DE KIEZEBRINK Co. I B rlr I I fl'i 1 I I IL I ALLE DRUKWERKEN KLE1NZAND 7| TELEF. 150 L I lil I I LEVERING VAN „G ten’, lacht I j i Voor personen, die tot waaraan dan van a. e. mare- met en in Clean Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oudega ds. H. L. Feykes tens de artikelen 4 en 5, en deze op ver zoek onverwijld toont aan de in artikel 84 der Arbeidswet 1919 bedoelde ambtenaren. 2. Het bepaalde in het eerste lid geldt niet voor vervoer van personen met auto bussen, waarop van toepassing is de Wet Openbare Vervoermiddelen. I 3. Het bepaalde in het eerste lid, onder b. is niet van toepassing op hem of haar, 'die arbeid verricht, volgens eene voor hem van tiraden, waarin een blaam wordt ge worpen op de grondleggers en stichters van hiertegen, iedere mark hiervoor uitgegeven is weggegooid schrijft hij, omdat geen be scherming mogelijk is. Zelfs ondergrond- sche kasematten helpen niet, omdat tal van gassen dagenlang langs de grond voort kruipen, zwaarder zijnde dan lucht, ook in die kelders doordringen, waar zij de lucht èn het drinkwater vergiftigen. Spionage in oorlogstijd. In een boek van Richard W. Rowan „Spy and Counter-Spy” dat pas te Londen ver schenen is, worden vele geheimen over de spionage in den oorlog onthuld. De schrijver berekent dat de geallieerden en hun vijanden in den oorlog ongeveer slechts 1000 van hen of iets meer dan 2 pet. ter dood zijn gebracht. Van de man- De r Di klaa: Graf bijzo nood D« met den. tocht men Te lever milie velijl te dr In tischt ijsber als h Eei te El trolei gewa Twee kippe ten n »H merk deele belan de he wien ik in „\X Op s Me het o „Ja vendi kend midd; geloo vrije beter Hij c. d. zijn hij bin de I niei cod get voll A ten te zoov over een in d S> wel vijai Mill het E den Z op nieu Een vert vliej nam linie fonk de gele een tevei den ten de wet vielen, omdat hun loon boven de f 1200 was en die op 10 Juni 1929 ver- zekeringsplichtig zijn geworden, omdat hun Bioscoopnieuws. Morgen, Zaterdag, opent de Bioscoop bij de Waag haar geheel gerestaureerd theater weer voor het publiek. Te begrijpen ‘s h?J..td’ d,®ze ,°P.e" nf ee? “"S"2l“ier.b*yft geen andere mogelijkheid over, film van buitengewone kwaliteiten Ivan een of meer z.g. kringscholen. ïs~ een Voorts verzoekt spreker nadere instructie i nog RAUWERD. Geslaagd te ’s Gravenhage voor het diploma gemeente-administratie ê- heer U. de Jong van hier. LEMMER, 21 Juni. Bij de Geref. Kerk alhier is beroepen W. C. Samdin, candidaat te Voor-I de provincie bereiken? schoten. levpns te betreuren zouden zijn geweest, de De gewonde arbeider, wiens naam men nog niet kon opgeven, doch die vermoedelijk in Amsterdam woonachtig is, is per auto- brancard van de artillerie-inrichting naar het Binnengasthuis te Amsterdam vervoerd. Mej. Leibrandt. Mej. Leibrandt, die verleden jaar de Zuiderzee overzwom, zal in Juli trachten het meer van Genève over te zwemmen. De afstand is 60 K.M. en niemand heeft ’t hem nog geleverd. Een valsch bericht. Doordat Woensdag een persbureau te Amster dam slachtoffer werd van een bedrieger, hebben de bladen een bericht betreffende obligaties Furness Stokvis verspreid, dat tot veel hoogere koersen leidde. Later bleek dat bericht onjuist, waardoor de koopers groöte bedragen verliezen. De ver. v. d. Effectenhandel heeft thans op gave van alle gedane zaken gevraagd, zoodat allicht de aankoopen nietig zullen worden verklaard. Haar pasgeboren kind verbrand. Te Wolder heeft een veertigjarige onge huwde moeder haar pasgeboren kind ver brand. Zij is door de marechaussee in ar rest gesteld en heeft, naar de „Tel” meldt, reeds een volledige bekentenis afgelegd. Volgens haar verklaring wist zij niet, of het kind bij de geboorte reeds dood was of dat het kort daarna is overleden. In ieder geval zoo verklaarde zij toen zij na tien minuten bemerkte dat het kind dood was, heeft zij het lijkje in de kachel ver brand. De ontaarde moeder, die gescheiden is, woont samen met haar eveneens onge veer 19 pet. Het beroep van spion is dus niet zoo gevaarlijk als men wel meenen zou. Een van de koelbloedigste Duitsche spi onnen was een tolk die bij alle processen tegen Duitsche spionnen voor Fransche krijgsraden zijn werk verrichtte. De man was er doodkalm getuige van dat zijn eigen landgenooten ter dood veroordeeld werden en verschafte daarna aan de Duitsche auto riteiten de kostbare inlichting welke spion nen ontdekt en waarvoor zij terechtgesteld waren. Een van de belangrijkste vertrekken tij dens den oorlog was „kamer 40” in het gebouw van de Britsche Admiraliteit. Daar zaten de chefs van den inlichtingendienst der Britsche vloot bijeen en beschikten over een verbazingwekkende kennis van Duitsche mijnvelden, geheime codes en orders. De meeste van die inlichtingen hadden zij gekregen door de hulp van één man het vliegtuig deed schokken. De motor[E. C. Miller, die een zeer bekwaam duiker „n— i-j maar verioor haar J van de marine was. Zijn specialiteit be- I stond in het onderzoeken van de wrakken van Duitsche duikbooten. In 1915 kreeg Miller bevel om af te dalen naar een Duitsche duikboot die bij de kus+ van Kent door kanonvuur tot zinken ge bracht was. Hij vond niet alleen de duik- bleef echter loopen maar verloor kracht, terwijl de bevingen sterker werden. Na een vergeefsche poging om haar af te zetten, had hij zijn mechanicien naar de ka- juit gestuu d om de passagiers te waar schuwen, dat hij moest omkeeren en een noodlanding op het water waarschijnlijk boot, maar op gevaar af dat de slang voor De Amicitia-bioscoop heeft een prachtig werk van de U. F. A. n.l. „De Slavin van Bagdad” waarin de Indiër Himansoe Rai de hoofdrol heeft van Shiray de zoon van den pottenbakker Hassan, die ook Selima opvoedt, het kindje dat hij In de woestijn vond toen de vorstelijke moe der door roovers gedood was. Slavenjagers halen Selima, ondanks heldhaftige verdedi-lgekomen, omdat hij niet met voorbedachten mannen van den Compagnietijd. Het vliegtuigongeluk boven het Kanaal. Bij de lijkschouwing der vier aangespoelde slachtoffers van het vliegongeluk met de City het transportbedrijf in het kalenderjaar, of Ottawa de drie andere lijken worden waarin hij of zij arbeid, als in dit artikel nog steeds vermi t bleek de bestuurder, bedoeld, op Zondag verricht, eene hem of Kapitein Brallie, reeds zoover hersteld, dat haar betreffende rustdagkaart bij zich draagt, hij een voorloopige verklaring kon afleggen, die voldoet aan het bepaalde bij en krach- Hij zeide, dat hij op ongeveer 20 K.M. tens de artikelen 4 en 5, en deze op ver-'uit de kust eensklaps een sterke beving in zijn rechter motor had waargenomen, die nen één maand aanmelden. 3. Zij, die tusschen 30 Juni 1922 en 10 Juni 1929 een tijd gehad hebben, dat zij per jaar .f 2000 of minder verdienden en die tusschen 1 Juli 1922 en 10 Juni 1929 35 jaar zijn geworden, kunnen binnen 14 maanden (dus uiterlijk voor 10 Augustus 1930) een verzoek aan den Raad van Arbeid doen om in de verzekering te worden opgenomen. Het is, om teleurstellingen te voorkomen, vyenschelijk dat verzoek zoo spoedig moge lijk te doen. 4. Voortaan valt ook z.g. aangenomen werk onder de bepalingen der Invaliditeits wet, zoowel voor den persoon, die het „aan neemt” als wel voor hen, die hem in dat werk, bijstaan, met dien verstande, dat door bedoelde personen de arbeid persoonlijk moet worden verricht en de „aannemer” O UILKJVIVllt, bekend bij de Ongevallenwet 1921 of bij de examen uiuaivu, 111. 1UVJ. 1'1- i-vixv KI^JfJULIlUg z.1111 KCWU1UC11, umuai null de h.h. J. Visser, I Cohjnsplaat; te Kampen en te Lemmer ]oon f2000 of minder is, moeten zich bin- ----- 1de heer W. C. Lamain, cand. te Voorscho ten. Het onderwijs aan zwakzinnige kinderen in Friesland. Over dit onderwerp heeft voor de paeda- te Leeuwarden gesproken de heer Pape, hoofd van de school voor buitengewoon onderwijs' aldaar. Buiten de groote steden is het onderwijs van deze zwakzinnigen nergens geregeld. I I <1 ken hadden. De lijkschouwer zeide, dat den bestuurder noch zijn mechanicien eenigen blaam trof, en dat hij ook overtuigd was, dat het vlieg tuig goed nagezien was en in volkomen luchtvaardigen toestand opgestegen was. De jury gaf als haar oordeeldood door een noodlottig ongeluk, waarvan oorzaken nog niet zijn opgehelderd. Een der geredden verklaarde in zijn ge tuigenis, dat de passagiers reddinggordels hadden, maar niet wisten, hoe deze op te blazen en te gebruiken. Zij hadden verder geen waarschuwing gekregen van wat er ging gebeuren. De hitte. De hitte in de Ver. Staten heeft zich nu uitgebreid tot het uiterste Oosten en Westen, terwijl het te Chicago betrekkelijk koel is. Te New-York was het gisteren in de schaduw 92 graden en te Los Angeles 98. Zware onweders in de Adirondacks in het Noorden van den Staat New-York, hebben veel schade aangericht en eenige bruggen vernield, maar slechts zeer tijdelijke afkoeling gebracht. Meer dan 400 personen zijn in New Yorksche ziekenhuizen wegens zonnesteek of flauwten behandeld. Fascistische mode-voorschriften. Als uitslag van een nationaal plebisciet, uitgeschreven door een commissie voor her vorming der vrouwenkleeding in Italië, welke uitslag in Juli aan de Koningin en Mussolini zal worden voorgelegd, worden de volgende eischen aan. de toekomstige vrouwenkleeding gesteld: 1. de kleeding mag niet te nauwsluitend of doorschijnend zijn, moet vrij zijn van decolleté, terwijl de mouwen tot de ellebogen moeten reiken; 2. de japonnetjes der meisjes moeten tot de knie reiken, terwijl die der vrouwen slechts-den voet mogen vrijlaten; 3. het ge bruik van doorschijnende of vleeschkleurige kousen is verboden. Het spoorwegongeluk bij Geeraardsbergen. Het aantal dooden bij een spoorwegonge luk te Viane-Moerbeke (België) bedraagt 9, waarvan acht arbeiders uit de omstreken van Geeraardsbergen en 1 treinconducteur uit Gent; 28 mannen en vrouwen liepen vrij ernstige verwondingen op. Acht hunner ver- keeren in doodsgevaar. Ónder de gewonden bevinden zich een tiental vrouwen, die zware kwetsuren aan beenen en buik op liepen. De meeste gewonden zijn in het zie kenhuis te Geeraardsbergen opgenomen. Een bedrieglijk pensioentrekker. hebben die reeds even in oogenschouw I ren van Maandag tot Vrijdag op school kunnen nemen, w terug, doch volstaan er nu mede te consta- teeren dat in een minimum van tijd prachtig werk is verricht. De intieme sfeer is niet alleen gehandhaafd maar op buitengewone wijze versterkt door meubileering, ver lichting, behang enz. in stijl te kiezen. Er] PÏaatsdijkïï scholen kunnen^ 1. Een man of eene vrouw mag op Zondag op den openbaren weg arbeid, bestaande in het vervoeren van per sonen met door dieren of krachtwerktuigen-- —p-- bewogen wagens, slechts verrichten, indien tekst nog al neutraal is, bevat deze niette- voldaan wordt aan de navolgende voor-l min’ naar het oor.deel va/* den Raad> tal van tiraripn waarin pon hlanm wnrnf crp_ j rri pti z 1 worpen op de grondleggers en stichters van a. dat hij of zij in de week, waarin hij Batavia, en waar wordt afgegeven op de of zij op Zondag arbeid op een op de on- der c bedoelde rustdagkaart aangegeven werkdag geen arbeid verricht; b. dat hij of zij niet meer dan twee op elkaar volgende Zondagen arbeid verricht c. dat hij of zij tijdens eiken arbeid in doodsgevaren moest trotseeren om^de op namen te verkrijgen 4 jaar nam deze expeditie, haar verrichtingen, haar schitte rende prestatie zal men in 2 uren op het witte doek zien. Wat de restauratie van deze bioscoop, welke zoo’n intiem zaaltje heeft, betreft, I kunnen worden ingevoerd, zoodat de kinde- we hebben die reeds even in oogenschouw I ren van Maandag tot Vrijdag op school We komen hierop nader blijven. Komende tot de kosten, zeide spreker, dat het rijk de minimumsalarissen der onder wijzers betaalt. De kosten van stichting en exploitatie komen hier in Leeuwarden en zouden ook in Sneek en Harlingen, geheel voor rekening van de gemeente komen. ---.^.i van de gemeen- is een muziekinstrumentmaar neen, dat pen, waaruit zij haar kinderen betrekken, verklappen we nu nog niet, men ga daar leen tegemoetkoming van f20 per leerling deze week zelf eens naar luisteren. en per jaar vragen. Ook de provincie kan subsidie verleenen. De viervoudige moord te Grootegast. De 33-jarige IJje Wijkstra heeft gisteren voor het hof te Leeuwarden terecht gestaan. Hij was in beroep gegaan van de veroor- deeling door de Groninger rechtbank tot levenslange gevangenisstraf wegens de moord op 4 veldwachters. yerdachte zeide in hooger beroep te zijn ging van Shiray, weg en op de slavenmarkt I rade gehandeld heeft, doch in een opwelling van Maharat vindt hij haar weer, waar zij I naar de browning heeft gegrepen, toen de verkocht wordt aan Kasim, gezant van I v‘er veldwachters de deur forceerden om Koerram, kroonprins van Indië. Shiray trekt |vr^w Wobbes weg te halen, naar het paleis, dringt tot Selima door wordt echter gevat en zal straks door een olifant verpletterd worden, doch een slavin vertelt de waarheid en Selima,die den I a]|es Christelijke Kweekschool. Van de laatste groep voor het L. O. slaagden alle candidaten, nl. mej. M. v. Rennes, Heeg, en Laaxum; F. de Vries, Sneek; R. de Vries, St. Johannesga; M. Wagenaar, Bozum; J. Wittermans, Hommerts. De heeren W. Martens en M. Bak ker, beiden ambtenaar ter secretarie der Gem. Wymbritseradeel zijn geslaagd voorlgogische ver. Nieuwold eérgisteren te het diploma A Gemeente Adm. Benoemd tot bode-incasseerder der Ver. voor Ziekenhuisverzekering alhier, de heer C. Karstkarel. e s G'avenhage slaagde mej. J. A. [Het procent der achterlijken bedraagt onge- de Vroedt voor akte A, voorbereidend on- veer j i/2 van het aantal kinderen van scho° derwijs. I püchtigen leeftijd. Er zijn dus in ons land Chr. Middenstandsvereeniging. I ongeveer 15.000 zwakzinnige kinderen, De Chr. Middenstandsvereeniging verga-1 waarvan echter nog geen 7000 buitenge ledental bedraagt 897. Als lid van den Mid-I j denstandsraad is herkozen de heer K. Mei-|vincie ma, te Sneek. Men deelt ons mede dat met ingang 1 Juli in de N.V. F. H. Pijttersen's ina- chinehandel en Fabricage zal worden op genomen de heer ir. A. W. v. d. Poel alhier, thans adj.-directeur. Aankondigingen. Maandag 24 Juni. 8 uur, Geb. v. |dan dat der meisjes, een verschijnsel, dat Chr. Belangen. A.R. Kiesver. Rede van den I overal op dit soort scholen wordt waarge- leider der a r. partij den heer H. Colijn. I nomen- De leerstof richt zich vooral op het practische, de leerstof waarvan vermoed Dinsdag 25 Juni. 8/3 uur Harmonie. I mag worden, dat zij in het latere leven van Ver. v. Ziekenhuis verzekering. Alg. Leden-1 nut Jcan zijn. vergadering. Er is dien avond van halfj Voor tot opname kan worden overgegaan, acht tot half negen een laatste gelegenheid I dient een zeker intelligentiedefect te worden zich als lid te doen inschrijven. I vastgesteld en vooraf bepaald te zijn, hoe gelgro°t dat defect minimaal moet wezen voor deltot ?Pname kan worden overgegaan. Waar- 1 neming en onderzoek (experiment) dienen hier uitkomst te geven. Hoe kan men echter met dit onderwijs Sneek en Harlingen kunnen, als zij willen, zichzelf helpen, alleen dienen dan niet de verschillende gezindten elk een school voor zich op te eischen. Tegelijk met die plaatsen zou de naaste omgeving mede kunnen pro- fiteeren. Voor de rest van de provincie is dan echter nog geen oplossing gevonden. feestelijk; karakter krijgt door de vertooning I dan daymen over zou gaan tot^hêt stichten van een film van buitengewone kwaliteiten van een of meer z.g. kringscholen. Is een n.l. „Simba de Leeuw”. Een film van het Ivan twee of drie besturen van aan elkaar Afrikaansche dierenleven, opgenomen door I grenzende gemeenten bereid de zaak aan te een expeditie In de binnenlanden, die vaak I pakken, dan kan getracht worden te komen b.v. tot oprichting van een vereeniging van belanghebbenden voor dit doel. Elke van de samenstellende gemeenten draagt dan natuurlijk bij in de kosten, terwijl het da- gelijksch bestuur ook bestaat uit vertegen woordigers van betrokken gemeenten. Op de kringscholen zou het halfintérnaat niet meer houden en 3 mijl uit de kust Artikel 5. Voor personen, die tot een j kerkgenootschap behooren, dat den weke- dicht mogelijk bij dén Belgischen treiter te- lijkschen rustdag op den Sabbath of den recht te komen, was gelukt, waaraan dan Zevendedag viert, en het in artikel 13 der althans 6 menschen nog hun leven te dan- Arbeidswet 1919 bedoelde verzoek tot het hoofd of den bestuurder der onderneming hebben gericht, gelden de navolgende bij zondere bepalingen a. op de rustdagkaart wordt door het hoofd of den bestuurder der onderneming aangegeven, tot welk kerkgenootschap de betrokken persoon behoort b. de vervangende rustdag moet gegeven worden in de week, volgende op die, waarin op Sabbath of den Zevendedag arbeid wordt verricht. Hevige ontploffing aan de H e m b r u g. Aan het Staatsbedrijf der artillerie-inrich- tingen aan de Hembrug heeft gistermiddag te ongeveer half drie in een gebouw van de afdeeling vuurwerkerij, dat tot opslag plaats dient voor sas van slaghoedjes, door tot nog toe onbekende oorzaak een hevige ontploffing plaats gehad, tengevolge waar van een arbeider zwaar gewond werd. Het mag een wonder genoemd worden dat, toen de ontploffing plaats vond, slechts één ar beider in het gebouw aanwezig was, daar in het tegenovergestelde geval menschen- Bij een lijkschouwing te Haverford West (Engeland) heerschte onzekerheid aan gaande de indentiteit van een doode. Volgens zijn papieren, had hij een ma- rinepensioen van f 620 in het jaar, dat uit betaald werd op naam van David John Lloyd. Maar toen men de zaak verder ging onde^oeken, kwam aan het licht dat deze pensioengerechtigde al elf jaar dood is en zijn broer Walter Owen Lloyd, die nu pas gestorven is, al dien tijd het pensioen van zijn dooden broer was blijven trekken. De doode had de schatkist voor ruim f 8400 benadeeld en bovendien zijn ouder domsrente genoten. Bescherming tegen gifgassen. De Duitsch nationale partij had in de Duitsche Rijksdag voorgesteld 3 millioen mark uit te trekken voor bescherming der burgerbevolking tegen gasaanvallen. De Duitsche generaal von Deimling, be- morgen afgespeeld terwijl haar zuster ter kerke was. Poging tot vergiftiging. Bij het gebruiken van eieren ontdekte het gezin van den slager Van Zuiden, te Hoo- geveen, dat aan het zout een bijzondere smaak was. Bij onderzoek bleek dat er een hoeveelheid phosfor in het zout vermengd was. De marechaussee, met het geval in ken nis gesteld, heeft in voorloopig arrest ge nomen de dienstbode van de familie, een meisje uit Hollandscheveld. Het gezin is in het ziekenhuis opgenomen en in de maag werden de resten van de phosfor ontdekt. kend uit den grooten oorlog, verzet zich Na behandeld te zijn, zijn vader en beide - - kinderen weer naar huis gegaan. De dienstbode bekende aan de chaussee de phosfor in het zout te hebben gedaan. Oorzaak van deze daad is een wraak neming tegenover het hoofd van het gezin, dat haar een berisping had toegediend. Een kwestie van leerboekjes. Na zeer scherpe debatten nam de ge meenteraad van Batavia, met 13 tegen 9 stemmen, een voorstel aan van het lid van den Raad, den heer Dieber (r-k.), strek kende tot het afschaffen van leerboekjes voor de scholen, die geschreven zijn door den voormaligen secretaris der gemeente, 45.000 spionnen in dienst hadden en dat den heer D. van der Zee, getiteld „De stad van Coen”, als leermiddel en voorts het vernietigen van 250 reeds door B. en W. nen te velde sneuvelden daarentegen onge- aangekochte exemplaren van het bepaalde leerboekje. Hoewel over het algemeen de derde te Rotterdam in jaarvergadering. Het woon onderwijs ontvangen. Alleen in Leeuwarden wordt voor de pro- g^venFXch7s^oeganS End'™?iagsplicbtig ui^feat’ Land- en Tuinbouwongevallenwet. Hieronder valt dus bijv, het vlasbraken, het bietenrooien, het lossen van schepen, enz., zoodat voor arbeiders, op deze wijze werkzaam, premie moet betaald worden. 5. Ook zal voortaan premie moeten be taald worden voor hen, die bij wijze van werkverschaffing zijn te werk gesteld en daarvoor een geldelijke uitkeering genieten. Dit geldt zoowel voor werkverschaffing van particuliere zijde als vanwege gemeentebe sturen of andere openbare lichamen. 6. Kellners en dergelijke personen, die uitsluitend fooien als loon ontvangen, val len thans ook onder de bepalingen der wet. 7. Indien de zegels niet op de rentekaar- ten geplakt zijn, als deze worden ingele verd. doch indien het bedrag bij den werk gever moet worden nagevorderd, is de Raad van Arbeid voortaan bevoegd het nagevor derde bedrag met 10 te verhoogen. 8. Voor het ontvangen van ouderdoms rente is het noodig het bij de wet vereischte aantal zegels te bezitten. Het verkrijgen van die ouderdomsrente is thans evenwel in sommige gevallen aan minder bezwarende bepalingen verbonden. Laten zij, die den rentekaart bezitten en den 65-jarigen leeftijd naderen of dezen reeds gepasseerd zijn en nog geen ouder domsrente hebben, zich om inlichtingen wenden tot de Raden van Arbeid. Het betreft hier voor hen een zaak van groot belang, waarop ook de aandacht van burgerlijke en kerkelijke armbesturen wordt gevestigd. Zondagsarbeid In het transpor t- bedrijf te land. Verschenen Is een Koninklijk besluit tot vaststelling van een algemeenen maatregel van bestuur, als bedoeld bij de artikelen 14 en 96 der Arbeidswet 1919, met be trekking tot arbeid op Zondag in het transportbedrijf te land, welke algemeene maatregel o a. als volgt luidt Artikel 1. Een jeugdig persoon mag op den Zondag arbeid verrichten, bestaande in het aan huis bezorgen van dagbladen. Artikel 2. Een man of een vrouw mag op den openbaren weg op Zondag geen arbeid verrichten, bestaande in het vervoer van goederen te land, daaronder mede begrepen het laden, het lossen en het be sturen van wagens voor goederenvervoer, huwde zuster. Alles heeft zich Woensdag- behalve voor zoover betreft het vervoer van dagbladen b. gist melk versch, snel »an bederf onderhevig fruit vóór 10 uur des voormlddags warme, in keukens bereide eetwaren voor maaltijden op dien dag zelf; f. niet reeds onder c, d of e bedoelde eetwaren en dranken, die gevent worden of bestemd zijn voor den verkoop in inrichtingen, welker omzet in hoofdzaak van de weersgesteldheid afhankelijk is; g. brood, gebakken in eene broodbakkerij, als bedoeld in artikel 36, eerste lid, der Arbeidswet 1919; h. ruw ijs vóór 2 uur des namiddags I, vleesch, bestemd voor export, voor zoover dit vervoer niet anders dan op Zondag kan geschieden; j. paarden en vee, in verband markten op Maandag of Zaterdag k. genees- en verbandmiddelen doodkisten l. passagiersgoed naar en van openbare middelen van vervoer m. goederen, dienende voor spoed- eischende herstellingen, voor zoover het vervoer van die goederen op Zondag nood zakelijk is. Artikel 3. of haat gedurende ten minste zeven weken was. De passagiers moesten derhalve hun geldende dienstregeling, waarbij hem of haar reddingsgordel om doen en het zich door ver- telkens na vijf of minder arbeidsdagen een wijdering van overtollige kleedingstukken rustdag is gewaarborgd, mits dit blijkt uit zoo gemakkelijk mogelijk maken. Nauwe- de voor dien termijn op de rustdagkaart lijks was de mechanicien van deze opdracht aangegeven rustdagen en ten minste één- terug of de goede motor weigerde en de maal in zes weken een rustdag op Zondag schokkende andere moter kon het vliegtuig niet meer houden en 3 mijl uit de kust plofte het in zee. Zijn pcglrg om nog zoo de door verdriet over haar dood blind gewor-1 eenige processen-verbaal binnengekomen i wer- I pen over de betwiste voorbedachten rade. Eisch: schorsing der behandeling en te- I rugzending van de stukken naar den rech- I ter-commissaris en het gelasten van een nader onderzoek naar den lichamelijken en [geestelijken toestand van verdachte. Het hof ging eenige oogenblikken in raadkamer. Na heropening der zitting deelt de president mede, dat de behandeling der zaak wordt geschorst en teruggewezen naar den rechter-commissaris met den last om een nadere instructie te doen plaats hebben in verband met eenige nieuw ingekomen processen-verbaal en ’t instellen van een na der onderzoek betreffende den psychischen toestand van den verdachte door prof. Wiersma en dr. van Mesdag te Groningen. Vrouw Wobbes veroordeeld. De rechtbank te Groningen veroordeelde vrouw Wobbes (de vrouw die bij IJje Wijkstra was ingetrokken en haar kinderen in den steek liet) tot 1 jaar gevangenisstraf wegens het in onverzorgden toestand achterlaten van haar minderjarige kinderen. De eisch was 1'/2 jaar gevangenisstraf. De Invaliditeitswet. Met ingang van 10 Juni zijn belangrijke wijzigingen betreffende de Invaliditeitswet in werking getreden. De belangrijkste wijzigingen zijn de vol gende; 1. Kon men tot dusverre alleen een rente- kaart verkrijgen, dus in de verzekering wor den opgenomen, indien het loon niet boven de f 1200 was, thans is de loongrens van U 1200 veranderd in f2000. (Men blijft als I Y(y)r1leen verplicht-verzekerd tot het loon de f 3000 per jaar is overschreden). J 2. Zij, die nog geen 35 jaar zijn en bui- Friesland buitengewoon onderwijs uit de gemeente Leeuwarden en die uit Hui- zum. De school in Leeuwarden begon Jan. 1927 met 3 klassen en is thans uitgegroeid tot een inrichting met 5 klassen voor de bielen en 1 voor imbecielen. Het totaal aan tal leerlingen bedraagt 106, waaronder 20 imbecielen. Het aantal jongens is grooter De procureur-generaal is persoonlijk van meening, dat er in deze zaak aanleiding is voor een psychiatrisch onderzoek. Men zal moeten erkennen, dat er in deze zaak niet - .1-z0° klaar en duidelijk is als men zou kroonprins hef gekregen heeft, zegt dat wenschen voora) niet wat betreft de mo_ Shiray steeds een broeder voor haar is ge-1 tieven. weest. Hij is vrij, Selima huwt de kroon-! prins Als 18 jaar later Selima sterft is het lover een aantal punten. Er zijn thans den shiray die in klei de graftempel voor|ümtrent verklaringen, die licht kunnen haar boetseert die het model van de Taj Mahal wordt, die Koerram voor haar doet bouwen. Dit schitterend filmwerk werd in Indië opgenomen. De spelers zijn Indiërs Himansu, de hoofdvertolker is van vorste lijke huize. De oude tapijten en sieraden werden door Indische vorsten uit hun schat kamers in bruikleen afgestaantot in de kleinste bijzonderheden is alles echt. 40.000 Indiërs werden door de UFA geëngageerd als figuranten om de binnenplaats van het paleis, als de terechtstellir g zou plaats vin den, te vullen. 1000 paarden en 500 ka- meelen uit de stallen van den Maharadja van Jaipoer zijn noodig geweest om den overval in de woestijn te filmen Kjj elkaar hebben 70.000 menschen meegespeeld, meer behoeven wij van dit in elk opzicht buiten gewoon filmwerk niet te zeggen Franz Osten, de naam van den regisseur, sp*eekt voor zichzelf.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 2