NIEUWE SNEEKER COURANT Firma JÖHs TROMP Zomer Stoffen I l STERTABAK d.A.KUIZI Tratispirsgrende Voeten en andere transpireerende lichaamsdeelen moet men behandelen met Purolpoeder, als zijnde het meest afdoende middel daarvoor. TJERKSTRA D. F. J. HOFSTEDE - i DAMES! 5 HENSTRA - Hoogend F. OZINO* - SNEEK Derde Blad NiiMwttHdmgen. 0 Opticiën 0 «UTO-VERHUUR Kinderen I Bekeert ui ét-reekers K<». 75 Zaterdag 22 Juni 1929. ïCOI-iOIhZL LOUPEN EN LEESGLAZEN. SNEEK per 3. Extra aanbieding Ziet Etalage! - SNEEK GROOTZAND 18 - Telefoon 332 Depot ZEISS PUNKTAL u li Tel. no. 36. ons 16 ct. 16 S0L1ED ADRES VOOR BRILLEN, BAROMETERS en THERMOMETERS VELD-, VERRE- en PRISMAKIJKERS uit de bekende fabrieken van BUSCH en CARL ZEISS Adres voor BISCUITS Small Groto Lincoln Creams Lieverkoekjes VERTROKKEN: Kruizabroederstr. 26*28 i H Zijn gezinnen. Eenig Imp. E. Ostermann Co Handel Mij., Amsterdam man naar Luxe Wagens Met en zonder chauffeur Oroote ritten speciale pr(j sI OFFICIAL FORD DEALER - LlCHTEÖEURiGE ROOKTABAK vallen en bezeeren zich dikwijls, en het wiegekind heeft vaak last van roode of ge smette huid. Dit verzacht en geneest men met Doos 30, Tube 80 ct. rufioi. INGEKOMEN: Carla Veen, z. b., van Amsterdam naar Singel 30; Jan Vleer, slager, van Joure naaf Kleinzand 46; Jacob je van Zwol, rijkstelefoniste, van Gor- redijk naar Emmastraat 27; Pieter Boersma, onderwijzer, van Oosthem naar Parkstraat 11 Antje Seekles, wed. Gerrit L, Roodhof, z. b., van Heeg naar Kloosterhof 28; Jeltje ledema, dienstbode, van Dragten naar Kleine Kerkstraat 3; Maria Elisabeth van Veen, z. b.,‘van Meppel naar Stationsstraat 21Jansje Gillebaard, kap- 111 Oppenhuizerweg 35; ’Johannes Beetsma, boe renarbeider, van Scharnegoutum naar Oppen- huizerweg 76; Afke de Jong, huishoudster, van Uitwellingerga naar Koopmansgracht 3; Klaas Hijlkema, z. b., van Achlum naar Galigastraat 17; *Johanna Frederika Grimm, echtgen. van Johannes J. Kooy, z. b., van ’s Gravenhage naar Kloosterstraat 10 (inw.); Cornelia Negenman, dienstbode, van Sloten (Fr.) naar Kruizebroe derstraat 48; Wijbe Cnossen, boerenknecht, van Ijlst naar Groene Dijk 10. Groote Sportdemonstraties le Sneek. Vooiloopig programma voor alle da gen. Wandelen met hindernissen als: zandloopen, kuilen, steenhoopen, losgewoelde grond, enz. Sprfetloopen voor ouden en jongen van dagen. Loopen over de wiebelplank. Springen over afgronden. Dagelijks te zien, en al deze overweldigende sportdemonstraties leiden naar Boek- en Vul- penhandel G. v. d. Pijpekamp, Kleinzand, want daar is eep reuze-uitverkoop in boeken. Als prijs wordt aan ieder die voor f 2.koopt een keurig boekwerk van 50 cent gratis aan geboden, waarin meer dan 100 beproefde recep ten door Martine Wittop Koning voor het be reiden van ijs, vruchtenschotels en koude dran ken. Heerlijk voor de warme dagen. Vooruit! Sportbroeders en sportzusters. Op naar het Kleinzand, naar Boekhandel G. van de Pijpekamp. (adv.) De roofmoord te Ulvenhout. Voor de rechtbank te Breda is behandeld de zaak tegen J. F. M. en M. de V., beiden verdacht van den gruwelijken moord te Ulvenhout. Ieder der verdachten is gedag vaard terzake dat hij in den nacht van 24 op 25 November 1928 te Ulvenhout te za- men en in vereeniging, althans afzonderlijk in een woning, bewoond door P. v. d. Burgt, Geeske Schaafsma, echgen. van Jan Melchior, opzettelijk dezen van het leven heeft be- ROODE-STER THEODORUS NIEMEIJER GRONINGEN LIJST VAN INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN OVER DE MAAND MEI 1929. Uitgewogen en in blikverpakking. Bijzonder aanbevolen a. Mej. T. Jellema; Antje Temming, dienstbode, van Kruizebroederstraat 48 naar Dijken, p. a. J. de Jong; Aaltje Glastra, z. b., van Kleinzand 68 naar Blokzijl, Oude Verlaat, Wijk II. no. 229; Jantje Sidérius, z. b., van Nieuwe Vee markt 3 naar Leeuwarden, Spoorstraat 24; An na Trijntje Ruardi, echtgen. van Hendrik Jon ker, z. b., van Verlengde Westersingel 22 naar Bolsward, Gijsbert Japikstraat 13; Trijntje Nauta, echtgen. van Dooitze Smeding, z b., van Vesperstraat 21 naar Rien; Rijkje Loen, dienstbode, van Oppenhuizerweg 134 naar Ha- rich, no. 16; Jan Idsinga, slager, van Nauwe Noorderhorne 15 naar Hitsum; Ymkje Sijbranda, echtgen. van Rinze Straatsma, z. b., van Balt- husstreekje 10 naar Rinsumageest; *Jacob van den Berg, commies N. S., van Monnikstraat 24 naar Delft, Hugo de Groot straat 210; Rigtje Koldijk, dienstbode, van Stationsstraat 13 naar IJsbrechtum; Jeltje van der Meer, huishoudster, van IJlsterkade 3 naar Workum (Noord), p. a. A. Wagenaar; Willemke Meintema, dienstbode, van Groote Kerkstraat 7 naar Sijbrandaburen, p. a. Th. Meintema; Ruurd Teerenstra, boeren knecht, van Groot Tinga 7 naar Westhem, no. 102; Harmen v. d. Wal, boerenknecht, van Op penhuizerweg 2 naar Molkwerum, p. a. S. Brou- wordt vriéndelijk uitgenoodigd de etalages te bezichtigen, vooral IN den winkel bij: Aaltje van der Veen, winkeljuffrouw, van Hee- renveen naar Peperstraat 13; Aaltje Nauta, wed. Yzak de Vries, huishoudster, van St. Anna Parochie naar Schoolstraat 31Sjoukje Hanne- ma, echtgen. van Hendrik K. Bonnema, z. b., van Wommels naar Peperstraat 7 (boven); Antje Benedictus, eohtgen. van Berend J. lede ma, z. b., van Haulerwijk naar Kleine Kerk straat 3; ’Jannes Huitema, winkelier, van Leeu warden naar Galigastraat 17; Dirk Gerbens de Roos, letterzetter, van Lemmer naar Klooster straat 58; Hans Lecke, steendrukker, van Bar men naar Hoogend 18; Dirk Dijkstra, z. b., van N. Amerika naar Kloosterdwarsstraat 27; Anna Margaretha Pijttersen, wed. Herrius Halbertsma, z. b., van ’s Gravenhage naar Leeuwarderweg 45c; Johan Geert Visser, carossenebouwer, van Hoorn naar 2e Woudstraat 9; Christina Beuker^ echtgen. van Marten Steigenga, z b., van Gio- ningen naar Scheepsboord; Harmanna Walvius, echtgen. van Gerrit Piest, .z. b., van Zuidbroek n. Oosterdijk 26; Ynskje van der Aleer, dienst bode, van Nieuwer Amstel naar Gel Pol 2; Oosterbeek naar 2e Selfhelpstraat 25; Petronella Endt, huishoudster, van Amsterdam naar Leeuwenburg 13; Ids Jakob de Jong, tim merman, van Eindhoven naar Oude Dijk 10; Oudehaske; Froukje Lenstra, z. b., van Stations straat 2 naar Wolvega, Kerkstraat 293; Tietje Oosting, ass. in de huishouding, van Stations straat 2 naar Loosduinen, Haagweg 377; Ma ria Regina Laagland, dienstbode, van 3e Zo- merrakbuurt 14 naar Woudsend; leke Kuiper, dienstbode, van Koopmansgracht 52a naar Lem mer, p. a. H. Kuiper; Hieke Windsma, huis houdster, van Emmastraat 13 naar Sexbierum, p. a. N. Nannesma; Hendrik v. d. Goot, vee houder, van Oude Koemarkt 11 naar Allinga- wier, no. 16b; *Aldert Westman, monteur, van Kleinzand 44 naar Hoogeveen, Wilhelminastraat 29; Riemkje Boes, dienstbode, van Suupmarkt 10 naar Leeuwarden, Stienserstraat 24; ’’Klaas Nijlholt, zetboer, van Kleinzand 69 naar Goën- gamieden; Dieuwke Hoekstra, dienstbode, van Ged. Pol 2 naar Amsterdam (N.), Meeuwen laan 25; *Johannes Koning, boekbinder, van Wijde Burgstraat 3 naar Hoogkerk, Peizerweg, A. 250; Maria Euphemina de Vries, winkeljuf frouw van Harinxmakade 6 naar Heerenveen, Dracht 249; Maria Johanna Schokker, dienst bode, van Nauwe Noorderhorne 1 naar Bles- dijke, no. 39; *Ulbe Noordenbos, timmerman, van Kloosterdwarsstraat 13 n. Enschedé, Lom- bokstraat 67; Nicolaas Johannes Andringa, kell- ner, van Priorstraat 21 naar Grouw, Hotel Oostergo; Maria Louisa Lahaye, dienstbode, van Singel 49 naar Meerssen, Volderstraat 52; Sjoukje Reinsma, dienstbode, van Kruizebroe derstraat 91 naar Aerdenhout, Aerdenhoutsche Duinweg 3a; Anna Reinsma, dienstbode, van Kruizebroederstraat 91 naar Heemstede, Over- boschlaan 13; Trijntje Bouritius, wed. Uilke Al tena, z. b., van 2e Woudstraat 14 naar Am sterdam, 3e Kostverlorenstraat 38 (I); Wilhel mina Sophia Repko, echtgen. van Frits Bruin- sma, z. b., van Koopmansgracht 2 naar Arnhem, Lawick van Pabtstraat 181; Houkje Fenna de Jong, echtgen. van Jan E. Jedema, z. b., van Oppenhuizerweg 26 naar Arnhem, Jacob Cre- merstraat 55; Hans Blom, boerenkecht, van 2e Zomerrakbuurt 13 naar Abbega; ”Dirk Wester- beek, klerk N. T. M., van Bourbonstraat 18 naar Huizum, Da Costastraat 4; Jan Stoelinga, banketbakker, van 3e Woudstraat 25 naar Voorburg, Kon. Wilhelminalaan 319; Aaltje Lan- gius, echtgen. van Meindert Fritsma, z. b., van wer; Jetske Jellema, dienstbode, van Klein Tinga 2 naar Gauw, no. 65; Tjalling Brinksma, ma- chine-bankwerker van Leeuwarde^dwarsstraat 5 naar Nijmegen, Willemsweg no. 278; Trijntje Hofstra, echtgen. van Douwe Lodewijk, z. b., van Hoogend 24 naar Tzummarum; Eelkje Kla ver, dienstbode, van Parallelweg 15 naar Balk, no. 412; Trijntje de Roos, dienstbode, van Sta tionsstraat 16 naar Stavoren, Voorstraat 73; Maria Martha Oosterhof, dienstbode, van Marktstraat 38 naar Leeuwarden, Lange Markt straat 38; Froukje de Vries, hulp in de huis houding, van Westersingel 13 naar Aerdenhout, Schulpen weg 25; Hette Buiteveld, kantoorbe diende, van Kloosterhof 6 naar Leeuwarden, Nieuwe Steeg 3; Sijbren Cnossen, boerenknecht, van Groene Dijk 10 naar Ijlst, D. 43; ’’Antonius Hendrikus'Brabers, timmerman, van Ubbo Em- miustraat 9 naar Hilversum, Constantiastraat 43; ’Jelie Meester, arbeider-telegrafist bij de Ned. Spoorwegen, van Zuidend 8 naar Eerste Exloërmond, (Odoorn); Jantje Zondervan, huis houdster, van 2e Woudstraat 9 naar Obdam, p. a. T .de Boer; Jacob Boosman, banketbakker, van Grootzand 53 naar Dokkum, Kleine Breed- straat, B. 95. menschen komt uit Kiel. Zij zijn voor on- bepaalden tijd aangenomen en niet voor een speciaal werk. Naar men aan het blad mededeelde, zijn hier Duitschers aangenomen het zijn alle vaklieden omdat hier in Nederland geen vaklieden meer ter be schikking zijn. De bevolking van Amsterdam achteruitgegaan. Voor de eerste maal toont de bevolking van Amsterdam over vier maanden een ach teruitgang’. Van 1 Jan. tot 30 April is de bevolking gedaald van 743.404 zielen tot 743.075. Dit ligt aan het groot aantal ver trokkenen, maar in het bijzonder aan de abnormale sterfte door de koude in de eerste maanden. In Februari stierven in Am sterdam niet minder dan 1073 menschen. Een verloren zoon. Een echtpaar te Stuttgart, welks zoon dertien jaar lang vermist is geweest, heeft dit kind weder ontdekt. Vernïoedelijk is het door zigeuners medegenomen naar Tsjecho- Slowakije. Daar is het van den troep af gedwaald en opgenomen door een arbeider, die kort geleden een kind van denzelfden leeftijd verloren had. Deze arbeider heeft nu door middel van een advertentie de ware ouders ontdekt. Wijbe Oppenhms, fabrieksarbeider, van Nieu- Postma, dienstbode, van Scharnegoutum wer-Aniste' naar Ubbo Emmiusstraat 1 Zwaantje Bangma, echtgen. van Aitze Haga, z. b., van Bolsward naar Parkbuurt 12; Akke Rigtje van der Ploeg, dienstbode, van Lemmer naar Koopmansgracht 52a; Maria Wilhelmina Bastiaan, dienstbode, van Barneveld naar Marktstraat 10; Richtje Boonstra, dienstbode, van Dragten naar Kleinzand 72; ’’David Wee- nings, boekdrukker, van Leeuwarden naar Bols- warderweg 6; *Jan Miedema, arbeider-rangeer- der 'N. S., van Gasselternijeveen naar 3e Woud straat 43; ’Jetske Zijsling, wed. Gerrit Andela, z. b., van Leeuwarden naar Geeuwkade 2; Johannes Dirk Canninga, barbier, van Gronin gen naar Galigastraat 9; ”Rienk Nijnolt, boeren arbeider, van Hidaard naar 3e Zomerrakbuurt 45; Tettje Hoogterp, apoth.-ass., van St. Jacobi- parochie naar Julianapark 16; *Ytje de Vries, wed. Kornelis Batstra, z. b., van Amsterdam naar Nieuwbuurt 15; ”Taede Bootsma, pak huisknecht, van Jutrijp naar 2e Woudstraaj 8; ’’Ruurd Abma, z. b., van Folsgare naar An- jelierstraat 5; ’’Hendrik de Boer, z. b., van Workum naar 3e Woudstraat 56; ’’Sijtze Vis- z. b., van Leeuwarden naar Willem Frederik- roofd door hem, terwijl hij op het bed lag, straat 24; Johannes van der Veen, garagehou-1 met een hard voorwerp slagen en stompen 1 op het hoofd toe te brengen. Daarna heb ben zij het bed, waarop van der B. zich be vond, in brand gestoken. Althans hebben zij in de woning brand gesticht en hem zoo doende opzettelijk van het leven beroofd, doordat hij daardoor in brand geraakte en gedeeltelijk is verbrand. Deze doodslag is vergezeld gegaan van de wederrechtelijke toeëigening van een por- temonnaie met geld, toebehoorende aan den verslagene. De eisch luidde tegen ieder hunner vijf tien jaar gevangenisstraf. Uitbreiding Philips. De n.v. Philips heeft een plan in voor bereiding tot den bouw van een nieuw kan toor aan de Emmasingel te Eindhoven Het kantoorgebouw zal verrijzen op de plaats waar nü de textielfabriek van de firma de Heer gevestigd is. Dit bedrijf is door de n.v. Philips aangekocht en wordt nu opge heven. Aan het personeel is reeds ontslag aangezegd met ingang van 4 Juli. Het nieuwe kantoorgebouw zal bekroond worden door een monumentalen lifttoren van 65 meter hoogte. De toren zal zes liften bevatten en uit 22 verdiepingen bestaan. Ook een par keerterrein voor de automobielen der Phi- lips-employés is in hei nieuwe uitbreidings plan ontworpen. Duitsche werklieden in dienstbij Wilton. Woensdag zijn daar ter stede volgens de Schiedamsche Crt... 150 Duitsche werklieden Lieuwe Terpstra, los werkman, v. Korte Pijp- steeg 7 naar Frankrijk; *Lammert van der Veen, los werkman, van le Oosterkade 31 naar IJmuiden (O.), Sparrenstraat 35; Marga retha Alagonda de Vries, z. b., van Kleinzand 40 naar Harlingen, Pensionaat „St. Anna”; ’’Sjouke Nauta, arbeider rangeerder N. S., van Park buurt 46 naar Uithuizen, Boterdiep 83; ”Jetske Zwaan, echtgen. van Pieter Bruinsma, z. b., van Willem de Zwijgerstraat 82 naar Kampen Plantage 2 (II); Foppe Eelke Schram, chauf- feur-monteur, van Kruizebroederstraat 18a naar Haarlem, Kanariestraat 90; Theunis Bouma, slager, van Wijde Noorderhorne 21 naar Leeu warden, Turfmarkt 12; Octavia Johanna Drai- sma, dienstbode, van Tranendal 13 naar De venter, Parkweg 13; Jochum Sijbren Brolsma, barbier, van Kruizebroederstraat 25 naar Mus- selkanaal, Marktstraat 79; Pietje Douma, leer ling verpleegster, van Maria Louisestraat 9 n. Groningen, Oostersingel 59; Eeuwke de Groot, slager, van Wijde Noorderhorne 21 naar Wom mels no. 124; Dirk de Jong, bakker, van Hendrik Casimirstraat 14 naar Offingawier, p. a. P. Tjalsma; ’’Anne Bosma, schilder, van Ubbo Emmiusstraat 17 naar Huizum, Smidsbuurt 30; Aaltje Boot, hulp in de huishouding, van le Steenklipstraat 39 naar Leeuwarden, Wirdu- merdijk 5; Trijntje Lemstra, wed. Qoslinga Dekker, huishoudster, van Rozenstraat 10 naar Noordwolde, Wijk B. no. 39; *Freerk Frankena, handelsreiziger, van Oosterdijk 26 naar Leeu warden, v. Asbeckstraat 30; *Hendrik Wilbers, kleermaker, van Oude Koemarkt 9 naar Amster dam, der, van Bolsward naar Stationsweg 6; ’Jan Blokstra, chauffeur, van Nieuwyhorne naar Oude Koemarkt 9; ’ids Veldhuis, z. b., van Tirns naar Willem Lodewijkstraat 24; ’’Thomas Huitema, z. b., van Oudega (Wymbritseradeel) naar le Woudstraat 33; Johannes Damstra, onderwijzer, van Oudeschoot naar le Woud straat 31; Romkje Bijl, echtgen. van Johan Fa ber, z. b., van IJsbrechtum naar 3e Steenklip straat 15; Ynskjen Buwalda, dienstbode, van Woudsend naar Stationsstraat 2; Antje Wijnia, dienstbode, van Woudsend naar Stationsstraat 2; Jacoba de Haan, dienstbode, van Buitenpost naar Leeuwarderweg 35; Hendrik Groenhout, bakker, van St. Anna Parochie naar Coligny- straat 2; Antonio Selva, graniet werker, van Teglio-Veneto naar Kleinzand 85; Antonio Carlo Colavitti, granietwerker, van Teglio-Ve neto naar Kleinzand 85; *Steven Velds, z. b., van Tjerkwerd naar J. W. Frisostraat 49 *Jan van der Werf, inspecteur bij de A. P. C., van Buitenpost naar Willem de Zwijgerstraat 82; ster, van Leeuwarden naar Willem de Zwijger- Age Dijkstra, bakker, van Cornwerd naar Klein straat 69; Feikje Anna van Tuinen, z. b., van1 zand 41; Afke Dijkstra, echtgen. van Abel Nota, Oosterbeek naar 2e Selfhelpstraat 25; Maria z. b., van Tirns naar Oude Koemarkt 29; Sije Enne Koopmans, banketbakker, van Heeren veen naar Bothniakade 55; ’’Douwe van der Meer, z b., van Ferwoude naar le Oosterkade 49; Hiltje Faber, echtgen. van Taeke de Hoop, z. b., van Oudemirdum naar Prinsengracht 21 (boven); Hendrikje Bijstra, dienstbode, van Ter wispel naar Stationsstraat 13; ’’Pier Sijbran- de, monteur, van Bolsward naar Kleinzand 74 (boven); Gerard Heinen, fabrieksarbeider van Nijehaske naar Ubbo Emmiusstraat 9; Wietske Brouwer, echtgen. van Wopke Kornelis Vogel vanger, z. b., van Bolsward naar Looxmastraat 7; Jantje Dijkstra, huishoudster, van Franeker naar Prins Hendrikkade 36; Jantje van Dijk, dienstbode, van Bolsward naar Scharnestraat 17; ’’Adrianus Brouwer, boerenknecht, van Bolsward naar Monnikstraat 50; Durkje Hakze, dienstbode, van Luinjeberd naar Marktstraat 23; Helane Degeling, filiaaHioudster, van Kampen naar Schaapmarktplein 15; Rosa Windisch, dienstbode, van Weenen naar Julianapark I Harmke Negenman, dienstbode, van Mirns en Bakhuizen naar Grootzand 12; Antonius Fran- ciscus Siemers, winkelbediende, van Oldekerk naar Ged. Pol 2a; *Jetse Kleefstra, z. b., van LutKewierum naar Overweg 2a; Jan ledema, boerenknecht, van Ijlst naar Kleine Kerkstraat 3; Hille Hofstra, z. b., van Oosthem naar Mon- nikstraat 26; ’’Doede Zijlstra, sigarenhandelaar, van Achlum naar Lemmerweg 37; Jentje Beetsma, boerenknecht, van Tzum naar Op penhuizerweg 76; Herman Jacobus Hofstra, pak huisknecht, van Roosteren naar Franekervaart 14e; Tjitze Postma, boerenknecht, van Schar- aangekomen, die bij de firma Wilton zijn negoutum naar Oppenhuizeweg 35; Willemke te werk gesteld. Het meerendeel van deze Auto-ongeluk. Bij Innsbruck is eergisteren een auto, waarin vier Amerikaansche dames zaten, bij ’t uitwijken voor een 14-jarig meisje, dat den weg overstak, tegen een boom gereden. Mej. Ribun uit New York, die aan het stuur zat, werd op slag gedood, haar moeder zoo zwaar gewond, dat zij later eveneens is overleden. Van haar zusters werd een licht gewond, terwijl de andere ongedeerd bleef. Purol- Voet,- Toilet- en Kinderpoedei' in Bussen van 60 ct. en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. Maria Louisestraat 3 naar Enschedé, Lipper- kerkweg 4b 172; Antje Ykema, dienstbode, van Colignystraat 2 naar Bolsward, ’t Laag 2; ’’Gi- dion Theodor Heitink, leeraar, van Julianastraat 7 naar Ned.-lndië; Ynte Terpstra, boerenknecht, van Groot Tinga 7 naar Gaastmeer, p. a. C. J. Bonekamp; Siemon Hendrik Gerritsen, 4e stuur- groote stoomvaart, van Bolswarderweg 11 Weltevreden, Hoofdkantoor K. P. M.; Ja cob van der Zee, boerenknecht, van Groene Dijk 10 naar Oppenhuizen, p. a. Sjoerd Swier- stra; Saapke Bethlehem, dienstbode, van v. d. Heijbuurt 19 naar Scharnegoutum, p. a. Klaas Bethlehem; Hermanns Deden, kellner, van le Steenklipstraat 41 naar Marken-Binnen no. 1035; Petrus Antonius D. Hamersma, slager, van Ged. Pol 4 naar Groningen, Oude Kijk in 't Jatstraat 10; Johantje Grondsma, wed. Jan Bakker, z. b., vap Badhuisgracht 12 naar Suawoude; Ja- ring Zwaagman, smid, van Potbuurt 5 naar Utrecht, Daendelstraat 43; Cornelia Elizabeth Bestevaerstraat 92 (I); Taeke Venema, Smallegange, hulp in de huishouding, van 2e kellner, van Grootzand 59 naar Suameer no. 88; Woudstraat 42 naar Berlikum, Hoofdstraat, p. ’’Harmina Nuyen, wed. W. Jorritsma, z. b., van M“! 'r Lijnbaansbuurt 25 naar Haarlem, Schoterbosch- plein 7; Minke van der Zwaag, wed. Harmen Schaaf, z. b., van Rozenstraat 3 naar Oude schoot, no. 125; Agnes Maria W. Koning, z, b., van 2e Woudstraat 26 naar Oldeholtpa, no. 84a; Johannes Ruiter, z. b., van Oosterdijk 51 naar Ned. Oost-Indië; *Pieter Griepsma, land bouwer, van Bloemstraat 33 naar Californië; Aaltje Maria Hoekstra, dienstbode, van le Oos terkade 13 naar Leeuwarden, Nieuwestad 80; Antje Veenstra, z. b., van Kleinzand 72 naar Huizum, Vondelstraat 10; Elisabeth Anna Wa- ringa, onderwijzeres, van Nieuwe Veemarkt 10b naar Bergen aan Zee, van Speyckweg 5; ’’Jo hannes Postma, veehouder, van Oppenhuizer weg 35 naar Wolsum; Jacob Hemrica, boeren knecht, van Oppenhuizerweg 35 naar Wolsum; Andriaantje Elsinga, dienstbode, van Verlengde Westersingel 18 naar Baarsdorpermeer (N.-H.), E 22a; ’’Wijbe Dirks Lautenbach, los werkman, van Leeuwardertrekweg 2 naar Wijtgaard; Jelle Langeraap, slager, van Nauwe Noorderhorne 1 n. Hommerts; Sjoerdtje Bruinsma, dienstbode, van Bothniakade 2 naar Leeuwarden, Nieuwe stad 53; Tietje Visser, echtgen. van Hendrik Smink, z. b., van 3e Zomerpakbuurt 12 naar ser, caféhouder, van Mantgum naar Wijde Burgstraat 9; ’’Cornells Jot, schipper, van Bo venkarspel naar scheepsboord; ’’Henderica Bleeker, wed. Gerben Wijnia), z. b., van Uit- wellingerga naar Oppenhuizerweg 23; Rinkje I Roorda, dienstbode, van Oudega (Wymbritsera- 1 deel) naar IJlsterkade 19; Maria Meeter, wed. Jan van Kooten, z. b., van Weesp naar Oude Koemarkt 26; Waltruda Maria de Jong, dienst bode, van Huizum naar Grootzand 18; Regina de Boer, apoth.-ass., van Westermeer naar le Woudstraat 55; Jan Wierda, slager, van Leeu warden naar Monnikstraat 1Johann Mulder, kleermaker,» van Amsterdam naar Singel 33; Fabnkante. Henkel Cie. A G. jDösseldorf

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 9