n I L !l De De ver rijk f 33.000 subsidie in uitzicht gesteld. najaar te laten liggen. Men deelt ons mede dat aan de Leidsche Universiteit is geslaagd voor het doctoraal examen theologie Ds. W. Banning vroeger alhier, die voorts benoemd is tot directeur der Woodbrookers-beweging in Holland. Dood door schuld. Te Haarlem stond de 30-jarige Haagsche medicus W. M. terecht wegens aanrijding met zijn auto van een meisje, dat gedood werd. Eisch f 300 boete, sub. 1 maand hech tenis. Gis d. Mc hover aangi grom het z is ov Bevorderd van klasse 1 naar 11: J. v. d. Gaast te Hommerts, W. Glashouwer te Hin- deloopen, D. de Graaff te Heerenveen, Jettie van Ruijtenberg te Pingjum, Marie J. Jonk mans, F. E. Vreede, beiden te Sneek. Voorw. bevorderd: J. J. de Jong te Nijland en C. Sundermeijer te St. Nicolaasga. Af- gew. 3. Van klasse II naar 111: J. H. R. Broersma, te Sneek, M. Th. Germs te Akkerwoude, F. M. Haagsma te Sloten, B. R. Hofstee te Bolsward, P. U. Huistra te Scharnegoutum, H. W. Kuipers te Wommels. Voorw. bevorderd: W. H. Engelkes te Wommels, E. J. Loor te Bolsward, G. Slob te Sneek, F. de Vries te Lemmer. Afgew. 9. Van klasse III naar IV: B. J. Geerling te Burgwerd, J. v. d. Velde te Hommerts, W. v. d. Witte te Bolsward. Voorw. bevorderd: J. Kroon te Woudsend, C. J. L. Loor te Bolsward, Meta v. d. Meulen te Koudum. Van klasse IV naar V: G. v. d. Meulen te Westermeer, Brandy Kramer te Nijland, Neeltje Quack te Bolsward, Homme Zwaag- stra te Gauw, A. Krijtenburg en J. de Vos, beiden te Sneek. Voorw. bevorderd: D. P. de Jong te Nij land. Afgew. 1. Van klasse Va naar Vla: G. H. Galema te Greonterp, C. C. Smit te Makkum, A. v. d. Gedood. HEERENVEEN, 12 Juli. De 11-jarige J. Bosma te Heerenveen is door een auto over reden en gedood. Eer B.M.V door Mul naar gemee een n het oi ging nlg ti een d dalen, toen zag keerd helpei stel e dings; De b derof op d< Vai het t( Soest De uit d teren ren i de sc terwe vangi kreeg van 1 gehui 1 He Of berin Diaz meen schap verhe ter o van d Aan Furm word rente M< dan haar te v; plicli noen was brief bove D< zich druk heeft Hij geve veroi beste scha] verh' was. Ei beste Wel hem is di ken Ook inge tater herk een Ams N met zoek de 2 is b midi de v dach had was Bi heefi hebt U zami pen scha verh bijgi wan vele T dooi Heij en A. Nijhuis, beiden te Sneek. Afgew. een autotocht te maken, heeft tengevolge 2. Van klasse'Vb naar VIb: Voorw. bevor derd Grietje A. Sluis te Koudum, H. Welle- ma te Sneek. Tot klasse I werden na gehouden toelatings examen toegelaten: J. Bakker, Minke Bok- ma, W. Feenstra, Sj. Jöustra, W. Pot, allen te Sneek, Tine Dijkstra te Sloten, Br. v. d Gaast te Heidenschap, J. Gras te Abbega, P. Kloek te Longerhouw, L. Riegstra en G. Wassenaar, beiden te Ijlst, H. Zondervan te Oppenhuizen. Afgew. 5. pleegd. Thans is hij in zooverre hersteld, dat hij weer lichten dienst doet. dat hij de daad heeft gedaan. De man, dien hij getroffen heeft, had de gewoonte hem steeds te prikkelen met allerlei dingen. Ook op den bewusten avond had hij wat te zeggen op ’t brood, dat hij at, en toen voorbestemd de groote organisatie te worden voornemens schijnt, dit wetsontwerp tot het die zij nu is. Overgaande tot de fata, zeide spr., dat het hem moeite kostte van de schoone won deren van het verre land over te gaan tot de vrij droeve realiteit onzer naaste omgeving. Spr. doelde hier op het ongunstig resultaat van de overgang. Velen zijn afgewezen voor een hoogere klas, veel herexamens zijn ge geven; in het herexamen, dat volgens een enquête nog op 55 gymnasia als regel geldt, schijnt Sneek nu de eereplaats op bedenke lijke wijze in te nemen. Dit jaar is nog niet besloten de herexamens als regel af te schaffen, de thans gegevene zullen bijdra gen tot vermeerdering van het statistisch materiaal. Mocht er het volgend jaar geen verbetering komen, dan zal ernstig de af schaffing van het herexamen worden over wogen. In deze cursus was er veel ziekte onder het leerarencorps; de lange winter met ijspret werkte verlammend op de ijver der leerlingen, doch het ongunstig resultaat was niet noodig geweest, als de leerlingen in het begin van den cursus flink hadden aangepakt, daarop wenscht spr. de nadruk te leggen. Hoewel zelf tegenstander van een toela tingsexamen, heeft spr. wel moeten advisee- ren voor den nieuwen cursus een toelatings examen te eischen. Het zij er verre van dat spr. de slechte resultaten aan het gymna sium wijt aan de voorbereiding ter lagere school, doch een feit is het dat niet alle leerlingen op verklaring toegelaten bleken de noodige geschiktheid voor het gymna sium te hebben. Tot overleg met de betrok ken hoofden is het gymnasium steeds be reid. Spr. breekt nog eens een lans voor be tere aansluiting door middel van instelling door B. en W. van een commissie, en wekt Volksonderwijs op in deze mede te werken. te zijn ontstoken. Het O. M. vroeg drie maanden gevangenis straf, maar gezien de omstandigheden, wilde spr. die vragen voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. De politierechter zei, dat de ten laste legging is bewezen en dat zwaar lichamelijk letsel het gevolg is geweest. Het feit is ernstig, en daarom heeft spr. gedacht aan onvoorwaardelijke gevangenisstraf. Tijdens het verhoor is hij echter tot andere ge dachten gekomen en staat nu tusschen geld boete en een voorwaardelijke straf. Die geldboete moet hoog zijn en dan treft hij ook het gezin van verdachte. Daarom zal hij overeenkomstig den eisch een voor waardelijke straf vragen. Echter moet bekl. zijn verontschuldigingen aanbieden aan den getroffene. Tenslotte vroeg spr. 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proef tijd van een jaar. Het Suikerwetje. Een filiaal van een ambachtsschool. De Ver. Heerenveensehe Ambachtsschool heeft besloten tc Jubbega een filiaal voor timmeren te vestigen. Voor dit doel en ver- grooting van het schoolgebouw heeft het gehad, dat 4 autobezitters zich voor dit mooie doel bij het Burgerlijk Armbestuur aanmeldden. Dat is te weinig. Mogen wij autobezitters nog eens aan deze oproep herinneren en opwekken zich bij het B. A. te melden De brandweer werd hedenmiddag gealarmeerd voor brand in de tabaksfabriek „De Vos”, fa. Jac. Fortuin alhier. Ze behoefde echter geen dienst te doen, met eigen middelen werd het onbeduidende brandje gebluscht. Naar de N. Rt. Ct. verneemt, is de kans groot, dat het Suikerwetje, dat na het wets ontwerp betreffende de financieele betrek king tusschen Rijk en gemeenten op de agenda der Eerste Kamer voorkomt, van de agenda zal worden afgevoerd. Het laat zich nl. aanzien, dat er deze week niet voldoende tijd zal overblijven voor de behandeling van het Suikerwetje, in welk geval de Kamer dat de keizerin Sabina er eerst een kijkje had genomen, de hofdichteres Balbilla ver- ceuw/gde dit feit in eenige strofen op het beeld. Dat dit keizerlijk bezoek uitstekend geregeld was blijkt uit het feit, dat op een gevonden potscherf een kwitantie is ge plaatst voor geleverde gerst voor het kei- Aanwezig en te bevragen bij de navol- zerlijk bezoek, gedagteekend 12 Sept. 130, gende ingezetenen, onderstaande voorwer- dus meer dan twee maanden voor het be- pen, als gevonden aangegeven op 11 en 12 zoek. Soldaten vooral, dan kooplieden en enkele studielustigen waren eerst de toeristen. In de Romeinsche keizertijd wordt dit bezoek voor lieden van allerlei standing en beroep mode, dokters van ouds reislustig! advocaten, ingenieurs, rechtsgeleerden, his torici, leerlingen van scholen, enkele tim merlui, schilders, smeden enz. zijn nu de be zoekers. Als men deze opsomming vergelijkt met de vreemdelingen die nu bv. onze stad bezoeken, blijkt hoe een enorme verschei denheid van beroepen thans staat tegenover de ongecompliceerdheid van de antieke maatschappij, een fundamenteel verschil, voor een juiste beoordeeling der oudheid van groot belang. Het groote verschil van het antiek toerisme met dat van het heden is, verschil in communicatiemiddelen terzijde latende, dat het eerste niet georganiseerd was. Spr. eindigde met de aanwezige toeristen vreugde op hun reis te wenschen; gij zult, zegt spr., uw inscripties niet meer ten bate van het nageslacht op monumenten behoe- wen neer te krassen, maar moge ook het wonder van het verre land uw oog en hart treffen als weleer de oude toeristen, en moge de reisvreugde van hen, die tot onze school in betrekking staan, worden inge dragen als waardevolle inzet voor de nieuwe cursus. Gevonden Voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11!6 en 12/2 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd op 11 en 12 Juli 1929: bruine muts. Het Friesche Rundvee-stamboek Jubileert. Heden Vrijdag 12 Juli is het 50 jaar ge leden, dat In café „De drie Romers” te Roordahuizum ’n twintigtal belanghebbenden bij den Frieschen veehandel bijeenkwam om het Friesche Rundvee-Stamboek op te richten. Reeds op 1 Mei 1879 vonden aldaar pre liminaire besprekingen plaats, die op 12 Juli van dat jaar in een daad werden om gezet. Het eerste bestuur bestond uit de heeren Baron van Harinxma thoe Siooten, voor zitter, D. van Konijnenburg, secretaris, K. N. Kuperus, W. T. van der Molen en S. Heeg. Niet dadelijk was het Rundvee-Stamboek juli 1929: huissleutel, B. Jonkmans, Park straat 10; dop van kinderwagen, Wester- dijk, Zuidend la; beursje met inhoud, B. de Boer, Oppenhuizerweg; gouden kettinkje, P. de Jong, Kloosterhof 5; duimstok, v. d. Meer, GrootzancL 60; hondenpenning, W. Jansen, Zuidend 10; badmuts, M. Hoekstra, 4e Frittemahovenstraat 10; pakje w.i. jon- genskiel, J. Olij, 2e Selfhelpstraat 21. Promotie Gymnasium. Exspectata dies aderat de langverbei de dag brak aan, zoo begon de rector he denmorgen zijn rede in de Doopsgezinde Kerk ter inleiding van de promotie. Heia, finis adest: het einde is gekomen, morgen is het vacantie, vacantie dat is reizen, trekken, geen grenzen bestaan meer voor ons, heel de wereld ligt binnen ons bereik in onzen tijd van georganiseerd toerisme, een tech nisch geperfectioneerde vorm van iets, dat trouwens de mensch van alle tijden kende. Ook de Romeinen en Grieken hebben ’t toe risme gekend, dat antieke toerisme was geen schoone verbeelding van onzen kun stenaar toerist bij uitnemendheid: Louis Couperus. Solon, Herodotus, Horatius, Catullus, Ho merus, zij allen waren toeristen. Hoe oud de combinatie business en sight-seeing is, blijkt uit een mededeeling bij Isocrates waar een jonge man uittrekt om handel te drijven en de wereld te zien. Grieken en Romeinen waren ook hierin even slecht als wij, dat hun toeristenneigin gen niet in de eerste plaats de schoonheden van eigen land golden; zooals Pausanias en Plinius reeds getuigden. Ook hun verlangen ging uit naar een terra miraculorum ferax, een land rijk aan wonderen en als nu was ook toen Egypte dat. Daarheen trokken dus de toeristen der oudheid. Talrijke mededee- lingen bij schrijvers, veel papyri vertellen ons dat, maar vooral danken wij onze ken nis aan de slechte gewoonte die Grieken en Romeinen met ons gemeen hadden, nl.: „gekken en dwazen schrijven hun namen op muren en glazen”. Tal van graffiti op mu ren van Egyptische tempels geven een dui delijk beeld van het Egyptisch toeristenver keer der oudheid. Men reisde meestal al leen, en voor het meerendeel zijn het man nen, vaak hebben groepen toeristen hun namen gezamenlijk ingegrift, men bezocht de monumenten dus groepsgewijs, en soms onder leiding van een gids. Ook families reisden wel, zooals inscripties verraden. Wie alleen reisde, liet in graffiti vaak een herinnering aan de zijnen thuis, vrouw, moeder, kinderen enz. Voorts bevatten de inschriften allerlei ontboezemingen over de schoonheid der monumenten, een enthou siast drukte dat zelfs zes maal achter elkaar uit. De rector liet ons thans in gedachten een trip maken naar de pyramide van Gizeh, ook in de oudheid het meest bezochte Egyp tische monument. De pyramiden zijn echter niet bedekt met enthousiaste uitroepen van oude toeristen, omdat sedert de 14e eeuw de bewoners der omliggende plaatsen ze als steengroeven gebruiken, de pyramiden, een maal glad, hebben daardoor de trapvorm gekregen, de driekante steenen die de zij den opvulden en welke vol met ontboeze mingen van oude toeristen waren, zijn ver dwenen. Toch hebben geschriften ons van die graffiti bewaard, spr. gaf er enkele voorbeelden van; volgens een Arabisch schrijver, die in de 14e eeuw Egypte be zocht, zou een afschrift van alle meer dan 10.000 pagina’s vullen! Uit een tekst, welke spr. nog aanhaalt, blijkt dat een belangrijke groep onder de toeristen werd gevormd door de ambtenaren, die hun inspectiereizen gebruikten om wat van de wereld te zien, een gewoonte welke Tacitus reeds in Ger- manicus signaleerde. Op ’n tweede tocht voerde spr. zijn hoor ders naar de Fayum, het door de Egyptena- ren drooggelegde meer, een geweldig werk, dat te vergelijken is met onze Zuiderzeewer ken en in de oudheid groote belangstelling trok. De geheele correspondentie van Zeno, een hoog Egyptisch ambtenaar uit 300 v. Chr., met zijn ondergeschikten is ontdekt en daarin wordt herhaaldelijk van bezoeken van hooge vreemdelingen aan dit werk ge sproken; het labyrinth en ’t voeren der hei lige krokodillen waren mede attracties voor zoo’n bezoek. Dan ging een vreemdelingenstroom naar Loeksor, waar een bezoek aan het dal der koningen, met de syringes, begraafplaatsen van vele Pharaonen, werd gebracht. De wanden dezer graven zijn van onderen tot boven bedekt met voorstellingen uit het zgn. Doodenboek. In hooge mate hebben die voorstellingen de bewondering der oude toeristen gewekt, wat uit een bloemlezing der graffiti, door spr. gegeven, bleek, al zijn er ook nurksen onder als zekere Hypatios, die schrijft dat „hij er niets aan vond”. De groote attractie in ’t Egypte van den Keizertijd .was echter ’t zingende beeld van Memnon; de Grieken meenden zijn beeld te herkennen in de twee geweldige 16 M. hooge kolossen bij Thebe, die pharao Ame- nophis III voorstelden. Een dezer kolossen knapte in 27 v. Chr. door een aardbeving gedeeltelijk af en bracht, ’s morgens door de eerste zonnestralen verwarmd klank voort. Voor de Grieken en Romeinen was dat de herlevende Memnon, melankoliek groetend zijn moeder, de Dageraad, die weent: de morgendauw. Dit wonder, dat duurde tot Caracalla in het einde der tweede eeuw het beeld liet herstellen, heeft een ma gische aantrekkingskracht voor de toeristen gehad en het beeld is dan ook tot manshoog te met inscripties bedekt. Ook daarvan gaf spr interessante voorbeelden; er waren er die 5 maal terugkeerden naar die plaats of zich in dichtvorm uitten. Op 28 Nov. 130 bezocht keizer Hadrianus deze plaats, na- Bevorderd van 1 naar 2 R. Algera Sneek, H. Bakker Wommels, J. Dozeman Hom merts, U. Faber Sneek, B. Holwerda Mak kum, *K. de Jong Sneek, J. Jorritsma Wom mels, D. Lammertsma Oosterend, A. v. d. Meulen Sneek, *A. Miedema Sneek, H. Nij huis Sneek, S. Okkema Oosterend, *C. v. Rennes Heeg, IJ. Rienstra IJtens, W. de Schlffart Hartwerd, J. Smit Hindeloopen, T. v. d. Veen, Oosthem, K. Vellinga Oos terend, *A. IJtsma, Sneek, S. v. d. Zee, Hartwerd. Bevorderd van 2 naar 3‘H. Bakker Sneek, H. Begeman Sneek, *W. Blanksma Sneek, *H. de Boer Bolsward, J. de Boer Oppenhuizen, B. de Boer Nijland, L. *Dethmers Sneek, K. Feenstra Workum, *S. Groenhof Balk, S. Hein? Koudum, ‘IJ. Hiemstra Heeg, S. Jaarsma Sneek, P. Kloosterman Dedgum, *M. Langhout Gaast- meer, *G. Leenstra Nijega, T. Lijcklema a Nijeholt Arum, *G. Smit Hindeloopen, A. Weinig veehouders traden aanvankelijk tot het Stamboek toe. De meeste Friesche veehouders zagen het groote belang van een dergelijke verbetering van den Frieschen veestapel nog niet in en de nood der tijden weerhield hen mede van aansluiting. Doch al vrij spoedig werd het motief van de veredeling van den Frieschen vee stapel verdrongen door het zakelijke motief van den expo’thandel, die zich in die jaren begon te ontwikkelen. Het bleek noodig te zijn een stamboek aan te leggen, om aan buitenlandsche exporteurs de gelegenheid te verschaffen vertrouwd in te koopen. Door het samenvallen van de belangen van de bekende exporteur Kuperus en die van het Rundvee-Stamboek, ontwikkelde zich een levendige exporthandel op Amerika, met het gevolg, dat de Amerikaansche exporteurs invloed oefenden op den gang van zaken van het Stamboek en zelfs de jaarvergade ringen door hen werden bijgewoond. Het is vooral het wetk van de Friesche Maatschappij van Landbouw geweest, waar door tenslotte de fokkerij, de veredeling van eigen veestapel, weer een nieuwe prikkel ontving, waarbij vooral de aanstelling van een zuivelconsulent van doorslaande be- teekenis is geweest. Sedert 1889 ontwikkelde het Friesche Rundvee-Stamboek een werk zaamheid, waarvan onze geheele veestapel zeer veel profijt heeft gehad. In de statuten werd het doel als volgt omschrevenaanleggen en bijhouden van stamregisters van vee, toebehoorende aan In Friesland wonende leden en uitsluitend behoorend lot het Friesche ras. Vooral ook werden van belang de afstammingsbewijzen, die het stamboek gaf en die op absolute betrouwbaarheid aanspraak kunnen maken. De garanties welke het Friesche Rundvee- stamboek geeft betreffen afstamming, exte rieur, melkopbrengst en vetgehalte. Tevens bevordert het Rundveestamboek de melk- controle een groot aantal controle-vereeni- gingen, die geheel volgens de voorschriften van het Stamboek werken, zijn in de provincie we kzaam. De zuivelfabrieken bemoeien zich ook met die controle, zoodat thans 90 pct. van alle melkkoeien op pro ductie worden gecontroleerd. Voorts is door het Rundvee-Stamboek in samenwerking met den Bond van coöperatieve Zuivel fabrieken een gezondheidsdienst voor het vee in het leven geroepen, waarbij de be strijding van de rundertuberculose de eerste plaats inneemt. Zooals bekend zal dit 50-jarig jubileum in September officieel worden herdacht. Alsdan zal te Leeuwarden een veetentoon stelling en een veekeuring worden gehouden. Doch officieus zal het jubileum worden herdacht op Vrijdag 12 Juli in café „De drie Romers” te Roordahuizum. N. v. h. N. Internationaal telefoonverkeer. Het bleek bij een telling, dat Nederland verreweg het grootste aandeel heeft in de internationale telefoongesprekken met Duitschland nl. op één dag 4205 gesprek ken van 3 minuten. HOMMERT8, 11 Juli. De slagerij be woond door E. de Jong is bij publieke verkoop toegewezen aan de heer De Boer, schijnt de verdachte plotseling in woede slager te Balk. Vechtende Politieagenten. Voor den politierechter te Amsterdam stond terecht een politieagent, die op 21 Mei j.l. een collega in het posthuis aan het Droogbak met een bierfleschje op het hoofd heeft geslagen. De getroffene werd met hersenschudding naar het ziekenhuis W. Marra, Sneek’. 3e prijs 1. Hospes, gebracht, waar hij eenigen tijd werd ver- De rector nêemt thans afscheid van den heer W i er st ra, leeraar in lich. oefenin gen, die de school met deze cursus verlaat. Spr. betreurt dit heengaan van den sympa- thieken leeraar eenerzijds, anderzijds zij hem gaarne een nog lange periode van rust in volle gezondheid gegund. De leerling Coenraad Smit biedt den heer Wierstra als blijk van sympathie voor den man, die zoo uitstekend zorgde voor de lichamelijke opvoeding der leerlin gen, namens de leerlingen een antieke kof fiekan aan, waarvoor de heer Wierstra dankte. De reHor richtte zich nu tot den president curator d 1. Posthumus, sedert 1904 cu rator, sedert 1914 president, die met onver flauwde ijver de belangen van ’t gymnasium behartigde met groote liefde voor onze in stelling en zelf een levende reclame voor ’t humanisme is. Zoolang er mannen als U zijn is de gymnasiale opleiding, hoe vaak ook bedreigd, niet verloren. Naast hem staat onze secretaris-curator mr. D o r a m a, se dert 1899 curator, sedert 1906 secretaris, die gloeiend van liefde voor onze school, met groofe punctualiteit zijn taak vervult, geen Romein kon met meer zorg zijn eereambt vervullen als hij, die in de voetstappen van z n vader treedt. Spr. bood mede namens docenten beide heeren producten van Snee- ker koperkunst aan, waarin Latijnsche opdracht-inscripties worden aangebracht. De heer Dr. Posthumus dankte mede namens mr^Dorama, die door zijn prachtig werk als secretaris spr. z’n taak licht maakt, voor deze cadeaux, die zoowel bij mr. Dö- rama als bij hem een eereplaats in huis zul len krijgen. Spr. eindigde met een: dat ons gymnasium groeie en bloeie! In de pauze was er orgelmuziek. Boeken en Schoolbenoodigdheden worden spoedig en billijk geleverd door Boek- en Vulpenhandel G. v. d. Pijpekamp, Kleinzand 2, Sneek, Tel. 195. (Adv.) Bevordering Chr. Kweekschool Sneek. de Vries Scharsterbrug, S. de Vries Sneek, ‘J. Wolda Oosthem, ‘T. Zijlstra Tjerkwerd. Bevorderd van 3 naar 4 W. Bakker Wommels, B. Bergstra Sneek, ‘G. v. d. Blom Wommels, ‘K. de Boer Bolsward, 1. Boon stra Nijega, *B. Bootsma Bolsward, *F. Bosch- ma Scharsterbrug, *S. Brandsma Oppen huizen, O. Bruinsma Sneek, *J. Groenhout Sneek, S. Hibma Waaxens, M. Hiemstra Nijland, *Q. Kuperus Joure, L. Lutgendorf Makkum, D. Lycklama a Nijeholt Schettens, J. Nijdam Sneek, *J. Reijinga Donkerbroek, D. Roosjen Scharnegoutum, *L. Rutgers Sneek, *A. Rijpma Nijland, R. Schraa Op penhuizen, *C. Tiersma Uitwellingerga, T. Visser Hichtum, *O. de Vries Nijland, *J. Wijtzes Sneek. De met gemerkten zijn meisjes. Autorit ouden van dagen. De oproep eenigen tijd geleden in De oproep eenigen tijd geleden in ons blad geplaatst aan autobezitters om ouden van dagen in de gelegenheid te stellen HOMMERTS, 10 Juli. Uitslag zeilwedstrijd Zeilvereeniging Old Hof, gehouden op 10 Juli 1929. Klasse 1. 7.10 Klasse. Ie prijs Corrie van A. van Gooi, Hom merts. 2e prijs S.Z.C. van A. van der Zee, Joure. Klasse II. Vrijbuiters. Ie prijs Piet Hein van G. Hofstra, Sneek. 2e prijs N. N. van Van Dijk, Sneek. Klasse Ill. Schouwen 4.75 1.42 M. Ie prijs Meerkol van F. F. Atsma, Oppen hulzen. 2e prijs Ree van Dijkstra en Visser, Oppenhuizen. 3e prijs Sylnocht van Gebr. Leemburg, Leeuwarden. Klasse IV. Tjotters 4.70—1.70 M. Ie prijs Kabeljauw van D. Visser, Lang weer. 2e prijs Harry van H. Boelens Jr„ Uitwellingerga. 3e prijs Waldduvel van P. v. d. Meulen, Veenwouden. Klasse V. B M. Klasse. Ie prijs Violet van v. d. Wey en Oly, Sneek. Klasse VI. Groote Schouwen. Ie prijs N. N. van G. Atsma, Oppen huizen. 2e prijs Anne van S. Valkema, Oudega (W.) Klasse VII. Groote Tjotters. Ie prijs Zwaantje van D. Bruins, Heeg. 2e prijs Marnocht van W. Gaastra. Heeg. Klasse VIII. Larken. Ie prijs J. Gaastra, Sneek. 2e prijs Lie van 1 Sneek. Klasse IX. Boeren- en Visschersbooten. Ie prijs Twee broeren van Veenstra, dachte, een Fries, verklaarde niet te weten, Uitwellingerga. 2e prijs N. N. van Sikkes, Wolsum. Bioscoopnieuws. De bioscoop bij de Waag heeft de Schlager „Mon Paris”, naar het lied van dien naam. Yvette Armel, de bekende filmdiva heeft de hoofdrol. Edmonde Guy en van Duren, het vermaarde danspaar van het Casino de Paris, treden ook in deze film op. De film wordt met zang begeleid, waar voor de directie de bariton Henri Oostra engageerde. In het voorprogramma „Het meisjes kamp”, een verhaal uit het verre westen met Rex Bell in de hoofdrol. Een pro gramma dus dat er wezen mag. De Amicitia bioscoop heeft thans „Bij Opbod Verkocht”. Een geschiedenis uit den slaventijd in Louisiana. De ver armde Franschman Jallot, nu kapper in New-Orleans maakt kennis met Antoinette, de vermeende dochter van Rémy den be- ruchten slavenhandelaar. Maar als hij slechts een kapper blijkt, lacht zij hem uit. Als uitkomt, dat Antoinette niet de dochter van Rémy is, doch van een Fransch vluchteling, weet de slavenhandelaar haar op de slaven markt te brengen, waar Jallot haar met opoffering van alles koopt en haar vrijlaat. Hij ontdekt spoedig dat Rémy niet het recht had haar te verkoopen, deze wordt in hechtenis genomen en het spreekt wel, dat Jallot en Antoinette elkaar nu vinden. Een boeiende film. Op het tweede pro gramma de groote film Asfalt. ONZE KLEINE ADVERTENTIËN de prijs is LAAG! het resultaat Is GROOT Hi den leidii bleel stel tal v schai den Het te bi miss; ge wc

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 2