DE MOORDENDE STRAAL FEUILLETON t j' I OSIicie Sponrubriek. Hoi II Avonturen van I 1 No. F F DIN? SI 850 BURGERLIJKE STAND. ■■I Te ’s Gravenhage heeft Zaterdagmiddag onder groote belangstelling de begrafenis „SAPPE R”. Lux Fi F De athletiek-wedstrijden HollandWest-Duitschland in het Stadion te Amsterdam. Polsstokhoogspringen van den Duitscher Adams. 75 19 105 39 25 155 25 Protest L.S.C. afgewezen. Vrijdagavond heeft de protestcommissie van de Friesche Voetbalbond te Leeuwar den vergaderd en werd o.m. behandeld het door L.S.C- ingediende protest in de be slissingswedstrijd om het kampioenschap van Friesland tusschen de clubs F.V.C. IV en L.S.C. IV onlangs te Orouw gespeeld. plaats gehad van sergeant-vlieger A. Flick, die bij het tragisch vliegongeluk nabij Huisduinen om het leven kwam. ATHLETIEK. In de Athletiekontmoeting tusschen Ne derland en West-Duitschland zijn de Ne- KAATSEN. Aan de Zondag jl. te Sijbrandaburen ge houden jaarlijksche kaatspartij 2 spelers in één partuur (vrije samenstellingj hebben 10 parturen deelgenomen. Zoowel in het perk als aan den opslag werd best werk ver toond. De uitslag is als volgt: le prijs f 24 T. Zijlstra, Metslawier en N. Koopmans, Leeuwarden. 2e prijs f 12 A. Rienstra en Jan de Vries, beiden te Sneek. 3e prijs f 6 S. Travaille en A. Ferwerda, beiden te Sneek. Ge de h Hari Lem Wou sma, Laa? 5 ca Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door Jhr. R. H. G. NAHUYS. door VOETBAL Donderdagavond heeft het elftal van Vroom en Dreesmann alhier op het terrein aan de Lemmerweg gespeeld tegen een Sneek-combinatie. Eerstgenoemd elftal wist met 12 doelpunten te winnen. N.V. N. J. Wouda’s Meelfabriek en Tonnema’s Elftal. Zaterdagmiddag hebben bovengenoemde elftallen tegen elkaar gespeeld op het ter rein aan de Lemmerweg. Laatstgenoemd 4H Ernstig auto-ongeluk in Duitschland. In Muelhausen Saaren, aan de Roer, is Zondagavond een vrachtauto, waarin zich 50 personen bevonden, van de glooiing van den weg gestort. Van de inzittenden, communisten uit Essen, die naar een ver gadering in Saaren waren geweest, werden twee mannen op slag gedood, terwijl twee anderen zware verwondingen opliepen. Velen werden bovendien licht gewond. f 180 tot f 850 200 II ,1 Wij keken over zijn schouder naar het ge typte velletje papier dat hij in de hand hield. Het luidde als volgt: „Mijnheer Stockton is dood omdat hij te veel wist; een verrader is dood omdat hij een verrader was. Tenzij gij terstond op houdt, zal een zot sterven omdat hij een zot is.” „Hoe primitief,” herhaalde hij. „Hoe hoogst primitief. Ik vrees dat onze tegen standers niet bijzonder slim zijn. Zij moeten naar de bioscoop geweest zijn of zoo iets. Zelden zal men drie leugens in zulk een kleine ruimte vervat vinden. Toby, breng mij eens een waschkom vol water, wil je? In de barkamer zul je er een vinden.” Zijn oogen rustten op het pakje, en hij 581. Toen die akelige, gierige baas een maal verdwenen was, toen was ’t net of alle ellende uit huis verdwenen was. Dat was nou echt een opluchting! De huishoudster en de kinderen aten hun brood en dronken hun melk en ze hadden een gevoel alsof ’t feest was. Het was een mooi verhaal, vond vader Konijn en de kinderen waren dat met hem eens. Wat jammer, dat Widewik den vol genden morgen weer weg moest! 582. Den anderen morgen was het vroeg opstaan, want Widewik wilde op tijd weer in zijn huisje zijn. De konijntjes hadden nog geprobeerd hem tot langer blijven over te halen, maar de dwerg had geantwoord, dat „twee dagen luieren en twee avonden ver tellen” eigenlijk al te veel was. Allemaal stonden ze voor de deur toen hij ging. Vriendelijk bedankt voor al het lekkers hoor, zei Widewik. Dag Widewik. Tot ziens, roepen ze. SNEEK, van 8—15 Juli. Geboren: Antonius Cornelis zv. Wiber- tus Antonius Visser en Roelofke Clara Mous; Rein Gerlof Jakob zv. Petrus Jaco bus Fennema en Elsiena Berendina van Ak keren; Tjitze zv. Frans Dotinga en Anna de Jong; Hendrikje dv. Jan van Dam en Janna Berkenpas; Albertine dv. Lolke Schu- rer en Aaltje Huisman; Jurjen zv. Jelle Nauta en Jacoba Groenhof. Ondertrouwd: Rinse van der Velde, 24 j. en Carla Veen, 23 j.; Gerrit Helder, 25 j. en ‘Minke IJmkje Groeneveld, 23 j.; Tjailing van der Zee, 22 j. en Martje Dijkstra, 25 j.; Jan de Boer, 26 j. en Jetske Wijngaarden, 20 j.; Bauke Tijmstra, 26 j. en Geeske Trijn tje Fijlstra, 22 j.; Willem Woudstra, 35 j. en Antje Kievit, 33 j. Gehuwd: Gerrit van der Linde, 71 j. en Metje Schipper, 54 j.; Jan Plantinga, 45 j. en Jeltje Kuipers, 24 j. Overleden: Harmke Kuiper, 63 j., ongeh. Heiltje Pieters Kuiken, 81 j„ wed. Jacob Jans van Manen. WYMBR1TSERADEEL, van 8—13 Juli. Geboren: Nanne zv. Johannes Boersma en Trijntje Bakker, te Idzega; Pieter zn. en Pietje dv. Hijlke Wiersma en Geertje Bak ker, te Oosthem; Grietje dv. Sijtze van der Meer en Alida Thalina Kramer, te Heeg; Anna Maria dv. Johannes van Dijk en Geertje Stienstra, te Gauw. Gehuwd: Cornelis van der Eems, 20 j., te IJsbrechtum en Akke Suierveld, 18 j., te Tirns. Overleden: Ate Harsta, 64 j., echtgen. van Luurtske van der Meer, te Nijland; Jouke van Gosliga, 92 j„ wedr. van Klaaske Sijbrandij, te Woudsend; Wijbe Dijkstra, 52 j„ echtgen. van Antje Koopmans, te Hom- merts. - 9 - 40 28 - 15 40 18 derlandsche heeren athleten niet gelukkig geweest, ze verloren in bijna alle nummers. De Nederlandsche dames brachten het er beter af zij wonnen met 45’/2 tegen 4O'/2 punt. Mevr, de Jong-Zondervan van Quick (Huizum) verbeterde het Nederlandsche re cord 80 M. horden en bracht dit op 12 7/10 sec., terwijl mej. Rombouts het record (speerwerpen op 31.18 M. bracht. De dames van Quick te Huizum en Brinio te Leeuwarden hebben zich goed gehouden en deden den Frieschen Athletiekbond alle eer aan; naast haar fraaie prestatie op de 80 M. horden waarop haar clubgenoote mej. G. Tolsma tweede werd met 14.8 sec. werd mevr, de Jong-Zondervan bij het verspringen met aanloop tweede met 5.09 M. Mej. Schlard (D.) werd hier no. 1. Mej. A. Schoonhoven (Brinio) werd bij het ko- gelstooten no. 3 met 8.41 M. Naar wij ver nemen zal mevr, de Jong-Zondervan ook deelnemen aan de eerstdaags te houden internationale wedstrijden te Brussel. tal van Wouda met een flinke ploeg voor i j den dag kwam. De gevolgen bleven niet „hands”, i uit. Met 81 doelpunten wist laatstgenoemd elftal te winnen. Zaken-elftalL. S. C.-comb. 25. 19. „Haar doorzetten!’ riep Drummond. „Welk een vraag mijn beste man. Natuurlijk zetten wij haar door. Het feit daargelaten dat zij een nieuwen aanslag op u zullen be proeven, en waarschijnlijk ook op ons, biedt de zaak alles aan wat oprecht vermaak kan opleveren. Laat die ongelukkige komst van Mclyer eens buiten beschouwing, en bepaal u tot de overige daadzaken van het geval. Hetgeen ik vanmiddag vermoedde heeft zich bewaarheid, en onze vriend van Hatchett thans overleden werd op het spoor gebracht van Brook Street. Mogelijk heeft hij den ober gevraagd wie ik was dat is bijzaak. Hij volgt ons naar „De Drie Koeien”; hij legt ons een valstrik en wij loo- pen er in opzettelijk, met onze oogen open. De geheele opzet van het komplot is, u te dooden, en misschien ons ook. Ge zult u derhalve uitstekend kunnen voorstellen dat wij de zaak niet met rust kunnen laten, niet waar? Het zou onbehoorlijk zijn.” „Maar toch,” hield ik aan, „komt het mij voor dat wij grooten last zullen krijgen met oe politie indien wij vóortgaan.” Drummond legde zijn hand geruststellend op mijn knie. ;,Dat zou niet voor de eerste maal zijn, beste kerel,” merkte hij op. „Mac en ik zijn feitelijk boezemvrienden. Doch niettemin, lachte grimmig. „Zeker van zijn succes te zijn, is een be- wonderenswaardige trek, Stockton,” zeide hij, „wanneer men slaagt. Slaagt men inte gendeel niet, dan is het onverstandig om zijn verwachtingen op papier te zetten. Bijna even onverstandig inderdaad als het ver zenden van levende have, verpakt als een sigarettenkoker.” „Wat bedoelt ge in ’s hemels naam?” vroeg ik. „Houd je oor eens tegen dat pakje en luister,” antwoordde hij kort. En plotseling hoorde ik hét een flauw ritselend, en daarna een schrapend geluid. „Gij hebt wel een snelle opleiding in dit brief met zich nemende. En na zich een glas soort zaken,” lachte hij. „Waarlijk, ik heb en krachtdadig zien opvolgen. Maar primi- p>l 11111 L1V 1 Z.V7MC11O 11X 1CCUO merkte.” „Zoo, hier ben ik, kerel. Is er water ge noeg in?” Toby was met de waschkom weer binnen getreden. „Ruim voldoende,” antwoordde Drum mond, die het pakje opnam en het onder water dompelde. „Geef mij die presse-pa- elftal verscheen met 8 man, terwijl het elf- Door L.S.C. was geprotesteerd tegen Jici niet toekennen van een strafschop wegens Naar men ons van L.S.C. zijde mededeelt is dit protest afgewezen, zoodat F.V.C. kampioen is. In het Sportpark alhier heeft gisteren- avond het zaken-elftal (samengesteld uit spelers van de zaken V. en D„ Bervoets, fa. Joh. Tromp en H. Brenninkmeijer Zonen) gespeeld tegen een L. S. C.-combinatie. De L. S. C.ers wisten te winnen met eindstand 25 doelpunten. Au ie ••■gevoerd 187 Melk- ea Kalfkoeiea 88 Vette Koeiea Stierea 20 Vette Kalveree 168 Nachterea Kalverea 240 Graekalverea 186 Sohapea 260 Lammeraa 710 V&ikeaiea Vette Biggea - 79 Kleine Biggea 8 Fnariea 5 Lokken ea Geitea ToLal 1896 stake. Vette Varxeni per Vette Zouten Vette Koeree Vette Kalverea Biggea Londen Melk- prjjih. niet hooger. Nuchteren kalveren flink prjjih. Schapen en Lammeren kalm. Varkem en Zou ten niet hooger. Biggen duur. f0.88 f 0.42 - 0.43 -f 0.44 -0.45 f0.48 -0.50 f0.65 -0.00 f0.00 en kalikoeien kalm. Vette koeien Vette kalveren prjjsh. üraikalveren VEEMARKT SNEEK. Veemarkt alhier waren 16 Juli *29 hebt gij bezwaren, dan kunt ge u terug trekken. Ik voor mij stel voor het goede werk voort te zetten.” „O! indien gij voortgaat, doe ik het ook,” zeide ik een weinig geprikkeld. „Doch ver geet niet dat ik als advocaat ingeschreven ben.” „Het kan niet mooier!” riep Drummond onverstoorbaar uit. „Dan komen wij bij u om rechtskundig advies.” De taxi hield voor zijn huisdeur stil en wij stapten uit. „Kom binnen en verkleed je,” ging hij voort, „en wij zullen een slaapmutsje ne men.” Ik merkte op dat zijn oogen de straat af zochten. Het was twee uur, en zoover ik zien kon was zij verlaten. Doch niettemin gevoelde ik mij merkbaar verlicht, toen de zware voordeur achter ons gesloten was. Het gaf iemand een gevoel van rust en vei ligheid, waaraan het in het vroegere verloop van den avond vrijwel had ontbroken; hier kon niemand ons deren. Ik stak een van mijn verboden Turksche sigaretten aan, en terwijl ik zulks deed, zag ik hoe Drummond met eigenaardig onder zoekende blikken een pakje en een brief be schouwde, die in de hal op een tafeltje la gen. Het pakje was ter grootte van een si garenkistje, en het adres vermeldde dat het bezorgd was door Asprey. Hij ging ons naar boven voor, pakje en- Jirinf mpt vir*h nomnndn Pn nn onn crlnc bier getapt te hebben, noodigde hij ons, de gebeurtenissen zelden elkander zoo snel door op het vaatje in den hoek te wijzen uit, -r- ons eveneens te bedienen. Toen sneed hij dé o! zo° primitief, zooals ik reeds op- envelpppe met een pennemes open. I „Ik vermoedde iets dergelijks,” zeide hij,I na den inhoud gelezen te hebben. „Doch hoe hoogst primitief; en hoe hoogst leugen achtig. Hoewel het bewijst dat zij groot ver trouwen in hun handigheid stellen, zonder dat de resultaten hun daartoe aanleiding gegeven hebben.” pier eens aan, Stockton, dan kunnen wij weer een slok bier nemen.” Uiterst nieuwsgierig zag ik de luchtbellen naar de oppervlakte van het water opstij gen. In het eerst rezen zij langzaam, naar mate het water meer door het omhulsel drong, kwamen zij in een stroom omhoog. Toen vernamen wij duidelijk een akelig sis send geluid, en de oppervlakte van ’t water begon heftig te schommelen, alsof de doos zelve bewogen werd. „Het een of ander snoezig huisdiertje,” mompelde Drummond, zijn oogen aandach tig op de waschkom gevestigd. „Wij behoe ven er niet aan te twijfelen, jongens, of er snelheid van handelen in de lucht zit.” Eindelijk hielden de luchtbellen met stij gen op; het geheele pakje was verzadigd van water. „Wij zullen nog vijf minuten geduld heb ben,” sprak Drummond, „alvorens wij de laatste nouveauté van Asprey bewonderen.” Wij wachtten, ik in ieder geval met kwa lijk verborgen ongeduld, tot de tijd verloo- pen was en Drummond het pakje uit het water nam. Hij sneed het touwtje door en verwijderde het papier. Er vertoonde zich een houten kistje, waarin gaatjes geboord waren, en door deze vloeide het water in de kom terug. Met behulp van het pennemes lichtte hij het deksel op, en slaakte een uitroep, zoo- dra hij den inhoud gezien had. Wat mij be treft, deze vervulde mij met een gevoel van afgrijzen, terwijl ik zag, dat Toby zich aan de tafel vastklemde. Het was een soort van spin, doch een spin, zooals ik mij in mijn vreeselijkste droomen niet had kunnen voorstellen dat er bestond. Het lichaam was zoo groot als een kippenei; de zes pooten waren zoo groot als die van een krab. En het beest was begroeid met stijve, zwarte haren. Zelfs nu het dood was, leek het op een ware voorbode des onheils, met zijn bolronde, uitpuilende oogen en korte, scherpe scharen, en met een ril ling keerde ik mij af. „Een grap, die mij niet bevalt,” merkte Drummond bedaard op, het doode beest in de waschkom wippende. „Maar wacht eens! Nog een briefje.” Hij keek op den bodem van het kistje, en waarlijk, daar lag nog een enveloppe. Zij was gedrenkt van water, doch het briefje binnenin was nog leesbaar. En een oogen- blik staarden wij elkander aan zonder te be grijpen. „Dit dient ter introductie van William. Besluit gij hem te houden, hij eet het liefst kleine vogeltjes en witte muizen. Hij is een gehuwd dier, en hem liever niet van zijn wijfje scheidende, verzenden wij haar dus ook. Zij is toegezonden aan diegene van uw huisgenooten, die het beste in staat is een dame te ontvangen.” Zooals ik zeide, staarden wij elkander eenige oogenblikken zonder te begrijpen aan, tot Drummond eensklaps een gesmoor den kreet uit zijn keel wrong, en de kamer uitsnelde. Phyllis!” schreeuwde hij ons met schorre stem toe, toen hij bij de deur was. „Lieve deugd, zijn vrouw!” riep Toby, en met het hart vol angst volgden wij hem. „Wees niet bang, lieveling,” hoorden wij zijn stem boven onze hoofden zeggen, doch het antwoord bleef uit. En toen wij aan de openstaande deur gekomen waren en een blik binnen de kamer wierpen, was dit stil zwijgen niet te verwonderen. In een hoek weggedoken, de oogen onna tuurlijk wijd opengesperd van angst, stond een jonge vrouw. Zij keek strak naar iets op het vloerkleed iets dat door het bed voor ons verborgen was. Haar lippen bewo gen zich, doch er kwam geen geluid over, en geen seconde sloeg zij de oogen op om naar haar echtgenoot te zien. ff I i i A -’.Z. üd. M e I 1 40 vil ICll Vvl oLIlvvll 111V l O 111 CA 11 j IC1 W Ijl llCl Vil w kalfkoeien kalm. 5

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 4