niet zoo’n uitvoerige discussie verwacht. Onze muzikale talenten zijn inderdaad niet zoo ont wikkeld, dat wij de stukken kunnen beoordeelen ,dat zal de beiaardier moeten doen. De Koninginnedag, de Dinsdag en Vrijdag zijn van de oude instructie overgenomen en de bepa ling „heuglijke gebeurtenissen” komt in de instructie, om de beiaardier, bij daarvoor geschikte gelegenheden te kunnen op leggen te spelen, daarvoor laat de instructie dan de ruimte. Als de raad deze instructie vaststellen wil, dan is dat B. en W. goed; het gaat echter nu alleen om het salaris, om een op roeping van sollicitanten mogelijk te maken, later komt dan de instructie in behandeling. De heer Breeuwsma staat niet bijzonder op behandeling dezer instructie in den raad, als maar met ’s raads wenschen rekening wordt gehouden. Zeer aanbevelenswaard lijkt het spr., dat een kleine deskundige commissie advies geeft, bij de keuze der stukken; het is niet zeker dat de nieuwe beiaardier al er varing op dit gebied zal hebben. Bij de keuze der stukken maakt men vaak een technische fout en daarom zoo een des kundige commissie een groot gemak zijn. Een erkend musicus uit de gemeente, een ervaren beiaardier van elders zouden in overleg met onzen beiaardier de keus kunnen doen.. De heer Blok: Als bij de instructie de beiaardier verplicht werd B. en W. de stukken voor te leggen, zouden wij de klok ken en orgelraad er over kunnen hooren. De Voorz.: Dan duurt ihet een jaar! Intusschen met deze wenschen zal rekening kunnen worden gehouden. We hopen binnenkort het carillon te hooren, maar dat zal toch wel niet in de eerste maanden zijn. De heer Blok: Men kan van de klokken- en orgelraad wel voor een paar jaar tegelijk advies vragen. De heer de G ro o t ontkent, dat de 1 Mei-viering in de allereerste plaats ’n politiek feest is, *t is een feest als alle ande re en ’t zal zoolang gehouden worden als de arbeidersbeweging er is. Het geldt hier ook niet ’t feest eener kleine sekte, maar van meer dan ’n kwart der bevolking. Is dat ni< zoo gevaarlijk? Wat zou e~ bij ’n turnfeest enz. tegen zijn, ’t carillon te laten spelen? Het klokkenspel is niet bestemd voor een deel, maar voor de geheele bevolking. Wij vragen niet alles, wij laten de Zondag vrij, dan behoeft niemand voor ons te werken. Maar dat op een gewone dag op 1 Mei een halfuurtje zal gespeeld worden vindt spr. noch een onbescheiden, noch een gevaarlijke eisch. De heer D o k ku m zal niet vragen dat de raad de instructie vaststelt. Wat de deskundige commissie betreft: laat men het eerst eens een jaar aanzien of de beiaardier moeilijkheden heeft of dat er op zijn werk aanmerkingen zijn. Wat het Mei-voorstel betreft, daaraan zal spfr. niet meedoen. Die dag is zoo nauw verbonden met de politieke strijd der socialistische partij, dat elke andere partij, zij het dat deze iets meer of minder dan een kwart der bevolking omvat, dan zijn wenschen zou mo gen doen hooren bij B. en W. Gevaarlijk is inwilliging van zoo’n verzoek in dien zin dat dan het hek van de dam komt I en het carillon in de politieke strijd wordt gemengd. Abonnementper jaar f 2.50 fr. p post f 3.60. Adverteotlën 9 ct. p. regel Ing. zonden mededeeltngen hOoger, Abonnement belangrijke korting Advertentlën worden tevens gratis ge oluta in de SNEEKER COURANT f 18.535.58 met een subsidie uit de armvoogdijkas van f9.308.91. De ontvang- en uitgaafposten van den algemeenen dienst bedroegen f51.186.35 w.o. een subsidie uit de gemeentekas van f 48.687.28. De commissie heeft op deze rekening, die door den accountantsdienst der Ver. van Nederl. Gemeenten werd accoord bevonden, geen op- of aanmerkingen, en adviseert tot goedkeuring daarvan. Namens de Commissie, D. ZUIDERBAAN, Voorzitter. U. SIJTEMA, Rapporteur. Z. h. s. aangenomen. Punt VI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om de opspuiting van het terrein, bestemd voor den aan leg van de nieuwe veemarkt, onderhands aan te besteden aan S. Krikke te Heerenveen. (Bijlage 56; dossierno. 1.824.511.2(20)). B. en W. stellen voor: De gemeente-architect deelde bij schrijven van heden, no. 298, ons mede, dat door hem onderhandelingen zijn gevoerd met den heer S. Krikke te Heerenveen over het opspuiten van het terrein, bestemd voor den aanleg van de nieuwe veemarkt. Resultaat van deze onderhandelingen was, dat de heer Krikke zich bereid verklaarde het genoemde terrein op te spuiten voor den prijs van f 1.per M.3. De te leveren hoeveelheid zand is 29000 M.3 In de hierbij overgelegde ontwerp-overeenkomst is vastgelegd, dat de aanbestedingssom f29.000.zal be dragen en dat meerdere levering op dit bedrag geen in vloed zal hebben. In vergelijking met de bedragen, die voor vroegere op- spuitingen betaald zijn (terreinen Franekervaart, Klooster hof en Leeuwarderweg: alle f 1.10 per M.3, terrein slacht huis f 1.— per M.3 en terrein Ubbo Emmiusstraat f 1.05 per M.3) achten wij den verlangden prijs billijk. Onder overlegging van de op deze aangelegenheid be trekking hebbende stukken stellen wij U voor het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 4 Juni 1929, no. 1.824.511.2(20); BESLUIT: onder voorbehoud van de goedkeuring van Gedeputeerde Staten de opspuiting van het terrein, bestemd voor den aanleg van de nieuwe veemarkt onderhands aan te be steden aan S. Krikke te Heerenveen voor f 1.per M.3, of in totaal voor f 29.000.en onder de nader door Bur gemeester en Wethouders te stellen voorwaarden. Aldus enz De heer B o on s t r a twijfelt niet of B. en W. hebben hun motieven, om de laatste tijd deze werken onderhands aan te besteden aan Krikke. Spr. meent echter toch dat deze motieven in het publiek genoemd moeten worden, het kan, als deze mo tieven niet bekend zijn, iemand wel in het belang der gemeente voorkomen, de vrije concurrentie de gelegenheid te geven naar dit werk te dingen. De heer Blok: We hebben onderscheidene wegen bewan deld in dezen en vaak hier en daar prijs gevraagd, en het bleek steeds dat, als men meerderen vroeg, de prijzen hooger waren; en de verhouding der aannemers bleek dan wel zoo, dat de in schrijvingen (kaar wel aaidig dekten. De 'patste tijd is er nog een andere concurrent opgestaan, die misschien met een wei nig lagere prijs zou kunnen komen. Bij publieke aanbesteding komt men echter vast hooger door de samenwerking der aan nemers. Besteedt men onderhands dan schrijft een aannemer zuiver naar zijn eigen omstandigheden betreffende werk enz. Wij hebben het voornemen die maatregelen te nemen, die het voordeeligst voor de gemeente uitkomen. De heer B o on s t r a helt na de mededeeling, dat er een nieuwe concurrent is, over tot de meening dat publieke be steding wel voordeeliger kan zijn. Spr. houdt het er voor, dat iemand die vaak dit werk krijgt, in zijn berekening wel reke ning houdt met z’n goede kans het te krijgen. En daarom ook komt het spr. voor dat, zelfs al zou het iets meer kosten, toch ieder z’n kans moet hebben door publieke besteding. Een voor stel tegenover dat van B. en W. doet spr. echter niet. De heer Blok: Wij hebben juist de ondervinding in de laatste tijd dat publieke aanbesteding niet voordeelig is, en wij voelen stellig voor het voordeeligst voor de gemeente. Het voorste! van B. en W. wordt z. h. s. aangenomen. Punt VIL Rapport van de commissie voor rekeningen en begrootingen betreffende de verlies- en winstrekening over 1928 en de balans per 31 December 1928 van het Old Burger Weeshuis. (Bijlage 57; dossierno. 1.842.73 (13)). De commissie voor rekeningen en begrootingen ontving ter adviseering, de verlies en winstrekening en de balans Qver 1928 van het Old Burger Weeshuis. De inkomsten en uitgaven beloopen een bedrag f 86402.20. Het eindcijfer van de balans wijst een bedrag aan van f 1.805.684.05'/2. De commissie heeft op de ontvangen stukken geen op- of aanmerkingen en adviseert tot goedkeuring daarvan. Namens de commissie, ZUIDERBAAN, Voorzitter. SIJTEMA, Rapporteur. Het verfwerk enz. aan de loodsen en kandoren van de H. IJ. S. M. te Hoorn is opgedragen aan de firma Boomsma, schil ders en behangers alhier. Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Snee- ker Zweminrichting was heden 19 Geslachtaccijns. Het Bestuur van den Nederlandschen Orossiersbond voor de Vleeschhandel had aan den Minister van Financiën o.m. ver zocht wel te willen bevorderen de totstand koming van een bepaling, waardoor de mogelijkheid werd geopend, dat het vee waarvoor accijns moet worden betaald ter slachting kon worden aangegeven voor dat dit ter plaatse is aangekomen. De Minister heeft zich thans bereid verklaard een proef in bovengenoemden zin te doen nemen, in die plaatsen met een openbaar Slachthuis, waar zoowel een sub-ontvanger van de accijns als een vaste post van ambtenaren wordt aanwezig ge vonden. 1 NIEUWE SNEEKER COURANT - annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERAOEEL JA a \7 zx *- U«A«« «a a1aaI«4a aam a a«-z4a j-4 a a

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 1