L annex SNEEKER COURANT der gemeente Sneek Officieel orgaan Dit No. bestaat uit 3 bladen. NIEUWSTIJDINGEN. U. NRiietlandschE llwiMM opgericht tfl VpöndSIR in 1890 3 PANÜBRIIVEN 8 100‘k (TOT EEN BEPERKT BEDRAG) 45e Jaargang Zatera«t> 13 «luli >*9S Perste Blad 81 I I 'IJ Co 4-*/2 °/o PANDBRIEVEN a 9B72% 1 J VERTROKKEN: üug*v«; De SNEEKER COURANT fs een Es NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs In RESERVES RUIM f 3.000.000.— 1 Zijn gezinnen. D. Oppenhuizen te Orgelbespeling Alt. van Weenen naar Leeuwarderkade 16; Froukje rood; Marianne Reindorp, echtgen. van Herman stoet welke te water geraakt, Ook in de andere gespeelde werken van LIJST VAN INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN OVER DE MAAND JUNI 1929. "j dames, om het 'rieschen Zwem- Gorredijk 1 eerste, 1 tweede pr„ Ijlst 1 le pr. Heerenveen gelukte het niet een pr. thuis te brengen. Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Snee- ker Zweminrichting was heden 20 F. de Jong Izn. f Een groote stoet belangstellenden heeft Woensdag op de Algemeene Begraafplaats alhier de ter aardebestelling bijgewoond van het stoffelijk overschot van den heer F. de Jong Izn., die op 52-jarigen leeftijd aan de zijnen werd ontrukt en die als archi tect hier talrijke bouwwerken stichtte en als bestuurslid in vele corporaties zitting had of heeft gehad o. a. Ver. Sneeker Ambachts school, College van Brandmeesters, Snee ker Jachthaven. Talrijke kransen dekten de baar. Aan de groeve vertolkte de heer F. de Wolf de gevoelens van allen toen hij in de eerste plaats als voorzitter der Ver. Sneeker Ambachtsschool er op wees dat de overle dene als bestuurslid der inrichting steeds de belangen van leerlingen, school en perso neel met hart en ziel heeft behartigd. Na mens de aannemers wenschte spr. te getui gen dat deze architect besef had van de plaats welke die aannemers in de maat schappij innemen en hun die plaats gunde. 40 jaar heeft spr. voorts met De Jong in vriendschap omgegaan en hem leeren ken nen als een humaan mensch en een vriend uit één stuk. Hij ruste in vrede. Een familielid dankte voor de betoonde deelneming. ie f 1.102.6 0.— f 73.000.000.— 70.000.000.— Der traditie getrouw gaf de heer A. Alt van Bolsward hier weer, onder auspiciën van Het Nut een zijner drukbezochte zomer- concerten, met een, we kunnen het in één adem zeggen, goedverzorgd programma. Troffen we eerder soms een nummer aan dat men op een dergelijke avond niet zou verwachten, thans liet de artistieke samen stelling niets te wenschen over. Hoewel we bij elk concert in dezelfde her haling vervallen, kan toch ook nu niet ver zwegen worden onze bewondering voor den organist voor de goede smaak welke hij be toont inzake de registerkeuze. We weten wel dat zulks dikwijls eenigszins op het uiterlijk effect is ingesteld, maar dit neemt niet weg dat hij hierdoor toch aantoont de registratie-mogelijkheden tot in de details te overzien en naar verkiezing hierover met een uiterst raffinement te kunnen disponee- ren Bijzonder viel zulks op in de Suite Fu- de stad f 2.50, naar bulten fr. per post f 3.60. Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huls verspreid Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), II Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goênga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannenburg. Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Rijs, Oudemirdum, Wyckel. Controle op de oplaag toegestaan. Alle advertentiën worden in beide bladen opgenomen. Regelprijs 9 cent, abonnementen belangrijke korting. (waarin opgenomen de N.V. Eerste Nederl. Hypotheekbriefbank te ’s Gravenhage) Geplaatst Kapitaalf 5.750 000. waarop gestort Hypotheicen Pandbrieven IIEUWE SNEEKER COURANT (72e Jaargang) Woensdagavond is een der kinderen van den heer Bos uit de Priorstraat uit het raam van de slaapkamer op het trottoir gevallen. Hoewel de toestand van de kleine zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, schijnt het toch nogal wat mee te vallen. I j GEEFT UIT: EN a. den heer Woudstra; Pietje Lolkema, echtgen. van Cornells Punter, z. b., van Groene dijk 10 naar Britswerd, no. 62; Antje Schurer, echtgen. van Pieter de Wit, z. b., van Willem de Zwij- gerstraat 37 naar Bolsward, Gijsbert Japikstr. 25; *Geertje Ottema, echtgen. van Jelle Schuil, z. b., van Wijnkanstraat 1 naar Enschedé, Eschstraat 46; Maria A. J. van der Kallen, z. b., van Grootzand 6 naar Steenwijkerwold. R.-K. Kweekschool; *Durk Arend Leentjes, koopman, van Harinxmakade 9 naar Rotterdam, Pantser- straat 21a; Klaasje Mulder, Off. Leger des Heils,, van Kleinzand 20 naar Den Haag, Ge bouw Leger des Heils (I); Hendrika Jeena Jon ker, kapitein Leger des Heils, van Kleinzand 20 naar Schiedam, Gebouw Leger des Heils; Dirkje Bleeker, dienstbode, van Oude Koemarkt 55 naar Pingjum, no. 151; Johanna Kleinsmit, dienstbode, van Prins Hendrikkade 45 naar Wil lemsoord (gem. Steenwijkerwold); IJtje Elde- ring, hulp in de huishouding, van Singel 52 naar Barchem (gem. Laren), p. a. Ds. Ban ning; Feikje Anne van Tuinen, echtgen. van Sjoerd Veenstra, z. b., van 2e Selfhelpstraat 25 naar Ermelo, Sophialaan 14E; *Durk van der Goot, Gem. secretaris, van Maria Louisestraat 2 naar Workum, Wijk A 129; Dirkje Westra, echtgen. van Jochëm Grit, z. b., van Lijnbaans- buurt 13 naar Assen, Molenstraat 84; Theresia Sophia Hollander, winkeljuffrouw, van Sohaap- markt 15 naar Alkmaar, Schoutstraat 30; Lemke van der Schaaf, z. b., van Grootzand 14 naar Bolsward, Gijsbert Japikstraat 27; Trijntje Wa- ringa, dienstbode, van Kloosterdwarsstraat 3 naar Ijlst, p. a. H. Minkema; Neeltje van der Meulen, leidster vacantie-kolonie, van Singel 26 naar De Steeg, „Het Rivierhuis”; Hlske Velkers, verpleegster, van Stationsstraat 28 naar Ren- kum, Herstellingsoord „Renkum”; Albert Epke Idzenga, kok, van Kloosterstraat 7 naar Leeu warden, hotel „De Klanderij”; Leonard Bosma, ambtenaar ter Secretarie, van Albertine Agnes- straat 1 naar Oosterwolde, no. 370; Hiltje Leer ling, echtgen. van Peter van der Meer, z. b., van Wijlem de Zwijgerstraat 6 naar Groningen, Abeenstraat 12; Simon Baarda, boerenknecht, van Woudvaartskade 62a naar Nijega (H. O. N.), no. 64; Jelle Abma, fabrieksarbeider, van Kloosterdwarsstraat 8 naar Koudum B. no. 133; *Meine Meines, koopman, van Kruizebroeder- straat 81 naar Amsterdam, van Heemskerkstr. 7, la; Jan Veldhuis, horlogemaker, van Johan Willem Frisostraat 41 naar Brussel, Rue des tripiers 12, p. a. Nic. Tensen; *Jacob Gorter, stafmuzikant, van Kapelstraat 7 naar Den Haag, Begoniastraat 62; Hinke Sminia, dienstbode, van Willem Frederikstraat 18 naar Eindhoven, Fruitlaan 35. Die voorbereiding bleek overigens uitste kend in orde, alles verliep vlot. Prachtig was alles geregeld, dank zij het vele werk door bestuur en diverse commissies verricht. De u i t s 1 a g'è n. No. 1. 50 M. schoolslag. Jongens; adspi- ranten. Aantal deelnemers 21. le prijs, me daille Dirk Visser te Ijlst, in 49.4 sec.; 2e prijs, medaille Jan Haytink te Sneek, in 49.6 sec., wien tevens de medaille werd toege kend voor den mooisten schoolslag. No. 2. 50 M. schoolslag, Meisjes; adspi- naar Leeuwenburg 6a; Catrinus Petrus Boersma, banketbakker, van St. Nicolaasga naar Groot zand 53; Ynskje Pietrik Postma, dienstbode, van Oppenhuizen naar Hooiblokstraat 13; Evertje E. G. J. van den Born, off. Leger des Heils, van Amsterdam naar Kleinzand 20; Jochum Lourens, grondwerker, van Poppinga- wier naar Boschstraat 9; *Dominicus Steenstra, pottenbakker, van Workum naar Oppenhuizer- weg 94 (inw.); Jeltje Landstra, dienstbode, van Heerenveen naar Priorstraat 1Baukjen Wiel- sma, (wed. van Tjerk de Boer), z. b., van Bolsward n. Ged. Pol 2; Hiltje Postma, dienst bode, van Garijp naar Westersingel 20; Hen- derika de Jong, dienstbode, van Buitenpost naar Schaapmarktplein 4; Rinkje Piersma, dienstbode, van Rotterdam naai Kloosterdwars straat 41; Lambertha Spaanstra, onderwijzeres, van Holwerd naar Grootzand 87; Hendrik Huisman, vertegenwoordiger waschfabriek, van Leeuwarden naar Prins Hendrikkade 52; Mar- garetha Tuininga, echtgen. van J. Bruinsma, z. b., van Hantum naar Leeuwarderdwarsstraat 30; Eize van der Wal, boerenknecht, van Ef- feln (Duitschhland), naar Willem de Zwijger straat 23; !Michiel Osinga, z. b., van Idzega naar Lemmerweg 30. In de gehouden bijeenkomst van de Zwem- en Poloclub Neptunus is de heer A. Veen, oudste nog in leven zijnd op richter der Sneeker Zweminrichting be noemd tot eerelid. Pfet Molenberg, klerk, van Oudega naar Tra- bode, van Ged. Neltjeshaven 14 naar Ijlst, p. nendal 20; Antje Althuizius, z. b., van Ijlst naar Marktstraat 8; *Geert Walinga, schilder, van Den Haag naar Monnikstraat 34 (inw.); Trijn tje Jansma, dienstbode, van IJsbrechtum naar Nauwe Noorderhorne 27; Elisabeth Lageveen (echtgen. van Siebe van der Hoek), z. b., van Tijnje naar Grootzand 49; Stefanie Humer, dienstbode, van Weenen naar Lemmerweg 8; Anna Vogelzang, off. Leger des Heils, van Rot terdam naar Kleinzand 20; Geeske de Harder, z. b„ van Workum naar Leeuwarderweg 26; Robert Komminacky, los werkman, van Weenen INGEKOMEN: *Afke van Dijk (wed. Anne Bergsma), z. b., van Spannum naar J. W. Frisostraat 51Ange- nietje Visser, dienstbode, van Lemmer naar Grootzand 43; Maria Mous,' dienstbode, van Tjerkwerd naar Bothniakade 2; Tjitske van der Weij, dienstbode, van Den Haag naar Singel 24; Hendrik Meijer, metaalbewerker, van Frane- ker naar Singel 65; Hindrik Pieter Rutgers, z. b., van Amsterdam naar Singel 48; Lijkeltje Ver meer, z. b., van Vriezenveen naar Waferpoorts- gracht 12; Hiltje Faber, dienstbode, van Noord- wolde naar Boschstraat 5; Jitske Wagenaar, dienstbode, van Oudega naar Stationsstraat 22; Idske Beekema, dienstbode, van Workum naar Kleinzand 91Maria Tecla Bouma (echtgen. van Jan van der Meulen), z. b., van Lemmer naar 2e Woudstraat 23; Ettje Bilstra, huishoudster, van Wanswerd naar Kleinzand 50; Johan Fre- derik Hennekes, kapper, van Amsterdam naar Oude Koemarkt 73; Marie Eibl, dienstbode, van Den Haag naar Leeuwarderweg 45c; Locina Roukes Faber (echtgen. van Sjoerd Bruinsma), z. b., van Leeuwarden naar Grootzand 75; An tonia Doïnk, huishoudster, van Barlo (West falen) naar Schaapmarktplein 15; Wilhelmina Doïnk, winkeljuffrouw, van Rhede (Westfalen) naar Schaapmarktplein 15; Pietje IJntema, dienstbode, van Groningen naar Stationsweg 4; Maria Ausperger, dienstbode, van Leoben (Oos tenrijk) naar Schaapmarktplein 1Wipke van Houten, dienstbode, van Heerenveen naar Wes tersingel 1*Renze Wudma, voerman, van Leeuwarden naar Zuidend 40; *Tjamme Dijk stra, grondwerker, van Tirns naar van der Heij- buurt 29; Cecilia Petronella Ferwerda, dienst bode, van Leeuwarden naar Klein Tinga 3; Jan Menno Nap, kantoorbediende, van Groningen n. Tulpstraat 13; Bieuwe Couperus, bakker, van Scharnegoutum naar Hoogend 24; *IJmte Ja cobs Greijdanus, kruidenier, van Dronrijp naar Suupmarkt 13; Jantje Raukema, dienstbode, van Gauw naar Groenedijk 10; Piet Hofstra, boeren knecht, van Goënga naar Groenedijk 10; Aag Sluis, dienstbode, van Hindeloopen naar Park straat 11Martje Dirkje Kingma, huishoudster, van Burgwerd naar Bolswarderweg 1; Theunis Uilke de Vries, assistent Leeszaal, van Hilver sum naar Julianastraat 8; Hendrik Visser, grond werker, van Roosteren naar Geeuwkade 8; Aukje Jans Spriensma, z. b„ van Dronrijp naar Suupmarkt 13; Johannes Alkema, rijwielherstel ler, van Bolsward naar Kruizebroederstraat 25; Geesje van der Werf, dienstbode, van Ijlst naar Stationsstraat 36; Elisabeth de Jong (echtgen. van Brugt Peper), z. b., van Bolsward naar scheepsboord; Murkje Bleeker, dienstbode, van Heeg naar Singel 49; Cornells Buursma, bank werker, van Huizum naar Priorstraat 19; Catha rina Henderika Potma, modiste, van Bolsward naar Scharnestraat 13; Klaas Broers, slagers knecht, van Enkhuizen naar J. W. Frisostraat 25; Marie Hobma, dienstbode, van Greonterp naar Nauwe Noorderhorne 1Leendert Smidt, fabrieksarbeider, van Leeuwarden naar Klooster dwarsstraat 25; Hendrik Bakker, wagenmaker, van Weidum naar 2e Woudstraat 15; Tietje Wassenaar, dienstbode, van -Makkinga naar Bothniakade 1Leeuwkje de Jong, winkeljuf frouw, van Amsterdam naar Swartsbuurt 1 Anna Pusswald, dienstbode, van Hofkirchen (Oostenrijk) naar Stationsstraat 3; Elisabeth Johanna Koopmans (echtgen. van Sipko Hoek- sema), z. b„ van Amsterdam naar Julianastraat 12a; *Kornelis Ritsma, schipper, van Sloten (Fr.) naar scheepsboord (ligplaats Koopmans- gracht)IJnske de Boer (echtgen. van Sake Hoikema), z. b., van Makkum naar le Badhuis- buurt 5; *Bendiks Walter Bosma, veehouder, van Scharnegoutum naar Oppenhuizerweg 35; Pieterke Steigenga, dienstbode, van Rotterdam naar Willem de Zwijgerstraat 63; Jan Dooper, slagersknecht, van Oudemirdum naar Peperstr. 7; Brand Veenstra, opperman, van Kortehem- men naar IJlsterkade 16; Harmen IJntema, kap per, van Meppel naar Boschgracht 4; Beitske Hottinga, modiste, van Bolsward naar Lijn- baansbuurt 8; Leopoldina Scholz, dienstbode, hovenstraat 10 naar Haarlem, Frankestraat 1, van Weenen naar Leeuwarderkade 16; Froukje rood; Marianne Reindorp, echtgen. van Herman Stavinga (echtgen. van Stefan Lourens), z. b., Wallega, z. b., van Oosterdijk 15 naar Huizum, van Poppingawier naar Boschstraat 2; Jacob Bosboomstraat 22; IJbeltje Tigchelaar, dienst- ranten. Aantal deelneemsters 22. le prijs, medaille Ali Vrolijk te Sneek, in 49.5 sec., met extra medaille voor mooisten school slag; 2e prijs, medaille W. Boschma te Sneek, in 50 sec. No. 3. 100 M. schoolslag" heeren, om het kampioenschap van den Frieschen Zwem- bond. Aantal deelnemers 22. le prijs, me daille, H. C. Zwarts te Oudehaske, in 1 min. 47.5 sec., kampioen 1929 2e prijs, medaille J. van Brummelen te Leeuwarden, in 1 min. 50 sec., toegewezen bij loting met S. Goe- demoed te Leeuwarden en S. Jorritsma te Sneek. Ook ontving van Brummelen een extra medaille voor den mooisten school slag. No. 4. 100 M. schoolslag kampioenschap van den Fr bond. Aantal deelneemsters 17. le prijs, medaille D. Oppenhuizen te Sneek, in 1 min. 50. 8 sec., kampioen 1929; 2e prijs, medaille W. Overeem te Oudehaske in 1 min. 57 sec. B. Wisman te Oudehaske kreeg de me daille voor den mooisten schoolslag toe gekend. Mej. D. Oppenhuizen is nauwelijks 14 jaar en legde het traject in de tijd der hee ren af. No. 5. 5 X 50 M. estafette, vrije slag, heeren, om het kampioenschap van den F. Z. B. Leeuwarden L. Z. C. (twee ploegen), Hee renveen, Gorredijk, Sneek „Neptunus” en Oudehaske. le prijs, medaille, clubprijs en 5 persoon lijke medailles Gorredijk, in 3 min. 48.5 sec., kampioen 1929, R. Hemkes, J. A. v. d. Sluis, H. Rudolphi, P. Piersma, S. v. d. Sluis. 2e prijs, medaille L. Z. C„ in 3 min 51.8 sec., S. Goedemoed, K. Westerbaan, L. H. Zeijlinga, P. Douma en J. Hotho. No. 6. 5 X 50 M. estafette vrije slag da mes. om het kampioenschap van den F. Z. B. Hieraan werd deelgenomen door Heeren veen, Oudehaske, Sneek „Neptunus” en Gorredijk. le prijs, medaille, clubprijs en 5 persoon lijke medailles Sneek „Neptunus” in 4 min. 22.6 sec., W. Boschma, H. M. Deenik, A. Muurling, A. Vrolijk en D. Oppenhuizen, Kampioen 1929. 2e prijs, medaille Gorredijk, in 4 min. 48 sec., S. v. Apeldoorn, E. Looijenga, P. Koelma, M. de Vries en A. Koelma. No. 7. 100 M. vrije slag heeren. Aantal deelnemers 6. le prijs, medaille Fr. Piersma te Sneek, in 1 min. 34 sec. 2e prijs, medaille J. Hotho te Leeuwar den, in 1 min. 43.6 sec. Het Europeesch record is 59 2/6 sec. No. 8. 50 M. vrije slag dames. Aantal deelneemsters. 10. le prijs, medaille W. Overeem te Oude haske, 49.5 sec. 2e prijs, medaille Sneek, 52.2 sec. No. 9. Waterpolowedstrijd. „L. Z. C.” te Leeuwarden: V. d. Hoek, Eerligh, Hotho. Zeijlinga, Westerbaan, Goedemoed. Douma. „Neptunus” te Sneek: Piersma, v. Manen, Steenhuizen. Jorritsma, Sevensma, v. d. Pijpekamp. Stam. De Sneeker ploeg was, dank zij de ge regelde training, verreweg de meerdere. De uitslag luidde: „Neptunus te Sneek-^- „L. Z. C.” te Leeuwarden 50. De heer E. Biet uit Amsterdam gaf een demonstratie in schoonspringen. Het was fenomenaal wat werd getoond in het zeven tal sprongen, n.l.: 1. zweefsprong uit stand; 2. hurksprong uit stand en vooral 3. hand stand „Levend IJ”, symbool der zwemver- eeniging „Het IJ” te Amsterdam; 4. Auer- bachsprong uit stand; 5. half schroef uit stand rugwaarts; 6. tweedubbel salto 1 M.; 7. contra snoekduik uit stand. Een aardig komisch nummer, een bruids- ~...6 „VVOL..JVKU. waa.na .ui CCii stoet welke te water geraakt, voorbereid nèbre van Guilmant en de Rêverie du Soir toelichting op de programma-nummers gaf. door den Sneeker zwemmeester P. Jorrit- van Saint-Saëns. Die voorbereiding bleek overigens uitste- sma' viel ook zeer in de smaak. Ook in de andere gespeelde werken van Na afloop werden de prijzen met een toe- Mendelssohn en Bach konden we de opvat- passelijk woord uitgereikt door den heer tingen van den organist alleszins waardee- ren De concerten van Alt zijn ons des zomers 2 kampioenschappen veroverden, en zwem- veel verkwikking brengen, mers haalden 4 le pr., 3 2e pr. en 2 pr. voor de schoonste slag, waaruit het degelijke on- derricht der Sneeker Zweminrichting blijkt. Leeuwarden verwierf 3 2e pr. en een me daille voor de schoonste slag. Oudehaske 2 eerste pr., 1 tweede en 1 med. schoonste slag. Zwemwedstrijden Friesche Zwembond. De pas opgerichte Friesche Zwembond hield hier Woensdag in onze zoo uitstekend ingerichte Zweminrichting zijn eerste wed strijden, waarbij het ook om de kampioen schappen ging. Het weer werkte mee om de dag tot een succes te maken, de temperatuur van het water was 18 en de talrijke toe schouwers genoten van een zonnetje, dat ons zoo lang in den steek liet. Voor de wedstrijden sprak allereerst de heer Bakker, voorz. der Ver. Sneeker Zwem- inr., die allen welkom heette en er zijn vol doening over uitsprak dat de eerste bonds wedstrijden hier te Sneek werden gehouden. Daarna was het woord aan den heer P. J. de Hoop, burgemeester onzer gemeente, die wees op de beteekenis van den nieuwen Bond voor de organisatie en ’t in goede ba nen leiden van de Friesche zwemsport. Het is gelukkig dat het opgroeiend geslacht zich met enthousiasme oefent in deze nuttige sport en te prijzen dat de Sneeker Zwem inrichting mede wil werken om straks op de onderwijsrooster der lagere scholen al hier ook het vak zwe*nmen in te voeren. Zwemmen is gezond, maar als men kan zwemmen kan men in tijden van nood ook vaak het eigen leven of dat van anderen redden. Spr. twijfelde niet of de Friesche Zwembond wachten tijden van grooten bloei. Hiermede opende spr. dit zwemfeest. De voorzitter van de F. Z. B., de heer J. de Boer van Leeuwarden, dankte voor de woorden door den vorigen spreker gespro ken en sprak de wensch uit, dat deze eerste wedstrijden van den bond de bloei van de zwemsport zouden bevorderen. Tenslotte dankte de voorzitter der wed- strijd-commissie, de heer G. v. d. Pijpe kamp, voor de van velen in velerlei vorm ontvangen medewerking bij de voorberei- ding van deze wedstrijden, waarna hij een J. de Boer, voorzitter van den Bond. De Sneeker zwemsters, die mogen we nu vooral wel eerst noemen nu de dames hier als een muzikale oase. Moge hij ons nog Hendrikus Stoelinga, kleermaker, van 3e Woudstraat 25 naar Oosterwierum 62; Emma Huitema, echtgen. van Hendrikus Stoelinga, z. b., van le Steenklipstraat 85 naar Oosterwierum 62; *Wiebe de Vries, reiziger, van Johan Wil lem Frisostraat 51 naar Oosterwierum 42; Dina Koster, zonder beroep, van Tulpstraat 7 naar Harlingen, Brouwerstraat 10; Jan Feenstra, boe renknecht, van Zomerrak 8 naar Nes (Utinge- radeel) 26; Franke Zijlstra, boerenknecht, van Oppenhuizerweg 35 naar Uitwellingerga, p. a. wed. E. P. de Jager; Hendrik Kooy, telefoon- monteur, van Prins Hendrikkade 8 naar Tilburg, Koopvaardijstraat 50; Maria Theresia Winia, dienstbode, van Oosterdijk 25a naar Heeren veen, Compagnonstraat 636; Harmen Reik er, kapper, van Willem de Zwijgerstraat 89 naar St. Nicolaasga 49; *Anna Maria Bisschof, echtgen. van K. C. F. Schlotter, z. b., van Oppenhuizerweg 30 naar Geldermalsen, Tuin dorp C 136; Jan Harm Seinen, kapper, van Zuidend 1 naar Den Haag, Kolpingshuis, Z. O. Buitensingel 138; Woutera Timmer, dienstbode, van Hoogend 4 naar Herveld D 114; Bernardina Maria van der Meulen, z. .b., van 2e Woud straat 23 naar Breda, Havermarkt 7; Anna Catharina Nijhuis, hulp in de huishouding, van Galigastraat 9 naar Andijk, Oost, p. a. M. Zee; Sipke Draisma, fabrieksarbeider, van Tranendal 13 naar Breda, Visscherstraat 3a; *Kornelis Visser, schipper, van aan boord naar Zwart sluis W 3, no. 256; Hinke van der Goot, dienst bode, van Bourbonstraat 5 naar IJsbrechtum; Anna Hoikema, echtgen. van Sjoerd de Vries, z. b., van Oppenhuizerweg 108 naar Leeuwar den, Huizumerstraat 5; Uilke van der Meulen, slagersknecht, van Priorstraat 19 naar Lemmer, Polderdijk, Wijk G, no. 95; Siebrigje Kolk, dienstbode, van Geeuwkade 84 naar Folsgare 48; Catharina Deden, dienstbode, van Stations weg 15 naar Mirns en Bakhuizen, no. 229; Fim- mia de Jong, dienstbode, van Kleinzand 91 naar St. Nicolaasga 67*Brand Mulder, los werkman, van aan boord naar Enschedé, woonwagen kamp; Anna Koolman, wed. Lodewijk Cornelis van der Woude, z. b., van Nieuwbuurt 27 naar Enschedé, woonwagenkamp; Pier Gosse de Vries, monteur, van Oude Koemarkt 21 naar Assen, Nieuwstraat 1Auwerdina Jacoba van der Woude, dienstbode, van Westersingel 1 naar Haarlem, Nachtegaalstraat 95; Antje van der Woude, dienstbode, van Westersingel 1 naar Haarlem, Nachtegaalstraat 95; Kaatje van Elsloo, dienstbode, van Parkbuurt 13 naar Leeu warden, Eewal 64; Roelofje Nauta, dienstbode, van Oppenhuizerweg 35 naar Wartena, p. a. J. Nauta; Antje Oosterdijk, dienstbode, van Leeuwenburg 1 naar Nijehaske, Wijk; E., no. 84; Sjoerdtje Faber, echtgen. van Rein Quarré, z. b„ van Havenstraat 18 naar Ferwoude; Sij- bren Gijsen, bakker, van Johan Willem Friso straat 22 naar Leeuwarden, Jacob van Aken straat 17; Jetze Tigchelaar, monteur, van Kloos terdwarsstraat 8 naar Bolsward, Hoog Bolwerk 23; Herre Klopstra, chauffeur,-van le Frittema-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 1