DEMOmENDESTRAAL Handels- en Marklberichieii. Veemarkt te Leeuwarden. avonturen van en PUK. FEUILLETON F Mc BUITENLAND. 20. DU IJsb Cor I. ker „SAPPE R”. Zij begon over het heele lichaam te rillen; krankzinnig geworden zijn, geloof ik. Wie i gestaan omdat hij zonder verlof met een groot vliegtuig opsteeg. Het vliegtuig daalde slecht, schade f37000. Het vonnis moet nog gepubliceerd worden. De moord op den Duitschen gymnasiast Daube. In de bosschen bij Freiberg in Saksen is het verminkte en ontkleede lijk gevonden van een 18-jarige jongen, die vermoord bleek door zijn vriend, de even oude Hermann Becker, die de zoon is van een vooraanstaande familie. Becker bevindt zich thans in hechtenis; de politie stelt een uitgebreid onderzoek in, daar direct is opgevallen, dat Zellmer op dezelfde wijze vermoord en verminkt is, als indertijd de gymnasiast Daube. ’t Vermoeden ligt voor de hand, zoo wordt aan de Tel. geschreven, dat Becker de dader is geweest van het afschuwe lijk misdrijf, waarvoor de gymnasiast Hussmann te Essen heeft terecht gestaan en men tracht daarom vast te stellen, waar Becker zich ten tijde van den moord op Daube bevond. Tegen hem is ook verdenking gerezen, dat hij betrok ken is bij den moord op een jongeman van on geveer 22 jaar, wiens ontkleed lijk zes weken geleden in een bosch bij Freiberg werd gevon den. „Ik zou niet kunnen,” riep zij uit. „Al nam ik een dubbele dosis, dan zou ik nog geen maal dezen weg ingeslagen heeft.” „Het valt mij niet moeilijk er naar te avond ook niet precies naar de Zondags school geweest.” „Het leven is werkelijkheid en het leven is ernst,” haalde haar echtgenoot aan. „En Stockton wordt een van de onzen, liefste. Wij hebben vanavond een eerste klasse op voering gehad. Ik weet wie de Derby win nen zal; jammer dat die oude oom Bob het paard ondoordacht kreupel gemaakt heeft. En McIver je herinner je dat groote licht gronde gaan. Het kan zijn schulden eenvoudig niet in geld betalen, daar het dan van de eene in de andere crisis zou vallen. sla< fie Stri cerl mei hee mer en kun Jou Boe Dijl Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door Jhr. R. H. G. NAHUYS. pakje ook een?” „Ja, liefste, zoo was het,” beaamde Drum mond. „Alleen, ik nam de voorzorg mijn exemplaar te verdrinken, alvorens het pakje te openen.” „Hoor eens, Hugh,” riep zijn vrouw, „ik bemerk, dat je weer op het oorlogspad bent. Welnu, ik zeg je ronduit dat ik een massa verdragen kan je hebt me reeds drie ma len laten genieten van Peterson doch spinnen kan ik niet uitstaan. Komen die er méér bij te pas, dan laat ik mij van je schei den.” Haar echtgenoot grinnikte en zij keerde hou M. VOO de Grc voc het S is nen lam tree ds. C ven tje van doe de is t sta< C wer geci One de de gen de van vori legt F bez wor par stor krai h tocl dez nut her: thai bru Cs Adv door keuren. De Amerikanen hadden Frankrijk, even als zij het de andere schuldenaars gedaan had den, het mes op de keel gezet: ratificeeren of contant betalen 400 millioen dollar welke 1 Aug. a.s. vervallen. Poincaré en Briand hebben hard voor de goedkeuring moeten strijden, doch even zeer is het te begrijpen, dat de Kamer tegen stribbelde, die niet ten onrechte het vraagstuk der Duitsche betalingen gekoppeld wil zien aan dat der betalingen van Frankrijk aan zijn schul- eischers. Als Duitschland Frankrijk niet betaalt, betaalt Frankrijk Amerika en Engeland niet, was de leus van een groot deel der Kamer. De meerderheid is edhter gezwicht voor het argu ment dat als nu 400 millioen dollar contant moet betaald, dit de Fransche financiën in de war zou sturen. Nu kan Frankrijk ook voor deze be taling uitstel krijgen. Opnieuw is intusschen weer eens het licht gevallen op de weinig sympathieke houding der Ver. Staten, die niet alleen tot de laatste cent van Europa eischen, maar bovendien door steeds hoogere tariefmuren op te bouwen, verhinderen dat Europa zijn schuld in goederen betaalt en daarmee kwijting eigenlijk onmogelijk maken. Het zal mede met het oog op deze houding der Ver. Staten wel zijn dat Briand de laatste tijd aanhoudend pleit voor een „organisatie van Europa”, een soort federatie der Europeesche landen dus, waardoor hun onderlinge tegenstel lingen zouden worden opgeheven, wat de vrede zou bevorderen. Deze federatie zou dan tevens in staat zijn de Ver. Staten tot rede te brengen, niet door oorlogsgeweld, maar door tegenover het Amerikaansche protectionisme het dreige ment van tegenmaatregelen te stellen. Een der gelijke actie is noodig zal Europa, door de fi- En dat verwondert mij niet. Zelfs nu nog, hoewel achttien maanden verloopen zijn, huiver ik, wanneer ik aan dat oogenblik terug denk. Indien het doode beest beneden huiveringwekkend geweest was, wat moet ik dan zeggen van het levende? Zooals dik wijls bij spinnen het geval is, was het wijfje grooter dan het mannetje, en dit monster, dat hoog opgericht op zijn zes lange pooten stond, niet verder dan een el van haar af, had bijna de grootte van een jong hondje. Het was bolrond en walgelijk om te zien, en toen Drummond met de pook in zijn hand er op afsnelde, verdween het luid sis send onder het bed. Ik was het, die mevrouw Drummond op ving, toen zij bezwijmd voorover viel, en die haar vasthield, terwijl Drummond dol was van drift. De zwaarste meubelstukken wierp hij op zij als waren zij kinderspeelgoed. De delen.” Hij nam zijn vrouw van mij over en sloot haar in zijn armen. „Laat ons van hier gaan voor zij bijkomt,” vervolgde hij. „Arme meid arme kleine meid!” Hij droeg haar naar beneden, en weinige minuten later opende zij de oogen. Zij keken nog vol afschuw rond, en eenige oogenblik- ken snikte zij krampachtig. Doch eindelijk werd zij kalmer, en met stukjes en beetjes, neem een slaapdrankje in en ga naar bed.” en vele tusschenpoozen, vertelde zij ons het geen gebeurd was. en had de beide pakjes in de hal op tafel „Ook goed!” antwoordde hij. „Blijf dan zien liggen. Zij had het hare mede naar hier en praat met ons. Doch hoor eens, je China en Rusland. China heeft op het Russisch ultimatum geant woord dat het de Oosterspoorweg in beslag had genomen omdat de Russen Ihun verplichtingen niet nakwamen. Een aantal Russen werden uit China gezet omdat zij communistische propa ganda maakten, wat de Chineesche regeering niet wil dulden. Deze regeering eischt voorts in- vrijheidsstelling van Chineezen in Rusland ge vangen genomen, zij adviseert ten slotte Moskou de aankomst van de nieuwe Chineesche zaak gelastigde af te wachten voor onderhandelingen. De Russische regeering heeft de diplomatieke betrekkingen met China verbroken, daar alle vreedzame-middelen om tot een oplossing te ko men volgens haar uitgeput waren. Alle spoor wegverkeer met China wordt stopgezet; alle Chineesche ambtenaren moeten Rusland ver laten; alle Russische ambtenaren zijn terugge roepen. De oorlog zou dus nu kunnen uitbreken, wan neer beide, volkrijke, landen over voldoende geldmiddelen beschikten. Dit is echter niet het geval, zoodat we militaire operaties van grooten omvang eerst moeten zien voor wij er aan ge- looven. Daarbij komt dat beide landen respect hebben voor Japan, welks belangen bij een oor log zeker in het gedrang zouden komen. Maar men weet tenslotte ook al. weer niet waartoe de gemoederen in staat zijn, als ze op kookhitte zijn gebracht Voor Rusland komt er overigens de kwade kans bij dat de politieke tegenstan ders in het binnenland de boel op stelten zullen zetten. Een mlllioenentransport per vliegtuig. Op de Parijsche luchthaven Le Bourget, arriveerden gisteren twee Ooliath-vliegtuigen uit Londen, met een waarde van dertig millioen goud in ponden sterling aan boord, bestemd voor de Bank vau Frankrijk. Brand aan boord van een petrol eumschlp. Een vreeselijke ramp heeft op de Zwarte Zee plaats gehad. Een Egyptisch stoomschip dat te Batoem petroleum had geladen ont plofte plotseling door onbekende oorzaak. D vlammen breidden zich met een gewel dige snelheid uit over het schip. In hun angst sloegen de matrozen aan het muiten, waardoor de toestand nog erger werd. Het grootste gedeelte van be bemanning is ver dronken of verbrand. Slechts weinige man nen waaronder de kapitein slaagden er in de reddmgbooten te bereiken. Ze werden door een Russisch stoomschip opgenomen en naar Batoem teruggeb acht. De film-magnaat Fox zwaar gewond. Naar Reuter uit New York meldt is Roslynn Fox, de bioscoop-magnaat ernstig gewond bij massa andere dingen. Met wat sta je zoo in je hand te draaien, Toby?” „Nog een derde briefje, kerel. Die vent is een literarisch genie, die spinnenvriend.” „Waar heb je het gevonden?” „In het kistje op de kaptafel van Phyllis. En je zult er niet om lachen, geloof ik.” En dat gebeurde ook niet. „Zenuwen wat van streek? Woedend ge worden? Ach, ach! Zij waren volkomen on schuldig, alle twee, hoewel de graad van schoonheid van Mary niet naar den gewo nen maatstaf moet afgemeten worden. Doch laat dit voldoende zijn. Ik haat bemoeials. De volgende maal zal ik u zonder genade uit den weg ruimen. Houd dus op met on verstandig te zijn.” „Een treurig staaltje van kennis van de menschelijke natuur,” zei Drummond zacht. „Merkwaardig treurig. Ik ben nieuwsgierig welke van het tweetal het gedaan heeft. Het zou mij werkelijk spijten indien het onze vriend van Hatchett en Ashworth Gardens geweest was. Ik zou het beroerd vinden in dien wij elkander nooit meer ontmoetten.” „En waarom zou dat niet?” vroeg zijn vrouw vol hoop. „Och, wij hadden vanavond een klein ver schil, liefste,” antwoordde Drummond. „En hij heeft zijn eigen raad ter harte genomen. Hij zal nooit meer onverstandig zijn.” Wordt vervolgd. marconist raakte in de draden van zijn installatie verward en liep zoo hevige brand wonden op, dat hij kort na aankomst in een ziekenhuis overleed. eën auto-ongeluk. Zijn chauffeur is gedood en een andere man, alsmede drie vrouwen zijn zwaar gekwetst. Het ongeluk gebeurde bij een botsing met een ander rijtuig. Lbiuwabdin, 19 Juli 1929. Biereimarkt pl.m. 35000 kilo’s kipeierea aaagevoerd 5| tot 7| et. p. stuk. Eeadeieraa >800 K.G. 5| tot 6| et. per stak. 19 Juli 1929 275 Stierea f 185 tot f450. Onea f w>t f 302 Vette koeiea f 200 tot f 380 513 melke- ea kalvekoeiea f 160 tot f 860. 80 piakea f 90 tot f 190, 106 vette kalverea f 85 tot f 95, 490 Graikalverea f 30 tot f 75, 285 auehterea kalverea f 8 tot f 16 260 vette schapee f 28 tot f 42, 122 weide- ea aelkeschapea f 20 tot f 32, 261 lammerea f 14 tot f22, 770 vette varkeas f 60 tot f 160 76 magere varkeas f 30 tot i 60, 254 kleias rnggea f 12 tot f 19, vette biggea f tot f 37 bokkea ea geitea f tot 1 47 paardea f tot f Te samea 8878 stuks vee. Vette koeiea per K.G. 76—100 Vette Var- teas per K.G. 76—88 et. Zouters p. kg. 85-87 OVERZICHT. Vette, Melke- ea kalvekoeiea stug en min der. Stieren minder, Graskalveren grooter aaa- voer en lager. Vette kalveren le soort flau wer. Nachteren kalveren iets minder. Schapen slecht en lager. 586. Daar zaten ze alweer in den trein. Aju, we moeten elkander groeten, neuriede Pim zacht en Puk sprak af, dat ze in de groote vacantie minstens een week bij de Rabbits zouden komen logeeren. Bij een bewaakten overweg (de konijnen zijn niet zoo zuinig als de menschen) stond oom Grasbuik. Hij wuifde de logétjes vriendelijk toe en riep: tot weerziens hoor, good night! ’t Was wel geen nacht, maar oom Grasbuik kende alleen d i e twee Engelsche twee bedden vlogen met luid gekraak een eind van elkaar, en het monster dat hij na jaagde, zocht zijn heil onder een kleeren- kast. En toen vloog de kast van haar plaats gelijk de piano van Kipling, met dit onder scheid dat één man haar bewoog, en niet verscheidenen. I Doch eindelijk had hij het ondier te pak ken, en met een schreeuw van woede, plant te hij de pook tusschen de strakke, bolronde oogen. Hij sloeg en sloeg telkens weer, tot hij zich eindelijk omwendde en naar ons keek. „Indien de man die ons deze monsters Zij was van een danspartij thuis gekomen oog sluiten.” „Ook goed!” antwoordde hij. „Blijf dan zien liggen. Zij had het hare mede naar hier en praat met ons. Doch hoor eens, je boven genomen, denkende dat het een ge- kent mijnheer Stockton nog niet, niet waar? schenk van haar man bevatte. En aan haar Hij is heusch een tamelijk knappe vent als kaptafel staande, had zij het geopend. En je zijn eigen gezicht ziet.” 585. Jammer genoeg moesten John en Gladys weer terugkeeren naar Rabbittown. Onder veel tranen werd afscheid genomen van alle vrienden en bekenden in Wipstaar tendorp. Vader, Pim en Puk brachten de logétjes naar de boot. De treinreis zouden ze alle vijf maken. Het was een mooie mor gen toen het gezelschap afzwaaide. Maar de stemming was niet opgewekt. Er werd ge zwegen en menige traan stiekum ingeslikt. Frankrijk. Na heel wat tegenstribbelen heeft de Fran sche Kamer nu toch maar besloten de Fransch-- - Amerikaansche schuldenovereenkomst goed té'* nancieele eischen van de Ver. Staten, niet ten J De moord te Croydon. Nadat vastgesteld was dat de heer Duff te Croydon (fngeland) gestorven was door vergiftiging evenals zijn vrouw en een an der familielid is de Engelsche justitie van plan thans ook de lijken van de beide dochtertjes van het echtpaar Duff op te graven, waarvan één op 7 jarigen leeftijd in 1919, en het andere, 2 jaar oud, in Maart 1923 overleed. Dit zouden dan de vierde en vijfde opgraving zijn van perso nen der ongelukkige familie. Trein in een rivier gestort. Uit Denver in den Am. staat Colorado wordt gemeld, dat de uit Chicago komende exprestrein van den Rock Island-spoorweg Donderdagochtend bij Stratton in de rivier is gestort. Het ongeluk is ontstaan, doordat een anders onbeduidende beek door de regens van de laatste dagen sterk gezwollen was en de pijlers van de brug onderspoeld had. De locomotief en tender van den trein, die verder uit 12 stalen passagiersrijtuigen, waarvan 8 Pullmanwagens, bestond, ont spoorden op de brug. De negen eerste passagiersrijtuigen schoven in en op elkaar. De locomotief, bagagewagen en vier passa giersrijtuigen stortten in de diepte. Een van de passagiersrijtuigen kwam geheel onder het water te liggen, dat de naburige auto weg, de spoorbaan en het omliggende land twee meter hoog overstroomde. Ook de naburige brug in een straatweg kwam onder water te staan. Het hooge water belem merde het reddingswerk ten zeerste. Dadelijk bij het bekend worden van het ongeluk snelden de doctoren uit de vele naburige dorpen te hulp. Van een naburig station werd dadelijk een ziekentrein gezonden. De 350 passagiers van den verongelukten trein, werden bijna allen in hun slaap verrast. In de laatste berichten uit Stratton wordt het aantal der bij het spoorwegongeluk om gekomen slachtoffers met 25 aangegeven. Verder zijn er tallooze gewonden. Volgens verklaring o m. van den theater- eige aar Maunts Gest heerschte vlak na het ongeluk een wilde paniek, doch al spoedig hebben de niet gewonden getracht hun ongelukkige tochtgenooten te bevrijden door de dakbedekking en de bekleeding der banken met behulp van bijlen te ver brijzelen. Het reddingswerk ondervond echter door het hooge water ernstige be lemmering. Men acht het waarschijnlijk, dat de reizigers van de wagens van den z.g. Colorado express, die uit 12 Pullman wagens bestond en onderweg was naar Chicago, allen verdronken zijn. De vol gende rijtuigen zijn voor een gedeelte om gevallen, doch voor de brug blijven lig gen. Een bijzonder interessant kijkje in de cabine van de Do X, het monstervliegtuig, dat thans proeftochten houdt op het Bodenmeer. Schietoefeningen van de Nelson. De Nelson, het Engelsche oorlogsschip en het geduchtste linie-schip van de wereld, heeft in het Kanaal schietoefeningen gehouden, waarbij het oude linie-schip Centurion als drijvend doel diende. De Centurion had geen levende ziel aan boord, maar werd door draadlooze golven bestuurd, stoomde met een snelheid van 14 knoopen, wendde naar bakboord of stuurboord en ver richtte elke manoeuvre van een ten volle be mand schip. De Nelson schoot op zeer grooten afstand, maar kon het doel verscheidene malen treffen, zelfs toen torpedojagers eerst een rook scherm over de Centurion hadden uitgespreid. Toen vuurde de Nelson afgaande op aanwijzin gen van verkenningsvliegtuigen. Menschen die de Centurion, bestuurd door een kracht die op een mijl afstands te Shikari in het werk werd gesteld, zagen manoeuvreeren, kregen den in druk van een spookschip. Snelle torpedo-jagers waarschuwden de scheepvaart om buiten de gevaarlijke zóne te blijven. Ontploffing van een petroleumkachel. Te Cornwall in Ontario (Canada) zijn vier menschen gedood en vijf gewond door de ont ploffing van een petroleumkachel. Alain Gerbault. Het vrachtschip „Michigan” heeft draadloos aan de Compagnie Générale Transatlantique medegedeeld, dat het Woensdag op 48 graden N.B. en 9.53 graden W.L. een ontmoeting heeft gehad met Alain Gerbault, den eenzamen zwer ver over de wereldzeeën in zijn notedopje, de „Firecrest”. Gerbault was al geruimen tijd ge leden te Havre verwacht en men vreesde dat hem een ongeluk was overkomen. Een brutaal heer. De Berlijnsche politie heeft gistermorgen een goede vangst gedaan. Reeds eenige weken wa ren uit de provincie berichten gekomen over een inbreker, die op een motorfiets verscheen, met ongelooflijke brutaliteit zijn slag sloeg en dan weer even plotseling verdween. Op deze wijze had hij o.a. in het Raadhuis van Neuschönberg bij Zwickau de ambtenaren, met voorgehouden revolver, gedwongen tot uitlevering der ge meentekas die slechts 1300 mk. inhield. Op het landgoed Rechenthin in de mark Brandenburg was hij komen binnenrijden, toen de eigenaar afwezig was en binnen 5 minuten had hij voor 4200 mk. geld en juweelen gestolen en verder was hij in tal van andere kleine plaatsen gesig naleerd. De Berlijnsche politie heeft thans zijn schuilplaats te Berlijn ontdekt en overviel hem toen hij op z’n kamer was. Hij sprong uit ’t raam op straat, en vluchtte, ofschoon hij een arm ge broken had, maar werd na een korte jacht, waar bij hij nog kans zag twee geladen pistolen weg te werpen, gearresteerd. Zijn identiteit staat nog niet vast, daar hij ook talrijke valsche papieren bleek te bezitten. De raket naar de Maan. Gisternacht werd de bevolking van Wor- chester in Massachusetts (Ver. Staten) opge schrikt door een geweldigen knal, die uit sluitend aan een ontploffing te wijten kon zijn. Het bleek dan ook, dat een der raket ten waarmee professor Goddard van de Clark Universiteit proeven neemt met de ontplofbaarheid in de hoogste luchtlagen, te vroeg uiteengespat was, zoodat het pro jectiel in duizenden stukjes op de daken en in de straten terechtkwam. De bevol king, die den professor reeds had verdacht raketten naar de maan te willen schieten, was echter spoedig gerustgesteld, daar zij reeds jaren aan de proefnemingen gewend is. Prof. Goddard verklaarde zelf, dat hij er natuurlijk niet aan gedacht heeft een raket voor dien afstand te construeeren. De raket had op zoo groote hoogte moeten ontplof fen, dat de burgers den knal niet eens zou den hebben gehoord. Fransch bombardements vliegtuig verbrand. Gistermiddag vond een ernstig vliegon geluk plaats met een Fransch bombarde mentsvliegtuig nabij Chartreuse. Het toestel dat drie sergeants en een marconist aan boord bad, stiet bij het lan den heftig op den grond, sloeg over den kop, met het gevolg, dat de benzinetank in brand raakte. De drie sergeants konden zich tijdig uit het toestel redden, doch de „Ik vrees, mevrouw zich reeds te bed begeven, en plotseling was de schuld ben dat deze twee monsters van- dientengevolge woedend. En o! nog een toen had dat gruwelijke monster haar uit „Ik vrees, mevrouw Drummond,” merkte van Scotland Yard immers wel heeft ons het kistje aangestaard. Haar kamenier had ik verontschuldigend aan, „dat ik indirect door geheel Londen achterna gezeten, en is het ondier uit het kistje gewipt en van de* avond hier bezorgd werden.” tafel dicht bij haar voeten op den grond ge-' „Twee!” riep zij uit. „Zat er dan in jouw vallen. „Ik trachtte te schreeuwen, Hugh, doch kon niet. Ik was half gehypnotiseerd, geloof ik. Ik liep alleen hard weg, doch naar den verkeerden kant. In plaats van naar de ka merdeur te loopen, liep ik naar een kast deur. En dat beest volgde mij. En als ik stil- stond, deed het dat ook.” Zij begon over het heele lichaam te rillen; toezond, ooit in mijn handen valt,” merkte toen herstelde zij zich weer. hij nu kalm op, „zal ik hem ook zoo behan- „Het bleef stil op den grond zitten, en l zijn oogen schenen hoe langer hoe grooter te worden. En eens was ’t alsof ik mij recht er naar voorover boog, als was mijn wil ver- lamd. Indien het mij aangeraakt had, zou ik zich vriendelijk tot mij. „Gij kunt niet gelooven, mijnheer Stock- zond het, Hugh, wie was de onmensch, die ton, waartoe hij in staat is, wanneer hij een- het zond?” „Indien ik dat ooit ontdek,” zeide Hugh ernstig, „zal hij den dag waarop hij geborenI raden,” gaf ik ten antwoord. „Wij _zijn van- werd betreuren. Doch wat het heden betreft, O tv Z ope de H. toe\ cap bra> hun den zoo blie der gin! H M. kun een hou Sne

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 10