Been verkortingen worden onzichtbaar verholpen J'B Mi Extension Schneider Steinau, Frankfurt a. Main H.R. STORSBERGEN,3eHe’mersstr.27, Amsterdam Te spreken te LEEUWARDEN in het HOTEL „DE KROON” op Donderdag 18 Juli van 12—7 uur en op Vrijdag 19 Juli van 9—5 uur. BUITENLAND. Nieuw s. Het kind is na eenigen tijd Raadsvergadering Ijlst. het de die meeviel, kreeg een hersenschudding, een rechterdijbeenbreuk en inwendige kneuzin gen. Hij is Vrijdagmiddag in het R.-K. zie kenhuis te Dordrecht overleden. In de constructiewerkplaatsen van de fir- Een wisselbeker van Mussolini Mussolini overweegt op het oogenblik de schenking van een wisselbeker, jaarlijks uit te reiken aan die gemeente in de distric ten Abruzzo en Molise, die het grootst aan tal geboorten heeft. Weer twee mislukte Oceaan- vluchten. Auto-ongelukken in Duitschland. f 59.934.34 - 56.065.96 f 36.029.50>/2 - 37.397.94 - 2.858.39'/2 an iks ag en :ar he we en e” en en 38 en m2 L. de let is iet le er ia! en en re. ch ag Ier uit :n- ite ijn ■e- ter en id le en te- ite jr- ler d. :r- :r- id er ds >r, dij ld. 'g. re en ite ag ie- :n, ie le- :n, :r- ar ;ie er m ijk st. le en ite ge e” te >te n in- Geld uit een trein gestolen. Bij aankomst van den personentrein, die uit Boxtel om kwart voor elf te Gennep aankomt, werd Zaterdag uit een der com partimenten een geldzak vermist, inhouden de f1600. Vermoed wordt, dat de geldzak op de lijn BoxtelGennep is gestolen. Opzienbarende Diamantroof. Een rijke diamanthandelaar uit Antwerpen, John Neumann geheeten, is in het trappen huis van het gebouw in Huttongarden (Londen) door twee mannen beroofd van een portefeuille die f 180.000 aan diamanten bevatte. De „Kortenaer” in Curasao. De bemanning van de uit Curasao terug gekeerde torpedojager „Kortenaer” heeft zware dagen achter den rug. Nacht en dag werd gewerkt, aangezien vermoed werd, dat er nog Venezoleanen, die aan den overval hadden deelgenomen, op Curasao waren, welke menschen vermoedelijk zouden trach ten onopgemerkt het eiland te verlaten. In verband hiermee heeft de „Kortenaer” zich bijna uitsluitend bezig gehouden met het onderzoeken van de talrijke schoeners, die dagelijks tusschen Curasao en.den vasten wal heen en weer varen, aldus de Tel. Voor zoover bekend, werd echter geen verdacht individu aangetroffen. De Hertog Hendrik nam nu de taak over. Batig saldo f. 983.62>/2 Tot commissie voor het nazien dezer rekenin gen worden benoemd de leden De Vries, Woud- stra en Van der Goot Nadeelig saldo f 1.368.43J4 Burgerlijk Armbestuur: Ontvangsten Uitgaven VOORHEEN Robbé en Co., te Gorinchem, kreeg Vrijdagavond de werkman D. v. K. enkele stalen ramen, welke door een schok van een lorrie vielen, op het lichaam. Zijn rechterdijbeen werd versplinterd, de man kreeg ook nog enkele zeer ernstige hoofd wonden. Dr. Van Straten verleende dg eer ste hulp, waarna de getroffene in zorgwek- kenden toestand naar het ziekenhuis te Go rinchem werd vervoerd. De 11-jarige Jan Heedeman uit Schoon hoven is Zaterdagmiddag om half vijf bij ’t zwemmen in de Lek op de Zandplaat onder Berg-Ambacht verdronken. Hij was met een aantal jongens gaan baden, doch geraakte bij den kop van een krib in het diepe water, waar men hem zonder hulp te kunnen bie den, zag verdrinken. Hij is nog niet gevon den. Te Noorddorp (gem. Heemskerk) is Za terdagmiddag het zesjarig meisje van den lossen werkman Verhooff zoodanig door ’n luxe auto aangereden, dat ’t kind in hoogst zorgelijken toestand naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk is overgebracht. Te Berlijn en omstreken zijn Zondag verschillende auto-ongevallen vóórgekomen hierbij werd 1 persoon gedood, tien per sonen werden zwaar en vijf lichtgewond. Te München en omstreken kwamen vier personen door auto-ongelukken om leven, terwijl acht zwaar en drie licht ge wond werden. Dicht bij München reed de door echtgenoote van een koopman uit Neuren berg bestuurde auto tegen een boom. De dame en haar 5 jarig dochtertje werden gedood, terwijl haar man, haar schoonva der, het dienstmeisje en een bevriend echt paar ernstig gewond werden. Te Bad Mergentheim sloeg de auto van THANS Alsnu komt aan de orde het beroep van den lieer Homans. De V o o r z. zegt, dat inwilliging van dit ver zoek weer zou zijn een besluit, waarbij kleiner afmetingen worden toegestaan dan de bouw- veroidening toestaat. Dat is niet aanbevelens- waardig. Voorts is een bezwaar dat het gemeen tehuis naastleger is. B. en W. willen de toe stand daar vrij maken. Van de bouwverordening kan worden afgeweken, omdat het hier geen nieuwbouw betreft. Besluit de raad tot deze toe stemming, dan kan hij dat doen. B. en W. willen echter de bouw tegen het gemeentehuis verlich ten De heer De Vries is van oordeel, dat B. en VV. geen toestemming konden geven in strijd met de bouwverordening. De heer Homans heeft te weinig ruimte; hij wil de woning op peil brengen en ook de slaapgelegenheid ver beteren. Het aanzien van de omgeving van het gemeentehuis zal er door worden verhoogd. Hei nadeel is dat het huis rust tegen het ge meentehuis, waardoor moeilijkheden door het regenwater kunnen ontstaan. De heer Woudstra is van oordeel, dat het in ’t algemeen moeilijk is, tegen de besluiten van B. en W. in te gaan. Men moet met het advies van den gemeente-architect rekening hóuden. Spr. is er niet voor kleine keukens te bestendigen. De heer Van der Goot vindt, dat de raad hier staat voor een moeilijk geval. De tijd is te kort om zich goed in dè kwestie in te werken. Misschien kan de Voorz. in geheime vergadering nadere inlichtingen geven. De openbare vergadering wordt hierop ge schorst. Na heropening stelt de heer D e Vries voor de aanvraag toe te staan, onder conditie, dat het gedeelte naast het stadhuis goed wordt opgeleverd en er geen nadeelige gevolgen voor het gemeentehuis uit kunnen ont staan. De heer N a u t a wil deze bepalingen aan vullen met de voorwaarde, dat de muur naast het gemeentehuis wordt verzwaard. Omtrent de muur aan de andere zijde kan de raad geen be slissing nemen. De heer Van der Goot is niet overtuigd van de motieven voor toestemming en zal daar om tegen stemmen. Bij de stemming blijken de leden Bakker, De Vries en Nauta voor inwilliging; de leden Woud- doch de patiënt merkt nagenoeg niets van zijn euvel, in het bijzonder is elke winkelschoen, ook lage schoen, te gebruiken. Onze firma is de eenige fabrikante der wereldbekende Extension Steun-Apparaten en worden deze hoofdzakelijk aangewend bij been- of voetvervormingen, heupontwrichtingen, verlamming enz. Aan ons Instituut is een specialist arts op orthopaedisch gebied verbonden. Honderden attesten o. m. van bekende Hollanders, liggen gaarne voor U ter inzage. Inlichtingen worden gratis verstrektU gelieve onze brochure aan te vragenOok U kunnen wij helpen FilialenAmsterdam, Zurich, Stockholm Generaal Vertegenwoordiger voor Nederland: De Voorz. verzoekt de leden Bakker en De Vries den heer Nauta binnen te leiden. Nadat deze de voorgeschreven eeden heeft afgelegd, wenscht de Voorz. den heer Nauta geluk met zijn benoeming tot lid van den raad. Spr. acht het niet noodig de belangen van de gemeente Ijlst bij hem aan te bevelen. Hij wenscht hem toe, dat de Heere hem moge ster ken in zijn verplichtingen in deze functie. De heer Nauta dankt den Voorz. voor zijn woorden van welkom en diens wenschen. Men zal begrijpen, dat de laatste jaren moeilijke tij den voor- spr. zijn geweest. Toen spr. voor 3 jaar terug bedankte als raadslid en wethouder, waren het donkere tijden voor hem. Maar God heeft hem geleid en de beginselen, die hij voor 3 jaar beleed, zijn hem nu nog dierbaarder ge- K worden. Spr. hoopt, dat God hem mag sterken, de pas afgelegde eed getrouw na te komen. De heer Nauta neemt den voor hem bestem den zetel in. Punt 11. Notulen, mededeelingen, ingeko men stukken. De notulen van de vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Medegedeeld wordt dat Ged. Staten hebben goedgekeurd de wijziging der begrooting 1928 en 1929 en het besluit aangaande de kasgeld- leening. Ingekomen is: een bericht van Ged. St. dat tegen de toelating van den heer Nauta als raads lid geen bezwaren zijn ingebracht. Mej. Boersma te Balk heeft bericht gezonden haar benoeming als onderwijzeres aan de o. 1. school te aanvaarden. De hh. Schilstra en Vellinga hebben hun be noeming als lid der hóoibroêi-commissie aan genomen. Deze stukken worden voor kennisgeving aan genomen. Het jaarverslag over 1928 van het Prov. Elect. Bedrijf zal bij de raadsleden circuleeren. Mej. de wed. De Jong vraagt haar tegemoet koming te willen bestendigen. Zal bij de be grooting worden behandeld. Ter elfder ure, of eigenlijk nog later, zegt de Voorz., is van den heer J. Homans een beroep bij den raad ingekomen tegen een beslissing van B. en W. betreffende het niet verleenen van vergunning voor den verbouw van zijn huis. De Voorz. vraagt of de leden dit stuk als nog willen behandelen, waarop de heer Van der Goot opmerkt, dat dit stuk eigenlijk bij B. en W. thuis hoort. De leden hebben geen gelegenheid gehad hierover te praten. Toch wil het spr. voorkomen, dat het voorgestelde een verbetering is. Hij is daarom voor prae-advies van B. en W. De Voorz. zegt, dat men hierover verschil lend kan oordeelen. Er is voor dadelijke behan deling wel wat te zeggen. De heer Nauta stelt voor het stuk nu te behandelen. Men kan altijd nog besluiten uit te stellen. Na afhandeling der agenda zal dit stuk wor den behandeld. Punt lil. Aanbieding van de gemeente re kening 1928 en die van het Burgerlijk Armbestuur. De aangeboden gemeenterekening geeft aan in Gewone Dienst: Ontvangsten Uitgaven Batig saldo f 3.868.38 Kapitaaldienst: Ontvangsten Xmmerzoden de 24-(arige W. K. bij het baden verdronken. Te Nijmegen is gisteren de 17-jarige C. Bokkerink bij het zwemmen in de Waal op de zandplaat verdronken. Ongelukken. Zondagavond is op den Zutfenschen weg bij Deventer het 5-jarig knaapje W. S. van het schip „De Drie Gebroeders” door een autobus overreden en gedood. De chauffeur trachtte nog door uitwijken en krachtig Nadat de heer De Knoop uit den wagen remmen een aanrijding te voorkomen, doch was gehaald en vruchtelooze pogingen in tevergeefs. het werk waren gesteld om de overige in- j Maandagmorgen is te Bennekom de 72- zittenden te redden, hoorden wij gekreun jarige los-arbeider P. H. Teunissen uit onder aan den dijk en ontdekten daar een Wageningen, die met bloemen ventte, door infifforlania din Infor Klnolz i 11 -f f rm nu Prime i ii I Zondagmiddag te half vijf is de 17-jarige L. van Gemert, wonende op de Melkmarkt te Zwolle, in het zwembad aan het Zwarte- water gesprongen, hoewel deze badinrichting die den dood van De Knoop constateerde gesloten was. De jongen sprong in het en door wiens zorgen de bewustelooze juf- diepe bassin en daar hij niet zwemmen kon, frouw Prins in het Dordsche ziekenhuis zonk hij in de diepte weg. Reddingspogingen werd opgenomen. Het was in den beginne onmogelijk de personen te identificeeren, tot dat dit door middel van het autonummer is. mogen ge lukken. Langzaam kon toen het geheele geval geconstrueerd worden, waaruit bleek, dat de heer Uhl, buiten medeweten van zijn vader, die als vertegenwoordiger van een Rotterdamsche firma de auto in gebruik heeft, omstreeks halfzeven in den avond faalden. Na een half uur heeft de politie het lijk buiten het zwembad opgehaald. De heer L. Klomp, werkzaam in de garage Mars te Dedemsvaart, werd Zondag avond in de gemeente Zuidwolde (Dr.) langs den weg gevonden naast zijn motorrijwiel. De ongelukkige was zwaar gewond en werd per auto naar zijn huis vervoerd, waar hij ..w.L, spoedig aan de gevolgen van zijn verwon den wagen uit de garage van de firma Van 'dingen is overleden. Twist heeft gehaald. Hij heeft in Dordrecht Zondagavond is de 3-jarige G. F. Pelgrom l Roitci uaiil vp uCiï KïCvnvvCg tCgCU CCïl overige personen opgehaald, waarna zij 1 tramwagen geloopen. Het rechterbeen werd omstreeks 12 i—-11 men. Het hotel Waterloo, dat het doel bleek i olieden Een der groote muurreclames op den hoek van de Molenstraat van de firma Schulte te Coevorden stortte gisterochtend omlaag en trof de daarbij bezig zijnde 16-jarige G. Vloedgraven op het hoofd. De jongen is in zeer ernstigen toestand naar het zie kenhuis gebracht. Hij heeft een bloeduit storting in de hersens en is aan een kant verlamd. Op den Haagweg voorbij de verifabriek onder Rijswijk is Zaterdagavond omstreeks half-elf de 50-jarige smidsknecht J. Roesing, uit de Anna Boogertstraat te Delft, aange reden door een auto, bestuurd door den heer W. Bolk uit Delft, en een eind mee gesleurd. De man werd ernstig verwond naar het gasthuis te Delft vervoerd, waar hij Zondagochtend is overleden. Het 6 jarige dochtertje van den lossen werkman Verhooff, dat Zaterdagmiddag te Nootdorp door een luxe-auto is aangereden, Is Zondagnacht in het Roode Kruis-zieken- huis te Beverwijk, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. Maandagavond om kwart voor tien is een motorrijder door de afsluithekken van de Terheydensche brug te Terheyden in het water gereden. Na een half uur dreg gen was hij nog niet gevonden. Dokteren politie waren spoedig ter plaatse, maar het gebrekkig dregmateriaal verhinderde snel optreden. Nadat hij te water was gereden, is de drenkeling drie a viermaal nog aan de opper vlakte gekomen, totdat een motorboot, die niet meer kon stoppen, over hem heen voer, waarna hij niet meer boven kwam. Vrijdag is de 71-jarige J. v. d. S. uit Over- schie, doordat toen zijn schuit voer onder het overwelfde gedeelte van het Spuiwater te Rotterdam zijn vaarboom uitschoot, te water geraakt en verdronken. De rivier politie heeft zijn lijk gedregd. Het is naar zijn woning vervoerd. Donderdagmiddag waren twee werklieden --si—e— .te Dubbeldam bezig met het spannen van De 22-jarige H, v. G., electrische geleidraden. Een hunner, de 52- -.„w..v. H. w/inciale griffie van Zuid-1 jarige P. Burgmans, uit Dubbeldam, stond Holland, die woonde aan den Schenkweg met een gordel aan een telefoonpaal gebon- in Den Haag, had zich bij het zwemmen den; die paal brak bij den grond jaf, en B„ te ver in zee gewaagd en werd door een sterke stroom meegesleurd. Zijn lijk is nog niet aangespoeld. Zondagmiddag ongeveer 12 uur Is te Het Poolsche vliegtuig Maarschalk PPsoedski en het Fransche „Vraagteeken” zijn Zaterdag gestart voor een tocht naar Amerika. Beide pogingen zijn mislukt. Het Poolsche vliegtuig deed ten noodlanding op de Azoren, waarbij de motor sprong en één vlieger gedood werd, de andere gewond. De Fransche vliegers keerden terug in verband met tegenwind. VERGADERING van den RAAD der gemeen te IJLST op MAANDAG 15 JULI 1929, ’s avonds 6% uur. Voorzitter de heer H. P. Fledderus, burge meester. Secretaris de heer R. Reitsma. Aanwezig bij de opening 5 leden. Afwezig m. k. de heer Looijenga. 1 vacature (A. Brens). Na opening op de gebruikelijke wijze is aan de orde: Punt 1. Beëdiging en installatie van den heer C. Nauta als raadslid. bocht en, om de automobilisten daarop at tent te maken, is een boom gedeeltelijk af gezaagd en wit beschilderd. De jeugdige chauffeur heeft dezen witten boom niet ge zien en is er in volle vaart tegen aan ge reden. De gevolgen waren ontzettend. De auto vloog in brand en twee der passagiers verbrandden levend, terwijl van de beide anderen, die uit den wagen werden geslin gerd, één gedood werd en de ander levens gevaarlijk gewond. De jongelui, schrijft i.c Volk, zijn alle vier Dordrechtenaren. De wagen, die bestuurd werd door den 22-jarigen heer A. Uhl, kwam in volle vaart van den Moerdijk in de richting Dordrecht rijden. Deze weg loopt bij den buitenc? erg op en maakt daarop een kleine buiging. In volle vaart reed de auto, een nieuw mo del Ford, tegen een afgezaagden boom, waarbij de bunker en de motor werden inge drukt. i Eén der inzittenden, mej. Prins, die naast den chauffeerenden heer Uhl was ge zeten, werd uit den wagen geslingerd en kwam onder aan den berm in een sloot terecht. Tengevolge van den schok maakte de wagen rechtsomkeert, terwijl door het indrukken van den motor de benzinetank werd stukgeslagen. De benzine vatte vlam en in minder dan geen tijd stond alles in lichte laaie. Van de twee overige inzitten den, de 30-jarige A. Ahaus en de 22-jarige G. de Knoop, is laatstgenoemde, half han gende uit de auto, gevonden, terwijl Ahaus met Uhl in de vlammen zijn omgekomen. i Ondanks het late uur, het was circa kwart voor éénen, was direct hulp ter plaatse, maar het is niet mogen gelukken veel uit te richten. Eenige bewoners van Dubbel dam hebben den heer De Knoop, die nog leefde, met gevaar voor eigen leven uit de brandende auto weten te halen, doch hij gaf spoedig den geest. Het is niet mogen gelukken de heeren Uhl en Ahaus te redden. Vermoedelijk zijn beiden, ten gevolge van den schok reeds overleden, hoewel met ze kerheid daarover niets te zeggen valt. De heer Naaktgeboren, voor wiens huis ’t ongeluk plaats had, deelde ’t blad mede, dat hij zich reeds te bed bevond, toen hij den wagen hoorde aankomen, daarop sterk hoorde remmen, gevolgd door een hevigen slag. Direct spoedde hij zich naar het raam en zag de auto in vlammen, half hangend tegen het hek van zijn erf. door onze Prothese Duitsch Rijkspatent - 45753 - zie teekening. Door onze apparaten vervalt de tot heden veelgebruikte OUD en technisch fout ge construeerde schoen met kurkverhooging, welke zoowel in- als uitwendig aangebracht wordt. Niet alleen dat ons apparaat de verkorting of vervorming onzichtbaar opheft, China en Rusland. De Russische regeering heeft een ultima tum aan China gezonden, in verband met de inbeslagneming door de Chineezen van de Chineesche Oosterspoorweg welke tot nog toe beheerd werd door China en Rus land samen. Het ultimatum loopt binnen 3 dagen af en als de Chineezen niet toe stemmen in een conferentie en de vervol ging tegen de Sowjetburgers niet staken zullen er daarna ernstige maatregelen wor den genomen. In Russische steden is ge demonstreerd tegen de Chineesche consu laten, hetgeen er op wijst dat er een zekere oorlogszuchtige stemming heerscht. Het zal echter wel niet zoo’n vaart loopen, zooals ook uit de eischen van het ultimatum blijkt. Een oorlog tegen China kan het huidige Rusland niet voeren, daar voor ontbreekt het geld ten eenenmale. Men zal dit in China ook wel weten en wij gelooven niet dat de Chineesche nati onalisten er aan zullen denken de overigens gematigde eischen van het ultimatum in te willigen. Men voelt zich tegenwoordig daar in China 1 De Russen zullen dan waarschijnlijk het spoorwegverkeer van hun zijde naar China stop zetten en daarna zullen de Chineezen toch wel in een con ferentie moeten toestemmen. Een pikante bijzonderheid is nog dat Karakan die *t ultimatum heeft onderteekend, de man is die 2 jaar geleden als Sowjet- gezant uit China werd gezet. een tandarts om, twee heeren werden ge- i dood en hun echtgenooten t licht gewond. De Belgische Koning bestolen. Terwijl de Belgische koning bij Oostende baadde hebben dieven kans gezien uit zijn kleeren een horloge van 10000 fr., een gouden zakmes en wat geld te stelen. Nader meldt men Een juwelier te Blankenberghe ontdekte dat een gouden ketting en een medaljon, die hem den vorigen dag door een vreem deling waren verkocht, die van den koning waren. Uit het medaljon was het portret van de koningin verdwenen. De juwelier waarschuwde de politie en korten tijd daarna was de dief, een Rus, ingerekend. Het horloge is nog niet teruggevonden. Een recordgrondprijs te N e w-Y o rk. Op den hoek van de 5e Avenue en de 42ste straat, tegenover de groote openbare bibliotheek te New-York, zal een wolken krabber van 58 verdiepingen verrijzen, ter hoogte van 190 meter. De combinatie, die den bouw onderneemt, heeft per vierkanten voet (30X30 c.m.) grond de som van f 70.000 betaald. Dit is een recordprijs voor eenig grondstuk ten noorden van de veer tiende straat, en alleen in Wall Street zijn voor kleine hoekjes nog hoogere bedragen betaald. Geheele negerbevolking gevlucht. De geheele negerbevolking van het plaats- je North Platte in den Am. staat Nebraska is gevlucht voor de blanke bevolking. Een neger had bij een arrestatie een politiebe ambte neergeschoten. De man was gearres teerd doch aangezien de gevangenis, waarin de neger werd opgesloten door de blanke bevolking, die den man wenschte te lyn chen dreigde bestormd te worden, had men den neger laten vluchten. De blanke be volking keerde zich daarna tegen de ge heele negerbevolking en de houding der blanken werd zoo dreigend, dat des nachts de geheele negerbevolking de stad verliet. i De bezittingen en meubelen, die de negers hadden achtergelaten, werden door de achtergebleven blanken op straat publiek verkocht. Een sensationeele operatie. Te Boedapest deed de student Andor i Havas dezer dagen een poging tot zelf- i moord, waarbij hij zich met een mes tus- 1 schen de derde en de vierde rib in de borst stak, met het resultaat, dat de borstslagader, de hartzak en het hart zelf gewond werden. De hartzak vulde zich met bloed, waar door het hart dusdanig in de knel geraakte, dat, toen de zelfmoordcandidaat in het ziekenhuis werd gebracht, hij reeds geheel blauw was en geen enkel teeken van leven meer gaf. Men droeg hem daarop zoo snel mogelijk naar de operatiekamer, waar de chirurg, geassisteerd door vier andere doc toren, de borstkas tusschen de derde en de vierde rib opende, vervolgens het hart uit de borstkaste voorschijn haalde, daarna het bloed uit den hartzak verwijderde en tenslotte het hart toenaaide. Ten slotte legden zij het hart weer in de borstkas en naaiden ook den hartzak weer toe. Gedurende de operatie keerde de polsslag terug en fuctioneerde het hart weer. Laat in den nacht voelde Havas zich betrekkelijk goed. stra, Fijlstra en Van der Goot tegen. De, stemmen staken en dit punt wordt aan- 1 gehouden tot een volgende vergadering, j Hierna sluiting. jongedame, die later bleek juffrouw Prins de fratn overreden en gedood, te zijn. 1 Direct zijn de gemeentesecretaris, de heer Uiepveld en de loco-burgemeester Groene- veld gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse waren, gevolgd door dokter Wytze de Jong, door wiens zorgen de bewustelooze juf- diepe bassin en daar hij niet zwemmen kon, ook eenige tijd getoerd en onderweg de te Rotterdam op den Kreekweg tegen een waarna uur te Willemsdorp aankwa- af~ redpn te zijn, was reeds gesloten, waarop de te rugtocht werd aanvaard, met het noodlottig gevolg hierboven vermeld. De geheel verkoolde lijken van de heeren Uhl en Ahaus, zijn met het lijk van den heer De Knoop, naar de begraafplaats van Dub beldam vervoerd, om in afwachting van de toestemming van de justitie, naar Dordrecht te worden gevoerd. Het blad voegt hieraan toe, dat de Rijks- straatweg des avonds na halftwaalf niet is verlicht, zoodat waarschijnlijk is, dat op het laatste moment de boomstronk eerst is gezien. Toch blijft het onbegrijpelijk, dat dit gezelschap met zoo snelle vaart (de ge vonden meter wéés 70 K.M. aan) dit kruis punt trachtte te passeeren. Zondagavond 10 uur was mej. Prins nog steeds buiten kennis en haar toestand zeer zorgwekkend. Bij het baden verdronken. Vrijdagmiddag omstreeks 2 uur zijn te Rossum in de Waal twee personen verdron ken. Een 21-jarige man was aan het baden, toen hij op een diepere plaats wegzonk. De man kon niet zwemmen. Op zijn ge roep schoot een 44-jarige man toe, die zich gekleed te water begaf. Deze poging tot redding kostte hem het leven, daar de drenke ling zich zoodanig aan hem vastklampte, dat hem het zwemmen belet werd Beiden ver dwenen in de diepte. De vader en een jonger broertje stonden machteloos aan den kant. De politie heeft onmiddellijk gedregd en heeft het lijk van den 44-jarigen man opge haald. De slachtoffers zijn afkomstig uit een in de nabijheid gevestigd woonwagenkamp. Vrijdag is de 19-jarige van der V. uit Gemert, die met een aantal kameraden In het Wilhelmina-kanaal aan het zwemmen was, verdronken. Na eenigen tijd werd zijn lijk opgehaald. Zaterdagmiddag, omstreeks 5 uur is op het Stille Strand te Scheveningen een jonge* man verdronken. I ambtenaar ter provinciale griffie van Zuid-jarige P. Burgmans, uit Dubbeldam, stond er f 3.842.02 lit- st- :n. im ;e- lur in de de I’d in de M. at, er- io- mt Hg :r- en ar* id- ss, ht, nd Uitgaven I \X7 n f rx t*l fint linf Hriol Klooi/ I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 3