DE MOORDENDE STRAAL Avonturen van PIM en PUK. FEUILLETON. Sportrubriek. y 850 po» 4 Biggel duur. BURGERLIJKE STAND. HOOFDSTUK III. een weinig terughoudend. I Van de spelers die aan de Nederl. zijde speelden, prijst de N. Rott. Crt. van de 0 0 0 1 1 2 3 4 5 6 27—11 21 12 14—11 11 13 5—31 12 10 8 7 3 18 6 80 17 120 40 20 140 22 Waarin een paar uitnemende raadgevingen opgevolgd worden. niet meer herkennen,” antwoordde Drum mond. „Ge wordt een monteur met commu nistische neigingen en mijn derde revolver.” >ee el- ?e- >n- lie en te, ert der :he )e- gte dit en N., tad nis cht Ite 6 P i- laalsma, 82 j., wedr. van van dat ran aar ne- ag- De ala oo ïe' rs- de aat dat ;en de :ds - 8 - 50 28 12 40 15 Ier an to, in- )fd en. die tar er, eg iet door „SAPPE R”. Brink ons het beste beviel en de halflinie waarin Legger en Hartsuiker prachtig werk verrichtten wisten heel wat aanvallen on schadelijk te maken, doch konden niet ver hinderen dat de Duitichers een drietal fraaie doelpunten scoorden. O.i. werd het derde doelpunt der Duitschers in buitenspelposi- tie gemaakt, evenals het tweede van Noord Een auto-omnibus te Sheffield (Mass. Ver. Staten), die met een groot aantal kinderen op weg was naar een vacantie- kolonie, is op een overweg in botsing ge komen met een sneltrein. De chauffeur en 5 kinderen werden op slag gedood. Verder is een groot aantal kinderen gewond. 569. Zoo gauw we konden holden we met ons vieren den gierigaard na en toen we in de kamer waren gingen we zoo hard we konden aan ’t werk. De man telde als een razende en over de heele tafel lagen de rijksdaalders verspreid. Kwast kroop naar boven en nam er één weg, wij rolden die onder de tafel. Weer één! Nu op de stoel! weer één! En nog één! olifanten, naar schatting 120 dieren tellende, j Y„°o0,rz‘^«g schijn. Een Oceaanvlucht. Franco omgekomen? De Spaansche majoor Franco met 2 metgezel len is Zaterdag van Spanje met een vliegtuig opgestegen om via de Azoren naar Amerika te i vliegen. Men heeft niets meer van hem gehoord en thans zijn 120 mijl N.-Oostelijk van de Azo ren wrakstukken van een vliegtuig gezien. Er is dus groote kans dat het aantal met levens betaalde mislukte Oceaanvluchten weer met één vermeerderd is. Auto met kinderen tegen een trein gereden. auto-omnibus te Sheffield (Mass. P.S.V. Oo Ahead Feijenoord Sparta Velocitas mr to- iet, :h- ia- de hij I em is zich te zelden voor om er plichtplegingen over te maken. Hetgeen ik vreesde was. dat gij haar voor u alleen wildet houden. En ik kan u de verzekering geven dat een paar aangename voorstellingen die ik in vroeger jaren gegeven heb, lang niet zoo veelbelo vend begonnen zijn als deze. Laat Toby u er eens een paar staaltjes van vertellen, terwijl ik voor vanavond het een en ander bijeen scharrel.” „Wat is hij een gekke vent,” zeide ik, toen hij de deur achter zich gesloten had. En Toby Sinclair lachte stil voor zich. „Door die woorden van den Amerikaan- schen denker te bezigen, hebt gij een vol komen waar woord gesproken. En, indien ik je wat raden mag, probeer dan wat te sla pen. Want met Hugh op het oorlogspad, en wanneer het geluk ons dient, zult ge van nacht niet veel slaap krijgen.” Hij maakte het zich gemakkelijk in zijn stoel en was weldra in slaap. Doch wat ik ook deed, ik kon zijn voorbeeld niet volgen. De geheele zaak had iets onwerkelijks; de gebeurtenissen schenen zich te bewegen in een zonderlingen, onverklaarbaren samen hang, juist als in een droom. De wanhoops- kreet van Robin; de politieagent, die dood op den grond valt als een gevelde os in het abattoir; de gedoode Australiër, die zoo hevig geworsteld had. En tegen wie? Wie was gisteravond in die kamer gekomen? f 180 tot f 860 300 VOETBAL. Vrijdagavond speelden alhier op bet ter rein aan de Lemmerweg de elftallen van de N.V. „La Normandië” en Fa. Hooge- veen. Het personeel van laatstgenoemde firma wist na een zeer spannende strijd met 3—4 doelpunten te winnen. Naar we vernemen bestaan hier plannen om onder de verschillende elftallen van zakenfirma’s een competitie in te richten. L.S.C.-Comb.Olympia 85. Op het terrein van het Sportpark alhier speelden j.l. Vrijdagavond een L.S.C.-com- binatie en de Chr. Voetbalclub Olympia Eerstgenoemde wist met eindstand 8—5 te winnen. er ne iet eet ed. en uit En eensklaps scheen ik alles te zien. De deur werd langzaam geopend, en Robin wendde zijn blik er heen. Eenige oogenblik- ken keken wij beiden, en toen werd de span ning mij onverdraaglijk. Ik snelde voor waarts, om mij in den greep te gevoelen van een grooten, zwart gebaarden man, die een gelen zakdoek, rond zijn hals geknoopt had „Jij schavuit,” schreeuwde ik, en toen stond ik versuft. Want de kamer was veranderd, en he: geluid van een voorbijrijdende taxi kwam uit Brook Street. „Drie uren lekker geslapen,” zeide de groote man vroolijk, en een schunnig uit ziend mannetje achter hem lachte, ,,’t Is half acht, en tijd om uw uiterlijk wat te veran deren.” „Goede hemel!” mompelde ik met een poging tot lachen. „Het spijt mij ontzet tend; ik moet hebben liggen droomen.” „Het was een verbazend voortvarendc droom,” antwoordde Drummond. „Mijn rechter sokophouder is een halve duim in mijn vleesch gedrongen. Toby zag u op ons aanvliegen en dook behendig weg.” Hij keerde zich tot het kereltje, dat kalm een sigaret aanstak. „Maak een paar cocktails gereed, kerel, terwijl ik Stockton even neem.” I als je niet magerder geworden bent sedert „Zoowaar ik leef!” riep ik uit. „Ik zou u ik het laatst hier was.” geen van beiden herkend hebben.” I „Binnen twintig minuten zult ge u zelf Noord Nederl.Noord Duitschl. 2—3. Ondanks de hevige wind die dwars over het terrein van ’t Stadspark te Groningen stond is de ontmoeting tusschen de vert. Elftallen van Noord Nederland en Noord Duitschland een spannende en mooie strijd geweest. De Noord Nederl. hebben zich kranig geweerd en de veel sterkere Duit schers hebben al hun krachten moeten in spannen om het tot een overwinning te brengen. Hadden de Nederl. voor de rust toen ze van het windvoordeel profi teerden meer geschoten dan zou de strijd wel eens ten voordeele van de onzen heb ben kunnen eindigen. Na goed werk van Legger, die de bal had teruggespeeld gekregen van onze stad genoot D. van Delden, wisten Koch en Nijboer samen de Duitsche doelman ’t nakijken te geven. Met rust was de stand 1 0 voor Nederl. Na de hervatting toen de gasten de wind in den rug hadden werd ’t Nederl. doel druk bestookt. Keeper Roosies hield wat er te houden was. Ook de backs waarvan ,,Doch ik 570. Opeens sprong de vrek op. Er is veel te min! Mijn lieve, mooie rijksdaalders! O, mijn rijksdaalders zijn weg. Hij holde de gang door en daarna de straat op. Jullie begrijpt natuurlijk wel ver telde Widewik, waar hij heen ging. Naar ’t politiebureau. Zonder hoed op draafde hij door de dorpsstraat. Eindelijk was hij er. Politie! politie! riep hij. 13. „Ge kunt het niet helpen, Stockton”, zei de hij. „En indien Gaunt het wist, zou hij waarschijnlijk de eerste zijn die de nood zakelijkheid er van inzag. Neen, niet daar over maak ik mij ongerust”. Hij stond op en liep! naar het raam. „Ik heb mij te ver laten voeren, vrees ik. Ik zie geen teeken van iemand; het geheele laatste uur niet en ik maakte op St. James’ Square gebruik van den auto van Ted, waarin ik heel Lon den doorkruist heb. Een paar oogenblikken keek die kerel op de trap bij Hatchett mij met zeer verdachte oogen aan”. Hij ging weer zitten en strekte zijn bee- nen uit. „Evenwel, wij kunnen het er op wagen. Misschien leidt het tot iets”. aan de Moeara Toelangbawang (Lampong- gezwollen. Een Arabisch ingezetene, die sche dlstr.) Reeds kort na zijn komst vond ook handelt in slangenhuiden, kocht het hij versche sporen van een kolossale kudde beest voor 15 gulden. Het was 4'/2 M. lang. olifanten, naar schatting 120 dieren tellende. Voorzichtig werd de buik opengesneden en Ladangs met padi (droge rijstvelden) waren ^aaJnkwam f doodgedrukte hert te voor weer vernield, terwijl de onheilstichters zich in een moerassig bosch hadden terugge trokken. Gedurende drie uren volgde de heer Vogelpoel met zijn helpers het spoor der kudde. Onderweg zag hij zeven beesten, slapende tegen de boomen geleund. Hij liet ze met rust, aangezien ze ongevaarlijk warengeen enkele hunner had nog slagtanden. In den middag werden de jagers plotse ling opgeschrikt door een hevig gekraak van hout en door gebrul. Men ging op het geluid af en zag een reusachtige wijfjes- olifant, die bezig was haar jong, dat in een door de regens ontstane kuil was ge vallen, op te halen. Na heel wat vergeefsche pogingen, lukte het haar eindelijk het dier met den slurf te bevrijden. Toen het onvoorzichtige olifantenjong op het droge stond, was de heer Vogelpoel het grootste dier reeds tot op vier meter genaderd. Van dien afstand joeg hij het een kogel door den kop De moederolifant was op slag dood. Het jong werd toen aangegrepen. De heer Vogelpoel sprong boven op het dier, terwijl de Inlandsche helpers het trachtten vast te houden. Op het gebrul van het jong kwam een kudde van 10 olifanten toegeschoten en recht op de koene jagers aan. De Inlanders hadden de reuzen wel in de gaten en lieten onmid dellijk hun buit los, terwijl zij als apen zoo vlug in de naastbijzijnde groote boomen klommen. Pas toen zijn helpers het hazenpad kozen ontdekte de heer V. de kudde. Hij sprong van/ijn olifant om naar zijn geweer te zoeken, dat gelukkig voor hem, geen twee meter van hem af lag. In zijn wanhoop want de dieren waren al vrij dicht ge naderd schoot hij de geheele lading af; hij had nog maar vijf kogels te schieten. Twee der schoten waren doodelijk, de getroffen dieren stortten op twee meter afstand van den jager neer, onder wie de aanvoerder. Ock een derde schot trof doel. Een reusachtig mannetje met slagtanden van wel 1.5 meter lengte, werd zwaar ge wond en eerst na achtervolging van ongeveer 3 dagen, dood gevonden door de helpers. De kudde koos intusschen het hazenpad. In de verwarring was het olifanten-jong stil en rustig blijven staan, blijkbaar in de meening, dat hem niets deren kon. Doch toen de kudde verdwenen was, keerden de jagers zich onmiddellijk naar hem en met hulp van tien man bond met het dier vast en bracht het naar de nabijgelegen kampong. Daar bleef het twee dagen in een hok opgesloten, waarna het over een vier kilometer breede rivier vervoerd werd. Het beest zelf moest die zwemmende oversteken, zijn begeleiders hadden hem aan touwen vast, terwijl zij zelf in prauwtjes zaten. Dit ging natuurlijk met ontzaggelijke moeilijk heden gepaard, daar men zelf moest oppassen, niet om te slaan. Te Menggala gearriveerd, maakte olifant junior een trip met het modernste vervoer middel naar Telokbetong, n.l. met een doodgewone passagiersautobus. Hij kan er dus op bogen het eerste wilde beest te zijn, dat als passagier in een omnibus meereed, zij het dan gedwongen en in gebonden toestand. Met den kustvaarder Radja Basah, van den heer Sijnja, is het dier vergezeld van zijn heer-en-meester, den heer Vogelpoel, naar Batavia gebracht, waar het op een vrachtauto werd overgeladen ea eindelijk op Dago, in den bekenden dierentuin, zijn „tenten kon opslaan”. De reis heeft het dier geen kwaad gedaan en de bezoekers kunnen thans ook een fraaien jongen olifant bewonderen. Een reusachtige python gevangen. Dezer dagen bracht een landman een reusachtige python te Rangkasbetoeng, in het Bantamsche (Ned.-lndië), om die aan den meestbiedende van de hand te doen. Hij had die gevangen op een veld tusschen het struikgewas aan den kant van een bosch. Het monster kon zich nauwelijks be wegen, want het had eerst een tamelijk groot hert beetgepakt, doodgedrukt en daarna ingeslikt. Toen het beest naar de stad gedragen werd, was de buik nog op- „De Drie Koeien” in Peckham was een weinig aanlokkelijke gelegenheid. Te kwar tier voor negen traden wij de gelagkamer binnen en het was er stampvol. Het stonk er naar tabaksrook en naar menschen, en in een hoek stond een van die helsche machi nes, waarin voor den prijs van een penny, een metalen schijf met oorverdoovend la waai ronddraait. Onwillekeurig aarzelde ik een oogënblik; toen ziende, dat Drummond zich met zijn ellebogen een weg naar de toonbank baande en Toby achter hem aanschoof, volgde ik met tegenzin. Ik gevoelde waarlijk neiging om de geheele zaak er aan te geven; de po litie bemoeide zich er immers reeds mede. Waartoe kon die liefhebberij-verkleedpartij nog dienen? „Drie van drie en een half, asjeblieft, .v.vvu, „v.v., juf,” zeide Drummond, een shilling op de onderhanden toonbank werpende. „De drommel hale mij nis ip nipt inncrprdpr apwnrdpn hpnt epdnr. Nederl. Doch dit er buitengelaten, was vooral het laatste doelpunt dat van de voet kwam van Nijboer uit een schitterend schot, een „juweeltje”. Er was groote belangstelling. 49 K'eiu» Bigg»» narin okke» Geit»» T ual 1122 itaki. Vette Ver teil per Vette Zoutere Vette Koeie» Vette Kalverea Bigg»» Lo»4e» Melk- en koeien kalm niet hooger. 6 5 4 3 1 KAATSEN. Bij de Zondag j.l. te Berlikum gehouden kaatspartij van uitgenoodigde spelers wist onze stadgenoot Jac. Jillings de 3e prijs f 30,mede te winnen. kelfkoeien kalm traag. VEEMARKT SNEEK. voorwaartsenNijboer, die zij actief en handig vindt en D. van Delden, die han dig speelt en een stevig schot heeft. Kampioenschap van Nederland. P.S.V. Kampioen van Nederland. In het zuiden heeft de Philipsploeg van Eindhoven beslag weten te leggen op het kampioenschap van Nederland door Zon dag j.l. de Groninger club Velocitas een 5 1 nederlaag toe te brengen. Degloei- lampenploeg komt dus in ’t bezit van de gouden onderscheiding door de N. V. B. voor deze wedstrijden aangeboden. Sparta—Go Ahead 2—4, In Rotterdam speelden defwestelijke en oostelijke afd. kampioenen hun laatsten wedstrijd voor de landscompetitie. De Rotterdammers moesten het met 2—4 doel punten afleggen tegen de Deventenaren, die door deze uitslag nu de tweede plaats bezetten op het ranglijstje, dat er alsvolgt uitziet Zij heeft de zaak in handen genomen”. Hij keek mij met ongeveinsde verbazing aan. „Goede Hemel! Mijn beste man”, zeide hij, „indien gij de zaak wilt overlaten aan den ouden McIver en Co., zeg het gerust. Ik bedoel, is het uw wensch, dan draai ik er geen hand voor om. Of behandelt gij de zaak liever zelf, dan trek ik mij vanaf dit oogënblik terug. En ik geef u de vrije beschikking over al mijn kleerkasten, wan neer gij vanavond naar Peckham wilt gaan”. Ik kon er niets aan doen; ik barstte in lachen uit. „Eerlijk gezegd, was de gedachte „Eerlijk gezegd, was de gedachte om naar Peckham te gaan, niet eens bij mij opgekomen”, zeide ik. „Waart gij er toe vallig niet geweest, dan zou ik van Peck ham niets afgeweten hebben, want het zou nooit bij mij opgekomen zijn, dat verschrikte kereltje naar de kamers van Toby te slee- pen, zelfs al wist ik dat hij op wacht stond voor het huis wat ik ook nooit geraden zou hebben. Ik bedoelde, dat ik het zeer vriendelijk van u vind dat gij bereid waart u met deze zaak in te laten aangezien gij Gaunt zelfs niet kent.” De uitdrukking van verbazing had plaats gemaakt voor eene van verlichting. „Bij Jupiter! mijn waarde,” merkte hij op, „Het is zeer vriendelijk van u”, zeide ik „dan hebt ge mij akelig doen schrikken. Wat - >.’D°ch zou geeft het, vraag ik u, of ik Gaunt ken of Wat gjeep er plaats, zelfs terwijl Robin zegglpn dat... dat de politie daarvoor is. niet? Gelegenheden van dezen aard doen mij telefoneerde? WH** 1V iT |>7z 7>zz X zArawMSR Lm..-.,., haald door een 51 overwinning op Velocitas. Het nieuwe „Sportfondsenbad” te Amsterdam, een der grootste inrichtingen 'ftusdi verwijd. Het P. S. V.-elftal te Eindhoven heeft Zondag het voetbal-kampioenschap van Nederland be- uto en ink 91 99 99 ra- :en die |na as, OP or- op eid te- Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door Jhr. R. H. G. NAHUYS. De iat, an- ie- 40 tn. iet ■eg de, iel iel der ijn dit en- 30, SNEEK, van 1724 juni. Geboren: Klaas Piet zv. Gerrit Jan Dijkstra en Geertje Busman; Saakje dv. Willem Toering en Hendrika Bakker; Jeitje Johanna dv. Pieter Bosma en Elizabeth Genis. Ondertrouwd: Douwe Boersma, 31 j. en Aal tje Heegsma, 26 j.; Heere Schrijfsma, 30 j. en Josephine Visser, 23 j.; Jacob Schuil, 23 j. en Lemke van der Schaaf, 21 j.; Hielke Bootsma, 25 j. en Wiegertje Blok, 24 j.; Piet Anne Slump, 23 j. en Willemke de Jong, 24 j. Gehuwd'; Sjoerd Veenstra, 27 j. en Feikje Anna van Tuinen, 29 j.; Jochem Grit, 26 j. en Dirkje Westra, 26 j.; Lodewijk Oppenhuis, 25 j. en Margje Dijkstra, 23 j. Overleden: Geert Jaalsma, 82 j., wedr. van Johanna Langeraap; Hans van Dam, 68 j., echtgen. van Aukjen Prins, wonende te Heiden schap. in- WYMBR1TSERADEEL, van 17—22 Juni. Geboren: Thomas zv. Jan Boersma en Froukje Stallinga, te Idzega; Pietertje dv. Pieter Visser en Richtje de Jong, te Oppenhuizen. Gehuwd: Dirk Dijkstra, 25 j., te Sneek en Antje Koldijk, 25 j., te IJsbrechtum. Overleden: Watte Koopmans, 77 j., wedr. van Trijntje Visser, te IJsbrechtum; Jacob Landman, 2 j., te Hommerts. '»r-——————TT- len to- 'eg eer art de e.’ aaf eef :de ere lin- van Europa op dit gebied is Zaterdag door wethouder Walrave Boissevain officieel geopend. Een oogënblik voor de opening. f 0.38 f 0.43 -0.89 -f 0.421 -0.40 f0.46 -0.50 f0.60 -0.00 f0.00 Vette Vette kalvere» iet* beter. Grukalveren goed. Nuchtere» kal veren flink prjjeh. Schapen en Lammeren prijih. Varkem en Zouten flink prjjihoudend 99 w 99 Aa» ie Veemarkt alhier waren 25 Juni ’29 tangevoeri 138 Melk- en Kalfkoeien 28 Vette Koeien 2 Stieren 12 Vette Kalveren 220 Nuchtere» Kalveren 24 Graikalveren 95 Schapen 190 Lammeren 840 Va kenaen Vette Biggen- Gesp. Oew. Gel. Verl. voor tegen punten 8 8 8 8 8 "■z. ..S

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 3