Dl K1EZEBRINK Co. J 7 Uit onze Raadzaal van Effecten- ALLE DRUKWERKEN 7 TELEF. 50 - KLEINZAND Koop en Verkoop LEVERING VAN SMEEK Verzilvering van Coupons en Lossingen. NATIONALE BANKVEREENIGING terhoff had 1 st. den op van een Hierna sluiting. juist den laatsten tijd veel nieuwe en kost- tot Zaterdag 22 dezer in de lucht hadden I BURGERLIJKE STAND. Ges wie op Jan van der Veen en Aafke Roedema te NijhuizumJentje d v. Klaas Retnery en 1. 2. Petronelle Kruis te Oppenhuizen. Huwelijken Geene. Overleden Siebe Deinum, oud 38 jaar, cent mee leve zevi mar koe onv late gen vise loo, kee GROOTZAND 32 Berl prol bou Zeei com en wati tran Z het kwa bevi bij d lijk mee b krij| stan L woi beti ven zijn het bek zal besl Fru rap| Ooi 2 ge vol ,i ver een doe get Mij voc een terl zier zal ach kht ver' „W van ik, 2 en een doe op er De h«er Kingma wordt met 13 st. beneemd; de heer Oos- gedood. Stultz was de vlieger, die den trans- :.„2 atlantischen tocht van mej. Earhart in Juni 1928 heeft medegemaakt. Geslaagd voor diploma boekhouden van de Vereeniging van Leeraren R. Tjerk- stra te Sneek en Th. Nijdam te Stavoren, opgeleid door den heer T. F. Schaafsma, leeraar Boekhouden alhier. VERGADERING van den RAAD der gemeente SNEEK MAANDAG 1 JULI 1929, ’s avonds 7% uur. Voorzitter de heer P. J. de Hoop, burgemeester. Secretaris de heer P. Sikkes. Aanwezig 14 leden. Afwezig de heer Boonstra (m. k.). Na opening is aan de orde: Punt I. Voordracht van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een onderwijzer aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs. (Bijlage 68; dos- sierno. 208). B. en W. adviseeren; Door het aan de heeren B. H. A. Peters en J. van der Meulen verleende eervol ontslag als onderwijzer aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs alhier, zijn aan die onderwijsinrichting twee vacatures ontstaan. Ter voorziening in één dezer vacatures bieden wij U de volgende, in overleg met den Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Sneek opgemaakte, voordracht aan: Auto-ongelukken in Duitschland. Nabij Hopferstadt in Beieren is een met gereedschap beladen vrachtauto op een groep menschen gereden. Twee personen werden gedood, 13 ernstig en velen licht gewond. Het ongeluk is veroorzaakt doordat de rem weigerde. Vier jongelieden uit Peussneck, die op twee motorrijwielen een uitstapje hadden gedaan reden op den terugweg om het hardst. De motorrijder, die links reed, kwam daarbij in botsing met zijn vriend. Bijna over een afstand van 45 meter bleven de motoren aan elkaar gekoppeld doorrijden. Ten slotte werd één der vrienden tegen een boom geslingerd; zijn motor viel in een afgrond. Een vriendin, die achterop zat liep een ernstige schedelbreuk op en overleed spoedig. De bestuurder werd naar een ziekenhuis vervoerd, waar ook hij weldra aan zijn verwondingen is overleden. De twee anderen kwamen er met geringe ver wondingen af. Een jong onderwijzer van de Duitsche particuliere school te Hockerup (district Apenrade) is met zijn motor in botsing ge komen met een auto. De onderwijzer werd bewusteloos naar het Ziekenhuis te Apen rade gebracht, waar hij weldra is overleden. Een dame, die achterop zat, heeft een arm breuk en andere verwondingen opgeloopen. Ernstig auto-ongeluk. Op den terugtocht van een bruiloftspartij is Zondagavond bij Wenden in Livland een auto met bruiloftsgasten, die in al te vroolijken staat verkeerden, in een sloot naast den weg geraakt. De auto sloeg om. Drie inzittenden werden gedood en 15 ernstig gewond Vier der gewonden verkeerden in levensgevaar. De chauffeur, die er goed af is gekomen, is op de vlucht geslagen, maar werd later gearresteerd. De geredde Oceaanvliegers. De Spaansche Oceaanvliegers, majoor Franco en zijn gezellen zijn door een Britsch schip opgepikt. Het leek haast niet moge lijk, dat zij bij ’t onstuimige weer van den laatsten tijd, zoo lang aaneen op zee zou den hebben rondgedobberd. En toch is ’t zoo. Acht maal vier-en-twintig uur heeft het vliegtuig op ’t woelige water rondge dreven. Telegrammen uit Madrid aan de Crt. ge- ongeveer f 100.000. De schade der ver brande goederen bedraagt circa f 500.000. Verkiezingsrelletje. Twee auto’s met propagandisten der 5. D. A. P. zijn naar Het Volk bericht te Nieuwerbrug lastig gevallen door een troepje jongelui onder aanvoering van den heer D. de Vries, een vooraanstaand A. R. daar ter plaatse. Ofschoon de propagandisten klappen opliepen moet de politie werkloos hebben toegezien. Toen een der propagan disten een stilet trok ter zelfverdediging konden zij ongehinderd vertrekken, maar in Bodegraven liep deze man proces-ver- baal op wegens het dragen van verboden wapenen. De verkiezing voor de Eerste Kamer. Het Hdbl. verneemt dat de Statenleden van den Vrijheidsbond in de provincies Noordholland en Friesland voor de a.s. verkiezing van de Eerste Kamer zullen can- dideeren: 1. S. van den Bergh; 2. E. Hel dring, 3. dr. J. E. van Welderen baron Rengers; 4. mevr. M. B. Boissevain—Pijn appel; over de vijfde piaats wordt nog door de beide Statenclubs onderhandeld 6. D. J. van Houten Sr.7. mr. C. H. Guépin. 2e Religieus Socialistisch Congres. Door de Centrale Commissie, samenge steld uit het Religieus Socialistisch Verbond, de Arbeidersgemeenschap der Woodbrookers en „De Blijde Wereld”, zal een 2e Reli gieus Socialistisch Congres gehouden wor den te Amsterdam op 28 en 29 September a.s. Als bizonderheid kan thans reeds mede gedeeld worden, dat één van de inleidingen gehouden zal worden door Heinrich Mer tens, de leider van de Duitsche Katholiek- Socialistische beweging, hoofdredacteur van „Das Rote Blatt”. De rede zal in het Hollandsch vertaald worden. Bedorven visch. Berlijn zou gaarne veel visch willen eten, goede en goedkoope visch. Niet van die visch, waarvan het koken in de heele straat onaangenaam merkbaar wordt en ook niet van die snoekbaarzen, die een burgerman alleen betalen kan, als hij de heele verdere week geen vleesch meer eet. Nu heeft men al een dozijn jaren lang het probleem eenigs- zins vereenvoudigd er is visch genoeg, maar niet in de leeggevischte Havelmeren om Berlijn, doch in Finland. In de Finsche meren zou men dagelijks honderden cente naars snoek en baars kunnen vangen, zon der zorg voor leegvisschen te hoeven koes teren. Hoe krijgt men nu die visschen naar gesprongen. De man, die het apparaat be diende, werd door den geweldigen lucht druk uitelkaar gereten, een ingenieur werd Voor dit voorstel stemmen de leden: Zuiderbaan, Siemensma, zwaar gewond. Het bovengedeelte van het - -r,.,, „i, .„«„u „q een elndweegs Nekkramp te Waalsdorp. In verband met een geval van nekkramp, dat zich in het barakkenkamp te Waalsdorp heeft voorgedaan onder het personeel, het welk bij de eerste stormschool een cursus volgt, is dit personeel uit de barak in het kamp overgebracht naar het terrein van de stormschool. Als gevolg daarvan zijn alle verdere cursussen bij die inrichting stopgezet. Staking 1 andarbeiders in Oostelijk Groningen. Te Winschoten is Zaterdag voor de justitie geleid de 27-jarige S. O., uit Nieuwolda, leider der landarbeidersstaking aldaar, die bekend heeft, met het oog op het plegen van sabotage, een groote hoeveel heid staafijzer ten nadeele van den heer Bos te hebben gestolen. O. is in voorloopige hechtenis gesteld. Weer twee branden te Rotterdam. Op korten afstand van elkaar hebben in de binnenstad te Rotterdam al weer twee kleine brandjes gewoed. Van 't een, in een kantoor aan den Schiedamschen Singel, staat wel vast, dat men hier met brand stichting te doen heeft. Ernstig ongeluk bij de Rotterdamsche vliegfeesten. Op ’t vliegveld Waalhaven te Rotterdam zijn Zaterdag en Zondag vliegfeesten ge houden. Vooral Zondag was de belang stelling buitengewoon groot. Op den veel te smallen weg, die Charlois met de Waal haven verbindt, was, schrijft de Crt., Zondag ’n ontzaglijke menschenmenigte op de been, ’n Gemeentebus, propvol met passagiers, moest plotseling wijken voor ’n fietser, die van achter ’n andere auto opeens te voor schijn kwam De chauffeur draaide het stuur hard naar rechts om, waardoor hij juist tusschen twee boomen door op het Oceaan vlieger omgekomen. De vliegers Wilmer en Stultz zijn gister I echtgenoot van Martentje Bokma, wonende bij een vliegtuigongeluk in de Ver. Staten te Oaastmeer; overleden te Leeuwarden. Vadermoord. Zondag heeft te Crepy een 17-jarige bak kersknecht, die ter gelegenheid van een dorpsfeest was overgekomen, zijn vader met een bijlslag gedood. Zijn moeder had zich tegenover hem beklaagd over het ongeluk kige leven, dat zij met zijn vader had en de zoon was hierop naar de schuur gegaan, waar zijn vader rustte en had deze na eerst nog een in den weg staande ladder op zijde gezet te hebben, met een bijlslag gedood. Vervolgens is de jongen zijn daad aan zijn moeder gaan vertellen. HEERENVEEN, 2 Juli. De directie der Ned. Tramwegen heeft tot wederopzegging toe gedeeltelijk de beperking van het recht- streeksch spoorweggoed.vervoer op de lijnen Leeuwarden—St. Jacob en DrachtenGro ningen opgeheven door op deze lijnen ook weer 15 tons spoorwagens roe *e laten, waarmede naar haar inzien de handel djt oogenblik het meest is gebaat. Punt lil. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche aanbesteding van het maken van beton- fundeeringen van het aan den Oppenhuizerweg te oouwet. openbaar slachthuis. (Bijlage 67; dossierno. 1.773.12(4)). 1 Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig no. De heer Zuiderbaan stelt voor aan dit voorstel te ver- Bioscoopnieuws. De bioscoop bij de Waag heeft een amusante geshiedenis uit het nachtelijk Parijs„Martini Cocktail (nachtelijk Parijs)”. Het is het verhaal van Amerikanen die in Parijs van de cocktails profiteeren, die hun in eigen land ontzegd zijn. Mary Astor en Albert Oran hebben hierin hoofdrollen en als dit tweetal op het witte doek speelt, komt er iets goeds tot stand, wat dan ook hier het geval is. Een Ufa film „Het Groote Hotelschan- daal” siert thans als hoofdnummer het programma van de Amicitia bioscoop. Brigitte Helm is Vera Kersten, een danseres, die honger lijdt, omdat zij fatsoenlijk wil blijven. Op straat wordt zij door de auto van den Amerikaanschen rijkaard John Leeds aangereden en deze besluit haar te helpen. Zij krijgt nu spoedig een engage ment bij een theater. Edgar Merck, een verloopen tooneelspeler, dringt zich bij haar als haar impressario op. Vera zal in Baden-Baden optreden, en in de trein maakt zij kennis met Egon von Halden (Henri Stuart) en diens vriendin Fernande wordt jaloersch. Zij en Merck trachten nu Vera bij von Halden verdacht te maken door een liefdesbrief van Leeds aan Vera te vervalschen en die von Halden in handen te spelen. Maar te rechter tijd verschijnt Leeds zelf. Merck blijkt ook nog een ju- weelendief en onwillekeurig denkt de po litie dat Vera medeplichtige is Reeds wil men haar in de balzaal, waar zij aan de zijde van von Halden vertoeft, arresteeren als Leeds ook hier als reddende engel op treedt. Het spreekt vanzelf, dat von Halden en Vera, die een paar worden, vol dank baarheid Leeds gedenken. Vreeselijke misdaad. Onder verdenking van kindermoord is te Leipzig een vrouw gearresteerd. Eenige da gen geleden werd haar zoontje van enkele weken oud met vergiftigingsverschijnselen in het ziekenhuis opgenomen. Denzelfden dag overleed het kind. Bij de opening van het lijkje werd geconstateerd, naar het „N. v. d. D.” meldt, dat de dood was ingetreden ten gevolge van inwendige verbranding, vermoedelijk door een bijtend zuur. Na onderzoek bleek, dat in Maart van het vorig jaar een kindje van vier maanden van de zelfde vrouw onder soortgelijke omstandig heden in het ziekenhuis was overleden. Het vermoeden bestaat, dat de moeder beiden kinderen een of ander zuur heeft ingegeven om zich van hen te ontdoen. Auto-ongeluk in de Ver. Staten. Te Angola (Indiana) heeft een botsing plaats gehad tusschen twee automobielen. Een der auto’s vloog in brand en de daarin zittende familie, bestaande uit vader, moe der en 3 kinderen zaten opgesloten. Alleen de vader, die aan het stuur zat, kon zich in veiligheid brengen, doch de vrouw en de drie kinderen kwamen gezamenlijk om het leven. bestek wordt uitgevoerd, dus met houten palen en niet met betonpalen. (De heer Fokkens te Dokkum biedt aan het werk, als beton palen gebruikt worden voor f21.380, met houten palen voor f21.515 uit te voeren). bare machines in de fabriek geplaatst, ter- kunnen blijven. Daar het bovendien de wijl de groote voorraden welke in het laatste dagen in de streek van de Azoren pakhuis liggen ppgeslagen door water- hevig stormde, werd elk verder zoeken dan doch vooral door de rook zwaar bescha- ook als ten eenenmale vruchteloos be- digd zijn en feitelijk niet meer voor ver- schouwd, zoodat de schepen, die op zoek koop gebruikt kunnen worden, deze voor- naar de vermiste aviateurs waren, bevel raden vertegenwoordigen een waarde van hadden ontvangen, hun verdere pogingen te staken. Dit was ook het geval met de „Eagle”, het Engelsche vliegtuig-moeder- schip de commandant had van de Admi raliteit draadloos instructie gekregen om naar Gibraltar terug te keeren. Het schip had dan ook reeds den steven gewend, toen te elfder ure het tot ieders verrassing nog altijd ronddrijvende toestel door twee watervliegtuigen van het moederschip werd ontdekt, waarna al spoedig majoor Franco en diens metgezellen aan boord van het oorlogschip in veiligheid waren gebracht. Ook het toestel zelf werd aan boord ge- heschen het bleek echter door het lang durig drijven bij stormachtig weer ernstig beschadigd te zijn. Naar majoor Franco den commandant van de „Eagle” mededeelde, geraakte de „Numancia” bij de poging om de eilan dengroep der Azoren te bereiken in laag hangende wolken, terwijl men met hevigen tegenwind te kampen had. Dit, gepaard gaande met de spoedig daarna invallende diepe duisternis, was oorzaak dat Franco in den nacht van 21 op 22 dezer de Azo ren passeerde, zonder dat hij hiervan ook maar het minste idee had. Bij het aan breken van den dag ontdekten de vliegers echter aan den stand van de zon, dat zij zich reeds ten Zuid-Westen van de Azoren bevonden. De zeespiegel werd op dat oogenblik door de laaghangende wolken nog altijd aan het oog der bemanning ont trokken, zoodat men besloot op zee te da len, ten einde nauwkeurig de positie vast te stellen. Toen wij hiermee gereed waren, aldus majoor Franco, stegen wij weer op en zetten koers naar Fayal op de Azoren, doch op een afstand van nog slechts 60 K.M. van de veilige reede was onze benzinevoorraad ten gevolge van den hevigen tegenwind uitgeput, zoodat wij ons genoodzaakt zagen, voor de tweede maal in volle zee te dalen. Helaas dreven wij toen door den krachtigen tegenwind naar het Zuiden afden volgen den dag, den 23sten Juni, bevonden wij ons dientengevolge reeds op niet minder dan 160 K M. van Fayal verwijderd. De wind draaide vervolgens naar het Zuid- Westen en dit was oorzaak dat wij van dat oogenblik af in de richting van het eiland St. Maria dreven, geheel en al overgeleverd aan het spel van den wind, die geleidelijk tot een storm aanwakkerde. Van 24 tot 28 dezer dreef de wind, welks kracht voort durend veranderde, ons her en der. Van den ochtend van 27 Juni af was onze situ atie door den hoogen golfslag buitengewoon ernstig geworden en wij mogen zeker wel van geluk spreken, dat wij op het Igatste oogenblik nog aan den dood zijn ontsnapt. Over het gedrag van mijn kameraden heb ik niets dan lof, aldus eindigde majoor Franco, terwijl ook de motoren zich schitte rend hebben gehouden. Zooals reeds gezegd, verkeert geheel Ma drid in een toestand van de grootst moge lijke opgewondenheid Van tallooze particu Here huizen zijn vlaggen uitgestoken. Van het gebouw der luchtvaartorganisatie waait naast de Spaansche een reusachtige Engel sche oorlogsvlag. Een ontploffing. Bij een proefneming met het vloeibaar maken van steenkool volgens de bekende methode-Bergius, is Zaterdag te Duisburg binden de voorwaarde dat /het werk volgens het oorspronkelijk ^oor nog niet vastgestelde oorzaak onder hoogen druk staand apparaat uiteen- Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Sneek. In de afgeloopen maand werden uitge leend 2432 banden en bedroeg het aantal bezoekers 1562. Het voorstel Zuiderbaan is dus aangenomen met 131 st. Het voorstel van B. en W., aldus gewijzigd, wordt alsnu z. h. s. aangenomen. van Postkantoor Sneek. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terug ontvangen in de 2e helft der maand Juni 1929. Brieven Binnenland. Mej. van Rielh, Apeldoorn. Raad v. Arbeid, Sneek. Ds. Hoogeboom, Amsterdam. Anna de Boer, Dokkum. Alb. Lever, Sneek. Briefkaarten Binnenland. G. Voerman, Soest. H. Kielstra, Dragten. F. Smit, Balinge. 1 briefkaart zonder adres. Geslaagd voor het examen gerechts deurwaarder de heer J.t van der Woude van hier. Geslaagd aan de academie voor beeldende kunsten te Amsterdam voor het overgangsexamen naarald. IV onze vroegere stadgenoot de heer H. Gorter. rf!i Aankondigingen. Woensdag 3 Juli 91/, uur ’s av. Harmonie. Openbare Vergadering S.D.A.P. Radiografische stemuitslag. Zang, Muziek, - ---- Declamatie. fietspad terecht kwam, midden in een groep SNEEK 24 Juni- 1 Juli 1929. Geboren: Richtje, d.v. Herre Speelman en Jantje Ruiter, wonende te Langweer, Sjoukje Janke, d.v. Tjalke de Boer en Janke Bakker, wonende te BalkJaike, d.v. Hen drik Vriesema en Rinske PiekDominicus, z.v. Pier Boermans en Mari van Wieren. Gehuwd Hans Tippersma 27 j. en Jantje Bouwdiena Cambach 18 j. Ondertrouwd: Gerrit van der Linde 71 j. en Metje Schipper 54 j.Fokke Kooi 24 j. en Afke Piersma 19 j. Sjoerd van der Werf 38 j. en Thecla Witteveen 32 j.; Sjouke Sipkema 28 j. en Aaltje van der Molen 24 j.Jan Plantinga 45 j. en Jeltje Kuipers 24 j. Overleden Sibbeltje Blom 68 j.Jakob Postmus 63 j. echtgen. v. Antje Berkenbos Hendrik de Jong 5 j. zv. Pieter de Jong en Trijntje KrolesKlaaske Akkerman 90 j. wed. v. Jan Hoekstra. WYMBRITSERADEEL, van 24—29 Juni. GeborenTrijntje, d.v. Hessel Fruinsma en Sijmontje Rusticus, te Wolsum; Anna, d.v. Pieter Yntema en Jeltje Jelsma te JutrijpHendrik, z.v. Pieter v. d. Zee en Tetje Monkel te WesthemJohanna, d.v. Fokke Flapper en Tjitje Miedema te Idzega; leke en Willemke, d.v. Gerrit Boschma en Geertje Schaap te FolsgareDictus z.v. Voor dit voorstel stemmen de leden: Zuiderbaan, Siemensma,zwaar j Nieveen, Potma, Oppenhuizen, Dokkum, Smeding, Van der',vertrek werd afgerukt en j Meulen, Hoekstra, Breeuwsma, Sijtema, Blok en Boeijenga; weggeslingerd. tegen het lid De Groot. Auto-ongelul Het voorstel Zuiderbaan is dus aanpennmen met 131 st 1. W. Meindersma, onderwijzer te Twello; 2. J. van der Ploeg, onderwijzer te Wolvega; 3. J. van Kuik, onderwijzer te Leeuwarden. Het omtrent de sollicitanten door het hoofd der school uitgebracht rapport leggen wij met het advies van bedoelden inspecteur aan U over. Wij stellen U voor, de bepaling van het tijdstip infunctietreding aan ons over te laten. Met alg. st. wordt de heer Meindersma benoemd. Punt II. Voordracht van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school no. 2. (Bijlage 69; dossierno. 208). B. en W. adviseeren: Ter voorziening in de door het aan den heer P. Tacoma verleende eervol ontslag als onderwijzer aan de openbare lagere school no. 2 ontstane vacature, bieden wij U de volgende, in overleg met den Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Sneek en na ingewonnen bericht van het hoofd der school opgemaakte, voordracht aan: R. Kingma, onderwijzer te Oude-Pekela; N. de Vries, onderwijzer te Langweer; 3. J. Oosterhoff, onderwijzer te Gieten. Wij stellen U voor, de bepaling van het tijdstip infuctietreding aan ons over te laten. wandelaars en wielrijders. Het bleek, dat de 17-jarige H. ter Haan door de auto was gegrepen. Hij had een schedelbreuk gekregen en overleed enkele oogenblikken later. De 38-jarige H. Hofman, die met zijn was eveneens op den grond zoon op het fietspad reed, door de bus gegrepen en geworpen. Ook hij bekwam een ernstige schedelbreuk en werd in bedenkelijken toe stand opgenomen in het ziekenhuis. Een derde fietser, de 15 jarige P. J. de Jong, kreeg een wonde aan het achterhoofd en werd na in het ziekenhuis verbonden te zijn, naar zijn woning vervoerd. Ook de 17-jarige mej. P. van ’t Hout, die aan vankelijk naar het ziekenhuis was gebracht, kon later naar haar eigen woning worden vervoerd. In de groote paniek vielen voorts verschillende wandelaars flauw, doch zij konden weldra weer worden bijgebracht. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat den chauffeur zeer waarschijnlijk geen schuld treft. Olieslager ij te Vormer uitgebrand. Zondagmiddag halfvier werd de brand weer der gemeente Wormer gealarmeerd voor een grooten uitslaanden brand welke was ontstaan in de Olieslagerij „de Pijl”. Zoowel de brandweer der gemeente Wormer als die der gemeente Wormerveer trokken met veel materiaal naar de bedreigde fabriek op. De brand bleek te woeden in de olie slagerij, terwijl het belendende pakhuis „Wormerveer”, waar groote voorraden lig gen opgestapeld, nog voor het vuur was gevrijwaard. Het goede functionneeren van den brand muur en de daarin aangebrachte brand deuren voorkwamen, dat de brand zich tot het pakhuis „Wormerveer” uitbreidde. Omtrent de oorzaak van dezen brand, die duizenden menschen naar de boorden van de Zaan lokte om getuige te zijn van den strijd tusschen water en vuur, tast men volkomen in het duister. Tot Zondagmorgen 10 uur heeft het personeel in de fabriek gewerkt, terwijl een uur nadien de ingenieur tezamen met ven omtrent hun haast wor.derbaarlijke red de fabriekschef de ronde door de fabriekding ’t volgende verhaal hebben gedaan zonder eenig onraad waar j De Spaansche hoofdstad verkeert in een te nemen. ‘roes van opgewondenheid over de redding Door het optreden van de brandweer van majoor Franco en zijn metgezellen, die kon, naast het pakhuis „Wormerveer” de als het ware uit den doed herrezen zijn, machinekamer voor bef vuur worden ge-1 Het mag inderdaad een wonderbaarlijk vrijwaard. toeval worden genoemd, dat het vliegtuig De fabriek zelve die in eigendom toe- „Numancia” nog is gevonden. Immers reeds behoort aan den heer Kruyskoop te Aer- acht dagen geleden moest de benzinevoor- denhout werd geheel verwoest. raad geheel uitgeput zijn geweest, zoodat Naar de heer Kruyskoop meedeelde, zijn de vliegers onder geen beding langer dan

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 2