HENST8A K VALSCHE GRAVIN Fa. IQHs. TKOMP, Sneak I Firma JOHs TROMP I i I Bijzonder fijn STERTABAK Zaterdag lull 1999 Reclamekolom Uitverkoop FEUILLETON PINDAS Officieel Orgaan der Gemeente Sneek. Horlogerie HENRI VAN ESCH - brengt -- DAMES! t Heeren Pijprookers Niemeijer’s Tabak is heerlijk I Bovendien schitterende cadeaux Fa. Johs. Tromp - Sneek Groothandel in Tabaksfabrikaten. e TJERKSTRA AUrO-VERHVUR FnOZINGA- SNEEK Nieuwstijdingen, Tweede Blad No. 81 45e Jaargang MANUFACTUREN ^999999# SNEEK Erkend de heste Uitgave KIEZEBRINK 4 Co. e SN EEK Telefoon No. 150 e e e Mg gehad té hebben. Uit de kas was een be- drag van 10.000 mark meegenomen. d door EDGAR WALLACE. Uit het Engelsch vertaald door Jhr. R. G. NAHUYS. gebruik had ving zij aan. Wordt vervolgd niet Moet je naar Telsbury, in den zooge- HOOFDSTUK II. Langs de pleinen van Bloomsbury bega- Small Groto (fijn cocos koekje) Ie e s n Veel Restanten tegen extra lage prijzen Een hopeloos geval. Een 41-jarige adjudant-instructeur van ’t 6e reg. veldart. te Leiden, die reeds door den Krijgsraad en het Hoog Militair Ge rechtshof werd veroordeeld wegens het ont houden van lager onderwijs aan zijn kinde ren, waarbij hij als reden voor zijn weige ring opgaf, dat God alleen onderwijst, stond thans voor eenzelfde delict weder voor den Krijgsraad te ’s Hertogenbosch terecht. Hij ven zij zich te zamen naar kantoor, waarbij Lois zich slechts eenmaal omwendde en beducht naar haar onwelkomen bewonde raar uitzag. Gelukkig was deze nergens te ontdekken. „Wat ik van dit litteekeen op je arm zeg gen wilde”, zeide Lizzy, toen zij Theobald Road overstaken. „Ik weet een echt chic adres in South Moulton Street, waar men litteekens wegmaakt. Ik dacht er heen te gaan om een gelaatsbehandeling te onder gaan. De procuratiehouder bracht mij op het denkbeeld Lois, die man wordt zoo opdringerig dat hij een stortbad verdient. En hij is acht en veertig en heeft volwassen kinderen!” Voor den handel bij aan brandstichting te hebben schuldig ge maakt. Nu werd het verhoor nog intensiever voortgezet en werden ijem verschillende adressen genoemd, waar in den laatsten tijd brand is geweest. Op alle vragen, „of li dan daar soms ook was geweest”, ant woordde hij bevestigend. Onmiddellijk daarop werd den mededee- ler van het signalement verzocht ten politie- bureele te verschijnen, om den man eventu eel te herkennen. Daar de man bij zijn aanhouding gekleed was in een costuum, dat in kleur afweek van dat, waarin verleden week de verdachte was gezien, wordt in de woning van den aangehoudene een huiszoeking gedaan. Uit op v. B. gevonden papieren bleek, dat hij sedert 6 Juni te Rotterdam is; het onder zoek zal dus te zijnen opzichte alleen kun nen loopen over de na dien tijd uitgebroken branden. De man maakte een eenigszins imbecielen indruk, doch moet zeer pertinent zijn in de erkenning der hem gevraagde feiten. Nader wordt gemeld, dat de man, die werd aangehouden, op het politiebureau heeft verteld, dat hij in de wethouderskamer een actentasch had willen stelen. Later zei hij, dat hij de man was, die den laatsten tijd in de binnenstad vele brandjes heeft ge sticht. Hij is daarop geconfronteerd met enkele getuigen, die hem in het geheel niet hebben herkend. Al spoedig bleek, dat men hier met een zonderling had te doen, die grif elk misdrijf zou bekennen, dat men g e e ONDERKLEEDING BEDDEN, TAPIJTEN KRUIZEBROEDERSTR. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS is 2t tij te Luxe Wagens :-i Met en zonder chauffeur Groote ritten speciale p r ij s I HOOGEND Tel. 36. x SIJBRANDABUREN. Voor het eindexa men der R. H. B. S. te Drachten slaagde mej. W. Swart van hier. Ernstige pakhuisbrand te Groningen. Woensdagmorgen, om half vier, is een geweldige brand uitgebroken in ’t graan- pakhuis van de firma Wiersema aan de Oos- terhaven te Groningen. Het vier verdiepin gen hooge pakhuis, dat geheel met sojaboo- nen gevuld was, stona spoedig in lichte laaie. De brandweer rukte met al het mate riaal uit; de omwonenden werden gewaar schuwd hun woningen zoo spoedig mogelijk te ontruimen. Een half uur na ’t ontdekken van den brand was ’t gebouw één vuurzee, waartegenover de brandweer machteloos stond. Om 4 uur stortten de muren in. Op het terrein waren vele autoriteiten aanwe zig, o. m. de burgemeester. De brand woed de in de latere morgenuren in alle hevig heid voort. De brand werd ontdekt door twee dienstdoende politieagenten. De brand is ontstaan in het groote, uit vier verdiepingen bestaand dubbel pakhuis, behoorende tot het complex pakhuizen van ’t veem- en factorybedrijf, directeur de heer Wiersema. In dit pakhuis waren allerlei granen opgeslagen, benevens een partij J van uitgezocht schitterende kwaliteit, fijn electrisch ge- brand, scherp concurreerend bij Lincoln Creams Digestive Fruit Fingers (biscuit met vruchtjes) Breakfast te serveeren bij soep of bouillon sojaboonen. Om vijf uur was er van de beide pakhuizen niets meer over. Om elf uur kon den de brandweerlieden inrukken. De schade bedraagt enkele tonnen. Gebouwen, zoowel als de inhoud zijn op beurspolis verzekerd. De twee arbeiders, die aanwezig waren en niets van den brand bemerkt hadden, hoorden te ongeveer 3 uur een hevigen plot op de 3e étage en opeens ging het electrisch licht uit. Zes of zeven firma’s hadden voor raden in de pakhuizen opgeslagen. Ook de inhoud van de pakhuizen was op beurspolis verzekerd. Twee uren later, nam Mijnheer Oliver Shaddles een paar akten van de tafel, las deze vldg en met kennersoogen door, wreef ongeduldig over de grijze stoppels op zijn ongeschoren kin, en keek langs Bedford Row naar buiten. Hij plaatste een vinger op den schelknop naast zich, peinsde een oogenblik en drukte leeftijd, die aan hun hooge lessenaars geze- J- ten waren, sloegen htjn oogen zelfs niet op, toen door. 1 „Juffrouw Reddle!” beet hij den bediende doch het meisje met het stompneusje en de geelachtige gelaatskleur, dat op een schrijf- Legér des Heils. Naar ons wordt medegedeeld, zal ter ge legenheid van den Nationalen Velddag van het Leger des Heils, op 14 Augustus a.s. in het Paardenbosch, domein van de Koningin- Moeder, de nieuwe generaal van het Leger, Edward J. Higgins, naar Nederland komen en dezen Velddag meemaken. Zijn toespra ken worden door de radio uitgezonden. Een vier a vijf honderd muzikanten zullen den zang der groote vergaderingen begeleiden. motiveerde zijn weigering met een beroep op zijn huwelijkstrouw. Hij had zijn vrouw, toen ze trouwden, hulp en bijstand belpofd, dus had de vrouw bij het onderwijs der kinderen alleen zijn hulp noodig. De aud.- militair vond het een hopeloos geval en deelde mede, dat ook al vergeefs geprobeerd is den man uit de ouderlijke macht te ont zetten. De Voogdijraad wilde zich het geval net aantrekken, omdat het een principieele quaestie geldt. De eisch luidde drie maal f50 boete subs, drie maal 15 dagen hech tenis. De uitspraak was drie maal f 30 boete subs, drie maal tien dagen hechtenis. Verdachte zeide de straf veel te licht te vinden als hij de wet overtreden heeft. tegen De Rofterdamsche brandstichter. De beruchte Rotterdamsche brandstichter, die den laatsteen tijd zooveel van zich deed spreken, heeft blijkbaar iets bijzonders in den zin gehacl en brand willen stichten in het stadhuis aan den Coolsingel. Aldaar is althans Dinsdagmiddag in een der wethou derskamers door een ambtenaar een man ontdekt, die er, naar het Rott. Nieuwsblad meldt, tijdens afwezigheid van den wethou der, op verdachte wijze rondscharrelde. De man verliet, toen hij zich ontdekt zag, de bewuste kamer, terwijl de ambtenaar hem achterna liep. Hij ging de trappen af en juist toen de ambtenaar een agent van po litie van zijn ontdekking in kennis stelde, nam de onbekende de vlucht. Juist toen hij buiten in de poort kwam, was de auto van den burgemeester binnengekomen. Snel opende de vluchteling ’t portier en trachtte zich in den auto te verbergen. Zijn schuilplaats werd evenwel ontdekt, X/eler-ï ■e>uxK}<eler'> _joren. Icing met verouiderde been, wdnden, die maar miel' genezen w/illerv Njeerr» dactrvbor nu eenS KI oosterlocil^ern „Geen goixd xoo goed.' Let U er wel op, dat U reeds bij inleve ring van slechts tien heele bons behoo rende bij NIEMEIJER’s Tabak, een degelijke Tabakspijp verstrekt wordt „Muziek is een heerlijk beroep,” zeide hij, mits men ér zijn tijd aan kan wijden. Doch het tooneel is verderfelijk! Ga nooit aan het tooneel, jonge dame. Blijf aan deze zijde van het voetlicht. Die tooneelmenschen zijn een raar, onbetrouwbaar volkje”. Met een hoofdknik lejfde hij nadruk op zijn woorden en vervolgde: „Er was een tijd dat ik mijn plaats had in de laagte* in het orchest, en naar haar dansende voetjes zat te kijken. Zij was een allerliefst meisje. Niet veel ouder dan gij nu zijt, met iets hooghartigs, zooals tooneelmenschen hebben. En hoe ik ooit den moed kon vatten om haar ten huwe lijk te vragen, heb ik nooit begrepen”. Hij loosde een zwaren zucht. „Maar, ach! Ik leefde liever in een denkbeeldig paradijs dan in het geheel geen paradijs, en twee jaren lang Hij schudde het hoofd. „Zij was een bevallig meisje, doch zij be zat een misdadigen geest. Dat is sommige meisjes eigen. Zij luisteren niet naar hun geweten en kennen geen wroeging. En bij gebrek aan geweten en aan wroeging en aan oordeel des onderscheids, ach, dan is er niet veel waarvoor zij terugdeinzen tot aan moord”. Het was niet de eerste maal dat Lois deze vage en onsamenhangende zinspelingen op een vrouw van zijn lippen vernam; deze vermaningen het tooneel te vermijden, doch thans maakte hij voor het eerst melding van den misdadigen geest. „Vrouwen zijn raadselachtige wezens, Mijnheer Mackenzie”, zeide zij om hem weer in zijn humeur te brengen. Hij knikte „Ja, dat zijn zij”, beaamde hij eenvoudig. „Doch in het algemeen gesproken, staan zij hooger dan de meeste mannen. Ik dank u voor (te thee, Juffrouw Reddle”. Zij*tging weer naar boven en vond Lizzy bezig zich in haar mantel te wringen. „En heeft hij je het tooneel afge raden?” vroeg Juffrouw Smith, op het spie geltje toetredende, waar zij haar neus over matig poederde. „Ik wed van wel! Ik ver telde hem gisteren dat ik koriste geworden was en hij kreeg bijna een beroerte”. „Je moest dien armen ouden man zoo plagen”, zeide Lois. „Hij moest zijn verstand beter aanwen den”, antwoordde Lizzy boos. „Ik in een koor mooie meisjes! Heeft hij dan geen oogen?” Vliegtuig in zee gevallen. Twee dooden. Dinsdagmiddag om vier uur is het vlieg tuig 547 van het vliegkamp Soesterberg, tijdelijk gedetacheerd op het vliegkamp De Kooy, op een dienstvlucht in een vrille ge raakt en ter hoogte van het badpaviljoen te Huisduinen in zee gestort. Het vliegtuig met als inzittenden eerste-luitenant vlieger D. Brugma, bestuurder en sergeant-vlieger A. Flik, beiden uit Soesterberg, verdween ge heel onder wateó. De te hulp gesnelde marine- en andere vaartuigen slaagden er in sergeant Flik te vinden. Hij werd aan boord van Hr. Ms. „Gruno” gebracht, waar de dood tengevolge van een schedelbreuk werd geconstateerd. Van marinezijde werden krachtige pogingen voortgezet om luitenant Brugma te vinden. Beide vliegers waren militair gebreve- teerd en sedert eenige jaren bij den vlieg- dienst. Luitenant Brugma was 30 jaar oud, gehuwd en vader van een kind. Sergeant Flik, die 20 jaar was, was verloofd. a U wordt vriendelijk J uitgenoodlgd de 9 etalages te bezichtigen, 9 vooral IN den winkel 9 bij9 Brutale oplichting. Het station Düsseldorf werd 4 Juli opge beld door het personeelkantoor van de spoorwegdirectie te Elberfeld met de mede- deeling, dat de laatste ’n assistent, zekeren Huenek, zou sturen ter versterking van het dienstpersoneel. Het bewijs van overplaat sing zou volgen. Denzelfden avond meldde deze Huenek zich te Düsseldorf aan en werd in dienst gesteld. Hij bleek een ervaren en voorkomend personage te zijn. Des Maandags verscheen hij niet. Na on derzoek bleek men met een oplichter te doen Universal Assorted Assorted Creams Digestive Cheddar fijn kaasbiscuitje Venice (biscuit met chocola) Tunis Fijne ENG. CAKE keurig verpakt Kensington Cake (1 Eng. pnd.) per stuk Wimbledon Cake (1 Eng. pnd.) per stuk Door vlugge omzet steeds versche Biscuits. waarna hij aangehouden en overgebracht werd naar het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg. Bij zijn verhoor bemerkte de verhoorende inspecteur, dat de aangehoudene opmerke lijk overeenkwam met het signalement van den brandstichter, althans met dat van den man, die zich verleden week op verdachte wijze in de onmiddellijke nabijheid van een pand had bevonden, waarin kort daarna een „verdachte” brand was uitgebroken. zijn de echte Eng. Biscuits van Mc. VITIE PRICE neemt U eens een proef met onder staande soorten Als gevolg hiervan begon hij het verhoor in die richting te sturen, en wie schetst zijn verbazing, toen de man, die de 32-jarige zeeman P. v. B. bleek te zijn, volmondig be- c kende zich in den laatsten tijd bij herhaling maar ten laste zou willen leggen. Hoe- -j-xi.kx:x. wel het onderzoek nog wordt voortgezet, gelooft de politie niet, met dezen man den brandstichter in handen te hebben. De aan gehoudene zou waarschijnlijk weer op vrije voeten worden gesteld. De Centrale Recher che zet het onderzoek naar den werkelijken brandstichter met kracht voort. Hooge grondprijzen. De grondprijzen zijn te Anna Paulowna de laatste jaren ontzettend opgeloopen door de gebleken geschiktheid van den grond voor bloembollenteelt. Ook in den polder Koegras, die grootendeels uit zandgrond bestaat, is dit het geval. Zoo is dezer dagen een boerderij, groot 51 H.A., voor pi. m. f 200.000 verkocht. Een aantal jaren geleden bracht deze, toen nog 75 H.A. groot, f 5000 op. toe,, die haastig kwam toesnellen. L Zijn oogen vielen weer op het vel folio- machine had zitten hameren, wendde het papier, en hij was nog bezig met lezen, toen hoofd om. de deur geopend werd en Lois Reddle bin-„Moet je naar Telsbury, in den zooge- nentrad. naamden auto?” vroeg zij. „Ik dacht wel dat Lois was iets boven de middelmatige hij jou zou zenden. Die oude man is zoo grootte, doch zóó slank, dat zij grooter leek gierig dat hij de kosten van zijn begrafenis dan in werkelijkheid. Zij was gekleed in het zelfs zou willen uitsparen! Die duivelswagen stemmige zwart, dat de firma Shaddles zal een dezer dagen den dood van iemand Son al haar vrouwelijk personeel voor-op zijn geweten krijgen,” liet zij somber schreef. Mijnheer Shaddles had den leeftijd voorspellend volgen, „let op wat ik zeg!” bereikt, indien hij ooit een anderen gehad had, waarop schoonheid geen indruk meer maakt. Lois Reddle mocht een eigenaardige lieftalligheid bezeten hebben, die zij bizon- der haar eigen mocht noemen, voor den rechtsgeleerde evenwel was zij eenvoudig een meisje dat iedere week haar op zijn kantoor zuur verdiende vijf en dertig shil- onderhoud lings opstreek, verminderd met de kosten prijsje uit een faillieten boedefgekocht had^ van haar ouderdomsverzekering. j „Gij hebt een boodschap te doen in Tels- en ieder lid van het personeel werd veron- 1 derotc!d er mee te kunnen omgaan. Mijn heer Shaddles reed er in naar het Gerechts hof, zijn klerken verrichtten er hun bood schappen mede, en op iedere nota van on kosten kwam de auto voor als eerste post. Op velerlei manieren bracht hij ruimschoots zijn rente op. „Ben je niet blij, dat je gaan mag?” vroeg 'C „Lieve hemel! Kon ik slechts uit dit stoffige hok wegkomen! Wie deraar niet ontmoet!” Lois trok haar wenkbrauwen omhoog. „Mijn wat?” Abonnement per jaar f 2.50 fr p post f 160. Advertentièn 9 ct. p. regel Ing. zonden mededeellngen hooger. Abonnement belangrijke korting Advertenlièn worden tevens gratis ge pluist in de SNEEKER COURANT bury." Zijn toon had altijd iets bevelends en hij begon nooit anders te spreken dan in den tweeden persoon. ;,Gij hebt anderhalf uur noodig om daar te komen. Breng deze twee beëedigde verklaringen aan de vrouw Des mond, en laat haar het overdrachtsformulier teekenen. De wagen staat voor „Ik meende dat mijnheer Dorling hem in Lizzy afgunstig.' gebruik had...” ving zij aan. „De wagen staat voor,” herhaalde hij weet, of je misschien onderweg je bewon- koppig. „Ge zult niet nat'regenen en moogt J- dankbaar zijn voor deze gelegenheid wat frissche lucht te happen. Hier, neem dit ook mede,” liet hij volgen, toen zij zich met de documenten verwijderen wilde. Hij overhan- J digde haar een strookje papier. „Het is een toegangsbewijs van het hoofdbureau ge bruik je verstand, meisje! Hoe wil je anders de gevangenis binnenkomen? En zeg 1 die Desmond doch laat maar, vertrek!” I Lois ging en sloot de deur achter zich. De vier onfrissche klerken van middelbaren De, firma Shaddles Son verheugde zich in het bezit van een opgelapten automobiel, die in vóór-oorlogsche dagen zijn besten tijd gekend had. Hij werd gestald in een garage in de onmiddellijke nabijheid, die door den eigenaar onder het beheer van mijnheer Shaddles gesteld was, zoodat deze voor het -1 van de machine, die hij voor een niets behoefde te betalen. Het was een Ford, dersteld IS! I Per ons 18 1.20 1.20 i. OFFICIAL FORD DEALER 2. Y, ik (Adv. in Blokschrift.) 31 in in at i. ti, s. at il s 1. ?r ii, u STEEDS T BESTE Het Doorzitten bij Wielrijden en een door de Zon Verbrande Huid, verzacht en geneest men met JPUROL Doos 30-60 en 90 ct. Tube 80 et Bij Apoth. en Drogisten NIEUWE SÏÏEEKER COURANT annex SHEERER COURANT en MTYMBRITSERADEEL LichteCeurige ROOKTABAK ROOM-STIR THEODORUS NIEMEIJER GRONINGEN 16 ct. 20 22 26 Per blik 1.20—1.50 1.20 1.05 1.10 1.30 1.15

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 5